Resultat för Arena USO 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.76 | ||||||
2 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 28.23 | ||||||
3 | Stina Gardell | 1990 | Spårvägen Simförening | 28.81 | ||||||
4 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 29.11 | ||||||
5 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 30.66 | ||||||
6 | Elin Thörner | 1998 | Karlstads Simsällskap | 30.67 | ||||||
7 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 30.94 | ||||||
8 | Julie Victoria Christensen | 1998 | Sandefjord Svømmeklubb | 31.52 | ||||||
9 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 31.83 | ||||||
10 | Mia Leisten | 1999 | Karlstads Simsällskap | 32.09 | ||||||
11 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 32.26 | ||||||
12 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 32.81 | ||||||
13 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 33.40 | ||||||
14 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 34.39 | ||||||
15 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 34.94 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 29.82 | ||||||
2 | Aurora Oseland | 2000 | Haldens Svømmeklub | 30.46 | ||||||
3 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 31.06 | ||||||
4 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 31.47 | ||||||
5 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.57 | ||||||
6 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.66 | ||||||
7 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.08 | ||||||
8 | Helene Samuelsen | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 32.37 | ||||||
9 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 32.43 | ||||||
10 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 32.64 | ||||||
11 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 32.82 | ||||||
12 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.85 | ||||||
13 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.99 | ||||||
14 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.01 | ||||||
15 | Kaja Godaker Furre | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 33.10 | ||||||
16 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 33.21 | ||||||
17 | Pia Haavik | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 33.27 | ||||||
18 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.56 | ||||||
19 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 34.42 | ||||||
20 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 35.33 | ||||||
21 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 35.57 | ||||||
22 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 36.48 | ||||||
23 | Stine Forsstrom | 2000 | Haldens Svømmeklub | 37.96 | ||||||
24 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 40.94 | ||||||
25 | Ellen Olofsson | 2000 | S77 Stenungsund | 40.95 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aleksandra Liverød | 2002 | Sandefjord Svømmeklubb | 30.64 | ||||||
2 | Tindra Aminoff | 2003 | Simklubben Elfsborg | 31.64 | ||||||
3 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 31.85 | ||||||
4 | Thea Aksmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 31.96 | ||||||
5 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 32.21 | ||||||
6 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 32.44 | ||||||
7 | Thyra Haugland-Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 32.57 | ||||||
8 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 32.60 | ||||||
9 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.77 | ||||||
10 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.28 | ||||||
11 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 33.49 | ||||||
11 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 33.49 | ||||||
13 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 33.65 | ||||||
14 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 33.81 | ||||||
15 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 34.44 | ||||||
16 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.75 | ||||||
17 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben Elfsborg | 34.87 | ||||||
18 | Alicia Nestorin | 2002 | Uddevalla Sim | 35.12 | ||||||
19 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.79 | ||||||
20 | Nora Misund | 2003 | Haldens Svømmeklub | 36.02 | ||||||
21 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 36.23 | ||||||
22 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 36.55 | ||||||
23 | Silje Katrine Waddell | 2003 | Sandefjord Svømmeklubb | 37.31 | ||||||
24 | Linnéa Hammarqvist | 2003 | Uddevalla Sim | 38.71 | ||||||
25 | Alma Drapkin | 2002 | Uddevalla Sim | 40.98 | ||||||
26 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 42.89 | ||||||
27 | Alva Andreasson | 2002 | Uddevalla Sim | 43.70 | ||||||
28 | Aida Khoshnam | 2003 | Uddevalla Sim | 48.73 | ||||||
29 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 50.28 | ||||||
- | Amanda Fjellstad | 2003 | Haldens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Elin Johansson | 2003 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Isabella Tudt | 2002 | Varberg Sim | DNS | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Försök 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 32.55 | ||||||
2 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 33.45 | ||||||
3 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | 33.68 | ||||||
4 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 34.92 | ||||||
5 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 35.18 | ||||||
6 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 35.99 | ||||||
7 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 37.12 | ||||||
8 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 37.32 | ||||||
9 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 38.52 | ||||||
10 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 39.73 | ||||||
11 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 41.25 | ||||||
12 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 41.71 | ||||||
13 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 42.06 | ||||||
14 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 42.43 | ||||||
15 | Johanna Alsop | 2004 | Lysekils Simsällskap | 43.34 | ||||||
16 | Filippa Sjögren | 2006 | Varberg Sim | 43.82 | ||||||
17 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 44.62 | ||||||
18 | Freja Gustafsson | 2004 | Varberg Sim | 44.90 | ||||||
19 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 45.23 | ||||||
20 | Daniella Abboud | 2004 | Varberg Sim | 46.60 | ||||||
21 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 48.10 | ||||||
22 | Olivia Leijon | 2005 | Varberg Sim | 48.51 | ||||||
23 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 48.78 | ||||||
24 | Maria Balslev | 2004 | Varberg Sim | 49.13 | ||||||
25 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 50.26 | ||||||
26 | Ella Larsson | 2005 | Varberg Sim | 50.89 | ||||||
27 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | 51.50 | ||||||
28 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 51.75 | ||||||
29 | Ronja Gustafsson | 2006 | Varberg Sim | 52.48 | ||||||
30 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 52.58 | ||||||
31 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 52.90 | ||||||
32 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | 53.00 | ||||||
33 | Ester Lindqvist | 2005 | Uddevalla Sim | 53.35 | ||||||
34 | Sanna Sjunnesson | 2004 | Varberg Sim | 53.74 | ||||||
- | Agnes Bennehed | 2005 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:06 |
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.47 | ||||||
2 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 28.18 | ||||||
3 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 28.78 | ||||||
4 | Elin Thörner | 1998 | Karlstads Simsällskap | 30.34 | ||||||
5 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 31.22 | ||||||
6 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 31.24 | ||||||
7 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 32.00 | ||||||
8 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 32.51 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 30.04 | ||||||
2 | Aurora Oseland | 2000 | Haldens Svømmeklub | 30.35 | ||||||
3 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 31.41 | ||||||
4 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 31.61 | ||||||
5 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.10 | ||||||
6 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.24 | ||||||
7 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 32.66 | ||||||
8 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 32.82 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tindra Aminoff | 2003 | Simklubben Elfsborg | 31.30 | ||||||
2 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 31.72 | ||||||
3 | Thea Aksmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 31.74 | ||||||
4 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 32.01 | ||||||
5 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 32.13 | ||||||
6 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 32.29 | ||||||
7 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.58 | ||||||
8 | Thyra Haugland-Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 32.63 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 32.49 | ||||||
2 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 33.39 | ||||||
3 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | 34.31 | ||||||
4 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 35.17 | ||||||
5 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 35.38 | ||||||
6 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 36.92 | ||||||
7 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 37.13 | ||||||
8 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 39.32 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:17 |
