Resultater for Mikropolix-Uinnit 16.11.2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 12:45 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 1, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Rius Team Rölli | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 2:30.48 | ||||||
Elina Malinen | 2009 | 39.70 | 39.70 | |||||||
Helmi Kittelä | 2008 | 40.66 | 1:20.36 | |||||||
Veera Mustonen | 2008 | 36.62 | 1:56.98 | |||||||
Siiri Attola | 2009 | 33.50 | 2:30.48 | |||||||
2 | Cetus Espoo Pikkuperunat | 2007 | Cetus Espoo | 2:36.48 | ||||||
Vuokko Larjomaa | 2007 | 41.47 | 41.47 | |||||||
Jade Brelo | 2008 | 43.33 | 1:24.80 | |||||||
Hilma Mannersalo | 2008 | 40.05 | 2:04.85 | |||||||
Saga Linnosaari | 2008 | 31.63 | 2:36.48 | |||||||
3 | Rius Ikm Junnut | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 2:49.38 | ||||||
Emma Pellikka | 2007 | 43.02 | 43.02 | |||||||
Moona Anttila | 2008 | 45.75 | 1:28.77 | |||||||
Aino Leipijärvi | 2007 | 43.54 | 2:12.31 | |||||||
Rosa Perikangas | 2007 | 37.07 | 2:49.38 | |||||||
4 | Cetus Espoo Luikerot | 2008 | Cetus Espoo | 2:49.86 | ||||||
Minni Kovalainen | 2008 | 41.97 | 41.97 | |||||||
Iiris Myllymäki | 2008 | 46.93 | 1:28.90 | |||||||
Lotta Martikainen | 2008 | 46.16 | 2:15.06 | |||||||
Liinu Nevalainen | 2009 | 34.80 | 2:49.86 | |||||||
5 | Cetus Espoo Kuikelot | 2008 | Cetus Espoo | 2:56.00 | ||||||
Ronja Pyrhönen | 2008 | 43.32 | 43.32 | |||||||
Anna Ryhänen | 2008 | 45.90 | 1:29.22 | |||||||
Shreshta Balajee | 2008 | 53.20 | 2:22.42 | |||||||
Emmi Pernaa | 2008 | 33.58 | 2:56.00 | |||||||
6 | Nurmijärven Uinti J´joukkue 2 | 2007 | Nurmijärven Uinti | 2:56.97 | ||||||
Emma Tissari | 2007 | 41.67 | 41.67 | |||||||
Hertta Katajisto | 2007 | 44.62 | 1:26.29 | |||||||
Lotte Borremans | 2008 | 47.70 | 2:13.99 | |||||||
Ursula Tamminen | 2008 | 42.98 | 2:56.97 | |||||||
7 | Cetus Espoo Vikkelät | 2008 | Cetus Espoo | 2:58.34 | ||||||
Aada Tuononen | 2009 | 47.83 | 47.83 | |||||||
Pinja Kotakoski | 2008 | 50.13 | 1:37.96 | |||||||
Emilia Elizaveta Karulina | 2008 | 43.94 | 2:21.90 | |||||||
Jenna Rantanen | 2008 | 36.44 | 2:58.34 | |||||||
8 | Rius J2.1 | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 2:59.82 | ||||||
Kaisla Paalanen | 2008 | 48.52 | 48.52 | |||||||
Aino Nokikuru | 2007 | 49.28 | 1:37.80 | |||||||
Helmi Olander | 2008 | 44.18 | 2:21.98 | |||||||
Vieno Niemi | 2007 | 37.84 | 2:59.82 | |||||||
9 | Juk Tytöt | 2007 | Järvenpään Uintiklubi | 3:07.77 | ||||||
Susanne Hein | 2008 | 43.28 | 43.28 | |||||||
Viivi Paavola | 2009 | 55.35 | 1:38.63 | |||||||
Tara Hallia | 2010 | 48.08 | 2:26.71 | |||||||
Melania Smirnova | 2010 | 41.06 | 3:07.77 | |||||||
10 | Rius J2.2 | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 3:29.79 | ||||||
Iiris Tuukkanen | 2008 | 54.19 | 54.19 | |||||||
Venni Niemi | 2009 | 59.26 | 1:53.45 | |||||||
Emma Kaivola | 2009 | 48.46 | 2:41.91 | |||||||
Sanni Arvonen | 2010 | 47.88 | 3:29.79 | |||||||
Laji 1, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Aurajoen Uinti Ry | 1995 | Aurajoen Uinti | 2:01.80 | ||||||
Helmi Heinonen | 2002 | 30.07 | 30.07 | |||||||
Charlotta Edelman | 2001 | 33.52 | 1:03.59 | |||||||
Julia Koivisto | 2002 | 30.39 | 1:33.98 | |||||||
Janette Setälä | 2001 | 27.82 | 2:01.80 | |||||||
2 | Rius1 | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 2:06.11 | ||||||
Aida Pasma | 2003 | 32.57 | 32.57 | |||||||
Vlada Guljajeva | 2004 | 34.62 | 1:07.19 | |||||||
Annukka Pihkamäki | 2004 | 30.73 | 1:37.92 | |||||||
Mikaela Kulmala | 2001 | 28.19 | 2:06.11 | |||||||
3 | Rius2 | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 2:08.27 | ||||||
Iida Savulahti | 2004 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Julia Tuura | 2004 | 36.64 | 1:09.37 | |||||||
Anniina Ahonen | 2005 | 29.70 | 1:39.07 | |||||||
Erin Ekroos | 2002 | 29.20 | 2:08.27 | |||||||
4 | Vesihelmen Uimaseura | 2003 | Vesihelmen Uimaseura | 2:29.79 | ||||||
Unna Heino | 2006 | 42.72 | 42.72 | |||||||
Kiia Koivisto | 2007 | 40.73 | 1:23.45 | |||||||
Milka Tuomela | 2004 | 36.06 | 1:59.51 | |||||||
Jenna Rautava | 2003 | 30.28 | 2:29.79 | |||||||
5 | Nurmijärven Uinti | 2002 | Nurmijärven Uinti | 2:34.42 | ||||||
Edla Wuori | 2003 | 37.91 | 37.91 | |||||||
Emma Sevenius | 2002 | 48.19 | 1:26.10 | |||||||
Milja Korhonen | 2006 | 35.14 | 2:01.24 | |||||||
Mila-Helie Katajainen | 2005 | 33.18 | 2:34.42 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 12:45 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 12:46 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 2, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Cetus Espoo Ranskikset | 2007 | Cetus Espoo | 2:27.84 | ||||||
Tommi Mosconi | 2008 | 40.24 | 40.24 | |||||||
Artemi Tsinjonnõi | 2008 | 41.62 | 1:21.86 | |||||||
Ilmari Nieminen | 2007 | 33.40 | 1:55.26 | |||||||
Matti Klümper | 2008 | 32.58 | 2:27.84 | |||||||
2 | Helsingin Uimarit 1 | 2006 | Helsingin Uimarit | 2:30.42 | ||||||
Lasse Niemi | 2006 | 40.06 | 40.06 | |||||||
Miklas Sarkkinen | 2007 | 44.73 | 1:24.79 | |||||||
Otso Heikkinen | 2007 | 32.79 | 1:57.58 | |||||||
Aatto Korhonen | 2006 | 32.84 | 2:30.42 | |||||||
3 | Cetus Espoo Pontevat | 2007 | Cetus Espoo | 2:33.36 | ||||||
Severi Tammihovi | 2009 | 37.69 | 37.69 | |||||||
Leo Mannonen | 2007 | 40.51 | 1:18.20 | |||||||
Noah El-Nagdy | 2007 | 39.43 | 1:57.63 | |||||||
Eemil Hujala | 2007 | 35.73 | 2:33.36 | |||||||
4 | Rius Team Röllibois | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 2:36.13 | ||||||
Tuukka Visto | 2007 | 38.89 | 38.89 | |||||||
Miika Toivonen | 2007 | 43.48 | 1:22.37 | |||||||
Aukusti Malinen | 2007 | 37.43 | 1:59.80 | |||||||
Väinö Rosendahl | 2007 | 36.33 | 2:36.13 | |||||||
5 | Cetus Espoo Varhaisperunat | 2007 | Cetus Espoo | 2:37.93 | ||||||
Otto Vauhkonen | 2007 | 43.11 | 43.11 | |||||||
Roope Liimatainen | 2007 | 44.70 | 1:27.81 | |||||||
Lenni Syvänen | 2007 | 36.33 | 2:04.14 | |||||||
Joonas Keränen | 2007 | 33.79 | 2:37.93 | |||||||
6 | Cetus Espoo Vonkaleet | 2007 | Cetus Espoo | 2:42.74 | ||||||
Elmeri Lajolinna | 2007 | 44.07 | 44.07 | |||||||
Tommy Palm | 2007 | 41.74 | 1:25.81 | |||||||
Otso Johansson | 2008 | 44.19 | 2:10.00 | |||||||
Leo Tuomainen | 2008 | 32.74 | 2:42.74 | |||||||
7 | Cetus Espoo Uuniperunat | 2007 | Cetus Espoo | 2:54.26 | ||||||
Akseli Savolainen | 2007 | 45.20 | 45.20 | |||||||
Veikko Hautaniemi | 2007 | 48.73 | 1:33.93 | |||||||
Mikael Suni | 2007 | 42.88 | 2:16.81 | |||||||
Henri Koskela | 2007 | 37.45 | 2:54.26 | |||||||
8 | Vesihelmen Uimaseura J´joukkue 2 | 2006 | Vesihelmen Uimaseura | 3:04.39 | ||||||
Kaapo Saarinen | 2007 | 45.86 | 45.86 | |||||||
Henri Porma | 2006 | 46.49 | 1:32.35 | |||||||
Leevi Lahtinen | 2008 | 56.69 | 2:29.04 | |||||||
Elias Salo | 2007 | 35.35 | 3:04.39 | |||||||
Laji 2, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Rius1 | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 2:01.56 | ||||||
Alexander Nyman | 2004 | 34.94 | 34.94 | |||||||
Ville Savulahti | 2003 | 33.61 | 1:08.55 | |||||||
Elias Saarinen | 2002 | 27.32 | 1:35.87 | |||||||
Perttu Järvinen | 2003 | 25.69 | 2:01.56 | |||||||
2 | Vesihelmen Uimaseura 1 | 2001 | Vesihelmen Uimaseura | 2:10.00 | ||||||
Aleksi Nissilä | 2001 | 34.68 | 34.68 | |||||||
Santeri Ahinko | 2004 | 34.41 | 1:09.09 | |||||||
Aapo Huhti | 2003 | 29.69 | 1:38.78 | |||||||
Miika Aaltonen | 2004 | 31.22 | 2:10.00 | |||||||
3 | Rius2 | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 2:11.74 | ||||||
Andreas Kinnunen | 2006 | 36.60 | 36.60 | |||||||
Valtteri Niemimuukko | 2005 | 36.85 | 1:13.45 | |||||||
Niko Akkanen | 2003 | 30.88 | 1:44.33 | |||||||
Jeremy Valkeavuori | 2004 | 27.41 | 2:11.74 | |||||||
- | Nurmijärven Uinti 1 | 2004 | Nurmijärven Uinti | DSQ | ||||||
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 12:46 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 12:49 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 3, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Senni Hokkanen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 1:34.45 | 3:20.36 | 4:59.11 | 6:24.50 | |||
2 | Amanda Nilsson | 2006 | Cetus Espoo | 1:26.60 | 3:04.34 | 4:57.91 | 6:25.31 | |||
3 | Kukka-Sofia Lievonen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 1:25.38 | 3:04.49 | 5:01.42 | 6:27.20 | |||
4 | Emma Pellikka | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 1:39.00 | 3:29.29 | 5:22.63 | 6:57.01 | |||
5 | Aino Leipijärvi | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 1:43.57 | 3:31.78 | 5:31.77 | 7:04.58 | |||
- | Annu Pasma | 2006 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
Laji 3, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Sara Myller | 2003 | Tuusulan Uimaseura | 1:16.12 | 2:50.23 | 4:19.54 | 5:39.76 | |||
2 | Siiri Välimaa | 2002 | Tuusulan Uimaseura | 1:23.75 | 2:51.43 | 4:28.92 | 5:49.03 | |||
3 | Jenna Helminen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 1:34.84 | 3:18.07 | 5:12.31 | 6:38.17 | |||
- | Lumi Luoma | 2005 | Uinti Hyvinkää | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 12:49 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 12:49 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 4, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Aapo Tuhkanen | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 1:14.20 | 2:33.64 | 4:08.91 | 5:17.00 | |||
2 | Elias Tuukkanen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 1:39.78 | 3:22.14 | 5:13.61 | 6:41.29 | |||
Laji 4, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Niko Mäkelä | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 59.27 | 2:14.92 | 3:37.22 | 4:43.53 | |||
2 | Pirkka Perkola | 2001 | TaTu Tampere | 1:05.70 | 2:20.27 | 3:46.49 | 4:54.29 | |||
3 | Onni Äijälä | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 1:06.29 | 2:22.37 | 3:50.71 | 4:59.70 | |||
- | Martti Karesjoki | 2004 | Tuusulan Uimaseura | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 12:49 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 12:59 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Veera Mustonen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 36.48 | ||||||
2 | Eedi Imppola | 2008 | Uinti Hyvinkää | 36.75 | ||||||
3 | Elina Malinen | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 37.23 | ||||||
4 | Helmi Kittelä | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 39.01 | ||||||
5 | Siiri Attola | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 39.27 | ||||||
6 | Luna Lauhava-Kääriäinen | 2009 | Cetus Espoo | 40.19 | ||||||
7 | Nella Kuivanen | 2008 | Uinti Tampere | 42.08 | ||||||
8 | Ylva Holmberg | 2009 | Cetus Espoo | 42.60 | ||||||
9 | Liinu Nevalainen | 2009 | Cetus Espoo | 42.64 | ||||||
10 | Ronja Pyrhönen | 2008 | Cetus Espoo | 42.67 | ||||||
11 | Elle Liikkanen | 2009 | Cetus Espoo | 43.57 | ||||||
12 | Iiris Myllymäki | 2008 | Cetus Espoo | 43.60 | ||||||
13 | Susanne Hein | 2008 | Järvenpään Uintiklubi | 44.55 | ||||||
14 | Minni Kovalainen | 2008 | Cetus Espoo | 46.19 | ||||||
15 | Lotta Martikainen | 2008 | Cetus Espoo | 46.26 | ||||||
16 | Aino Lindholm | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 46.54 | ||||||
17 | Tara Hallia | 2010 | Järvenpään Uintiklubi | 46.93 | ||||||
18 | Elle Pekkarinen | 2008 | Cetus Espoo | 47.12 | ||||||
19 | Leonie Hildén | 2008 | Cetus Espoo | 47.61 | ||||||
20 | Nelly Åström | 2008 | Cetus Espoo | 47.80 | ||||||
21 | Sofia Lausala | 2008 | Cetus Espoo | 48.70 | ||||||
22 | Jenna Rantanen | 2008 | Cetus Espoo | 49.08 | ||||||
23 | Sonja Aho | 2008 | Cetus Espoo | 49.34 | ||||||
24 | Emma Grönberg | 2010 | Cetus Espoo | 49.36 | ||||||
25 | Emma Kaivola | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 49.37 | ||||||
26 | Vilma Päivärinta | 2009 | Cetus Espoo | 49.63 | ||||||
27 | Kaisla Paalanen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 50.12 | ||||||
28 | Venny Snellman | 2009 | Cetus Espoo | 50.84 | ||||||
29 | Emmi Pernaa | 2008 | Cetus Espoo | 51.47 | ||||||
30 | Neela Juvonen | 2009 | Cetus Espoo | 51.74 | ||||||
31 | Aada Tuononen | 2009 | Cetus Espoo | 52.08 | ||||||
32 | Vera Ylipekka | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 52.11 | ||||||
33 | Iiris Tuukkanen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 53.63 | ||||||
34 | Pinja Kotakoski | 2008 | Cetus Espoo | 55.03 | ||||||
35 | Lumi Riikonen | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 55.17 | ||||||
36 | Elsaliisa Mänttäri | 2009 | Cetus Espoo | 57.16 | ||||||
37 | Venni Niemi | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 58.16 | ||||||
38 | Pihla Ruuskanen | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 59.74 | ||||||
39 | Helena Kujamo | 2008 | Cetus Espoo | 1:00.00 | ||||||
