Resultater for Hjørring Park Vendia Swim Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 25 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 18:09 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 38.57 | ||||||
2 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 39.74 | ||||||
3 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 39.93 | ||||||
4 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 39.94 | ||||||
5 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 40.44 | ||||||
6 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 40.56 | ||||||
7 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.99 | ||||||
8 | Birk Lee Johansen | 2002 | Kristiansand Svømmeallianse | 41.25 | ||||||
9 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 43.08 | ||||||
10 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 46.48 | ||||||
11 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 46.67 | ||||||
12 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 46.72 | ||||||
13 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 50.17 | ||||||
14 | Valdemar Lykkegaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 55.91 | ||||||
- | Rasmus Thorhauge | 2003 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Rune Worm | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DNS | ||||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.03 | ||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 31.77 | ||||||
3 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 32.19 | ||||||
4 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.90 | ||||||
5 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 34.93 | ||||||
6 | Lawrence Langley | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.48 | ||||||
7 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.70 | ||||||
8 | Anders Vestergaard | 2001 | Brønderslev SK08 | 36.63 | ||||||
9 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.70 | ||||||
10 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.94 | ||||||
11 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 38.61 | ||||||
12 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.70 | ||||||
13 | Benjamin Teland | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 38.97 | ||||||
14 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 39.44 | ||||||
15 | Sebastian Dogger | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 39.87 | ||||||
16 | Jerlow Lytomt Jacobsen | 2001 | Stavanger Svømme Club | 44.39 | ||||||
17 | Asger S. Nielsson | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 45.74 | ||||||
18 | Frederik N. Jensen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 49.35 | ||||||
19 | Amin Nedergaard | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 50.96 | ||||||
- | Fredrik Noddeland | 2000 | Kristiansand Svømmeallianse | DNS | ||||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 31.12 | ||||||
2 | Andreas K Larsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 31.47 | ||||||
3 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.54 | ||||||
4 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 31.56 | ||||||
5 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 32.14 | ||||||
6 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 32.80 | ||||||
7 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 32.85 | ||||||
8 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 32.93 | ||||||
9 | Ole Jørmeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 35.27 | ||||||
10 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.68 | ||||||
11 | Jens Bo Conrad | 1998 | IHF Svømning | 39.86 | ||||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eirik Frestad | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 29.27 | ||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 30.69 | ||||||
3 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 32.53 | ||||||
4 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 36.88 | ||||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Brustveit | 1993 | Stavanger Svømme Club | 29.35 | ||||||
2 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Randers GF Neptun | 30.39 | ||||||
3 | Kristian Ranghøj | 1995 | Swim Team Neptun | 31.74 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 18:09 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 25 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 18:09 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 31.86 | ||||||
2 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 33.40 | ||||||
3 | Lenette Nielsen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 33.66 | ||||||
4 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 35.20 | ||||||
5 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 36.01 | ||||||
6 | Line Juul Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.20 | ||||||
7 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 37.75 | ||||||
8 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 38.15 | ||||||
9 | Kathrine Breum | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 40.50 | ||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Stoebner | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 33.41 | ||||||
2 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 33.84 | ||||||
3 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 34.37 | ||||||
4 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 35.27 | ||||||
5 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 35.69 | ||||||
6 | Caroline Christensen | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 36.31 | ||||||
7 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 36.52 | ||||||
8 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 36.91 | ||||||
9 | Camilla Johannesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 37.01 | ||||||
10 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 38.39 | ||||||
11 | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 38.61 | ||||||
12 | Camilla Braad | 1998 | Swim Team Neptun | 39.00 | ||||||
13 | Hedda Othilie Hagen | 1999 | Stavanger Svømme Club | 41.04 | ||||||
14 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 41.71 | ||||||
15 | Hedda Nes | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 46.26 | ||||||
- | Anna Sofie Gammelgaard | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 33.34 | ||||||
2 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 34.18 | ||||||
3 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 35.56 | ||||||
4 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.11 | ||||||
5 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 36.13 | ||||||
6 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 36.74 | ||||||
7 | Kirstine Frandsen | 2001 | Swim Team Neptun | 37.66 | ||||||
8 | Ida Bøgh Hald | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 37.79 | ||||||
9 | Othine Ruenes | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 37.83 | ||||||
10 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 37.95 | ||||||
11 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 38.16 | ||||||
12 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.19 | ||||||
13 | Victoria Klintrup Jespers | 2001 | IHF Svømning | 38.31 | ||||||
14 | Marie Hinna | 2000 | Stavanger Svømme Club | 39.21 | ||||||
15 | Emma Lund | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 39.27 | ||||||
16 | Celine Abrahamsen | 2001 | Stavanger Svømme Club | 39.44 | ||||||
17 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.11 | ||||||
18 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Brønderslev SK08 | 40.59 | ||||||
19 | Signe Christensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 40.73 | ||||||
20 | Martyna Katarzyna Truchan | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 48.21 | ||||||
21 | Kathrine Steffensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 50.69 | ||||||
- | Line Sloth Holm | 2001 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.72 | ||||||
2 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 38.07 | ||||||
3 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.22 | ||||||
4 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 38.72 | ||||||
5 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 39.86 | ||||||
6 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Brønderslev SK08 | 40.30 | ||||||
7 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.55 | ||||||
8 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.12 | ||||||
9 | Emma Stecher | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 41.24 | ||||||
10 | Lea Serup Schøn | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 41.82 | ||||||
11 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.97 | ||||||
12 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | 42.01 | ||||||
13 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 42.16 | ||||||
14 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 42.66 | ||||||
15 | Maibritt Christensen | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 42.72 | ||||||
16 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 43.32 | ||||||
17 | Cecilie V Jensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 43.50 | ||||||
18 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 43.64 | ||||||
19 | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 44.09 | ||||||
20 | Stine Marie Andersen | 2003 | Kristiansand Svømmeallianse | 44.67 | ||||||
21 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 44.79 | ||||||
22 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 45.95 | ||||||
23 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 46.58 | ||||||
24 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 47.11 | ||||||
25 | Johanne Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 47.50 | ||||||
26 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 47.71 | ||||||
27 | Zarah Heden Mortensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 47.75 | ||||||
28 | Nanna Bak | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 51.37 | ||||||
29 | Mia Kunoe Tarp | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 51.94 | ||||||
30 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 53.53 | ||||||
- | Julie Bundgaard Madsen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 44.71 | ||||||
2 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 48.03 | ||||||
3 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 50.38 | ||||||
4 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 50.60 | ||||||
5 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 51.75 | ||||||
6 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 54.22 | ||||||
7 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 54.75 | ||||||
8 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 55.34 | ||||||
9 | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 58.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 18:09 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 25 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 19:16 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.86 | ||||||
2 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.50 | ||||||
3 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.72 | ||||||
4 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 40.29 | ||||||
5 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 40.57 | ||||||
6 | Nikolai Sander | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 40.81 | ||||||
7 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 41.07 | ||||||
8 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 41.90 | ||||||
9 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 44.77 | ||||||
10 | Birk Lee Johansen | 2002 | Kristiansand Svømmeallianse | 47.64 | ||||||
11 | Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 48.44 | ||||||
12 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 49.78 | ||||||
13 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 51.03 | ||||||
14 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 52.69 | ||||||
15 | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | Horsens Svømmeklub | 53.14 | ||||||
16 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 56.46 | ||||||
17 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 57.84 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 29.88 | ||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 29.93 | ||||||
3 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.25 | ||||||
4 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 31.37 | ||||||
5 | Søren Wolf | 2000 | IHF Svømning | 32.35 | ||||||
6 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 32.95 | ||||||
7 | Frederik Røginnd | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.15 | ||||||
8 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 34.13 | ||||||
9 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 34.46 | ||||||
10 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.44 | ||||||
11 | Viktor Jensen | 2000 | Brønderslev SK08 | 35.56 | ||||||
12 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 36.06 | ||||||
13 | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 36.16 | ||||||
14 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 39.00 | ||||||
15 | Benjamin Teland | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 43.27 | ||||||
16 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 43.61 | ||||||
17 | Frederik N. Jensen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 46.46 | ||||||
18 | Mads B. Carlsen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 57.76 | ||||||
- | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hakeem Teland | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 27.03 | ||||||
2 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 27.50 | ||||||
3 | Emil Leander Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 29.38 | ||||||
4 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 29.41 | ||||||
5 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.46 | ||||||
6 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 29.59 | ||||||
7 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 29.74 | ||||||
8 | Frederik Marcussen | 1999 | Brønderslev SK08 | 30.43 | ||||||
9 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 30.64 | ||||||
10 | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 30.76 | ||||||
11 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 30.89 | ||||||
12 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.33 | ||||||
13 | Johannes Hope | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 31.62 | ||||||
14 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 31.63 | ||||||
15 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 32.11 | ||||||
16 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.27 | ||||||
17 | Christopher Arnholtz | 1998 | Swim Team Neptun | 32.58 | ||||||
18 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | Aars Svømmeklub | 32.59 | ||||||
19 | Fredrik Håbesland Klausen | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 32.62 | ||||||
20 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 32.70 | ||||||
21 | Julian Sebastian Solås | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 33.39 | ||||||
22 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 35.19 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simen Halse Larsen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 27.01 | ||||||
2 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 27.37 | ||||||
3 | Eirik Frestad | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 27.66 | ||||||
4 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 27.70 | ||||||
5 | Marcus Brandborg | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 28.30 | ||||||
6 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 28.79 | ||||||
7 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 30.75 | ||||||
8 | Niclas Henriksen | 1997 | Swim Team Neptun | 30.95 | ||||||
9 | Johannes Fatland Skjeie | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 32.65 | ||||||
10 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 38.59 | ||||||
- | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Randers GF Neptun | 27.66 | ||||||
2 | Thomas Brustveit | 1993 | Stavanger Svømme Club | 27.70 | ||||||
3 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 29.70 | ||||||
4 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 33.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 19:16 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 25 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 18:16 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 43.36 | ||||||
2 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 52.63 | ||||||
3 | Betty Marie Jensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 55.50 | ||||||
4 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 57.32 | ||||||
5 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.23 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.56 | ||||||
2 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | Skovbakken Svømmeafdeling | 34.08 | ||||||
3 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 34.32 | ||||||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.53 | ||||||
5 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 38.13 | ||||||
6 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 38.59 | ||||||
7 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 38.90 | ||||||
8 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 40.41 | ||||||
9 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.34 | ||||||
10 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Brønderslev SK08 | 41.89 | ||||||
11 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.04 | ||||||
12 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | 42.88 | ||||||
13 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.61 | ||||||
14 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 46.77 | ||||||
15 | Adele Bjørnevåg | 2003 | Kristiansand Svømmeallianse | 47.62 | ||||||
16 | Cecilie V Jensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 50.06 | ||||||
17 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 56.25 | ||||||
18 | Pernille Christensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 59.16 | ||||||
- | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Oline Gadegaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | tyvstart | |||||
- | Maiken Kjærsgaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | tyvstart | |||||
- | Zarah Heden Mortensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | afsl m 1 hånd | |||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linnea Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.97 | ||||||
2 | Nikoline Østerberg | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | 31.99 | ||||||
3 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 32.05 | ||||||
4 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 32.51 | ||||||
5 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.91 | ||||||
6 | Line Johannsen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 33.78 | ||||||
7 | Signe Rosendal | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 34.33 | ||||||
8 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 34.60 | ||||||
9 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 35.53 | ||||||
10 | Vera Fossdal-Uleberg | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 35.72 | ||||||
11 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.78 | ||||||
12 | Kirstine Frandsen | 2001 | Swim Team Neptun | 37.03 | ||||||
13 | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 37.25 | ||||||
14 | Victoria Klintrup Jespers | 2001 | IHF Svømning | 38.49 | ||||||
15 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 38.73 | ||||||
16 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 43.37 | ||||||
17 | Kathrine Steffensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 45.42 | ||||||
18 | Martyna Katarzyna Truchan | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 51.67 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 30.54 | ||||||
2 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.55 | ||||||
3 | Alice Lindché | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.40 | ||||||
4 | Malene Tørnkvist | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 32.06 | ||||||
5 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 32.38 | ||||||
6 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 32.71 | ||||||
7 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 32.91 | ||||||
8 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 33.12 | ||||||
9 | Synnøve Døskeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 34.86 | ||||||
10 | Andrea Håvarstein | 1999 | Stavanger Svømme Club | 34.94 | ||||||
11 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 35.14 | ||||||
12 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 35.61 | ||||||
13 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 35.94 | ||||||
14 | Camilla Braad | 1998 | Swim Team Neptun | 36.20 | ||||||
15 | Ida Askeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 37.91 | ||||||
16 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 39.63 | ||||||
17 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 39.65 | ||||||
18 | Hedda Nes | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 45.30 | ||||||
- | Anna Sofie Gammelgaard | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tiril Fredrikke Rist Jensen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 29.87 | ||||||
2 | Hanne Sofie Lundevold Nilsen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 29.99 | ||||||
3 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 30.25 | ||||||
4 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 32.14 | ||||||
5 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 32.66 | ||||||
6 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 32.99 | ||||||
7 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 33.10 | ||||||
8 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.98 | ||||||
9 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 35.09 | ||||||
10 | Kathrine Breum | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 37.90 | ||||||
11 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 38.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 18:16 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 5, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 1:12.90 | 2:31.49 | 5:08.70 | ||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.48 | 2:38.71 | 5:24.25 | ||||
3 | Birk Lee Johansen | 2002 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:25.50 | 2:53.47 | 5:48.38 | ||||
4 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:29.09 | 3:07.51 | 6:14.63 | ||||
5 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:35.64 | 3:20.94 | 6:48.15 | ||||
Løb 5, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.31 | 2:18.06 | 4:36.97 | ||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:10.14 | 2:27.28 | 4:59.31 | ||||
3 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:10.34 | 2:29.70 | 5:01.55 | ||||
4 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:11.79 | 2:28.22 | 5:03.31 | ||||
5 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:13.26 | 2:31.33 | 5:07.68 | ||||
6 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.26 | 2:34.69 | 5:09.42 | ||||
7 | Alexander Stær | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:11.67 | 2:31.75 | 5:09.67 | ||||
8 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:14.22 | 2:33.60 | 5:11.94 | ||||
9 | Lawrence Langley | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:13.91 | 2:34.49 | 5:13.10 | ||||
10 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:15.42 | 2:36.96 | 5:20.46 | ||||
11 | Jerlow Lytomt Jacobsen | 2001 | Stavanger Svømme Club | 1:19.24 | 2:44.23 | 5:23.45 | ||||
12 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:15.49 | 2:39.52 | 5:25.41 | ||||
13 | Lukas Kranker | 2000 | Brønderslev SK08 | 1:10.87 | 2:35.23 | 5:28.30 | ||||
14 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.78 | 2:53.18 | 5:39.76 | ||||
15 | Viktor Jensen | 2000 | Brønderslev SK08 | 1:17.24 | 2:57.48 | 6:18.40 | ||||
- | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ingen berør 250m | |||||
Løb 5, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:02.28 | 2:07.34 | 4:16.48 | ||||
2 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:05.01 | 2:12.26 | 4:25.62 | ||||
3 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:07.88 | 2:19.52 | 4:32.71 | ||||
4 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.84 | 2:19.69 | 4:35.32 | ||||
5 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:05.32 | 2:17.18 | 4:35.39 | ||||
6 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.54 | 2:19.93 | 1:41.44 | 4:37.63 | |||
7 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:08.18 | 2:20.56 | 4:40.79 | ||||
8 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 1:06.06 | 2:18.13 | 4:42.65 | ||||
9 | Jacob Harboe | 1998 | Swim Team Neptun | 1:06.76 | 2:19.18 | 4:43.83 | ||||
10 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.22 | 2:24.07 | 4:46.56 | ||||
11 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.10 | 2:22.38 | 4:49.57 | ||||
12 | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.93 | 2:23.61 | 4:51.58 | ||||
13 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.62 | 2:24.69 | 4:53.95 | ||||
14 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.81 | 2:24.41 | 4:55.48 | ||||
15 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:09.76 | 2:25.86 | 4:57.91 | ||||
