Results for Handelsbaken Gran-Prix
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 1, 50m Butterfly Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 27.19 | ||||||
2 | Kaspar Pedersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 27.51 | ||||||
3 | Tonni Kristensen | 1992 | Herning Svømmeklub | 27.56 | ||||||
4 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 28.44 | ||||||
5 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 32.15 | ||||||
Løb 1, 50m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joachim Mortensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 27.01 | ||||||
2 | Magnus Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 27.88 | ||||||
3 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.36 | ||||||
4 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 29.44 | ||||||
5 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 31.23 | ||||||
6 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 31.36 | ||||||
7 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.46 | ||||||
8 | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 31.57 | ||||||
9 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.59 | ||||||
10 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 31.98 | ||||||
11 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.22 | ||||||
12 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.83 | ||||||
13 | Vishnu Illankumaran | 1995 | Ikast Svømmeklub | 36.19 | ||||||
Løb 1, 50m Butterfly Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 30.67 | ||||||
2 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 31.74 | ||||||
3 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 31.97 | ||||||
4 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 32.53 | ||||||
5 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 33.94 | ||||||
6 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 33.96 | ||||||
7 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 34.55 | ||||||
8 | Marcus Frederiksen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 35.82 | ||||||
9 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.32 | ||||||
10 | Tobias G. Larsen | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 37.08 | ||||||
11 | Johnnie Zûlau | 1997 | Ikast Svømmeklub | 37.38 | ||||||
11 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 37.38 | ||||||
13 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 38.28 | ||||||
14 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 38.78 | ||||||
15 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 38.81 | ||||||
16 | Patrick Højgaard | 1996 | Videbæk Svømme Club | 39.49 | ||||||
17 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 40.63 | ||||||
18 | Daniel Christensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 49.54 | ||||||
19 | Jeppe Sivert Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 50.02 | ||||||
Løb 1, 50m Butterfly Herrer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 33.16 | ||||||
2 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 34.39 | ||||||
3 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 37.98 | ||||||
4 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 38.14 | ||||||
5 | Martin Lindblad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 40.36 | ||||||
6 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 40.78 | ||||||
7 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 41.50 | ||||||
8 | Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | Horsens Svømmeklub | 42.00 | ||||||
9 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 42.56 | ||||||
10 | Anders Laursen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 43.70 | ||||||
11 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 45.37 | ||||||
12 | Simon Andersen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 45.40 | ||||||
13 | Bjarki Haagensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 46.21 | ||||||
14 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 49.00 | ||||||
15 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 49.49 | ||||||
16 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 50.44 | ||||||
17 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 52.80 | ||||||
18 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 53.57 | ||||||
19 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 57.21 | ||||||
- | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vending | |||||
- | Kasper Bundgaard | 1998 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 50m Butterfly Herrer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 46.92 | ||||||
2 | Macus Buus Nielsen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 50.79 | ||||||
3 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 53.57 | ||||||
4 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:05.00 | ||||||
5 | Anders Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:09.21 | ||||||
6 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:28.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 11:14 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:42 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 1, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tonni Kristensen | 1992 | Herning Svømmeklub | 26.28 | ||||||
2 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 26.31 | ||||||
3 | Kaspar Pedersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 27.14 | ||||||
4 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 30.21 | ||||||
Løb 1, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joachim Mortensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 27.00 | ||||||
2 | Magnus Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 27.28 | ||||||
3 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 28.89 | ||||||
4 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 29.73 | ||||||
5 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.24 | ||||||
6 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 31.39 | ||||||
Løb 1, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 29.99 | ||||||
2 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 30.33 | ||||||
3 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 31.51 | ||||||
4 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 32.69 | ||||||
5 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 33.77 | ||||||
6 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 33.81 | ||||||
Løb 1, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 32.20 | ||||||
2 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 33.76 | ||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 36.51 | ||||||
4 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 37.97 | ||||||
5 | Martin Lindblad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 39.76 | ||||||
6 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 40.61 | ||||||
Løb 1, 50m Butterfly Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 44.73 | ||||||
2 | Macus Buus Nielsen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 51.11 | ||||||
3 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 52.14 | ||||||
4 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:01.89 | ||||||
5 | Anders Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:06.37 | ||||||
6 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:31.46 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 19:42 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 30.43 | ||||||
2 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 30.53 | ||||||
3 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 31.63 | ||||||
4 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 32.50 | ||||||
5 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 34.59 | ||||||
6 | Lena Lykke Hansen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.07 | ||||||
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. | 31.98 | ||||||
2 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 32.50 | ||||||
3 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 32.95 | ||||||
4 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.28 | ||||||
5 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 34.15 | ||||||
6 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 34.19 | ||||||
7 | Anne Vilsgaard Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.78 | ||||||
8 | Anne-Kathrine Rosenkilde | 1994 | Ikast Svømmeklub | 42.46 | ||||||
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 32.01 | ||||||
2 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 32.11 | ||||||
3 | Cathrine Stabelfeld | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 33.55 | ||||||
4 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 33.79 | ||||||
5 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 34.50 | ||||||
6 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 35.00 | ||||||
7 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.15 | ||||||
8 | Tashia Lundvig | 1996 | Ikast Svømmeklub | 35.89 | ||||||
9 | Laura Cebula | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.50 | ||||||
10 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 37.59 | ||||||
11 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 37.85 | ||||||
12 | Julie D. Hald | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 38.92 | ||||||
13 | Maj Brohus | 1996 | Horsens Svømmeklub | 39.38 | ||||||
14 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 40.63 | ||||||
15 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | Ikast Svømmeklub | 40.68 | ||||||
16 | Christina Lxth Andersen | 1997 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.71 | ||||||
17 | Henriette Sørensen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 41.74 | ||||||
18 | Maria Hxj | 1997 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 41.82 | ||||||
19 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 43.26 | ||||||
20 | Karen Krogh Lund | 1996 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 45.06 | ||||||
21 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 47.17 | ||||||
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 34.29 | ||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 35.85 | ||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 36.52 | ||||||
4 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 37.53 | ||||||
5 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 37.71 | ||||||
6 | Camilla Tromborg | 1998 | Ikast Svømmeklub | 38.15 | ||||||
7 | Camilla Mikkelsen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 38.73 | ||||||
8 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 40.00 | ||||||
9 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 41.27 | ||||||
10 | Helena Rasmussen | 1998 | Ikast Svømmeklub | 42.07 | ||||||
11 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 42.70 | ||||||
12 | Thora Elise Færgeman Jens | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.96 | ||||||
13 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 43.45 | ||||||
14 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 43.53 | ||||||
15 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 45.80 | ||||||
16 | Gloria Gardner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 47.84 | ||||||
17 | Christina Juhl | 1998 | Herning Svømmeklub | 47.93 | ||||||
18 | Cecilie Bisgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 48.78 | ||||||
19 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 49.34 | ||||||
20 | Amalie Schmidt | 1998 | Herning Svømmeklub | 50.91 | ||||||
21 | Camilla Rasmussen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 51.65 | ||||||
22 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 51.92 | ||||||
23 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 53.84 | ||||||
24 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 53.92 | ||||||
25 | Emma Ottosen | 1999 | Herning Svømmeklub | 54.20 | ||||||
26 | Caroline Mosegaard Knudse | 1999 | Ikast Svømmeklub | 58.67 | ||||||
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 37.88 | ||||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 40.16 | ||||||
3 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 45.72 | ||||||
4 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 47.70 | ||||||
5 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 48.51 | ||||||
6 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 49.68 | ||||||
7 | Nikita Pedersen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 50.10 | ||||||
8 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 50.18 | ||||||
9 | Astrid Bisgaard | 2001 | Herning Svømmeklub | 57.02 | ||||||
10 | Ea Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:03.11 | ||||||
11 | Anne Friis Hansen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:03.97 | ||||||
12 | Camilla Madvig | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:12.83 | ||||||
- | Caroline Clausen | 2000 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej samtid.fremf.arme | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:02 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 28.66 | ||||||
2 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 29.62 | ||||||
3 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 30.22 | ||||||
4 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 33.74 | ||||||
5 | Lena Lykke Hansen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.68 | ||||||
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 31.21 | ||||||
2 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. | 31.29 | ||||||
3 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 32.03 | ||||||
4 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.43 | ||||||
5 | Anne Vilsgaard Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.90 | ||||||
6 | Anne-Kathrine Rosenkilde | 1994 | Ikast Svømmeklub | 42.55 | ||||||
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 31.22 | ||||||
2 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 31.49 | ||||||
3 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 32.46 | ||||||
4 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 33.84 | ||||||
5 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 34.23 | ||||||
6 | Cathrine Stabelfeld | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 34.42 | ||||||
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 32.92 | ||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 35.20 | ||||||
3 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 35.52 | ||||||
4 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 36.86 | ||||||
5 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 37.70 | ||||||
6 | Camilla Tromborg | 1998 | Ikast Svømmeklub | 38.22 | ||||||
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 37.00 | ||||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 40.93 | ||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 43.32 | ||||||
4 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 47.02 | ||||||
5 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 47.05 | ||||||
6 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 48.89 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 20:02 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:34 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stefan B. Høgild | 1991 | Herning Svømmeklub | 31.36 | 1:05.01 | 1:43.12 | 2:14.16 | |||
2 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 30.46 | 1:06.56 | 1:48.24 | 2:20.87 | |||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 32.96 | 1:09.94 | 1:52.28 | 2:24.06 | |||
2 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 31.81 | 1:10.34 | 1:50.49 | 2:24.80 | |||
3 | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 34.53 | 1:14.45 | 1:59.28 | 2:36.12 | |||
4 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 37.17 | 1:16.26 | 2:03.24 | 2:39.40 | |||
5 | Magnus Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 31.73 | 1:15.34 | 2:06.19 | 2:45.63 | |||
6 | Simon Hansen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 39.35 | 1:28.90 | 2:18.25 | 2:58.24 | |||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 32.98 | 1:08.91 | 1:49.76 | 2:23.97 | |||
2 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 35.14 | 1:17.48 | 2:02.60 | 2:37.86 | |||
3 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 36.24 | 1:14.59 | 2:02.03 | 2:38.89 | |||
4 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 38.84 | 1:23.99 | 2:19.30 | 2:56.84 | |||
5 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 41.95 | 1:27.14 | 2:19.51 | 2:59.21 | |||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 35.44 | 1:18.84 | 2:09.23 | 2:44.90 | |||
2 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.93 | 1:20.66 | 2:13.24 | 2:53.46 | |||
3 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 41.56 | 1:28.55 | 2:20.62 | 2:59.67 | |||
4 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 47.90 | 1:33.26 | 2:33.94 | 3:15.45 | |||
5 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 47.16 | 1:39.75 | 2:34.74 | 3:21.59 | |||
6 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 55.10 | 1:50.04 | 2:51.37 | 3:39.36 | |||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:05.91 | 2:08.77 | 3:13.06 | 4:12.45 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 10:34 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 33.63 | 1:12.93 | 1:59.04 | 2:34.48 | |||
2 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.17 | 1:16.95 | 2:02.10 | 2:38.54 | |||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. | 33.79 | 1:12.81 | 1:56.27 | 2:31.45 | |||
2 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | Odense Svømme Klub | 36.44 | 1:13.98 | 2:00.78 | 2:35.20 | |||
3 | Katrine Drest Jørgensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 35.31 | 1:15.10 | 2:04.96 | 2:40.10 | |||
4 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 37.92 | 1:19.25 | 2:06.08 | 2:41.86 | |||
5 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 36.05 | 1:20.34 | 2:04.66 | 2:42.81 | |||
6 | Pernille Højland Jensen | 1994 | Ikast Svømmeklub | 41.59 | 1:30.12 | 2:21.65 | 3:06.52 | |||
- | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Ej forts.bev.ryg | |||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 35.17 | 1:17.98 | 2:01.07 | 2:37.29 | |||
2 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 35.66 | 1:16.64 | 2:02.90 | 2:37.32 | |||
3 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.00 | 1:18.65 | 2:01.58 | 2:38.28 | |||
4 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.38 | 1:15.93 | 2:03.65 | 2:39.15 | |||
5 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 40.82 | 1:22.33 | 2:12.28 | 2:50.31 | |||
6 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 40.62 | 1:24.98 | 2:18.66 | 2:55.54 | |||
7 | Maj Brohus | 1996 | Horsens Svømmeklub | 43.63 | 1:32.69 | 2:26.48 | 3:05.95 | |||
8 | Anne K. Larsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 45.63 | 1:37.79 | 2:26.93 | 3:08.90 | |||
9 | Christina Lxth Andersen | 1997 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.27 | 1:32.08 | 2:26.49 | 3:10.92 | |||
10 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 42.48 | 1:35.16 | 2:40.53 | 3:25.01 | |||
11 | Henriette Sørensen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 44.44 | 1:39.89 | 2:41.21 | 3:28.18 | |||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 37.79 | 1:25.47 | 2:16.84 | 2:56.25 | |||
2 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 42.23 | 1:29.96 | 2:19.19 | 3:00.61 | |||
3 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 45.07 | 1:32.51 | 2:26.43 | 3:05.53 | |||
4 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 45.11 | 1:35.59 | 2:27.72 | 3:10.56 | |||
5 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 44.96 | 1:37.06 | 2:27.11 | 3:11.18 | |||
6 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 45.07 | 1:33.71 | 2:30.42 | 3:14.41 | |||
7 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | Herning Svømmeklub | 44.25 | 1:35.51 | 2:33.04 | 3:15.98 | |||
8 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 43.39 | 1:33.11 | 2:35.14 | 3:20.45 | |||
9 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 50.01 | 1:42.70 | 2:39.93 | 3:22.84 | |||
10 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 53.38 | 1:48.01 | 2:39.31 | 3:25.94 | |||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 54.39 | 1:43.93 | 2:45.07 | 3:26.46 | |||
2 | Astrid Bisgaard | 2001 | Herning Svømmeklub | 59.38 | 2:05.21 | 3:08.95 | 4:01.58 | |||
- | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev.ryg | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:09 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 5, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tonni Kristensen | 1992 | Herning Svømmeklub | 26.57 | 53.88 | |||||
2 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 26.40 | 54.43 | |||||
3 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 26.92 | 54.62 | |||||
4 | Kaspar Pedersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 26.93 | 54.94 | |||||
5 | Anton Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.72 | 58.39 | |||||
6 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 28.23 | 58.55 | |||||
Løb 5, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 26.72 | 56.29 | |||||
2 | Magnus Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 27.51 | 56.44 | |||||
3 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 27.72 | 58.85 | |||||
4 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 28.45 | 59.42 | |||||
5 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 29.16 | 1:00.08 | |||||
6 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 29.11 | 1:01.13 | |||||
7 | Tobias Skov | 1995 | Herning Svømmeklub | 29.49 | 1:01.60 | |||||
8 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.25 | 1:05.50 | |||||
9 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 31.64 | 1:05.72 | |||||
10 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.03 | 1:06.29 | |||||
11 | Tim Damsgaard | 1994 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 33.16 | 1:10.30 | |||||
12 | Albert Buus Rasmussen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.49 | 1:13.23 | |||||
13 | Vishnu Illankumaran | 1995 | Ikast Svømmeklub | 35.11 | 1:13.79 | |||||
- | Jeppe Høgild | 1994 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 29.32 | 59.67 | |||||
2 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 28.97 | 1:01.75 | |||||
3 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 29.89 | 1:01.83 | |||||
4 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 30.20 | 1:02.42 | |||||
5 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 30.85 | 1:03.13 | |||||
6 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 30.74 | 1:03.98 | |||||
7 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 31.16 | 1:04.28 | |||||
8 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 31.88 | 1:05.25 | |||||
9 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 32.24 | 1:07.20 | |||||
10 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 32.82 | 1:07.58 | |||||
11 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 33.11 | 1:08.10 | |||||
12 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 33.60 | 1:10.11 | |||||
13 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 34.49 | 1:11.40 | |||||
14 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 33.98 | 1:12.10 | |||||
15 | Tobias G. Larsen | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.17 | 1:12.71 | |||||
16 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 35.10 | 1:13.88 | |||||
17 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 35.55 | 1:14.97 | |||||
18 | Johnnie Zûlau | 1997 | Ikast Svømmeklub | 35.81 | 1:15.39 | |||||
19 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.96 | 1:15.94 | |||||
20 | Marcus Frederiksen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 36.87 | 1:16.01 | |||||
21 | Calum Young | 1997 | Viborg Svømme Klub | 39.59 | 1:24.85 | |||||
22 | Jeppe Sivert Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 44.81 | 1:29.00 | |||||
23 | Daniel Christensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 45.21 | 1:34.43 | |||||
Løb 5, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 31.01 | 1:04.53 | |||||
2 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 34.85 | 1:11.85 | |||||
3 | Martin Lindblad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 35.22 | 1:13.98 | |||||
4 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 34.49 | 1:14.55 | |||||
5 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 35.51 | 1:14.76 | |||||
6 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.70 | 1:15.30 | |||||
7 | Anders Laursen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 37.85 | 1:17.91 | |||||
8 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.21 | 1:25.86 | |||||
9 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 41.06 | 1:25.97 | |||||
10 | Bjarki Haagensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 43.45 | 1:27.09 | |||||
11 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 41.31 | 1:28.98 | |||||
12 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 42.72 | 1:29.04 | |||||
13 | Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | Horsens Svømmeklub | 44.60 | 1:29.11 | |||||
14 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 41.77 | 1:31.01 | |||||
15 | Simon Andersen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 43.87 | 1:32.73 | |||||
16 | Kasper Bundgaard | 1998 | Horsens Svømmeklub | 44.87 | 1:33.09 | |||||
17 | Andreas Bach Nielsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 42.70 | 1:33.68 | |||||
18 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 44.23 | 1:34.54 | |||||
19 | Glenn Nicolaisen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 46.62 | 1:40.56 | |||||
20 | Simon Niese | 1998 | Herning Svømmeklub | 46.46 | 1:42.88 | |||||
21 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 48.32 | 1:47.33 | |||||
Løb 5, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 41.14 | 1:23.66 | |||||
2 | Macus Buus Nielsen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 43.29 | 1:33.21 | |||||
3 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 47.17 | 1:40.74 | |||||
4 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 51.62 | 1:54.79 | |||||
5 | Mathias Mortensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 58.68 | 2:08.89 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 11:09 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 6, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 31.18 | 1:04.20 | |||||