40 | Fanni Laakkio | 2008 | Cetus Espoo | 1:00.80 | ||||||
41 | Hilla Soppi | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 1:04.19 | ||||||
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Elli Lenkkeri | 2006 | Uinti Hyvinkää | 31.72 | ||||||
2 | Helmi Käkelä | 2006 | Tuusulan Uimaseura | 33.76 | ||||||
3 | Laura Saarela | 2006 | Nurmijärven Uinti | 34.72 | ||||||
4 | Amanda Ahinko | 2007 | Kampuksen Plaani | 37.16 | ||||||
5 | Auri Korpaeus | 2006 | Tuusulan Uimaseura | 38.74 | ||||||
6 | Lumi Öller | 2006 | Helsingin Uimarit | 41.96 | ||||||
7 | Unna Heino | 2006 | Vesihelmen Uimaseura | 43.87 | ||||||
8 | Rosa Perikangas | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 44.33 | ||||||
9 | Nea Mäkelä | 2006 | Nurmijärven Uinti | 46.37 | ||||||
10 | Vilhelmiina Lindholm | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 46.59 | ||||||
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Jasmin Tuovinen | 1995 | Aurajoen Uinti | 28.14 | ||||||
2 | Anniina Ahonen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 30.48 | ||||||
3 | Lotta Aho | 1999 | Hämeenlinnan Uimaseura | 30.50 | ||||||
4 | Charlotta Edelman | 2001 | Aurajoen Uinti | 30.70 | ||||||
5 | Ronja Myllykallio | 2003 | Uinti Tampere | 30.75 | ||||||
6 | Mariel Mylly | 2001 | Järvenpään Uintiklubi | 30.82 | ||||||
7 | Ronja Hellberg | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 30.88 | ||||||
8 | Roona Karola | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 30.97 | ||||||
9 | Julia Koivisto | 2002 | Aurajoen Uinti | 31.19 | ||||||
10 | Vlada Guljajeva | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 31.26 | ||||||
11 | Olivia Koski | 2002 | Aurajoen Uinti | 32.18 | ||||||
12 | Erin Ekroos | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 32.68 | ||||||
13 | Julia Tuura | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 32.72 | ||||||
14 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | Cetus Espoo | 34.01 | ||||||
15 | Senni Tuominen | 2003 | Uinti Tampere | 34.87 | ||||||
16 | Siiri Ruponen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 35.65 | ||||||
17 | Erica Tomperi | 2004 | Uinti Tampere | 35.78 | ||||||
18 | Emilia Majuri | 2001 | Uinti Tampere | 36.41 | ||||||
19 | Miia Äikäs | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 37.20 | ||||||
20 | Janica Nieminen | 2005 | Uinti Hyvinkää | 39.32 | ||||||
21 | Emma Sevenius | 2002 | Nurmijärven Uinti | 44.96 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 12:59 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 13:21 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Tuukka Visto | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 34.49 | ||||||
2 | Artemi Tsinjonnõi | 2008 | Cetus Espoo | 36.86 | ||||||
3 | Severi Tammihovi | 2009 | Cetus Espoo | 37.03 | ||||||
4 | Eljas Pekkola | 2007 | Cetus Espoo | 37.69 | ||||||
5 | Miklas Sarkkinen | 2007 | Helsingin Uimarit | 38.11 | ||||||
6 | Aukusti Malinen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 38.24 | ||||||
7 | Veikko Moilanen | 2007 | Helsingin Uimarit | 38.30 | ||||||
8 | Noah El-Nagdy | 2007 | Cetus Espoo | 39.13 | ||||||
9 | Topi Äikäs | 2007 | Uinti Tampere | 40.57 | ||||||
10 | Tommy Palm | 2007 | Cetus Espoo | 42.70 | ||||||
11 | Leo Mannonen | 2007 | Cetus Espoo | 42.94 | ||||||
12 | Joel Kontio | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 43.82 | ||||||
13 | Leo Tuomainen | 2008 | Cetus Espoo | 44.89 | ||||||
14 | Otso Johansson | 2008 | Cetus Espoo | 44.95 | ||||||
15 | Teemu Lehtinen | 2007 | Cetus Espoo | 45.85 | ||||||
16 | Joona Salminen | 2008 | Cetus Espoo | 46.27 | ||||||
17 | Maxim Sazonov | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 47.17 | ||||||
18 | Atte Malinen | 2008 | Cetus Espoo | 47.32 | ||||||
19 | Väinö Rosendahl | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 48.63 | ||||||
20 | Milo Anttila | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 48.89 | ||||||
21 | Eemil Hujala | 2007 | Cetus Espoo | 48.97 | ||||||
22 | Onni-Aaron Lind | 2008 | Cetus Espoo | 51.61 | ||||||
23 | Akseli Savolainen | 2007 | Cetus Espoo | 52.06 | ||||||
24 | Aatu Airaksinen | 2007 | Simmis Wanda | 52.17 | ||||||
25 | Elmeri Lajolinna | 2007 | Cetus Espoo | 52.33 | ||||||
- | Altti Sormunen | 2007 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
- | Lauri Hänninen | 2007 | Tuusulan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Valtteri Niemimuukko | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 31.21 | ||||||
2 | Aaro Imppola | 2006 | Uinti Hyvinkää | 33.58 | ||||||
3 | Urho Käkelä | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 34.32 | ||||||
4 | Jonne Mustalahti | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 37.97 | ||||||
5 | Otso Alakiikonen | 2006 | Nurmijärven Uinti | 38.46 | ||||||
6 | Andreas Kinnunen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 44.51 | ||||||
7 | Patrick Tiihonen | 2006 | Järvenpään Uintiklubi | 47.21 | ||||||
- | Aatto Korhonen | 2006 | Helsingin Uimarit | DSQ | ||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Elias Saarinen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 26.26 | ||||||
2 | Ibrahim Ezzat | 2002 | Aurajoen Uinti | 26.51 | ||||||
3 | Onni Äijälä | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 27.09 | ||||||
4 | Timi Torkkel | 2001 | Hämeenlinnan Uimaseura | 27.20 | ||||||
5 | Perttu Järvinen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 27.70 | ||||||
6 | Johannes Lindroos | 1996 | Aurajoen Uinti | 27.78 | ||||||
7 | Alexander Malyshkov | 2004 | Salon Uimarit | 28.09 | ||||||
8 | Mio Harju | 2002 | TaTu Tampere | 28.46 | ||||||
9 | Mikael Jokinen | 2001 | Loimaan Uimaseura | 28.68 | ||||||
10 | Eero Asikainen | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 29.16 | ||||||
11 | Ville Savulahti | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 29.99 | ||||||
12 | Niko Akkanen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 30.40 | ||||||
13 | Aapo Huhti | 2003 | Vesihelmen Uimaseura | 32.18 | ||||||
14 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 32.34 | ||||||
15 | Joonas Salo | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 34.37 | ||||||
16 | Jesse Virkkala | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 35.34 | ||||||
17 | Aki Eetu Petteri Raitala | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 35.72 | ||||||
18 | Alexander Nyman | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 35.93 | ||||||
19 | Joel Lipponen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 36.14 | ||||||
20 | Eemi Niininen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 38.74 | ||||||
21 | Sami Savolainen | 2004 | Nurmijärven Uinti | 40.08 | ||||||
- | Miika Aaltonen | 2004 | Vesihelmen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 13:21 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 13:27 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Lumi Öller | 2006 | Helsingin Uimarit | 41.89 | 1:24.16 | |||||
2 | Annu Pasma | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 41.66 | 1:24.48 | |||||
3 | Rebecca Mäkinen | 2008 | Uinti Tampere | 41.81 | 1:25.47 | |||||
4 | Suvi Keskimäki | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 43.43 | 1:28.41 | |||||
5 | Teela Saarentaus | 2007 | Helsingin Uimarit | 44.03 | 1:29.44 | |||||
6 | Emma Pellikka | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 43.50 | 1:30.05 | |||||
7 | Nina Wu | 2007 | HTU Stadi | 43.90 | 1:31.22 | |||||
8 | Siiri Tapaninen | 2009 | HTU Stadi | 44.94 | 1:32.14 | |||||
9 | Aino Elisa Karoliina Jukarainen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 44.89 | 1:32.77 | |||||
10 | Senni Hokkanen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 44.63 | 1:33.23 | |||||
11 | Susanne Hein | 2008 | Järvenpään Uintiklubi | 47.12 | 1:34.89 | |||||
12 | Emma Lahti | 2008 | Tuusulan Uimaseura | 46.57 | 1:35.53 | |||||
13 | Aino Leipijärvi | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 46.46 | 1:35.55 | |||||
14 | Liinu Nevalainen | 2009 | Cetus Espoo | 49.72 | 1:36.10 | |||||
15 | Sonja Aho | 2008 | Cetus Espoo | 48.80 | 1:36.78 | |||||
16 | Shreshta Balajee | 2008 | Cetus Espoo | 46.86 | 1:37.40 | |||||
17 | Vilma Päivärinta | 2009 | Cetus Espoo | 50.81 | 1:39.44 | |||||
18 | Aada Tuononen | 2009 | Cetus Espoo | 50.37 | 1:41.19 | |||||
19 | Leonie Hildén | 2008 | Cetus Espoo | 48.40 | 1:41.83 | |||||
20 | Ylva Holmberg | 2009 | Cetus Espoo | 51.24 | 1:42.65 | |||||
21 | Raakel Rihte | 2008 | Cetus Espoo | 50.10 | 1:42.97 | |||||
22 | Skylar Graves | 2009 | Tuusulan Uimaseura | 50.41 | 1:43.31 | |||||
22 | Vieno Niemi | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 52.24 | 1:43.31 | |||||
24 | Venny Snellman | 2009 | Cetus Espoo | 51.92 | 1:43.51 | |||||
25 | Ursula Tamminen | 2008 | Nurmijärven Uinti | 54.33 | 1:46.57 | |||||
26 | Fanni Laakkio | 2008 | Cetus Espoo | 52.29 | 1:49.07 | |||||
27 | Siiri Pesonen | 2008 | HTU Stadi | 48.67 | 1:50.43 | |||||
28 | Iiris Tuukkanen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 57.53 | 1:57.38 | |||||
29 | Hilla Soppi | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 59.11 | 2:01.40 | |||||
30 | Elsaliisa Mänttäri | 2009 | Cetus Espoo | 1:02.64 | 2:10.13 | |||||
- | Hazel Liuska | 2008 | Helsingin Uimarit | DNS | ||||||
- | Kaisla Paalanen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Helmi Heinonen | 2002 | Aurajoen Uinti | 31.85 | 1:05.23 | |||||
2 | Venla Suihkonen | 2002 | Octopus Lohja | 32.77 | 1:08.33 | |||||
3 | Aino Jussila | 2000 | Uinti Tampere | 32.97 | 1:08.87 | |||||
4 | Janette Setälä | 2001 | Aurajoen Uinti | 33.12 | 1:09.32 | |||||
5 | Sanni Kilponen | 2001 | Hämeenlinnan Uimaseura | 33.60 | 1:09.65 | |||||
6 | Ronja Myllykallio | 2003 | Uinti Tampere | 33.68 | 1:09.78 | |||||
7 | Aida Pasma | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 33.55 | 1:10.05 | |||||
8 | Annukka Pihkamäki | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 34.10 | 1:11.10 | |||||
9 | Iida Savulahti | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 34.09 | 1:11.23 | |||||
10 | Aada Viitamäki | 2003 | Hämeenlinnan Uimaseura | 34.73 | 1:12.16 | |||||
11 | Roosa Tuomola | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 38.11 | 1:19.62 | |||||
12 | Miia Äikäs | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 41.52 | 1:26.00 | |||||
13 | Mila-Helie Katajainen | 2005 | Nurmijärven Uinti | 41.77 | 1:26.54 | |||||
14 | Jenna Helminen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 42.11 | 1:27.85 | |||||
15 | Heli Havantola | 2003 | Nurmijärven Uinti | 43.36 | 1:28.26 | |||||
16 | Vilmiina Weckman | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 44.26 | 1:32.48 | |||||
17 | Saga Peltolehto | 2003 | Uinti Tampere | 48.09 | 1:37.75 | |||||
18 | Milana Fedotova | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 47.33 | 1:40.05 | |||||
- | Elizabete Naumcika | 2005 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
- | Ronja Weckström | 2005 | Helsingin Uimarit | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 13:27 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 13:41 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Roope Liimatainen | 2007 | Cetus Espoo | 39.88 | 1:23.22 | |||||
2 | Petter Kaskela | 2007 | Uinti Tampere | 39.79 | 1:24.36 | |||||
3 | Anton Eino Mikael Ahonen | 2006 | Cetus Espoo | 41.36 | 1:25.80 | |||||
4 | Lasse Niemi | 2006 | Helsingin Uimarit | 41.36 | 1:26.27 | |||||
5 | Lenni Nevalainen | 2007 | Cetus Espoo | 43.72 | 1:28.49 | |||||
6 | Joonas Keränen | 2007 | Cetus Espoo | 43.27 | 1:28.84 | |||||
7 | Eero Olli | 2008 | Uinti Tampere | 43.87 | 1:28.94 | |||||
8 | Elias Tuukkanen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 44.55 | 1:30.23 | |||||
9 | Leo Tuomainen | 2008 | Cetus Espoo | 44.80 | 1:30.29 | |||||
10 | Veikko Hautaniemi | 2007 | Cetus Espoo | 44.44 | 1:31.52 | |||||
11 | Otso Heikkinen | 2007 | Helsingin Uimarit | 43.55 | 1:31.76 | |||||
12 | Eino Lantto | 2008 | Cetus Espoo | 45.27 | 1:31.77 | |||||
13 | Veeti Puustinen | 2007 | Uinti Tampere | 44.98 | 1:31.88 | |||||
14 | Elmeri Lajolinna | 2007 | Cetus Espoo | 45.82 | 1:33.32 | |||||
15 | Miika Toivonen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 44.89 | 1:33.50 | |||||
16 | Mikael Suni | 2007 | Cetus Espoo | 45.69 | 1:34.94 | |||||
17 | Niklas Töyrylä | 2006 | Uinti Tampere | 46.26 | 1:35.87 | |||||
18 | Akseli Savolainen | 2007 | Cetus Espoo | 48.18 | 1:39.50 | |||||
19 | Onni Harja | 2008 | Cetus Espoo | 47.95 | 1:39.64 | |||||
20 | Maxim Sazonov | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 47.46 | 1:40.52 | |||||
21 | Sakari Rossi | 2008 | Uinti Tampere | 49.82 | 1:42.17 | |||||