16 | Simon Johannsen | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.31 | 2:23.18 | 4:58.14 | ||||
17 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:11.36 | 2:28.28 | 5:00.50 | ||||
18 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:13.72 | 2:31.03 | 5:01.00 | ||||
19 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:14.00 | 2:32.97 | 5:15.17 | ||||
Løb 5, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:03.78 | 2:10.86 | 4:25.21 | ||||
2 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:08.40 | 2:21.43 | 4:46.82 | ||||
3 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:06.49 | 2:19.28 | 4:47.13 | ||||
4 | Marc Ochsendorf | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:09.22 | 2:23.68 | 4:54.09 | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 14:38 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 6, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:34.09 | 3:14.09 | 6:31.61 | ||||
Løb 6, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:15.40 | 2:34.44 | 5:13.32 | ||||
2 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:15.57 | 2:35.62 | 5:16.83 | ||||
3 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:24.50 | 2:54.14 | 5:45.01 | ||||
4 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.59 | 2:53.72 | 5:53.21 | ||||
5 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:25.72 | 2:55.82 | 5:55.55 | ||||
6 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.39 | 2:58.39 | 5:55.80 | ||||
7 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:28.94 | 3:04.85 | 6:13.77 | ||||
8 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.73 | 6:19.35 | |||||
9 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:32.09 | 3:12.11 | 6:32.61 | ||||
10 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:30.48 | 6:37.35 | |||||
- | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 6, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:07.85 | 2:21.53 | 4:43.19 | ||||
2 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:10.58 | 2:27.24 | 4:59.57 | ||||
3 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.67 | 2:33.25 | 5:01.49 | ||||
4 | Linnea Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:10.32 | 2:26.70 | 5:01.60 | ||||
5 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:13.90 | 2:32.31 | 5:07.37 | ||||
6 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:13.54 | 2:33.02 | 5:09.95 | ||||
7 | Camilla Outzen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:14.67 | 2:34.13 | 5:12.55 | ||||
8 | Line Johannsen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.27 | 2:36.48 | 5:13.74 | ||||
9 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.21 | 2:36.34 | 5:15.68 | ||||
10 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:15.93 | 2:33.25 | 5:18.16 | ||||
11 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:16.96 | 2:39.10 | 5:22.98 | ||||
12 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.34 | 2:40.78 | 5:25.53 | ||||
13 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:18.78 | 2:44.30 | 5:30.12 | ||||
14 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:18.21 | 2:45.29 | 5:38.15 | ||||
15 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:22.12 | 2:50.88 | 5:40.29 | ||||
16 | Anne Rytter | 2000 | Swim Team Neptun | 1:23.67 | 2:53.59 | 5:48.69 | ||||
17 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:23.14 | 2:53.20 | 5:50.98 | ||||
18 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.90 | 2:52.81 | 5:51.00 | ||||
19 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Brønderslev SK08 | 1:25.32 | 3:02.12 | 6:17.15 | ||||
20 | Signe Christensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 1:29.03 | 3:06.25 | 6:19.05 | ||||
Løb 6, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:12.78 | 2:31.03 | 5:06.97 | ||||
2 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:13.85 | 2:32.06 | 5:07.83 | ||||
3 | Caroline Birkeland | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:13.12 | 2:31.96 | 5:08.14 | ||||
4 | Martha Moeslund | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:12.57 | 2:32.33 | 5:11.52 | ||||
5 | Marie Eske | 1999 | Swim Team Neptun | 1:15.26 | 2:36.13 | 5:15.40 | ||||
6 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:15.57 | 2:36.19 | 5:16.84 | ||||
7 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:12.27 | 2:33.55 | 5:17.50 | ||||
8 | Trine Rasmussen | 1999 | Swim Team Neptun | 1:21.93 | 2:53.27 | 5:56.24 | ||||
Løb 6, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Line Juul Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.86 | 2:33.60 | 5:07.64 | ||||
2 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:13.94 | 2:33.41 | 5:08.82 | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 14:38 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 25 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 20:07 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 42.60 | ||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 47.18 | ||||||
3 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 47.26 | ||||||
4 | Birk Lee Johansen | 2002 | Kristiansand Svømmeallianse | 47.51 | ||||||
5 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 47.91 | ||||||
6 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 48.64 | ||||||
7 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 51.31 | ||||||
8 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 59.63 | ||||||
- | Rune Worm | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DNS | ||||||
- | Rune S. Nielsson | 2003 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | forkert svøømmeart | |||||
- | Valdemar Lykkegaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | flere flybenspark | |||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 34.54 | ||||||
2 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.96 | ||||||
3 | Aksel Skrydstrup | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.07 | ||||||
4 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 37.10 | ||||||
5 | Alexander Stær | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 38.38 | ||||||
6 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 38.93 | ||||||
7 | Frederik Røginnd | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 39.58 | ||||||
8 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.88 | ||||||
9 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 40.20 | ||||||
10 | Mads Nielsen | 2000 | Swim Team Neptun | 40.58 | ||||||
11 | Christian Bonde | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 40.92 | ||||||
12 | Malthe Levisen | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 42.17 | ||||||
13 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 42.18 | ||||||
14 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 42.32 | ||||||
15 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 42.85 | ||||||
16 | Sebastian Dogger | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 43.78 | ||||||
17 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 47.12 | ||||||
18 | Asger S. Nielsson | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 51.84 | ||||||
19 | Frederik N. Jensen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 54.73 | ||||||
20 | Amin Nedergaard | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 57.49 | ||||||
21 | Mads B. Carlsen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 1:08.25 | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 33.07 | ||||||
2 | Pär Börjeson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.12 | ||||||
3 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 33.30 | ||||||
4 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 33.92 | ||||||
5 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.34 | ||||||
6 | Frederik Marcussen | 1999 | Brønderslev SK08 | 34.97 | ||||||
7 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 35.03 | ||||||
8 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 35.37 | ||||||
9 | Frederik Peter Bager | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.78 | ||||||
10 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 35.81 | ||||||
11 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.15 | ||||||
12 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 36.82 | ||||||
13 | Julian Sebastian Solås | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 37.53 | ||||||
14 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 37.96 | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Brandborg | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 32.30 | ||||||
2 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 32.37 | ||||||
3 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 32.45 | ||||||
4 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 32.71 | ||||||
5 | Johannes Fatland Skjeie | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 34.66 | ||||||
6 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.98 | ||||||
7 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.40 | ||||||
8 | Niclas Henriksen | 1997 | Swim Team Neptun | 36.64 | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 32.66 | ||||||
2 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Randers GF Neptun | 34.21 | ||||||
3 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 36.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 20:07 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 25 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 20:10 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 48.67 | ||||||
2 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 51.21 | ||||||
3 | Anna Mune Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 58.34 | ||||||
4 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.36 | ||||||
5 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.43 | ||||||
6 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.46 | ||||||
7 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.10 | ||||||
- | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | mange flyben eft sta | |||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 42.23 | ||||||
2 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 42.55 | ||||||
3 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 45.58 | ||||||
4 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 45.60 | ||||||
5 | Adele Bjørnevåg | 2003 | Kristiansand Svømmeallianse | 48.36 | ||||||
6 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Brønderslev SK08 | 49.10 | ||||||
7 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 50.66 | ||||||
8 | Cecilie V Jensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 50.80 | ||||||
9 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 50.97 | ||||||
10 | Pernille Christensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 51.75 | ||||||
11 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 52.13 | ||||||
12 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 53.65 | ||||||
13 | Amalie O Trondsen | 2003 | Kristiansand Svømmeallianse | 53.99 | ||||||
14 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 54.96 | ||||||
15 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 57.86 | ||||||
16 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 58.00 | ||||||
17 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 58.97 | ||||||
18 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 59.36 | ||||||
- | Johanne Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
- | Julie Bundgaard Madsen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Mia Kunoe Tarp | 2002 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | Flere blyben eft st | |||||
- | Nanna Bak | 2002 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | Armtag forbi hoften | |||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.15 | ||||||
2 | Signe Rosendal | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 39.67 | ||||||
3 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.75 | ||||||
4 | Julie Lund | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | 41.52 | ||||||
5 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 41.74 | ||||||
6 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 41.81 | ||||||
7 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 42.46 | ||||||
8 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.52 | ||||||
9 | Signe Christensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 44.52 | ||||||
10 | Vera Fossdal-Uleberg | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 45.11 | ||||||
11 | Emma Lund | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 45.44 | ||||||
12 | Camilla Outzen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 47.99 | ||||||
13 | Ida Christensen | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 53.71 | ||||||
14 | Kathrine Steffensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 57.38 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.29 | ||||||
2 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 37.02 | ||||||
3 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 37.67 | ||||||
4 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.16 | ||||||
5 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 38.18 | ||||||
6 | Gynn Davidsen | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 38.75 | ||||||
7 | Caroline Christensen | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.96 | ||||||
8 | Marie Eske | 1999 | Swim Team Neptun | 39.26 | ||||||
9 | Hedda Othilie Hagen | 1999 | Stavanger Svømme Club | 40.66 | ||||||
10 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 41.52 | ||||||
11 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 42.63 | ||||||
12 | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 42.98 | ||||||
13 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 44.50 | ||||||
14 | Hedda Nes | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 51.60 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tiril Fredrikke Rist Jensen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 34.83 | ||||||
2 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.87 | ||||||
3 | Julie Storgaard | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 41.29 | ||||||
4 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 42.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 20:10 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 25 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 20:46 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 31.42 | ||||||
2 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 32.80 | ||||||
3 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.18 | ||||||
4 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 33.93 | ||||||
5 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.15 | ||||||
6 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.41 | ||||||
7 | Nikolai Sander | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 36.29 | ||||||
8 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 36.32 | ||||||
9 | Birk Lee Johansen | 2002 | Kristiansand Svømmeallianse | 36.70 | ||||||
9 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.70 | ||||||
11 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 37.37 | ||||||
12 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 38.80 | ||||||
13 | Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.89 | ||||||
14 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 39.18 | ||||||
15 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 40.18 | ||||||
16 | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.27 | ||||||
17 | Valdemar Lykkegaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 45.96 | ||||||
18 | Rune S. Nielsson | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 47.72 | ||||||
- | Rasmus Thorhauge | 2003 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Rune Worm | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DNS | ||||||
- | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 26.13 | ||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 27.35 | ||||||
3 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 27.53 | ||||||
4 | Søren Wolf | 2000 | IHF Svømning | 29.11 | ||||||
5 | Lukas Kranker | 2000 | Brønderslev SK08 | 29.12 | ||||||
6 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.29 | ||||||
7 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 29.45 | ||||||
8 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.56 | ||||||
9 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 30.10 | ||||||
10 | Lawrence Langley | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 30.16 | ||||||
11 | Malthe Levisen | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 30.46 | ||||||
12 | Frederik Røginnd | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 30.79 | ||||||
13 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 31.23 | ||||||
14 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 31.96 | ||||||
15 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 32.18 | ||||||
16 | Mads Nielsen | 2000 | Swim Team Neptun | 32.26 | ||||||
17 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.32 | ||||||
18 | Christian Bonde | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 32.49 | ||||||
19 | Sebastian Dogger | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 33.30 | ||||||
20 | Jerlow Lytomt Jacobsen | 2001 | Stavanger Svømme Club | 34.37 | ||||||
21 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.67 | ||||||
22 | Asger S. Nielsson | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 34.84 | ||||||
23 | Frederik N. Jensen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 43.34 | ||||||
24 | Amin Nedergaard | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 44.29 | ||||||
- | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Fredrik Noddeland | 2000 | Kristiansand Svømmeallianse | DNS | ||||||
- | Viktor Jensen | 2000 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
- | Mads B. Carlsen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas K Larsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 25.73 | ||||||
2 | Hakeem Teland | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 25.81 | ||||||
3 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 26.08 | ||||||
4 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 26.90 | ||||||
5 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 27.17 | ||||||
6 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 27.45 | ||||||
7 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 27.55 | ||||||
8 | Emil Leander Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 27.61 | ||||||
9 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 27.68 | ||||||
10 | Frederik Marcussen | 1999 | Brønderslev SK08 | 27.75 | ||||||
11 | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 27.88 | ||||||
12 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 28.01 | ||||||
13 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 28.09 | ||||||
14 | Christopher Arnholtz | 1998 | Swim Team Neptun | 28.15 | ||||||
15 | Johannes Hope | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 28.28 | ||||||
16 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 28.30 | ||||||
17 | Fredrik Håbesland Klausen | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 28.50 | ||||||
18 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.63 | ||||||
19 | Ole Jørmeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 28.80 | ||||||
19 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 28.80 | ||||||
21 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | Aars Svømmeklub | 28.93 | ||||||
22 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 29.31 | ||||||
23 | Simon Johannsen | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 29.40 | ||||||
24 | Frederik Peter Bager | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 29.93 | ||||||
25 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 30.20 | ||||||
26 | Jens Bo Conrad | 1998 | IHF Svømning | 30.61 | ||||||
27 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.98 | ||||||
28 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.36 | ||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 25.64 | ||||||
2 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 25.84 | ||||||
3 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 26.10 | ||||||
4 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 26.38 | ||||||
5 | Simen Halse Larsen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 26.76 | ||||||
6 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 26.88 | ||||||
7 | Marcus Brandborg | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 27.26 | ||||||
8 | Marc Ochsendorf | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 28.24 | ||||||
9 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 28.29 | ||||||
10 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 28.35 | ||||||
11 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 28.77 | ||||||
12 | Johannes Fatland Skjeie | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 29.88 | ||||||
13 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 30.52 | ||||||
14 | Mads Hald | 1996 | Aars Svømmeklub | 30.86 | ||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Randers GF Neptun | 26.60 | ||||||
2 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 27.39 | ||||||
3 | Kristian Ranghøj | 1995 | Swim Team Neptun | 27.88 | ||||||
4 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 29.01 | ||||||
- | Alexander Marki Mork | 1995 | Stavanger Svømme Club | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 20:46 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 25 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 20:55 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 40.17 | ||||||
2 | Betty Marie Jensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.18 | ||||||
3 | Anna Mune Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 49.65 | ||||||
4 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 52.83 | ||||||
- | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 31.15 | ||||||
2 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | Skovbakken Svømmeafdeling | 31.28 | ||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.33 | ||||||
4 | Emma Stecher | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 32.79 | ||||||
5 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 33.09 | ||||||
6 | Lea Serup Schøn | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 33.77 | ||||||
7 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 34.25 | ||||||
8 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 34.61 | ||||||
9 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 34.77 | ||||||
10 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 34.91 | ||||||
11 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 35.86 | ||||||
12 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | 36.68 | ||||||
13 | Maibritt Christensen | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 37.78 | ||||||
14 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.81 | ||||||
15 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.88 | ||||||
16 | Cecilie V Jensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 38.28 | ||||||
17 | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 38.53 | ||||||
18 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.92 | ||||||
19 | Stine Marie Andersen | 2003 | Kristiansand Svømmeallianse | 39.15 | ||||||
20 | Johanne Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 39.59 | ||||||
21 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.76 | ||||||
22 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 40.19 | ||||||
23 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 41.13 | ||||||
24 | Zarah Heden Mortensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 41.30 | ||||||
25 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 43.93 | ||||||
26 | Amalie O Trondsen | 2003 | Kristiansand Svømmeallianse | 44.00 | ||||||
27 | Nanna Bak | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 45.53 | ||||||
28 | Pernille Christensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 48.42 | ||||||
29 | Mia Kunoe Tarp | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 50.44 | ||||||
30 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 50.64 | ||||||
- | Julie Bundgaard Madsen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Adele Bjørnevåg | 2003 | Kristiansand Svømmeallianse | DSQ | tyvstart | |||||
- | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.45 | ||||||
2 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 29.54 | ||||||
3 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 29.64 | ||||||
4 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 29.93 | ||||||
5 | Nikoline Østerberg | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | 30.34 | ||||||
6 | Marie Hinna | 2000 | Stavanger Svømme Club | 30.77 | ||||||
7 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 31.21 | ||||||
7 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 31.21 | ||||||
9 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.39 | ||||||
10 | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 31.40 | ||||||
11 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.43 | ||||||
12 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 31.64 | ||||||
13 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 32.03 | ||||||
14 | Othine Ruenes | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 32.26 | ||||||
15 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 32.39 | ||||||