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:03 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jesper Björk | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 24.72 | ||||||
2 | Gulliver Koch | 1992 | Uddevalla Sim | 25.04 | ||||||
3 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 25.64 | ||||||
4 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 25.65 | ||||||
5 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 25.68 | ||||||
6 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 26.86 | ||||||
7 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 26.87 | ||||||
8 | Jacob Alexandersson | 1995 | S77 Stenungsund | 27.98 | ||||||
9 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.08 | ||||||
10 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.28 | ||||||
11 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 28.41 | ||||||
12 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 28.67 | ||||||
13 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.74 | ||||||
13 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 28.74 | ||||||
15 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 29.23 | ||||||
16 | Jesper Holmdahl | 1999 | S77 Stenungsund | 29.78 | ||||||
17 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 29.90 | ||||||
18 | Isak Malm | 1998 | Simklubben Vänersborg | 32.72 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 27.82 | ||||||
2 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 28.78 | ||||||
3 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 28.89 | ||||||
4 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 29.31 | ||||||
5 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.39 | ||||||
6 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 29.53 | ||||||
7 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 29.69 | ||||||
8 | Axel Gustavsson | 2000 | Uddevalla Sim | 29.81 | ||||||
9 | Herman Harboe | 2001 | Haldens Svømmeklub | 30.04 | ||||||
10 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.20 | ||||||
11 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 30.54 | ||||||
12 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 30.75 | ||||||
13 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.35 | ||||||
14 | William Dahl | 2001 | Haldens Svømmeklub | 31.47 | ||||||
15 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 31.71 | ||||||
16 | Alexander Olafsson | 2000 | Sandefjord Svømmeklubb | 32.27 | ||||||
17 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 33.29 | ||||||
18 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.57 | ||||||
19 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 34.81 | ||||||
20 | Markus Börjesson | 2001 | S77 Stenungsund | 35.74 | ||||||
21 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.30 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 30.16 | ||||||
2 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 30.27 | ||||||
3 | Max Leisten | 2002 | Karlstads Simsällskap | 30.76 | ||||||
4 | Thomas Aksnes | 2003 | Haldens Svømmeklub | 32.25 | ||||||
5 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 32.37 | ||||||
6 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 33.62 | ||||||
7 | Oskar Kvalsvik Kjær | 2002 | Sandefjord Svømmeklubb | 34.52 | ||||||
8 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.86 | ||||||
9 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.48 | ||||||
10 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 37.80 | ||||||
11 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.97 | ||||||
12 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 40.07 | ||||||
13 | Alex Tudt | 2002 | Varberg Sim | 41.36 | ||||||
14 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 42.69 | ||||||
15 | Jens William Strand | 2003 | Haldens Svømmeklub | 44.45 | ||||||
16 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 45.40 | ||||||
17 | Jørgen Berggren | 2003 | Sandefjord Svømmeklubb | 48.42 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D, Försök 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 32.66 | ||||||
2 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 33.36 | ||||||
3 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 34.09 | ||||||
4 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.18 | ||||||
5 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.09 | ||||||
6 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 37.80 | ||||||
7 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 38.68 | ||||||
8 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 38.69 | ||||||
9 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 38.80 | ||||||
10 | Kailan Jimenez | 2005 | Varberg Sim | 41.26 | ||||||
11 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 43.81 | ||||||
12 | Tim Rogersson | 2005 | Uddevalla Sim | 44.05 | ||||||
13 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 44.70 | ||||||
14 | Adam Rogersson | 2007 | Uddevalla Sim | 44.88 | ||||||
15 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | 44.96 | ||||||
16 | Marcus Nilsson | 2004 | Varberg Sim | 46.37 | ||||||
17 | Seth Svensson | 2005 | Varberg Sim | 46.54 | ||||||
18 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 48.72 | ||||||
19 | Max Jilek | 2006 | Varberg Sim | 51.13 | ||||||
20 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 52.16 | ||||||
21 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 52.30 | ||||||
22 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 59.47 | ||||||
- | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:03 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 18:20 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jesper Björk | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 24.68 | ||||||
2 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 25.11 | ||||||
3 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 25.70 | ||||||
4 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 26.04 | ||||||
5 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 26.44 | ||||||
6 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 26.98 | ||||||
7 | Jacob Alexandersson | 1995 | S77 Stenungsund | 28.17 | ||||||
8 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.83 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 28.13 | ||||||
2 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 28.56 | ||||||
3 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 28.86 | ||||||
4 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 29.61 | ||||||
5 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 29.66 | ||||||
6 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 29.92 | ||||||
7 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.21 | ||||||
8 | Axel Gustavsson | 2000 | Uddevalla Sim | 30.30 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 30.11 | ||||||
2 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 30.23 | ||||||
3 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 31.86 | ||||||
4 | Thomas Aksnes | 2003 | Haldens Svømmeklub | 31.93 | ||||||
5 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 34.87 | ||||||
6 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 36.54 | ||||||
7 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 36.59 | ||||||
8 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.83 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 32.43 | ||||||
2 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 33.36 | ||||||
3 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 34.15 | ||||||
4 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.85 | ||||||
5 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 38.34 | ||||||
6 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 38.86 | ||||||
7 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 38.92 | ||||||
8 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 39.98 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 18:20 |
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:19 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C-D, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.21 | ||||||
2 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 31.99 | ||||||
3 | Sofia Bjälevik | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 32.24 | ||||||
4 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 32.33 | ||||||
5 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.83 | ||||||
6 | Ajla Omic | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.65 | ||||||
7 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 34.19 | ||||||
8 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 34.20 | ||||||
9 | Julie Victoria Christensen | 1998 | Sandefjord Svømmeklubb | 34.62 | ||||||
10 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 35.15 | ||||||
11 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 35.61 | ||||||
12 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 36.90 | ||||||
13 | Mia Leisten | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.96 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C-D, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.14 | ||||||
2 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 32.60 | ||||||
3 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.73 | ||||||
4 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 33.78 | ||||||
5 | Aurora Oseland | 2000 | Haldens Svømmeklub | 34.10 | ||||||
6 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 34.29 | ||||||
7 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.32 | ||||||
8 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.71 | ||||||
9 | Sanne Berggren | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 34.94 | ||||||
10 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 34.97 | ||||||
11 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 35.82 | ||||||
12 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 36.19 | ||||||
