Results for Holdstævne for årgangssvømmere 2020 - Øst
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:03 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 28.28 | ||||||
2 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.44 | ||||||
3 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 28.78 | ||||||
4 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.50 | ||||||
5 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 30.56 | ||||||
6 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.09 | ||||||
7 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 31.39 | ||||||
8 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.69 | ||||||
9 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 32.26 | ||||||
10 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.02 | ||||||
11 | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.55 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:03 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:06 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 26.24 | ||||||
2 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.48 | ||||||
3 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.27 | ||||||
4 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.95 | ||||||
5 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 29.80 | ||||||
6 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.70 | ||||||
7 | Frey Egholm Høgh | 2008 | Sigma Swim Allerød | 32.70 | ||||||
8 | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 35.08 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:06 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:06 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 37.29 | 1:19.89 | 2:04.81 | 2:49.70 | |||
2 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 40.00 | 1:25.49 | 2:11.86 | 2:58.11 | |||
3 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 40.76 | 1:26.77 | 2:14.43 | 3:00.06 | |||
4 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 41.58 | 1:28.04 | 2:16.34 | 3:05.17 | |||
5 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.25 | 1:34.57 | 2:27.01 | 3:18.01 | |||
6 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.92 | 1:36.13 | 2:30.08 | 3:24.50 | |||
7 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.81 | 1:36.29 | 2:32.27 | 3:25.56 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:06 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 34.45 | 1:13.74 | 1:53.70 | 2:34.00 | |||
2 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.85 | 1:20.50 | 2:09.11 | 2:56.41 | |||
3 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.16 | 1:26.47 | 2:11.95 | 2:56.65 | |||
4 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.30 | 1:28.22 | 2:17.92 | 3:05.42 | |||
5 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.21 | 1:28.59 | 2:18.52 | 3:05.87 | |||
6 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 44.88 | 1:35.93 | 2:29.59 | 3:20.76 | |||
7 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | Sigma Swim Allerød | 47.99 | 1:43.56 | 2:41.53 | 3:36.60 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:08 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:29 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 34.20 | 1:09.72 | |||||
2 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 35.97 | 1:14.09 | |||||
3 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 35.85 | 1:14.78 | |||||
4 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 37.80 | 1:16.59 | |||||
5 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.91 | 1:16.82 | |||||
6 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 38.37 | 1:19.03 | |||||
7 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.70 | 1:20.08 | |||||
8 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.10 | 1:20.50 | |||||
9 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 39.09 | 1:21.89 | |||||
10 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 41.32 | 1:23.98 | |||||
11 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.11 | 1:24.46 | |||||
12 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 41.88 | 1:26.38 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:29 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:32 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.62 | 1:05.90 | |||||
2 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.38 | 1:06.78 | |||||
3 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 33.18 | 1:08.26 | |||||
4 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 34.00 | 1:10.65 | |||||
5 | Julius Drachmann | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 41.78 | 1:27.68 | |||||
6 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 42.35 | 1:27.70 | |||||
- | Christian Alexander Nimb | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:32 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:34 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 30.63 | ||||||
2 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 32.34 | ||||||
3 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.18 | ||||||
4 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 34.29 | ||||||
5 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.00 | ||||||
6 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 35.02 | ||||||
7 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:34 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:37 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.50 | ||||||
2 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 29.68 | ||||||
3 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.09 | ||||||