22 | Onni-Aaron Lind | 2008 | Cetus Espoo | 52.66 | 1:47.34 | |||||
23 | Teemu Lehtinen | 2007 | Cetus Espoo | 52.86 | 1:47.89 | |||||
24 | Altti Sormunen | 2007 | Cetus Espoo | 53.90 | 1:49.03 | |||||
- | Daniel Tapiovaara | 2006 | Helsingin Uimarit | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Onni Kataja | 2007 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Elias Laine | 2002 | TaTu Tampere | 29.44 | 1:01.52 | |||||
2 | Kalle Hyttinen | 2001 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 31.90 | 1:07.54 | |||||
3 | Aarne Myllynen | 2002 | Järvenpään Uintiklubi | 32.35 | 1:07.91 | |||||
4 | Topias Ojanen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 35.65 | 1:14.45 | |||||
5 | Vinski Lång | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 39.07 | 1:17.79 | |||||
6 | Tuomas Nieminen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 39.42 | 1:23.05 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 13:41 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 13:48 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Charlotta Edelman | 2001 | Aurajoen Uinti | 34.90 | 1:15.06 | 1:56.33 | 2:38.37 | |||
2 | Emilia Myllykoski | 2003 | Simmis Wanda | 38.24 | 1:22.05 | 2:06.32 | 2:51.34 | |||
3 | Mikaela Kulmala | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 37.78 | 1:21.14 | 2:06.60 | 2:53.95 | |||
4 | Saara Heinänen | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 41.02 | 1:28.38 | 2:14.40 | 3:00.83 | |||
5 | Jenni Korkeamäki | 2007 | Cetus Espoo | 40.23 | 1:27.05 | 2:16.02 | 3:04.34 | |||
6 | Erica Tomperi | 2004 | Uinti Tampere | 42.17 | 1:31.33 | 2:19.51 | 3:07.05 | |||
7 | Iiris Soilevaara | 2006 | Cetus Espoo | 42.74 | 1:31.31 | 2:21.51 | 3:08.92 | |||
8 | Anna Salo | 2007 | Cetus Espoo | 44.50 | 1:34.93 | 2:25.29 | 3:14.66 | |||
9 | Amanda Ahinko | 2007 | Kampuksen Plaani | 44.53 | 1:36.14 | 2:28.75 | 3:19.43 | |||
10 | Milka Tuomela | 2004 | Vesihelmen Uimaseura | 44.68 | 1:35.44 | 2:30.85 | 3:24.79 | |||
11 | Emma Tissari | 2007 | Nurmijärven Uinti | 47.52 | 1:40.05 | 2:33.15 | 3:24.92 | |||
12 | Ida Paaskoski | 2007 | Cetus Espoo | 45.49 | 1:38.17 | 2:32.02 | 3:25.21 | |||
13 | Dominika Stalinskaja | 2007 | Cetus Espoo | 45.75 | 1:38.39 | 2:32.21 | 3:25.46 | |||
14 | Kristiina Kangastalo-Hoda | 1978 | Loimaan Uimaseura | 50.39 | 1:44.65 | 2:39.20 | 3:34.98 | |||
15 | Nella Kuivanen | 2008 | Uinti Tampere | 49.05 | 1:45.70 | 2:41.79 | 3:36.67 | |||
16 | Luisa Sofia Zurban | 2008 | Cetus Espoo | 47.91 | 1:43.71 | 2:41.22 | 3:38.60 | |||
17 | Lotte Borremans | 2008 | Nurmijärven Uinti | 53.93 | 1:52.11 | 2:50.55 | 3:44.39 | |||
- | Siiri Välimaa | 2002 | Tuusulan Uimaseura | DNS | ||||||
- | Hertta Katajisto | 2007 | Nurmijärven Uinti | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 13:48 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 13:56 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Petr Pankratov | 2002 | TaTu Tampere | 32.58 | 1:08.94 | 1:46.06 | 2:23.86 | |||
2 | Jerry Roine | 2002 | Järvenpään Uintiklubi | 35.05 | 1:15.15 | 1:55.42 | 2:37.30 | |||
3 | Santeri Ahinko | 2004 | Vesihelmen Uimaseura | 34.97 | 1:15.32 | 1:57.03 | 2:38.79 | |||
4 | Alexander Malyshkov | 2004 | Salon Uimarit | 37.37 | 1:17.71 | 1:59.49 | 2:41.43 | |||
5 | Lenni Kukkonen | 2001 | Hämeenlinnan Uimaseura | 38.90 | 1:21.96 | 2:06.82 | 2:52.09 | |||
6 | Eemil Reijonen | 2005 | Cetus Espoo | 39.87 | 1:24.09 | 2:08.82 | 2:53.54 | |||
7 | Urho Käkelä | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 38.84 | 1:23.23 | 2:10.69 | 2:55.96 | |||
8 | Anton Helén | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 38.63 | 1:24.67 | 2:11.90 | 2:59.59 | |||
9 | Joel Lipponen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 42.83 | 1:34.72 | 2:27.75 | 3:17.97 | |||
10 | Eemi Niininen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 42.24 | 1:32.79 | 2:25.61 | 3:18.86 | |||
11 | Henri Porma | 2006 | Vesihelmen Uimaseura | 49.40 | 1:46.94 | 2:46.90 | 3:44.38 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 13:56 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 14:11 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 11, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Saga Linnosaari | 2008 | Cetus Espoo | 32.09 | ||||||
2 | Elina Malinen | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 33.51 | ||||||
3 | Siiri Attola | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 34.57 | ||||||
4 | Lotta Martikainen | 2008 | Cetus Espoo | 35.17 | ||||||
5 | Liinu Nevalainen | 2009 | Cetus Espoo | 35.51 | ||||||
6 | Matilda Jokinen | 2008 | Loimaan Uimaseura | 36.30 | ||||||
7 | Siiri Tapaninen | 2009 | HTU Stadi | 36.60 | ||||||
8 | Iiris Myllymäki | 2008 | Cetus Espoo | 36.90 | ||||||
9 | Maisa Vihola | 2009 | Helsingin Uimarit | 37.43 | ||||||
10 | Minni Kovalainen | 2008 | Cetus Espoo | 37.71 | ||||||
11 | Ronja Pyrhönen | 2008 | Cetus Espoo | 37.79 | ||||||
12 | Emma Lahti | 2008 | Tuusulan Uimaseura | 37.90 | ||||||
13 | Siiri Pesonen | 2008 | HTU Stadi | 37.92 | ||||||
14 | Ilona Sauliala | 2008 | Helsingin Uimarit | 37.95 | ||||||
15 | Anna Ryhänen | 2008 | Cetus Espoo | 39.04 | ||||||
16 | Kerttu Tyni | 2008 | Helsingin Uimarit | 39.49 | ||||||
17 | Stella Lahtinen | 2009 | Helsingin Uimarit | 39.96 | ||||||
18 | Lumia Malmström | 2008 | Simmis Wanda | 40.39 | ||||||
19 | Skylar Graves | 2009 | Tuusulan Uimaseura | 40.45 | ||||||
20 | Iina Koivisto | 2010 | Vesihelmen Uimaseura | 40.71 | ||||||
21 | Fan Wu | 2009 | HTU Stadi | 41.49 | ||||||
22 | Kertu Ploompuu | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 41.84 | ||||||
23 | Siiri Paavonen | 2008 | Helsingin Uimarit | 42.52 | ||||||
24 | Jemina Suomela | 2010 | Simmis Wanda | 42.73 | ||||||
25 | Ada-Sofia Koivula | 2009 | Helsingin Uimarit | 42.92 | ||||||
26 | Pinja Kotakoski | 2008 | Cetus Espoo | 43.00 | ||||||
27 | Elsa Idman | 2009 | Cetus Espoo | 43.28 | ||||||
28 | Leia Heinonen | 2009 | Helsingin Uimarit | 43.48 | ||||||
29 | Melania Smirnova | 2010 | Järvenpään Uintiklubi | 43.50 | ||||||
30 | Viivi Paavola | 2009 | Järvenpään Uintiklubi | 44.24 | ||||||
31 | Almaleena Mänttäri | 2009 | Cetus Espoo | 48.13 | ||||||
32 | Mette Borremans | 2011 | Nurmijärven Uinti | 48.38 | ||||||
33 | Elma Haunia | 2010 | Simmis Wanda | 49.81 | ||||||
34 | Sanni Arvonen | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 51.60 | ||||||
35 | Minea Kallio | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 52.54 | ||||||
36 | Pihla Ruuskanen | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 53.37 | ||||||
37 | Sara Kultaranta | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 56.72 | ||||||
38 | Sara Pynnönen | 2010 | Simmis Wanda | 59.98 | ||||||
39 | Sofia Tiainen | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 1:01.67 | ||||||
- | Eeva Montonen | 2009 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
Laji 11, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Heli Kuisma | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 30.72 | ||||||
2 | Laura Saarela | 2006 | Nurmijärven Uinti | 31.06 | ||||||
3 | Milja Korhonen | 2006 | Nurmijärven Uinti | 31.92 | ||||||
4 | Annu Pasma | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 32.31 | ||||||
5 | Kukka-Sofia Lievonen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 33.23 | ||||||
6 | Alicia Gültekin | 2007 | Cetus Espoo | 35.13 | ||||||
7 | Nea Mäkelä | 2006 | Nurmijärven Uinti | 37.00 | ||||||
8 | Unna Heino | 2006 | Vesihelmen Uimaseura | 37.21 | ||||||
9 | Rosa Perikangas | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 37.48 | ||||||
10 | Nina Wu | 2007 | HTU Stadi | 38.90 | ||||||
11 | Sofie Apajasalo | 2007 | Helsingin Uimarit | 41.24 | ||||||
12 | Anna Sofia Korhonen | 2007 | Simmis Wanda | 44.57 | ||||||
Laji 11, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Jasmin Tuovinen | 1995 | Aurajoen Uinti | 27.30 | ||||||
2 | Sanni Kilponen | 2001 | Hämeenlinnan Uimaseura | 28.30 | ||||||
3 | Agneta Kallas | 2002 | Simmis Wanda | 28.31 | ||||||
4 | Janette Setälä | 2001 | Aurajoen Uinti | 28.38 | ||||||
5 | Ella Varis | 1998 | TaTu Tampere | 28.40 | ||||||
6 | Annukka Pihkamäki | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 28.61 | ||||||
7 | Anniina Ahonen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 28.89 | ||||||
8 | Roona Karola | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 29.00 | ||||||
9 | Annika Toiviainen | 2002 | Helsingin Uimarit | 29.03 | ||||||
10 | Erin Ekroos | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 29.55 | ||||||
11 | Julia Tuura | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 29.61 | ||||||
12 | Julia Koivisto | 2002 | Aurajoen Uinti | 29.64 | ||||||
13 | Lumi Luoma | 2005 | Uinti Hyvinkää | 30.11 | ||||||
14 | Jenna Rautava | 2003 | Vesihelmen Uimaseura | 30.49 | ||||||
15 | Iida Savulahti | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 30.61 | ||||||
16 | Vilja Saarinen | 2005 | Uinti Hyvinkää | 30.72 | ||||||
17 | Roosa Tuomola | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 30.88 | ||||||
18 | Siiri Ruponen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 31.19 | ||||||
19 | Emilia Majuri | 2001 | Uinti Tampere | 31.31 | ||||||
20 | Edla Wuori | 2003 | Nurmijärven Uinti | 32.17 | ||||||
21 | Laura Valonen | 2003 | Uinti Tampere | 32.32 | ||||||
22 | Miia Äikäs | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 32.66 | ||||||
23 | Janica Nieminen | 2005 | Uinti Hyvinkää | 32.82 | ||||||
24 | Milka Tuomela | 2004 | Vesihelmen Uimaseura | 33.13 | ||||||
25 | Vilmiina Weckman | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 35.29 | ||||||
26 | Milana Fedotova | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 35.76 | ||||||
27 | Saga Peltolehto | 2003 | Uinti Tampere | 39.13 | ||||||
- | Elizabete Naumcika | 2005 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
- | Aada Viitamäki | 2003 | Hämeenlinnan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Patrisia Kaisla | 1998 | Tuusulan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 14:11 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 14:26 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 12, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Tuukka Visto | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 31.93 | ||||||
2 | Noah El-Nagdy | 2007 | Cetus Espoo | 32.20 | ||||||
3 | Severi Tammihovi | 2009 | Cetus Espoo | 33.56 | ||||||
4 | Otso Johansson | 2008 | Cetus Espoo | 33.58 | ||||||
5 | Elias Salo | 2007 | Vesihelmen Uimaseura | 34.26 | ||||||
6 | Leo Mannonen | 2007 | Cetus Espoo | 35.08 | ||||||
7 | Onni Harja | 2008 | Cetus Espoo | 35.23 | ||||||
8 | Miika Toivonen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 35.54 | ||||||
9 | Aukusti Malinen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 35.58 | ||||||
10 | Leo Niemi | 2008 | Helsingin Uimarit | 35.90 | ||||||
11 | Lauri Hänninen | 2007 | Tuusulan Uimaseura | 36.17 | ||||||
12 | Tommy Palm | 2007 | Cetus Espoo | 37.04 | ||||||
13 | Felix Enqvist | 2007 | Simmis Wanda | 37.44 | ||||||
14 | Eemil Hujala | 2007 | Cetus Espoo | 37.69 | ||||||
15 | Väinö Rosendahl | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 38.27 | ||||||
16 | Nico Alexander Jääskeläinen | 2008 | Simmis Wanda | 38.86 | ||||||
17 | Antti Huuskonen | 2010 | Järvenpään Uintiklubi | 38.93 | ||||||
17 | Topias Verneri Heikkinen | 2009 | Helsingin Uimarit | 38.93 | ||||||
19 | Riku Higashi | 2009 | Helsingin Uimarit | 39.28 | ||||||
20 | Semen Karhu | 2008 | Järvenpään Uintiklubi | 39.57 | ||||||
21 | Eeli Vesamäki | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 39.69 | ||||||
22 | Onni-Leo Tirkkonen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 39.75 | ||||||
23 | Aatu Airaksinen | 2007 | Simmis Wanda | 40.03 | ||||||
24 | Matias Pontalti | 2007 | Helsingin Uimarit | 40.44 | ||||||
25 | Niilo Kommeri | 2007 | Helsingin Uimarit | 41.54 | ||||||
26 | Nooa Koskela | 2009 | Cetus Espoo | 42.31 | ||||||
27 | Petteri Hinkkala | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 43.08 | ||||||
28 | Roope Tikkanen | 2010 | Simmis Wanda | 44.43 | ||||||
29 | Nicolas Luoma | 2010 | Uinti Hyvinkää | 44.55 | ||||||
30 | Thomas Brutel | 2008 | Cetus Espoo | 44.73 | ||||||
31 | Olli Alanaatu | 2009 | Simmis Wanda | 44.74 | ||||||
32 | Niilo Halonen | 2009 | HTU Stadi | 45.19 | ||||||
33 | Väinö Olander | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 46.77 | ||||||
34 | Oliver Niemi | 2009 | Simmis Wanda | 49.12 | ||||||
35 | Urho Ovaska | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 49.18 | ||||||