16 | Ida Bøgh Hald | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 32.53 | ||||||
17 | Kirstine Frandsen | 2001 | Swim Team Neptun | 32.71 | ||||||
18 | Signe Rosendal | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 32.76 | ||||||
19 | Celine Abrahamsen | 2001 | Stavanger Svømme Club | 32.89 | ||||||
20 | Emma Lund | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 33.13 | ||||||
21 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.32 | ||||||
22 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.33 | ||||||
23 | Vera Fossdal-Uleberg | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 33.40 | ||||||
24 | Julie Lund | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | 33.89 | ||||||
25 | Signe Christensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 35.12 | ||||||
26 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.15 | ||||||
27 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Brønderslev SK08 | 36.95 | ||||||
28 | Ida Christensen | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 37.87 | ||||||
29 | Martyna Katarzyna Truchan | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 39.51 | ||||||
30 | Kathrine Steffensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 40.50 | ||||||
- | Line Sloth Holm | 2001 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alice Lindché | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.34 | ||||||
2 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 29.04 | ||||||
3 | Sara Stoebner | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 29.08 | ||||||
4 | Malene Tørnkvist | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 29.50 | ||||||
5 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 29.62 | ||||||
6 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 29.67 | ||||||
7 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 30.07 | ||||||
8 | Andrea Håvarstein | 1999 | Stavanger Svømme Club | 30.71 | ||||||
9 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 31.00 | ||||||
10 | Camilla Braad | 1998 | Swim Team Neptun | 31.14 | ||||||
11 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 31.26 | ||||||
12 | Camilla Johannesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 31.27 | ||||||
12 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.27 | ||||||
14 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 31.32 | ||||||
15 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 31.39 | ||||||
16 | Gynn Davidsen | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 31.58 | ||||||
17 | Synnøve Døskeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 31.76 | ||||||
18 | Ida Askeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 32.01 | ||||||
19 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 32.52 | ||||||
20 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 34.20 | ||||||
21 | Hedda Nes | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 40.42 | ||||||
- | Anna Sofie Gammelgaard | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 29.08 | ||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 29.19 | ||||||
3 | Hanne Sofie Lundevold Nilsen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 29.40 | ||||||
4 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 29.43 | ||||||
5 | Lenette Nielsen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 29.61 | ||||||
6 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 29.63 | ||||||
7 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 30.29 | ||||||
8 | Line Juul Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.13 | ||||||
9 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 31.33 | ||||||
10 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 31.63 | ||||||
11 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 31.68 | ||||||
12 | Julie Storgaard | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 31.92 | ||||||
13 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 32.65 | ||||||
14 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 33.31 | ||||||
15 | Alma Aaste Løvstuen Moen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 34.49 | ||||||
16 | Kathrine Breum | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 34.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 20:55 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 15:27 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 2:28.24 | ||||||
2 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:36.58 | ||||||
3 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 2:53.13 | ||||||
4 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 2:53.44 | ||||||
5 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:56.82 | ||||||
6 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:58.40 | ||||||
7 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 3:01.86 | ||||||
8 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 3:01.95 | ||||||
9 | Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 3:07.54 | ||||||
9 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 3:07.54 | ||||||
11 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:12.26 | ||||||
12 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:20.61 | ||||||
13 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:24.70 | ||||||
14 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 3:34.68 | ||||||
- | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 2:07.86 | ||||||
2 | Søren Wolf | 2000 | IHF Svømning | 2:18.72 | ||||||
3 | Aksel Skrydstrup | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:22.04 | ||||||
4 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:23.10 | ||||||
5 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 2:24.91 | ||||||
6 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 2:26.05 | ||||||
7 | Christian Bonde | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 2:26.28 | ||||||
8 | Lawrence Langley | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:26.69 | ||||||
9 | Alexander Stær | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:26.84 | ||||||
10 | Marius Nørgaard | 2001 | Hobro Svømmeklub | 2:27.05 | ||||||
11 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 2:27.21 | ||||||
12 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:29.57 | ||||||
13 | Lukas Kranker | 2000 | Brønderslev SK08 | 2:30.00 | ||||||
14 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:33.92 | ||||||
15 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:34.59 | ||||||
16 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:35.04 | ||||||
17 | Jerlow Lytomt Jacobsen | 2001 | Stavanger Svømme Club | 2:36.64 | ||||||
18 | Malthe Levisen | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:37.52 | ||||||
19 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 2:40.03 | ||||||
20 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:43.54 | ||||||
21 | Fredrik Noddeland | 2000 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:53.60 | ||||||
22 | Nicklas M Jensen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 3:01.93 | ||||||
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:05.99 | ||||||
2 | Hakeem Teland | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:06.77 | ||||||
3 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 2:07.49 | ||||||
4 | Andreas K Larsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:10.36 | ||||||
5 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:11.51 | ||||||
6 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 2:12.47 | ||||||
7 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 2:12.74 | ||||||
8 | Jacob Harboe | 1998 | Swim Team Neptun | 2:13.23 | ||||||
9 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:13.28 | ||||||
10 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 2:14.67 | ||||||
11 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 2:15.36 | ||||||
12 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:16.18 | ||||||
13 | Fredrik Håbesland Klausen | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:17.60 | ||||||
14 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:17.81 | ||||||
15 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:17.84 | ||||||
16 | Emil Leander Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:18.38 | ||||||
17 | Simon Johannsen | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:19.66 | ||||||
18 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | Aars Svømmeklub | 2:21.38 | ||||||
19 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:22.06 | ||||||
20 | Johannes Hope | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:22.12 | ||||||
21 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 2:23.37 | ||||||
22 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:24.09 | ||||||
23 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:27.19 | ||||||
24 | Jens Bo Conrad | 1998 | IHF Svømning | 2:32.73 | ||||||
25 | Rasmus Grøn | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 3:03.40 | ||||||
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:14.33 | ||||||
2 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 2:16.46 | ||||||
3 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 2:17.08 | ||||||
4 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 2:20.95 | ||||||
5 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 2:28.61 | ||||||
6 | Mads Hald | 1996 | Aars Svømmeklub | 2:37.09 | ||||||
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Brustveit | 1993 | Stavanger Svømme Club | 2:05.20 | ||||||
2 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 2:33.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 15:27 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:01.56 | ||||||
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:25.04 | ||||||
2 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:27.50 | ||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 2:30.73 | ||||||
4 | Emma Stecher | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 2:34.19 | ||||||
5 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 2:34.35 | ||||||
6 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:34.62 | ||||||
7 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 2:37.91 | ||||||
8 | Lea Serup Schøn | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 2:44.43 | ||||||
9 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:44.90 | ||||||
10 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 2:49.94 | ||||||
11 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:50.14 | ||||||
12 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 2:51.01 | ||||||
13 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 2:51.62 | ||||||
14 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 2:56.34 | ||||||
15 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Brønderslev SK08 | 2:56.36 | ||||||
16 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:59.78 | ||||||
17 | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 3:05.33 | ||||||
18 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 3:10.81 | ||||||
19 | Signe Thomsen | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 3:12.33 | ||||||
20 | Sofia Bak | 2002 | Hobro Svømmeklub | 3:15.76 | ||||||
21 | Stine Marie Andersen | 2003 | Kristiansand Svømmeallianse | 3:18.40 | ||||||
22 | Adele Bjørnevåg | 2003 | Kristiansand Svømmeallianse | 3:25.69 | ||||||
23 | Amalie O Trondsen | 2003 | Kristiansand Svømmeallianse | 3:30.71 | ||||||
24 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 3:36.03 | ||||||
25 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 3:36.06 | ||||||
26 | Ida Troldborg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 3:49.87 | ||||||
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 2:16.72 | ||||||
2 | Linnea Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:21.98 | ||||||
3 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:22.20 | ||||||
4 | Nikoline Østerberg | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:25.57 | ||||||
5 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 2:27.39 | ||||||
6 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:28.08 | ||||||
7 | Marie Hinna | 2000 | Stavanger Svømme Club | 2:28.13 | ||||||
8 | Camilla Outzen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 2:29.39 | ||||||
9 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 2:30.25 | ||||||
10 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:30.95 | ||||||
11 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 2:32.04 | ||||||
12 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:33.79 | ||||||
13 | Kirstine Frandsen | 2001 | Swim Team Neptun | 2:36.50 | ||||||
14 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 2:37.27 | ||||||
15 | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 2:37.72 | ||||||
16 | Celine Abrahamsen | 2001 | Stavanger Svømme Club | 2:38.48 | ||||||
17 | Vera Fossdal-Uleberg | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:40.44 | ||||||
18 | Anne Rytter | 2000 | Swim Team Neptun | 2:52.04 | ||||||
19 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Brønderslev SK08 | 2:56.53 | ||||||
20 | Andrea Zanchetta | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 2:57.34 | ||||||
21 | Ida Christensen | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:59.25 | ||||||
22 | Signe Christensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 3:04.86 | ||||||
- | Ditte Toft Ibsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Stoebner | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:17.38 | ||||||
2 | Alice Lindché | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:17.43 | ||||||
3 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 2:18.57 | ||||||
4 | Malene Tørnkvist | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:20.54 | ||||||
5 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 2:20.56 | ||||||
6 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:20.58 | ||||||
7 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 2:24.74 | ||||||
8 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:27.52 | ||||||
9 | Caroline Birkeland | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:27.81 | ||||||
10 | Martha Moeslund | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:28.21 | ||||||
11 | Camilla Braad | 1998 | Swim Team Neptun | 2:28.35 | ||||||
12 | Camilla Johannesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:29.37 | ||||||
13 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:30.83 | ||||||
14 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 2:33.29 | ||||||
15 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 2:37.66 | ||||||
16 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 2:37.71 | ||||||
17 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:43.70 | ||||||
18 | Trine Rasmussen | 1999 | Swim Team Neptun | 2:49.33 | ||||||
19 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 3:01.90 | ||||||
20 | Hedda Nes | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 3:21.77 | ||||||
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 2:27.31 | ||||||
2 | Line Juul Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:27.82 | ||||||
3 | Hanne Sofie Lundevold Nilsen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:27.89 | ||||||
4 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 2:31.75 | ||||||
5 | Julie Storgaard | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 2:33.13 | ||||||
6 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 2:33.87 | ||||||
7 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 2:34.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 14:52 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.40 | ||||||
2 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:32.12 | ||||||
3 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 1:32.42 | ||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.83 | ||||||
5 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:39.31 | ||||||
6 | Birk Lee Johansen | 2002 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:44.87 | ||||||
7 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:46.44 | ||||||
8 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:51.37 | ||||||
9 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:54.16 | ||||||
10 | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:56.29 | ||||||
11 | Nikolai Sander | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:58.24 | ||||||
12 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 2:21.73 | ||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:14.48 | ||||||
2 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:17.79 | ||||||
3 | Aksel Skrydstrup | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.14 | ||||||
4 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.11 | ||||||
5 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:21.90 | ||||||
6 | Alexander Stær | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:25.12 | ||||||
7 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:25.82 | ||||||
8 | Lawrence Langley | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:26.66 | ||||||
9 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:26.68 | ||||||
10 | Frederik Røginnd | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.76 | ||||||
11 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:29.47 | ||||||
12 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:29.61 | ||||||
13 | Mads Nielsen | 2000 | Swim Team Neptun | 1:30.69 | ||||||
14 | Christian Bonde | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:31.83 | ||||||
15 | Malthe Levisen | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:32.00 | ||||||
16 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:32.17 | ||||||
17 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 1:32.97 | ||||||
18 | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:33.69 | ||||||
19 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:33.92 | ||||||
20 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:34.86 | ||||||
21 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 1:35.90 | ||||||
22 | Sebastian Dogger | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:37.46 | ||||||
23 | Benjamin Teland | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:38.87 | ||||||
24 | Asger S. Nielsson | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:58.58 | ||||||
25 | Frederik N. Jensen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 2:01.09 | ||||||
26 | Amin Nedergaard | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 2:05.57 | ||||||
27 | Nicklas M Jensen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 2:06.41 | ||||||
- | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | 2 BR sparte u/van 50 | |||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:12.76 | ||||||
2 | Pär Börjeson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:13.65 | ||||||
3 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:14.97 | ||||||
4 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:16.31 | ||||||
5 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:17.08 | ||||||
6 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:18.57 | ||||||
7 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:18.60 | ||||||
8 | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:19.26 | ||||||
9 | Frederik Marcussen | 1999 | Brønderslev SK08 | 1:19.67 | ||||||
10 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:20.48 | ||||||
11 | Frederik Peter Bager | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:22.12 | ||||||
12 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:22.35 | ||||||
13 | Julian Sebastian Solås | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:22.57 | ||||||
14 | Fredrik Håbesland Klausen | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:27.92 | ||||||
15 | Christopher Arnholtz | 1998 | Swim Team Neptun | 1:30.40 | ||||||
16 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 1:33.49 | ||||||
17 | Rasmus Grøn | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 1:47.42 | ||||||
- | Andreas Steffensen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | for mng flyben i uds | |||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Brandborg | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:13.11 | ||||||
2 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 1:13.24 | ||||||
3 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 1:13.52 | ||||||
4 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:15.48 | ||||||
5 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:15.63 | ||||||
6 | Marc Ochsendorf | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:16.69 | ||||||
7 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:22.16 | ||||||
8 | Niclas Henriksen | 1997 | Swim Team Neptun | 1:22.62 | ||||||
9 | Johannes Fatland Skjeie | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:23.37 | ||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:12.58 | ||||||
2 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 1:24.04 | ||||||
- | Alexander Marki Mork | 1995 | Stavanger Svømme Club | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:45.84 | ||||||
2 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:50.48 | ||||||
3 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:58.11 | ||||||
4 | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:59.48 | ||||||
5 | Betty Marie Jensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:02.22 | ||||||
6 | Anna Mune Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 2:06.31 | ||||||
7 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:11.57 | ||||||
8 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:12.12 | ||||||
9 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:17.50 | ||||||
10 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:21.13 | ||||||
- | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | fl armt ned t/hof st | |||||
- | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | asym ben spark | |||||
- | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | asym ben spark | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:32.43 | ||||||
2 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:32.48 | ||||||
3 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:32.68 | ||||||
4 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.15 | ||||||
5 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:38.43 | ||||||
6 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:39.25 | ||||||
7 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:40.69 | ||||||
8 | Lea Serup Schøn | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:40.88 | ||||||
9 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:43.37 | ||||||
10 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:45.12 | ||||||
11 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:46.97 | ||||||
12 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:47.35 | ||||||
13 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:48.75 | ||||||
14 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:50.20 | ||||||
15 | Cecilie V Christensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:50.84 | ||||||
16 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 1:52.27 | ||||||
17 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:53.02 | ||||||
18 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:53.18 | ||||||
19 | Cecilie V Jensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:53.97 | ||||||
20 | Sofia Bak | 2002 | Hobro Svømmeklub | 1:54.02 | ||||||
21 | Johanne Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:54.43 | ||||||
22 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:54.56 | ||||||
23 | Sara Bundgaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:55.60 | ||||||
24 | Maibritt Christensen | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:55.74 | ||||||
25 | Pernille Christensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:56.53 | ||||||
26 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:56.65 | ||||||
27 | Ida Troldborg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 1:56.73 | ||||||
28 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 2:03.35 | ||||||
29 | Amalie O Trondsen | 2003 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:03.99 | ||||||
30 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 2:05.34 | ||||||
31 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 2:05.80 | ||||||
32 | Zarah Heden Mortensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 2:10.26 | ||||||
33 | Mia Kunoe Tarp | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 2:36.01 | ||||||
- | Julie Bundgaard Madsen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Adele Bjørnevåg | 2003 | Kristiansand Svømmeallianse | DSQ | ej samt berør 50m | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:22.03 | ||||||
2 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:23.20 | ||||||
3 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:26.21 | ||||||
4 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:26.74 | ||||||
5 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:28.05 | ||||||
6 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:29.60 | ||||||
7 | Signe Rosendal | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:29.91 | ||||||
8 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:32.84 | ||||||
9 | Julie Lund | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | 1:32.92 | ||||||
10 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:33.05 | ||||||
11 | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:33.17 | ||||||
12 | Vera Fossdal-Uleberg | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:37.38 | ||||||