13 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 36.49 | ||||||
14 | Kaja Godaker Furre | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 36.58 | ||||||
15 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.81 | ||||||
16 | Pia Haavik | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 36.98 | ||||||
17 | Ellen Olofsson | 2000 | S77 Stenungsund | 37.04 | ||||||
18 | Helene Samuelsen | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 37.05 | ||||||
19 | Ada Gillberg | 2000 | Simklubben Vänersborg | 37.15 | ||||||
20 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 37.48 | ||||||
21 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 38.11 | ||||||
22 | Stine Forsstrom | 2000 | Haldens Svømmeklub | 38.24 | ||||||
23 | Amanda Löfdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 38.47 | ||||||
24 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.57 | ||||||
25 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 39.03 | ||||||
26 | Linnéa Ahlmark | 2000 | S77 Stenungsund | 39.17 | ||||||
27 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 39.46 | ||||||
28 | Elina Ryding | 2000 | S77 Stenungsund | 42.72 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C-D, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tindra Aminoff | 2003 | Simklubben Elfsborg | 33.55 | ||||||
2 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 33.74 | ||||||
3 | Aleksandra Liverød | 2002 | Sandefjord Svømmeklubb | 33.75 | ||||||
4 | Nora Misund | 2003 | Haldens Svømmeklub | 34.24 | ||||||
5 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 34.88 | ||||||
6 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.98 | ||||||
7 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.30 | ||||||
8 | Thyra Haugland-Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 35.42 | ||||||
9 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.86 | ||||||
10 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.38 | ||||||
11 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 36.39 | ||||||
12 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 36.62 | ||||||
13 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 36.70 | ||||||
14 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 37.07 | ||||||
15 | Alicia Nestorin | 2002 | Uddevalla Sim | 39.17 | ||||||
16 | Linnéa Hammarqvist | 2003 | Uddevalla Sim | 39.46 | ||||||
17 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | 39.85 | ||||||
18 | Elin Johansson | 2003 | Uddevalla Sim | 41.63 | ||||||
19 | Alma Drapkin | 2002 | Uddevalla Sim | 44.59 | ||||||
20 | Alva Andreasson | 2002 | Uddevalla Sim | 45.20 | ||||||
21 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 45.85 | ||||||
22 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 50.22 | ||||||
23 | Aida Khoshnam | 2003 | Uddevalla Sim | 50.59 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C-D, Försök 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | 35.05 | ||||||
2 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 35.25 | ||||||
3 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 36.49 | ||||||
4 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 36.68 | ||||||
5 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 38.74 | ||||||
6 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 40.08 | ||||||
7 | Filippa Sjögren | 2006 | Varberg Sim | 40.97 | ||||||
8 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 41.79 | ||||||
9 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 42.51 | ||||||
10 | Olivia Leijon | 2005 | Varberg Sim | 43.07 | ||||||
11 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 43.16 | ||||||
12 | Emmie Dahlgren | 2004 | Varberg Sim | 43.99 | ||||||
13 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 44.38 | ||||||
14 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 44.66 | ||||||
15 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 44.76 | ||||||
16 | Johanna Alsop | 2004 | Lysekils Simsällskap | 45.08 | ||||||
17 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 45.93 | ||||||
18 | Madelene Bergqvist | 2005 | Lysekils Simsällskap | 46.38 | ||||||
19 | Maria Balslev | 2004 | Varberg Sim | 47.39 | ||||||
20 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 47.44 | ||||||
21 | Agnes Bennehed | 2005 | Simklubben Vänersborg | 47.54 | ||||||
22 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 47.77 | ||||||
23 | Ronja Gustafsson | 2006 | Varberg Sim | 47.79 | ||||||
24 | Freja Gustafsson | 2004 | Varberg Sim | 48.20 | ||||||
25 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 48.63 | ||||||
25 | Märta Arnqvist | 2005 | Varberg Sim | 48.63 | ||||||
27 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 49.32 | ||||||
28 | Ester Lindqvist | 2005 | Uddevalla Sim | 50.40 | ||||||
29 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 50.99 | ||||||
30 | Sanna Sjunnesson | 2004 | Varberg Sim | 52.10 | ||||||
31 | Märta Ryrrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | 52.52 | ||||||
32 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | 52.65 | ||||||
33 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | 53.68 | ||||||
34 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 53.88 | ||||||
35 | Wilma Vinneby | 2005 | Uddevalla Sim | 55.14 | ||||||
36 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 56.98 | ||||||
- | Kajsa Älmegran | 2004 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Ella Larsson | 2005 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:19 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:29 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.75 | ||||||
2 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 31.86 | ||||||
3 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 32.24 | ||||||
4 | Sofia Bjälevik | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 32.34 | ||||||
5 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.94 | ||||||
6 | Ajla Omic | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.61 | ||||||
7 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 34.00 | ||||||
8 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 34.02 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.75 | ||||||
2 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 32.48 | ||||||
3 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 33.37 | ||||||
4 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 33.91 | ||||||
5 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 35.06 | ||||||
6 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 35.28 | ||||||
7 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 36.05 | ||||||
8 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 36.24 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tindra Aminoff | 2003 | Simklubben Elfsborg | 33.10 | ||||||
2 | Nora Misund | 2003 | Haldens Svømmeklub | 33.54 | ||||||
3 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 33.59 | ||||||
4 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 34.03 | ||||||
5 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.74 | ||||||
6 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 34.97 | ||||||
6 | Thyra Haugland-Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 34.97 | ||||||
8 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.29 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 33.82 | ||||||
2 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | 34.04 | ||||||
3 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 35.19 | ||||||
4 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 35.41 | ||||||
5 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 39.09 | ||||||
6 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 39.12 | ||||||
7 | Filippa Sjögren | 2006 | Varberg Sim | 39.93 | ||||||
8 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 40.74 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:29 |
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:32 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mattias Carlsson | 1990 | Uddevalla Sim | 26.42 | ||||||
2 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 27.62 | ||||||
3 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 28.05 | ||||||
4 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 28.06 | ||||||
5 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 28.82 | ||||||
6 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.68 | ||||||
7 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 29.87 | ||||||
8 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 30.28 | ||||||
9 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.48 | ||||||
10 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 31.08 | ||||||
11 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 32.23 | ||||||
12 | Jacob Alexandersson | 1995 | S77 Stenungsund | 32.65 | ||||||
13 | Isak Malm | 1998 | Simklubben Vänersborg | 34.80 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.90 | ||||||
2 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 31.52 | ||||||
3 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 31.98 | ||||||
4 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.25 | ||||||
5 | Herman Harboe | 2001 | Haldens Svømmeklub | 32.53 | ||||||
6 | Alexander Olafsson | 2000 | Sandefjord Svømmeklubb | 32.62 | ||||||
7 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 33.62 | ||||||
8 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.20 | ||||||
9 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.30 | ||||||
10 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.78 | ||||||
11 | Markus Börjesson | 2001 | S77 Stenungsund | 35.86 | ||||||
12 | Magnus Olsen Kallar | 2001 | Haldens Svømmeklub | 37.11 | ||||||
13 | Aleksander Fjellstad | 2001 | Haldens Svømmeklub | 41.59 | ||||||
14 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 42.14 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 31.13 | ||||||