4 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 34.17 | ||||||
5 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.26 | ||||||
- | Frey Egholm Høgh | 2008 | Sigma Swim Allerød | DSQ | SW 4.4 | |||||
- | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | SW 4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:37 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.95 | 1:09.07 | |||||
2 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 33.32 | 1:11.13 | |||||
3 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.19 | 1:11.77 | |||||
4 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 34.33 | 1:16.19 | |||||
5 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.91 | 1:17.80 | |||||
6 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 35.20 | 1:18.22 | |||||
7 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.15 | 1:22.19 | |||||
8 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 40.30 | 1:22.70 | |||||
9 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 37.82 | 1:23.42 | |||||
10 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 39.64 | 1:23.99 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.71 | 1:06.35 | |||||
2 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 31.96 | 1:07.47 | |||||
3 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.00 | 1:10.21 | |||||
4 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 32.71 | 1:10.51 | |||||
5 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.00 | 1:11.33 | |||||
6 | Christian Alexander Nimb | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.86 | 1:21.27 | |||||
7 | Julius Drachmann | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 43.00 | 1:32.88 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.99 | 2:22.13 | 3:36.73 | 4:49.59 | |||
2 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.47 | 2:29.01 | 3:46.73 | 5:02.33 | |||
3 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.80 | 2:28.59 | 3:46.74 | 5:03.32 | |||
4 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.66 | 2:34.49 | 3:55.64 | 5:16.75 | |||
5 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:13.95 | 2:35.61 | 3:59.61 | 5:22.83 | |||
6 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:16.79 | 2:39.45 | 4:02.86 | 5:23.81 | |||
7 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.11 | 2:43.90 | 4:09.86 | 5:34.85 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.06 | 2:13.70 | 3:21.93 | 4:29.17 | |||
2 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.29 | 2:15.22 | 3:23.46 | 4:29.44 | |||
3 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:07.79 | 2:20.41 | 4:41.11 | ||||
4 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.32 | 2:18.63 | 3:31.47 | 4:41.22 | |||
5 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.14 | 2:29.82 | 3:46.56 | 5:02.60 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 37.68 | ||||||
2 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 38.34 | ||||||
3 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.07 | ||||||
4 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 40.25 | ||||||
5 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 41.00 | ||||||
6 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.42 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 33.09 | ||||||
2 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.43 | ||||||
3 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.59 | ||||||
4 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.34 | ||||||
5 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.32 | ||||||
6 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 43.91 | ||||||
7 | Frey Egholm Høgh | 2008 | Sigma Swim Allerød | 45.51 | ||||||
8 | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 48.04 | ||||||
9 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 48.16 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:59 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 15, 8x100m Fri (Mix), Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma | 2006 | Sigma Swim | 8:03.33 | ||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | 56.67 | 56.67 | |||||||
Hector Kaltoft | 2006 | 56.99 | 1:53.66 | |||||||
Frederik Gersby | 2006 | 58.67 | 2:52.33 | |||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | 59.93 | 3:52.26 | |||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 1:02.85 | 4:55.11 | |||||||
Marie Moesgaard | 2008 | 1:02.80 | 5:57.91 | |||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | 1:02.25 | 7:00.16 | |||||||
Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 1:03.17 | 8:03.33 | |||||||
2 | Gsc Mix 1 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 8:24.77 | ||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 1:03.10 | 1:03.10 | |||||||
Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 1:00.72 | 2:03.82 | |||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 1:03.90 | 3:07.72 | |||||||
Jens Krogh Hermansen | 2006 | 1:01.09 | 4:08.81 | |||||||
Petrea Asferg Larsson | 2008 | 1:08.71 | 5:17.52 | |||||||
Victor Juhl Hansen | 2007 | 58.97 | 6:16.49 | |||||||
Laura Klug Christensen | 2008 | 1:08.00 | 7:24.49 | |||||||
Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 1:00.28 | 8:24.77 | |||||||
3 | Gsc Mix 2 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 9:09.14 | ||||||
Laura Kaysfeld | 2007 | 1:12.80 | 1:12.80 | |||||||
Christian Moefelt | 2006 | 1:04.25 | 2:17.05 | |||||||
Oline Ludvigsen | 2007 | 1:11.43 | 3:28.48 | |||||||
Lukas Peacock | 2007 | 1:03.08 | 4:31.56 | |||||||
Augusta Blom | 2008 | 1:15.84 | 5:47.40 | |||||||
Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 1:02.86 | 6:50.26 | |||||||
Freya Valentin | 2008 | 1:16.03 | 8:06.29 | |||||||
William Brix Søhoel | 2006 | 1:02.85 | 9:09.14 | |||||||
- | Sigma 2 | 2007 | Sigma Swim | DSQ | SW 10.11 | |||||
Ellen Klitvang | 2008 | 1:14.43 | 1:14.43 | |||||||
Alberte Stub | 2008 | 1:09.28 | 2:23.71 | |||||||
Simone Stenberg | 2008 | 1:13.04 | 3:36.75 | |||||||
Isabella Flach | 2008 | 1:09.87 | 4:46.62 | |||||||
Lukas Højfeldt | 2008 | 1:17.61 | 6:04.23 | |||||||
Frey Egholm Høgh | 2008 | 1:16.10 | 7:20.33 | |||||||
Axel Bonke Jensen | 2009 | 1:19.04 | 8:39.37 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 16, Jokerløb Piger, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 34.88 | ||||||
2 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 36.68 | ||||||
3 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.16 | ||||||
4 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.15 | ||||||
5 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 40.85 | ||||||
6 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 41.31 | ||||||
7 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 48.39 | ||||||
8 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 53.49 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 17, Jokerløb Drenge, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.34 | ||||||
2 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 38.41 | ||||||
3 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 38.81 | ||||||
4 | Frey Egholm Høgh | 2008 | Sigma Swim Allerød | 54.50 | ||||||
5 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 55.77 | ||||||
6 | Julius Drachmann | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 57.22 | ||||||
- | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | H ads v vejrt JL 1.5 | |||||
- | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | Indslag m 1h JL 1.5 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 18, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 31.43 | 1:06.73 | 1:42.56 | 2:16.68 | |||
2 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 32.81 | 1:09.49 | 1:46.73 | 2:22.25 | |||
3 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 33.06 | 1:09.85 | 1:47.30 | 2:23.99 | |||
4 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.70 | 1:12.84 | 1:52.26 | 2:30.93 | |||
5 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 35.60 | 1:16.17 | 1:56.48 | 2:35.75 | |||
6 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.61 | 1:15.31 | 1:56.32 | 2:35.93 | |||
7 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 36.09 | 1:17.10 | 1:57.88 | 2:37.65 | |||
8 | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.52 | 1:29.53 | 2:18.45 | 3:06.94 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 19, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 28.79 | 1:00.82 | 1:33.70 | 2:06.42 | |||
2 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.52 | 1:02.49 | 1:35.85 | 2:09.72 | |||
3 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.08 | 1:03.63 | 1:38.91 | 2:13.50 | |||
4 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 32.00 | 1:08.73 | 1:45.28 | 2:21.97 | |||
5 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.02 | 1:13.82 | 1:53.59 | 2:32.16 | |||
6 | Christian Alexander Nimb | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.35 | 1:14.55 | 1:55.39 | 2:36.15 | |||
7 | Julius Drachmann | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 36.88 | 1:18.06 | 2:01.05 | 2:42.04 | |||
8 | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 37.46 | 1:20.54 | 2:04.97 | 2:46.94 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:04 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 20, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 34.06 | 1:12.10 | 1:50.88 | 2:26.82 | |||
2 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.33 | 1:13.99 | 1:53.46 | 2:31.53 | |||
3 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 38.69 | 1:20.27 | 2:03.07 | 2:42.67 | |||
4 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 38.67 | 1:20.45 | 2:02.59 | 2:42.85 | |||
5 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 38.80 | 1:20.33 | 2:03.06 | 2:44.40 | |||
6 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.62 | 2:05.08 | 2:45.92 | ||||
7 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.89 | 1:22.40 | 2:04.80 | 2:47.01 | |||
8 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 39.72 | 1:24.02 | 2:08.83 | 2:51.87 | |||
9 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.43 | 1:29.39 | 2:16.60 | 3:02.41 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:04 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:05 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 21, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.77 | 1:07.96 | 1:45.78 | 2:23.31 | |||
2 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.15 | 1:09.06 | 1:47.26 | 2:24.55 | |||
3 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 35.55 | 1:13.39 | 1:52.30 | 2:29.96 | |||
4 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 35.38 | 1:15.04 | 1:54.36 | 2:31.66 | |||
5 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:31.78 | 2:20.61 | 3:05.50 | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:05 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:35 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 22, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 32.52 | 1:10.15 | |||||
2 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 34.67 | 1:13.20 | |||||