2 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 31.05 | 1:04.65 | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ditte Elsner Kristensen | 1995 | O.S.L.F. | 30.72 | 1:03.94 | |||||
2 | Katrine Drest Jørgensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 31.52 | 1:04.92 | |||||
3 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.77 | 1:05.17 | |||||
4 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 33.29 | 1:08.54 | |||||
5 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.21 | 1:08.86 | |||||
6 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 32.93 | 1:09.08 | |||||
7 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 33.66 | 1:10.12 | |||||
8 | Anne Vilsgaard Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.60 | 1:15.44 | |||||
9 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 36.38 | 1:17.89 | |||||
10 | Anne-Kathrine Rosenkilde | 1994 | Ikast Svømmeklub | 37.56 | 1:18.16 | |||||
11 | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 38.49 | 1:20.27 | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 30.05 | 1:02.85 | |||||
2 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 31.82 | 1:05.70 | |||||
3 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 32.13 | 1:06.66 | |||||
4 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 33.27 | 1:07.58 | |||||
5 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 32.98 | 1:08.42 | |||||
6 | Kristine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 34.11 | 1:08.89 | |||||
7 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 34.25 | 1:12.29 | |||||
8 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 34.17 | 1:12.33 | |||||
9 | Laura Cebula | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.01 | 1:12.66 | |||||
10 | Julie D. Hald | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.20 | 1:12.80 | |||||
11 | Maj Brohus | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.21 | 1:14.84 | |||||
12 | Emma Bojsen Lornsen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.38 | 1:18.50 | |||||
13 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 37.59 | 1:18.96 | |||||
14 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 39.94 | 1:25.72 | |||||
15 | Stephanie Højgaard | 1997 | Videbæk Svømme Club | 52.27 | 1:55.56 | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 33.45 | 1:09.75 | |||||
2 | Camilla Mikkelsen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 34.40 | 1:11.95 | |||||
3 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.22 | 1:12.62 | |||||
4 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 35.17 | 1:13.52 | |||||
5 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 35.44 | 1:15.41 | |||||
6 | Gry Nikolejsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 37.21 | 1:16.66 | |||||
7 | Camilla Tromborg | 1998 | Ikast Svømmeklub | 37.28 | 1:16.99 | |||||
8 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 37.66 | 1:17.38 | |||||
9 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 38.50 | 1:17.40 | |||||
10 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 37.50 | 1:19.12 | |||||
11 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | Herning Svømmeklub | 39.51 | 1:20.51 | |||||
12 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 39.21 | 1:21.75 | |||||
13 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.64 | 1:21.88 | |||||
14 | Thora Elise Færgeman Jens | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.78 | 1:22.17 | |||||
15 | Helena Rasmussen | 1998 | Ikast Svømmeklub | 38.10 | 1:22.48 | |||||
16 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 39.18 | 1:22.98 | |||||
17 | Cecilie Bisgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 41.80 | 1:25.86 | |||||
18 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 40.82 | 1:26.30 | |||||
19 | Ani Frøslev Hansen | 1998 | Durup IF | 41.24 | 1:27.77 | |||||
20 | Lærke Nehmdal | 1999 | Viborg Svømme Klub | 42.49 | 1:28.39 | |||||
21 | Gloria Gardner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 43.07 | 1:28.96 | |||||
22 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 42.77 | 1:29.79 | |||||
23 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 42.69 | 1:30.59 | |||||
24 | Christina Juhl | 1998 | Herning Svømmeklub | 42.50 | 1:30.74 | |||||
25 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 44.37 | 1:34.23 | |||||
26 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 43.64 | 1:34.30 | |||||
27 | Emma Ottosen | 1999 | Herning Svømmeklub | 44.17 | 1:35.01 | |||||
28 | Amalie Schmidt | 1998 | Herning Svømmeklub | 45.78 | 1:35.50 | |||||
29 | Caroline Mosegaard Knudse | 1999 | Ikast Svømmeklub | 45.72 | 1:40.70 | |||||
- | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 35.57 | 1:15.16 | |||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 37.11 | 1:17.44 | |||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 38.63 | 1:20.40 | |||||
4 | Nikita Pedersen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 41.14 | 1:24.73 | |||||
5 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 40.98 | 1:26.87 | |||||
6 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 43.22 | 1:30.28 | |||||
7 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 43.26 | 1:31.12 | |||||
8 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 42.63 | 1:32.85 | |||||
9 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 43.44 | 1:33.20 | |||||
10 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 42.72 | 1:35.41 | |||||
11 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 45.25 | 1:35.79 | |||||
12 | Astrid Bisgaard | 2001 | Herning Svømmeklub | 49.53 | 1:43.74 | |||||
13 | Signe Laugesen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | 49.64 | 1:47.75 | |||||
14 | Caroline Clausen | 2000 | Herning Svømmeklub | 52.21 | 1:50.83 | |||||
15 | Camilla Madvig | 2000 | Herning Svømmeklub | 55.79 | 1:56.92 | |||||
16 | Anne Friis Hansen | 2001 | Herning Svømmeklub | 55.86 | 1:58.28 | |||||
17 | Cecilie Eskesen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 55.96 | 2:04.03 | |||||
18 | Ea Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 57.88 | 2:11.99 | |||||
19 | Søs Grarup | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:02.51 | 2:13.73 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 11:42 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 35.87 | 1:16.90 | 1:58.59 | 2:39.51 | |||
2 | Hannibal Krogh Lund | 1993 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.22 | 1:24.02 | 2:09.55 | 2:53.74 | |||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Joachim Mortensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 34.33 | 1:13.18 | 1:52.41 | 2:30.81 | |||
2 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.02 | 1:17.66 | 1:58.64 | 2:39.14 | |||
3 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 37.06 | 1:18.97 | 2:00.52 | 2:42.53 | |||
4 | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 37.54 | 1:21.33 | 2:06.26 | 2:49.69 | |||
5 | Simon Hansen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 43.85 | 1:35.21 | 2:26.70 | 3:13.94 | |||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 36.43 | 1:17.27 | 1:59.85 | 2:39.21 | |||
2 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 39.32 | 1:24.73 | 2:09.09 | 2:51.83 | |||
3 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.06 | 1:26.28 | 2:14.78 | 3:02.39 | |||
4 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 42.95 | 1:32.54 | 2:21.89 | 3:10.15 | |||
5 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 45.20 | 1:34.41 | 2:23.99 | 3:14.24 | |||
6 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 46.33 | 1:37.53 | 2:29.47 | 3:20.56 | |||
7 | Johnnie Zûlau | 1997 | Ikast Svømmeklub | 45.92 | 1:38.25 | 2:30.63 | 3:21.91 | |||
8 | Patrick Højgaard | 1996 | Videbæk Svømme Club | 44.32 | 1:37.05 | 2:34.22 | 3:25.61 | |||
9 | Daniel Christensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 57.55 | 2:01.89 | 3:08.26 | 4:10.09 | |||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 46.69 | 1:35.68 | 2:26.91 | 3:14.36 | |||
2 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 46.99 | 1:39.50 | 2:32.05 | 3:21.89 | |||
3 | Morten Frederiksen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 47.48 | 1:42.64 | 2:39.22 | 3:30.43 | |||
4 | Anders Laursen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 48.90 | 1:43.78 | 2:38.82 | 3:32.20 | |||
5 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 50.68 | 1:44.78 | 2:38.90 | 3:32.23 | |||
6 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 51.84 | 1:47.76 | 2:42.20 | 3:34.97 | |||
7 | Martin Lindblad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 48.93 | 1:46.17 | 2:42.75 | 3:38.13 | |||
8 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 53.59 | 1:51.64 | 2:48.18 | 3:46.33 | |||
9 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 52.78 | 1:51.13 | 2:50.56 | 3:47.24 | |||
10 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 53.27 | 1:52.78 | 2:54.72 | 3:54.21 | |||
11 | Andreas Bach Nielsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 53.99 | 1:54.94 | 2:57.50 | 3:59.01 | |||
12 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 54.84 | 1:57.72 | 3:00.17 | 3:59.22 | |||
13 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 55.92 | 1:58.98 | 3:02.76 | 4:05.42 | |||
14 | Simon Niese | 1998 | Herning Svømmeklub | 56.35 | 1:58.50 | 3:06.74 | 4:08.99 | |||
15 | Kasper Bundgaard | 1998 | Horsens Svømmeklub | 59.27 | 2:06.64 | 3:15.78 | 4:20.52 | |||
16 | Glenn Nicolaisen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:03.07 | 2:11.92 | 3:21.88 | 4:33.18 | |||
- | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | DSQ | Afbrudt armtag | |||||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:12.17 | 2:35.01 | 3:57.13 | 5:18.52 | |||
2 | Mathias Mortensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:17.22 | 2:54.14 | 4:24.98 | 5:59.88 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 41.80 | 1:27.63 | 2:13.40 | 2:59.97 | |||
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 38.17 | 1:19.96 | 2:02.76 | 2:44.31 | |||
2 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. | 39.24 | 1:21.77 | 2:04.47 | 2:47.23 | |||
3 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 41.09 | 1:25.26 | 2:09.79 | 2:53.74 | |||
4 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 40.75 | 1:25.82 | 2:10.39 | 2:54.07 | |||
5 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 43.01 | 1:29.94 | 2:17.63 | 3:05.42 | |||
6 | Sandra Bram | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 44.66 | 1:33.63 | 2:22.97 | 3:12.55 | |||
7 | Pernille Højland Jensen | 1994 | Ikast Svømmeklub | 45.54 | 1:37.45 | 2:28.23 | 3:18.86 | |||
8 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.74 | 1:40.61 | 2:36.43 | 3:28.38 | |||
9 | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 48.58 | 1:44.38 | 2:41.62 | 3:34.53 | |||
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 41.39 | 1:26.22 | 2:11.11 | 2:54.44 | |||
2 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 41.68 | 1:27.10 | 2:12.00 | 2:54.46 | |||
3 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 40.88 | 1:26.25 | 2:12.05 | 2:58.25 | |||
4 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.20 | 1:36.10 | 2:24.30 | 3:14.44 | |||
5 | Julie D. Hald | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 43.47 | 1:32.64 | 2:24.21 | 3:15.28 | |||
6 | Christina Lxth Andersen | 1997 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 48.41 | 1:40.17 | 2:34.34 | 3:26.72 | |||
7 | Kristine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 47.23 | 1:40.58 | 2:35.60 | 3:28.98 | |||
8 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 48.80 | 1:42.25 | 2:36.19 | 3:29.43 | |||
9 | Maria Hxj | 1997 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 48.24 | 1:42.23 | 2:38.16 | 3:30.42 | |||
10 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | Ikast Svømmeklub | 46.34 | 1:39.30 | 2:36.50 | 3:34.90 | |||
- | Benedicte Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 42.03 | 1:28.73 | 2:16.74 | 3:04.38 | |||
2 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 45.56 | 1:36.20 | 2:27.81 | 3:17.36 | |||
3 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 46.24 | 1:37.57 | 2:29.32 | 3:20.17 | |||
4 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 46.96 | 1:38.31 | 2:30.46 | 3:20.38 | |||
5 | Emma Frasez Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.75 | 1:36.91 | 2:30.57 | 3:24.49 | |||
6 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 46.99 | 1:39.92 | 2:34.63 | 3:28.32 | |||
7 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 49.73 | 1:43.62 | 2:37.03 | 3:29.43 | |||
8 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 50.66 | 1:44.55 | 2:39.80 | 3:32.01 | |||
9 | Camilla Rasmussen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 50.89 | 1:46.92 | 2:42.13 | 3:35.02 | |||
10 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 49.90 | 1:45.71 | 2:44.05 | 3:37.47 | |||
11 | Lærke Nehmdal | 1999 | Viborg Svømme Klub | 50.02 | 1:45.27 | 2:42.35 | 3:38.45 | |||
12 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 48.87 | 1:44.68 | 2:41.41 | 3:39.17 | |||
13 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | Herning Svømmeklub | 50.30 | 1:46.68 | 2:43.54 | 3:39.66 | |||
14 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 50.37 | 1:46.85 | 2:46.04 | 3:41.27 | |||
15 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 52.40 | 1:52.29 | 2:48.93 | 3:46.11 | |||
16 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 52.76 | 1:52.20 | 2:51.59 | 3:48.73 | |||
17 | Christina Juhl | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:09.39 | 1:52.41 | 2:54.30 | 3:56.07 | |||
18 | Emma Ottosen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:01.48 | 2:11.95 | 3:24.85 | 4:34.83 | |||
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ea Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:05.31 | 2:23.19 | 3:43.99 | 4:59.46 | |||
2 | Anne Friis Hansen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:09.39 | 2:28.90 | 3:46.79 | 5:01.63 | |||
- | Søs Grarup | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vend.25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 12:50 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:13 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 9, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 30.70 | 1:02.70 | |||||
2 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 31.98 | 1:05.37 | |||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 31.00 | 1:04.32 | |||||
2 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.57 | 1:08.67 | |||||
3 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 33.41 | 1:09.50 | |||||
4 | Tobias Skov | 1995 | Herning Svømmeklub | 34.46 | 1:10.71 | |||||
5 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.15 | 1:14.60 | |||||
6 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 39.04 | 1:17.25 | |||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 34.50 | 1:09.89 | |||||
2 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 33.97 | 1:10.04 | |||||
3 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 34.50 | 1:10.55 | |||||
4 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 35.60 | 1:12.39 | |||||
5 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 36.68 | 1:15.16 | |||||
6 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 40.31 | 1:20.81 | |||||
7 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.55 | 1:20.85 | |||||
8 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 41.14 | 1:21.88 | |||||
9 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 39.67 | 1:22.11 | |||||
10 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 40.63 | 1:22.50 | |||||
11 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 41.89 | 1:22.98 | |||||
12 | Tobias G. Larsen | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.77 | 1:23.99 | |||||
13 | Calum Young | 1997 | Viborg Svømme Klub | 1:39.72 | ||||||
14 | Jeppe Sivert Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 54.03 | 1:46.38 | |||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 35.80 | 1:13.54 | |||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 39.69 | 1:22.04 | |||||
3 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 40.12 | 1:22.94 | |||||
4 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 41.65 | 1:24.15 | |||||
5 | Anders Laursen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 43.87 | 1:28.37 | |||||
6 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:31.16 | ||||||
7 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:32.42 | ||||||
8 | Simon Andersen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:44.32 | ||||||
9 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:48.89 | ||||||
10 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:00.80 | ||||||
- | Simon Niese | 1998 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Morten Frederiksen | 1998 | Horsens Svømmeklub | DSQ | svøm på mave v/75m | |||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 45.70 | 1:33.68 | |||||
2 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:59.74 | ||||||
3 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 2:01.92 | ||||||
4 | Anders Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 2:18.61 | ||||||
5 | Mathias Mortensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 2:29.14 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 13:13 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 33.69 | 1:10.69 | |||||
2 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 36.07 | 1:13.14 | |||||
3 | Lena Lykke Hansen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.85 | 1:18.41 | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | Odense Svømme Klub | 34.82 | 1:10.15 | |||||
2 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 34.96 | 1:11.06 | |||||
3 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. | 35.21 | 1:11.80 | |||||
4 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 36.15 | 1:13.19 | |||||
5 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.01 | 1:19.06 | |||||
6 | Sandra Bram | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 40.17 | 1:19.80 | |||||
7 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 39.40 | 1:20.94 | |||||
8 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 41.47 | 1:28.47 | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.53 | 1:11.96 | |||||
2 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.59 | 1:12.86 | |||||
3 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 37.32 | 1:15.19 | |||||
4 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 40.20 | 1:21.02 | |||||
5 | Cathrine Stabelfeld | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 37.96 | 1:21.21 | |||||
6 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 41.33 | 1:23.22 | |||||
7 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 41.79 | 1:23.30 | |||||
8 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 42.46 | 1:24.84 | |||||
9 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 41.82 | 1:25.30 | |||||
10 | Christina Lxth Andersen | 1997 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.75 | 1:27.08 | |||||
11 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 47.66 | 1:36.43 | |||||
12 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 47.01 | 1:36.48 | |||||
- | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | DSQ | svøm på mave v/25m | |||||
- | Henriette Sørensen | 1997 | Holstebro Svømme Club | DSQ | svøm på mave v/50m | |||||
- | Stephanie Højgaard | 1997 | Videbæk Svømme Club | DSQ | svøm på mave 25m | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 35.80 | 1:13.54 | |||||
2 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 39.17 | 1:22.47 | |||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 41.31 | 1:24.21 | |||||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 41.49 | 1:24.35 | |||||
5 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 43.60 | 1:27.25 | |||||
6 | Gry Nikolejsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 43.72 | 1:29.75 | |||||
7 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 44.15 | 1:29.81 | |||||
8 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 45.22 | 1:29.94 | |||||
9 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 44.44 | 1:31.58 | |||||
10 | Thora Elise Færgeman Jens | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.15 | 1:33.19 | |||||
11 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 47.00 | 1:34.50 | |||||
12 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 49.64 | 1:35.92 | |||||
13 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 47.95 | 1:37.34 | |||||
14 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 48.84 | 1:39.27 | |||||
15 | Camilla Rasmussen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 48.96 | 1:39.36 | |||||
16 | Ani Frøslev Hansen | 1998 | Durup IF | 48.41 | 1:39.46 | |||||
17 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 47.54 | 1:40.16 | |||||
18 | Helena Rasmussen | 1998 | Ikast Svømmeklub | 48.59 | 1:41.35 | |||||
19 | Cecilie Bisgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 51.12 | 1:42.74 | |||||
20 | Amalie Schmidt | 1998 | Herning Svømmeklub | 52.82 | 1:46.16 | |||||
- | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | DSQ | Ej forts.bev.50m | |||||
- | Gloria Gardner | 1999 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej forts.bev.75m | |||||
- | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | DSQ | glid på mave v/25m | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 41.51 | 1:26.65 | |||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 45.41 | 1:32.07 | |||||
3 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 46.41 | 1:35.01 | |||||
4 | Nikita Pedersen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 49.76 | 1:38.64 | |||||
5 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 47.52 | 1:39.28 | |||||
6 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 49.13 | 1:40.69 | |||||
7 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 51.07 | 1:42.54 | |||||
8 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 51.53 | 1:45.90 | |||||
9 | Caroline Clausen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:03.21 | 2:06.27 | |||||
10 | Cecilie Eskesen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 1:04.47 | 2:14.68 | |||||
11 | Søs Grarup | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:34.20 | 3:21.30 | |||||
- | Camilla Madvig | 2000 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej berør v/50m | |||||
- | Signe Laugesen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | udsvøm på mave v/50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 31.08 | 1:09.01 | 1:44.97 | 2:21.14 | |||
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 35.11 | 1:15.41 | 1:58.63 | 2:42.04 | |||
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 34.17 | 1:15.82 | 1:58.34 | 2:41.43 | |||
2 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 38.66 | 1:24.01 | 2:10.92 | 2:55.55 | |||
3 | Marcus Frederiksen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 44.73 | 1:38.26 | 2:33.14 | 3:24.37 | |||
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 41.10 | 1:30.18 | 2:16.76 | 3:03.17 | |||
2 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 44.53 | 1:33.57 | 2:23.64 | 3:11.19 | |||
3 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 46.56 | 1:42.54 | 2:37.82 | 3:29.87 | |||
4 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 50.69 | 1:51.69 | 2:53.04 | 3:55.92 | |||
5 | Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | Horsens Svømmeklub | 51.80 | 1:57.27 | 3:00.50 | 4:02.76 | |||
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 56.38 | 2:12.49 | 3:27.79 | 4:38.57 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:10 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 34.24 | 1:14.74 | 1:55.60 | 2:37.69 | |||
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | Odense Svømme Klub | 37.91 | 1:18.79 | 2:00.92 | 2:41.40 | |||
2 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.07 | 2:01.30 | 2:42.98 | 2:42.98 | |||
3 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 38.15 | 1:21.87 | 2:05.39 | 2:50.76 | |||
4 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 38.55 | 1:24.21 | 2:10.73 | 2:55.04 | |||
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 37.43 | 1:18.40 | 1:59.97 | 2:41.55 | |||
2 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:26.01 | 2:14.19 | 2:56.23 | 2:56.23 | |||
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helena Rasmussen | 1998 | Ikast Svømmeklub | 50.76 | 1:51.64 | 2:57.53 | 3:59.80 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:10 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 31.38 | ||||||
2 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 31.58 | ||||||
3 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 33.63 | ||||||
4 | Hannibal Krogh Lund | 1993 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 36.08 | ||||||
5 | Kaspar Pedersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 36.21 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 33.14 | ||||||
2 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 33.55 | ||||||
3 | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 34.86 | ||||||
4 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 36.01 | ||||||
5 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 36.03 | ||||||
6 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.10 | ||||||
7 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 38.21 | ||||||
8 | Tim Damsgaard | 1994 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.83 | ||||||
9 | Simon Hansen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 39.20 | ||||||
10 | Vishnu Illankumaran | 1995 | Ikast Svømmeklub | 44.77 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.76 | ||||||
2 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 36.80 | ||||||
3 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.29 | ||||||
4 | Patrick Højgaard | 1996 | Videbæk Svømme Club | 41.88 | ||||||
5 | Johnnie Zûlau | 1997 | Ikast Svømmeklub | 41.91 | ||||||
6 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 42.52 | ||||||
7 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.83 | ||||||
8 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 43.99 | ||||||
9 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 45.80 | ||||||