36 | Joonas Lappalainen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 50.73 | ||||||
37 | Paavo Mäkelä | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 1:02.88 | ||||||
- | Kaapo Saarinen | 2007 | Vesihelmen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Onni-Aaron Lind | 2008 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 12, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Aapo Tuhkanen | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 27.92 | ||||||
2 | Valtteri Niemimuukko | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 28.54 | ||||||
3 | Andreas Kinnunen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 31.13 | ||||||
4 | Jonne Mustalahti | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 31.91 | ||||||
5 | Otso Alakiikonen | 2006 | Nurmijärven Uinti | 33.02 | ||||||
Laji 12, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Niko Mäkelä | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 22.66 | ||||||
2 | Johannes Lindroos | 1996 | Aurajoen Uinti | 25.19 | ||||||
2 | Timi Torkkel | 2001 | Hämeenlinnan Uimaseura | 25.19 | ||||||
4 | Ibrahim Ezzat | 2002 | Aurajoen Uinti | 25.34 | ||||||
5 | Elias Saarinen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 25.47 | ||||||
6 | Aleksi Nissilä | 2001 | Vesihelmen Uimaseura | 25.66 | ||||||
7 | Kalle Hyttinen | 2001 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 25.90 | ||||||
8 | Eero Asikainen | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 26.06 | ||||||
9 | Elias Laine | 2002 | TaTu Tampere | 26.08 | ||||||
10 | Mikael Jokinen | 2001 | Loimaan Uimaseura | 26.40 | ||||||
11 | Niilo Olander | 2001 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 26.83 | ||||||
12 | Ville Savulahti | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 26.91 | ||||||
13 | Aapo Huhti | 2003 | Vesihelmen Uimaseura | 27.44 | ||||||
14 | Niko Akkanen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 28.13 | ||||||
15 | Lasse Harja | 1976 | Cetus Espoo | 28.32 | ||||||
16 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 28.39 | ||||||
17 | Topias Ojanen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 29.35 | ||||||
18 | Tommi Myllynen | 2004 | Nurmijärven Uinti | 29.74 | ||||||
19 | Joonas Salo | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 30.44 | ||||||
20 | Jesse Virkkala | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 30.72 | ||||||
21 | Pasi Koskela | 1972 | Cetus Espoo | 31.70 | ||||||
22 | Miika Aaltonen | 2004 | Vesihelmen Uimaseura | 31.72 | ||||||
23 | Tuomas Nieminen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 32.17 | ||||||
24 | Sami Savolainen | 2004 | Nurmijärven Uinti | 33.59 | ||||||
25 | Samu Myllyaho | 2004 | Nurmijärven Uinti | 35.85 | ||||||
- | Martti Karesjoki | 2004 | Tuusulan Uimaseura | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 14:26 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 14:29 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Suvi Keskimäki | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 38.68 | 1:24.19 | |||||
2 | Auri Korpaeus | 2006 | Tuusulan Uimaseura | 41.34 | 1:28.45 | |||||
3 | Rebecca Mäkinen | 2008 | Uinti Tampere | 42.63 | 1:28.77 | |||||
4 | Helmi Kittelä | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 42.51 | 1:32.05 | |||||
5 | Anna Ryhänen | 2008 | Cetus Espoo | 46.45 | 1:37.21 | |||||
6 | Hanna Vänni | 2008 | Uinti Tampere | 43.36 | 1:37.77 | |||||
7 | Emilia Elizaveta Karulina | 2008 | Cetus Espoo | 47.84 | 1:41.32 | |||||
8 | Helmi Olander | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 47.77 | 1:43.44 | |||||
9 | Anjelica Sood | 2007 | Cetus Espoo | 49.37 | 1:47.52 | |||||
10 | Vieno Niemi | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 54.03 | 1:52.14 | |||||
11 | Alicia Gültekin | 2007 | Cetus Espoo | 49.25 | 1:52.94 | |||||
12 | Aada Salovaara | 2007 | Cetus Espoo | 53.82 | 2:06.43 | |||||
- | Shreshta Balajee | 2008 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Sanni Kilponen | 2001 | Hämeenlinnan Uimaseura | 31.31 | 1:07.75 | |||||
2 | Lotta Aho | 1999 | Hämeenlinnan Uimaseura | 31.76 | 1:07.92 | |||||
3 | Helmi Heinonen | 2002 | Aurajoen Uinti | 31.23 | 1:08.52 | |||||
4 | Julia Koivisto | 2002 | Aurajoen Uinti | 31.74 | 1:09.68 | |||||
5 | Mariel Mylly | 2001 | Järvenpään Uintiklubi | 32.55 | 1:11.67 | |||||
6 | Sara Myller | 2003 | Tuusulan Uimaseura | 34.24 | 1:14.41 | |||||
7 | Olivia Koski | 2002 | Aurajoen Uinti | 34.67 | 1:15.41 | |||||
8 | Heli Havantola | 2003 | Nurmijärven Uinti | 48.33 | 1:44.78 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 14:29 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 19:08 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Ilmari Nieminen | 2007 | Cetus Espoo | 34.92 | 1:16.82 | |||||
2 | Tuukka Visto | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 38.51 | 1:19.01 | |||||
3 | Petter Kaskela | 2007 | Uinti Tampere | 37.78 | 1:22.64 | |||||
4 | Georg Aspholm | 2008 | Uinti Tampere | 38.38 | 1:24.59 | |||||
5 | Mikael Uitto | 2007 | Uinti Tampere | 39.23 | 1:25.02 | |||||
6 | Anton Helén | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 40.76 | 1:32.44 | |||||
7 | Miika Toivonen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 43.36 | 1:33.61 | |||||
8 | Thomas Failer | 2007 | Uinti Tampere | 43.15 | 1:35.93 | |||||
9 | Topi Äikäs | 2007 | Uinti Tampere | 43.89 | 1:36.80 | |||||
10 | Leevi Lahtinen | 2008 | Vesihelmen Uimaseura | 58.90 | 2:08.12 | |||||
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Ibrahim Ezzat | 2002 | Aurajoen Uinti | 27.32 | 1:00.18 | |||||
2 | Onni Äijälä | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 27.64 | 1:00.37 | |||||
3 | Pirkka Perkola | 2001 | TaTu Tampere | 28.48 | 1:01.95 | |||||
4 | Mio Harju | 2002 | TaTu Tampere | 29.27 | 1:03.52 | |||||
5 | Elias Saarinen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 29.60 | 1:04.32 | |||||
6 | Johannes Lindroos | 1996 | Aurajoen Uinti | 29.60 | 1:05.17 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 19:08 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 14:43 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 15, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Janette Setälä | 2001 | Aurajoen Uinti | 34.29 | 1:11.28 | 1:49.60 | 2:27.96 | |||
2 | Jenni Korkeamäki | 2007 | Cetus Espoo | 37.39 | 1:16.68 | 1:56.88 | 2:37.21 | |||
3 | Helmi Käkelä | 2006 | Tuusulan Uimaseura | 37.39 | 1:18.57 | 1:59.35 | 2:39.64 | |||
4 | Enna Äyrämöinen | 2007 | Cetus Espoo | 38.25 | 1:19.22 | 2:00.89 | 2:41.22 | |||
5 | Iida Savulahti | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 36.73 | 1:18.24 | 2:00.95 | 2:43.59 | |||
6 | Milka Marjakaarto | 2007 | Cetus Espoo | 39.58 | 1:22.37 | 2:06.66 | 2:49.64 | |||
7 | Ellen Lindell | 2007 | Cetus Espoo | 41.26 | 1:26.89 | 2:13.58 | 3:00.28 | |||
8 | Anna Salo | 2007 | Cetus Espoo | 41.46 | 1:26.76 | 2:13.80 | 3:00.46 | |||
9 | Eine Idman | 2007 | Cetus Espoo | 43.49 | 1:30.75 | 2:19.08 | 3:04.63 | |||
10 | Rosa Perikangas | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 50.24 | 1:43.35 | 2:37.13 | 3:28.87 | |||
11 | Kristiina Kangastalo-Hoda | 1978 | Loimaan Uimaseura | 52.77 | 1:48.07 | 2:46.00 | 3:42.04 | |||
- | Veera Mustonen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 14:43 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 14:46 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 16, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Aaro Imppola | 2006 | Uinti Hyvinkää | 39.20 | 1:23.00 | 2:06.55 | 2:48.57 | |||
2 | Tuukka Visto | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 43.75 | 1:29.95 | 2:17.19 | 3:00.06 | |||
3 | Väinö Rosendahl | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 47.57 | 1:38.27 | 2:29.53 | 3:19.39 | |||
4 | Joonatan Paalanen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 48.09 | 1:39.29 | 2:31.02 | 3:21.20 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 14:46 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 15:43 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 17, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Siiri Attola | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 45.61 | ||||||
2 | Liinu Nevalainen | 2009 | Cetus Espoo | 46.65 | ||||||
3 | Elina Malinen | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 48.63 | ||||||
4 | Maisa Vihola | 2009 | Helsingin Uimarit | 48.74 | ||||||
5 | Vilma Päivärinta | 2009 | Cetus Espoo | 48.90 | ||||||
6 | Luna Lauhava-Kääriäinen | 2009 | Cetus Espoo | 49.67 | ||||||
7 | Neela Juvonen | 2009 | Cetus Espoo | 49.74 | ||||||
8 | Iina Koivisto | 2010 | Vesihelmen Uimaseura | 49.78 | ||||||
9 | Siiri Tapaninen | 2009 | HTU Stadi | 50.62 | ||||||
10 | Kertu Ploompuu | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 51.50 | ||||||
11 | Stella Lahtinen | 2009 | Helsingin Uimarit | 53.12 | ||||||
12 | Jemina Suomela | 2010 | Simmis Wanda | 53.97 | ||||||
13 | Emma Kaivola | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 54.06 | ||||||
14 | Elsaliisa Mänttäri | 2009 | Cetus Espoo | 55.04 | ||||||
15 | Sanni Arvonen | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 55.07 | ||||||
16 | Melania Smirnova | 2010 | Järvenpään Uintiklubi | 55.47 | ||||||
17 | Neela Pekkala | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 56.18 | ||||||
18 | Aada Tuononen | 2009 | Cetus Espoo | 56.33 | ||||||
19 | Viivi Paavola | 2009 | Järvenpään Uintiklubi | 57.12 | ||||||
20 | Leia Heinonen | 2009 | Helsingin Uimarit | 57.47 | ||||||
21 | Almaleena Mänttäri | 2009 | Cetus Espoo | 57.99 | ||||||
22 | Mette Borremans | 2011 | Nurmijärven Uinti | 58.14 | ||||||
23 | Fan Wu | 2009 | HTU Stadi | 59.39 | ||||||
24 | Venni Niemi | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 1:00.10 | ||||||
25 | Elma Haunia | 2010 | Simmis Wanda | 1:03.02 | ||||||
26 | Elissa Ylikopsa | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 1:04.33 | ||||||
27 | Sara Kultaranta | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 1:05.33 | ||||||
28 | Pihla Ruuskanen | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 1:10.55 | ||||||
29 | Sofia Tiainen | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 1:11.93 | ||||||
30 | Sara Pynnönen | 2010 | Simmis Wanda | 1:12.02 | ||||||
31 | Hilla Soppi | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 1:12.13 | ||||||
- | Ada-Sofia Koivula | 2009 | Helsingin Uimarit | DSQ | ||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Elsa Idman | 2009 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 17, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Helmi Kittelä | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 39.91 | ||||||
2 | Veera Mustonen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 40.31 | ||||||
3 | Emma Tissari | 2007 | Nurmijärven Uinti | 40.63 | ||||||
4 | Kiia Koivisto | 2007 | Vesihelmen Uimaseura | 41.38 | ||||||
5 | Hertta Katajisto | 2007 | Nurmijärven Uinti | 43.82 | ||||||
6 | Emma Pellikka | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 44.60 | ||||||
7 | Teela Saarentaus | 2007 | Helsingin Uimarit | 46.71 | ||||||
8 | Iiris Myllymäki | 2008 | Cetus Espoo | 46.85 | ||||||
9 | Lotte Borremans | 2008 | Nurmijärven Uinti | 47.36 | ||||||
10 | Luisa Sofia Zurban | 2008 | Cetus Espoo | 47.57 | ||||||
11 | Lotta Martikainen | 2008 | Cetus Espoo | 48.47 | ||||||
12 | Anna Ryhänen | 2008 | Cetus Espoo | 48.67 | ||||||
13 | Matilda Jokinen | 2008 | Loimaan Uimaseura | 48.92 | ||||||
14 | Aino Leipijärvi | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 49.31 | ||||||
15 | Nina Wu | 2007 | HTU Stadi | 49.55 | ||||||
16 | Lumi Arajuuri | 2007 | Tuusulan Uimaseura | 49.98 | ||||||
17 | Enni Falk | 2008 | Tuusulan Uimaseura | 50.29 | ||||||
18 | Ilona Sauliala | 2008 | Helsingin Uimarit | 50.92 | ||||||
19 | Emmi Pernaa | 2008 | Cetus Espoo | 51.12 | ||||||
20 | Ronja Pyrhönen | 2008 | Cetus Espoo | 51.47 | ||||||
21 | Emilia Elizaveta Karulina | 2008 | Cetus Espoo | 51.73 | ||||||
22 | Pinja Kotakoski | 2008 | Cetus Espoo | 52.31 | ||||||
23 | Ursula Tamminen | 2008 | Nurmijärven Uinti | 52.90 | ||||||
24 | Sofie Apajasalo | 2007 | Helsingin Uimarit | 53.58 | ||||||
25 | Kerttu Tyni | 2008 | Helsingin Uimarit | 55.94 | ||||||
26 | Siiri Paavonen | 2008 | Helsingin Uimarit | 57.53 | ||||||
27 | Raakel Rihte | 2008 | Cetus Espoo | 58.18 | ||||||
- | Hazel Liuska | 2008 | Helsingin Uimarit | DNS | ||||||
- | Siiri Pesonen | 2008 | HTU Stadi | DSQ | ||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
Laji 17, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Jasmin Tuovinen | 1995 | Aurajoen Uinti | 32.08 | ||||||
2 | Ella Varis | 1998 | TaTu Tampere | 34.94 | ||||||