2 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 34.33 | ||||||
3 | Max Leisten | 2002 | Karlstads Simsällskap | 34.61 | ||||||
4 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.74 | ||||||
5 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 36.02 | ||||||
6 | Thomas Aksnes | 2003 | Haldens Svømmeklub | 37.01 | ||||||
7 | Andreas Forsstrøm | 2002 | Haldens Svømmeklub | 37.05 | ||||||
8 | Oskar Kvalsvik Kjær | 2002 | Sandefjord Svømmeklubb | 37.20 | ||||||
9 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.67 | ||||||
10 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 38.45 | ||||||
11 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 40.70 | ||||||
12 | Jens William Strand | 2003 | Haldens Svømmeklub | 41.15 | ||||||
13 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 42.46 | ||||||
14 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 42.58 | ||||||
15 | Alex Tudt | 2002 | Varberg Sim | 42.95 | ||||||
16 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 43.84 | ||||||
17 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 44.31 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D, Försök 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 36.74 | ||||||
2 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.85 | ||||||
3 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 37.16 | ||||||
4 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 37.57 | ||||||
5 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.01 | ||||||
6 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 39.72 | ||||||
7 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 40.14 | ||||||
8 | Kailan Jimenez | 2005 | Varberg Sim | 42.25 | ||||||
9 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 43.44 | ||||||
10 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 44.14 | ||||||
11 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | 44.76 | ||||||
12 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 44.87 | ||||||
13 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 45.25 | ||||||
14 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | 46.13 | ||||||
15 | Adam Rogersson | 2007 | Uddevalla Sim | 46.30 | ||||||
16 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 47.04 | ||||||
17 | Seth Svensson | 2005 | Varberg Sim | 48.89 | ||||||
18 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 50.50 | ||||||
19 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 51.55 | ||||||
20 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 54.97 | ||||||
- | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Max Jilek | 2006 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Tim Rogersson | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:32 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mattias Carlsson | 1990 | Uddevalla Sim | 26.27 | ||||||
2 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 26.30 | ||||||
3 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 27.69 | ||||||
4 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 28.45 | ||||||
5 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 29.03 | ||||||
6 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 29.36 | ||||||
7 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 30.10 | ||||||
8 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.68 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.38 | ||||||
2 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.09 | ||||||
3 | Herman Harboe | 2001 | Haldens Svømmeklub | 31.39 | ||||||
4 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 31.79 | ||||||
5 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 33.65 | ||||||
6 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.01 | ||||||
7 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.95 | ||||||
- | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | DNS | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 31.57 | ||||||
2 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 33.23 | ||||||
3 | Thomas Aksnes | 2003 | Haldens Svømmeklub | 35.19 | ||||||
4 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 35.27 | ||||||
5 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.84 | ||||||
6 | Andreas Forsstrøm | 2002 | Haldens Svømmeklub | 36.46 | ||||||
7 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.19 | ||||||
8 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 38.27 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 36.20 | ||||||
2 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 36.21 | ||||||
3 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.33 | ||||||
4 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 36.84 | ||||||
5 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 38.81 | ||||||
6 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 38.99 | ||||||
7 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.64 | ||||||
8 | Kailan Jimenez | 2005 | Varberg Sim | 45.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:48 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 31.73 | ||||||
2 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 35.50 | ||||||
3 | Sofia Bjälevik | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 36.34 | ||||||
4 | Mia Leisten | 1999 | Karlstads Simsällskap | 40.50 | ||||||
5 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 42.06 | ||||||
6 | Moa Gillberg | 1998 | Simklubben Vänersborg | 42.38 | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.99 | ||||||
2 | Aurora Oseland | 2000 | Haldens Svømmeklub | 36.39 | ||||||
3 | Sanne Berggren | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 36.46 | ||||||
4 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 36.48 | ||||||
5 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 36.57 | ||||||
6 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.70 | ||||||
7 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.76 | ||||||
8 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 37.69 | ||||||
9 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 37.71 | ||||||
10 | Kaja Godaker Furre | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 37.87 | ||||||
11 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 38.62 | ||||||
12 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.09 | ||||||
13 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 39.11 | ||||||
14 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 39.13 | ||||||
15 | Ada Gillberg | 2000 | Simklubben Vänersborg | 40.61 | ||||||
16 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 41.09 | ||||||
17 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 41.15 | ||||||
18 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 43.21 | ||||||
19 | Linnéa Ahlmark | 2000 | S77 Stenungsund | 43.39 | ||||||
20 | Elina Ryding | 2000 | S77 Stenungsund | 43.63 | ||||||
21 | Dorte Nordgård | 2001 | Haldens Svømmeklub | 43.86 | ||||||
22 | Stine Forsstrom | 2000 | Haldens Svømmeklub | 44.72 | ||||||
23 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 45.30 | ||||||
- | Henriette Ræstad | 2001 | Haldens Svømmeklub | DNS | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 36.10 | ||||||
2 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.32 | ||||||
3 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 36.94 | ||||||
4 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 38.00 | ||||||
5 | Silje Katrine Waddell | 2003 | Sandefjord Svømmeklubb | 38.24 | ||||||
6 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.94 | ||||||
7 | Alicia Nestorin | 2002 | Uddevalla Sim | 39.82 | ||||||
8 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 39.87 | ||||||
9 | Thyra Haugland-Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 40.55 | ||||||
10 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 40.56 | ||||||
11 | Nora Misund | 2003 | Haldens Svømmeklub | 41.19 | ||||||
12 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 41.86 | ||||||
13 | Thea Aksmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 42.07 | ||||||
14 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 42.14 | ||||||
15 | Nora Ellingsen | 2003 | Haldens Svømmeklub | 42.65 | ||||||
16 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 42.89 | ||||||
17 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 44.07 | ||||||
18 | Alma Drapkin | 2002 | Uddevalla Sim | 45.89 | ||||||
19 | Elin Johansson | 2003 | Uddevalla Sim | 45.95 | ||||||
20 | Alva Andreasson | 2002 | Uddevalla Sim | 50.19 | ||||||
21 | Aida Khoshnam | 2003 | Uddevalla Sim | 51.34 | ||||||
22 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 54.07 | ||||||
- | Amanda Fjellstad | 2003 | Haldens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Isabella Tudt | 2002 | Varberg Sim | DNS | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D, Försök 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 40.43 | ||||||
2 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 40.97 | ||||||
3 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 44.70 | ||||||
4 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 44.75 | ||||||
5 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 45.37 | ||||||
6 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 45.78 | ||||||
7 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 45.92 | ||||||
8 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 45.97 | ||||||
9 | Emmie Dahlgren | 2004 | Varberg Sim | 46.52 | ||||||
10 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 47.03 | ||||||
11 | Filippa Sjögren | 2006 | Varberg Sim | 47.64 | ||||||
12 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 47.78 | ||||||
13 | Daniella Abboud | 2004 | Varberg Sim | 48.25 | ||||||
14 | Maria Balslev | 2004 | Varberg Sim | 49.22 | ||||||
15 | Ronja Gustafsson | 2006 | Varberg Sim | 49.36 | ||||||
16 | Johanna Alsop | 2004 | Lysekils Simsällskap | 49.92 | ||||||
17 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 50.25 | ||||||