13 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:37.88 | ||||||
14 | Emma Lund | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:39.18 | ||||||
15 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:39.56 | ||||||
16 | Michelle Pedersen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:39.69 | ||||||
17 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:39.95 | ||||||
18 | Emilia Nielsen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:42.42 | ||||||
19 | Signe Christensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 1:43.45 | ||||||
20 | Martyna Katarzyna Truchan | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:54.75 | ||||||
21 | Andrea Zanchetta | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 1:55.20 | ||||||
22 | Ida Christensen | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:00.19 | ||||||
23 | Kathrine Steffensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 2:05.38 | ||||||
- | Ditte Toft Ibsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:19.11 | ||||||
2 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 1:19.69 | ||||||
3 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:24.78 | ||||||
4 | Marie Eske | 1999 | Swim Team Neptun | 1:25.34 | ||||||
5 | Gynn Davidsen | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 1:25.94 | ||||||
6 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:26.27 | ||||||
7 | Caroline Christensen | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:26.44 | ||||||
8 | Ida Askeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 1:29.25 | ||||||
9 | Hedda Othilie Hagen | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:30.34 | ||||||
10 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 1:33.75 | ||||||
11 | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:34.75 | ||||||
12 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 1:35.89 | ||||||
13 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 1:39.60 | ||||||
14 | Hedda Nes | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:56.09 | ||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tiril Fredrikke Rist Jensen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:16.21 | ||||||
2 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:21.75 | ||||||
3 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:22.41 | ||||||
4 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:29.06 | ||||||
5 | Julie Storgaard | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:29.80 | ||||||
6 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:30.90 | ||||||
7 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 1:35.70 | ||||||
8 | Alma Aaste Løvstuen Moen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:37.11 | ||||||
9 | Kathrine Breum | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 1:37.14 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 15, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 2:49.53 | ||||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:01.87 | ||||||
3 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 3:03.61 | ||||||
4 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 3:46.40 | ||||||
Løb 15, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 2:25.59 | ||||||
2 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:28.28 | ||||||
3 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 2:36.70 | ||||||
4 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 2:40.47 | ||||||
5 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:42.05 | ||||||
6 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 2:44.92 | ||||||
Løb 15, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simen Halse Larsen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:18.18 | ||||||
2 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 2:29.86 | ||||||
3 | Marc Ochsendorf | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:42.58 | ||||||
4 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 3:25.90 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 16, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 3:09.18 | ||||||
2 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 3:16.24 | ||||||
3 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:40.91 | ||||||
Løb 16, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 2:35.09 | ||||||
2 | Victoria Klintrup Jespers | 2001 | IHF Svømning | 3:12.92 | ||||||
Løb 16, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Synnøve Døskeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 3:24.70 | ||||||
Løb 16, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hanne Sofie Lundevold Nilsen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:42.08 | ||||||
2 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 3:02.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.23 | ||||||
2 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.78 | ||||||
3 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:25.25 | ||||||
4 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:26.57 | ||||||
5 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.85 | ||||||
6 | Nikolai Sander | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:30.86 | ||||||
7 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:31.14 | ||||||
8 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:32.99 | ||||||
9 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:33.71 | ||||||
10 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:33.81 | ||||||
11 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:34.47 | ||||||
12 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:35.23 | ||||||
13 | Jimmy Nielsen | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:37.69 | ||||||
14 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:39.52 | ||||||
15 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:45.45 | ||||||
16 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:45.81 | ||||||
17 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:46.05 | ||||||
18 | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:48.36 | ||||||
19 | Valdemar Lykkegaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:57.03 | ||||||
- | Birk Lee Johansen | 2002 | Kristiansand Svømmeallianse | DNS | ||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:07.68 | ||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:10.08 | ||||||
3 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:10.49 | ||||||
4 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.34 | ||||||
5 | Marius Nørgaard | 2001 | Hobro Svømmeklub | 1:16.31 | ||||||
6 | Anders Vestergaard | 2001 | Brønderslev SK08 | 1:18.13 | ||||||
7 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:20.45 | ||||||
8 | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:22.16 | ||||||
9 | Lawrence Langley | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:22.82 | ||||||
10 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.25 | ||||||
11 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:23.76 | ||||||
12 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:24.39 | ||||||
13 | Sebastian Dogger | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:26.63 | ||||||
14 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:27.17 | ||||||
15 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:28.71 | ||||||
16 | Frederik N. Jensen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:48.04 | ||||||
- | Amin Nedergaard | 2001 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Asger S. Nielsson | 2000 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Fredrik Noddeland | 2000 | Kristiansand Svømmeallianse | DSQ | ej forts bev 50m | |||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:07.85 | ||||||
2 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:09.17 | ||||||
3 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.20 | ||||||
4 | Emil Leander Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:10.73 | ||||||
5 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:12.28 | ||||||
6 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.21 | ||||||
7 | Ole Jørmeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 1:16.30 | ||||||
8 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:16.46 | ||||||
9 | Christopher Arnholtz | 1998 | Swim Team Neptun | 1:17.71 | ||||||
10 | Johannes Hope | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:17.86 | ||||||
11 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:18.56 | ||||||
12 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:22.47 | ||||||
- | Andreas Steffensen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eirik Frestad | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:03.73 | ||||||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:07.15 | ||||||
3 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 1:08.77 | ||||||
4 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:09.81 | ||||||
5 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 1:10.72 | ||||||
6 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:10.87 | ||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Brustveit | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:04.45 | ||||||
2 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Randers GF Neptun | 1:07.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:37.08 | ||||||
2 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:54.87 | ||||||
3 | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:55.96 | ||||||
4 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:57.79 | ||||||
5 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:58.88 | ||||||
6 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:59.90 | ||||||
7 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:03.86 | ||||||
8 | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 2:15.76 | ||||||
- | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ej forts bev | |||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.88 | ||||||
2 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.92 | ||||||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:21.25 | ||||||
4 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:23.06 | ||||||
5 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:29.04 | ||||||
6 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:30.61 | ||||||
7 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:32.07 | ||||||
8 | Lea Serup Schøn | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:33.67 | ||||||
9 | Stine Marie Andersen | 2003 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:34.75 | ||||||
10 | Maibritt Christensen | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:35.28 | ||||||
11 | Cecilie V Jensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:36.17 | ||||||
12 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:36.90 | ||||||
13 | Signe Thomsen | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:36.92 | ||||||
14 | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:38.45 | ||||||
15 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:39.85 | ||||||
16 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:41.00 | ||||||
17 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:42.27 | ||||||
18 | Johanne Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:42.60 | ||||||
19 | Cecilie V Christensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:43.95 | ||||||
20 | Zarah Heden Mortensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:47.03 | ||||||
21 | Nanna Bak | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:52.14 | ||||||
22 | Mia Kunoe Tarp | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 2:04.63 | ||||||
23 | Ida Troldborg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 2:08.92 | ||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:12.08 | ||||||
2 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:15.04 | ||||||
3 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.18 | ||||||
4 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.79 | ||||||
5 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:17.21 | ||||||
6 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:18.09 | ||||||
7 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:19.51 | ||||||
8 | Othine Ruenes | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:21.32 | ||||||
9 | Ida Bøgh Hald | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:21.37 | ||||||
10 | Nikoline Østerberg | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:21.69 | ||||||
11 | Marie Hinna | 2000 | Stavanger Svømme Club | 1:21.79 | ||||||
12 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:21.80 | ||||||
13 | Line Johannsen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:22.41 | ||||||
14 | Kirstine Frandsen | 2001 | Swim Team Neptun | 1:22.64 | ||||||
15 | Victoria Klintrup Jespers | 2001 | IHF Svømning | 1:23.82 | ||||||
16 | Signe Rosendal | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:24.77 | ||||||
17 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.90 | ||||||
18 | Emma Lund | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:25.31 | ||||||
19 | Celine Abrahamsen | 2001 | Stavanger Svømme Club | 1:25.47 | ||||||
20 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:26.37 | ||||||
21 | Julie Lund | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | 1:27.12 | ||||||
22 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:27.33 | ||||||
23 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Brønderslev SK08 | 1:27.96 | ||||||
24 | Michelle Pedersen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:29.81 | ||||||
25 | Anne Rytter | 2000 | Swim Team Neptun | 1:30.74 | ||||||
26 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:33.35 | ||||||
27 | Signe Christensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 1:33.45 | ||||||
28 | Emilia Nielsen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:36.54 | ||||||
29 | Ida Christensen | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:40.25 | ||||||
30 | Martyna Katarzyna Truchan | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:46.37 | ||||||
31 | Kathrine Steffensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 1:50.33 | ||||||
- | Ditte Toft Ibsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej fots bev 50m | |||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:12.91 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:13.55 | ||||||
3 | Sara Stoebner | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:14.31 | ||||||
4 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:14.94 | ||||||
5 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 1:16.95 | ||||||
6 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:17.23 | ||||||
7 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:17.60 | ||||||
8 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:17.63 | ||||||
9 | Martha Moeslund | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:17.64 | ||||||
10 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:17.87 | ||||||
11 | Caroline Christensen | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:19.26 | ||||||
12 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 1:20.71 | ||||||
13 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:21.57 | ||||||
14 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:22.05 | ||||||
15 | Camilla Johannesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:22.34 | ||||||
16 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:23.73 | ||||||
17 | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:27.30 | ||||||
18 | Camilla Braad | 1998 | Swim Team Neptun | 1:27.55 | ||||||
19 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 1:29.10 | ||||||
20 | Hedda Othilie Hagen | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:32.90 | ||||||
21 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 1:38.47 | ||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:11.90 | ||||||
2 | Lenette Nielsen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:12.02 | ||||||
3 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:12.05 | ||||||
4 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:16.34 | ||||||
5 | Line Juul Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.15 | ||||||
6 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:17.54 | ||||||
7 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:19.17 | ||||||
8 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:22.74 | ||||||
9 | Alma Aaste Løvstuen Moen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:27.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 12:31 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:52.37 | ||||||
2 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:00.34 | ||||||
3 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:04.17 | ||||||
4 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:07.64 | ||||||
5 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:12.28 | ||||||
6 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 3:13.02 | ||||||
7 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:21.83 | ||||||
8 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 3:25.46 | ||||||
9 | Nikolai Sander | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 3:28.64 | ||||||
10 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 3:33.20 | ||||||
11 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 3:33.94 | ||||||
12 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:37.79 | ||||||
13 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:38.96 | ||||||
14 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 3:40.21 | ||||||
15 | Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 3:45.58 | ||||||
16 | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | Horsens Svømmeklub | 3:48.06 | ||||||
17 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 4:00.45 | ||||||
18 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 4:00.80 | ||||||
19 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 4:20.97 | ||||||
- | Rune Worm | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DNS | ||||||
- | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | brystben i fly | |||||
- | Birk Lee Johansen | 2002 | Kristiansand Svømmeallianse | DSQ | cr ben i fly | |||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:27.44 | ||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:31.65 | ||||||
3 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:32.51 | ||||||
4 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:33.59 | ||||||
5 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:40.61 | ||||||
6 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 2:43.21 | ||||||
7 | Alexander Stær | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:43.86 | ||||||
8 | Aksel Skrydstrup | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:44.57 | ||||||
9 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:44.83 | ||||||
10 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:46.36 | ||||||
11 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:46.38 | ||||||
12 | Frederik Røginnd | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:47.84 | ||||||
13 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:48.99 | ||||||
14 | Christian Bonde | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 2:49.94 | ||||||
15 | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 2:50.34 | ||||||
16 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 2:51.06 | ||||||
17 | Lukas Kranker | 2000 | Brønderslev SK08 | 2:55.28 | ||||||
18 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:55.64 | ||||||
19 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:59.99 | ||||||
20 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 3:00.87 | ||||||
21 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 3:01.10 | ||||||
22 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:02.22 | ||||||
23 | Benjamin Teland | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 3:04.95 | ||||||
24 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 3:06.74 | ||||||
25 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 3:17.95 | ||||||
26 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 3:24.23 | ||||||
27 | Nicklas M Jensen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 3:40.22 | ||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:26.35 | ||||||
2 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:26.63 | ||||||
3 | Andreas K Larsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:27.86 | ||||||
4 | Pär Börjeson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:28.40 | ||||||
5 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:29.61 | ||||||
6 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:31.03 | ||||||
7 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:32.53 | ||||||
8 | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:33.35 | ||||||
9 | Jacob Harboe | 1998 | Swim Team Neptun | 2:35.14 | ||||||
10 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 2:35.80 | ||||||
11 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 2:36.06 | ||||||
12 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | Aars Svømmeklub | 2:36.18 | ||||||
13 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 2:36.36 | ||||||
14 | Frederik Marcussen | 1999 | Brønderslev SK08 | 2:36.88 | ||||||
15 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:37.33 | ||||||
16 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:38.45 | ||||||
17 | Simon Johannsen | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:38.66 | ||||||
18 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 2:39.84 | ||||||
19 | Fredrik Håbesland Klausen | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:43.08 | ||||||
20 | Frederik Peter Bager | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:46.95 | ||||||
21 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:49.27 | ||||||
22 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:51.27 | ||||||
23 | Jens Bo Conrad | 1998 | IHF Svømning | 2:52.25 | ||||||
24 | Rasmus Grøn | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 3:30.59 | ||||||
- | Andreas Steffensen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 2:20.68 | ||||||
2 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 2:30.44 | ||||||
3 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 2:30.88 | ||||||
4 | Marc Ochsendorf | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:34.50 | ||||||
5 | Niclas Henriksen | 1997 | Swim Team Neptun | 2:36.82 | ||||||
6 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 2:37.30 | ||||||
7 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 2:58.13 | ||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 2:31.42 | ||||||
2 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 2:54.22 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 13:21 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:31.94 | ||||||
2 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:48.45 | ||||||
3 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:50.62 | ||||||
4 | Betty Marie Jensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:55.93 | ||||||
5 | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 3:57.84 | ||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 2:47.58 | ||||||
2 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:51.04 | ||||||
3 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:55.41 | ||||||
4 | Emma Stecher | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 2:57.34 | ||||||
5 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 2:59.44 | ||||||
6 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 3:04.97 | ||||||
7 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:05.80 | ||||||
8 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 3:06.63 | ||||||
9 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:13.45 | ||||||
10 | Lea Serup Schøn | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 3:16.92 | ||||||
11 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 3:18.05 | ||||||
12 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Brønderslev SK08 | 3:18.24 | ||||||
13 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 3:20.31 | ||||||
14 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 3:24.69 | ||||||
15 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:26.01 | ||||||
16 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | 3:26.22 | ||||||
17 | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 3:28.68 | ||||||
18 | Cecilie V Jensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 3:32.00 | ||||||
19 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 3:32.22 | ||||||
20 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:34.85 | ||||||
21 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 3:55.08 | ||||||
22 | Sara Bundgaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 3:56.31 | ||||||
- | Cecilie V Christensen | 2002 | Brønderslev SK08 | DSQ | en ej sm van pl br | |||||
- | Maiken Kjærsgaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | asym arm i fly | |||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 2:40.30 | ||||||
2 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:46.12 | ||||||
3 | Nikoline Østerberg | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:46.94 | ||||||
4 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 2:47.63 | ||||||
5 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:51.29 | ||||||
6 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:53.34 | ||||||
7 | Ida Bøgh Hald | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:53.73 | ||||||