10 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 46.40 | ||||||
11 | Calum Young | 1997 | Viborg Svømme Klub | 50.09 | ||||||
12 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 50.91 | ||||||
13 | Daniel Christensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 52.14 | ||||||
14 | Marcus Frederiksen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 53.86 | ||||||
15 | Jeppe Sivert Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 55.68 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Frederiksen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 43.09 | ||||||
2 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 44.51 | ||||||
3 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 45.01 | ||||||
4 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 48.05 | ||||||
5 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 48.27 | ||||||
6 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 48.41 | ||||||
7 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 50.16 | ||||||
8 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 51.01 | ||||||
9 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 51.51 | ||||||
10 | Bjarki Haagensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 52.20 | ||||||
11 | Andreas Bach Nielsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 52.51 | ||||||
12 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 52.78 | ||||||
13 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 53.54 | ||||||
14 | Simon Niese | 1998 | Herning Svømmeklub | 53.71 | ||||||
15 | Kasper Bundgaard | 1998 | Horsens Svømmeklub | 56.39 | ||||||
16 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 57.58 | ||||||
17 | Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | Horsens Svømmeklub | 59.46 | ||||||
18 | Simon Andersen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:01.07 | ||||||
- | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | DSQ | 2armtag u.vand start | |||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 55.18 | ||||||
2 | Macus Buus Nielsen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 1:01.24 | ||||||
3 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:06.49 | ||||||
4 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:07.13 | ||||||
5 | Anders Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:12.34 | ||||||
6 | Mathias Mortensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:20.79 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:33 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:21 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.42 | ||||||
2 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.84 | ||||||
3 | Kaspar Pedersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 35.71 | ||||||
4 | Hannibal Krogh Lund | 1993 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 35.84 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 32.75 | ||||||
2 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 33.51 | ||||||
3 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 34.42 | ||||||
4 | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 34.46 | ||||||
5 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.67 | ||||||
6 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.43 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.09 | ||||||
2 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 36.86 | ||||||
3 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.94 | ||||||
4 | Patrick Højgaard | 1996 | Videbæk Svømme Club | 39.31 | ||||||
5 | Johnnie Zûlau | 1997 | Ikast Svømmeklub | 39.94 | ||||||
6 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 41.18 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Frederiksen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 42.05 | ||||||
2 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.66 | ||||||
3 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 43.34 | ||||||
4 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 45.34 | ||||||
5 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 46.04 | ||||||
6 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 48.04 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 54.83 | ||||||
2 | Macus Buus Nielsen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 1:00.64 | ||||||
3 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:02.87 | ||||||
4 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:06.19 | ||||||
5 | Anders Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:12.33 | ||||||
- | Mathias Mortensen | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | 3 store armt u.vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 20:21 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:09 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 36.92 | ||||||
2 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 38.76 | ||||||
3 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 39.73 | ||||||
4 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 40.20 | ||||||
5 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 41.53 | ||||||
6 | Lena Lykke Hansen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.28 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 37.89 | ||||||
2 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 39.84 | ||||||
3 | Ditte Elsner Kristensen | 1995 | O.S.L.F. | 39.96 | ||||||
4 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.70 | ||||||
5 | Sandra Bram | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 42.93 | ||||||
6 | Anne Vilsgaard Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.70 | ||||||
7 | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 44.35 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.83 | ||||||
2 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 38.32 | ||||||
3 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 38.91 | ||||||
3 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 38.91 | ||||||
5 | Tashia Lundvig | 1996 | Ikast Svømmeklub | 39.83 | ||||||
6 | Julie D. Hald | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 40.39 | ||||||
7 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 40.41 | ||||||
8 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.58 | ||||||
9 | Laura Cebula | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.31 | ||||||
10 | Anne K. Larsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 42.60 | ||||||
11 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 43.54 | ||||||
12 | Karen Krogh Lund | 1996 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.81 | ||||||
13 | Benedicte Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 43.84 | ||||||
14 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | Ikast Svømmeklub | 45.15 | ||||||
15 | Emma Bojsen Lornsen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.16 | ||||||
16 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 46.09 | ||||||
17 | Maj Brohus | 1996 | Horsens Svømmeklub | 47.54 | ||||||
18 | Stephanie Højgaard | 1997 | Videbæk Svømme Club | 1:01.08 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 41.19 | ||||||
2 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 43.19 | ||||||
3 | Camilla Mikkelsen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 44.04 | ||||||
4 | Emma Frasez Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.48 | ||||||
5 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 44.55 | ||||||
6 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 44.77 | ||||||
7 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.79 | ||||||
8 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 45.57 | ||||||
9 | Camilla Rasmussen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 45.70 | ||||||
10 | Lærke Nehmdal | 1999 | Viborg Svømme Klub | 45.83 | ||||||
11 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 46.07 | ||||||
12 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 47.13 | ||||||
13 | Helena Rasmussen | 1998 | Ikast Svømmeklub | 47.37 | ||||||
14 | Camilla Tromborg | 1998 | Ikast Svømmeklub | 47.86 | ||||||
15 | Christina Juhl | 1998 | Herning Svømmeklub | 48.60 | ||||||
16 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 48.72 | ||||||
17 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 48.89 | ||||||
18 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 49.30 | ||||||
19 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 49.38 | ||||||
20 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 49.50 | ||||||
21 | Gloria Gardner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 49.80 | ||||||
22 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 50.09 | ||||||
23 | Thora Elise Færgeman Jens | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 50.29 | ||||||
24 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 50.46 | ||||||
25 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 50.84 | ||||||
26 | Cecilie Bisgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 51.86 | ||||||
27 | Amalie Schmidt | 1998 | Herning Svømmeklub | 54.17 | ||||||
28 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 54.37 | ||||||
29 | Nicole Simone Christensen | 1998 | Ikast Svømmeklub | 54.82 | ||||||
30 | Caroline Mosegaard Knudse | 1999 | Ikast Svømmeklub | 56.93 | ||||||
31 | Emma Ottosen | 1999 | Herning Svømmeklub | 59.17 | ||||||
- | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 50.75 | ||||||
2 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 51.83 | ||||||
3 | Astrid Bisgaard | 2001 | Herning Svømmeklub | 54.64 | ||||||
4 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 54.66 | ||||||
5 | Nikita Pedersen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 55.05 | ||||||
6 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 55.45 | ||||||
7 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 56.29 | ||||||
8 | Cecilie Eskesen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 59.68 | ||||||
9 | Ea Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:02.40 | ||||||
10 | Anne Friis Hansen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:09.34 | ||||||
11 | Signe Laugesen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:09.92 | ||||||
12 | Camilla Madvig | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:12.45 | ||||||
13 | Caroline Clausen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:13.17 | ||||||
14 | Søs Grarup | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:13.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 15:09 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:38 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 35.90 | ||||||
2 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 36.70 | ||||||
3 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 38.12 | ||||||
4 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 41.01 | ||||||
5 | Lena Lykke Hansen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.17 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ditte Elsner Kristensen | 1995 | O.S.L.F. | 39.53 | ||||||
2 | Sandra Bram | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 40.75 | ||||||
3 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 41.05 | ||||||
4 | Anne Vilsgaard Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.89 | ||||||
5 | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 43.01 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.68 | ||||||
2 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 37.98 | ||||||
3 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 38.58 | ||||||
4 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 38.77 | ||||||
5 | Tashia Lundvig | 1996 | Ikast Svømmeklub | 40.00 | ||||||
6 | Julie D. Hald | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 40.18 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 40.64 | ||||||
2 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 42.19 | ||||||
3 | Camilla Mikkelsen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 43.01 | ||||||
4 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 43.12 | ||||||
5 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 43.73 | ||||||
6 | Emma Frasez Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.91 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 50.42 | ||||||
2 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 51.09 | ||||||
3 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 51.58 | ||||||
4 | Nikita Pedersen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 52.80 | ||||||
5 | Astrid Bisgaard | 2001 | Herning Svømmeklub | 53.27 | ||||||
- | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 1 hånd vending | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:50 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:02.95 | 2:07.92 | 3:12.97 | 4:16.36 | |||
2 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:03.98 | 2:10.84 | 3:14.85 | 4:16.64 | |||
3 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 1:00.75 | 2:06.01 | 3:11.39 | 4:17.22 | |||
4 | Anton Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.26 | 2:09.88 | 3:20.40 | 4:24.05 | |||
5 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 1:02.04 | 2:10.26 | 3:20.76 | 4:32.09 | |||
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Casper G. Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:03.35 | 2:10.07 | 3:17.68 | 4:24.66 | |||
2 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 1:01.74 | 2:09.82 | 3:19.07 | 4:25.26 | |||
3 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 1:05.25 | 2:12.49 | 3:20.40 | 4:25.94 | |||
4 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:05.12 | 2:16.34 | 3:29.53 | 4:40.64 | |||
5 | Tobias Skov | 1995 | Herning Svømmeklub | 1:06.46 | 2:18.64 | 3:30.63 | 4:42.51 | |||
6 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:13.57 | 2:35.19 | 3:56.29 | 5:16.91 | |||
7 | Albert Buus Rasmussen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:21.82 | 2:49.54 | 4:18.19 | 5:43.33 | |||
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:03.95 | 2:10.84 | 3:19.35 | 4:25.75 | |||
2 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:07.13 | 2:19.04 | 3:29.88 | 4:39.70 | |||
3 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:07.73 | 2:21.01 | 3:34.08 | 4:44.87 | |||
4 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.74 | 2:23.20 | 3:35.41 | 4:45.72 | |||
5 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.48 | 2:25.03 | 3:38.11 | 4:49.87 | |||
6 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:09.72 | 2:25.65 | 3:42.29 | 4:53.49 | |||
7 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.58 | 2:28.51 | 3:43.92 | 4:58.56 | |||
8 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.64 | 2:30.27 | 3:45.85 | 5:01.31 | |||
9 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:20.55 | 2:48.37 | 4:16.79 | 5:42.56 | |||
10 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:20.93 | 2:50.28 | 4:21.50 | 5:49.28 | |||
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:20.49 | 2:48.10 | 4:15.20 | 5:39.76 | |||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:23.20 | 2:54.22 | 4:24.30 | 5:51.81 | |||
3 | Bjarki Haagensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:37.00 | 3:19.08 | 4:57.19 | 6:29.67 | |||
4 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:35.56 | 3:14.84 | 4:55.62 | 6:36.80 | |||
5 | Andreas Bach Nielsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:45.28 | 3:38.73 | 5:32.87 | 7:20.21 | |||
6 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:47.50 | 3:42.86 | 5:38.96 | 7:22.80 | |||
7 | Glenn Nicolaisen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:58.16 | 4:06.79 | 6:18.12 | 8:20.10 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 15:50 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 16, 400m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 1:06.98 | 2:17.54 | 3:28.46 | 4:38.75 | |||
2 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:09.29 | 2:22.88 | 3:35.72 | 4:47.32 | |||
3 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.71 | 2:23.53 | 3:40.34 | 4:58.21 | |||
Løb 16, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. | 1:07.27 | 2:18.69 | 3:30.71 | 4:42.52 | |||
2 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 1:08.84 | 2:21.93 | 3:35.97 | 4:47.59 | |||
3 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 1:10.41 | 2:23.45 | 3:36.57 | 4:49.02 | |||
4 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. | 1:10.89 | 2:25.31 | 3:39.66 | 4:50.70 | |||
5 | Katrine Drest Jørgensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 1:09.08 | 2:23.16 | 3:38.09 | 4:51.04 | |||
6 | Ditte Elsner Kristensen | 1995 | O.S.L.F. | 1:08.61 | 2:22.54 | 3:37.14 | 4:51.29 | |||
7 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:12.70 | 2:28.98 | 3:45.35 | 4:59.81 | |||
8 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:16.34 | 2:37.09 | 3:56.91 | 5:16.24 | |||
9 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:17.73 | 2:42.75 | 4:10.13 | 5:32.13 | |||
10 | Pernille Højland Jensen | 1994 | Ikast Svømmeklub | 1:21.66 | 2:50.28 | 4:21.35 | 5:50.62 | |||
Løb 16, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:13.78 | 2:34.46 | 3:54.06 | 5:11.08 | |||
2 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:16.44 | 3:37.06 | 3:57.00 | 5:14.60 | |||
3 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.48 | 2:38.42 | 3:58.36 | 5:17.23 | |||
4 | Kristine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:17.50 | 2:37.22 | 3:59.02 | 5:18.20 | |||
5 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:17.57 | 2:40.65 | 4:06.81 | 5:30.40 | |||
6 | Cathrine Stabelfeld | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:17.41 | 2:42.49 | 4:08.29 | 5:34.14 | |||
7 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:20.21 | 2:46.90 | 4:14.03 | 5:41.68 | |||
8 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:29.73 | 3:08.50 | 4:46.50 | 6:21.24 | |||
- | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:09.75 | 2:24.46 | 3:39.96 | 4:53.74 | |||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:17.72 | 2:43.34 | 4:09.17 | 5:31.61 | |||
3 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.65 | 2:48.34 | 4:15.06 | 5:38.88 | |||
4 | Gry Nikolejsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:21.06 | 2:48.69 | 4:14.50 | 5:40.54 | |||
5 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:22.43 | 2:50.40 | 4:18.64 | 5:45.28 | |||
6 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:19.83 | 2:48.62 | 4:19.16 | 5:49.02 | |||
7 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 1:28.92 | 3:02.29 | 4:35.44 | 6:01.74 | |||
8 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:27.79 | 3:00.73 | 4:32.36 | 6:04.90 | |||
9 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:32.44 | 3:11.00 | 4:47.43 | 6:18.10 | |||
10 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 5:34.20 | 6:19.64 | |||||
11 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 4:55.67 | 6:33.53 | 6:33.53 | ||||
12 | Ani Frøslev Hansen | 1998 | Durup IF | 1:35.09 | 3:22.69 | 5:11.63 | 6:53.85 | |||
Løb 16, 400m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:22.31 | 2:51.40 | 4:20.64 | 5:48.41 | |||
2 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 1:35.27 | 3:25.09 | 5:17.16 | 7:12.27 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 16:13 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 17, 4X50m Rygsvømning Mix, Indledende 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stm 5 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:14.03 | ||||||
Kaspar Pedersen | 1989 | 33.12 | 33.12 | |||||||
Laust Moesgaard | 1996 | |||||||||
Nanna Lunding | 1991 | |||||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 2:14.03 | 2:14.03 | |||||||
2 | Stm 6 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:19.11 | ||||||
Jonas Poulsen | 1994 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Lasse Meineche | 1994 | |||||||||
Cecilie Termøhlen | 1993 | |||||||||
Iben Rohde | 1994 | 2:19.11 | 2:19.11 | |||||||
3 | Stm 7 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:22.00 | ||||||
Mads Pedersen | 1991 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Tobias Skov | 1995 | |||||||||
Lonnie Meineche | 1996 | |||||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 2:22.00 | 2:22.00 | |||||||
4 | Struer Mix 3 | 0 | Struer Svømmeklub | 2:27.05 | ||||||
Tobias M. Kristensen | 1996 | 34.47 | 34.47 | |||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | |||||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | |||||||||
Alex Terp | 1997 | 2:27.05 | 2:27.05 | |||||||
5 | Stm 8 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:28.20 | ||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 32.86 | 32.86 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | |||||||||
Emma Hiltmar | 1996 | |||||||||
Julie D. Hald | 1996 | 2:28.20 | 2:28.20 | |||||||
6 | Silkeborg Mix 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:30.67 | ||||||
Sanne Lindblad | 1996 | 35.92 | 35.92 | |||||||
Christian H. Mikkelsen | 1995 | |||||||||
Katrine M. Johannsen | 1996 | |||||||||
Jens Nielsen | 1997 | 2:30.67 | 2:30.67 | |||||||
7 | Århus 1900 | 0 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:30.87 | ||||||
Helene Frasez Sørensen | 1995 | 37.37 | 37.37 | |||||||
Lena Lykke Hansen | 1993 | |||||||||
Johan Christensen | 1996 | |||||||||
Sebastian Johansen | 1995 | 2:30.87 | 2:30.87 | |||||||
8 | Agf Mix 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:32.86 | ||||||
Albert Grahn-Frankil | 1996 | 36.30 | 36.30 | |||||||
Jesper Jensen | 1996 | |||||||||
Sandra Bram | 1995 | |||||||||
Line Aamann | 1993 | 2:32.86 | 2:32.86 | |||||||
9 | Stm 9 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:33.20 | ||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 33.87 | 33.87 | |||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | |||||||||
Laura Cebula | 1997 | |||||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 2:33.20 | 2:33.20 | |||||||
10 | Silkeborg Mix 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:36.98 | ||||||
Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 38.74 | 38.74 | |||||||
Alexander Gilberg | 1995 | |||||||||
Ditte V. Hansen | 1997 | |||||||||
Martin Grønning | 1997 | 2:36.98 | 2:36.98 | |||||||
11 | Stm 16 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:44.27 | ||||||
Mathias Mortensen | 2002 | 1:08.59 | 1:08.59 | |||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | |||||||||
Caroline Clausen | 2000 | |||||||||
Camilla Madvig | 2000 | 2:44.27 | 2:44.27 | |||||||
12 | Stm 10 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:48.59 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 38.32 | 38.32 | |||||||
Mark Andersen | 1997 | |||||||||
Sofie Marie Kølbæk | 1998 | |||||||||
Mathilde Clausen | 1998 | 2:48.59 | 2:48.59 | |||||||
13 | Ikast 2 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:48.69 | ||||||
Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 46.97 | 46.97 | |||||||
Anne-Kathrine Rosenkilde | 1994 | |||||||||
Johnnie Zûlau | 1997 | |||||||||
Jannick Maesen | 1995 | 2:48.69 | 2:48.69 | |||||||
14 | Ikast 3 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:50.46 | ||||||
Pernille Højland Jensen | 1994 | 43.26 | 43.26 | |||||||
Helena Rasmussen | 1998 | |||||||||
Mathias Petersen | 1995 | |||||||||
Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 2:50.46 | 2:50.46 | |||||||
15 | Stm 11 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:54.84 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 39.27 | 39.27 | |||||||
Toke Michaelsen | 1999 | |||||||||
Freya R. Andersen | 2000 | |||||||||
Camilla Puk Jensen | 1998 | 2:54.84 | 2:54.84 | |||||||
16 | Hsc 1 - Mix | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:54.86 | ||||||
Nicklas Kjærgaard | 1997 | 40.80 | 40.80 | |||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | |||||||||
Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | |||||||||
Gry Nikolejsen | 1998 | 2:54.86 | 2:54.86 | |||||||
17 | Mix 2 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:56.27 | ||||||
Benedicte Jensen | 1997 | 49.81 | 49.81 | |||||||
Casper G. Kristensen | 1995 | |||||||||
Ida Marie Nielsen | 1995 | |||||||||
Frederik Rossavik | 1997 | 2:56.27 | 2:56.27 | |||||||
18 | Horsens Mix 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:57.94 | ||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 42.48 | 42.48 | |||||||
Gloria Gardner | 1999 | |||||||||
Sander Schmidt | 1999 | |||||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 2:57.94 | 2:57.94 | |||||||
19 | Ikast 1 | 0 | Ikast Svømmeklub | 3:00.10 | ||||||
Louise Sander | 1995 | 41.33 | 41.33 | |||||||
Camilla Tromborg | 1998 | |||||||||
Vishnu Illankumaran | 1995 | |||||||||
Macus Buus Nielsen | 2000 | 3:00.10 | 3:00.10 | |||||||
20 | Stm 12 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:04.36 | ||||||
Tobias G. Larsen | 1996 | 43.00 | 43.00 | |||||||
Emil Træholt | 1997 | |||||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | |||||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 3:04.36 | 3:04.36 | |||||||
21 | Mix 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 3:13.21 | ||||||
Ida Kristensen | 1998 | 48.24 | 48.24 | |||||||
Andreas Bach Nielsen | 1998 | |||||||||
Lærke Nehmdal | 1999 | |||||||||
Calum Young | 1997 | 3:13.21 | 3:13.21 | |||||||
22 | Stm 14 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:24.87 | ||||||
Jens Grarup | 1999 | 51.85 | 51.85 | |||||||
Arnas Jefimanka | 1999 | |||||||||
Amalie Schmidt | 1998 | |||||||||
Cecilie Bisgaard | 1998 | 3:24.87 | 3:24.87 | |||||||
23 | Stm 17 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:34.81 | ||||||
Simon Niese | 1998 | 59.52 | 59.52 | |||||||
Frederik W. Nørgaard | 1999 | |||||||||
Christina Juhl | 1998 | |||||||||
Astrid Bisgaard | 2001 | 3:34.81 | 3:34.81 | |||||||
24 | Stm 18 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:13.56 | ||||||
Jens Sørensen | 2001 | 59.22 | 59.22 | |||||||
Anders Mehlsen | 2001 | |||||||||
Ea Christoffersen | 2000 | |||||||||
Søs Grarup | 2002 | 4:13.56 | 4:13.56 | |||||||
- | Stm 13 | 0 | Swim Team Midtjylland | DSQ | Tyvstart 3, svømmer | |||||
Sebastian Lodahl | 1999 | 45.51 | 45.51 | |||||||
- | Stm 15 | 0 | Swim Team Midtjylland | DSQ | 3.svøm glid til vend | |||||
Daniel Christensen | 1997 | 51.50 | 51.50 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:56 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 17, 4X50m Rygsvømning Mix, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:03.29 | ||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | 29.06 | 29.06 | |||||||