3 | Charlotta Edelman | 2001 | Aurajoen Uinti | 34.95 | ||||||
4 | Elli Lenkkeri | 2006 | Uinti Hyvinkää | 35.04 | ||||||
5 | Helmi Heinonen | 2002 | Aurajoen Uinti | 35.55 | ||||||
6 | Annukka Pihkamäki | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 36.63 | ||||||
7 | Senni Tuominen | 2003 | Uinti Tampere | 36.90 | ||||||
8 | Saara Heinänen | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 37.03 | ||||||
9 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | Cetus Espoo | 37.42 | ||||||
10 | Emilia Myllykoski | 2003 | Simmis Wanda | 37.53 | ||||||
11 | Sara Myller | 2003 | Tuusulan Uimaseura | 37.89 | ||||||
12 | Roona Karola | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 37.91 | ||||||
13 | Vilja Saarinen | 2005 | Uinti Hyvinkää | 39.46 | ||||||
14 | Senni Hokkanen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 40.65 | ||||||
15 | Heli Kuisma | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 41.23 | ||||||
16 | Annu Pasma | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 42.03 | ||||||
17 | Jenna Helminen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 44.25 | ||||||
18 | Laura Valonen | 2003 | Uinti Tampere | 44.97 | ||||||
19 | Vilmiina Weckman | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 44.98 | ||||||
20 | Miia Äikäs | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 46.48 | ||||||
- | Ronja Weckström | 2005 | Helsingin Uimarit | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 15:43 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 15:54 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 18, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Otso Johansson | 2008 | Cetus Espoo | 47.13 | ||||||
2 | Rasmus Myller | 2009 | Tuusulan Uimaseura | 47.97 | ||||||
3 | Severi Tammihovi | 2009 | Cetus Espoo | 50.10 | ||||||
4 | Leo Niemi | 2008 | Helsingin Uimarit | 50.90 | ||||||
5 | Joona Salminen | 2008 | Cetus Espoo | 52.80 | ||||||
6 | Semen Karhu | 2008 | Järvenpään Uintiklubi | 53.81 | ||||||
7 | Väinö Olander | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 53.87 | ||||||
8 | Erik Lillandt | 2008 | Cetus Espoo | 54.77 | ||||||
9 | Milo Anttila | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 54.79 | ||||||
10 | Thomas Brutel | 2008 | Cetus Espoo | 55.25 | ||||||
11 | Topias Verneri Heikkinen | 2009 | Helsingin Uimarit | 56.18 | ||||||
12 | Nooa Koskela | 2009 | Cetus Espoo | 56.22 | ||||||
13 | Riku Higashi | 2009 | Helsingin Uimarit | 57.52 | ||||||
14 | Petteri Hinkkala | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 57.74 | ||||||
15 | Joonas Lappalainen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 57.95 | ||||||
16 | Olli Alanaatu | 2009 | Simmis Wanda | 59.01 | ||||||
17 | Niilo Halonen | 2009 | HTU Stadi | 59.98 | ||||||
18 | Nicolas Luoma | 2010 | Uinti Hyvinkää | 1:01.26 | ||||||
19 | Oliver Niemi | 2009 | Simmis Wanda | 1:02.12 | ||||||
20 | Joonas Hinkkala | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 1:02.84 | ||||||
21 | Leevi Lahtinen | 2008 | Vesihelmen Uimaseura | 1:03.05 | ||||||
22 | Roope Tikkanen | 2010 | Simmis Wanda | 1:04.50 | ||||||
- | Paavo Mäkelä | 2010 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
- | Antti Huuskonen | 2010 | Järvenpään Uintiklubi | DSQ | ||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
- | Urho Ovaska | 2010 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Boris Minkovski | 2006 | Cetus Espoo | 33.59 | ||||||
2 | Anton Helén | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 39.24 | ||||||
3 | Leo Mannonen | 2007 | Cetus Espoo | 40.24 | ||||||
4 | Tommy Palm | 2007 | Cetus Espoo | 42.32 | ||||||
5 | Miika Toivonen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 44.15 | ||||||
6 | Elias Salo | 2007 | Vesihelmen Uimaseura | 45.40 | ||||||
7 | Elias Tuukkanen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 46.88 | ||||||
8 | Aukusti Malinen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 47.92 | ||||||
9 | Noah El-Nagdy | 2007 | Cetus Espoo | 48.39 | ||||||
10 | Henri Porma | 2006 | Vesihelmen Uimaseura | 48.48 | ||||||
11 | Niilo Kommeri | 2007 | Helsingin Uimarit | 49.01 | ||||||
12 | Daniel Tapiovaara | 2006 | Helsingin Uimarit | 49.89 | ||||||
13 | Aatu Airaksinen | 2007 | Simmis Wanda | 51.09 | ||||||
14 | Eemil Hujala | 2007 | Cetus Espoo | 53.60 | ||||||
15 | Elmeri Lajolinna | 2007 | Cetus Espoo | 56.66 | ||||||
16 | Matias Pontalti | 2007 | Helsingin Uimarit | 59.56 | ||||||
- | Taro Omori | 2007 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Yaroslav Uzlyakov | 2007 | Tuusulan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Petr Pankratov | 2002 | TaTu Tampere | 30.88 | ||||||
2 | Timi Torkkel | 2001 | Hämeenlinnan Uimaseura | 30.99 | ||||||
3 | Oskar Turunen | 2003 | TaTu Tampere | 31.16 | ||||||
4 | Onni Äijälä | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 31.78 | ||||||
5 | Mikael Jokinen | 2001 | Loimaan Uimaseura | 32.55 | ||||||
6 | Perttu Järvinen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 34.48 | ||||||
7 | Santeri Ahinko | 2004 | Vesihelmen Uimaseura | 34.74 | ||||||
8 | Lenni Kukkonen | 2001 | Hämeenlinnan Uimaseura | 35.89 | ||||||
9 | Pasi Koskela | 1972 | Cetus Espoo | 37.04 | ||||||
10 | Aapo Tuhkanen | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 37.55 | ||||||
11 | Alexander Nyman | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 38.48 | ||||||
12 | Vinski Lång | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 39.35 | ||||||
13 | Joonas Salo | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 39.98 | ||||||
14 | Jesper Dolk | 2005 | Nurmijärven Uinti | 41.65 | ||||||
15 | Tuomas Nieminen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 42.94 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 15:54 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 16:11 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 19, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Jenni Korkeamäki | 2007 | Cetus Espoo | 32.53 | 1:08.18 | 1:45.01 | 2:21.23 | |||
2 | Hilma Mannersalo | 2008 | Cetus Espoo | 33.91 | 1:12.57 | 1:51.81 | 2:29.22 | |||
3 | Anna Salo | 2007 | Cetus Espoo | 34.13 | 1:11.94 | 1:51.64 | 2:29.49 | |||
4 | Milka Marjakaarto | 2007 | Cetus Espoo | 34.15 | 1:12.53 | 1:52.83 | 2:30.30 | |||
5 | Ellen Lindell | 2007 | Cetus Espoo | 34.39 | 1:13.22 | 1:53.40 | 2:32.95 | |||
6 | Ida Paaskoski | 2007 | Cetus Espoo | 34.66 | 1:14.16 | 1:56.06 | 2:34.42 | |||
7 | Amanda Ahinko | 2007 | Kampuksen Plaani | 38.44 | 1:22.97 | 2:08.40 | 2:51.64 | |||
8 | Emma Lahti | 2008 | Tuusulan Uimaseura | 39.19 | 1:22.40 | 2:07.87 | 2:51.83 | |||
9 | Vilhelmiina Lindholm | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 40.32 | 1:26.40 | 2:13.48 | 3:00.35 | |||
10 | Emma Grönberg | 2010 | Cetus Espoo | 41.44 | 1:30.11 | 2:19.26 | 3:08.46 | |||
11 | Jenna Rantanen | 2008 | Cetus Espoo | 41.57 | 1:30.64 | 2:23.51 | 3:15.45 | |||
12 | Sonja Aho | 2008 | Cetus Espoo | 41.30 | 1:33.56 | 2:25.61 | 3:16.01 | |||
13 | Ella Arvela | 2007 | Uinti Hyvinkää | 43.14 | 1:34.86 | 2:28.97 | 3:17.63 | |||
14 | Anjelica Sood | 2007 | Cetus Espoo | 42.46 | 1:33.42 | 2:28.44 | 3:19.81 | |||
15 | Sofia Lausala | 2008 | Cetus Espoo | 46.70 | 1:40.21 | 2:34.82 | 3:24.66 | |||
16 | Shreshta Balajee | 2008 | Cetus Espoo | 41.18 | 1:30.59 | 2:24.62 | 3:24.76 | |||
17 | Skylar Graves | 2009 | Tuusulan Uimaseura | 45.28 | 1:36.96 | 2:31.14 | 3:25.05 | |||
Laji 19, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Pinja Peippo | 1999 | Simmis Wanda | 29.27 | 1:01.41 | 1:34.02 | 2:06.81 | |||
2 | Julia Tuura | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 31.69 | 1:06.53 | 1:42.69 | 2:17.61 | |||
3 | Siiri Ruponen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 33.83 | 1:10.67 | 1:47.95 | 2:23.83 | |||
4 | Roosa Tuomola | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 32.90 | 1:10.11 | 1:49.53 | 2:28.65 | |||
5 | Amanda Nilsson | 2006 | Cetus Espoo | 34.04 | 1:12.73 | 1:53.73 | 2:33.70 | |||
6 | Laura Saarela | 2006 | Nurmijärven Uinti | 34.15 | 1:14.14 | 1:55.11 | 2:34.20 | |||
7 | Iiris Soilevaara | 2006 | Cetus Espoo | 35.20 | 1:14.70 | 1:55.75 | 2:34.90 | |||
8 | Kukka-Sofia Lievonen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 36.31 | 1:16.67 | 1:57.25 | 2:37.09 | |||
9 | Jenna Helminen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 35.05 | 1:15.39 | 1:57.27 | 2:37.80 | |||
10 | Selma Korhonen | 2006 | Helsingin Uimarit | 37.99 | 1:18.09 | 2:00.87 | 2:42.37 | |||
11 | Milka Tuomela | 2004 | Vesihelmen Uimaseura | 36.23 | 1:17.38 | 2:01.64 | 2:45.36 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 16:11 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 16:28 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 20, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Tuukka Visto | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 34.07 | 1:12.67 | 1:51.74 | 2:28.64 | |||
2 | Otso Heikkinen | 2007 | Helsingin Uimarit | 33.11 | 1:12.11 | 1:51.55 | 2:28.65 | |||
3 | Anton Eino Mikael Ahonen | 2006 | Cetus Espoo | 35.86 | 1:16.81 | 1:59.20 | 2:39.78 | |||
4 | Niklas Töyrylä | 2006 | Uinti Tampere | 36.82 | 1:19.73 | 2:03.41 | 2:45.65 | |||
5 | Lasse Niemi | 2006 | Helsingin Uimarit | 36.01 | 1:17.42 | 2:01.73 | 2:45.68 | |||
6 | Otso Alakiikonen | 2006 | Nurmijärven Uinti | 37.88 | 1:22.81 | 2:08.20 | 2:51.70 | |||
7 | Lauri Hänninen | 2007 | Tuusulan Uimaseura | 38.70 | 1:23.58 | 2:11.25 | 2:56.04 | |||
8 | Joel Väisänen | 2007 | Tuusulan Uimaseura | 39.67 | 1:24.30 | 2:11.58 | 2:58.17 | |||
9 | Leo Kervinen | 2008 | HTU Stadi | 40.91 | 1:31.16 | 2:24.82 | 3:16.37 | |||
10 | Felix Enqvist | 2007 | Simmis Wanda | 39.83 | 1:30.59 | 2:25.69 | 3:17.83 | |||
11 | Matias Väisänen | 2008 | Tuusulan Uimaseura | 42.55 | 1:32.39 | 2:26.54 | 3:20.25 | |||
- | Aatto Korhonen | 2006 | Helsingin Uimarit | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 20, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Onni Äijälä | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 28.91 | 1:00.64 | 1:33.92 | 2:07.94 | |||
2 | Ville Savulahti | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 29.71 | 1:02.89 | 1:37.05 | 2:09.86 | |||
3 | Niko Akkanen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 30.24 | 1:04.23 | 1:40.79 | 2:17.39 | |||
4 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 31.94 | 1:06.94 | 1:43.40 | 2:18.56 | |||
5 | Aapo Rasinmäki | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 32.71 | 1:08.96 | 1:46.42 | 2:22.66 | |||
6 | Eemil Reijonen | 2005 | Cetus Espoo | 34.13 | 1:11.22 | 1:48.41 | 2:24.20 | |||
7 | Aki Eetu Petteri Raitala | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 34.45 | 1:13.41 | 1:52.89 | 2:32.39 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 16:28 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 16:37 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 21, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Eedi Imppola | 2008 | Uinti Hyvinkää | 39.09 | 1:24.56 | |||||
2 | Amanda Ahinko | 2007 | Kampuksen Plaani | 42.00 | 1:27.22 | |||||
3 | Venla Hämäläinen | 2007 | HTU Stadi | 44.08 | 1:35.07 | |||||
4 | Elle Liikkanen | 2009 | Cetus Espoo | 43.60 | 1:35.25 | |||||
5 | Rosa Perikangas | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 45.87 | 1:36.01 | |||||
6 | Susanne Hein | 2008 | Järvenpään Uintiklubi | 17.04 | 1:36.69 | |||||
7 | Leonie Hildén | 2008 | Cetus Espoo | 46.20 | 1:37.93 | |||||
8 | Vilhelmiina Lindholm | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 48.87 | 1:38.97 | |||||
9 | Tara Hallia | 2010 | Järvenpään Uintiklubi | 50.74 | 1:47.51 | |||||
10 | Raakel Rihte | 2008 | Cetus Espoo | 50.47 | 1:47.67 | |||||
11 | Vera Ylipekka | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 52.73 | 1:49.90 | |||||
12 | Fan Wu | 2009 | HTU Stadi | 51.82 | 1:50.39 | |||||
13 | Iiris Tuukkanen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 56.33 | 2:02.95 | |||||
- | Eeva Montonen | 2009 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
Laji 21, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Aida Pasma | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 31.30 | 1:07.35 | |||||
2 | Annukka Pihkamäki | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 32.33 | 1:09.17 | |||||
2 | Vlada Guljajeva | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 32.02 | 1:09.17 | |||||
4 | Mikaela Kulmala | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 32.38 | 1:10.45 | |||||
5 | Charlotta Edelman | 2001 | Aurajoen Uinti | 32.45 | 1:10.83 | |||||
6 | Sanni Kilponen | 2001 | Hämeenlinnan Uimaseura | 32.40 | 1:11.96 | |||||
7 | Ronja Myllykallio | 2003 | Uinti Tampere | 32.72 | 1:12.25 | |||||