3 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 35.23 | 1:19.69 | |||||
4 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.36 | 1:22.02 | |||||
5 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.98 | 1:26.64 | |||||
6 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 41.95 | 1:34.96 | |||||
7 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.34 | 1:40.17 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:35 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:36 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 30.71 | 1:04.62 | |||||
2 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.98 | 1:06.46 | |||||
3 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 30.65 | 1:06.88 | |||||
4 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.76 | 1:08.40 | |||||
5 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.75 | 1:15.59 | |||||
- | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | SW 4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:36 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:38 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 36.05 | 1:17.12 | |||||
2 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 38.01 | 1:20.59 | |||||
3 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.17 | 1:23.45 | |||||
4 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 40.72 | 1:24.42 | |||||
5 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 42.09 | 1:28.81 | |||||
6 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.47 | 1:28.98 | |||||
7 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 42.12 | 1:29.08 | |||||
8 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 45.22 | 1:35.44 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:38 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:39 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 33.58 | 1:11.85 | |||||
2 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 33.68 | 1:12.28 | |||||
3 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.48 | 1:19.85 | |||||
4 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.76 | 1:22.37 | |||||
5 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.53 | 1:23.72 | |||||
6 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.81 | 1:26.85 | |||||
7 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | Sigma Swim Allerød | 49.71 | 1:44.21 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:39 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:59 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 34.10 | 1:15.59 | 2:02.80 | 2:39.88 | |||
2 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 36.19 | 1:18.05 | 2:10.02 | 2:47.57 | |||
3 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 35.87 | 1:22.83 | 2:14.50 | 2:52.28 | |||
4 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.86 | 1:23.44 | 2:16.77 | 2:55.46 | |||
5 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 39.36 | 1:26.85 | 2:18.08 | 2:56.14 | |||
6 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.99 | 1:30.61 | 2:24.13 | 3:07.04 | |||
- | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | SW 4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:59 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:58 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.03 | 1:07.48 | 1:52.11 | 2:26.31 | |||
2 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 31.06 | 1:09.54 | 1:54.34 | 2:27.75 | |||
3 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.69 | 1:12.29 | 1:59.30 | 2:35.05 | |||
4 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.85 | 1:14.52 | 2:04.03 | 2:41.22 | |||
5 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 39.42 | 1:27.05 | 2:18.35 | 2:59.27 | |||
6 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 43.60 | 1:29.12 | 2:25.45 | 3:06.13 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:58 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 20:01 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 30.35 | 1:02.22 | |||||
2 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 30.17 | 1:02.47 | |||||
3 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.09 | 1:08.39 | |||||
4 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.01 | 1:10.31 | |||||
5 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 34.89 | 1:11.24 | |||||
6 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 35.42 | 1:14.91 | |||||
7 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.05 | 1:14.97 | |||||
8 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.88 | 1:18.93 | |||||
9 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.06 | 1:21.97 | |||||
10 | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.84 | 1:26.50 | |||||
- | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | DSQ | SW 4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:01 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:58 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 29, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 27.46 | 57.77 | |||||
2 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.91 | 1:03.58 | |||||
3 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.82 | 1:04.54 | |||||
4 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.90 | 1:05.44 | |||||
5 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 30.96 | 1:05.92 | |||||
6 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.36 | 1:07.31 | |||||
7 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.11 | 1:10.39 | |||||
8 | Julius Drachmann | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 36.20 | 1:15.49 | |||||