Tonni Kristensen | 1992 | |||||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | |||||||||
Camilla Svane | 1995 | 2:03.29 | 2:03.29 | |||||||
2 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:09.13 | ||||||
Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | 31.79 | 31.79 | |||||||
Joachim Mortensen | 1995 | |||||||||
Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | |||||||||
Mathilde Balle | 1989 | 2:09.13 | 2:09.13 | |||||||
3 | Stm 4 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:09.86 | ||||||
Stefan B. Høgild | 1991 | 31.18 | 31.18 | |||||||
Andreas B. Hiltmar | 1993 | |||||||||
Emilie Nordfeldt West | 1996 | |||||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 2:09.86 | 2:09.86 | |||||||
4 | Stm 5 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:14.03 | ||||||
Kaspar Pedersen | 1989 | 33.12 | 33.12 | |||||||
Laust Moesgaard | 1996 | |||||||||
Nanna Lunding | 1991 | |||||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 2:14.03 | 2:14.03 | |||||||
5 | Stm 3 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:14.18 | ||||||
Casper Iversen | 1991 | 29.92 | 29.92 | |||||||
Jeppe Høgild | 1994 | |||||||||
Cecilia Jespersen | 1993 | |||||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 2:14.18 | 2:14.18 | |||||||
6 | Agf Mix 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:14.68 | ||||||
Magnus Pedersen | 1994 | 31.55 | 31.55 | |||||||
David Tørring | 1995 | |||||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | |||||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | 2:14.68 | 2:14.68 | |||||||
7 | Stm 6 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:19.11 | ||||||
Jonas Poulsen | 1994 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Lasse Meineche | 1994 | |||||||||
Cecilie Termøhlen | 1993 | |||||||||
Iben Rohde | 1994 | 2:19.11 | 2:19.11 | |||||||
8 | Stm 7 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:22.00 | ||||||
Mads Pedersen | 1991 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Tobias Skov | 1995 | |||||||||
Lonnie Meineche | 1996 | |||||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 2:22.00 | 2:22.00 | |||||||
9 | Struer Mix 3 | 0 | Struer Svømmeklub | 2:27.05 | ||||||
Tobias M. Kristensen | 1996 | 34.47 | 34.47 | |||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | |||||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | |||||||||
Alex Terp | 1997 | 2:27.05 | 2:27.05 | |||||||
10 | Stm 8 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:28.20 | ||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 32.86 | 32.86 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | |||||||||
Emma Hiltmar | 1996 | |||||||||
Julie D. Hald | 1996 | 2:28.20 | 2:28.20 | |||||||
11 | Silkeborg Mix 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:30.67 | ||||||
Sanne Lindblad | 1996 | 35.92 | 35.92 | |||||||
Christian H. Mikkelsen | 1995 | |||||||||
Katrine M. Johannsen | 1996 | |||||||||
Jens Nielsen | 1997 | 2:30.67 | 2:30.67 | |||||||
12 | Århus 1900 | 0 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:30.87 | ||||||
Helene Frasez Sørensen | 1995 | 37.37 | 37.37 | |||||||
Lena Lykke Hansen | 1993 | |||||||||
Johan Christensen | 1996 | |||||||||
Sebastian Johansen | 1995 | 2:30.87 | 2:30.87 | |||||||
13 | Agf Mix 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:32.86 | ||||||
Albert Grahn-Frankil | 1996 | 36.30 | 36.30 | |||||||
Jesper Jensen | 1996 | |||||||||
Sandra Bram | 1995 | |||||||||
Line Aamann | 1993 | 2:32.86 | 2:32.86 | |||||||
14 | Stm 9 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:33.20 | ||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 33.87 | 33.87 | |||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | |||||||||
Laura Cebula | 1997 | |||||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 2:33.20 | 2:33.20 | |||||||
15 | Silkeborg Mix 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:36.98 | ||||||
Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 38.74 | 38.74 | |||||||
Alexander Gilberg | 1995 | |||||||||
Ditte V. Hansen | 1997 | |||||||||
Martin Grønning | 1997 | 2:36.98 | 2:36.98 | |||||||
16 | Stm 16 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:44.27 | ||||||
Mathias Mortensen | 2002 | 1:08.59 | 1:08.59 | |||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | |||||||||
Caroline Clausen | 2000 | |||||||||
Camilla Madvig | 2000 | 2:44.27 | 2:44.27 | |||||||
17 | Stm 10 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:48.59 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 38.32 | 38.32 | |||||||
Mark Andersen | 1997 | |||||||||
Sofie Marie Kølbæk | 1998 | |||||||||
Mathilde Clausen | 1998 | 2:48.59 | 2:48.59 | |||||||
18 | Ikast 2 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:48.69 | ||||||
Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 46.97 | 46.97 | |||||||
Anne-Kathrine Rosenkilde | 1994 | |||||||||
Johnnie Zûlau | 1997 | |||||||||
Jannick Maesen | 1995 | 2:48.69 | 2:48.69 | |||||||
19 | Ikast 3 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:50.46 | ||||||
Pernille Højland Jensen | 1994 | 43.26 | 43.26 | |||||||
Helena Rasmussen | 1998 | |||||||||
Mathias Petersen | 1995 | |||||||||
Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 2:50.46 | 2:50.46 | |||||||
20 | Stm 11 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:54.84 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 39.27 | 39.27 | |||||||
Toke Michaelsen | 1999 | |||||||||
Freya R. Andersen | 2000 | |||||||||
Camilla Puk Jensen | 1998 | 2:54.84 | 2:54.84 | |||||||
21 | Hsc 1 - Mix | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:54.86 | ||||||
Nicklas Kjærgaard | 1997 | 40.80 | 40.80 | |||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | |||||||||
Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | |||||||||
Gry Nikolejsen | 1998 | 2:54.86 | 2:54.86 | |||||||
22 | Mix 2 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:56.27 | ||||||
Benedicte Jensen | 1997 | 49.81 | 49.81 | |||||||
Casper G. Kristensen | 1995 | |||||||||
Ida Marie Nielsen | 1995 | |||||||||
Frederik Rossavik | 1997 | 2:56.27 | 2:56.27 | |||||||
23 | Horsens Mix 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:57.94 | ||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 42.48 | 42.48 | |||||||
Gloria Gardner | 1999 | |||||||||
Sander Schmidt | 1999 | |||||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 2:57.94 | 2:57.94 | |||||||
24 | Ikast 1 | 0 | Ikast Svømmeklub | 3:00.10 | ||||||
Louise Sander | 1995 | 41.33 | 41.33 | |||||||
Camilla Tromborg | 1998 | |||||||||
Vishnu Illankumaran | 1995 | |||||||||
Macus Buus Nielsen | 2000 | 3:00.10 | 3:00.10 | |||||||
25 | Stm 12 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:04.36 | ||||||
Tobias G. Larsen | 1996 | 43.00 | 43.00 | |||||||
Emil Træholt | 1997 | |||||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | |||||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 3:04.36 | 3:04.36 | |||||||
26 | Mix 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 3:13.21 | ||||||
Ida Kristensen | 1998 | 48.24 | 48.24 | |||||||
Andreas Bach Nielsen | 1998 | |||||||||
Lærke Nehmdal | 1999 | |||||||||
Calum Young | 1997 | 3:13.21 | 3:13.21 | |||||||
27 | Stm 14 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:24.87 | ||||||
Jens Grarup | 1999 | 51.85 | 51.85 | |||||||
Arnas Jefimanka | 1999 | |||||||||
Amalie Schmidt | 1998 | |||||||||
Cecilie Bisgaard | 1998 | 3:24.87 | 3:24.87 | |||||||
28 | Stm 17 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:34.81 | ||||||
Simon Niese | 1998 | 59.52 | 59.52 | |||||||
Frederik W. Nørgaard | 1999 | |||||||||
Christina Juhl | 1998 | |||||||||
Astrid Bisgaard | 2001 | 3:34.81 | 3:34.81 | |||||||
29 | Stm 18 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:13.56 | ||||||
Jens Sørensen | 2001 | 59.22 | 59.22 | |||||||
Anders Mehlsen | 2001 | |||||||||
Ea Christoffersen | 2000 | |||||||||
Søs Grarup | 2002 | 4:13.56 | 4:13.56 | |||||||
- | Silkeborg Mix 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | |||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 35.44 | 35.44 | |||||||
- | Stm 13 | 0 | Swim Team Midtjylland | DSQ | Tyvstart 3, svømmer | |||||
Sebastian Lodahl | 1999 | 45.51 | 45.51 | |||||||
- | Stm 15 | 0 | Swim Team Midtjylland | DSQ | 3.svøm glid til vend | |||||
Daniel Christensen | 1997 | 51.50 | 51.50 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 20:56 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 18, 4X50m Frisvømning Mix, Indledende 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silkeborg Mix 4 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 1:58.12 | ||||||
Camilla Mikkelsen | 1998 | 32.76 | 32.76 | |||||||
Martin Lindblad | 1999 | 33.51 | 1:06.27 | |||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 34.66 | 1:40.93 | |||||||
Rune K. Jensen | 1997 | 17.19 | 1:58.12 | |||||||
1 | Stm 6 | 0 | Swim Team Midtjylland | 1:58.12 | ||||||
Cecilie Termøhlen | 1993 | 31.65 | 31.65 | |||||||
Camilla Svane | 1995 | 31.67 | 1:03.32 | |||||||
Jonas Poulsen | 1994 | 27.37 | 1:30.69 | |||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 27.43 | 1:58.12 | |||||||
3 | Hsc 1 - Mix | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:00.15 | ||||||
Nicklas Kjærgaard | 1997 | 34.91 | 34.91 | |||||||
Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 36.05 | 1:10.96 | |||||||
Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | 42.44 | 1:53.40 | |||||||
Johanne Laursen | 1999 | 6.75 | 2:00.15 | |||||||
3 | Stm 7 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:00.15 | ||||||
Emilie Nordfeldt West | 1996 | 31.85 | 31.85 | |||||||
Julie D. Hald | 1996 | 33.33 | 1:05.18 | |||||||
Lasse Meineche | 1994 | 27.22 | 1:32.40 | |||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 27.75 | 2:00.15 | |||||||
5 | Struer Mix 4 | 0 | Struer Svømmeklub | 2:00.32 | ||||||
Morten Thomsen | 1997 | 29.00 | 29.00 | |||||||
Line Hatting | 1996 | 32.69 | 1:01.69 | |||||||
Julie Møller Nielsen | 1996 | 30.35 | 1:32.04 | |||||||
Casper Trier Jensen | 1996 | 28.28 | 2:00.32 | |||||||
6 | Agf Mix 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:02.73 | ||||||
Jesper Jensen | 1996 | 29.54 | 29.54 | |||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 31.69 | 1:01.23 | |||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 29.94 | 1:31.17 | |||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | 31.56 | 2:02.73 | |||||||
7 | Stm 5 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:03.19 | ||||||
Cecilia Jespersen | 1993 | 36.77 | 36.77 | |||||||
Lonnie Meineche | 1996 | 30.47 | 1:07.24 | |||||||
Andreas B. Hiltmar | 1993 | 28.36 | 1:35.60 | |||||||
Jeppe Høgild | 1994 | 27.59 | 2:03.19 | |||||||
7 | Stm 9 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:03.19 | ||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 35.35 | 1:09.40 | |||||||
Tobias Skov | 1995 | 28.19 | 1:37.59 | |||||||
Tobias G. Larsen | 1996 | 25.60 | 2:03.19 | |||||||
9 | Silkeborg Mix 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:04.11 | ||||||
Sanne Lindblad | 1996 | 32.28 | 32.28 | |||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | |||||||||
Jens Nielsen | 1997 | |||||||||
Katrine M. Johannsen | 1996 | 2:04.11 | 2:04.11 | |||||||
9 | Stm 10 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:04.11 | ||||||
Camilla Puk Jensen | 1998 | 36.07 | 36.07 | |||||||
Mathilde Clausen | 1998 | 35.96 | 1:12.03 | |||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 33.83 | 1:45.86 | |||||||
Mark Andersen | 1997 | 18.25 | 2:04.11 | |||||||
11 | Stm 8 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:05.45 | ||||||
Laura Cebula | 1997 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 35.66 | 1:07.95 | |||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 27.92 | 1:35.87 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 29.58 | 2:05.45 | |||||||
12 | Silkeborg Mix 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:13.37 | ||||||
Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 34.63 | 34.63 | |||||||
Simon Hansen | 1995 | 31.75 | 1:06.38 | |||||||
Ditte V. Hansen | 1997 | 35.92 | 1:42.30 | |||||||
Alexander Gilberg | 1995 | 31.07 | 2:13.37 | |||||||
13 | Århus 1900 | 0 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:14.61 | ||||||
Anne Vilsgaard Weibrecht | 1994 | 34.61 | 34.61 | |||||||
Astrid Sejr Andersen | 1998 | |||||||||
Emil Buur Persson | 1995 | |||||||||
Albert Buus Rasmussen | 1995 | 2:14.61 | 2:14.61 | |||||||
14 | Ikast 2 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:15.34 | ||||||
Louise Sander | 1995 | 38.39 | 38.39 | |||||||
Anne-Kathrine Rosenkilde | 1994 | 34.47 | 1:12.86 | |||||||
Vishnu Illankumaran | 1995 | 33.57 | 1:46.43 | |||||||
Jannick Maesen | 1995 | 28.91 | 2:15.34 | |||||||
15 | Stm 11 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:24.48 | ||||||
Emma Hiltmar | 1996 | 38.13 | 38.13 | |||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 39.17 | 1:17.30 | |||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 1:07.18 | 2:24.48 | |||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 2:24.48 | ||||||||
16 | Silkeborg Mix 5 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:24.77 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 37.58 | 37.58 | |||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 36.39 | 1:13.97 | |||||||
Sofie W. Bunten | 1999 | 37.38 | 1:51.35 | |||||||
Martin Grønning | 1997 | 33.42 | 2:24.77 | |||||||
17 | Stm 12 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:27.36 | ||||||
Emma Rohde | 1997 | 38.20 | 38.20 | |||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 42.14 | 1:20.34 | |||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 33.83 | 1:54.17 | |||||||
Emil Træholt | 1997 | 33.19 | 2:27.36 | |||||||
18 | Ikast 3 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:28.46 | ||||||
Mette Flaskager | 1999 | 38.71 | 38.71 | |||||||
Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 36.94 | 1:15.65 | |||||||
Johnnie Zûlau | 1997 | 32.74 | 1:48.39 | |||||||
Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 40.07 | 2:28.46 | |||||||
19 | Horsens Mix 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:33.12 | ||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 41.39 | 41.39 | |||||||
Simon Andersen | 1999 | 39.83 | 1:21.22 | |||||||
Kristine Feldinger | 1996 | 32.33 | 1:53.55 | |||||||
Amalie L. Nielsen | 1997 | 39.57 | 2:33.12 | |||||||
20 | Mix 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:34.16 | ||||||
Calum Young | 1997 | 38.87 | 38.87 | |||||||
Frederik Rossavik | 1997 | 34.95 | 1:13.82 | |||||||
Benedicte Jensen | 1997 | 43.74 | 1:57.56 | |||||||
Ida Marie Nielsen | 1995 | 36.60 | 2:34.16 | |||||||
21 | Mix 2 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:39.69 | ||||||
Jeppe Sivert Jensen | 1997 | 40.36 | 40.36 | |||||||
Ida Kristensen | 1998 | 39.00 | 1:19.36 | |||||||
Lærke Nehmdal | 1999 | 41.00 | 2:00.36 | |||||||
Jakob Vingborg | 1998 | 39.33 | 2:39.69 | |||||||
22 | Stm 13 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:46.40 | ||||||
Cecilie Bisgaard | 1998 | 38.95 | 38.95 | |||||||
Astrid Bisgaard | 2001 | 1:32.47 | 2:11.42 | |||||||
Jens Grarup | 1999 | 34.98 | 2:46.40 | |||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 2:46.40 | ||||||||
23 | Stm 14 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:54.09 | ||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 41.76 | 41.76 | |||||||
Signe Laugesen | 2001 | 49.31 | 1:31.07 | |||||||
Daniel Christensen | 1997 | 43.44 | 2:14.51 | |||||||
Frederik W. Nørgaard | 1999 | 39.58 | 2:54.09 | |||||||
24 | Stm 18 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:06.89 | ||||||
Camilla Madvig | 2000 | 52.18 | 52.18 | |||||||
Christina Juhl | 1998 | 41.67 | 1:33.85 | |||||||
Arnas Jefimanka | 1999 | 44.26 | 2:18.11 | |||||||
Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 48.78 | 3:06.89 | |||||||
25 | Stm 16 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:15.56 | ||||||
Amalie Schmidt | 1998 | 44.19 | 44.19 | |||||||
Søs Grarup | 2002 | 1:03.88 | 1:48.07 | |||||||
Simon Niese | 1998 | 46.92 | 2:34.99 | |||||||
Sebastian Lodahl | 1999 | 40.57 | 3:15.56 | |||||||
26 | Stm 17 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:26.35 | ||||||
Emma Ottosen | 1999 | 47.02 | 47.02 | |||||||
Anne Friis Hansen | 2001 | 1:03.91 | 1:50.93 | |||||||
Anders Mehlsen | 2001 | 47.39 | 2:38.32 | |||||||
Jens Sørensen | 2001 | 48.03 | 3:26.35 | |||||||
27 | Stm 15 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:35.74 | ||||||
Freya R. Andersen | 2000 | 43.85 | 43.85 | |||||||
Ea Christoffersen | 2000 | 57.32 | 1:41.17 | |||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | 51.07 | 2:32.24 | |||||||
Mathias Mortensen | 2002 | 1:03.50 | 3:35.74 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 21:03 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 18, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 1:47.76 | ||||||
Nanna Lunding | 1991 | 29.77 | 29.77 | |||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 28.56 | 58.33 | |||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | 24.65 | 1:22.98 | |||||||
Kaspar Pedersen | 1989 | 24.78 | 1:47.76 | |||||||
2 | Agf Mix 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 1:50.34 | ||||||
Anton Pedersen | 1993 | 26.34 | 26.34 | |||||||
Magnus Pedersen | 1994 | 25.82 | 52.16 | |||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | 29.55 | 1:21.71 | |||||||
Line Aamann | 1993 | 28.63 | 1:50.34 | |||||||
3 | Stm 4 | 0 | Swim Team Midtjylland | 1:51.74 | ||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 1:00.45 | 1:00.45 | |||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 51.29 | 1:51.74 | |||||||
Mads Pedersen | 1991 | |||||||||
Stefan B. Høgild | 1991 | 1:51.74 | 1:51.74 | |||||||
4 | Stm 3 | 0 | Swim Team Midtjylland | 1:54.77 | ||||||
Iben Rohde | 1994 | 30.62 | 30.62 | |||||||
Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 30.30 | 1:00.92 | |||||||
Joachim Mortensen | 1995 | 26.23 | 1:27.15 | |||||||
Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | 27.62 | 1:54.77 | |||||||
5 | Silkeborg Mix 4 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 1:58.12 | ||||||
Camilla Mikkelsen | 1998 | 32.76 | 32.76 | |||||||
Martin Lindblad | 1999 | 33.51 | 1:06.27 | |||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 34.66 | 1:40.93 | |||||||
Rune K. Jensen | 1997 | 17.19 | 1:58.12 | |||||||
5 | Stm 6 | 0 | Swim Team Midtjylland | 1:58.12 | ||||||
Cecilie Termøhlen | 1993 | 31.65 | 31.65 | |||||||
Camilla Svane | 1995 | 31.67 | 1:03.32 | |||||||
Jonas Poulsen | 1994 | 27.37 | 1:30.69 | |||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 27.43 | 1:58.12 | |||||||
7 | Hsc 1 - Mix | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:00.15 | ||||||
Nicklas Kjærgaard | 1997 | 34.91 | 34.91 | |||||||
Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 36.05 | 1:10.96 | |||||||
Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | 42.44 | 1:53.40 | |||||||
Johanne Laursen | 1999 | 6.75 | 2:00.15 | |||||||
7 | Stm 7 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:00.15 | ||||||
Emilie Nordfeldt West | 1996 | 31.85 | 31.85 | |||||||
Julie D. Hald | 1996 | 33.33 | 1:05.18 | |||||||
Lasse Meineche | 1994 | 27.22 | 1:32.40 | |||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 27.75 | 2:00.15 | |||||||
9 | Struer Mix 4 | 0 | Struer Svømmeklub | 2:00.32 | ||||||
Morten Thomsen | 1997 | 29.00 | 29.00 | |||||||
Line Hatting | 1996 | 32.69 | 1:01.69 | |||||||
Julie Møller Nielsen | 1996 | 30.35 | 1:32.04 | |||||||
Casper Trier Jensen | 1996 | 28.28 | 2:00.32 | |||||||
10 | Agf Mix 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:02.73 | ||||||
Jesper Jensen | 1996 | 29.54 | 29.54 | |||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 31.69 | 1:01.23 | |||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 29.94 | 1:31.17 | |||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | 31.56 | 2:02.73 | |||||||
11 | Stm 5 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:03.19 | ||||||
Cecilia Jespersen | 1993 | 36.77 | 36.77 | |||||||
Lonnie Meineche | 1996 | 30.47 | 1:07.24 | |||||||
Andreas B. Hiltmar | 1993 | 28.36 | 1:35.60 | |||||||
Jeppe Høgild | 1994 | 27.59 | 2:03.19 | |||||||
11 | Stm 9 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:03.19 | ||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 35.35 | 1:09.40 | |||||||
Tobias Skov | 1995 | 28.19 | 1:37.59 | |||||||
Tobias G. Larsen | 1996 | 25.60 | 2:03.19 | |||||||
13 | Silkeborg Mix 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:04.11 | ||||||
Sanne Lindblad | 1996 | 32.28 | 32.28 | |||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | |||||||||
Jens Nielsen | 1997 | |||||||||
Katrine M. Johannsen | 1996 | 2:04.11 | 2:04.11 | |||||||
13 | Stm 10 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:04.11 | ||||||
Camilla Puk Jensen | 1998 | 36.07 | 36.07 | |||||||
Mathilde Clausen | 1998 | 35.96 | 1:12.03 | |||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 33.83 | 1:45.86 | |||||||
Mark Andersen | 1997 | 18.25 | 2:04.11 | |||||||
15 | Stm 8 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:05.45 | ||||||
Laura Cebula | 1997 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 35.66 | 1:07.95 | |||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 27.92 | 1:35.87 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 29.58 | 2:05.45 | |||||||
16 | Silkeborg Mix 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:13.37 | ||||||
Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 34.63 | 34.63 | |||||||
Simon Hansen | 1995 | 31.75 | 1:06.38 | |||||||
Ditte V. Hansen | 1997 | 35.92 | 1:42.30 | |||||||
Alexander Gilberg | 1995 | 31.07 | 2:13.37 | |||||||
17 | Århus 1900 | 0 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:14.61 | ||||||
Anne Vilsgaard Weibrecht | 1994 | 34.61 | 34.61 | |||||||
Astrid Sejr Andersen | 1998 | |||||||||
Emil Buur Persson | 1995 | |||||||||
Albert Buus Rasmussen | 1995 | 2:14.61 | 2:14.61 | |||||||
18 | Ikast 2 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:15.34 | ||||||
Louise Sander | 1995 | 38.39 | 38.39 | |||||||
Anne-Kathrine Rosenkilde | 1994 | 34.47 | 1:12.86 | |||||||
Vishnu Illankumaran | 1995 | 33.57 | 1:46.43 | |||||||
Jannick Maesen | 1995 | 28.91 | 2:15.34 | |||||||
19 | Stm 11 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:24.48 | ||||||
Emma Hiltmar | 1996 | 38.13 | 38.13 | |||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 39.17 | 1:17.30 | |||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 1:07.18 | 2:24.48 | |||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 2:24.48 | ||||||||
20 | Silkeborg Mix 5 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:24.77 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 37.58 | 37.58 | |||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 36.39 | 1:13.97 | |||||||
Sofie W. Bunten | 1999 | 37.38 | 1:51.35 | |||||||
Martin Grønning | 1997 | 33.42 | 2:24.77 | |||||||
21 | Stm 12 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:27.36 | ||||||
Emma Rohde | 1997 | 38.20 | 38.20 | |||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 42.14 | 1:20.34 | |||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 33.83 | 1:54.17 | |||||||
Emil Træholt | 1997 | 33.19 | 2:27.36 | |||||||
22 | Ikast 3 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:28.46 | ||||||
Mette Flaskager | 1999 | 38.71 | 38.71 | |||||||
Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 36.94 | 1:15.65 | |||||||
Johnnie Zûlau | 1997 | 32.74 | 1:48.39 | |||||||
Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 40.07 | 2:28.46 | |||||||
23 | Horsens Mix 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:33.12 | ||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 41.39 | 41.39 | |||||||
Simon Andersen | 1999 | 39.83 | 1:21.22 | |||||||
Kristine Feldinger | 1996 | 32.33 | 1:53.55 | |||||||
Amalie L. Nielsen | 1997 | 39.57 | 2:33.12 | |||||||
24 | Mix 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:34.16 | ||||||
Calum Young | 1997 | 38.87 | 38.87 | |||||||
Frederik Rossavik | 1997 | 34.95 | 1:13.82 | |||||||
Benedicte Jensen | 1997 | 43.74 | 1:57.56 | |||||||
Ida Marie Nielsen | 1995 | 36.60 | 2:34.16 | |||||||
25 | Mix 2 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:39.69 | ||||||
Jeppe Sivert Jensen | 1997 | 40.36 | 40.36 | |||||||
Ida Kristensen | 1998 | 39.00 | 1:19.36 | |||||||
Lærke Nehmdal | 1999 | 41.00 | 2:00.36 | |||||||
Jakob Vingborg | 1998 | 39.33 | 2:39.69 | |||||||
26 | Stm 13 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:46.40 | ||||||
Cecilie Bisgaard | 1998 | 38.95 | 38.95 | |||||||
Astrid Bisgaard | 2001 | 1:32.47 | 2:11.42 | |||||||
Jens Grarup | 1999 | 34.98 | 2:46.40 | |||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 2:46.40 | ||||||||
27 | Stm 14 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:54.09 | ||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 41.76 | 41.76 | |||||||
Signe Laugesen | 2001 | 49.31 | 1:31.07 | |||||||
Daniel Christensen | 1997 | 43.44 | 2:14.51 | |||||||
Frederik W. Nørgaard | 1999 | 39.58 | 2:54.09 | |||||||
28 | Stm 18 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:06.89 | ||||||
Camilla Madvig | 2000 | 52.18 | 52.18 | |||||||
Christina Juhl | 1998 | 41.67 | 1:33.85 | |||||||
Arnas Jefimanka | 1999 | 44.26 | 2:18.11 | |||||||
Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 48.78 | 3:06.89 | |||||||
29 | Stm 16 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:15.56 | ||||||
Amalie Schmidt | 1998 | 44.19 | 44.19 | |||||||
Søs Grarup | 2002 | 1:03.88 | 1:48.07 | |||||||
Simon Niese | 1998 | 46.92 | 2:34.99 | |||||||
Sebastian Lodahl | 1999 | 40.57 | 3:15.56 | |||||||
30 | Stm 17 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:26.35 | ||||||
Emma Ottosen | 1999 | 47.02 | 47.02 | |||||||
Anne Friis Hansen | 2001 | 1:03.91 | 1:50.93 | |||||||
Anders Mehlsen | 2001 | 47.39 | 2:38.32 | |||||||
Jens Sørensen | 2001 | 48.03 | 3:26.35 | |||||||
31 | Stm 15 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:35.74 | ||||||
Freya R. Andersen | 2000 | 43.85 | 43.85 | |||||||
Ea Christoffersen | 2000 | 57.32 | 1:41.17 | |||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | 51.07 | 2:32.24 | |||||||
Mathias Mortensen | 2002 | 1:03.50 | 3:35.74 | |||||||
- | Silkeborg Mix 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | |||||
Andreas Levin Pedersen | 1995 | 29.08 | 29.08 | |||||||
- | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | |||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 27.27 | 27.27 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 21:03 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 21 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 09:31 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 29.27 | ||||||
2 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 35.33 | ||||||
3 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 46.82 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 29.04 | ||||||
2 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 31.03 | ||||||
3 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 32.90 | ||||||
4 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 32.99 | ||||||
5 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 34.07 | ||||||
6 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.35 | ||||||
7 | Jeppe Høgild | 1994 | Herning Svømmeklub | 34.54 | ||||||
8 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.37 | ||||||
9 | Simon Hansen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.02 | ||||||
10 | Vishnu Illankumaran | 1995 | Ikast Svømmeklub | 40.28 | ||||||
- | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Ej forts.bevægelse | |||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 31.69 | ||||||
2 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 32.01 | ||||||
3 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 33.20 | ||||||
4 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 33.40 | ||||||
5 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 33.77 | ||||||
6 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 33.87 | ||||||
7 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 34.73 | ||||||
8 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 34.88 | ||||||
9 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.06 | ||||||
10 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.84 | ||||||
10 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 37.84 | ||||||
12 | Tobias G. Larsen | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 38.96 | ||||||
13 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 39.12 | ||||||
14 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 39.16 | ||||||
15 | Marcus Frederiksen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 40.06 | ||||||
16 | Patrick Højgaard | 1996 | Videbæk Svømme Club | 40.93 | ||||||
17 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 42.10 | ||||||
18 | Calum Young | 1997 | Viborg Svømme Klub | 45.94 | ||||||
19 | Bastian Kristensen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 48.15 | ||||||
20 | Daniel Christensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 49.19 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 32.99 | ||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 37.39 | ||||||
3 | Martin Lindblad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 37.68 | ||||||
4 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 38.19 | ||||||
5 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 39.27 | ||||||
6 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 39.48 | ||||||
7 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 42.99 | ||||||
8 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 43.88 | ||||||
8 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 43.88 | ||||||
10 | Morten Frederiksen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 44.42 | ||||||
11 | Bjarki Haagensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 44.94 | ||||||
12 | Simon Andersen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 45.53 | ||||||
13 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 45.64 | ||||||
14 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 47.06 | ||||||
15 | Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | Horsens Svømmeklub | 47.70 | ||||||
16 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 47.72 | ||||||
17 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 47.83 | ||||||
18 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 47.97 | ||||||
19 | Jonas Sander | 1999 | Ikast Svømmeklub | 51.32 | ||||||
20 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 51.59 | ||||||
21 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 53.06 | ||||||
- | Kasper Bundgaard | 1998 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 44.08 | ||||||
2 | Macus Buus Nielsen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 49.73 | ||||||
3 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 57.02 | ||||||
4 | Lukas Risbjerg Andersen | 2002 | Vildbjerg Svømmeklub | 57.19 | ||||||
5 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 57.36 | ||||||
6 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 59.26 | ||||||
7 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 59.86 | ||||||
8 | Mathias Mortensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:06.53 | ||||||
- | Anders Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 09:31 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 21 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 16:32 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 28.70 | ||||||
2 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 30.39 | ||||||
3 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 46.85 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 29.20 | ||||||
2 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 30.55 | ||||||
3 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 30.81 | ||||||
4 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.87 | ||||||
5 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 32.65 | ||||||
6 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.51 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 31.22 | ||||||
2 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 32.25 | ||||||
3 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 33.33 | ||||||
4 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 33.38 | ||||||
4 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 33.38 | ||||||
6 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 33.64 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 33.18 | ||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 37.12 | ||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 37.32 | ||||||
4 | Martin Lindblad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 38.83 | ||||||
5 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 39.39 | ||||||
6 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 39.64 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 43.22 | ||||||
2 | Macus Buus Nielsen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 50.40 | ||||||
3 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 54.60 | ||||||
4 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 55.35 | ||||||
5 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 56.99 | ||||||
6 | Lukas Risbjerg Andersen | 2002 | Vildbjerg Svømmeklub | 58.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 16:32 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 21 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 09:44 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 32.39 | ||||||
2 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 35.17 | ||||||
3 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.32 | ||||||
4 | Lena Lykke Hansen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.35 | ||||||
5 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 39.12 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 33.22 | ||||||
2 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | Odense Svømme Klub | 33.61 | ||||||
3 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.67 | ||||||
4 | Katrine Drest Jørgensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 35.40 | ||||||
5 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 36.18 | ||||||
6 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 36.52 | ||||||
7 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.72 | ||||||
8 | Sandra Bram | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 37.29 | ||||||
9 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 39.76 | ||||||
10 | Nina Ibsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 42.40 | ||||||
11 | Anne-Kathrine Rosenkilde | 1994 | Ikast Svømmeklub | 42.84 | ||||||
12 | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 44.00 | ||||||
13 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 44.54 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 33.83 | ||||||
2 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 33.85 | ||||||
3 | Cathrine Stabelfeld | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 35.13 | ||||||
4 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 35.52 | ||||||
5 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 36.44 | ||||||
6 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 37.25 | ||||||
7 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 38.55 | ||||||
8 | Laura Cebula | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 38.76 | ||||||
9 | Julie D. Hald | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 38.89 | ||||||
10 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 39.28 | ||||||
11 | Cecilie Pedersen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 39.41 | ||||||
12 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 39.82 | ||||||
13 | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | 40.20 | ||||||
14 | Tashia Lundvig | 1996 | Ikast Svømmeklub | 40.21 | ||||||
15 | Christina Lxth Andersen | 1997 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 41.24 | ||||||
16 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.35 | ||||||
17 | Anne K. Larsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 41.79 | ||||||
18 | Emilie Aagaard | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 41.92 | ||||||
19 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 44.40 | ||||||
20 | Caroline D. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 45.58 | ||||||
21 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 46.06 | ||||||
22 | Henriette Sørensen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 46.40 | ||||||
23 | Stephanie Højgaard | 1997 | Videbæk Svømme Club | 53.41 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 33.98 | ||||||
2 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 37.35 | ||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 37.96 | ||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 40.19 | ||||||
5 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 40.40 | ||||||
6 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 40.75 | ||||||
7 | Michelle Hansen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 41.17 | ||||||
8 | Thora Elise Færgeman Jens | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.37 | ||||||
9 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 41.60 | ||||||
10 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 42.48 | ||||||
11 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 42.98 | ||||||
12 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 43.54 | ||||||
13 | Gloria Gardner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 43.71 | ||||||
14 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 44.98 | ||||||
15 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 45.33 | ||||||
16 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 45.50 | ||||||
17 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 45.88 | ||||||
18 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 46.77 | ||||||
19 | Christina Juhl | 1998 | Herning Svømmeklub | 47.72 | ||||||
20 | Cecilie Bisgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 47.93 | ||||||
21 | Nicole Simone Christensen | 1998 | Ikast Svømmeklub | 48.12 | ||||||
22 | Amalie Schmidt | 1998 | Herning Svømmeklub | 48.97 | ||||||
23 | Caroline Mosegaard Knudse | 1999 | Ikast Svømmeklub | 49.76 | ||||||
24 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 50.82 | ||||||
25 | Emma Ottosen | 1999 | Herning Svømmeklub | 51.75 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 38.64 | ||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 41.51 | ||||||
3 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 42.38 | ||||||
4 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 43.92 | ||||||
5 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 44.92 | ||||||
6 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 45.84 | ||||||
7 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 46.29 | ||||||
8 | Nikita Pedersen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 47.18 | ||||||
9 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 47.29 | ||||||
10 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 47.38 | ||||||
11 | Camilla Madvig | 2000 | Herning Svømmeklub | 51.25 | ||||||
12 | Signe Laugesen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | 52.81 | ||||||
13 | Astrid Bisgaard | 2001 | Herning Svømmeklub | 54.99 | ||||||
14 | Ea Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 59.72 | ||||||
15 | Cecilie Eskesen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 1:00.86 | ||||||
16 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:04.23 | ||||||
17 | Anna Ottosen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:18.70 | ||||||
- | Anne Friis Hansen | 2001 | Herning Svømmeklub | DSQ | svøm på mave 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 09:44 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 21 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 16:51 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 31.22 | ||||||
2 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 31.58 | ||||||
3 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 34.86 | ||||||
4 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 35.65 | ||||||
5 | Lena Lykke Hansen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.07 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | Odense Svømme Klub | 32.77 | ||||||
2 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 32.81 | ||||||
3 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 33.67 | ||||||
4 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 34.01 | ||||||
5 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.26 | ||||||
6 | Katrine Drest Jørgensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 34.53 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 33.57 | ||||||
2 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 33.85 | ||||||
3 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 35.02 | ||||||
4 | Cathrine Stabelfeld | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 35.20 | ||||||
5 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 36.52 | ||||||
6 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 36.58 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 33.38 | ||||||
2 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 36.49 | ||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 37.56 | ||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 37.81 | ||||||
5 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 39.35 | ||||||
6 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 42.34 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 39.53 | ||||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 40.17 | ||||||
3 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 42.28 | ||||||
4 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 44.46 | ||||||
5 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 44.79 | ||||||
6 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 46.46 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 16:51 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 21 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:18 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 27, 400m Medley Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Stefan B. Høgild | 1991 | Herning Svømmeklub | 1:08.49 | 2:19.87 | 3:38.81 | 4:42.13 | |||
Løb 27, 400m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 1:11.68 | 2:29.08 | 3:50.11 | 4:57.64 | |||
2 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 1:14.52 | 2:35.46 | 4:01.14 | 5:08.84 | |||
3 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:17.76 | 2:37.86 | 4:05.31 | 5:16.08 | |||
4 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:16.01 | 2:38.25 | 4:17.88 | 5:36.16 | |||
Løb 27, 400m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:12.06 | 2:30.93 | 3:56.06 | 5:09.79 | |||
2 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:19.35 | 2:40.03 | 4:17.89 | 5:34.87 | |||
3 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:26.26 | 2:56.78 | 4:35.50 | 5:56.47 | |||
4 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 1:30.98 | 3:02.56 | 4:47.97 | 6:10.83 | |||
- | Marcus Frederiksen | 1997 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej berøring 25m | |||||
Løb 27, 400m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:25.61 | 2:55.42 | 4:42.10 | 6:06.57 | |||
2 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:42.09 | 3:16.19 | 4:58.02 | 6:23.45 | |||
3 | Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:50.22 | 3:51.45 | 6:11.29 | 7:49.58 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 10:18 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 21 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 28, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 1:16.38 | 2:38.82 | 4:01.66 | 5:14.90 | |||
2 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. | 1:16.55 | 2:39.55 | 4:08.06 | 5:19.66 | |||
3 | Pernille Højland Jensen | 1994 | Ikast Svømmeklub | 1:41.85 | 3:27.32 | 5:16.67 | 6:45.81 | |||
Løb 28, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:18.53 | 2:42.46 | 4:12.31 | 5:23.91 | |||
2 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.16 | 2:41.72 | 4:20.70 | 5:34.97 | |||
3 | Cathrine Stabelfeld | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:33.78 | 3:05.06 | 4:51.26 | 6:12.65 | |||
4 | Maj Brohus | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:34.16 | 3:09.98 | 4:57.73 | 6:24.50 | |||
Løb 28, 400m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:16.64 | 2:40.58 | 4:22.00 | 5:37.32 | |||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:29.06 | 3:04.81 | 4:50.38 | 6:13.92 | |||
3 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:46.74 | 3:28.93 | 5:22.29 | 6:55.96 | |||
4 | Helena Rasmussen | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:49.05 | 3:39.88 | 5:39.76 | 7:16.78 | |||
- | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 10:17 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 21 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.95 | 1:00.15 | 1:31.31 | 2:02.72 | |||
2 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 29.87 | 1:01.21 | 1:33.34 | 2:05.50 | |||
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 28.54 | 58.70 | 1:29.37 | 2:00.36 | |||
2 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 28.26 | 59.66 | 1:32.14 | 2:04.65 | |||
3 | Tobias Skov | 1995 | Herning Svømmeklub | 29.93 | 1:03.80 | 1:38.93 | 2:13.37 | |||
4 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.04 | 1:06.99 | 1:42.83 | 2:18.33 | |||
5 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.94 | 1:11.84 | 1:50.40 | 2:27.76 | |||
6 | Albert Buus Rasmussen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.62 | 1:18.79 | 1:59.98 | 2:39.19 | |||
7 | Simon Hansen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.84 | 1:15.99 | 1:58.58 | 2:39.72 | |||
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 29.54 | 1:01.79 | 1:35.03 | 2:07.14 | |||
2 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 30.59 | 1:04.49 | 1:38.77 | 2:13.05 | |||
3 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 31.92 | 1:07.93 | 1:42.65 | 2:17.74 | |||
4 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.73 | 1:08.82 | 1:46.42 | 2:22.29 | |||
5 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 33.75 | 1:10.45 | 1:48.03 | 2:23.87 | |||
6 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 33.09 | 1:09.35 | 1:46.02 | 2:24.41 | |||
7 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 32.25 | 1:10.25 | 1:48.66 | 2:26.47 | |||
8 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 34.36 | 1:12.46 | 1:50.93 | 2:27.82 | |||
9 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.40 | 1:10.78 | 1:49.29 | 2:28.71 | |||
10 | Tobias G. Larsen | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.17 | 1:16.92 | 1:58.47 | 2:37.49 | |||
11 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 35.61 | 1:16.48 | 1:59.97 | 2:40.47 | |||
12 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.45 | 1:17.30 | 2:01.40 | 2:41.60 | |||
13 | Bastian Kristensen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 45.76 | 2:27.15 | 3:12.56 | 3:12.56 | |||
14 | Daniel Christensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 45.41 | 1:38.52 | 2:33.90 | 3:21.97 | |||
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 37.07 | 1:17.70 | 1:58.52 | 2:37.39 | |||
2 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 37.24 | 1:18.08 | 1:59.27 | 2:39.26 | |||
3 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.59 | 1:18.51 | 2:02.11 | 2:41.71 | |||
4 | Martin Lindblad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 36.43 | 1:18.20 | 2:02.23 | 2:42.55 | |||
5 | Bjarki Haagensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 43.85 | 1:31.08 | 2:16.51 | 3:00.20 | |||
6 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 41.49 | 1:29.05 | 2:17.45 | 3:02.52 | |||
7 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.78 | 1:30.97 | 2:19.60 | 3:04.41 | |||
8 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 44.12 | 1:33.31 | 2:24.37 | 3:12.17 | |||
9 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 44.25 | 1:34.24 | 2:24.76 | 3:12.56 | |||
10 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 41.26 | 1:32.12 | 2:24.60 | 3:13.36 | |||
11 | Simon Andersen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 43.83 | 1:35.67 | 2:27.58 | 3:14.45 | |||
12 | Kasper Bundgaard | 1998 | Horsens Svømmeklub | 46.12 | 1:37.20 | 2:29.12 | 3:15.18 | |||
13 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 47.23 | 1:41.33 | 2:36.98 | 3:26.36 | |||
14 | Glenn Nicolaisen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 47.57 | 1:42.59 | 2:40.89 | 3:35.27 | |||
15 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 52.53 | 1:58.98 | 4:11.34 | 4:11.34 | |||
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 43.41 | 1:30.98 | 2:17.83 | 2:58.07 | |||
2 | Macus Buus Nielsen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 45.52 | 1:38.19 | 2:33.59 | 3:24.98 | |||
3 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 51.50 | 1:50.07 | 2:50.83 | 3:49.23 | |||
4 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 55.68 | 2:04.34 | 3:14.24 | 4:16.68 | |||
5 | Mathias Mortensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:04.26 | 2:23.68 | 3:44.14 | 4:50.09 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 10:46 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 21 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 31.99 | 1:07.30 | 1:44.51 | 2:20.98 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 31.82 | 1:06.38 | 1:41.50 | 2:16.55 | |||
2 | Ditte Elsner Kristensen | 1995 | O.S.L.F. | 31.21 | 1:05.91 | 1:41.59 | 2:17.31 | |||
3 | Katrine Drest Jørgensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 32.62 | 1:07.33 | 1:42.93 | 2:18.28 | |||
4 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.55 | 1:09.63 | 1:45.58 | 2:21.41 | |||
5 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 32.89 | 1:09.43 | 1:46.94 | 2:23.63 | |||
6 | Sandra Bram | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 35.91 | 1:15.51 | 1:53.10 | 2:30.81 | |||
7 | Anne Vilsgaard Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.82 | 1:17.41 | 2:00.07 | 2:43.15 | |||
8 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 38.98 | 1:21.53 | 2:06.19 | 2:49.74 | |||
9 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 38.62 | 1:22.51 | 2:07.57 | 2:51.33 | |||
10 | Nina Ibsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 40.58 | 1:26.66 | 2:10.77 | 2:52.55 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 32.11 | 1:07.44 | 1:43.51 | 2:18.72 | |||
2 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 33.65 | 1:11.15 | 1:48.16 | 2:23.47 | |||
3 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 34.52 | 1:12.97 | 1:51.49 | 2:27.67 | |||
4 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 34.31 | 1:11.99 | 1:51.44 | 2:29.18 | |||
5 | Kristine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.00 | 1:15.49 | 1:54.58 | 2:33.22 | |||
6 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 36.01 | 1:15.68 | 1:55.53 | 2:35.43 | |||
7 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 35.98 | 1:17.20 | 1:57.85 | 2:37.45 | |||
8 | Anne K. Larsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 38.44 | 1:20.74 | 2:03.11 | 2:44.06 | |||
9 | Julie D. Hald | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 37.17 | 1:19.02 | 2:02.74 | 2:45.86 | |||
10 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 38.10 | 1:20.06 | 2:03.72 | 2:47.94 | |||
11 | Emilie Aagaard | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 40.48 | 1:24.49 | 2:09.86 | 2:53.34 | |||
12 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 39.87 | 1:26.33 | 2:13.20 | 2:58.62 | |||
13 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | Ikast Svømmeklub | 39.56 | 1:25.35 | 2:13.56 | 3:00.44 | |||
14 | Caroline D. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 40.48 | 1:28.37 | 2:19.64 | 3:07.07 | |||
- | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.99 | 1:16.10 | 1:58.76 | 2:39.58 | |||
2 | Gry Nikolejsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 37.32 | 1:19.11 | 2:02.56 | 2:44.26 | |||
3 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 39.15 | 1:22.47 | 2:06.86 | 2:49.60 | |||
4 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | Herning Svømmeklub | 38.18 | 1:21.58 | 2:07.09 | 2:50.66 | |||
5 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 39.20 | 2:09.52 | 2:51.76 | 2:51.76 | |||
6 | Natalia Rasmussen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 37.97 | 1:23.10 | 2:09.82 | 2:52.33 | |||
7 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 41.39 | 1:27.38 | 2:11.27 | 2:53.89 | |||