8 | Helmi Käkelä | 2006 | Tuusulan Uimaseura | 33.76 | 1:12.88 | |||||
9 | Julia Koivisto | 2002 | Aurajoen Uinti | 33.05 | 1:14.08 | |||||
10 | Ronja Hellberg | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 32.83 | 1:14.15 | |||||
11 | Mariel Mylly | 2001 | Järvenpään Uintiklubi | 34.88 | 1:15.25 | |||||
12 | Anniina Ahonen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 34.36 | 1:15.31 | |||||
13 | Olivia Koski | 2002 | Aurajoen Uinti | 34.62 | 1:15.56 | |||||
14 | Erin Ekroos | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 34.81 | 1:16.01 | |||||
15 | Heli Kuisma | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 36.05 | 1:18.97 | |||||
16 | Saara Heinänen | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 36.78 | 1:19.60 | |||||
17 | Jenna Rautava | 2003 | Vesihelmen Uimaseura | 36.90 | 1:20.99 | |||||
18 | Milja Korhonen | 2006 | Nurmijärven Uinti | 37.19 | 1:21.15 | |||||
19 | Auri Korpaeus | 2006 | Tuusulan Uimaseura | 39.93 | 1:21.51 | |||||
20 | Erica Tomperi | 2004 | Uinti Tampere | 38.88 | 1:22.83 | |||||
21 | Senni Hokkanen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 42.55 | 1:23.92 | |||||
22 | Janica Nieminen | 2005 | Uinti Hyvinkää | 38.22 | 1:24.15 | |||||
23 | Suvi Keskimäki | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 39.35 | 1:24.91 | |||||
24 | Edla Wuori | 2003 | Nurmijärven Uinti | 37.25 | 1:25.51 | |||||
25 | Mila-Helie Katajainen | 2005 | Nurmijärven Uinti | 38.77 | 1:27.85 | |||||
26 | Vilmiina Weckman | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 42.22 | 1:30.17 | |||||
27 | Unna Heino | 2006 | Vesihelmen Uimaseura | 44.00 | 1:33.54 | |||||
28 | Nea Mäkelä | 2006 | Nurmijärven Uinti | 46.35 | 1:39.28 | |||||
29 | Patrisia Kaisla | 1998 | Tuusulan Uimaseura | 52.71 | 1:59.39 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 16:37 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 16:47 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 22, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Aaro Imppola | 2006 | Uinti Hyvinkää | 35.55 | 1:17.05 | |||||
2 | Veikko Moilanen | 2007 | Helsingin Uimarit | 38.85 | 1:25.84 | |||||
3 | Miklas Sarkkinen | 2007 | Helsingin Uimarit | 41.16 | 1:26.34 | |||||
4 | Elias Salo | 2007 | Vesihelmen Uimaseura | 43.82 | 1:31.11 | |||||
5 | Patrick Tiihonen | 2006 | Järvenpään Uintiklubi | 46.42 | 1:33.76 | |||||
6 | Väinö Rosendahl | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 44.89 | 1:38.31 | |||||
7 | Väinö Linnermo | 2008 | Tuusulan Uimaseura | 46.66 | 1:40.99 | |||||
8 | Oiva Mandelin | 2009 | HTU Stadi | 54.69 | 1:48.47 | |||||
9 | Onni-Aaron Lind | 2008 | Cetus Espoo | 52.41 | 1:48.82 | |||||
10 | Leevi Lahtinen | 2008 | Vesihelmen Uimaseura | 54.14 | 1:52.96 | |||||
11 | Thomas Brutel | 2008 | Cetus Espoo | 57.68 | 1:57.46 | |||||
12 | Joonas Hinkkala | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 58.08 | 2:01.44 | |||||
Laji 22, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Alexander Malyshkov | 2004 | Salon Uimarit | 28.78 | 1:01.33 | |||||
2 | Onni Äijälä | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 29.05 | 1:02.72 | |||||
3 | Oskar Turunen | 2003 | TaTu Tampere | 29.43 | 1:03.16 | |||||
4 | Niilo Olander | 2001 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 31.64 | 1:04.68 | |||||
5 | Perttu Järvinen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 29.94 | 1:04.82 | |||||
6 | Johannes Lindroos | 1996 | Aurajoen Uinti | 30.11 | 1:05.86 | |||||
7 | Elias Laine | 2002 | TaTu Tampere | 29.34 | 1:06.84 | |||||
8 | Eero Asikainen | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 31.46 | 1:10.46 | |||||
9 | Lasse Harja | 1976 | Cetus Espoo | 32.59 | 1:11.36 | |||||
10 | Valtteri Niemimuukko | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 33.78 | 1:13.11 | |||||
11 | Urho Käkelä | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 36.88 | 1:15.71 | |||||
12 | Vinski Lång | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 35.65 | 1:15.77 | |||||
13 | Juho Erkkilä | 2004 | Vesihelmen Uimaseura | 51.84 | 1:43.32 | |||||
- | Alexander Nyman | 2004 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 16:47 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 16:55 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 23, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Agneta Kallas | 2002 | Simmis Wanda | 31.44 | 1:07.57 | 1:45.35 | 2:25.06 | |||
2 | Enna Äyrämöinen | 2007 | Cetus Espoo | 35.41 | 1:16.87 | 2:00.97 | 2:46.35 | |||
3 | Annika Toiviainen | 2002 | Helsingin Uimarit | 36.91 | 1:21.46 | 2:06.48 | 2:49.18 | |||
4 | Lumi Luoma | 2005 | Uinti Hyvinkää | 37.15 | 1:20.23 | 2:05.82 | 2:51.15 | |||
5 | Kiia Koivisto | 2007 | Vesihelmen Uimaseura | 41.33 | 1:29.49 | 2:17.92 | 3:03.60 | |||
6 | Dominika Stalinskaja | 2007 | Cetus Espoo | 37.63 | 1:23.56 | 2:13.90 | 3:05.11 | |||
7 | Suvi Keskimäki | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 41.64 | 1:30.44 | 2:22.32 | 3:11.44 | |||
8 | Ida Paaskoski | 2007 | Cetus Espoo | 42.07 | 1:34.63 | 2:30.87 | 3:24.00 | |||
9 | Vuokko Larjomaa | 2007 | Cetus Espoo | 42.50 | 1:34.83 | 2:31.99 | 3:28.52 | |||
- | Vilja Saarinen | 2005 | Uinti Hyvinkää | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 16:55 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 17:18 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 24, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Onni Äijälä | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 32.79 | 1:15.71 | 2:06.89 | 2:55.90 | |||
2 | Eljas Pekkola | 2007 | Cetus Espoo | 43.77 | 1:33.71 | 2:24.03 | 3:11.67 | |||
- | Valtteri Niemimuukko | 2005 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
- | Ibrahim Ezzat | 2002 | Aurajoen Uinti | DNF | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 17:18 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 17:09 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 25, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Ylva Holmberg | 2009 | Cetus Espoo | 44.95 | ||||||
2 | Emma Grönberg | 2010 | Cetus Espoo | 47.07 | ||||||
3 | Iina Koivisto | 2010 | Vesihelmen Uimaseura | 48.47 | ||||||
4 | Tara Hallia | 2010 | Järvenpään Uintiklubi | 50.47 | ||||||
5 | Lumi Riikonen | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 50.49 | ||||||
6 | Viivi Paavola | 2009 | Järvenpään Uintiklubi | 51.25 | ||||||
7 | Melania Smirnova | 2010 | Järvenpään Uintiklubi | 51.98 | ||||||
8 | Leia Heinonen | 2009 | Helsingin Uimarit | 52.02 | ||||||
9 | Elissa Ylikopsa | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 55.61 | ||||||
10 | Ada-Sofia Koivula | 2009 | Helsingin Uimarit | 55.67 | ||||||
11 | Minea Kallio | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 56.27 | ||||||
12 | Neela Pekkala | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 56.45 | ||||||
13 | Almaleena Mänttäri | 2009 | Cetus Espoo | 58.75 | ||||||
14 | Pihla Ruuskanen | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 1:02.78 | ||||||
15 | Sara Kultaranta | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 1:06.14 | ||||||
16 | Sofia Tiainen | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 1:06.44 | ||||||
17 | Sanni Arvonen | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 1:11.67 | ||||||
- | Eeva Montonen | 2009 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
Laji 25, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Ronja Pyrhönen | 2008 | Cetus Espoo | 41.56 | ||||||
2 | Emma Pellikka | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 41.61 | ||||||
3 | Minni Kovalainen | 2008 | Cetus Espoo | 43.54 | ||||||
4 | Aino Leipijärvi | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 44.18 | ||||||
5 | Venla Hämäläinen | 2007 | HTU Stadi | 45.26 | ||||||
6 | Emilia Elizaveta Karulina | 2008 | Cetus Espoo | 45.56 | ||||||
7 | Iiris Myllymäki | 2008 | Cetus Espoo | 45.61 | ||||||
8 | Lotta Martikainen | 2008 | Cetus Espoo | 45.86 | ||||||
9 | Aino Nokikuru | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 47.60 | ||||||
10 | Ilona Sauliala | 2008 | Helsingin Uimarit | 47.91 | ||||||
11 | Emmi Pernaa | 2008 | Cetus Espoo | 48.16 | ||||||
12 | Anna Ryhänen | 2008 | Cetus Espoo | 48.82 | ||||||
13 | Enni Falk | 2008 | Tuusulan Uimaseura | 51.01 | ||||||
14 | Pinja Kotakoski | 2008 | Cetus Espoo | 52.25 | ||||||
15 | Kerttu Tyni | 2008 | Helsingin Uimarit | 53.58 | ||||||
16 | Siiri Paavonen | 2008 | Helsingin Uimarit | 54.33 | ||||||
17 | Helena Kujamo | 2008 | Cetus Espoo | 54.49 | ||||||
18 | Lumia Malmström | 2008 | Simmis Wanda | 58.43 | ||||||
19 | Anna Sofia Korhonen | 2007 | Simmis Wanda | 1:01.80 | ||||||
Laji 25, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Helmi Heinonen | 2002 | Aurajoen Uinti | 30.41 | ||||||
2 | Janette Setälä | 2001 | Aurajoen Uinti | 32.06 | ||||||
3 | Jasmin Tuovinen | 1995 | Aurajoen Uinti | 32.77 | ||||||
4 | Aada Viitamäki | 2003 | Hämeenlinnan Uimaseura | 33.06 | ||||||
5 | Iida Savulahti | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 33.18 | ||||||
6 | Sanni Kilponen | 2001 | Hämeenlinnan Uimaseura | 33.32 | ||||||
7 | Julia Koivisto | 2002 | Aurajoen Uinti | 33.78 | ||||||
8 | Anniina Ahonen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 34.56 | ||||||
9 | Laura Saarela | 2006 | Nurmijärven Uinti | 35.05 | ||||||
10 | Olivia Koski | 2002 | Aurajoen Uinti | 35.98 | ||||||
11 | Heli Kuisma | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 36.99 | ||||||
12 | Emilia Majuri | 2001 | Uinti Tampere | 37.83 | ||||||
13 | Janica Nieminen | 2005 | Uinti Hyvinkää | 39.75 | ||||||
14 | Kukka-Sofia Lievonen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 41.65 | ||||||
15 | Aino Elisa Karoliina Jukarainen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 43.01 | ||||||
- | Elizabete Naumcika | 2005 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 17:09 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 17:17 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 26, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Severi Tammihovi | 2009 | Cetus Espoo | 39.35 | ||||||
2 | Eino Lantto | 2008 | Cetus Espoo | 42.36 | ||||||
3 | Leo Niemi | 2008 | Helsingin Uimarit | 43.16 | ||||||
4 | Erik Lillandt | 2008 | Cetus Espoo | 44.13 | ||||||
5 | Leo Kervinen | 2008 | HTU Stadi | 44.39 | ||||||
6 | Sakari Rossi | 2008 | Uinti Tampere | 47.10 | ||||||
7 | Joona Salminen | 2008 | Cetus Espoo | 47.99 | ||||||
8 | Riku Higashi | 2009 | Helsingin Uimarit | 49.93 | ||||||
9 | Topias Verneri Heikkinen | 2009 | Helsingin Uimarit | 50.51 | ||||||
10 | Matias Väisänen | 2008 | Tuusulan Uimaseura | 50.57 | ||||||
11 | Urho Ovaska | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 51.02 | ||||||
12 | Nooa Koskela | 2009 | Cetus Espoo | 51.78 | ||||||
13 | Oiva Mandelin | 2009 | HTU Stadi | 52.66 | ||||||
14 | Casper Neste | 2009 | Uinti Hyvinkää | 54.23 | ||||||
15 | Vertti Linnermo | 2010 | Tuusulan Uimaseura | 54.32 | ||||||
16 | Semen Karhu | 2008 | Järvenpään Uintiklubi | 55.21 | ||||||
17 | Rasmus Myller | 2009 | Tuusulan Uimaseura | 55.25 | ||||||
18 | Niilo Halonen | 2009 | HTU Stadi | 58.95 | ||||||
19 | Joonas Lappalainen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 1:01.51 | ||||||
20 | Eetu Helminen | 2011 | Riihimäen Uimaseura | 1:04.61 | ||||||
- | Antti Huuskonen | 2010 | Järvenpään Uintiklubi | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 26, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Aaro Imppola | 2006 | Uinti Hyvinkää | 36.42 | ||||||
2 | Andreas Kinnunen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 37.33 | ||||||
3 | Elias Tuukkanen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 42.68 | ||||||
4 | Tommy Palm | 2007 | Cetus Espoo | 43.35 | ||||||
5 | Joel Väisänen | 2007 | Tuusulan Uimaseura | 44.80 | ||||||
6 | Väinö Rosendahl | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 45.13 | ||||||
7 | Eemil Hujala | 2007 | Cetus Espoo | 46.45 | ||||||
8 | Leo Mannonen | 2007 | Cetus Espoo | 46.98 | ||||||
9 | Kaapo Saarinen | 2007 | Vesihelmen Uimaseura | 47.82 | ||||||
10 | Altti Sormunen | 2007 | Cetus Espoo | 49.56 | ||||||
11 | Matias Pontalti | 2007 | Helsingin Uimarit | 51.79 | ||||||
12 | Niilo Kommeri | 2007 | Helsingin Uimarit | 52.11 | ||||||
13 | Taro Omori | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 52.77 | ||||||
Laji 26, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Kalle Hyttinen | 2001 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 30.77 | ||||||
2 | Alexander Malyshkov | 2004 | Salon Uimarit | 31.08 | ||||||
3 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 34.71 | ||||||
4 | Aki Eetu Petteri Raitala | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 41.63 | ||||||
