Results for Tensta cup 3, 2021
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tensta simhall |
Arrangör: |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 sep 2021 till den 16 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Extralopp Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Greta Adamsson |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
32.78 |
50m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
Moa Arvehed |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
34.89 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Märta Bengter |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
48.30 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Alice Bergek |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Iris Bonamy |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
40.59 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Amelie Eld |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
58.81 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Clara Eld |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Alexandra Eriksson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
35.60 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Johanna Granhällen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
32.60 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Sanna Grimsvik |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
51.22 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Ella Jarting |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
51.58 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Aya Kramti |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
46.56 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Ylva Lund |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
54.08 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Alice Lundén |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Ingrid Löfling |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
53.36 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Ester Mesch |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
48.77 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Mumtaz Mohamed |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
49.73 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
|
|
50.89 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Klara Musovic |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
48.97 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Emma Palmer |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
43.17 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Anna Quas |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
42.58 |
50m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:07.86 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Agnes Thunberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
32.66 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Nora Tornberg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
59.70 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Iris Wik |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
41.56 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
|
29.11 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
29.79 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Signe Wååg |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
42.37 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Sigrid Wååg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
49.13 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Frida Yavuz |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
56.02 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-16 18:22:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tensta simhall |
Arrangör: |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 sep 2021 till den 16 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Elliot Erneholm |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Nicolaos Georgiadis |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
35.04 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Philip Kindgren |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
49.18 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Ruslan Kutasevych |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
38.90 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Gustaf Lundgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
37.33 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Jakub Majta |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
28.46 |
50m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
Rastin Mortezaei Semnani |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
35.42 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Vincent Olsson |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
56.14 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Mateo Pena |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
53.83 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Linus Salminen |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
49.75 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Viktor Salminen |
2013 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:02.38 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
|
29.31 |
50m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
27.28 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Viking Söderström |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Gabriel Thor |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
53.09 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Folke Wik |
2014 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-16 18:22:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tensta simhall |
Arrangör: |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 sep 2021 till den 16 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Extralopp Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Vida Brink |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:37.68 |
100m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elma Butti |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:28.95 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:05.50 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Dahl |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:12.65 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Egmar |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:15.88 |
100m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:24.52 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:13.76 |
100m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jennifer Geaney |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:20.04 |
100m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Granhällen |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:35.51 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Gustafson |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:21.59 |
100m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Varnika Handa |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:30.42 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Hietala |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:33.66 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Holmberg |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:39.15 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Delina Kidane |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:43.53 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eira Ljung |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:39.29 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Loqvist |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:14.29 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:09.45 |
100m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Malmgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
100m Medley |
|
|
|
|
|
|
Louise Olsson |
1992 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:14.76 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Rosenholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:28.94 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Sioti |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Astrid Tegel |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:43.46 |
100m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:22.09 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lone Trygg Wik |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:30.53 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Uddeholt |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:13.17 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:26.25 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-16 18:37:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tensta simhall |
Arrangör: |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 sep 2021 till den 16 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Oscar Adamsson |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:35.28 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:11.09 |
100m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Behring |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:37.23 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Bernhardsson |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:28.95 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Georg Blomgren |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:30.97 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Brolin |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:33.91 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Nacka Handikappidrottsförening |
|
|
2:00.12 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Brian Eriksson |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:02.12 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Jöngren |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:07.89 |
100m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Lundgren |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:41.23 |
100m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustaf Lundgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:40.23 |
100m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Malmgren |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Sven Quas |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:34.76 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teodor Ström |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:37.87 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Thor |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:34.51 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksi Törnquist |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:15.22 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix von Arronet |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:37.62 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto von Arronet |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:14.29 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:11.13 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:08.17 |
100m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-16 18:59:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tensta simhall |
Arrangör: |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 sep 2021 till den 16 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Nathanael Alexanderson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:47.95 |
200m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vidar Bekkewold Karlström |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:54.77 |