8 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 39.03 | 1:21.82 | 2:07.11 | 2:54.82 | |||
9 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.97 | 1:25.79 | 2:12.52 | 2:57.03 | |||
10 | Cecilie Bisgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 45.30 | 1:34.59 | 2:23.99 | 3:08.89 | |||
11 | Gloria Gardner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 42.86 | 1:33.31 | 2:25.22 | 3:10.92 | |||
12 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 42.40 | 1:33.93 | 2:24.84 | 3:13.43 | |||
13 | Christina Juhl | 1998 | Herning Svømmeklub | 44.23 | 1:36.24 | 2:31.52 | 3:22.50 | |||
14 | Amalie Schmidt | 1998 | Herning Svømmeklub | 46.25 | 1:39.11 | 2:34.70 | 3:28.11 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 36.19 | 1:17.82 | 2:00.13 | 2:41.24 | |||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 38.03 | 1:21.54 | 2:06.06 | 2:49.10 | |||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 38.88 | 1:23.37 | 2:08.82 | 2:50.99 | |||
4 | Nikita Pedersen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 42.51 | 1:31.65 | 2:22.20 | 3:07.90 | |||
5 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 42.75 | 1:32.94 | 2:25.40 | 3:10.09 | |||
6 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 45.82 | 1:38.51 | 2:31.45 | 3:22.06 | |||
7 | Camilla Madvig | 2000 | Herning Svømmeklub | 54.46 | 1:57.57 | 3:00.72 | 4:03.50 | |||
8 | Anna Ottosen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:03.86 | 2:20.29 | 3:47.66 | 5:03.16 | |||
- | Anne Friis Hansen | 2001 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ej fuldført | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 21 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hannibal Krogh Lund | 1993 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.95 | 1:19.99 | |||||
2 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 51.56 | 1:50.60 | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Joachim Mortensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 33.10 | 1:09.76 | |||||
2 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 35.73 | 1:14.73 | |||||
3 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.31 | 1:14.99 | |||||
4 | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 36.73 | 1:18.26 | |||||
5 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.98 | 1:25.02 | |||||
6 | Tim Damsgaard | 1994 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.22 | 1:25.87 | |||||
7 | Vishnu Illankumaran | 1995 | Ikast Svømmeklub | 46.64 | 1:39.23 | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.66 | 1:14.55 | |||||
2 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 38.90 | 1:21.96 | |||||
3 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 39.76 | 1:23.75 | |||||
4 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.55 | 1:24.76 | |||||
5 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 41.91 | 1:27.27 | |||||
6 | Johnnie Zûlau | 1997 | Ikast Svømmeklub | 41.76 | 1:30.56 | |||||
7 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 43.30 | 1:31.01 | |||||
8 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 44.98 | 1:31.73 | |||||
9 | Patrick Højgaard | 1996 | Videbæk Svømme Club | 42.51 | 1:31.86 | |||||
10 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 45.68 | 1:34.36 | |||||
11 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 46.07 | 1:34.42 | |||||
12 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 45.87 | 1:36.25 | |||||
13 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 45.99 | 1:37.54 | |||||
14 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 50.49 | 1:47.37 | |||||
15 | Calum Young | 1997 | Viborg Svømme Klub | 50.60 | 1:49.29 | |||||
16 | Bastian Kristensen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 54.38 | 1:55.72 | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 44.70 | 1:33.36 | |||||
2 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 45.69 | 1:34.63 | |||||
3 | Anders Laursen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 47.05 | 1:38.11 | |||||
4 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 49.58 | 1:40.19 | |||||
5 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 49.72 | 1:40.26 | |||||
6 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 50.27 | 1:43.22 | |||||
7 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 51.73 | 1:46.66 | |||||
8 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 50.61 | 1:47.53 | |||||
9 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 52.47 | 1:52.27 | |||||
10 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 54.27 | 1:52.37 | |||||
11 | Glenn Nicolaisen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:01.10 | 2:07.02 | |||||
- | Bjørn Kristensen | 1999 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Jonas Sander | 1999 | Ikast Svømmeklub | DSQ | cravlben i vend75m | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:09.51 | 2:26.36 | |||||
2 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:12.72 | 2:28.93 | |||||
3 | Anders Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:13.40 | 2:33.99 | |||||
4 | Mathias Mortensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:24.73 | 3:02.90 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 21 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 39.46 | 1:22.10 | |||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. | 38.80 | 1:22.05 | |||||
2 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 41.67 | 1:25.98 | |||||
3 | Pernille Højland Jensen | 1994 | Ikast Svømmeklub | 45.44 | 1:32.64 | |||||
4 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 44.41 | 1:33.85 | |||||
5 | Sandra Bram | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 45.17 | 1:33.92 | |||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 37.83 | 1:19.70 | |||||
2 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 39.77 | 1:23.60 | |||||
3 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 39.79 | 1:24.52 | |||||
4 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 42.43 | 1:26.47 | |||||
5 | Tashia Lundvig | 1996 | Ikast Svømmeklub | 41.56 | 1:27.11 | |||||
6 | Julie D. Hald | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.92 | 1:31.28 | |||||
7 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.82 | 1:31.66 | |||||
8 | Laura Cebula | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 45.32 | 1:32.42 | |||||
9 | Karen Krogh Lund | 1996 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 45.22 | 1:33.45 | |||||
10 | Christina Lxth Andersen | 1997 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.71 | 1:37.51 | |||||
11 | Emilie Aagaard | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 46.96 | 1:37.71 | |||||
12 | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | 1:39.13 | 1:39.13 | |||||
13 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | Ikast Svømmeklub | 46.85 | 1:39.68 | |||||
14 | Stephanie Højgaard | 1997 | Videbæk Svømme Club | 1:03.72 | 2:16.74 | |||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 41.90 | 1:27.91 | |||||
2 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 45.22 | 1:33.47 | |||||
3 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 44.88 | 1:34.28 | |||||
4 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 46.11 | 1:35.06 | |||||
5 | Emma Frasez Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.79 | 1:36.08 | |||||
6 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 45.48 | 1:36.25 | |||||
7 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 48.82 | 1:38.62 | |||||
8 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 48.29 | 1:39.13 | |||||
9 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 48.10 | 1:41.50 | |||||
10 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 46.43 | 1:42.43 | |||||
11 | Camilla Tromborg | 1998 | Ikast Svømmeklub | 48.53 | 1:42.76 | |||||
12 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | Herning Svømmeklub | 49.25 | 1:43.20 | |||||
13 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 49.98 | 1:43.72 | |||||
14 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 50.27 | 1:45.57 | |||||
15 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 50.96 | 1:47.10 | |||||
16 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 51.18 | 1:47.14 | |||||
17 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 52.63 | 1:48.26 | |||||
18 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 51.88 | 1:50.11 | |||||
19 | Christina Juhl | 1998 | Herning Svømmeklub | 50.69 | 1:51.61 | |||||
20 | Caroline Mosegaard Knudse | 1999 | Ikast Svømmeklub | 57.04 | 2:02.98 | |||||
21 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 57.02 | 2:04.16 | |||||
22 | Emma Ottosen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:00.64 | 2:10.83 | |||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 45.85 | 1:37.03 | |||||
2 | Astrid Bisgaard | 2001 | Herning Svømmeklub | 57.22 | 1:57.32 | |||||
3 | Ea Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:04.31 | 2:22.63 | |||||
4 | Camilla Madvig | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:15.45 | 2:33.43 | |||||
5 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:14.47 | 2:33.75 | |||||
6 | Anna Ottosen | 2001 | Herning Svømmeklub | 2:39.73 | 2:39.73 | |||||
- | Anne Friis Hansen | 2001 | Herning Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vending | |||||
- | Cecilie Eskesen | 2000 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 12:09 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 21 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.71 | 1:02.96 | 1:35.06 | 2:06.78 | |||
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 31.86 | 1:07.08 | 1:43.93 | 2:20.28 | |||
2 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 35.83 | 1:13.49 | 1:51.44 | 2:27.74 | |||
3 | Tobias Skov | 1995 | Herning Svømmeklub | 35.79 | 1:14.04 | 1:52.39 | 2:30.45 | |||
4 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 37.02 | 1:15.64 | 1:54.48 | 2:32.78 | |||
5 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.49 | 1:16.68 | 1:57.92 | 2:38.67 | |||
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 34.84 | 1:13.12 | 1:51.18 | 2:28.71 | |||
2 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 36.06 | 1:14.64 | 1:52.36 | 2:29.12 | |||
3 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 36.30 | 1:15.05 | 1:54.12 | 2:30.99 | |||
4 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 35.85 | 1:14.11 | 1:53.50 | 2:31.49 | |||
5 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 35.52 | 1:15.66 | 1:55.76 | 2:31.88 | |||
6 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 37.69 | 1:18.46 | 1:59.57 | 2:38.73 | |||
7 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.33 | 1:22.05 | 2:04.56 | 2:47.98 | |||
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 41.92 | 1:28.63 | 2:15.54 | 2:59.72 | |||
2 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 48.16 | 1:38.28 | 2:26.69 | 3:14.85 | |||
3 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 47.85 | 1:38.88 | 2:30.53 | 3:20.09 | |||
4 | Bjarki Haagensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 51.93 | 1:45.95 | 2:37.04 | 3:25.28 | |||
5 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 51.05 | 1:43.36 | 2:36.22 | 3:25.70 | |||
6 | Kasper Bundgaard | 1998 | Horsens Svømmeklub | 56.71 | 1:56.90 | 2:54.92 | 3:51.77 | |||
7 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 59.82 | 2:02.37 | 3:03.70 | 3:59.29 | |||
8 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 58.76 | 2:03.89 | 3:09.18 | 4:10.98 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 21 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lena Lykke Hansen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.68 | 1:20.19 | 2:04.17 | 2:47.52 | |||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | Odense Svømme Klub | 35.95 | 1:13.52 | 1:51.72 | 2:29.87 | |||
2 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. | 35.92 | 1:14.31 | 1:54.00 | 2:33.35 | |||
3 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 36.97 | 1:16.71 | 1:56.57 | 2:34.87 | |||
4 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.63 | 1:22.17 | 2:04.60 | 2:45.56 | |||
5 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 42.00 | 1:28.45 | 2:16.14 | 3:03.61 | |||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 36.62 | 1:15.38 | 1:55.40 | 2:34.28 | |||
2 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 38.01 | 1:18.18 | 1:59.37 | 2:39.20 | |||
3 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 38.44 | 1:18.75 | 2:00.18 | 2:40.20 | |||
4 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 42.69 | 1:27.23 | 2:12.78 | 2:55.84 | |||
5 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 41.75 | 1:26.78 | 2:12.81 | 2:57.23 | |||
6 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 43.20 | 1:29.05 | 2:16.07 | 3:02.23 | |||
7 | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | 43.90 | 1:30.86 | 2:18.05 | 3:02.93 | |||
- | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 39.86 | 1:24.12 | 2:10.08 | 2:55.27 | |||
2 | Gry Nikolejsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 42.94 | 1:29.70 | 2:16.72 | 3:04.32 | |||
3 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 47.14 | 1:37.42 | 2:28.52 | 3:15.71 | |||
4 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 47.23 | 1:39.51 | 2:30.65 | 3:17.75 | |||
5 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 47.81 | 1:39.40 | 2:32.06 | 3:22.69 | |||
6 | Gloria Gardner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 48.13 | 1:40.67 | 2:34.52 | 3:22.79 | |||
7 | Emma Ottosen | 1999 | Herning Svømmeklub | 56.70 | 2:00.98 | 3:05.52 | 4:08.27 | |||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 41.62 | 1:28.12 | 2:15.44 | 3:01.32 | |||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 47.66 | 1:39.63 | 2:32.05 | 3:20.51 | |||
3 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 51.15 | 1:45.46 | 2:37.70 | 3:29.99 | |||
4 | Nikita Pedersen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 51.39 | 1:47.24 | 2:43.67 | 3:34.42 | |||
5 | Astrid Bisgaard | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:00.42 | 2:08.88 | 3:12.73 | 4:15.54 | |||
- | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 12:51 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 21 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 25.08 | ||||||
2 | Tonni Kristensen | 1992 | Herning Svømmeklub | 25.67 | ||||||
3 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 26.12 | ||||||
4 | Anton Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 26.27 | ||||||
5 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 26.52 | ||||||
6 | Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | Herning Svømmeklub | 27.47 | ||||||
7 | Hannibal Krogh Lund | 1993 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 29.59 | ||||||
- | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 26.02 | ||||||
2 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 26.42 | ||||||
3 | Magnus Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 26.66 | ||||||
4 | Jeppe Høgild | 1994 | Herning Svømmeklub | 27.99 | ||||||
5 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 28.29 | ||||||
6 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 29.27 | ||||||
7 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.61 | ||||||
8 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 29.90 | ||||||
9 | Tim Damsgaard | 1994 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 30.23 | ||||||
10 | Vishnu Illankumaran | 1995 | Ikast Svømmeklub | 30.31 | ||||||
11 | Simon Hansen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.11 | ||||||
12 | Albert Buus Rasmussen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 32.26 | ||||||
- | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Tobias Skov | 1995 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 27.01 | ||||||
2 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 28.08 | ||||||
3 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 28.43 | ||||||
4 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 28.69 | ||||||
5 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 29.28 | ||||||
6 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 29.54 | ||||||
7 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 29.59 | ||||||
8 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 29.60 | ||||||
9 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 29.69 | ||||||
10 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 31.21 | ||||||
11 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 32.15 | ||||||
12 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 32.34 | ||||||
13 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 32.43 | ||||||
14 | Johnnie Zûlau | 1997 | Ikast Svømmeklub | 32.62 | ||||||
15 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 32.65 | ||||||
16 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 32.92 | ||||||
17 | Tobias G. Larsen | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 32.97 | ||||||
18 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 33.08 | ||||||
19 | Patrick Højgaard | 1996 | Videbæk Svømme Club | 33.14 | ||||||
20 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 34.15 | ||||||
21 | Marcus Frederiksen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.91 | ||||||
22 | Calum Young | 1997 | Viborg Svømme Klub | 36.93 | ||||||
23 | Bastian Kristensen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 40.18 | ||||||
24 | Daniel Christensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 41.37 | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 29.26 | ||||||
2 | Martin Lindblad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 32.78 | ||||||
3 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 33.18 | ||||||
4 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 33.29 | ||||||
5 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.54 | ||||||
6 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.61 | ||||||
7 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 33.80 | ||||||
8 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.11 | ||||||
9 | Anders Laursen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 34.28 | ||||||
10 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 34.32 | ||||||
11 | Morten Frederiksen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 36.50 | ||||||
12 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 36.56 | ||||||
13 | Bjarki Haagensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 38.33 | ||||||
14 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 38.38 | ||||||
15 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 38.96 | ||||||
16 | Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | Horsens Svømmeklub | 39.04 | ||||||
17 | Simon Andersen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 39.32 | ||||||
18 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 39.37 | ||||||
19 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 40.02 | ||||||
19 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 40.02 | ||||||
21 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 40.30 | ||||||
22 | Kasper Bundgaard | 1998 | Horsens Svømmeklub | 41.10 | ||||||
23 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 42.69 | ||||||
24 | Bjørn Kristensen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 42.83 | ||||||
25 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 43.44 | ||||||
26 | Jonas Sander | 1999 | Ikast Svømmeklub | 46.77 | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 37.94 | ||||||
2 | Macus Buus Nielsen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 39.52 | ||||||
3 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 47.72 | ||||||
4 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 48.02 | ||||||
5 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 49.42 | ||||||
6 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 50.05 | ||||||
7 | Lukas Risbjerg Andersen | 2002 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.93 | ||||||
8 | Anders Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 55.73 | ||||||
9 | Mathias Mortensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 59.18 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 13:15 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 21 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 23.69 | ||||||
2 | Tonni Kristensen | 1992 | Herning Svømmeklub | 24.86 | ||||||
3 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 25.37 | ||||||
4 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 25.99 | ||||||
5 | Anton Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 26.28 | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 25.64 | ||||||
2 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 25.92 | ||||||
3 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 26.10 | ||||||
4 | Jeppe Høgild | 1994 | Herning Svømmeklub | 27.48 | ||||||
5 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 28.30 | ||||||
6 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 29.06 | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 26.83 | ||||||
2 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 28.34 | ||||||
3 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 28.44 | ||||||
4 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 28.45 | ||||||
5 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 28.64 | ||||||
6 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 29.06 | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 28.76 | ||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 32.82 | ||||||
3 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.14 | ||||||
4 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 33.54 | ||||||
5 | Martin Lindblad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 33.60 | ||||||
6 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.75 | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.98 | ||||||
2 | Macus Buus Nielsen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 38.27 | ||||||
3 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 44.67 | ||||||
4 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 44.76 | ||||||
5 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 46.93 | ||||||
6 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 49.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 36 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 21 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:36 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 28.90 | ||||||
2 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 29.67 | ||||||
3 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.26 | ||||||
4 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 30.64 | ||||||
5 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 30.65 | ||||||
6 | Lena Lykke Hansen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.34 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 29.20 | ||||||
2 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. | 29.75 | ||||||
3 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.04 | ||||||
4 | Ditte Elsner Kristensen | 1995 | O.S.L.F. | 30.35 | ||||||
5 | Katrine Drest Jørgensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 30.84 | ||||||
6 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 32.05 | ||||||
7 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 33.47 | ||||||
8 | Anne-Kathrine Rosenkilde | 1994 | Ikast Svømmeklub | 33.80 | ||||||
9 | Anne Vilsgaard Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.49 | ||||||
10 | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 34.95 | ||||||
11 | Nina Ibsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 35.36 | ||||||
12 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 35.96 | ||||||
13 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 36.55 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 29.73 | ||||||
2 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 29.92 | ||||||
3 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 30.17 | ||||||
4 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 30.70 | ||||||
5 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 31.06 | ||||||
6 | Cathrine Stabelfeld | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 31.09 | ||||||
7 | Kristine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 31.83 | ||||||
7 | Tashia Lundvig | 1996 | Ikast Svømmeklub | 31.83 | ||||||
9 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 32.01 | ||||||
10 | Cecilie Pedersen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 32.09 | ||||||
11 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 32.27 | ||||||
12 | Laura Cebula | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 32.80 | ||||||
13 | Julie D. Hald | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 33.07 | ||||||
14 | Maj Brohus | 1996 | Horsens Svømmeklub | 33.90 | ||||||
15 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | Ikast Svømmeklub | 35.54 | ||||||
16 | Caroline D. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 35.55 | ||||||
17 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 36.44 | ||||||
18 | Emilie Aagaard | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 36.45 | ||||||
19 | Maria Hxj | 1997 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.31 | ||||||
20 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 37.59 | ||||||
21 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 37.66 | ||||||
22 | Henriette Sørensen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 38.87 | ||||||
23 | Stephanie Højgaard | 1997 | Videbæk Svømme Club | 50.60 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 31.78 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.08 | ||||||
3 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 33.40 | ||||||
4 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.83 | ||||||
5 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 34.03 | ||||||
6 | Camilla Tromborg | 1998 | Ikast Svømmeklub | 34.23 | ||||||
7 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | Herning Svømmeklub | 34.59 | ||||||
8 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 35.40 | ||||||
9 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 35.70 | ||||||
10 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 35.85 | ||||||
11 | Helena Rasmussen | 1998 | Ikast Svømmeklub | 35.94 | ||||||