5 | Juho Erkkilä | 2004 | Vesihelmen Uimaseura | 52.37 | ||||||
- | Ibrahim Ezzat | 2002 | Aurajoen Uinti | DSQ | ||||||
SW 6.3 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 17:17 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 17:34 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 27, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Elli Lenkkeri | 2006 | Uinti Hyvinkää | 36.01 | 1:16.97 | |||||
2 | Helmi Kittelä | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 41.81 | 1:28.33 | |||||
3 | Veera Mustonen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 41.55 | 1:28.94 | |||||
4 | Selma Korhonen | 2006 | Helsingin Uimarit | 43.68 | 1:30.54 | |||||
5 | Annu Pasma | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 44.05 | 1:32.94 | |||||
6 | Amanda Nilsson | 2006 | Cetus Espoo | 44.12 | 1:34.66 | |||||
7 | Jade Brelo | 2008 | Cetus Espoo | 47.46 | 1:38.52 | |||||
8 | Hilma Mannersalo | 2008 | Cetus Espoo | 48.15 | 1:39.28 | |||||
9 | Moona Anttila | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 48.20 | 1:40.70 | |||||
10 | Eine Idman | 2007 | Cetus Espoo | 49.42 | 1:40.75 | |||||
11 | Nella Kuivanen | 2008 | Uinti Tampere | 49.35 | 1:42.87 | |||||
12 | Luisa Sofia Zurban | 2008 | Cetus Espoo | 47.75 | 1:43.11 | |||||
13 | Vilma Päivärinta | 2009 | Cetus Espoo | 51.63 | 1:45.07 | |||||
14 | Hanna Vänni | 2008 | Uinti Tampere | 49.96 | 1:45.28 | |||||
15 | Minni Kovalainen | 2008 | Cetus Espoo | 51.41 | 1:45.79 | |||||
16 | Helmi Olander | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 52.49 | 1:45.99 | |||||
17 | Vuokko Larjomaa | 2007 | Cetus Espoo | 49.30 | 1:46.18 | |||||
18 | Aino Lindholm | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 52.21 | 1:47.12 | |||||
19 | Emma Grönberg | 2010 | Cetus Espoo | 51.18 | 1:47.47 | |||||
20 | Nelly Åström | 2008 | Cetus Espoo | 50.27 | 1:47.65 | |||||
21 | Matilda Jokinen | 2008 | Loimaan Uimaseura | 50.63 | 1:47.82 | |||||
22 | Leonie Hildén | 2008 | Cetus Espoo | 51.62 | 1:49.30 | |||||
23 | Neela Juvonen | 2009 | Cetus Espoo | 52.47 | 1:50.54 | |||||
24 | Luna Lauhava-Kääriäinen | 2009 | Cetus Espoo | 53.89 | 1:51.07 | |||||
25 | Aino Nokikuru | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 53.12 | 1:52.20 | |||||
26 | Vilhelmiina Lindholm | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 54.35 | 1:52.49 | |||||
27 | Elsaliisa Mänttäri | 2009 | Cetus Espoo | 54.87 | 1:53.62 | |||||
28 | Vera Ylipekka | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 53.69 | 1:54.68 | |||||
29 | Fanni Laakkio | 2008 | Cetus Espoo | 55.67 | 1:55.68 | |||||
30 | Aada Tuononen | 2009 | Cetus Espoo | 55.48 | 1:56.84 | |||||
31 | Venny Snellman | 2009 | Cetus Espoo | 57.73 | 1:57.12 | |||||
32 | Kristina Lindroos | 2008 | Cetus Espoo | 58.36 | 2:00.15 | |||||
33 | Almaleena Mänttäri | 2009 | Cetus Espoo | 1:01.43 | 2:05.45 | |||||
34 | Ella Arvela | 2007 | Uinti Hyvinkää | 58.81 | 2:05.64 | |||||
35 | Raakel Rihte | 2008 | Cetus Espoo | 1:01.61 | 2:07.47 | |||||
36 | Iiris Tuukkanen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 1:02.27 | 2:12.16 | |||||
37 | Helena Kujamo | 2008 | Cetus Espoo | 1:05.73 | 2:15.11 | |||||
38 | Aada Salovaara | 2007 | Cetus Espoo | 59.81 | 2:15.81 | |||||
- | Alicia Gültekin | 2007 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Elle Pekkarinen | 2008 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 27, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Charlotta Edelman | 2001 | Aurajoen Uinti | 35.31 | 1:15.51 | |||||
2 | Emilia Myllykoski | 2003 | Simmis Wanda | 38.55 | 1:19.37 | |||||
3 | Annukka Pihkamäki | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 37.51 | 1:20.26 | |||||
4 | Senni Tuominen | 2003 | Uinti Tampere | 38.30 | 1:20.49 | |||||
5 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | Cetus Espoo | 38.33 | 1:21.82 | |||||
- | Mila-Helie Katajainen | 2005 | Nurmijärven Uinti | DSQ | ||||||
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 17:34 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 17:44 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Otso Heikkinen | 2007 | Helsingin Uimarit | 39.96 | 1:23.97 | |||||
2 | Anton Helén | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 39.75 | 1:24.40 | |||||
3 | Mikael Uitto | 2007 | Uinti Tampere | 40.83 | 1:26.81 | |||||
4 | Artemi Tsinjonnõi | 2008 | Cetus Espoo | 43.68 | 1:29.15 | |||||
5 | Georg Aspholm | 2008 | Uinti Tampere | 42.20 | 1:29.31 | |||||
6 | Ilmari Nieminen | 2007 | Cetus Espoo | 42.46 | 1:31.54 | |||||
7 | Thomas Failer | 2007 | Uinti Tampere | 44.21 | 1:32.32 | |||||
8 | Miika Toivonen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 45.42 | 1:33.67 | |||||
9 | Lenni Syvänen | 2007 | Cetus Espoo | 45.71 | 1:35.61 | |||||
10 | Matti Klümper | 2008 | Cetus Espoo | 46.05 | 1:35.67 | |||||
11 | Patrick Tiihonen | 2006 | Järvenpään Uintiklubi | 47.79 | 1:41.03 | |||||
12 | Eero Olli | 2008 | Uinti Tampere | 49.30 | 1:42.59 | |||||
13 | Leo Tuomainen | 2008 | Cetus Espoo | 50.10 | 1:44.20 | |||||
14 | Veikko Hautaniemi | 2007 | Cetus Espoo | 50.99 | 1:48.30 | |||||
15 | Henri Porma | 2006 | Vesihelmen Uimaseura | 50.19 | 1:48.38 | |||||
16 | Aukusti Malinen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 51.97 | 1:48.47 | |||||
17 | Lasse Vanninen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 52.61 | 1:50.53 | |||||
18 | Otto Vauhkonen | 2007 | Cetus Espoo | 53.71 | 1:50.96 | |||||
19 | Onni Harja | 2008 | Cetus Espoo | 53.09 | 1:51.30 | |||||
20 | Atte Malinen | 2008 | Cetus Espoo | 53.19 | 1:52.20 | |||||
21 | Henri Koskela | 2007 | Cetus Espoo | 52.69 | 1:52.92 | |||||
22 | Onni Kataja | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 54.23 | 1:53.70 | |||||
23 | Eino Lantto | 2008 | Cetus Espoo | 54.83 | 1:54.47 | |||||
24 | Joona Salminen | 2008 | Cetus Espoo | 55.93 | 1:58.88 | |||||
25 | Nooa Koskela | 2009 | Cetus Espoo | 57.60 | 2:02.44 | |||||
26 | Onni-Leo Tirkkonen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 58.42 | 2:06.21 | |||||
27 | Thomas Brutel | 2008 | Cetus Espoo | 59.15 | 2:06.93 | |||||
- | Joonas Lappalainen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Oskar Turunen | 2003 | TaTu Tampere | 31.90 | 1:08.47 | |||||
2 | Timi Torkkel | 2001 | Hämeenlinnan Uimaseura | 31.90 | 1:10.67 | |||||
3 | Jerry Roine | 2002 | Järvenpään Uintiklubi | 33.64 | 1:12.15 | |||||
4 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | Järvenpään Uintiklubi | 33.40 | 1:12.95 | |||||
5 | Perttu Järvinen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 35.06 | 1:15.16 | |||||
6 | Tommi Myllynen | 2004 | Nurmijärven Uinti | 38.75 | 1:22.13 | |||||
7 | Tuomas Nieminen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 42.95 | 1:31.90 | |||||
8 | Aapo Rasinmäki | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 43.09 | 1:32.30 | |||||
- | Jesse Virkkala | 2004 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 17:44 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 18:08 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Elina Malinen | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 35.57 | 1:13.80 | |||||
2 | Siiri Attola | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 36.65 | 1:17.84 | |||||
3 | Maisa Vihola | 2009 | Helsingin Uimarit | 38.89 | 1:24.19 | |||||
4 | Luna Lauhava-Kääriäinen | 2009 | Cetus Espoo | 41.88 | 1:24.30 | |||||
5 | Ylva Holmberg | 2009 | Cetus Espoo | 41.43 | 1:25.44 | |||||
6 | Vilma Päivärinta | 2009 | Cetus Espoo | 41.91 | 1:25.73 | |||||
7 | Emma Kaivola | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 39.27 | 1:26.40 | |||||
8 | Emma Grönberg | 2010 | Cetus Espoo | 42.26 | 1:30.14 | |||||
9 | Stella Lahtinen | 2009 | Helsingin Uimarit | 43.28 | 1:30.79 | |||||
10 | Aada Tuononen | 2009 | Cetus Espoo | 43.51 | 1:31.45 | |||||
11 | Venni Niemi | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 45.61 | 1:35.26 | |||||
12 | Tara Hallia | 2010 | Järvenpään Uintiklubi | 47.06 | 1:36.85 | |||||
13 | Elsa Idman | 2009 | Cetus Espoo | 47.42 | 1:38.10 | |||||
14 | Kertu Ploompuu | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 47.64 | 1:40.95 | |||||
15 | Elissa Ylikopsa | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 47.62 | 1:41.10 | |||||
16 | Lumi Riikonen | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 48.16 | 1:41.78 | |||||
17 | Viivi Paavola | 2009 | Järvenpään Uintiklubi | 47.79 | 1:43.44 | |||||
18 | Melania Smirnova | 2010 | Järvenpään Uintiklubi | 46.61 | 1:43.54 | |||||
19 | Elsaliisa Mänttäri | 2009 | Cetus Espoo | 53.88 | 1:50.87 | |||||
20 | Almaleena Mänttäri | 2009 | Cetus Espoo | 54.39 | 1:51.97 | |||||
21 | Hilla Soppi | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 55.46 | 1:57.95 | |||||
22 | Sanni Arvonen | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 1:01.06 | 1:59.45 | |||||
23 | Sara Kultaranta | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 57.30 | 2:02.31 | |||||
24 | Minea Kallio | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 57.55 | 2:06.28 | |||||
25 | Sofia Tiainen | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 1:11.98 | 2:34.31 | |||||
- | Eeva Montonen | 2009 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
- | Neela Pekkala | 2009 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Eedi Imppola | 2008 | Uinti Hyvinkää | 35.74 | 1:15.02 | |||||
2 | Teela Saarentaus | 2007 | Helsingin Uimarit | 36.32 | 1:16.38 | |||||
3 | Aino Leipijärvi | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 36.93 | 1:16.65 | |||||
4 | Emma Pellikka | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 38.37 | 1:20.36 | |||||
5 | Venla Hämäläinen | 2007 | HTU Stadi | 37.91 | 1:20.46 | |||||
6 | Emmi Pernaa | 2008 | Cetus Espoo | 39.69 | 1:23.67 | |||||
7 | Emilia Elizaveta Karulina | 2008 | Cetus Espoo | 42.55 | 1:23.73 | |||||
8 | Helmi Olander | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 40.96 | 1:24.08 | |||||
9 | Moona Anttila | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 41.41 | 1:24.39 | |||||
10 | Lumi Arajuuri | 2007 | Tuusulan Uimaseura | 41.34 | 1:27.04 | |||||
11 | Vieno Niemi | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 42.40 | 1:27.63 | |||||
12 | Susanne Hein | 2008 | Järvenpään Uintiklubi | 42.19 | 1:28.27 | |||||
13 | Aino Lindholm | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 43.80 | 1:30.03 | |||||
14 | Leonie Hildén | 2008 | Cetus Espoo | 42.76 | 1:30.34 | |||||
15 | Aino Nokikuru | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 43.22 | 1:31.35 | |||||
16 | Luisa Sofia Zurban | 2008 | Cetus Espoo | 42.96 | 1:32.35 | |||||
17 | Elle Pekkarinen | 2008 | Cetus Espoo | 44.82 | 1:33.45 | |||||
18 | Aada Salovaara | 2007 | Cetus Espoo | 43.92 | 1:33.78 | |||||
19 | Sofie Apajasalo | 2007 | Helsingin Uimarit | 43.44 | 1:34.08 | |||||
20 | Raakel Rihte | 2008 | Cetus Espoo | 45.00 | 1:34.53 | |||||
21 | Kristina Lindroos | 2008 | Cetus Espoo | 44.27 | 1:34.82 | |||||
22 | Lumia Malmström | 2008 | Simmis Wanda | 44.88 | 1:35.46 | |||||
23 | Fanni Laakkio | 2008 | Cetus Espoo | 44.73 | 1:37.02 | |||||
24 | Kaisla Paalanen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 47.89 | 1:39.50 | |||||
25 | Enni Falk | 2008 | Tuusulan Uimaseura | 45.56 | 1:41.12 | |||||
26 | Anna Sofia Korhonen | 2007 | Simmis Wanda | 49.68 | 1:45.69 | |||||
27 | Helena Kujamo | 2008 | Cetus Espoo | 51.58 | 1:46.26 | |||||
- | Hazel Liuska | 2008 | Helsingin Uimarit | DNS | ||||||
- | Rosa Perikangas | 2007 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Siiri Ruponen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 32.35 | 1:06.78 | |||||
2 | Iiris Soilevaara | 2006 | Cetus Espoo | 34.25 | 1:10.93 | |||||
3 | Selma Korhonen | 2006 | Helsingin Uimarit | 34.70 | 1:12.62 | |||||
4 | Kukka-Sofia Lievonen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 34.96 | 1:13.21 | |||||
4 | Senni Hokkanen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 35.17 | 1:13.21 | |||||
6 | Lumi Öller | 2006 | Helsingin Uimarit | 36.17 | 1:14.09 | |||||
7 | Suvi Keskimäki | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 36.69 | 1:17.93 | |||||
- | Elizabete Naumcika | 2005 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
- | Ronja Weckström | 2005 | Helsingin Uimarit | DNS | ||||||
- | Vilja Saarinen | 2005 | Uinti Hyvinkää | DNS | ||||||
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Pinja Peippo | 1999 | Simmis Wanda | 28.62 | 59.40 | |||||
2 | Aino Jussila | 2000 | Uinti Tampere | 29.10 | 1:01.26 | |||||
3 | Mikaela Kulmala | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 29.36 | 1:01.56 | |||||