200m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilgot Blanck |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
DSQ |
200m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:21.39 |
200m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Schjölberg Flink |
2005 |
Nacka Handikappidrottsförening |
|
|
|
DSQ |
200m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-16 18:59:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tensta simhall |
Arrangör: |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 sep 2021 till den 16 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
4:36.90 |
400m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-16 18:59:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tensta simhall |
Arrangör: |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 sep 2021 till den 16 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Extralopp Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Greta Adamsson |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
44.97 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Moa Arvehed |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
32.90 |
50m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
Märta Bengter |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Alice Bergek |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
51.48 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Iris Bonamy |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Vida Brink |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
38.23 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Elma Butti |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
46.75 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
30.59 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Liv Dahl |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
34.35 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Amelie Eld |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
59.24 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Clara Eld |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:06.29 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
33.19 |
50m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
29.68 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Jennifer Geaney |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
35.91 |
50m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
Emelie Granhällen |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
45.25 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Sanna Grimsvik |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Varnika Handa |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
44.09 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Astrid Hietala |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Alice Holmberg |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
49.41 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Ella Jarting |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
55.81 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Delina Kidane |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
56.60 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Eira Ljung |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
48.44 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Frida Loqvist |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
38.83 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Ylva Lund |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Alice Lundén |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:00.57 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Ingrid Löfling |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
51.24 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
37.18 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Sophia Malmgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
40.48 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Mumtaz Mohamed |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
57.64 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:04.85 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Klara Musovic |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Louise Olsson |
1992 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:03.34 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Emma Palmer |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
49.91 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Anna Quas |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Lea Rosenholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
34.43 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Alexandra Sioti |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
47.05 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
30.73 |
50m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
Nora Tornberg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:02.20 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Lone Trygg Wik |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
44.02 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
|
35.25 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
32.26 |
50m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
Sigrid Wååg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
42.10 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-16 19:15:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tensta simhall |
Arrangör: |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 sep 2021 till den 16 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Oscar Adamsson |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
51.24 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
|
27.84 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Victor Behring |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
50.37 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Gustav Bernhardsson |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
45.95 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Hugo Brolin |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
48.63 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Nacka Handikappidrottsförening |
|
|
1:03.96 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Elliot Erneholm |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:05.23 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Nicolaos Georgiadis |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
45.44 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Philip Kindgren |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
54.95 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Ruslan Kutasevych |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
50m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
Gabriel Lundgren |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
38.23 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Gustaf Lundgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
44.52 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Eric Malmgren |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
45.82 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Vincent Olsson |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:18.61 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Sven Quas |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
46.48 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
|
25.86 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
27.45 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Viking Söderström |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
42.28 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Alexander Thor |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
34.35 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Gabriel Thor |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
42.19 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
Aleksi Törnquist |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
39.71 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Felix von Arronet |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
Folke Wik |
2014 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:10.34 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-16 19:27:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tensta simhall |
Arrangör: |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 sep 2021 till den 16 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Extralopp Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:15.71 |
100m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Granhällen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:18.76 |
100m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Gustafson |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:34.07 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aya Kramti |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:55.82 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Mesch |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:48.31 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
|
|
3:07.70 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Tegel |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:31.29 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Thunberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:25.33 |
100m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Uddeholt |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:24.56 |
100m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:14.34 |
100m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Wik |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:27.00 |
100m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Wååg |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:32.20 |
100m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Yavuz |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:43.54 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-16 19:35:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tensta simhall |
Arrangör: |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 sep 2021 till den 16 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Nathanael Alexanderson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:23.39 |
100m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vidar Bekkewold Karlström |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:19.86 |
100m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilgot Blanck |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:35.84 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:14.89 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Brian Eriksson |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
Anton Jöngren |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:00.51 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rastin Mortezaei Semnani |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:38.86 |
100m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Salminen |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:47.07 |
100m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Schjölberg Flink |
2005 |
Nacka Handikappidrottsförening |
|
|
2:09.84 |
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teodor Ström |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:29.93 |
100m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto von Arronet |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:20.25 |
100m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:08.99 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-16 19:43:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|