12 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 35.97 | ||||||
13 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 36.50 | ||||||
14 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.51 | ||||||
15 | Thora Elise Færgeman Jens | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.75 | ||||||
16 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 37.82 | ||||||
17 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 37.94 | ||||||
18 | Gloria Gardner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 38.35 | ||||||
19 | Cecilie Bisgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 39.14 | ||||||
20 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 39.26 | ||||||
21 | Emma Frasez Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.55 | ||||||
22 | Christina Juhl | 1998 | Herning Svømmeklub | 40.43 | ||||||
23 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 41.18 | ||||||
24 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 41.74 | ||||||
25 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 42.46 | ||||||
26 | Amalie Schmidt | 1998 | Herning Svømmeklub | 43.04 | ||||||
27 | Nicole Simone Christensen | 1998 | Ikast Svømmeklub | 43.72 | ||||||
28 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 43.84 | ||||||
29 | Caroline Mosegaard Knudse | 1999 | Ikast Svømmeklub | 44.64 | ||||||
30 | Emma Ottosen | 1999 | Herning Svømmeklub | 45.71 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 35.17 | ||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 35.77 | ||||||
3 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 38.41 | ||||||
4 | Nikita Pedersen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.48 | ||||||
5 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 40.59 | ||||||
6 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 41.32 | ||||||
7 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 42.18 | ||||||
8 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 43.21 | ||||||
9 | Astrid Bisgaard | 2001 | Herning Svømmeklub | 45.79 | ||||||
10 | Camilla Madvig | 2000 | Herning Svømmeklub | 48.73 | ||||||
11 | Signe Laugesen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | 49.74 | ||||||
12 | Ea Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 50.29 | ||||||
13 | Cecilie Eskesen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 50.43 | ||||||
14 | Anne Friis Hansen | 2001 | Herning Svømmeklub | 52.87 | ||||||
15 | Anna Ottosen | 2001 | Herning Svømmeklub | 59.88 | ||||||
- | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 13:36 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 21 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:26 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 27.23 | ||||||
2 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 27.82 | ||||||
3 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 28.83 | ||||||
4 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 29.42 | ||||||
5 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 29.58 | ||||||
6 | Lena Lykke Hansen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 32.16 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. | 28.69 | ||||||
2 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 28.79 | ||||||
3 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.53 | ||||||
4 | Ditte Elsner Kristensen | 1995 | O.S.L.F. | 29.70 | ||||||
5 | Katrine Drest Jørgensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 30.80 | ||||||
6 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 31.70 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 29.48 | ||||||
2 | Cathrine Stabelfeld | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 30.00 | ||||||
3 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 30.03 | ||||||
4 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 30.20 | ||||||
5 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 30.26 | ||||||
6 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 31.29 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 31.55 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.67 | ||||||
3 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 32.93 | ||||||
4 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.33 | ||||||
5 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 33.39 | ||||||
6 | Camilla Tromborg | 1998 | Ikast Svømmeklub | 34.09 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 33.37 | ||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 33.49 | ||||||
3 | Nikita Pedersen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.50 | ||||||
4 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 37.75 | ||||||
5 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 39.78 | ||||||
6 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 41.01 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 17:26 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 21 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 37, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 29.17 | 1:00.50 | |||||
2 | Tonni Kristensen | 1992 | Herning Svømmeklub | 28.86 | 1:02.20 | |||||
Løb 37, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Joachim Mortensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 29.59 | 1:01.14 | |||||
2 | Magnus Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 30.49 | 1:01.60 | |||||
3 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.28 | 1:10.57 | |||||
4 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 34.44 | 1:11.72 | |||||
5 | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 33.89 | 1:14.80 | |||||
6 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 35.18 | 1:16.74 | |||||
7 | Simon Hansen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 39.44 | 1:29.10 | |||||
Løb 37, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 31.80 | 1:08.31 | |||||
2 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 33.23 | 1:10.17 | |||||
3 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 37.49 | 1:20.83 | |||||
Løb 37, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 36.93 | 1:19.79 | |||||
2 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 38.22 | 1:22.10 | |||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 42.27 | 1:28.58 | |||||
4 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 43.50 | 1:32.18 | |||||
5 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 49.08 | 1:42.74 | |||||
6 | Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | Horsens Svømmeklub | 50.49 | 1:43.84 | |||||
7 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:00.26 | 2:12.31 | |||||
Løb 37, 100m Butterfly Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:00.15 | 2:16.73 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 13:45 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 21 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 38, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. | 34.01 | 1:12.99 | |||||
2 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 36.33 | 1:13.97 | |||||
3 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 36.67 | 1:18.25 | |||||
4 | Pernille Højland Jensen | 1994 | Ikast Svømmeklub | 47.70 | 1:40.29 | |||||
Løb 38, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.76 | 1:15.23 | |||||
2 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 37.28 | 1:19.23 | |||||
3 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 38.87 | 1:24.83 | |||||
4 | Maj Brohus | 1996 | Horsens Svømmeklub | 40.16 | 1:28.60 | |||||
5 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 41.40 | 1:32.15 | |||||
6 | Christina Lxth Andersen | 1997 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 44.89 | 1:35.26 | |||||
Løb 38, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 36.37 | 1:14.47 | |||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 39.42 | 1:25.91 | |||||
3 | Helena Rasmussen | 1998 | Ikast Svømmeklub | 44.79 | 1:37.20 | |||||
4 | Thora Elise Færgeman Jens | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.49 | 1:38.03 | |||||
5 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 46.25 | 1:38.55 | |||||
6 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 50.58 | 1:48.33 | |||||
7 | Natalia Rasmussen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 50.79 | 1:53.22 | |||||
Løb 38, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 45.09 | 1:37.80 | |||||
2 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 53.69 | 1:54.67 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 13:54 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 21 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:27 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 39, 100m Medley Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 29.68 | 1:04.85 | |||||
2 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 32.40 | 1:05.65 | |||||
3 | Anton Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 31.96 | 1:08.18 | |||||
- | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | DSQ | indsv.på mave 50m | |||||
Løb 39, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 29.97 | 1:05.50 | |||||
2 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 30.98 | 1:06.85 | |||||
3 | Magnus Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 29.83 | 1:07.46 | |||||
4 | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 32.60 | 1:10.49 | |||||
5 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.91 | 1:13.89 | |||||
6 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.28 | 1:14.93 | |||||
7 | Tim Damsgaard | 1994 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 41.63 | 1:24.61 | |||||
8 | Vishnu Illankumaran | 1995 | Ikast Svømmeklub | 40.62 | 1:25.51 | |||||
Løb 39, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 32.58 | 1:09.48 | |||||
2 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 33.03 | 1:12.89 | |||||
3 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 33.81 | 1:13.14 | |||||
4 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 33.97 | 1:13.60 | |||||
5 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 34.14 | 1:13.72 | |||||
6 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 34.21 | 1:13.91 | |||||
7 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 34.60 | 1:15.42 | |||||
8 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 34.87 | 1:16.59 | |||||
9 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.25 | 1:23.14 | |||||
10 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 39.16 | 1:23.17 | |||||
11 | Johnnie Zûlau | 1997 | Ikast Svømmeklub | 38.44 | 1:23.71 | |||||
12 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 40.14 | 1:24.51 | |||||
13 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 42.43 | 1:25.84 | |||||
14 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 40.24 | 1:26.33 | |||||
15 | Tobias G. Larsen | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.69 | 1:26.69 | |||||
16 | Marcus Frederiksen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 38.85 | 1:29.09 | |||||
17 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 47.30 | 1:29.61 | |||||
18 | Daniel Christensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 52.12 | 1:46.05 | |||||
- | Bastian Kristensen | 1997 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Ej berøring 50m | |||||
Løb 39, 100m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 35.29 | 1:17.12 | |||||
2 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.58 | 1:20.42 | |||||
3 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 40.87 | 1:25.30 | |||||
4 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 42.44 | 1:27.78 | |||||
5 | Martin Lindblad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 40.04 | 1:27.84 | |||||
6 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 40.43 | 1:28.26 | |||||
7 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 42.63 | 1:28.72 | |||||
8 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 42.79 | 1:28.93 | |||||
9 | Anders Laursen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 43.98 | 1:29.31 | |||||
10 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 45.84 | 1:35.67 | |||||
11 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 45.47 | 1:35.71 | |||||
12 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 46.45 | 1:38.82 | |||||
13 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 45.72 | 1:40.47 | |||||
14 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 51.61 | 1:41.69 | |||||
15 | Simon Andersen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 46.52 | 1:46.21 | |||||
16 | Bjørn Kristensen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 54.74 | 1:52.85 | |||||
17 | Jonas Sander | 1999 | Ikast Svømmeklub | 56.62 | 1:55.46 | |||||
18 | Glenn Nicolaisen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 57.99 | 2:00.03 | |||||
- | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | DSQ | Afslut.ryg på mave | |||||
Løb 39, 100m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 44.86 | 1:34.85 | |||||
2 | Macus Buus Nielsen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 49.73 | 1:47.12 | |||||
3 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 58.08 | 1:55.41 | |||||
4 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 56.95 | 2:01.88 | |||||
5 | Anders Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:06.80 | 2:21.61 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:27 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 21 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 40, 100m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 32.14 | 1:09.17 | |||||
2 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 32.81 | 1:10.60 | |||||
3 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 34.07 | 1:11.34 | |||||
Løb 40, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. | 33.99 | 1:13.19 | |||||
2 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | Odense Svømme Klub | 34.36 | 1:14.53 | |||||
3 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 36.28 | 1:16.64 | |||||
4 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 34.89 | 1:17.83 | |||||
5 | Anne Vilsgaard Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.03 | 1:26.80 | |||||
6 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 41.14 | 1:28.86 | |||||
7 | Anne-Kathrine Rosenkilde | 1994 | Ikast Svømmeklub | 44.32 | 1:30.09 | |||||
8 | Nina Ibsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 45.83 | 1:35.51 | |||||
Løb 40, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 34.37 | 1:11.02 | |||||
2 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 34.93 | 1:13.56 | |||||
3 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 35.48 | 1:13.77 | |||||
4 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 34.55 | 1:15.44 | |||||
5 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 36.63 | 1:17.76 | |||||
6 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 37.15 | 1:19.29 | |||||
7 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 41.01 | 1:22.99 | |||||
8 | Julie D. Hald | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 40.84 | 1:23.27 | |||||
9 | Laura Cebula | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 41.02 | 1:23.61 | |||||
10 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 38.72 | 1:23.86 | |||||
11 | Kristine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 40.20 | 1:24.94 | |||||
12 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 39.88 | 1:25.80 | |||||
13 | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | 42.39 | 1:26.61 | |||||
14 | Maj Brohus | 1996 | Horsens Svømmeklub | 40.46 | 1:26.92 | |||||
15 | Anne K. Larsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 43.66 | 1:27.94 | |||||
16 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.76 | 1:28.18 | |||||
17 | Emilie Aagaard | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 42.30 | 1:28.90 | |||||
18 | Christina Lxth Andersen | 1997 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 41.78 | 1:28.93 | |||||
19 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 42.34 | 1:29.95 | |||||
20 | Maria Hxj | 1997 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 45.14 | 1:30.88 | |||||
21 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | Ikast Svømmeklub | 45.32 | 1:33.36 | |||||
22 | Karen Krogh Lund | 1996 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.97 | 1:33.83 | |||||
23 | Caroline D. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 45.38 | 1:34.28 | |||||
24 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 45.81 | 1:35.49 | |||||
25 | Henriette Sørensen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 46.67 | 1:36.49 | |||||
Løb 40, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 36.90 | 1:18.53 | |||||
2 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 44.27 | 1:26.65 | |||||
3 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 41.20 | 1:27.31 | |||||
4 | Camilla Tromborg | 1998 | Ikast Svømmeklub | 40.33 | 1:27.86 | |||||
5 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 43.37 | 1:29.23 | |||||
6 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | Herning Svømmeklub | 43.52 | 1:30.58 | |||||
7 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 42.36 | 1:32.22 | |||||
8 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 46.34 | 1:32.72 | |||||
9 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 44.52 | 1:33.00 | |||||
10 | Gry Nikolejsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 44.94 | 1:34.36 | |||||
11 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 45.40 | 1:34.56 | |||||
12 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 49.43 | 1:34.93 | |||||
13 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 46.47 | 1:36.78 | |||||
14 | Cecilie Bisgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 49.59 | 1:38.75 | |||||
15 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 48.68 | 1:40.23 | |||||
16 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 48.50 | 1:42.79 | |||||
17 | Amalie Schmidt | 1998 | Herning Svømmeklub | 49.81 | 1:43.24 | |||||
18 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 50.61 | 1:45.32 | |||||
19 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 50.01 | 1:46.51 | |||||
20 | Caroline Mosegaard Knudse | 1999 | Ikast Svømmeklub | 55.46 | 1:57.81 | |||||
- | Natalia Rasmussen | 1998 | Viborg Svømme Klub | DSQ | afsl.ryg på mave | |||||
Løb 40, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 45.65 | 1:31.00 | |||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 44.72 | 1:33.21 | |||||
3 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 47.43 | 1:37.48 | |||||
4 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 45.87 | 1:39.47 | |||||
5 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 48.41 | 1:42.48 | |||||
6 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 49.07 | 1:46.90 | |||||
7 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 53.06 | 1:47.53 | |||||
8 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 51.53 | 1:48.80 | |||||
9 | Ea Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:02.80 | 2:11.31 | |||||
- | Signe Laugesen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | afsl.ryg på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:47 |
Resultat Løb 41 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 21 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 41, 4X50m Brystsvømning Mix, Indledende 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silkeborg Mix 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:28.76 | ||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 36.70 | 36.70 | |||||||
Simon Hansen | 1995 | 38.29 | 1:14.99 | |||||||
Sanne Lindblad | 1996 | 37.93 | 1:52.92 | |||||||
Andreas Levin Pedersen | 1995 | 35.84 | 2:28.76 | |||||||
2 | Struer Mix 5 | 0 | Struer Svømmeklub | 2:35.85 | ||||||
Alex Terp | 1997 | 37.70 | 37.70 | |||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 40.48 | 1:18.18 | |||||||
Casper Trier Jensen | 1996 | 39.46 | 1:57.64 | |||||||
Julie Møller Nielsen | 1996 | 38.21 | 2:35.85 | |||||||
3 | Stm 6 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:41.10 | ||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 44.12 | 44.12 | |||||||
Emilie Nordfeldt West | 1996 | 40.82 | 1:24.94 | |||||||
Andreas B. Hiltmar | 1993 | 37.63 | 2:02.57 | |||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 38.53 | 2:41.10 | |||||||
4 | Århus 1900 | 0 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:42.92 | ||||||
Emil Buur Persson | 1995 | 38.84 | 38.84 | |||||||
Andreas Sejr Andersen | 1997 | 39.48 | 1:18.32 | |||||||
Nikoline Egerod Leth | 1996 | 41.56 | 1:59.88 | |||||||
Anne Vilsgaard Weibrecht | 1994 | 43.04 | 2:42.92 | |||||||
5 | Silkeborg Mix 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:45.55 | ||||||
Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 40.28 | 40.28 | |||||||
Jens Nielsen | 1997 | 44.63 | 1:24.91 | |||||||
Cathrine Stabelfeld | 1997 | 41.09 | 2:06.00 | |||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | 39.55 | 2:45.55 | |||||||
6 | Mix 3 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:51.71 | ||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 38.81 | 38.81 | |||||||
Sofie Boel Torp | 1997 | 46.57 | 1:25.38 | |||||||
Frederik M. Mortensen | 1996 | 39.60 | 2:04.98 | |||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 46.73 | 2:51.71 | |||||||
7 | Agf Mix 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:54.26 | ||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | 1:23.47 | 1:23.47 | |||||||
Line Aamann | 1993 | 1:30.79 | 2:54.26 | |||||||
Jonatan Balladone | 1997 | |||||||||
Jesper Jensen | 1996 | 2:54.26 | 2:54.26 | |||||||
8 | Stm 7 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:55.09 | ||||||
Emma Hiltmar | 1996 | 47.95 | 47.95 | |||||||
Camilla Puk Jensen | 1998 | 45.88 | 1:33.83 | |||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 37.77 | 2:11.60 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 43.49 | 2:55.09 | |||||||
9 | Stm 9 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:00.46 | ||||||
Amalie Schmidt | 1998 | 52.01 | 52.01 | |||||||
Mathilde Clausen | 1998 | 46.47 | 1:38.48 | |||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 44.96 | 2:23.44 | |||||||
Jeppe Høgild | 1994 | 37.02 | 3:00.46 | |||||||
10 | Silkeborg Mix 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 3:07.19 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 46.03 | 46.03 | |||||||
Rune K. Jensen | 1997 | 47.41 | 1:33.44 | |||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 47.39 | 2:20.83 | |||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 46.36 | 3:07.19 | |||||||
11 | Mix 2 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 3:07.51 | ||||||
Frederik Rossavik | 1997 | 42.75 | 42.75 | |||||||
Nina Ibsen | 1995 | 52.12 | 1:34.87 | |||||||
Emil Houlborg | 1998 | 45.88 | 2:20.75 | |||||||
Michelle Hansen | 1998 | 46.76 | 3:07.51 | |||||||
12 | Ikast 1 | 0 | Ikast Svømmeklub | 3:11.27 | ||||||
Pernille Højland Jensen | 1994 | 42.66 | 42.66 | |||||||
Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 46.37 | 1:29.03 | |||||||
Vishnu Illankumaran | 1995 | 44.37 | 2:13.40 | |||||||
Bjørn Kristensen | 1999 | 57.87 | 3:11.27 | |||||||
13 | Stm 11 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:13.45 | ||||||
Emma Rohde | 1997 | 53.90 | 53.90 | |||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 52.71 | 1:46.61 | |||||||
Tobias Skov | 1995 | 41.55 | 2:28.16 | |||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 45.29 | 3:13.45 | |||||||
14 | Mix 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 3:14.58 | ||||||
Calum Young | 1997 | 50.02 | 50.02 | |||||||
Ida Marie Nielsen | 1995 | 44.62 | 1:34.64 | |||||||
Jakob Vingborg | 1998 | 50.40 | 2:25.04 | |||||||
Natalia Rasmussen | 1998 | 49.54 | 3:14.58 | |||||||
15 | Ikast 3 | 0 | Ikast Svømmeklub | 3:15.34 | ||||||
Johnnie Zûlau | 1997 | 42.30 | 42.30 | |||||||
Helena Rasmussen | 1998 | 47.29 | 1:29.59 | |||||||
Mette Flaskager | 1999 | 51.94 | 2:21.53 | |||||||
Bastian Kristensen | 1997 | 53.81 | 3:15.34 | |||||||
16 | Horsens Mix 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 3:15.52 | ||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 55.45 | 55.45 | |||||||
Morten Frederiksen | 1998 | 45.27 | 1:40.72 | |||||||
Amalie L. Nielsen | 1997 | 46.44 | 2:27.16 | |||||||
Maj Brohus | 1996 | 48.36 | 3:15.52 | |||||||
17 | Stm 10 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:18.12 | ||||||
Astrid Bisgaard | 2001 | 55.14 | 55.14 | |||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 51.94 | 1:47.08 | |||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 46.25 | 2:33.33 | |||||||
Emil Træholt | 1997 | 44.79 | 3:18.12 | |||||||
18 | Ikast 2 | 0 | Ikast Svømmeklub | 3:18.55 | ||||||
Tashia Lundvig | 1996 | 40.83 | 40.83 | |||||||
Anne-Kathrine Rosenkilde | 1994 | 49.54 | 1:30.37 | |||||||
Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 52.08 | 2:22.45 | |||||||
Jonas Sander | 1999 | 56.10 | 3:18.55 | |||||||
19 | Silkeborg Mix 4 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 3:18.61 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 52.11 | 52.11 | |||||||
Martin Grønning | 1997 | 49.13 | 1:41.24 | |||||||
Celia Erikstad | 1999 | 49.68 | 2:30.92 | |||||||
Martin Lindblad | 1999 | 47.69 | 3:18.61 | |||||||
20 | Stm 8 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:19.85 | ||||||
Cecilie Bisgaard | 1998 | 53.39 | 53.39 | |||||||
Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 52.52 | 1:45.91 | |||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 1:33.94 | 3:19.85 | |||||||
Frederik W. Nørgaard | 1999 | 3:19.85 | ||||||||
21 | Hsc 1 - Mix | 0 | Holstebro Svømme Club | 3:26.18 | ||||||
Natasja Brusen Nielsen | 1998 | 48.99 | 48.99 | |||||||
Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | 52.10 | 1:41.09 | |||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 59.10 | 2:40.19 | |||||||
Nicklas Kjærgaard | 1997 | 45.99 | 3:26.18 | |||||||
22 | Stm 17 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:17.22 | ||||||
Victor Bjerre | 2001 | |||||||||
Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 1:52.69 | 1:52.69 | |||||||
Anders Mehlsen | 2001 | 1:06.68 | 2:59.37 | |||||||
Mathias Mortensen | 2002 | 1:17.85 | 4:17.22 | |||||||
23 | Stm 14 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:23.39 | ||||||
Camilla Madvig | 2000 | 2:27.50 | 2:27.50 | |||||||
Anna Ottosen | 2001 | 56.97 | 3:24.47 | |||||||