4 | Janette Setälä | 2001 | Aurajoen Uinti | 29.65 | 1:02.15 | |||||
5 | Aida Pasma | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 30.10 | 1:02.75 | |||||
6 | Erin Ekroos | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 30.59 | 1:04.62 | |||||
7 | Peppi-Stiina Ahti | 2003 | Hämeenlinnan Uimaseura | 31.69 | 1:09.45 | |||||
8 | Laura Valonen | 2003 | Uinti Tampere | 34.82 | 1:12.84 | |||||
9 | Saga Peltolehto | 2003 | Uinti Tampere | 39.56 | 1:23.43 | |||||
10 | Patrisia Kaisla | 1998 | Tuusulan Uimaseura | 47.15 | 1:39.08 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 18:08 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 18:26 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Tommi Mosconi | 2008 | Cetus Espoo | 34.65 | 1:14.50 | |||||
2 | Leo Tuomainen | 2008 | Cetus Espoo | 36.11 | 1:14.56 | |||||
3 | Otso Johansson | 2008 | Cetus Espoo | 35.44 | 1:15.11 | |||||
4 | Matti Klümper | 2008 | Cetus Espoo | 36.02 | 1:15.16 | |||||
5 | Sakari Rossi | 2008 | Uinti Tampere | 37.43 | 1:19.09 | |||||
6 | Erik Lillandt | 2008 | Cetus Espoo | 39.50 | 1:22.37 | |||||
7 | Eino Lantto | 2008 | Cetus Espoo | 39.88 | 1:23.57 | |||||
8 | Leo Kervinen | 2008 | HTU Stadi | 39.69 | 1:24.91 | |||||
9 | Väinö Linnermo | 2008 | Tuusulan Uimaseura | 40.38 | 1:25.81 | |||||
10 | Maxim Sazonov | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 40.33 | 1:26.08 | |||||
11 | Onni Harja | 2008 | Cetus Espoo | 41.53 | 1:26.49 | |||||
12 | Joel Kontio | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 42.43 | 1:27.77 | |||||
13 | Rasmus Myller | 2009 | Tuusulan Uimaseura | 41.53 | 1:29.53 | |||||
14 | Joona Salminen | 2008 | Cetus Espoo | 42.56 | 1:29.60 | |||||
15 | Milo Anttila | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 43.53 | 1:29.68 | |||||
16 | Lasse Vanninen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 42.80 | 1:29.72 | |||||
17 | Semen Karhu | 2008 | Järvenpään Uintiklubi | 42.48 | 1:29.81 | |||||
18 | Matias Väisänen | 2008 | Tuusulan Uimaseura | 43.04 | 1:29.96 | |||||
19 | Nico Alexander Jääskeläinen | 2008 | Simmis Wanda | 42.12 | 1:30.88 | |||||
20 | Oiva Mandelin | 2009 | HTU Stadi | 42.85 | 1:31.45 | |||||
21 | Atte Malinen | 2008 | Cetus Espoo | 43.45 | 1:32.13 | |||||
22 | Vertti Linnermo | 2010 | Tuusulan Uimaseura | 43.99 | 1:33.44 | |||||
23 | Antti Huuskonen | 2010 | Järvenpään Uintiklubi | 45.51 | 1:35.21 | |||||
24 | Nooa Koskela | 2009 | Cetus Espoo | 48.24 | 1:38.34 | |||||
25 | Casper Neste | 2009 | Uinti Hyvinkää | 45.81 | 1:38.60 | |||||
26 | Olli Alanaatu | 2009 | Simmis Wanda | 49.38 | 1:46.69 | |||||
27 | Roope Tikkanen | 2010 | Simmis Wanda | 49.50 | 1:47.31 | |||||
28 | Thomas Brutel | 2008 | Cetus Espoo | 52.75 | 1:54.48 | |||||
29 | Oliver Niemi | 2009 | Simmis Wanda | 55.37 | 1:58.17 | |||||
30 | Urho Ovaska | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 53.44 | 1:59.18 | |||||
31 | Eetu Helminen | 2011 | Riihimäen Uimaseura | 1:01.24 | 2:10.57 | |||||
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Lenni Syvänen | 2007 | Cetus Espoo | 32.41 | 1:08.46 | |||||
2 | Andreas Kinnunen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 33.09 | 1:08.78 | |||||
3 | Petter Kaskela | 2007 | Uinti Tampere | 33.45 | 1:10.66 | |||||
4 | Noah El-Nagdy | 2007 | Cetus Espoo | 33.59 | 1:11.08 | |||||
5 | Roope Liimatainen | 2007 | Cetus Espoo | 34.77 | 1:12.33 | |||||
6 | Lasse Niemi | 2006 | Helsingin Uimarit | 34.65 | 1:12.59 | |||||
7 | Aatto Korhonen | 2006 | Helsingin Uimarit | 33.91 | 1:12.76 | |||||
8 | Miklas Sarkkinen | 2007 | Helsingin Uimarit | 35.02 | 1:14.13 | |||||
9 | Miika Toivonen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 36.56 | 1:15.55 | |||||
10 | Joonas Keränen | 2007 | Cetus Espoo | 35.87 | 1:15.87 | |||||
11 | Mikael Suni | 2007 | Cetus Espoo | 37.15 | 1:17.08 | |||||
12 | Lenni Nevalainen | 2007 | Cetus Espoo | 37.43 | 1:17.32 | |||||
13 | Elmeri Lajolinna | 2007 | Cetus Espoo | 38.03 | 1:18.16 | |||||
14 | Elias Tuukkanen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 37.91 | 1:18.41 | |||||
15 | Otto Vauhkonen | 2007 | Cetus Espoo | 38.15 | 1:18.63 | |||||
16 | Patrick Tiihonen | 2006 | Järvenpään Uintiklubi | 38.44 | 1:19.17 | |||||
17 | Joonatan Paalanen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 37.63 | 1:21.83 | |||||
18 | Veikko Moilanen | 2007 | Helsingin Uimarit | 38.95 | 1:21.95 | |||||
19 | Daniel Tapiovaara | 2006 | Helsingin Uimarit | 39.68 | 1:25.90 | |||||
20 | Yaroslav Uzlyakov | 2007 | Tuusulan Uimaseura | 41.16 | 1:28.42 | |||||
21 | Kaapo Saarinen | 2007 | Vesihelmen Uimaseura | 44.50 | 1:29.75 | |||||
22 | Henri Koskela | 2007 | Cetus Espoo | 41.96 | 1:31.40 | |||||
23 | Taro Omori | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 44.58 | 1:32.62 | |||||
24 | Onni-Leo Tirkkonen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 43.71 | 1:33.81 | |||||
25 | Aatu Airaksinen | 2007 | Simmis Wanda | 44.45 | 1:34.20 | |||||
- | Veeti Puustinen | 2007 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Eemi Niininen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 32.53 | 1:08.17 | |||||
2 | Aki Eetu Petteri Raitala | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 33.46 | 1:10.07 | |||||
3 | Miika Aaltonen | 2004 | Vesihelmen Uimaseura | 33.38 | 1:10.50 | |||||
4 | Jonne Mustalahti | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 34.08 | 1:10.78 | |||||
5 | Jesper Dolk | 2005 | Nurmijärven Uinti | 34.74 | 1:13.16 | |||||
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | Järvenpään Uintiklubi | 25.76 | 54.65 | |||||
2 | Petr Pankratov | 2002 | TaTu Tampere | 26.88 | 55.66 | |||||
3 | Pirkka Perkola | 2001 | TaTu Tampere | 26.91 | 55.77 | |||||
4 | Ibrahim Ezzat | 2002 | Aurajoen Uinti | 26.73 | 55.90 | |||||
5 | Johannes Lindroos | 1996 | Aurajoen Uinti | 26.78 | 56.07 | |||||
6 | Elias Saarinen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 26.92 | 56.08 | |||||
7 | Ville Savulahti | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 28.52 | 58.99 | |||||
8 | Aarne Myllynen | 2002 | Järvenpään Uintiklubi | 27.72 | 59.87 | |||||
9 | Niilo Olander | 2001 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 28.13 | 1:00.40 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 18:26 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 18:45 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 31, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Enna Äyrämöinen | 2007 | Cetus Espoo | 35.99 | 1:18.72 | 2:10.08 | 2:47.30 | |||
2 | Milka Marjakaarto | 2007 | Cetus Espoo | 37.14 | 1:21.36 | 2:13.82 | 2:51.09 | |||
3 | Veera Mustonen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 40.20 | 1:26.27 | 2:15.78 | 2:56.75 | |||
4 | Dominika Stalinskaja | 2007 | Cetus Espoo | 37.89 | 1:25.63 | 2:19.89 | 2:57.02 | |||
5 | Ellen Lindell | 2007 | Cetus Espoo | 38.32 | 1:24.36 | 2:18.30 | 2:59.01 | |||
6 | Rebecca Mäkinen | 2008 | Uinti Tampere | 41.71 | 1:27.32 | 2:19.55 | 2:59.09 | |||
7 | Saga Linnosaari | 2008 | Cetus Espoo | 39.16 | 1:24.74 | 2:19.46 | 2:59.33 | |||
8 | Elina Malinen | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 41.50 | 1:28.20 | 2:26.82 | 3:06.17 | |||
9 | Siiri Attola | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 39.50 | 1:28.91 | 2:21.08 | 3:06.30 | |||
10 | Hanna Vänni | 2008 | Uinti Tampere | 42.66 | 1:30.89 | 2:28.76 | 3:11.73 | |||
11 | Liinu Nevalainen | 2009 | Cetus Espoo | 48.06 | 1:39.10 | 2:35.63 | 3:17.83 | |||
12 | Iiris Myllymäki | 2008 | Cetus Espoo | 44.75 | 1:38.07 | 2:32.71 | 3:18.53 | |||
13 | Jade Brelo | 2008 | Cetus Espoo | 45.62 | 1:38.08 | 2:32.85 | 3:18.74 | |||
14 | Ronja Pyrhönen | 2008 | Cetus Espoo | 49.01 | 1:39.28 | 2:39.63 | 3:25.04 | |||
15 | Anna Ryhänen | 2008 | Cetus Espoo | 47.81 | 1:42.76 | 2:39.77 | 3:26.74 | |||
16 | Moona Anttila | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 49.65 | 1:44.02 | 2:41.88 | 3:27.68 | |||
17 | Helmi Olander | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 47.23 | 1:45.36 | 2:42.74 | 3:28.76 | |||
18 | Emilia Elizaveta Karulina | 2008 | Cetus Espoo | 50.35 | 1:44.48 | 2:45.86 | 3:28.77 | |||
19 | Minni Kovalainen | 2008 | Cetus Espoo | 47.99 | 1:42.43 | 2:42.95 | 3:29.71 | |||
20 | Jenna Rantanen | 2008 | Cetus Espoo | 50.32 | 1:45.18 | 2:46.47 | 3:36.06 | |||
21 | Emmi Pernaa | 2008 | Cetus Espoo | 54.57 | 1:51.55 | 2:54.20 | 3:38.68 | |||
22 | Emma Kaivola | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 50.22 | 1:46.26 | 2:54.48 | 3:43.33 | |||
23 | Pinja Kotakoski | 2008 | Cetus Espoo | 1:00.45 | 1:58.39 | 3:01.99 | 3:52.41 | |||
- | Helmi Kittelä | 2008 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
- | Aino Nokikuru | 2007 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kaisla Paalanen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 8.1 Uintia selällään (paitsi käännöksen aikana) | ||||||||||
- | Lotta Martikainen | 2008 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu) | ||||||||||
- | Vieno Niemi | 2007 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
Laji 31, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Vlada Guljajeva | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 33.82 | 1:12.86 | 1:55.98 | 2:31.93 | |||
2 | Elli Lenkkeri | 2006 | Uinti Hyvinkää | 33.28 | 1:14.68 | 1:58.14 | 2:33.37 | |||
3 | Julia Tuura | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 34.66 | 1:16.67 | 2:00.63 | 2:36.01 | |||
4 | Siiri Ruponen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 38.54 | 1:22.36 | 2:14.42 | 2:49.79 | |||
5 | Jenna Helminen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 41.56 | 1:29.90 | 2:25.25 | 3:07.17 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 18:45 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 19:03 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 32, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Georg Aspholm | 2008 | Uinti Tampere | 39.40 | 1:24.53 | 2:14.35 | 2:53.42 | |||
2 | Anton Helén | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 41.46 | 1:26.43 | 2:15.02 | 2:55.04 | |||
3 | Mikael Uitto | 2007 | Uinti Tampere | 39.61 | 1:36.13 | 2:21.67 | 3:04.39 | |||
4 | Thomas Failer | 2007 | Uinti Tampere | 42.46 | 1:32.05 | 2:23.53 | 3:05.05 | |||
5 | Noah El-Nagdy | 2007 | Cetus Espoo | 40.28 | 1:31.65 | 2:26.52 | 3:05.35 | |||
6 | Tommi Mosconi | 2008 | Cetus Espoo | 42.41 | 1:27.78 | 2:24.35 | 3:05.37 | |||
7 | Severi Tammihovi | 2009 | Cetus Espoo | 42.06 | 1:28.05 | 2:26.42 | 3:05.40 | |||
8 | Leo Tuomainen | 2008 | Cetus Espoo | 47.09 | 1:35.82 | 2:31.37 | 3:08.74 | |||
9 | Veeti Puustinen | 2007 | Uinti Tampere | 41.20 | 1:33.00 | 2:27.87 | 3:08.93 | |||
10 | Tommy Palm | 2007 | Cetus Espoo | 44.62 | 1:35.49 | 2:26.58 | 3:10.90 | |||
11 | Niklas Töyrylä | 2006 | Uinti Tampere | 42.60 | 1:33.82 | 2:30.37 | 3:11.05 | |||
12 | Leo Mannonen | 2007 | Cetus Espoo | 44.68 | 1:35.90 | 2:29.23 | 3:11.09 | |||
13 | Anton Eino Mikael Ahonen | 2006 | Cetus Espoo | 42.65 | 1:31.15 | 2:28.98 | 3:11.39 | |||
14 | Otso Johansson | 2008 | Cetus Espoo | 45.13 | 1:34.92 | 2:33.90 | 3:13.08 | |||
15 | Eero Olli | 2008 | Uinti Tampere | 46.38 | 1:36.22 | 2:31.46 | 3:15.11 | |||
16 | Aukusti Malinen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 41.64 | 1:35.68 | 2:37.11 | 3:20.29 | |||
17 | Lasse Vanninen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 50.70 | 1:47.00 | 2:47.17 | 3:36.19 | |||
18 | Eino Lantto | 2008 | Cetus Espoo | 1:46.52 | 2:49.66 | 3:36.53 | 3:36.53 | |||
19 | Joel Kontio | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 49.65 | 1:46.16 | 2:51.50 | 3:39.24 | |||
20 | Milo Anttila | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 54.71 | 1:51.53 | 2:52.31 | 3:39.87 | |||
21 | Maxim Sazonov | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 50.09 | 1:49.26 | 2:52.01 | 3:40.44 | |||
22 | Elmeri Lajolinna | 2007 | Cetus Espoo | 56.70 | 1:51.61 | 2:59.82 | 3:44.02 | |||
23 | Erik Lillandt | 2008 | Cetus Espoo | 57.52 | 1:51.79 | 3:02.13 | 3:48.69 | |||
- | Topi Äikäs | 2007 | Uinti Tampere | DNF | ||||||
- | Atte Malinen | 2008 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Eemil Hujala | 2007 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Onni Kataja | 2007 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
Laji 32, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Eemil Reijonen | 2005 | Cetus Espoo | 36.17 | 1:22.43 | 2:06.11 | 2:42.84 | |||
2 | Joel Lipponen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 36.28 | 1:24.88 | 2:18.86 | 2:54.38 | |||
3 | Aapo Rasinmäki | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 36.51 | 1:25.90 | 2:18.51 | 2:55.08 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 19:03 |