8 | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 2:57.62 | ||||||
9 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:59.60 | ||||||
10 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:02.20 | ||||||
11 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 3:06.14 | ||||||
12 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:07.25 | ||||||
13 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 3:11.07 | ||||||
14 | Andrea Zanchetta | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 3:24.59 | ||||||
- | Camilla Outzen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Linnea Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | af mave 100m | |||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:34.57 | ||||||
2 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 2:34.84 | ||||||
3 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 2:41.89 | ||||||
4 | Marie Eske | 1999 | Swim Team Neptun | 2:43.79 | ||||||
5 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 2:45.66 | ||||||
6 | Malene Tørnkvist | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:47.63 | ||||||
7 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:49.00 | ||||||
8 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:49.28 | ||||||
9 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 2:50.32 | ||||||
10 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:53.95 | ||||||
11 | Gynn Davidsen | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 2:54.54 | ||||||
12 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 3:01.72 | ||||||
13 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 3:05.65 | ||||||
14 | Trine Rasmussen | 1999 | Swim Team Neptun | 3:15.00 | ||||||
15 | Hedda Nes | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 3:42.99 | ||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 2:32.34 | ||||||
2 | Tiril Fredrikke Rist Jensen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:33.39 | ||||||
3 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 2:35.61 | ||||||
4 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 2:44.51 | ||||||
5 | Lenette Nielsen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:44.90 | ||||||
6 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 2:47.09 | ||||||
7 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 2:47.49 | ||||||
8 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 2:48.41 | ||||||
9 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 2:51.28 | ||||||
10 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 3:01.48 | ||||||
11 | Kathrine Breum | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 3:04.94 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 14:30 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 15:28 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 21, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:12.90 | 2:33.25 | 3:54.53 | 5:15.72 | 20:07.00 | ||
6:37.67 | 7:57.95 | 9:18.37 | 10:39.99 | |||||||
12:02.06 | 13:24.43 | 14:47.29 | 16:09.03 | |||||||
17:30.04 | 18:49.82 | |||||||||
2 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:16.57 | 2:38.78 | 4:01.34 | 5:23.88 | 20:26.31 | ||
6:46.38 | 8:08.59 | 9:31.35 | 10:54.63 | |||||||
12:16.77 | 13:38.98 | 15:01.47 | 16:23.74 | |||||||
17:44.98 | 19:05.88 | |||||||||
3 | Lukas Kranker | 2000 | Brønderslev SK08 | 1:13.97 | 2:38.85 | 4:06.10 | 5:34.56 | 21:48.57 | ||
7:03.63 | 8:33.37 | 10:03.13 | 11:32.18 | |||||||
13:02.30 | 14:32.16 | 16:01.34 | 17:30.10 | |||||||
18:57.58 | 20:25.32 | |||||||||
Løb 21, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:08.80 | 2:21.36 | 3:34.26 | 4:47.17 | 17:58.96 | ||
5:59.72 | 7:12.41 | 8:25.28 | 9:38.48 | |||||||
10:51.10 | 12:03.80 | 13:16.22 | 14:27.36 | |||||||
15:38.03 | 16:48.87 | |||||||||
2 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.45 | 2:20.57 | 3:33.49 | 4:45.95 | 18:08.55 | ||
5:59.00 | 7:12.08 | 8:25.27 | 9:38.77 | |||||||
10:51.62 | 12:04.25 | 13:17.04 | 14:29.69 | |||||||
15:42.77 | 16:55.87 | |||||||||
3 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.08 | 2:19.87 | 3:34.71 | 4:50.08 | 18:17.76 | ||
6:05.37 | 7:19.31 | 8:33.34 | 9:47.75 | |||||||
11:01.82 | 12:16.00 | 13:29.44 | 14:42.74 | |||||||
15:55.39 | 17:07.83 | |||||||||
4 | Ole Jørmeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 1:09.64 | 2:23.54 | 3:38.95 | 4:53.41 | 18:32.89 | ||
6:08.09 | 7:21.89 | 8:36.08 | 9:50.41 | |||||||
11:04.57 | 12:18.91 | 13:34.15 | 14:49.45 | |||||||
16:05.08 | 17:20.23 | |||||||||
5 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 1:09.05 | 2:23.09 | 3:39.11 | 4:54.69 | 18:41.87 | ||
9:56.20 | ||||||||||
6 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:15.42 | 2:35.36 | 3:55.33 | 5:14.08 | 19:47.31 | ||
6:33.49 | 7:52.83 | 9:12.02 | 10:31.11 | |||||||
11:51.02 | 13:11.18 | 14:31.66 | 15:51.27 | |||||||
17:10.92 | 18:29.75 | |||||||||
7 | Julian Sebastian Solås | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:11.28 | 2:32.63 | 3:56.01 | 5:21.89 | 20:39.28 | ||
6:44.73 | 8:09.99 | 9:34.62 | 10:56.59 | |||||||
12:19.52 | 13:42.70 | 15:05.78 | 16:28.87 | |||||||
17:52.95 | 19:17.45 | |||||||||
8 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 1:15.99 | 2:39.51 | 4:05.13 | 5:31.09 | 21:27.58 | ||
6:58.84 | 8:26.91 | 9:55.18 | 11:22.21 | |||||||
12:51.27 | 14:22.68 | 15:51.53 | 17:19.94 | |||||||
18:47.45 | 20:09.56 | |||||||||
Løb 21, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Marcus Brandborg | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.16 | 2:24.21 | 3:39.26 | 4:55.63 | 18:39.94 | ||
6:11.21 | 7:27.09 | 8:42.82 | 9:56.61 | |||||||
11:11.23 | 12:26.79 | 13:42.56 | 14:58.34 | |||||||
16:12.95 | 17:27.46 | |||||||||
2 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:08.75 | 2:23.75 | 3:39.34 | 4:55.59 | 18:58.70 | ||
6:11.46 | 7:27.63 | 8:43.62 | 9:59.55 | |||||||
11:16.19 | 12:32.81 | 13:49.60 | 15:06.86 | |||||||
16:24.45 | 17:41.74 | |||||||||
Løb 21, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Kristian Ranghøj | 1995 | Swim Team Neptun | 1:09.91 | 2:23.96 | 3:38.68 | 4:53.20 | 18:34.24 | ||
6:08.29 | 7:22.83 | 8:37.40 | 9:51.81 | |||||||
11:06.67 | 12:21.77 | 13:37.10 | 14:52.22 | |||||||
16:07.35 | 17:21.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 15:28 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 15:23 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 22, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 7:10.19 | 27:23.05 | |||||
14:37.83 | ||||||||||
Løb 22, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:13.39 | 2:31.29 | 3:49.79 | 5:09.02 | 19:29.97 | ||
6:28.22 | 7:46.88 | 9:05.41 | 10:24.02 | |||||||
11:41.71 | 13:00.44 | 14:18.90 | 15:36.99 | |||||||
16:55.32 | 18:13.31 | |||||||||
2 | Line Johannsen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:17.94 | 2:42.75 | 4:06.97 | 5:31.95 | 20:43.21 | ||
6:54.99 | 8:18.08 | 9:42.09 | 11:06.06 | |||||||
12:31.08 | 13:53.99 | 15:17.04 | 16:39.82 | |||||||
18:01.60 | 19:24.01 | |||||||||
3 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:25.74 | 2:59.71 | 4:34.45 | 6:07.17 | 23:03.50 | ||
7:40.34 | 9:13.88 | 10:47.47 | 12:21.48 | |||||||
13:54.93 | 15:27.75 | 17:01.86 | 18:33.92 | |||||||
20:05.13 | 21:37.01 | |||||||||
Løb 22, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.92 | 2:22.59 | 3:37.26 | 4:51.48 | 18:22.49 | ||
6:05.45 | 7:20.09 | 8:33.18 | 9:47.10 | |||||||
11:01.24 | 12:15.62 | 13:29.76 | 14:43.55 | |||||||
15:57.72 | 17:11.34 | |||||||||
2 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:14.06 | 2:32.11 | 3:49.82 | 5:07.46 | 19:44.90 | ||
6:25.84 | 7:44.87 | 9:03.78 | 10:23.24 | |||||||
11:43.94 | 13:03.75 | 14:24.29 | 15:45.41 | |||||||
17:05.88 | 18:26.46 | |||||||||
3 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:18.97 | 2:43.17 | 4:08.61 | 5:33.55 | 20:59.17 | ||
6:57.98 | 8:23.03 | 9:48.35 | 11:13.13 | |||||||
12:38.07 | 14:02.59 | 15:26.60 | 16:50.56 | |||||||
18:14.17 | 19:37.09 | |||||||||
4 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 1:18.10 | 2:42.24 | 4:07.08 | 5:30.71 | 21:17.33 | ||
6:53.97 | 8:17.73 | 9:42.17 | 11:07.02 | |||||||
12:33.27 | 14:00.30 | 15:27.92 | 16:54.89 | |||||||
18:22.69 | 19:50.15 | |||||||||
5 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 1:21.89 | 2:53.58 | 4:26.76 | 6:00.26 | 23:02.43 | ||
7:33.90 | 9:07.18 | 10:41.19 | 12:14.81 | |||||||
13:49.38 | 15:23.40 | 16:57.09 | 18:29.63 | |||||||
20:03.19 | 21:34.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 15:23 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 15:30 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 23, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Birkerød 1 | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 5:08.32 | ||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 36.35 | 1:16.21 | 1:16.21 | ||||||
Frederik Røginnd | 2001 | 40.24 | 1:28.96 | 2:45.17 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 39.60 | ||||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 5:08.32 | 5:08.32 | |||||||
2 | As 4 Årg 00/01 | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 5:10.05 | ||||||
Søren P. Rasmussen | 2001 | 39.68 | 1:21.14 | 1:21.14 | ||||||
Thomas Schiby | 2001 | 43.22 | 1:30.06 | 2:51.20 | ||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 32.63 | 1:10.80 | 4:02.00 | ||||||
Christian Bonde | 2001 | 33.78 | 1:08.05 | 5:10.05 | ||||||
3 | Sigma Birkerød 4 | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 5:24.28 | ||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 39.86 | 1:19.86 | 1:19.86 | ||||||
Sebastian M. Staal | 2002 | 45.05 | 1:36.24 | 2:56.10 | ||||||
Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 35.95 | 1:20.82 | 4:16.92 | ||||||
Kristian Torp | 2000 | 31.43 | 1:07.36 | 5:24.28 | ||||||
4 | Sigma Birkerød 2 | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 5:44.03 | ||||||
Mathias Holm | 2001 | 40.88 | 1:23.65 | 1:23.65 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 47.01 | 1:40.59 | 3:04.24 | ||||||
Christian Boutrup | 2003 | 40.81 | 1:26.93 | 4:31.17 | ||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 33.73 | 1:12.86 | 5:44.03 | ||||||
5 | Sigma Birkerød 3 | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 5:57.13 | ||||||
Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 40.40 | 1:22.89 | 1:22.89 | ||||||
Alexander Platzer | 2002 | 50.07 | 1:44.03 | 3:06.92 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 42.22 | 1:34.46 | 4:41.38 | ||||||
Victor Arendt Skytte | 2002 | 35.44 | 1:15.75 | 5:57.13 | ||||||
6 | S68 Herrer | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 7:17.23 | ||||||
Amin Nedergaard | 2001 | 53.39 | 1:50.03 | 1:50.03 | ||||||
Frederik N. Jensen | 2000 | |||||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | |||||||||
Rune S. Nielsson | 2003 | 7:17.23 | 7:17.23 | |||||||
- | Bsk08 23 | 2000 | Brønderslev SK08 | DSQ | tyvstart | |||||
Nikolaj Sand | 2000 | 35.89 | 1:14.22 | 1:14.22 | ||||||
Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 44.17 | 2:50.58 | |||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 4:13.25 | ||||||||
Løb 23, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | As 1 Årg 98/99 | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 4:19.27 | ||||||
Lars Lyhne | 1999 | 31.35 | 1:05.65 | 1:05.65 | ||||||
Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 33.82 | 1:12.92 | 2:18.57 | ||||||
Sebastian Reese | 1998 | 30.23 | 1:04.69 | 3:23.26 | ||||||
Andreas K Larsen | 1999 | 27.25 | 56.01 | 4:19.27 | ||||||
2 | Kristiansand Sa Herrer 1 | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 4:26.70 | ||||||
Eirik Frestad | 1997 | 31.11 | 1:06.09 | 1:06.09 | ||||||
Julian Sebastian Solås | 1999 | 37.83 | 1:21.06 | 2:27.15 | ||||||
Simen Halse Larsen | 1997 | 29.33 | 1:03.36 | 3:30.51 | ||||||
Hakeem Teland | 1998 | 26.58 | 56.19 | 4:26.70 | ||||||
3 | As 3 Årg 98/99 | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 4:33.14 | ||||||
Sebastian Brun Koch | 1998 | 34.07 | 1:09.31 | 1:09.31 | ||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 37.50 | 1:18.26 | 2:27.57 | ||||||
Martin Larsen | 1998 | 29.94 | 1:05.74 | 3:33.31 | ||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 27.76 | 59.83 | 4:33.14 | ||||||
4 | Grindsted | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 4:41.19 | ||||||
Frederik Linck | 1997 | 34.16 | 1:11.77 | 1:11.77 | ||||||
Jakob Brinkmann | 1996 | 34.61 | 1:16.10 | 2:27.87 | ||||||
Mikkel Gade | 1999 | 29.37 | 1:03.58 | 3:31.45 | ||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 33.67 | 1:09.74 | 4:41.19 | ||||||
5 | Horsens Drenge 2 | 1998 | Horsens Svømmeklub | 4:41.25 | ||||||
Mathias Dalsgaard | 2000 | 35.07 | 1:13.48 | 1:13.48 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 37.49 | 1:18.72 | 2:32.20 | ||||||
Lukas Lindstrøm | 1998 | 31.18 | 1:07.26 | 3:39.46 | ||||||
Alexander Jensen | 1998 | 29.64 | 1:01.79 | 4:41.25 | ||||||
6 | As 2 Årg 96/97 | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 4:45.83 | ||||||
Lasse Harde | 1998 | 34.22 | 1:12.27 | 1:12.27 | ||||||
Marcus Brandborg | 1997 | 34.28 | 1:13.98 | 2:26.25 | ||||||
Andreas M. Porsmose | 1998 | 32.28 | 1:11.21 | 3:37.46 | ||||||
Mads L. Werther | 2000 | 31.83 | 1:08.37 | 4:45.83 | ||||||
7 | Aarhus Swim Herrer | 1998 | Aarhus Swim | 4:54.58 | ||||||
Alexander Stær | 2001 | 1:21.01 | 1:21.01 | |||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | |||||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | |||||||||
Søren Wolf | 2000 | 4:54.58 | 4:54.58 | |||||||
8 | Kristiansand Sa Herrer 2 | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 5:13.74 | ||||||
Benjamin Teland | 2001 | 41.97 | 1:24.35 | 1:24.35 | ||||||
Johannes Fatland Skjeie | 1997 | |||||||||
Fredrik Håbesland Klausen | 1999 | |||||||||
Johannes Hope | 1999 | 5:13.74 | 5:13.74 | |||||||
9 | S68 1 Herrer | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 5:20.27 | ||||||
Asger S. Nielsson | 2000 | 46.50 | 1:35.91 | 1:35.91 | ||||||
Gustav Yde | 2000 | 36.15 | 1:17.22 | 2:53.13 | ||||||
Magnus Yde | 1996 | 29.31 | 1:03.66 | 3:56.79 | ||||||
Kristian B. Rasmussen | 2003 | 38.94 | 1:23.48 | 5:20.27 | ||||||
10 | Aabybro Swimteam Herrer23 | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 6:56.49 | ||||||
Nicklas M Jensen | 2001 | 1:44.90 | 1:44.90 | |||||||
Rasmus Grøn | 1999 | |||||||||
Simon Andersen | 2000 | |||||||||
Jacob Toft | 2003 | 6:56.49 | 6:56.49 | |||||||
- | Mass Herrar | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Tor Leander | 1999 | |||||||||
Pär Börjeson | 1998 | |||||||||
Tobias Åberg | 2000 | |||||||||
Marco Häyhänen | 1999 | DNS | ||||||||
- | Horsens Drenge 1 | 1996 | Horsens Svømmeklub | DSQ | er brudt v 15m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 15:30 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 15:30 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 24, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | As 4 Årg 02/03 | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 5:34.60 | ||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 1:22.82 | 1:22.82 | |||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | |||||||||
Emma Stecher | 2003 | |||||||||
Sofie Hein Rimmen | 2002 | 5:34.60 | 5:34.60 | |||||||
2 | Sigma Swim Birkerød 2 | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 6:25.30 | ||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 1:29.90 | 1:29.90 | |||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | |||||||||
Laura Boutrup | 2003 | |||||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 6:25.30 | 6:25.30 | |||||||
3 | Bsk08 24 | 2002 | Brønderslev SK08 | 6:33.48 | ||||||
Ida Rom Weikert | 2002 | 44.34 | 1:31.03 | 1:31.03 | ||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 49.20 | 1:44.24 | 3:15.27 | ||||||
Amalije Kristensen | 2002 | 44.34 | 1:44.52 | 4:59.79 | ||||||
Johanne Jensen | 2002 | 42.89 | 1:33.69 | 6:33.48 | ||||||
- | Sigma Birkerød 1 | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNF | ||||||
Clara Gjerløv | 2002 | |||||||||
Løb 24, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Kristiansand Sa Damer 1 | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 4:47.90 | ||||||
Sara Stoebner | 1998 | 37.13 | 1:16.93 | 1:16.93 | ||||||
Tiril Fredrikke Rist Jensen | 1994 | 36.62 | 1:19.68 | 2:36.61 | ||||||
Hanne Sofie Lundevold Nilsen | 1994 | 29.71 | 1:06.68 | 3:43.29 | ||||||
Malene Tørnkvist | 1998 | 29.78 | 1:04.61 | 4:47.90 | ||||||
2 | Horsens Piger 1 | 1996 | Horsens Svømmeklub | 4:55.10 | ||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 34.06 | 1:11.18 | 1:11.18 | ||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | |||||||||
Christina Løth Andersen | 1997 | |||||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 4:55.10 | 4:55.10 | |||||||
3 | S68 1 | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 4:56.18 | ||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 34.95 | 1:13.66 | 1:13.66 | ||||||
Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 40.52 | 1:22.73 | 2:36.39 | ||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 33.84 | 1:12.70 | 3:49.09 | ||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 32.51 | 1:07.09 | 4:56.18 | ||||||
4 | As 2 Årg 00/01 | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 5:07.32 | ||||||
Emma A Andersen | 2000 | 37.91 | 1:17.36 | 1:17.36 | ||||||
Signe Rosendal | 2000 | 43.49 | 1:30.51 | 2:47.87 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 34.22 | 1:13.12 | 4:00.99 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 31.75 | 1:06.33 | 5:07.32 | ||||||
5 | Aarhus Swim Damer | 1999 | Aarhus Swim | 5:07.48 | ||||||
Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 37.68 | 1:19.80 | 1:19.80 | ||||||
Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 37.19 | 1:21.56 | 2:41.36 | ||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 34.43 | 1:15.95 | 3:57.31 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 32.59 | 1:10.17 | 5:07.48 | ||||||
6 | Horsens Piger 2 | 2001 | Horsens Svømmeklub | 5:19.99 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 39.10 | 1:20.57 | 1:20.57 | ||||||
Sille Ibsen | 2001 | 41.01 | 1:27.14 | 2:47.71 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 37.62 | 1:23.93 | 4:11.64 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 32.93 | 1:08.35 | 5:19.99 | ||||||
7 | As 1 Årg 98/99 | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 5:21.80 | ||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 1:17.91 | 1:17.91 | |||||||
Emma Lund | 2000 | |||||||||
Camilla Outzen | 2000 | |||||||||
Camilla Johannesen | 1999 | 5:21.80 | 5:21.80 | |||||||
8 | As 3 Årg 00/01 | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 5:22.35 | ||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 1:16.30 | 1:16.30 | |||||||
Maja Meinert | 2001 | |||||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | |||||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 5:22.35 | 5:22.35 | |||||||
9 | Kristiansand Sa Damer 2 | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 5:23.96 | ||||||
Rebecca Sundtjønn | 1998 | 38.75 | 1:21.99 | 1:21.99 | ||||||
Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 40.24 | 1:27.89 | 2:49.88 | ||||||
Vera Fossdal-Uleberg | 2001 | 38.73 | 1:24.56 | 4:14.44 | ||||||
Caroline Birkeland | 1998 | 33.53 | 1:09.52 | 5:23.96 | ||||||
10 | S68 2 | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 5:26.23 | ||||||
Marie Brandt Pedersen | 2000 | 40.45 | 1:24.12 | 1:24.12 | ||||||
Camilla D. Hansen | 2000 | 41.93 | 1:30.78 | 2:54.90 | ||||||
Anne Tollerup | 1998 | 38.06 | 1:19.77 | 4:14.67 | ||||||
Astrid Yde | 2000 | 34.56 | 1:11.56 | 5:26.23 | ||||||
11 | S68 3 | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 5:59.82 | ||||||
Signe Christensen | 2001 | 1:30.03 | 1:30.03 | |||||||
Maria Ingvardsen | 1997 | |||||||||
Laura Ragnarsdottir | 1998 | |||||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 5:59.82 | 5:59.82 | |||||||
12 | Aabybro Swimteam Damer 24 | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 6:19.45 | ||||||
Stine Boye Kristiansen | 1998 | 48.96 | 1:36.62 | 1:36.62 | ||||||
Ida Troldborg | 2003 | 54.55 | 1:54.55 | 3:31.17 | ||||||
Andrea Zanchetta | 2000 | 45.80 | 1:35.87 | 5:07.04 | ||||||
Freja Emborg Sørensen | 1999 | 33.83 | 1:12.41 | 6:19.45 | ||||||
13 | S68 4 | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 6:33.77 | ||||||
Zarah Heden Mortensen | 2002 | 52.41 | 1:44.99 | 1:44.99 | ||||||
Cecilie V Jensen | 2002 | 54.21 | ||||||||
Kathrine Breum | 1997 | |||||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 6:33.77 | 6:33.77 | |||||||
14 | Sigma Birkerød 2 | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 6:58.10 | ||||||
Alberte Vallentin | 2003 | |||||||||
Esmeralda Johansen | 2004 | |||||||||
Camille Nørby | 2004 | |||||||||
Betty Marie Jensen | 2004 | 6:58.10 | 6:58.10 | |||||||
- | Kristiansand Sa Damer 3 | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Mass Damer | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Amanda Magnusson | 1999 | |||||||||
Tova Olsson | 2001 | |||||||||
Linnea Lundborg | 2000 | |||||||||
Alice Lindché | 1999 | DNS | ||||||||
- | Piger 1 Pingvinen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | tyvstart | |||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 1:24.11 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 15:30 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 09:25 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:16.54 | ||||||
2 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:31.09 | ||||||
3 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:32.95 | ||||||
4 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 4:57.37 | ||||||
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:46.72 | ||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:47.46 | ||||||
3 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 2:47.57 | ||||||
4 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 3:06.72 | ||||||
5 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 3:08.36 | ||||||
6 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 3:10.17 | ||||||
7 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 3:12.30 | ||||||
8 | Lasse Jensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 3:14.96 | ||||||
9 | Christian Bonde | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 3:17.51 | ||||||
10 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 3:29.21 | ||||||
11 | Frederik N. Jensen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 4:11.92 | ||||||
12 | Amin Nedergaard | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 4:23.91 | ||||||
13 | Nicklas M Jensen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 4:28.28 | ||||||
- | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Asger S. Nielsson | 2000 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | ej udadv fod | |||||
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:40.96 | ||||||
2 | Pär Börjeson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:41.76 | ||||||
3 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:42.10 | ||||||
4 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:47.19 | ||||||
5 | Julian Sebastian Solås | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 3:01.11 | ||||||
6 | Emil Mikkelsen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 3:28.61 | ||||||
7 | Rasmus Grøn | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 3:42.06 | ||||||
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marc Ochsendorf | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:43.03 | ||||||
2 | Marcus Brandborg | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 2:46.50 | ||||||
3 | Niclas Henriksen | 1997 | Swim Team Neptun | 3:00.03 | ||||||
4 | Johannes Fatland Skjeie | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 3:15.14 | ||||||
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 2:31.70 | ||||||
2 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 2:36.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 09:25 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 09:51 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:51.83 | ||||||
2 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:56.96 | ||||||
3 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 4:08.11 | ||||||
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 3:20.61 | ||||||
2 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 3:24.76 | ||||||
3 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:24.93 | ||||||
4 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:37.56 | ||||||
5 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Brønderslev SK08 | 3:37.62 | ||||||
6 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:40.80 | ||||||
7 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:57.33 | ||||||
8 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 4:00.64 | ||||||
9 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 4:02.71 | ||||||
10 | Sofia Bak | 2002 | Hobro Svømmeklub | 4:05.37 | ||||||
11 | Ida Troldborg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 4:07.04 | ||||||
12 | Amalie O Trondsen | 2003 | Kristiansand Svømmeallianse | 4:12.06 | ||||||
13 | Sara Bundgaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 4:12.64 | ||||||
14 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 4:20.47 | ||||||
15 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 4:32.69 | ||||||
- | Cecilie V Christensen | 2002 | Brønderslev SK08 | DSQ | ben ej sm v plan | |||||
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 2:53.82 | ||||||
2 | Louise Bach Andersen | 2001 | Brønderslev SK08 | 3:04.53 | ||||||