Daniel Christensen | 1997 | 58.92 | 4:23.39 | |||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | 4:23.39 | ||||||||
24 | Stm 15 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:25.61 | ||||||
Linda Strunge | 2000 | 1:06.79 | 1:06.79 | |||||||
Signe Laugesen | 2001 | |||||||||
Victor Bjerre | 2001 | |||||||||
Sebastian Lodahl | 1999 | 4:25.61 | 4:25.61 | |||||||
- | Stm 12 | 0 | Swim Team Midtjylland | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Stm 13 | 0 | Swim Team Midtjylland | DSQ | dobbelt armtag4.svøm | |||||
Christina Juhl | 1998 | 50.70 | 50.70 | |||||||
- | Stm 16 | 0 | Swim Team Midtjylland | DSQ | 1 hånd i vend 3.svøm | |||||
Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | 1:08.54 | 1:08.54 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 15:20 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 21 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 41, 4X50m Brystsvømning Mix, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:11.80 | ||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 35.78 | 35.78 | |||||||
Nanna Lunding | 1991 | 36.02 | 1:11.80 | |||||||
Mads Pedersen | 1991 | 30.18 | 1:41.98 | |||||||
Henrik Lagoni | 1991 | 29.82 | 2:11.80 | |||||||
2 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:16.76 | ||||||
Cecilie Termøhlen | 1993 | 38.10 | 38.10 | |||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | |||||||||
Joachim Mortensen | 1995 | |||||||||
Casper Iversen | 1991 | 2:16.76 | 2:16.76 | |||||||
3 | Stm 3 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:22.31 | ||||||
Cecilia Jespersen | 1993 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | |||||||||
Stefan B. Høgild | 1991 | |||||||||
Jonas Poulsen | 1994 | 2:22.31 | 2:22.31 | |||||||
4 | Stm 4 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:30.24 | ||||||
Laura Cebula | 1997 | 41.17 | 41.17 | |||||||
Julie D. Hald | 1996 | 40.00 | 1:21.17 | |||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | 33.61 | 1:54.78 | |||||||
Lasse Meineche | 1994 | 35.46 | 2:30.24 | |||||||
5 | Agf Mix 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:32.94 | ||||||
David Tørring | 1995 | 38.45 | 38.45 | |||||||
Magnus Pedersen | 1994 | 36.31 | 1:14.76 | |||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | 36.83 | 1:51.59 | |||||||
Sandra Bram | 1995 | 41.35 | 2:32.94 | |||||||
6 | Stm 5 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:35.03 | ||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 44.59 | 44.59 | |||||||
Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 41.21 | 1:25.80 | |||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 34.89 | 2:00.69 | |||||||
Tonni Kristensen | 1992 | 34.34 | 2:35.03 | |||||||
7 | Struer Mix 5 | 0 | Struer Svømmeklub | 2:35.85 | ||||||
Alex Terp | 1997 | 37.70 | 37.70 | |||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 40.48 | 1:18.18 | |||||||
Casper Trier Jensen | 1996 | 39.46 | 1:57.64 | |||||||
Julie Møller Nielsen | 1996 | 38.21 | 2:35.85 | |||||||
8 | Stm 6 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:41.10 | ||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 44.12 | 44.12 | |||||||
Emilie Nordfeldt West | 1996 | 40.82 | 1:24.94 | |||||||
Andreas B. Hiltmar | 1993 | 37.63 | 2:02.57 | |||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 38.53 | 2:41.10 | |||||||
9 | Århus 1900 | 0 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:42.92 | ||||||
Emil Buur Persson | 1995 | 38.84 | 38.84 | |||||||
Andreas Sejr Andersen | 1997 | 39.48 | 1:18.32 | |||||||
Nikoline Egerod Leth | 1996 | 41.56 | 1:59.88 | |||||||
Anne Vilsgaard Weibrecht | 1994 | 43.04 | 2:42.92 | |||||||
10 | Silkeborg Mix 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:45.55 | ||||||
Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 40.28 | 40.28 | |||||||
Jens Nielsen | 1997 | 44.63 | 1:24.91 | |||||||
Cathrine Stabelfeld | 1997 | 41.09 | 2:06.00 | |||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | 39.55 | 2:45.55 | |||||||
11 | Mix 3 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:51.71 | ||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 38.81 | 38.81 | |||||||
Sofie Boel Torp | 1997 | 46.57 | 1:25.38 | |||||||
Frederik M. Mortensen | 1996 | 39.60 | 2:04.98 | |||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 46.73 | 2:51.71 | |||||||
12 | Agf Mix 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:54.26 | ||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | 1:23.47 | 1:23.47 | |||||||
Line Aamann | 1993 | 1:30.79 | 2:54.26 | |||||||
Jonatan Balladone | 1997 | |||||||||
Jesper Jensen | 1996 | 2:54.26 | 2:54.26 | |||||||
13 | Stm 7 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:55.09 | ||||||
Emma Hiltmar | 1996 | 47.95 | 47.95 | |||||||
Camilla Puk Jensen | 1998 | 45.88 | 1:33.83 | |||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 37.77 | 2:11.60 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 43.49 | 2:55.09 | |||||||
14 | Stm 9 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:00.46 | ||||||
Amalie Schmidt | 1998 | 52.01 | 52.01 | |||||||
Mathilde Clausen | 1998 | 46.47 | 1:38.48 | |||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 44.96 | 2:23.44 | |||||||
Jeppe Høgild | 1994 | 37.02 | 3:00.46 | |||||||
15 | Silkeborg Mix 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 3:07.19 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 46.03 | 46.03 | |||||||
Rune K. Jensen | 1997 | 47.41 | 1:33.44 | |||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 47.39 | 2:20.83 | |||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 46.36 | 3:07.19 | |||||||
16 | Mix 2 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 3:07.51 | ||||||
Frederik Rossavik | 1997 | 42.75 | 42.75 | |||||||
Nina Ibsen | 1995 | 52.12 | 1:34.87 | |||||||
Emil Houlborg | 1998 | 45.88 | 2:20.75 | |||||||
Michelle Hansen | 1998 | 46.76 | 3:07.51 | |||||||
17 | Ikast 1 | 0 | Ikast Svømmeklub | 3:11.27 | ||||||
Pernille Højland Jensen | 1994 | 42.66 | 42.66 | |||||||
Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 46.37 | 1:29.03 | |||||||
Vishnu Illankumaran | 1995 | 44.37 | 2:13.40 | |||||||
Bjørn Kristensen | 1999 | 57.87 | 3:11.27 | |||||||
18 | Stm 11 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:13.45 | ||||||
Emma Rohde | 1997 | 53.90 | 53.90 | |||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 52.71 | 1:46.61 | |||||||
Tobias Skov | 1995 | 41.55 | 2:28.16 | |||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 45.29 | 3:13.45 | |||||||
19 | Mix 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 3:14.58 | ||||||
Calum Young | 1997 | 50.02 | 50.02 | |||||||
Ida Marie Nielsen | 1995 | 44.62 | 1:34.64 | |||||||
Jakob Vingborg | 1998 | 50.40 | 2:25.04 | |||||||
Natalia Rasmussen | 1998 | 49.54 | 3:14.58 | |||||||
20 | Ikast 3 | 0 | Ikast Svømmeklub | 3:15.34 | ||||||
Johnnie Zûlau | 1997 | 42.30 | 42.30 | |||||||
Helena Rasmussen | 1998 | 47.29 | 1:29.59 | |||||||
Mette Flaskager | 1999 | 51.94 | 2:21.53 | |||||||
Bastian Kristensen | 1997 | 53.81 | 3:15.34 | |||||||
21 | Horsens Mix 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 3:15.52 | ||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 55.45 | 55.45 | |||||||
Morten Frederiksen | 1998 | 45.27 | 1:40.72 | |||||||
Amalie L. Nielsen | 1997 | 46.44 | 2:27.16 | |||||||
Maj Brohus | 1996 | 48.36 | 3:15.52 | |||||||
22 | Stm 10 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:18.12 | ||||||
Astrid Bisgaard | 2001 | 55.14 | 55.14 | |||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 51.94 | 1:47.08 | |||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 46.25 | 2:33.33 | |||||||
Emil Træholt | 1997 | 44.79 | 3:18.12 | |||||||
23 | Ikast 2 | 0 | Ikast Svømmeklub | 3:18.55 | ||||||
Tashia Lundvig | 1996 | 40.83 | 40.83 | |||||||
Anne-Kathrine Rosenkilde | 1994 | 49.54 | 1:30.37 | |||||||
Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 52.08 | 2:22.45 | |||||||
Jonas Sander | 1999 | 56.10 | 3:18.55 | |||||||
24 | Silkeborg Mix 4 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 3:18.61 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 52.11 | 52.11 | |||||||
Martin Grønning | 1997 | 49.13 | 1:41.24 | |||||||
Celia Erikstad | 1999 | 49.68 | 2:30.92 | |||||||
Martin Lindblad | 1999 | 47.69 | 3:18.61 | |||||||
25 | Stm 8 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:19.85 | ||||||
Cecilie Bisgaard | 1998 | 53.39 | 53.39 | |||||||
Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 52.52 | 1:45.91 | |||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 1:33.94 | 3:19.85 | |||||||
Frederik W. Nørgaard | 1999 | 3:19.85 | ||||||||
26 | Hsc 1 - Mix | 0 | Holstebro Svømme Club | 3:26.18 | ||||||
Natasja Brusen Nielsen | 1998 | 48.99 | 48.99 | |||||||
Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | 52.10 | 1:41.09 | |||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 59.10 | 2:40.19 | |||||||
Nicklas Kjærgaard | 1997 | 45.99 | 3:26.18 | |||||||
27 | Stm 17 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:17.22 | ||||||
Victor Bjerre | 2001 | 40.63 | 40.63 | |||||||
Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 1:12.06 | 1:52.69 | |||||||
Anders Mehlsen | 2001 | 1:06.68 | 2:59.37 | |||||||
Mathias Mortensen | 2002 | 1:17.85 | 4:17.22 | |||||||
28 | Stm 14 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:23.39 | ||||||
Camilla Madvig | 2000 | 2:27.50 | 2:27.50 | |||||||
Anna Ottosen | 2001 | 56.97 | 3:24.47 | |||||||
Daniel Christensen | 1997 | 58.92 | 4:23.39 | |||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | 4:23.39 | ||||||||
29 | Stm 15 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:25.61 | ||||||
Linda Strunge | 2000 | 1:06.79 | 1:06.79 | |||||||
Signe Laugesen | 2001 | |||||||||
Victor Bjerre | 2001 | |||||||||
Sebastian Lodahl | 1999 | 4:25.61 | 4:25.61 | |||||||
- | Silkeborg Mix 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | |||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 36.70 | 36.70 | |||||||
- | Stm 12 | 0 | Swim Team Midtjylland | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Stm 13 | 0 | Swim Team Midtjylland | DSQ | dobbelt armtag4.svøm | |||||
Christina Juhl | 1998 | 50.70 | 50.70 | |||||||
- | Stm 16 | 0 | Swim Team Midtjylland | DSQ | 1 hånd i vend 3.svøm | |||||
Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | 1:08.54 | 1:08.54 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 42 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 21 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:47 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 42, 4X50m Butterfly Mix, Indledende 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silkeborg Mix 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:10.40 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 30.99 | 30.99 | |||||||
Katrine M. Johannsen | 1996 | |||||||||
Andreas Levin Pedersen | 1995 | |||||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 2:10.40 | 2:10.40 | |||||||
2 | Stm 7 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:23.12 | ||||||
Lasse Meineche | 1994 | 31.64 | 31.64 | |||||||
Jeppe Høgild | 1994 | |||||||||
Stinne Sørensen | 1999 | |||||||||
Emma Rohde | 1997 | 2:23.12 | 2:23.12 | |||||||
3 | Agf Mix 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:23.70 | ||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 35.56 | 35.56 | |||||||
Albert Grahn-Frankil | 1996 | |||||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | |||||||||
Sandra Bram | 1995 | 2:23.70 | 2:23.70 | |||||||
4 | Århus 1900 | 0 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:24.07 | ||||||
Sebastian Johansen | 1995 | 32.75 | 32.75 | |||||||
Johan Christensen | 1996 | 37.37 | 1:10.12 | |||||||
Lena Lykke Hansen | 1993 | 36.14 | 1:46.26 | |||||||
Helene Frasez Sørensen | 1995 | 37.81 | 2:24.07 | |||||||
5 | Struer Mix 6 | 0 | Struer Svømmeklub | 2:27.57 | ||||||
Lisa Terp | 1999 | 38.56 | 38.56 | |||||||
Tobias M. Kristensen | 1996 | 31.71 | 1:10.27 | |||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 39.00 | 1:49.27 | |||||||
Line Hatting | 1996 | 38.30 | 2:27.57 | |||||||
6 | Mix 2 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:29.80 | ||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 38.81 | 38.81 | |||||||
Michael Bruun Sørensen | 1995 | 34.27 | 1:13.08 | |||||||
Cecilie Pedersen | 1996 | 52.63 | 2:05.71 | |||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 24.09 | 2:29.80 | |||||||
7 | Stm 8 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:34.33 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 36.40 | 36.40 | |||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | |||||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | |||||||||
Julie D. Hald | 1996 | 2:34.33 | 2:34.33 | |||||||
8 | Stm 6 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:35.23 | ||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 35.60 | 35.60 | |||||||
Robert Asfeldt | 1996 | |||||||||
Christine Hansen | 1996 | |||||||||
Laura Cebula | 1997 | 2:35.23 | 2:35.23 | |||||||
9 | Stm 9 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:41.12 | ||||||
Tobias Skov | 1995 | 35.97 | 35.97 | |||||||
Tobias G. Larsen | 1996 | |||||||||
Emilie Nordfeldt West | 1996 | |||||||||
Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 2:41.12 | 2:41.12 | |||||||
10 | Horsens Mix 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:45.84 | ||||||
Marcus Frederiksen | 1997 | 36.66 | 36.66 | |||||||
Alexander Jensen | 1998 | 39.85 | 1:16.51 | |||||||
Nikita Pedersen | 2000 | 49.87 | 2:06.38 | |||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 39.46 | 2:45.84 | |||||||
11 | Stm 10 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:48.21 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 40.84 | 40.84 | |||||||
Emil Træholt | 1997 | |||||||||
Camilla Puk Jensen | 1998 | |||||||||
Emma Hiltmar | 1996 | 2:48.21 | 2:48.21 | |||||||
12 | Silkeborg Mix 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:49.75 | ||||||
Celia Erikstad | 1999 | 46.46 | 46.46 | |||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | |||||||||
Rune K. Jensen | 1997 | |||||||||
Martin Grønning | 1997 | 2:49.75 | 2:49.75 | |||||||
13 | Ikast 1 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:51.55 | ||||||
Helena Rasmussen | 1998 | 42.56 | 42.56 | |||||||
Tashia Lundvig | 1996 | |||||||||
Johnnie Zûlau | 1997 | |||||||||
Macus Buus Nielsen | 2000 | 2:51.55 | 2:51.55 | |||||||
14 | Mix 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:57.25 | ||||||
Emil Houlborg | 1998 | 48.79 | 48.79 | |||||||
Natalia Rasmussen | 1998 | 52.11 | 1:40.90 | |||||||
Frederik M. Mortensen | 1996 | 32.62 | 2:13.52 | |||||||
Sofie Boel Torp | 1997 | 43.73 | 2:57.25 | |||||||
15 | Ikast 2 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:59.25 | ||||||
Mette Flaskager | 1999 | 45.29 | 45.29 | |||||||
Vishnu Illankumaran | 1995 | |||||||||
Camilla Tromborg | 1998 | |||||||||
Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 2:59.25 | 2:59.25 | |||||||
16 | Stm 11 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:02.89 | ||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 42.80 | 42.80 | |||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | |||||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | |||||||||
Mathilde Clausen | 1998 | 3:02.89 | 3:02.89 | |||||||
17 | Hsc 1 - Mix | 0 | Holstebro Svømme Club | 3:14.45 | ||||||
Henriette Sørensen | 1997 | 47.97 | 47.97 | |||||||
Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | |||||||||
Gry Nikolejsen | 1998 | |||||||||
Nicklas Kjærgaard | 1997 | 3:14.45 | 3:14.45 | |||||||
18 | Stm 13 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:16.19 | ||||||
Frederik W. Nørgaard | 1999 | 45.92 | 45.92 | |||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | |||||||||
Amalie Schmidt | 1998 | |||||||||
Emma Ottosen | 1999 | 3:16.19 | 3:16.19 | |||||||
19 | Stm 12 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:16.62 | ||||||
Mark Andersen | 1997 | 42.57 | 42.57 | |||||||
Sebastian Lodahl | 1999 | |||||||||
Cecilie Bisgaard | 1998 | |||||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 3:16.62 | 3:16.62 | |||||||
20 | Silkeborg Mix 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 3:16.88 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 48.33 | 48.33 | |||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | |||||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | |||||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 3:16.88 | 3:16.88 | |||||||
21 | Ikast 3 | 0 | Ikast Svømmeklub | 3:22.84 | ||||||
Pernille Højland Jensen | 1994 | 42.18 | 42.18 | |||||||
Louise Sander | 1995 | |||||||||
Bastian Kristensen | 1997 | |||||||||
Jonas Sander | 1999 | 3:22.84 | 3:22.84 | |||||||
22 | Stm 14 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:43.56 | ||||||
Jens Sørensen | 2001 | 59.08 | 59.08 | |||||||
Arnas Jefimanka | 1999 | |||||||||
Astrid Bisgaard | 2001 | |||||||||
Christina Juhl | 1998 | 3:43.56 | 3:43.56 | |||||||
23 | Stm 15 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:04.08 | ||||||
Jens Grarup | 1999 | 57.83 | 57.83 | |||||||
Daniel Christensen | 1997 | |||||||||
Freya R. Andersen | 2000 | |||||||||
Camilla Madvig | 2000 | 4:04.08 | 4:04.08 | |||||||
24 | Stm 16 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:40.02 | ||||||
Anders Mehlsen | 2001 | 1:15.33 | 1:15.33 | |||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | |||||||||
Linda Strunge | 2000 | |||||||||
Ea Christoffersen | 2000 | 4:40.02 | 4:40.02 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 15:47 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 21 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:50 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 42, 4X50m Butterfly Mix, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 1:52.13 | ||||||
Casper Iversen | 1991 | 26.52 | 26.52 | |||||||
Tonni Kristensen | 1992 | 26.62 | 53.14 | |||||||
Nanna Lunding | 1991 | 30.99 | 1:24.13 | |||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 28.00 | 1:52.13 | |||||||
2 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 1:56.02 | ||||||
Joachim Mortensen | 1995 | 27.52 | 27.52 | |||||||
Henrik Lagoni | 1991 | 26.98 | 54.50 | |||||||
Mathilde Balle | 1989 | 29.54 | 1:24.04 | |||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 31.98 | 1:56.02 | |||||||
3 | Stm 3 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:01.09 | ||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | 29.28 | 29.28 | |||||||
Stefan B. Høgild | 1991 | 28.60 | 57.88 | |||||||
Iben Rohde | 1994 | 31.72 | 1:29.60 | |||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 31.49 | 2:01.09 | |||||||
4 | Agf Mix 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:02.49 | ||||||
Magnus Pedersen | 1994 | 27.95 | 27.95 | |||||||
Anton Pedersen | 1993 | 29.32 | 57.27 | |||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 32.88 | 1:30.15 | |||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | 32.34 | 2:02.49 | |||||||
5 | Stm 4 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:07.27 | ||||||
Mads Pedersen | 1991 | 29.49 | 29.49 | |||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 29.78 | 59.27 | |||||||
Cecilie Termøhlen | 1993 | 34.42 | 1:33.69 | |||||||
Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 33.58 | 2:07.27 | |||||||
6 | Stm 5 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:08.88 | ||||||
Andreas B. Hiltmar | 1993 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Jonas Poulsen | 1994 | |||||||||
Lonnie Meineche | 1996 | |||||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 2:08.88 | 2:08.88 | |||||||
7 | Silkeborg Mix 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:10.40 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 30.99 | 30.99 | |||||||
Katrine M. Johannsen | 1996 | |||||||||
Andreas Levin Pedersen | 1995 | |||||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 2:10.40 | 2:10.40 | |||||||
8 | Stm 7 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:23.12 | ||||||
Lasse Meineche | 1994 | 31.64 | 31.64 | |||||||
Jeppe Høgild | 1994 | |||||||||
Stinne Sørensen | 1999 | |||||||||
Emma Rohde | 1997 | 2:23.12 | 2:23.12 | |||||||
9 | Agf Mix 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:23.70 | ||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 35.56 | 35.56 | |||||||
Albert Grahn-Frankil | 1996 | |||||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | |||||||||
Sandra Bram | 1995 | 2:23.70 | 2:23.70 | |||||||
10 | Århus 1900 | 0 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:24.07 | ||||||
Sebastian Johansen | 1995 | 32.75 | 32.75 | |||||||
Johan Christensen | 1996 | 37.37 | 1:10.12 | |||||||
Lena Lykke Hansen | 1993 | 36.14 | 1:46.26 | |||||||
Helene Frasez Sørensen | 1995 | 37.81 | 2:24.07 | |||||||
11 | Struer Mix 6 | 0 | Struer Svømmeklub | 2:27.57 | ||||||
Lisa Terp | 1999 | 38.56 | 38.56 | |||||||
Tobias M. Kristensen | 1996 | 31.71 | 1:10.27 | |||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 39.00 | 1:49.27 | |||||||
Line Hatting | 1996 | 38.30 | 2:27.57 | |||||||
12 | Mix 2 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:29.80 | ||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 38.81 | 38.81 | |||||||
Michael Bruun Sørensen | 1995 | 34.27 | 1:13.08 | |||||||
Cecilie Pedersen | 1996 | 52.63 | 2:05.71 | |||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 24.09 | 2:29.80 | |||||||
13 | Stm 8 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:34.33 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 36.40 | 36.40 | |||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | |||||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | |||||||||
Julie D. Hald | 1996 | 2:34.33 | 2:34.33 | |||||||
14 | Stm 6 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:35.23 | ||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 35.60 | 35.60 | |||||||
Robert Asfeldt | 1996 | |||||||||
Christine Hansen | 1996 | |||||||||
Laura Cebula | 1997 | 2:35.23 | 2:35.23 | |||||||
15 | Stm 9 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:41.12 | ||||||
Tobias Skov | 1995 | 35.97 | 35.97 | |||||||
Tobias G. Larsen | 1996 | |||||||||
Emilie Nordfeldt West | 1996 | |||||||||
Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 2:41.12 | 2:41.12 | |||||||
16 | Horsens Mix 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:45.84 | ||||||
Marcus Frederiksen | 1997 | 36.66 | 36.66 | |||||||
Alexander Jensen | 1998 | 39.85 | 1:16.51 | |||||||
Nikita Pedersen | 2000 | 49.87 | 2:06.38 | |||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 39.46 | 2:45.84 | |||||||
17 | Stm 10 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:48.21 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 40.84 | 40.84 | |||||||
Emil Træholt | 1997 | |||||||||
Camilla Puk Jensen | 1998 | |||||||||
Emma Hiltmar | 1996 | 2:48.21 | 2:48.21 | |||||||
18 | Silkeborg Mix 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:49.75 | ||||||
Celia Erikstad | 1999 | 46.46 | 46.46 | |||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | |||||||||
Rune K. Jensen | 1997 | |||||||||
Martin Grønning | 1997 | 2:49.75 | 2:49.75 | |||||||
19 | Ikast 1 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:51.55 | ||||||
Helena Rasmussen | 1998 | 42.56 | 42.56 | |||||||
Tashia Lundvig | 1996 | |||||||||
Johnnie Zûlau | 1997 | |||||||||
Macus Buus Nielsen | 2000 | 2:51.55 | 2:51.55 | |||||||
20 | Mix 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:57.25 | ||||||
Emil Houlborg | 1998 | 48.79 | 48.79 | |||||||
Natalia Rasmussen | 1998 | 52.11 | 1:40.90 | |||||||
Frederik M. Mortensen | 1996 | 32.62 | 2:13.52 | |||||||
Sofie Boel Torp | 1997 | 43.73 | 2:57.25 | |||||||
21 | Ikast 2 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:59.25 | ||||||
Mette Flaskager | 1999 | 45.29 | 45.29 | |||||||
Vishnu Illankumaran | 1995 | |||||||||
Camilla Tromborg | 1998 | |||||||||
Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 2:59.25 | 2:59.25 | |||||||
22 | Stm 11 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:02.89 | ||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 42.80 | 42.80 | |||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | |||||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | |||||||||
Mathilde Clausen | 1998 | 3:02.89 | 3:02.89 | |||||||
23 | Hsc 1 - Mix | 0 | Holstebro Svømme Club | 3:14.45 | ||||||
Henriette Sørensen | 1997 | 47.97 | 47.97 | |||||||
Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | |||||||||
Gry Nikolejsen | 1998 | |||||||||
Nicklas Kjærgaard | 1997 | 3:14.45 | 3:14.45 | |||||||
24 | Stm 13 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:16.19 | ||||||
Frederik W. Nørgaard | 1999 | 45.92 | 45.92 | |||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | |||||||||
Amalie Schmidt | 1998 | |||||||||
Emma Ottosen | 1999 | 3:16.19 | 3:16.19 | |||||||
25 | Stm 12 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:16.62 | ||||||
Mark Andersen | 1997 | 42.57 | 42.57 | |||||||
Sebastian Lodahl | 1999 | |||||||||
Cecilie Bisgaard | 1998 | |||||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 3:16.62 | 3:16.62 | |||||||
26 | Silkeborg Mix 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 3:16.88 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 48.33 | 48.33 | |||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | |||||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | |||||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 3:16.88 | 3:16.88 | |||||||
27 | Ikast 3 | 0 | Ikast Svømmeklub | 3:22.84 | ||||||
Pernille Højland Jensen | 1994 | 42.18 | 42.18 | |||||||
Louise Sander | 1995 | |||||||||
Bastian Kristensen | 1997 | |||||||||
Jonas Sander | 1999 | 3:22.84 | 3:22.84 | |||||||
28 | Stm 14 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:43.56 | ||||||
Jens Sørensen | 2001 | 59.08 | 59.08 | |||||||
Arnas Jefimanka | 1999 | |||||||||
Astrid Bisgaard | 2001 | |||||||||
Christina Juhl | 1998 | 3:43.56 | 3:43.56 | |||||||
29 | Stm 15 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:04.08 | ||||||
Jens Grarup | 1999 | 57.83 | 57.83 | |||||||
Daniel Christensen | 1997 | |||||||||
Freya R. Andersen | 2000 | |||||||||
Camilla Madvig | 2000 | 4:04.08 | 4:04.08 | |||||||
30 | Stm 16 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:40.02 | ||||||
Anders Mehlsen | 2001 | 1:15.33 | 1:15.33 | |||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | |||||||||
Linda Strunge | 2000 | |||||||||
Ea Christoffersen | 2000 | 4:40.02 | 4:40.02 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 17:50 |