18 | Sanna Sjunnesson | 2004 | Varberg Sim | 50.90 | ||||||
19 | Märta Arnqvist | 2005 | Varberg Sim | 51.07 | ||||||
20 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 51.62 | ||||||
21 | Freja Gustafsson | 2004 | Varberg Sim | 51.92 | ||||||
22 | Nadja Båth | 2004 | Varberg Sim | 52.39 | ||||||
23 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 54.51 | ||||||
24 | Ester Lindqvist | 2005 | Uddevalla Sim | 54.58 | ||||||
25 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 55.26 | ||||||
26 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | 55.67 | ||||||
27 | Julia Fredriksson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 55.76 | ||||||
28 | Märta Ryrrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | 57.59 | ||||||
29 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 57.86 | ||||||
30 | Olivia Leijon | 2005 | Varberg Sim | 58.14 | ||||||
31 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 58.35 | ||||||
32 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | 59.13 | ||||||
33 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 59.53 | ||||||
34 | Agnes Bennehed | 2005 | Simklubben Vänersborg | 59.65 | ||||||
35 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 1:00.42 | ||||||
36 | Wilma Vinneby | 2005 | Uddevalla Sim | 1:08.16 | ||||||
- | Kajsa Älmegran | 2004 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Ella Larsson | 2005 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:48 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:18 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 32.35 | ||||||
2 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 35.67 | ||||||
3 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 40.51 | ||||||
4 | Moa Gillberg | 1998 | Simklubben Vänersborg | 41.81 | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.38 | ||||||
2 | Aurora Oseland | 2000 | Haldens Svømmeklub | 35.18 | ||||||
3 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 35.44 | ||||||
4 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 35.70 | ||||||
5 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.89 | ||||||
6 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.19 | ||||||
7 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 37.34 | ||||||
8 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 38.31 | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 35.04 | ||||||
2 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.28 | ||||||
3 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 37.77 | ||||||
4 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 38.03 | ||||||
5 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.44 | ||||||
6 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 38.57 | ||||||
7 | Alicia Nestorin | 2002 | Uddevalla Sim | 38.93 | ||||||
8 | Thyra Haugland-Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 40.58 | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 39.35 | ||||||
2 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 40.86 | ||||||
3 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 43.35 | ||||||
4 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 43.47 | ||||||
5 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 43.52 | ||||||
6 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 44.27 | ||||||
7 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 44.42 | ||||||
8 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 47.46 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:18 |
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:59 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gulliver Koch | 1992 | Uddevalla Sim | 28.67 | ||||||
2 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 30.63 | ||||||
3 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 30.70 | ||||||
4 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 30.99 | ||||||
5 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 32.12 | ||||||
6 | Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | Simklubben Elfsborg | 32.54 | ||||||
7 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.91 | ||||||
8 | Isak Malm | 1998 | Simklubben Vänersborg | 37.63 | ||||||
9 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 38.27 | ||||||
10 | Jacob Alexandersson | 1995 | S77 Stenungsund | 38.50 | ||||||
11 | Filip Dahlqvist | 1997 | Simklubben Vänersborg | 45.97 | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.57 | ||||||
2 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.78 | ||||||
3 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.12 | ||||||
4 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 33.24 | ||||||
5 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 33.39 | ||||||
6 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.61 | ||||||
7 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 35.54 | ||||||
8 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 35.63 | ||||||
9 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 37.35 | ||||||
10 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.40 | ||||||
11 | William Dahl | 2001 | Haldens Svømmeklub | 37.42 | ||||||
12 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 37.61 | ||||||
13 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 37.82 | ||||||
14 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 39.59 | ||||||
15 | Markus Börjesson | 2001 | S77 Stenungsund | 40.47 | ||||||
16 | Magnus Olsen Kallar | 2001 | Haldens Svømmeklub | 44.84 | ||||||
17 | Aleksander Fjellstad | 2001 | Haldens Svømmeklub | 45.95 | ||||||
18 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 48.98 | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 33.76 | ||||||
2 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 36.51 | ||||||
3 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 38.11 | ||||||
4 | Max Leisten | 2002 | Karlstads Simsällskap | 38.41 | ||||||
5 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.49 | ||||||
6 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 38.62 | ||||||
7 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 40.41 | ||||||
8 | Arthur Dahl | 2003 | Haldens Svømmeklub | 41.61 | ||||||
9 | Jørgen Berggren | 2003 | Sandefjord Svømmeklubb | 44.73 | ||||||
10 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 45.21 | ||||||
11 | Alex Tudt | 2002 | Varberg Sim | 45.42 | ||||||
12 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 46.62 | ||||||
13 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 48.31 | ||||||
14 | Jens William Strand | 2003 | Haldens Svømmeklub | 49.62 | ||||||
15 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 49.74 | ||||||
16 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 50.77 | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D, Försök 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 38.59 | ||||||
2 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.15 | ||||||
3 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 40.51 | ||||||
4 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 42.04 | ||||||
5 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 44.52 | ||||||
6 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 45.10 | ||||||
7 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 45.14 | ||||||
8 | Marcus Nilsson | 2004 | Varberg Sim | 48.66 | ||||||
9 | Seth Svensson | 2005 | Varberg Sim | 49.22 | ||||||
10 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 49.25 | ||||||
11 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 49.39 | ||||||
12 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | 50.08 | ||||||
13 | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | 51.40 | ||||||
14 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 52.85 | ||||||
15 | Max Jilek | 2006 | Varberg Sim | 53.03 | ||||||
16 | Adam Rogersson | 2007 | Uddevalla Sim | 53.98 | ||||||
17 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | 54.09 | ||||||
18 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 57.01 | ||||||
19 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 58.26 | ||||||
20 | Tim Rogersson | 2005 | Uddevalla Sim | 59.28 | ||||||
21 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 1:02.75 | ||||||
- | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:59 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gulliver Koch | 1992 | Uddevalla Sim | 28.45 | ||||||
2 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 30.07 | ||||||
3 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 30.39 | ||||||
4 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 30.85 | ||||||
5 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 32.40 | ||||||
6 | Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | Simklubben Elfsborg | 32.49 | ||||||
7 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 35.18 | ||||||
8 | Isak Malm | 1998 | Simklubben Vänersborg | 35.35 | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.01 | ||||||
2 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.77 | ||||||
3 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 33.00 | ||||||
4 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.02 | ||||||
5 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 33.06 | ||||||
6 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.49 | ||||||
7 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 35.28 | ||||||
8 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 36.40 | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 33.50 | ||||||
2 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 35.58 | ||||||
3 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 36.03 | ||||||
4 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.23 | ||||||
5 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 38.39 | ||||||
6 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 40.25 | ||||||
7 | Alex Tudt | 2002 | Varberg Sim | 43.72 | ||||||