9 | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 37.22 | 1:18.36 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:58 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 20:02 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 30, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 31.84 | ||||||
2 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.85 | ||||||
3 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 32.80 | ||||||
4 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.55 | ||||||
5 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 35.96 | ||||||
6 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 36.47 | ||||||
7 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.56 | ||||||
8 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.83 | ||||||
9 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:02 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:58 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 31, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.32 | ||||||
2 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.45 | ||||||
3 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 33.08 | ||||||
4 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.85 | ||||||
5 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 38.63 | ||||||
6 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | Sigma Swim Allerød | 40.70 | ||||||
7 | Frey Egholm Høgh | 2008 | Sigma Swim Allerød | 41.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:58 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 20:03 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 32, 8x50m Fri (Mix), Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma | 2006 | Sigma Swim | 3:42.31 | ||||||
Hector Kaltoft | 2006 | 26.83 | 26.83 | |||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | 25.64 | 52.47 | |||||||
Frederik Gersby | 2006 | 27.16 | 1:19.63 | |||||||
Lucas Linderoth | 2007 | 28.35 | 1:47.98 | |||||||
Marie Moesgaard | 2008 | 28.03 | 2:16.01 | |||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 28.44 | 2:44.45 | |||||||
Julie Hovmand | 2007 | 29.16 | 3:13.61 | |||||||
Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 28.70 | 3:42.31 | |||||||
2 | Gsc Mix 1 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:51.26 | ||||||
Laura Klug Christensen | 2008 | 30.89 | 30.89 | |||||||
Victor Juhl Hansen | 2007 | 27.32 | 58.21 | |||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 28.20 | 1:26.41 | |||||||
Jens Krogh Hermansen | 2006 | 27.75 | 1:54.16 | |||||||
Laura Kaysfeld | 2007 | 32.20 | 2:26.36 | |||||||
Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 28.66 | 2:55.02 | |||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 29.37 | 3:24.39 | |||||||
Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 26.87 | 3:51.26 | |||||||
3 | Gsc Mix 2 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 4:05.60 | ||||||
Petrea Asferg Larsson | 2008 | 31.27 | 31.27 | |||||||
Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 27.92 | 59.19 | |||||||
Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 31.75 | 1:30.94 | |||||||
Lukas Peacock | 2007 | 28.92 | 1:59.86 | |||||||
Katrine Schou Jagd | 2008 | 32.59 | 2:32.45 | |||||||
Christian Moefelt | 2006 | 29.43 | 3:01.88 | |||||||
Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 34.43 | 3:36.31 | |||||||
William Bendixen | 2007 | 29.29 | 4:05.60 | |||||||
4 | Sigma 2 | 2007 | Sigma Swim | 4:32.96 | ||||||
Isabella Flach | 2008 | 31.85 | 31.85 | |||||||
Simone Stenberg | 2008 | 32.54 | 1:04.39 | |||||||
Laura Bach Mindested | 2008 | 34.60 | 1:38.99 | |||||||
Anne-Maj Framke | 2008 | 33.65 | 2:12.64 | |||||||
Lukas Højfeldt | 2008 | 35.64 | 2:48.28 | |||||||
Axel Bonke Jensen | 2009 | 35.11 | 3:23.39 | |||||||
Oscar Kaiser Djørup | 2009 | 35.22 | 3:58.61 | |||||||
Julius Drachmann | 2008 | 34.35 | 4:32.96 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:03 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 20:04 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 33, Jokerløb Piger, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 44.76 | ||||||
2 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 45.62 | ||||||
3 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 47.76 | ||||||
4 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 48.11 | ||||||
5 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 51.41 | ||||||
6 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 51.51 | ||||||
7 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 54.66 | ||||||
- | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | h ej fbi 15m JL 3.5 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:04 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne Årgang 2020 - Øst | Udskriftsdato | 12 september 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 20:00 | |||
Arrangør | Sigma Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2020 |
Løb 34, Jokerløb Drenge, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 44.31 | ||||||
2 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 47.95 | ||||||
3 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.44 | ||||||
4 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 50.36 | ||||||
5 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 50.38 | ||||||
6 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | Sigma Swim Allerød | 52.17 | ||||||
7 | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 53.84 | ||||||
- | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | afslut 1 hånd JL 3.6 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:00 |