3 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 3:05.37 | ||||||
4 | Line Johannsen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 3:07.22 | ||||||
5 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 3:09.84 | ||||||
6 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 3:11.89 | ||||||
7 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:14.82 | ||||||
8 | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 3:20.92 | ||||||
9 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:22.83 | ||||||
10 | Vera Fossdal-Uleberg | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 3:23.87 | ||||||
11 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 3:30.72 | ||||||
12 | Signe Christensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 3:39.05 | ||||||
13 | Kathrine Steffensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 4:34.80 | ||||||
- | Emma Lund | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Signe Rosendal | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:50.51 | ||||||
2 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 2:51.61 | ||||||
3 | Marie Eske | 1999 | Swim Team Neptun | 3:01.15 | ||||||
4 | Caroline Christensen | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 3:08.51 | ||||||
5 | Hedda Othilie Hagen | 1999 | Stavanger Svømme Club | 3:14.40 | ||||||
6 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 3:22.94 | ||||||
7 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 3:34.78 | ||||||
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tiril Fredrikke Rist Jensen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:52.66 | ||||||
2 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 3:27.80 | ||||||
3 | Alma Aaste Løvstuen Moen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 3:31.93 | ||||||
- | Kathrine Breum | 1997 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 09:51 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 10:16 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.65 | ||||||
2 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 1:09.38 | ||||||
3 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.37 | ||||||
4 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.15 | ||||||
5 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:17.38 | ||||||
6 | Birk Lee Johansen | 2002 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:17.97 | ||||||
7 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:19.76 | ||||||
8 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.58 | ||||||
8 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.58 | ||||||
10 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.77 | ||||||
11 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.26 | ||||||
12 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.79 | ||||||
13 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.65 | ||||||
14 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:35.52 | ||||||
15 | Valdemar Lykkegaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:45.36 | ||||||
16 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 1:47.58 | ||||||
17 | Rune S. Nielsson | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:48.46 | ||||||
- | Rune Worm | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DNS | ||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.76 | ||||||
2 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.26 | ||||||
3 | Søren Wolf | 2000 | IHF Svømning | 1:04.48 | ||||||
4 | Lawrence Langley | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:05.43 | ||||||
4 | Lukas Kranker | 2000 | Brønderslev SK08 | 1:05.43 | ||||||
6 | Marius Nørgaard | 2001 | Hobro Svømmeklub | 1:06.35 | ||||||
7 | Christian Bonde | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.76 | ||||||
8 | Frederik Røginnd | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.73 | ||||||
9 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.77 | ||||||
10 | Mads Nielsen | 2000 | Swim Team Neptun | 1:09.69 | ||||||
11 | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.86 | ||||||
12 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:10.15 | ||||||
13 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.44 | ||||||
14 | Jerlow Lytomt Jacobsen | 2001 | Stavanger Svømme Club | 1:12.22 | ||||||
15 | Sebastian Dogger | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:14.29 | ||||||
16 | Fredrik Noddeland | 2000 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:20.35 | ||||||
17 | Asger S. Nielsson | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:22.64 | ||||||
18 | Nicklas M Jensen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 1:23.42 | ||||||
19 | Amin Nedergaard | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 1:40.73 | ||||||
20 | Frederik N. Jensen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:41.45 | ||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas K Larsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 56.64 | ||||||
2 | Hakeem Teland | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 56.99 | ||||||
3 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 57.11 | ||||||
4 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 58.67 | ||||||
5 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 58.76 | ||||||
6 | Christopher Arnholtz | 1998 | Swim Team Neptun | 1:00.09 | ||||||
7 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.20 | ||||||
8 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:00.40 | ||||||
9 | Jacob Harboe | 1998 | Swim Team Neptun | 1:00.64 | ||||||
10 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.65 | ||||||
11 | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:01.03 | ||||||
12 | Frederik Marcussen | 1999 | Brønderslev SK08 | 1:01.37 | ||||||
13 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:01.40 | ||||||
14 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:02.24 | ||||||
15 | Johannes Hope | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:02.29 | ||||||
16 | Fredrik Håbesland Klausen | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:02.76 | ||||||
17 | Simon Johannsen | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:03.32 | ||||||
18 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | Aars Svømmeklub | 1:03.33 | ||||||
19 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:03.41 | ||||||
20 | Ole Jørmeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 1:03.83 | ||||||
21 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 1:03.91 | ||||||
22 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:03.96 | ||||||
23 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 1:04.14 | ||||||
24 | Jens Bo Conrad | 1998 | IHF Svømning | 1:06.78 | ||||||
25 | Frederik Peter Bager | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:09.08 | ||||||
26 | Emil Mikkelsen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 1:20.16 | ||||||
27 | Rasmus Grøn | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 1:23.15 | ||||||
- | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 57.18 | ||||||
2 | Simen Halse Larsen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 57.65 | ||||||
3 | Eirik Frestad | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 57.70 | ||||||
4 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 57.81 | ||||||
5 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 57.88 | ||||||
6 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 59.61 | ||||||
7 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:02.14 | ||||||
8 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 1:07.03 | ||||||
9 | Johannes Fatland Skjeie | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:07.59 | ||||||
10 | Mads Hald | 1996 | Aars Svømmeklub | 1:07.81 | ||||||
- | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Brustveit | 1993 | Stavanger Svømme Club | 57.26 | ||||||
2 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 59.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 10:16 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.57 | ||||||
2 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:35.80 | ||||||
3 | Betty Marie Jensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:37.31 | ||||||
4 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:40.91 | ||||||
5 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:41.16 | ||||||
6 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:48.46 | ||||||
7 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:49.65 | ||||||
8 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:52.76 | ||||||
9 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:56.35 | ||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:10.53 | ||||||
2 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:11.38 | ||||||
3 | Emma Stecher | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 1:11.82 | ||||||
4 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:13.89 | ||||||
5 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:13.96 | ||||||
6 | Lea Serup Schøn | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:14.91 | ||||||
7 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.21 | ||||||
8 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:16.68 | ||||||
9 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:19.36 | ||||||
10 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:19.59 | ||||||
11 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.07 | ||||||
12 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:20.55 | ||||||
13 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:20.68 | ||||||
14 | Cecilie V Jensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:22.71 | ||||||
15 | Stine Marie Andersen | 2003 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:25.91 | ||||||
16 | Adele Bjørnevåg | 2003 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:28.33 | ||||||
17 | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:28.81 | ||||||
18 | Sofia Bak | 2002 | Hobro Svømmeklub | 1:30.24 | ||||||
19 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:31.69 | ||||||
20 | Zarah Heden Mortensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:32.50 | ||||||
21 | Johanne Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:33.68 | ||||||
22 | Amalie O Trondsen | 2003 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:38.44 | ||||||
23 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 1:38.59 | ||||||
24 | Sara Bundgaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:41.43 | ||||||
25 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:41.90 | ||||||
26 | Ida Troldborg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 1:43.72 | ||||||
27 | Pernille Christensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:48.19 | ||||||
28 | Mia Kunoe Tarp | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:58.47 | ||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:03.26 | ||||||
2 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.54 | ||||||
3 | Linnea Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:04.59 | ||||||
4 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:04.86 | ||||||
5 | Nikoline Østerberg | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.83 | ||||||
6 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:08.32 | ||||||
7 | Marie Hinna | 2000 | Stavanger Svømme Club | 1:08.36 | ||||||
8 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.17 | ||||||
9 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:09.32 | ||||||
10 | Ida Bøgh Hald | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:09.58 | ||||||
11 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:10.91 | ||||||
12 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:10.99 | ||||||
13 | Kirstine Frandsen | 2001 | Swim Team Neptun | 1:11.03 | ||||||
14 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:11.27 | ||||||
15 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:11.50 | ||||||
16 | Othine Ruenes | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:11.56 | ||||||
17 | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:11.64 | ||||||
18 | Victoria Klintrup Jespers | 2001 | IHF Svømning | 1:12.08 | ||||||
19 | Celine Abrahamsen | 2001 | Stavanger Svømme Club | 1:12.31 | ||||||
20 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:13.07 | ||||||
21 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:14.76 | ||||||
22 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:16.57 | ||||||
23 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Brønderslev SK08 | 1:18.06 | ||||||
24 | Andrea Zanchetta | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 1:18.07 | ||||||
25 | Julie Lund | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | 1:18.87 | ||||||
26 | Anne Rytter | 2000 | Swim Team Neptun | 1:19.16 | ||||||
27 | Signe Christensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 1:24.80 | ||||||
28 | Kathrine Steffensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 1:31.34 | ||||||
29 | Martyna Katarzyna Truchan | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:32.61 | ||||||
- | Signe Rosendal | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Camilla Outzen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:01.83 | ||||||
2 | Sara Stoebner | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:02.67 | ||||||
3 | Malene Tørnkvist | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:04.54 | ||||||
4 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 1:04.80 | ||||||
5 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:05.04 | ||||||
6 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 1:05.89 | ||||||
7 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:07.47 | ||||||
8 | Gynn Davidsen | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 1:07.77 | ||||||
9 | Camilla Braad | 1998 | Swim Team Neptun | 1:07.94 | ||||||
10 | Camilla Johannesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.06 | ||||||
11 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:08.26 | ||||||
12 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:08.74 | ||||||
13 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.81 | ||||||
14 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 1:10.09 | ||||||
15 | Caroline Birkeland | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:10.40 | ||||||
16 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 1:11.04 | ||||||
17 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 1:11.41 | ||||||
18 | Ida Askeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 1:11.46 | ||||||
19 | Andrea Håvarstein | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:11.57 | ||||||
20 | Synnøve Døskeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 1:11.95 | ||||||
21 | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:12.11 | ||||||
22 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 1:13.58 | ||||||
23 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:15.07 | ||||||
24 | Hedda Othilie Hagen | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:16.37 | ||||||
25 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 1:19.13 | ||||||
26 | Hedda Nes | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:34.09 | ||||||
- | Alice Lindché | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Stine Boye Kristiansen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tiril Fredrikke Rist Jensen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:02.27 | ||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:03.50 | ||||||
3 | Lenette Nielsen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:04.41 | ||||||
4 | Julie Storgaard | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:08.24 | ||||||
5 | Maja Jensen | 1997 | Hobro Svømmeklub | 1:08.83 | ||||||
6 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:09.67 | ||||||
7 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:09.97 | ||||||
8 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 1:13.44 | ||||||
9 | Kathrine Breum | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 1:16.16 | ||||||
- | Hanne Sofie Lundevold Nilsen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | DNS | ||||||
- | Line Juul Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 10:38 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 29, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 6:13.96 | ||||||
2 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 6:21.04 | ||||||
3 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 6:23.43 | ||||||
4 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 6:35.32 | ||||||
5 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 7:05.36 | ||||||
Løb 29, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 5:30.74 | ||||||
2 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 5:42.85 | ||||||
3 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 5:43.88 | ||||||
4 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 5:46.34 | ||||||
5 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 5:46.63 | ||||||
6 | Aksel Skrydstrup | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 5:47.89 | ||||||
7 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 5:52.91 | ||||||
8 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 6:05.87 | ||||||
9 | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 6:06.32 | ||||||
10 | Frederik Røginnd | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 6:12.05 | ||||||
11 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 6:19.18 | ||||||
Løb 29, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 5:18.56 | ||||||
2 | Simon Johannsen | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 5:35.73 | ||||||
3 | Fredrik Håbesland Klausen | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 5:37.78 | ||||||
4 | Rasmus Grøn | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 7:24.65 | ||||||
- | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 11:06 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 30, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 6:31.05 | ||||||
2 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 6:34.80 | ||||||
3 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 7:17.75 | ||||||
4 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 7:28.34 | ||||||
- | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 30, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 5:56.53 | ||||||
2 | Andrea Zanchetta | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 7:10.76 | ||||||
Løb 30, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martha Moeslund | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 5:55.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 11:13 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:53.93 | ||||||
2 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 3:02.38 | ||||||
3 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:04.34 | ||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:11.67 | ||||||
5 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:12.08 | ||||||
6 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:20.78 | ||||||
7 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:21.90 | ||||||
8 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:43.04 | ||||||
9 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:46.11 | ||||||
10 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:50.44 | ||||||
- | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ej fors bev 50m | |||||
- | Birk Lee Johansen | 2002 | Kristiansand Svømmeallianse | DSQ | ej fors bev 150m | |||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:26.95 | ||||||
2 | Marius Nørgaard | 2001 | Hobro Svømmeklub | 2:39.31 | ||||||
3 | Anders Vestergaard | 2001 | Brønderslev SK08 | 2:50.15 | ||||||
4 | Benjamin Teland | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:53.70 | ||||||
5 | Sebastian Dogger | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 3:06.33 | ||||||
6 | Fredrik Noddeland | 2000 | Kristiansand Svømmeallianse | 3:24.52 | ||||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:31.14 | ||||||
2 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:33.30 | ||||||
3 | Andreas K Larsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:36.38 | ||||||
4 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:37.36 | ||||||
5 | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:38.55 | ||||||
6 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:41.20 | ||||||
7 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 2:51.38 | ||||||
8 | Ole Jørmeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 2:51.79 | ||||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:32.83 | ||||||
2 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 2:33.83 | ||||||
3 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 2:36.05 | ||||||
4 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 2:50.61 | ||||||
- | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 11:35 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:31.78 | ||||||
2 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:40.85 | ||||||
3 | Betty Marie Jensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:41.40 | ||||||
4 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:44.32 | ||||||
5 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:53.14 | ||||||
6 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 4:00.09 | ||||||
7 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 4:01.76 | ||||||
8 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 4:16.00 | ||||||
9 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 4:24.03 | ||||||
- | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ej forts bev 150m | |||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:46.40 | ||||||
2 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 2:49.25 | ||||||
3 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:56.87 | ||||||
4 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 2:56.88 | ||||||
5 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 3:01.14 | ||||||
6 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:02.03 | ||||||
7 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 3:03.21 | ||||||
8 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:05.12 | ||||||
9 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 3:09.60 | ||||||
10 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | 3:15.31 | ||||||
11 | Cecilie V Jensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 3:21.34 | ||||||
12 | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 3:22.20 | ||||||
13 | Cecilie V Christensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 3:34.22 | ||||||
14 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:35.34 | ||||||
15 | Johanne Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 3:39.16 | ||||||
16 | Adele Bjørnevåg | 2003 | Kristiansand Svømmeallianse | 3:48.92 | ||||||
17 | Mia Kunoe Tarp | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 4:17.67 | ||||||
- | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | DSQ | ej forts bev 150m | |||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 2:31.81 | ||||||
2 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:41.06 | ||||||
3 | Louise Bach Andersen | 2001 | Brønderslev SK08 | 2:43.04 | ||||||
4 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 2:46.30 | ||||||
5 | Ida Bøgh Hald | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:53.53 | ||||||
6 | Line Johannsen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:54.26 | ||||||
7 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:55.27 | ||||||
8 | Othine Ruenes | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:56.54 | ||||||
9 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:56.64 | ||||||
10 | Victoria Klintrup Jespers | 2001 | IHF Svømning | 2:58.70 | ||||||
11 | Kirstine Frandsen | 2001 | Swim Team Neptun | 3:00.24 | ||||||
12 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Brønderslev SK08 | 3:06.30 | ||||||
13 | Anne Rytter | 2000 | Swim Team Neptun | 3:10.22 | ||||||
14 | Signe Christensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 3:17.77 | ||||||
15 | Martyna Katarzyna Truchan | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 3:42.43 | ||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:33.90 | ||||||
2 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 2:40.39 | ||||||
3 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:42.19 | ||||||
4 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 2:42.75 | ||||||
5 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 2:43.42 | ||||||
6 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 2:47.52 | ||||||
7 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 2:50.81 | ||||||
8 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 2:54.05 | ||||||
9 | Trine Rasmussen | 1999 | Swim Team Neptun | 3:04.15 | ||||||
10 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 3:05.26 | ||||||
11 | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 3:07.78 | ||||||
12 | Hedda Nes | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 3:45.75 | ||||||
- | Stine Boye Kristiansen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 2:35.69 | ||||||
2 | Lenette Nielsen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:41.63 | ||||||
3 | Line Juul Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:44.75 | ||||||
4 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 2:51.59 | ||||||
5 | Julie Storgaard | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 2:55.87 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 12:08 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 12:41 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 33, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.61 | ||||||