8 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 43.88 | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 38.60 | ||||||
2 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.30 | ||||||
3 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 41.46 | ||||||
4 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 41.96 | ||||||
5 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 43.35 | ||||||
6 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 44.45 | ||||||
7 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 45.07 | ||||||
8 | Marcus Nilsson | 2004 | Varberg Sim | 48.28 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 18:18 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 26.36 | ||||||
2 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.39 | ||||||
3 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.05 | ||||||
4 | Stina Gardell | 1990 | Spårvägen Simförening | 27.22 | ||||||
5 | Elin Thörner | 1998 | Karlstads Simsällskap | 28.78 | ||||||
6 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 28.88 | ||||||
7 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 29.00 | ||||||
8 | Mia Leisten | 1999 | Karlstads Simsällskap | 29.59 | ||||||
9 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 29.91 | ||||||
10 | Sofia Bjälevik | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 29.95 | ||||||
11 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 30.05 | ||||||
12 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 30.20 | ||||||
13 | Julie Victoria Christensen | 1998 | Sandefjord Svømmeklubb | 30.21 | ||||||
14 | Ajla Omic | 1999 | Karlstads Simsällskap | 30.42 | ||||||
15 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 30.49 | ||||||
16 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 30.93 | ||||||
17 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 32.14 | ||||||
18 | Moa Gillberg | 1998 | Simklubben Vänersborg | 33.95 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 28.71 | ||||||
2 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.73 | ||||||
3 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.94 | ||||||
4 | Aurora Oseland | 2000 | Haldens Svømmeklub | 29.13 | ||||||
5 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 29.80 | ||||||
6 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 29.88 | ||||||
7 | Helene Samuelsen | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 30.13 | ||||||
8 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 30.21 | ||||||
9 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 30.43 | ||||||
10 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 30.46 | ||||||
10 | Kristin Venstad | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 30.46 | ||||||
12 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 30.47 | ||||||
13 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 30.48 | ||||||
14 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 30.49 | ||||||
15 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 30.53 | ||||||
16 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 30.59 | ||||||
17 | Pia Haavik | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 30.69 | ||||||
18 | Sanne Berggren | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 30.80 | ||||||
19 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 30.91 | ||||||
20 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.04 | ||||||
21 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 31.25 | ||||||
22 | Kaja Godaker Furre | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 31.34 | ||||||
23 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.67 | ||||||
24 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 31.80 | ||||||
25 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 32.21 | ||||||
26 | Ada Gillberg | 2000 | Simklubben Vänersborg | 32.25 | ||||||
27 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 32.90 | ||||||
28 | Linnéa Ahlmark | 2000 | S77 Stenungsund | 32.92 | ||||||
29 | Dorte Nordgård | 2001 | Haldens Svømmeklub | 33.34 | ||||||
30 | Ellen Olofsson | 2000 | S77 Stenungsund | 33.48 | ||||||
31 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.90 | ||||||
32 | Amanda Löfdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 33.96 | ||||||
33 | Stine Forsstrom | 2000 | Haldens Svømmeklub | 34.28 | ||||||
34 | Elina Ryding | 2000 | S77 Stenungsund | 35.39 | ||||||
- | Henriette Ræstad | 2001 | Haldens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 28.93 | ||||||
2 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 29.43 | ||||||
3 | Aleksandra Liverød | 2002 | Sandefjord Svømmeklubb | 29.58 | ||||||
4 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 29.76 | ||||||
5 | Tindra Aminoff | 2003 | Simklubben Elfsborg | 29.96 | ||||||
6 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 29.98 | ||||||
7 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 30.51 | ||||||
8 | Thea Aksmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 30.67 | ||||||
9 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 30.98 | ||||||
10 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 31.31 | ||||||
11 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 31.71 | ||||||
12 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.86 | ||||||
13 | Silje Katrine Waddell | 2003 | Sandefjord Svømmeklubb | 31.91 | ||||||
14 | Alicia Nestorin | 2002 | Uddevalla Sim | 32.08 | ||||||
15 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 32.23 | ||||||
16 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | 32.32 | ||||||
17 | Nora Misund | 2003 | Haldens Svømmeklub | 32.33 | ||||||
18 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 32.63 | ||||||
19 | Linnéa Hammarqvist | 2003 | Uddevalla Sim | 32.85 | ||||||
20 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben Elfsborg | 32.92 | ||||||
21 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.94 | ||||||
22 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 33.07 | ||||||
23 | Nora Ellingsen | 2003 | Haldens Svømmeklub | 34.32 | ||||||
24 | Elin Johansson | 2003 | Uddevalla Sim | 35.08 | ||||||
25 | Alva Andreasson | 2002 | Uddevalla Sim | 37.75 | ||||||
26 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 39.33 | ||||||
27 | Aida Khoshnam | 2003 | Uddevalla Sim | 41.16 | ||||||
28 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 41.51 | ||||||
- | Amanda Fjellstad | 2003 | Haldens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Isabella Tudt | 2002 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Alma Drapkin | 2002 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Thyra Haugland-Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Försök 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | 30.05 | ||||||
2 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 30.16 | ||||||
3 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 30.28 | ||||||
4 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 31.73 | ||||||
5 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 32.80 | ||||||
6 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 32.96 | ||||||
7 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 33.35 | ||||||
8 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 33.58 | ||||||
9 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 34.79 | ||||||
10 | Emmie Dahlgren | 2004 | Varberg Sim | 35.29 | ||||||
11 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 35.66 | ||||||
12 | Filippa Sjögren | 2006 | Varberg Sim | 35.95 | ||||||
13 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 36.07 | ||||||
14 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 36.90 | ||||||
15 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 36.99 | ||||||
16 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 37.32 | ||||||
17 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 37.50 | ||||||
18 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 37.78 | ||||||
19 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 37.90 | ||||||
20 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 38.47 | ||||||
21 | Johanna Alsop | 2004 | Lysekils Simsällskap | 38.66 | ||||||
22 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 39.21 | ||||||
23 | Madelene Bergqvist | 2005 | Lysekils Simsällskap | 39.25 | ||||||
24 | Maria Balslev | 2004 | Varberg Sim | 40.45 | ||||||
25 | Freja Gustafsson | 2004 | Varberg Sim | 40.68 | ||||||
26 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | 40.92 | ||||||
27 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | 40.97 | ||||||
28 | Olivia Leijon | 2005 | Varberg Sim | 41.14 | ||||||
29 | Ronja Gustafsson | 2006 | Varberg Sim | 41.37 | ||||||
30 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 41.39 | ||||||
31 | Ester Lindqvist | 2005 | Uddevalla Sim | 41.77 | ||||||
32 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 42.24 | ||||||
33 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 42.99 | ||||||
34 | Agnes Bennehed | 2005 | Simklubben Vänersborg | 43.09 | ||||||
35 | Sanna Sjunnesson | 2004 | Varberg Sim | 43.14 | ||||||
36 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 43.66 | ||||||
37 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 44.40 | ||||||
38 | Ella Larsson | 2005 | Varberg Sim | 44.79 | ||||||
39 | Nadja Båth | 2004 | Varberg Sim | 44.81 | ||||||
40 | Märta Arnqvist | 2005 | Varberg Sim | 45.71 | ||||||
41 | Wilma Vinneby | 2005 | Uddevalla Sim | 46.10 | ||||||
42 | Märta Ryrrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | 48.05 | ||||||
43 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 50.53 | ||||||
- | Julia Fredriksson | 2005 | Simklubben Vänersborg | DNS | ||||||
- | Kajsa Älmegran | 2004 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 18:18 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 18:13 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 26.04 | ||||||
2 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.15 | ||||||
3 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.48 | ||||||
4 | Stina Gardell | 1990 | Spårvägen Simförening | 27.28 | ||||||
5 | Elin Thörner | 1998 | Karlstads Simsällskap | 28.36 | ||||||
6 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 28.55 | ||||||
7 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 28.87 | ||||||
8 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 30.03 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 28.19 | ||||||
2 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.28 | ||||||
3 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.53 | ||||||
4 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 29.25 | ||||||
5 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 29.62 | ||||||
6 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 30.11 | ||||||
7 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 30.23 | ||||||
8 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 30.30 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 28.15 | ||||||
2 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 29.21 | ||||||
3 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 29.33 | ||||||
4 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 29.49 | ||||||
5 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 29.71 | ||||||
6 | Tindra Aminoff | 2003 | Simklubben Elfsborg | 29.76 | ||||||
7 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 30.15 | ||||||
8 | Thea Aksmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 30.60 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 29.31 | ||||||
2 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 29.64 | ||||||
3 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | 29.72 | ||||||
4 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 30.78 | ||||||
5 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 31.80 | ||||||
6 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 32.80 | ||||||
7 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 32.86 | ||||||
8 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 34.17 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 18:13 |
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 18:31 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Eliasson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 23.00 | ||||||
2 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 23.60 | ||||||
3 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 24.76 | ||||||
4 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 25.03 | ||||||
5 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 25.84 | ||||||
6 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 25.85 | ||||||
7 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 25.97 | ||||||
8 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 26.05 | ||||||
9 | Jacob Alexandersson | 1995 | S77 Stenungsund | 26.30 | ||||||
10 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 26.39 | ||||||
11 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 26.42 | ||||||
12 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 26.50 | ||||||
13 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 26.72 | ||||||
14 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 27.08 | ||||||
15 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 27.53 | ||||||
16 | Isak Malm | 1998 | Simklubben Vänersborg | 27.62 | ||||||
17 | Jesper Holmdahl | 1999 | S77 Stenungsund | 27.70 | ||||||
18 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 28.23 | ||||||
19 | Filip Dahlqvist | 1997 | Simklubben Vänersborg | 32.63 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 25.84 | ||||||
2 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 26.97 | ||||||
3 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 27.01 | ||||||
4 | Axel Gustavsson | 2000 | Uddevalla Sim | 27.08 | ||||||
5 | Herman Harboe | 2001 | Haldens Svømmeklub | 27.21 | ||||||
6 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 27.33 | ||||||
7 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 27.34 | ||||||
8 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 27.46 | ||||||
9 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 27.76 | ||||||
10 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Elfsborg | 27.95 | ||||||
11 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.20 | ||||||
12 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 28.34 | ||||||
13 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 28.37 | ||||||
14 | William Dahl | 2001 | Haldens Svømmeklub | 28.86 | ||||||
15 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 28.93 | ||||||
16 | Alexander Olafsson | 2000 | Sandefjord Svømmeklubb | 29.11 | ||||||
17 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.52 | ||||||
18 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 29.67 | ||||||
19 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 30.44 | ||||||
20 | Markus Börjesson | 2001 | S77 Stenungsund | 31.16 | ||||||
21 | Magnus Olsen Kallar | 2001 | Haldens Svømmeklub | 31.17 | ||||||
22 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.46 | ||||||
23 | Aleksander Fjellstad | 2001 | Haldens Svømmeklub | 32.87 | ||||||
24 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 35.24 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Leisten | 2002 | Karlstads Simsällskap | 27.94 | ||||||
2 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 28.14 | ||||||
3 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 28.43 | ||||||
4 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 29.69 | ||||||
5 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 30.34 | ||||||
6 | Thomas Aksnes | 2003 | Haldens Svømmeklub | 30.65 | ||||||
7 | Andreas Forsstrøm | 2002 | Haldens Svømmeklub | 31.40 | ||||||
7 | Oskar Kvalsvik Kjær | 2002 | Sandefjord Svømmeklubb | 31.40 | ||||||
9 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 31.42 | ||||||
10 | Arthur Dahl | 2003 | Haldens Svømmeklub | 31.70 | ||||||
11 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.98 | ||||||
12 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 32.67 | ||||||
13 | Alex Tudt | 2002 | Varberg Sim | 33.44 | ||||||
14 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.60 | ||||||
14 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 33.60 | ||||||
16 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 34.71 | ||||||
17 | Jens William Strand | 2003 | Haldens Svømmeklub | 35.36 | ||||||
18 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.71 | ||||||
19 | Jørgen Berggren | 2003 | Sandefjord Svømmeklubb | 37.68 | ||||||
20 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 37.85 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 29.80 | ||||||
2 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 30.71 | ||||||
3 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 30.85 | ||||||
4 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 31.27 | ||||||
5 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 32.26 | ||||||
6 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 32.85 | ||||||
7 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 33.00 | ||||||
8 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 33.31 | ||||||
9 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 33.55 | ||||||
10 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | 34.87 | ||||||
11 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 35.22 | ||||||
12 | Kailan Jimenez | 2005 | Varberg Sim | 35.86 | ||||||
13 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 36.52 | ||||||
14 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | 37.83 | ||||||
15 | Adam Rogersson | 2007 | Uddevalla Sim | 38.84 | ||||||
16 | Marcus Nilsson | 2004 | Varberg Sim | 39.08 | ||||||
17 | Tim Rogersson | 2005 | Uddevalla Sim | 39.31 | ||||||
18 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 39.82 | ||||||
19 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 39.97 | ||||||
20 | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | 40.21 | ||||||
21 | Max Jilek | 2006 | Varberg Sim | 41.09 | ||||||
22 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 41.50 | ||||||
23 | Seth Svensson | 2005 | Varberg Sim | 42.07 | ||||||
24 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 42.34 | ||||||
25 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | 45.04 | ||||||
26 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 48.56 | ||||||
27 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 51.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 18:31 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:10 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Eliasson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 23.24 | ||||||
2 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 23.63 | ||||||
3 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 25.11 | ||||||
4 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 25.16 | ||||||
5 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 25.63 | ||||||
6 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 25.78 | ||||||
7 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 26.00 | ||||||
8 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 26.05 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 26.35 | ||||||
2 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 26.39 | ||||||
3 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 26.60 | ||||||
4 | Herman Harboe | 2001 | Haldens Svømmeklub | 26.83 | ||||||
5 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 26.95 | ||||||
6 | Axel Gustavsson | 2000 | Uddevalla Sim | 26.96 | ||||||
7 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 27.04 | ||||||
8 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 27.61 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 27.64 | ||||||
2 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 28.13 | ||||||