2 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:39.95 | ||||||
3 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:41.90 | ||||||
4 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 2:06.87 | ||||||
Løb 33, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:07.14 | ||||||
2 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:07.53 | ||||||
3 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:12.45 | ||||||
4 | Søren Wolf | 2000 | IHF Svømning | 1:17.64 | ||||||
5 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.38 | ||||||
6 | Anders Vestergaard | 2001 | Brønderslev SK08 | 1:23.11 | ||||||
7 | Aksel Skrydstrup | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:24.24 | ||||||
8 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:26.13 | ||||||
9 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:26.33 | ||||||
10 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.76 | ||||||
11 | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:31.28 | ||||||
12 | Benjamin Teland | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:42.24 | ||||||
13 | Nicklas M Jensen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 2:04.53 | ||||||
Løb 33, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 1:02.84 | ||||||
2 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.60 | ||||||
3 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.85 | ||||||
4 | Pär Börjeson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:08.22 | ||||||
5 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:09.29 | ||||||
6 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:10.13 | ||||||
7 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | Aars Svømmeklub | 1:11.57 | ||||||
8 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 1:12.05 | ||||||
9 | Frederik Marcussen | 1999 | Brønderslev SK08 | 1:13.41 | ||||||
10 | Fredrik Håbesland Klausen | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:18.69 | ||||||
11 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:18.91 | ||||||
12 | Julian Sebastian Solås | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:25.00 | ||||||
- | Emil Mikkelsen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simen Halse Larsen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:02.08 | ||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:04.10 | ||||||
3 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:06.90 | ||||||
4 | Marcus Brandborg | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.99 | ||||||
5 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 1:07.01 | ||||||
6 | Marc Ochsendorf | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:11.40 | ||||||
7 | Niclas Henriksen | 1997 | Swim Team Neptun | 1:14.01 | ||||||
Løb 33, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Brustveit | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:03.26 | ||||||
2 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:08.89 | ||||||
3 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:10.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 12:41 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 34, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Stecher | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 1:19.86 | ||||||
2 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.90 | ||||||
3 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:21.81 | ||||||
4 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:30.86 | ||||||
5 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:36.36 | ||||||
6 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:38.59 | ||||||
7 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:43.90 | ||||||
8 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 2:08.67 | ||||||
- | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linnea Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:10.00 | ||||||
2 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:12.13 | ||||||
3 | Nikoline Østerberg | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:16.19 | ||||||
4 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:19.98 | ||||||
5 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:21.24 | ||||||
6 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:21.61 | ||||||
7 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:23.86 | ||||||
8 | Vera Fossdal-Uleberg | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:24.13 | ||||||
9 | Victoria Klintrup Jespers | 2001 | IHF Svømning | 1:27.89 | ||||||
10 | Kirstine Frandsen | 2001 | Swim Team Neptun | 1:28.53 | ||||||
11 | Signe Rosendal | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:29.59 | ||||||
12 | Andrea Zanchetta | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 1:39.04 | ||||||
Løb 34, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 1:10.14 | ||||||
2 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:16.11 | ||||||
3 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 1:17.21 | ||||||
4 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 1:17.82 | ||||||
5 | Camilla Johannesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:21.94 | ||||||
6 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:22.93 | ||||||
7 | Malene Tørnkvist | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:23.05 | ||||||
8 | Andrea Håvarstein | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:25.53 | ||||||
9 | Synnøve Døskeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 1:25.79 | ||||||
10 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 1:30.24 | ||||||
- | Alice Lindché | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hanne Sofie Lundevold Nilsen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:08.02 | ||||||
2 | Maja Jensen | 1997 | Hobro Svømmeklub | 1:17.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 12:38 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 35, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 10:30.49 | ||||||
Løb 35, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 11:28.63 | ||||||
2 | Lukas Kranker | 2000 | Brønderslev SK08 | 11:31.42 | ||||||
- | Viktor Jensen | 2000 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
Løb 35, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 9:09.07 | ||||||
2 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 9:47.17 | ||||||
3 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 9:48.44 | ||||||
4 | Jacob Harboe | 1998 | Swim Team Neptun | 9:54.00 | ||||||
5 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 10:47.13 | ||||||
Løb 35, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 11:06.08 | ||||||
Løb 35, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristian Ranghøj | 1995 | Swim Team Neptun | 9:42.87 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 13:17 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 36, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 10:31.86 | ||||||
Løb 36, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 9:49.00 | ||||||
2 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 10:41.15 | ||||||
3 | Camilla Outzen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 10:46.22 | ||||||
4 | Nikoline Østerberg | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | 10:46.66 | ||||||
5 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 11:00.97 | ||||||
6 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 11:19.06 | ||||||
7 | Ida Bøgh Hald | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 11:19.71 | ||||||
8 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 11:32.13 | ||||||
9 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Brønderslev SK08 | 13:00.44 | ||||||
Løb 36, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 10:24.24 | ||||||
2 | Martha Moeslund | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 10:46.16 | ||||||
3 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 11:12.98 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 13:53 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 18:04 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 37, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sigma Birkerød 2 | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 4:18.59 | ||||||
2 | As 4 Årg 00/01 | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 4:35.99 | ||||||
3 | Sigma Birkerød 3 | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 4:42.98 | ||||||
4 | Sigma Birkerød 5 | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 5:00.11 | ||||||
Løb 37, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristiansand Sa Herrer 1 | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 3:52.77 | ||||||
2 | As 1 Årg 98/99 | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 3:56.30 | ||||||
3 | Mass Herrar | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:01.89 | ||||||
4 | As 2 Årg 96/97 | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 4:02.90 | ||||||
5 | Grindsted Drenge | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 4:07.04 | ||||||
6 | Aarhus Swim Herrer | 1998 | Aarhus Swim | 4:17.06 | ||||||
7 | Bsk08 37 | 1997 | Brønderslev SK08 | 4:18.51 | ||||||
8 | Kristiansand Sa Herrer 2 | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 4:36.70 | ||||||
9 | S68 1 Herrer | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 4:38.31 | ||||||
10 | Aabybro Swimteam Herrer37 | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 5:17.40 | ||||||
- | As 3 Årg 98/99 | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 18:04 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 20:08 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 38, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sigma Birkerød 1 | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 4:46.99 | ||||||
2 | As 4 Årg 02/03 | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 5:13.25 | ||||||
3 | Sigma Swim Birkerød 3 | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 5:45.67 | ||||||
4 | Sigma Swim Birkerød 4 | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 6:11.51 | ||||||
- | Bsk08 38 | 2002 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
Løb 38, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristiansand Sa Damer 1 | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 4:15.77 | ||||||
2 | S68 1 | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 4:28.97 | ||||||
3 | Aarhus Swim Damer | 1999 | Aarhus Swim | 4:33.32 | ||||||
4 | As 2 Årg 00/01 | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 4:33.58 | ||||||
5 | Kristiansand Sa Damer 2 | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 4:40.21 | ||||||
6 | As 1 Årg 98/99 | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 4:45.74 | ||||||
7 | Piger 1 Pingvinen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:45.95 | ||||||
8 | S68 2 | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 4:54.29 | ||||||
9 | As 3 Årg 00/01 | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 4:55.17 | ||||||
10 | S68 3 | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 4:55.31 | ||||||
11 | Aabybro Swimteam Damer 38 | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 5:25.29 | ||||||
12 | Kristiansand Sa Damer 3 | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 5:43.30 | ||||||
- | S68 4 | 2001 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Brønderslev SK08 | Udskriftstidspunkt | 20:08 |
Resultat Løb 101 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 16:15 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 101, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.78 | ||||||
2 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 38.99 | ||||||
3 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 39.32 | ||||||
4 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 39.72 | ||||||
5 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.78 | ||||||
6 | Birk Lee Johansen | 2002 | Kristiansand Svømmeallianse | 40.17 | ||||||
7 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 40.24 | ||||||
8 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.65 | ||||||
Løb 101, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 31.04 | ||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 31.16 | ||||||
3 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 34.75 | ||||||
4 | Lawrence Langley | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.52 | ||||||
5 | Anders Vestergaard | 2001 | Brønderslev SK08 | 37.07 | ||||||
6 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.71 | ||||||
7 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 40.08 | ||||||
- | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 101, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 30.65 | ||||||
2 | Andreas K Larsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 30.89 | ||||||
3 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 31.77 | ||||||
4 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 32.02 | ||||||
5 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 32.66 | ||||||
6 | Ole Jørmeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 35.77 | ||||||
7 | Jens Bo Conrad | 1998 | IHF Svømning | 39.24 | ||||||
- | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 101, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Brustveit | 1993 | Stavanger Svømme Club | 28.68 | ||||||
2 | Eirik Frestad | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 28.82 | ||||||
3 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 29.32 | ||||||
4 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Swim Team Neptun | 31.10 | ||||||
5 | Kristian Ranghøj | 1995 | Swim Team Neptun | 31.17 | ||||||
6 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 31.98 | ||||||
7 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 36.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 16:15 |
Resultat Løb 102 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 16:28 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 102, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.56 | ||||||
2 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.24 | ||||||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 37.70 | ||||||
4 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.50 | ||||||
5 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 39.26 | ||||||
6 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Brønderslev SK08 | 39.29 | ||||||
7 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.36 | ||||||
8 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 42.00 | ||||||
Løb 102, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 32.91 | ||||||
2 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 34.87 | ||||||
3 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 34.98 | ||||||
4 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 36.53 | ||||||
5 | Othine Ruenes | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 36.67 | ||||||
6 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 37.05 | ||||||
7 | Ida Bøgh Hald | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 37.50 | ||||||
8 | Kirstine Frandsen | 2001 | Swim Team Neptun | 37.51 | ||||||
Løb 102, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Stoebner | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 33.30 | ||||||
2 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 33.32 | ||||||
3 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 34.14 | ||||||
4 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 35.31 | ||||||
5 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 35.95 | ||||||
6 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 36.18 | ||||||
7 | Caroline Christensen | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 36.23 | ||||||
8 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 36.26 | ||||||
Løb 102, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 31.35 | ||||||
2 | Lenette Nielsen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 33.02 | ||||||
3 | Line Juul Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.16 | ||||||
4 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 37.52 | ||||||
5 | Kathrine Breum | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 39.12 | ||||||
- | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 16:28 |
Resultat Løb 103 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 103, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.78 | ||||||
2 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.36 | ||||||
3 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.25 | ||||||
4 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 38.63 | ||||||
5 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 38.73 | ||||||
6 | Nikolai Sander | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 40.91 | ||||||
7 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 41.91 | ||||||
8 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 42.01 | ||||||
Løb 103, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 28.11 | ||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 29.38 | ||||||
3 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.63 | ||||||
4 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 31.16 | ||||||
5 | Søren Wolf | 2000 | IHF Svømning | 31.70 | ||||||
6 | Frederik Røginnd | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.42 | ||||||
7 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 33.66 | ||||||
8 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 34.87 | ||||||
Løb 103, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hakeem Teland | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 26.80 | ||||||
2 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 27.52 | ||||||
3 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.85 | ||||||
4 | Emil Leander Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 28.94 | ||||||
5 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 29.67 | ||||||
6 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 29.87 | ||||||
7 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 29.92 | ||||||
8 | Frederik Marcussen | 1999 | Brønderslev SK08 | 30.52 | ||||||
Løb 103, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 26.76 | ||||||
2 | Eirik Frestad | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 27.00 | ||||||
3 | Simen Halse Larsen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 27.25 | ||||||
4 | Thomas Brustveit | 1993 | Stavanger Svømme Club | 27.26 | ||||||
5 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Swim Team Neptun | 27.52 | ||||||
6 | Marcus Brandborg | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 27.91 | ||||||
7 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 28.04 | ||||||
8 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 28.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 104 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 17:25 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 104, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.92 | ||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.67 | ||||||
3 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | Skovbakken Svømmeafdeling | 34.12 | ||||||
4 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 34.38 | ||||||
5 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 37.56 | ||||||
6 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 37.68 | ||||||
7 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 38.67 | ||||||
8 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 41.58 | ||||||
Løb 104, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linnea Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.67 | ||||||
2 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 31.17 | ||||||
3 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 31.41 | ||||||
4 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.59 | ||||||
5 | Signe Rosendal | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 35.00 | ||||||
6 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.12 | ||||||
7 | Line Johannsen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 35.20 | ||||||
- | Nikoline Østerberg | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 104, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 30.36 | ||||||
2 | Alice Lindché | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.74 | ||||||
3 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.94 | ||||||
4 | Malene Tørnkvist | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 31.91 | ||||||
5 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 32.31 | ||||||
6 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 32.74 | ||||||
7 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 33.10 | ||||||
8 | Synnøve Døskeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 35.07 | ||||||
Løb 104, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 29.01 | ||||||
2 | Tiril Fredrikke Rist Jensen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 29.68 | ||||||
3 | Hanne Sofie Lundevold Nilsen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 29.85 | ||||||
4 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 31.34 | ||||||
5 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 32.20 | ||||||
6 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 32.37 | ||||||
7 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 32.97 | ||||||
8 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 17:25 |
Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 16:36 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 107, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 42.43 | ||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 45.16 | ||||||
3 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 45.51 | ||||||
4 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 45.97 | ||||||
5 | Birk Lee Johansen | 2002 | Kristiansand Svømmeallianse | 47.87 | ||||||
6 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 52.72 | ||||||
7 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 57.33 | ||||||
Løb 107, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 34.48 | ||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 34.70 | ||||||
3 | Aksel Skrydstrup | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 37.08 | ||||||
4 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 38.90 | ||||||
5 | Mads Nielsen | 2000 | Swim Team Neptun | 39.92 | ||||||
6 | Frederik Røginnd | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 39.97 | ||||||
7 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 40.19 | ||||||
8 | Christian Bonde | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 41.61 | ||||||
Løb 107, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pär Börjeson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.16 | ||||||
2 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 32.68 | ||||||
3 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 33.54 | ||||||
4 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 33.85 | ||||||
5 | Frederik Marcussen | 1999 | Brønderslev SK08 | 34.28 | ||||||
6 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.46 | ||||||
7 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 35.57 | ||||||
8 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 35.92 | ||||||
Løb 107, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 31.44 | ||||||
2 | Marcus Brandborg | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 31.86 | ||||||
3 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 32.04 | ||||||
4 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 32.42 | ||||||
5 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 33.44 | ||||||
6 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Swim Team Neptun | 35.18 | ||||||
7 | Johannes Fatland Skjeie | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 35.24 | ||||||
8 | Niclas Henriksen | 1997 | Swim Team Neptun | 36.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 16:36 |
Resultat Løb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 16:44 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 108, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.38 | ||||||
2 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 42.31 | ||||||
3 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 43.31 | ||||||
4 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 44.85 | ||||||
5 | Adele Bjørnevåg | 2003 | Kristiansand Svømmeallianse | 47.05 | ||||||
6 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 47.29 | ||||||
7 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Brønderslev SK08 | 48.32 | ||||||
8 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 51.70 | ||||||
Løb 108, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.48 | ||||||
2 | Signe Rosendal | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 39.92 | ||||||
3 | Julie Lund | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | 40.24 | ||||||
4 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 40.91 | ||||||
5 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.31 | ||||||
6 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 42.68 | ||||||
- | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 108, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.42 | ||||||
2 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 37.16 | ||||||
3 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 37.20 | ||||||
4 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.39 | ||||||
5 | Caroline Christensen | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.95 | ||||||
6 | Marie Eske | 1999 | Swim Team Neptun | 38.98 | ||||||
7 | Gynn Davidsen | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 39.38 | ||||||
Løb 108, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tiril Fredrikke Rist Jensen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 34.76 | ||||||
2 | Julie Storgaard | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 40.37 | ||||||
3 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 41.97 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 16:44 |
Resultat Løb 109 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 17:36 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 109, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.42 | ||||||
2 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 32.00 | ||||||
3 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.63 | ||||||
4 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.66 | ||||||
5 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 34.43 | ||||||
6 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.09 | ||||||
7 | Nikolai Sander | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 36.83 | ||||||
8 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 37.46 | ||||||
Løb 109, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 25.68 | ||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 26.09 | ||||||
3 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 27.37 | ||||||
4 | Lukas Kranker | 2000 | Brønderslev SK08 | 28.85 | ||||||
5 | Søren Wolf | 2000 | IHF Svømning | 28.88 | ||||||
6 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.23 | ||||||
7 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 29.50 | ||||||
8 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.59 | ||||||
Løb 109, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas K Larsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 25.69 | ||||||
2 | Hakeem Teland | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 25.88 | ||||||
3 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 26.18 | ||||||
4 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 26.93 | ||||||
5 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 26.97 | ||||||
6 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 27.29 | ||||||
7 | Emil Leander Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 27.91 | ||||||
8 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 28.08 | ||||||
Løb 109, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 24.97 | ||||||
2 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 25.58 | ||||||
3 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 25.77 | ||||||
4 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Swim Team Neptun | 26.07 | ||||||
5 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 26.40 | ||||||
6 | Simen Halse Larsen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 26.51 | ||||||
7 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 27.01 | ||||||
8 | Marcus Brandborg | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 27.77 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 17:36 |
Resultat Løb 110 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 110, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | Skovbakken Svømmeafdeling | 31.28 | ||||||
2 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 31.35 | ||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.17 | ||||||
4 | Emma Stecher | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 32.49 | ||||||
5 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 33.19 | ||||||
6 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 33.30 | ||||||
7 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 33.59 | ||||||
8 | Lea Serup Schøn | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 33.74 | ||||||
Løb 110, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 29.10 | ||||||
2 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.14 | ||||||
3 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 29.43 | ||||||
4 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 30.32 | ||||||
5 | Nikoline Østerberg | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | 30.71 | ||||||
6 | Marie Hinna | 2000 | Stavanger Svømme Club | 31.04 | ||||||
7 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 31.13 | ||||||
8 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 31.16 | ||||||
Løb 110, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alice Lindché | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.01 | ||||||
2 | Sara Stoebner | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 28.54 | ||||||
3 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 28.72 | ||||||
4 | Malene Tørnkvist | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 29.35 | ||||||
5 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 29.48 | ||||||
6 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 29.64 | ||||||
7 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 29.73 | ||||||
8 | Andrea Håvarstein | 1999 | Stavanger Svømme Club | 30.72 | ||||||
Løb 110, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 28.74 | ||||||
2 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 28.81 | ||||||
3 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 28.99 | ||||||
4 | Hanne Sofie Lundevold Nilsen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 29.15 | ||||||
5 | Lenette Nielsen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 29.59 | ||||||
6 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 29.66 | ||||||
7 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 30.48 | ||||||
8 | Line Juul Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 113 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 18:09 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 113, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.26 | ||||||
2 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 1:32.18 | ||||||
3 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:33.83 | ||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:38.03 | ||||||
5 | Birk Lee Johansen | 2002 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:38.62 | ||||||
6 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:38.79 | ||||||
7 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:42.71 | ||||||
8 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:55.95 | ||||||
Løb 113, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:14.86 | ||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.26 | ||||||
3 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.63 | ||||||
4 | Alexander Stær | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:24.24 | ||||||
5 | Lawrence Langley | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:24.73 | ||||||
6 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:26.23 | ||||||
7 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:28.24 | ||||||
- | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNF | ||||||
Løb 113, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pär Börjeson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:10.96 | ||||||
2 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:12.55 | ||||||
3 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:13.07 | ||||||
4 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:16.39 | ||||||
5 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:16.84 | ||||||
6 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:17.72 | ||||||
7 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:18.37 | ||||||
8 | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:19.35 | ||||||
Løb 113, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:11.12 | ||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:13.32 | ||||||
3 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 1:13.44 | ||||||
4 | Marcus Brandborg | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:13.96 | ||||||
5 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 1:15.08 | ||||||
6 | Marc Ochsendorf | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:17.96 | ||||||
7 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:25.34 | ||||||
8 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:30.62 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 18:09 |
Resultat Løb 114 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 18:23 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 114, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:30.95 | ||||||
2 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:32.88 | ||||||
3 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:33.84 | ||||||
4 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:33.87 | ||||||
5 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:34.31 | ||||||
6 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:37.56 | ||||||
7 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:40.14 | ||||||
8 | Lea Serup Schøn | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:42.42 | ||||||
Løb 114, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:20.03 | ||||||
2 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:21.76 | ||||||
3 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:26.04 | ||||||
4 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:27.18 | ||||||
5 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:27.92 | ||||||
6 | Signe Rosendal | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:30.60 | ||||||
7 | Julie Lund | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | 1:32.59 | ||||||
8 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:34.61 | ||||||
Løb 114, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 1:18.66 | ||||||
2 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.72 | ||||||
3 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:23.47 | ||||||
4 | Marie Eske | 1999 | Swim Team Neptun | 1:23.65 | ||||||
5 | Gynn Davidsen | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 1:25.38 | ||||||
6 | Caroline Christensen | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:25.67 | ||||||
7 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:27.34 | ||||||
8 | Ida Askeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 1:29.56 | ||||||
Løb 114, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tiril Fredrikke Rist Jensen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:16.58 | ||||||
2 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:22.23 | ||||||
3 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:28.87 | ||||||
4 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:32.35 | ||||||
5 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 1:33.64 | ||||||
6 | Kathrine Breum | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 1:36.06 | ||||||
7 | Alma Aaste Løvstuen Moen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:37.10 | ||||||
- | Julie Storgaard | 1996 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 18:23 |
Resultat Løb 117 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 18:43 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 117, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.97 | ||||||
2 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.66 | ||||||
3 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:27.12 | ||||||
4 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:29.26 | ||||||
5 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:30.46 | ||||||
6 | Nikolai Sander | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:32.04 | ||||||
7 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:32.68 | ||||||
- | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ej for bev 50m | |||||
Løb 117, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:06.41 | ||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:08.28 | ||||||
3 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:11.71 | ||||||
4 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.25 | ||||||
5 | Anders Vestergaard | 2001 | Brønderslev SK08 | 1:18.35 | ||||||
6 | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:19.73 | ||||||
7 | Lawrence Langley | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:21.38 | ||||||
- | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 117, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:05.92 | ||||||
2 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.66 | ||||||
3 | Emil Leander Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:10.20 | ||||||
4 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:10.28 | ||||||
5 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:11.82 | ||||||
6 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:12.41 | ||||||
7 | Ole Jørmeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 1:19.13 | ||||||
- | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 117, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Brustveit | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:01.81 | ||||||
2 | Eirik Frestad | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:02.60 | ||||||
3 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Swim Team Neptun | 1:05.99 | ||||||
4 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:07.24 | ||||||
5 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:09.21 | ||||||
6 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:09.61 | ||||||
7 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 1:09.87 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 18:43 |
Resultat Løb 118 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 18:58 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 118, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.20 | ||||||
2 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.60 | ||||||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:21.18 | ||||||
4 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:22.50 | ||||||
5 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.90 | ||||||
6 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:30.47 | ||||||
7 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:31.15 | ||||||
8 | Lea Serup Schøn | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:38.38 | ||||||
Løb 118, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:11.35 | ||||||
2 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.14 | ||||||
3 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.53 | ||||||
4 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:15.55 | ||||||
5 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:16.44 | ||||||
6 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:17.46 | ||||||
7 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:19.62 | ||||||
8 | Othine Ruenes | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:21.40 | ||||||
Løb 118, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:11.24 | ||||||
2 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:13.40 | ||||||
3 | Sara Stoebner | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:13.73 | ||||||
4 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:13.82 | ||||||
5 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:16.36 | ||||||
6 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 1:17.23 | ||||||
7 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:18.17 | ||||||
- | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | DSQ | ej fors bev 50m | |||||
Løb 118, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:08.85 | ||||||
2 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:11.33 | ||||||
3 | Lenette Nielsen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:12.73 | ||||||
4 | Line Juul Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:16.48 | ||||||
5 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:17.39 | ||||||
6 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:19.90 | ||||||
7 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:19.93 | ||||||
8 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:20.16 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 18:58 |
Resultat Løb 127 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 127, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.13 | ||||||
2 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 1:09.60 | ||||||
3 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:13.71 | ||||||
4 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.97 | ||||||
5 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:17.73 | ||||||
6 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:20.13 | ||||||
7 | Birk Lee Johansen | 2002 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:20.17 | ||||||
8 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.22 | ||||||
Løb 127, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 57.04 | ||||||
2 | Søren Wolf | 2000 | IHF Svømning | 1:03.05 | ||||||
3 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.08 | ||||||
4 | Lawrence Langley | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:04.51 | ||||||
5 | Lukas Kranker | 2000 | Brønderslev SK08 | 1:05.80 | ||||||
6 | Christian Bonde | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.84 | ||||||
7 | Frederik Røginnd | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.86 | ||||||
8 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.11 | ||||||
Løb 127, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas K Larsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 56.35 | ||||||
2 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 57.37 | ||||||
3 | Hakeem Teland | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 57.42 | ||||||
4 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 58.13 | ||||||
5 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:00.43 | ||||||
6 | Christopher Arnholtz | 1998 | Swim Team Neptun | 1:00.46 | ||||||
7 | Jacob Harboe | 1998 | Swim Team Neptun | 1:00.55 | ||||||
- | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 127, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 55.35 | ||||||
2 | Simen Halse Larsen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 56.16 | ||||||
3 | Eirik Frestad | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 57.03 | ||||||
4 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 57.24 | ||||||
5 | Thomas Brustveit | 1993 | Stavanger Svømme Club | 57.45 | ||||||
6 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 59.52 | ||||||
7 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:02.01 | ||||||
8 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:02.10 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 17:01 |
Resultat Løb 128 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 128, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:08.42 | ||||||
2 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:10.29 | ||||||
3 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:12.44 | ||||||
4 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:14.18 | ||||||
5 | Lea Serup Schøn | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.34 | ||||||
6 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:16.60 | ||||||
7 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.74 | ||||||
- | Emma Stecher | 2003 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 128, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:02.54 | ||||||
2 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:03.33 | ||||||
3 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:03.59 | ||||||
4 | Linnea Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:05.89 | ||||||
5 | Nikoline Østerberg | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.05 | ||||||
6 | Marie Hinna | 2000 | Stavanger Svømme Club | 1:07.76 | ||||||
7 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:10.06 | ||||||
8 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:10.26 | ||||||
Løb 128, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:01.62 | ||||||
2 | Sara Stoebner | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:02.14 | ||||||
3 | Malene Tørnkvist | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:04.00 | ||||||
4 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:04.09 | ||||||
5 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 1:04.42 | ||||||
6 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 1:04.52 | ||||||
7 | Gynn Davidsen | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 1:07.27 | ||||||
8 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:08.31 | ||||||
Løb 128, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:01.49 | ||||||
2 | Tiril Fredrikke Rist Jensen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:01.99 | ||||||
3 | Lenette Nielsen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:04.88 | ||||||
4 | Julie Storgaard | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:07.12 | ||||||
5 | Maja Jensen | 1997 | Hobro Svømmeklub | 1:09.30 | ||||||
6 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:09.87 | ||||||
7 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 1:12.41 | ||||||
8 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:12.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 133 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 17:33 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 133, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.13 | ||||||
2 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.12 | ||||||
3 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:42.71 | ||||||
4 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 2:02.77 | ||||||
Løb 133, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:03.28 | ||||||
2 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:08.05 | ||||||
3 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:12.23 | ||||||
4 | Søren Wolf | 2000 | IHF Svømning | 1:17.64 | ||||||
5 | Anders Vestergaard | 2001 | Brønderslev SK08 | 1:21.99 | ||||||
6 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:22.56 | ||||||
7 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.73 | ||||||
8 | Aksel Skrydstrup | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:28.77 | ||||||
Løb 133, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 1:03.49 | ||||||
2 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:03.52 | ||||||
3 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.70 | ||||||
4 | Pär Börjeson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:07.75 | ||||||
5 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:10.29 | ||||||
6 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:11.16 | ||||||
7 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 1:11.39 | ||||||
8 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | Aars Svømmeklub | 1:12.88 | ||||||
Løb 133, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simen Halse Larsen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 59.06 | ||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:01.17 | ||||||
3 | Thomas Brustveit | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:02.85 | ||||||
4 | Marcus Brandborg | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.13 | ||||||
5 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:06.65 | ||||||
6 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 1:06.97 | ||||||
7 | Marc Ochsendorf | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:12.46 | ||||||
8 | Niclas Henriksen | 1997 | Swim Team Neptun | 1:15.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 17:33 |
Resultat Løb 134 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 17:48 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 134, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Stecher | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 1:18.32 | ||||||
2 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.68 | ||||||
3 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:23.37 | ||||||
4 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:26.99 | ||||||
5 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:35.45 | ||||||
6 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:42.60 | ||||||
7 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 2:06.14 | ||||||
- | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 134, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:10.17 | ||||||
2 | Linnea Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:11.09 | ||||||
3 | Nikoline Østerberg | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:14.27 | ||||||
4 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:20.71 | ||||||
5 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:22.10 | ||||||
6 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:22.96 | ||||||
7 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:22.99 | ||||||
8 | Vera Fossdal-Uleberg | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:24.49 | ||||||
Løb 134, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 1:09.64 | ||||||
2 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 1:12.33 | ||||||
3 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:14.09 | ||||||
4 | Camilla Johannesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:20.09 | ||||||
5 | Andrea Håvarstein | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:23.10 | ||||||
6 | Synnøve Døskeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 1:25.99 | ||||||
7 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 1:27.73 | ||||||
Løb 134, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hanne Sofie Lundevold Nilsen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:07.80 | ||||||
2 | Maja Jensen | 1997 | Hobro Svømmeklub | 1:20.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 17:48 |