3 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 29.91 | ||||||
4 | Thomas Aksnes | 2003 | Haldens Svømmeklub | 30.11 | ||||||
5 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 30.29 | ||||||
6 | Andreas Forsstrøm | 2002 | Haldens Svømmeklub | 31.29 | ||||||
7 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 31.90 | ||||||
- | Oskar Kvalsvik Kjær | 2002 | Sandefjord Svømmeklubb | DNS | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 29.45 | ||||||
2 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 30.06 | ||||||
3 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 30.29 | ||||||
4 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 31.05 | ||||||
5 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 32.22 | ||||||
6 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 32.36 | ||||||
7 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 32.50 | ||||||
8 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 32.99 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:10 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 18:59 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 9, 4X100m Frisim Dam A-B-C, Finaler 13 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Karlstad Damer1 [2016] | 1999 | Karlstads Simsällskap | 4:08.27 | ||||||
Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | 29.85 | 1:01.09 | 1:01.09 | ||||||
Elin Thörner | 1998 | 28.83 | 1:00.05 | 2:01.14 | ||||||
Michelle Träff | 2002 | 30.29 | 1:04.61 | 3:05.75 | ||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 29.61 | 1:02.52 | 4:08.27 | ||||||
2 | Eskilstuna Damer Lag 1 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 4:09.05 | ||||||
Rebecka Loikala | 2000 | 29.67 | 1:02.40 | 1:02.40 | ||||||
Jennie Isaksen | 2000 | 29.95 | 1:02.28 | 2:04.68 | ||||||
Katarina Lindoff | 2000 | 30.54 | 1:03.90 | 3:08.58 | ||||||
Linnea Fundberg | 1999 | 28.84 | 1:00.47 | 4:09.05 | ||||||
3 | Elfsborg Damer 1 | 2000 | Simklubben Elfsborg | 4:09.72 | ||||||
Emelie Melin | 2000 | 29.68 | 1:01.54 | 1:01.54 | ||||||
Tilda Öman | 2000 | 29.54 | 1:01.98 | 2:03.52 | ||||||
Tindra Aminoff | 2003 | 30.32 | 1:02.81 | 3:06.33 | ||||||
Filippa Trollsfjord | 2001 | 29.98 | 1:03.39 | 4:09.72 | ||||||
4 | Uddevalla Damer 1 | 2000 | Uddevalla Sim | 4:16.46 | ||||||
Hilda Andersson | 1999 | 29.97 | 1:01.60 | 1:01.60 | ||||||
Matilda Larsson | 1998 | 30.63 | 1:04.96 | 2:06.56 | ||||||
Elin Gustafson | 1999 | 29.99 | 1:02.95 | 3:09.51 | ||||||
Thilda Larsson | 1999 | 31.36 | 1:06.95 | 4:16.46 | ||||||
5 | Eskilstuna Damer Lag 2 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 4:19.03 | ||||||
Tilda Wik | 2001 | 31.39 | 1:05.00 | 1:05.00 | ||||||
Emilia Loikala | 2000 | 30.69 | 1:06.02 | 2:11.02 | ||||||
Amanda Kullman | 2000 | 30.38 | 1:04.31 | 3:15.33 | ||||||
Sofia Bjälevik | 1999 | 30.38 | 1:03.70 | 4:19.03 | ||||||
6 | Karlstad Damer2 [2016] | 1999 | Karlstads Simsällskap | 4:19.30 | ||||||
Mia Leisten | 1999 | 30.52 | 1:04.85 | 1:04.85 | ||||||
Solveig Ramallo | 1993 | 31.14 | 1:04.63 | 2:09.48 | ||||||
Emma Hjort | 2000 | 30.86 | 1:05.14 | 3:14.62 | ||||||
Ajla Omic | 1999 | 31.07 | 1:04.68 | 4:19.30 | ||||||
7 | S 77 Damer Lag 1 | 2002 | S77 Stenungsund | 4:23.39 | ||||||
Alva Back | 2002 | 30.45 | 1:03.22 | 1:03.22 | ||||||
Wilma Bergman | 2002 | 31.96 | 1:06.99 | 2:10.21 | ||||||
Lisa Bergman | 2002 | 31.63 | 1:06.84 | 3:17.05 | ||||||
Gabriella Milusic | 2004 | 31.00 | 1:06.34 | 4:23.39 | ||||||
8 | Uddevalla Damer 2 | 2000 | Uddevalla Sim | 4:25.55 | ||||||
Maja Palmqvist | 1998 | 31.32 | 1:05.82 | 1:05.82 | ||||||
Marit Cuperus | 2002 | 31.12 | 1:05.65 | 2:11.47 | ||||||
Gabriella Sanftleben | 1999 | 31.52 | 1:05.97 | 3:17.44 | ||||||
Lovisa Alsop | 2001 | 31.68 | 1:08.11 | 4:25.55 | ||||||
9 | Elfsborg Damer 2 | 2000 | Simklubben Elfsborg | 4:28.17 | ||||||
Linea Holström | 2000 | 31.77 | 1:05.66 | 1:05.66 | ||||||
Linn Koivuluoma | 2003 | 32.00 | 1:06.62 | 2:12.28 | ||||||
Sofia Åstedt | 2003 | 31.61 | 1:07.25 | 3:19.53 | ||||||
Elin Trollsfjord | 2001 | 32.34 | 1:08.64 | 4:28.17 | ||||||
10 | Karlstad Damer3 [2016] | 2000 | Karlstads Simsällskap | 4:39.24 | ||||||
Michaela Thyberg | 2000 | 31.79 | 1:08.06 | 1:08.06 | ||||||
Emmy Hedin | 2001 | 32.38 | 1:09.23 | 2:17.29 | ||||||
Clara Gustavson | 2003 | 32.71 | 1:10.04 | 3:27.33 | ||||||
Ingrid Hellgren | 2003 | 34.63 | 1:11.91 | 4:39.24 | ||||||
11 | Varberg Damer [2001] | 2001 | Varberg Sim | 4:39.76 | ||||||
Clara Balslev | 2001 | 31.69 | 1:07.95 | 1:07.95 | ||||||
Molly Bengtsson | 2001 | 32.04 | 1:07.34 | 2:15.29 | ||||||
Cornelia Almqvist | 2002 | 33.60 | 1:13.65 | 3:28.94 | ||||||
Ronja Berggren | 2003 | 33.27 | 1:10.82 | 4:39.76 | ||||||
12 | Elfsborg Damer 3 [2001] | 2001 | Simklubben Elfsborg | 4:44.10 | ||||||
Nelly Askengren Stråhle | 2003 | 34.38 | 1:12.27 | 1:12.27 | ||||||
Alma Johansson | 2001 | 32.02 | 1:07.28 | 2:19.55 | ||||||
Hannah Lornell | 2000 | 34.42 | 1:14.40 | 3:33.95 | ||||||
Cajsa Askengren | 2002 | 33.50 | 1:10.15 | 4:44.10 | ||||||
13 | Uddevalla Damer 3 | 2000 | Uddevalla Sim | 4:52.36 | ||||||
Tilda Nilsson | 2001 | 32.25 | 1:07.23 | 1:07.23 | ||||||
Alicia Nestorin | 2002 | 34.11 | 1:11.59 | 2:18.82 | ||||||
Linnéa Hammarqvist | 2003 | 35.12 | 1:13.73 | 3:32.55 | ||||||
Alma Drapkin | 2002 | 37.96 | 1:19.81 | 4:52.36 | ||||||
14 | S 77 Damer Lag 2 | 2000 | S77 Stenungsund | 5:01.80 | ||||||
Amanda Löfdahl | 2001 | 35.52 | 1:14.66 | 1:14.66 | ||||||
Linnéa Ahlmark | 2000 | 35.50 | 1:13.75 | 2:28.41 | ||||||
Elina Ryding | 2000 | 37.64 | 1:19.07 | 3:47.48 | ||||||
Ellen Olofsson | 2000 | 35.01 | 1:14.32 | 5:01.80 | ||||||
15 | Varberg Damer [2003] | 2003 | Varberg Sim | 5:47.14 | ||||||
Alexandra Olausson | 2003 | 35.49 | 1:16.16 | 1:16.16 | ||||||
Ellie Geigel | 2003 | 32.26 | 1:09.64 | 2:25.80 | ||||||
Märta Arnqvist | 2005 | 46.20 | 1:38.20 | 4:04.00 | ||||||
Emma Johansson | 2005 | 47.49 | 1:43.14 | 5:47.14 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 18:59 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 19:13 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 10, 4X100m Frisim Herr A-B-C, Finaler 13 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Elfsborg Herrar 1 | 2000 | Simklubben Elfsborg | 3:37.39 | ||||||
William Reinholdsson | 1997 | 26.78 | 54.84 | 54.84 | ||||||
Anes Cavka | 1999 | 26.17 | 54.44 | 1:49.28 | ||||||
Viktor Jönsson | 1986 | 24.16 | 52.35 | 2:41.63 | ||||||
Adam Albringer | 1999 | 26.84 | 55.76 | 3:37.39 | ||||||
2 | Uddevalla Herr 1 | 1999 | Uddevalla Sim | 3:41.90 | ||||||
Rick Cuperus | 1999 | 27.57 | 57.05 | 57.05 | ||||||
Kalle Svensson | 1997 | 25.34 | 53.46 | 1:50.51 | ||||||
Steven Angelo Larsson | 1998 | 25.32 | 54.76 | 2:45.27 | ||||||
Alexander Assor | 2000 | 26.78 | 56.63 | 3:41.90 | ||||||
3 | Karlstad Herrar | 2000 | Karlstads Simsällskap | 3:44.41 | ||||||
Erik Gissén | 1992 | 24.62 | 51.39 | 51.39 | ||||||
August Mathisen | 2001 | 27.62 | 57.88 | 1:49.27 | ||||||
Linus Andersson | 2001 | 27.31 | 58.20 | 2:47.47 | ||||||
David Albringer | 2001 | 27.14 | 56.94 | 3:44.41 | ||||||
4 | Eskilstuna Herrar Lag 1 | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 3:47.59 | ||||||
William Brand | 1998 | 26.29 | 54.17 | 54.17 | ||||||
Eldin Kadic | 1999 | 27.02 | 57.98 | 1:52.15 | ||||||
Axel Witt | 2000 | 28.78 | 1:00.40 | 2:52.55 | ||||||
Karl Lindoff | 1998 | 25.50 | 55.04 | 3:47.59 | ||||||
5 | Elfsborg Herrar 2 | 1995 | Simklubben Elfsborg | 3:54.91 | ||||||
Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | 28.46 | 59.52 | 59.52 | ||||||
Anton Lornell | 1998 | 27.76 | 57.91 | 1:57.43 | ||||||
William Westerlund Holappa | 1999 | 27.11 | 56.42 | 2:53.85 | ||||||
Elias Hyvönen | 2000 | 28.63 | 1:01.06 | 3:54.91 | ||||||
6 | Varberg Herrar 1 | 1995 | Varberg Sim | 3:56.25 | ||||||
Jakob Sundén | 1995 | 27.00 | 57.70 | 57.70 | ||||||
Albin Larsson | 1998 | 26.41 | 57.77 | 1:55.47 | ||||||
Hjalmar Löfvenborg | 1999 | 28.16 | 58.73 | 2:54.20 | ||||||
Erik Josefson | 2000 | 29.23 | 1:02.05 | 3:56.25 | ||||||
7 | Uddevalla Herr 2 | 2000 | Uddevalla Sim | 3:56.94 | ||||||
Axel Gustavsson | 2000 | 28.02 | 58.10 | 58.10 | ||||||
Gabriel Hansson | 2000 | 28.62 | 59.61 | 1:57.71 | ||||||
Jakob Josephson | 2002 | 29.12 | 1:00.82 | 2:58.53 | ||||||
Oskar Gustafson | 2002 | 27.80 | 58.41 | 3:56.94 | ||||||
8 | S 77 Herrar Lag 1 | 1995 | S77 Stenungsund | 4:06.45 | ||||||
Jacob Alexandersson | 1995 | 28.51 | 59.00 | 59.00 | ||||||
Jesper Holmdahl | 1999 | 29.00 | 1:01.50 | 2:00.50 | ||||||
Linus Holmdahl | 2001 | 28.26 | 59.37 | 2:59.87 | ||||||
Markus Börjesson | 2001 | 31.19 | 1:06.58 | 4:06.45 | ||||||
9 | Karlstad Herrar Lag2 | 2001 | Karlstads Simsällskap | 4:19.77 | ||||||
Max Leisten | 2002 | 30.44 | 1:03.10 | 1:03.10 | ||||||
Filip Myringby | 2001 | 30.84 | 1:05.41 | 2:08.51 | ||||||
Samuel Vestin | 2002 | 31.90 | 1:06.34 | 3:14.85 | ||||||
Ludvig Mathisen | 2003 | 30.91 | 1:04.92 | 4:19.77 | ||||||
10 | Varberg Herrar Lag 2 | 1999 | Varberg Sim | 4:27.59 | ||||||
Noa Carlenius | 2002 | 29.44 | 1:01.55 | 1:01.55 | ||||||
Daniel Andersson | 1999 | 29.68 | 1:02.45 | 2:04.00 | ||||||
Viking Josefson | 2002 | 33.98 | 1:13.02 | 3:17.02 | ||||||
Pelle Huldén | 2002 | 33.88 | 1:10.57 | 4:27.59 | ||||||
11 | Elfsborg Herrar 3 | 1999 | Simklubben Elfsborg | 4:27.79 | ||||||
Jonathan Arvidsson | 2000 | 29.65 | 1:02.17 | 1:02.17 | ||||||
David Engström | 2001 | 30.35 | 1:03.86 | 2:06.03 | ||||||
Kevin Söderqvist | 2004 | 33.42 | 1:09.01 | 3:15.04 | ||||||
Gustav Askengren | 2004 | 34.11 | 1:12.75 | 4:27.79 | ||||||
12 | Vänersborg Herrar [1916] | 2000 | Simklubben Vänersborg | 4:46.42 | ||||||
Isak Malm | 1998 | 29.09 | 1:02.20 | 1:02.20 | ||||||
Alexander Lundberg | 2002 | 31.53 | 1:06.68 | 2:08.88 | ||||||
Filip Dahlqvist | 1997 | 33.84 | 1:14.09 | 3:22.97 | ||||||
Felix Persson | 2000 | 36.97 | 1:23.45 | 4:46.42 | ||||||
13 | Karlstad Herrar Lag3 | 2000 | Karlstads Simsällskap | 5:14.96 | ||||||
Marcus Bülund | 2004 | 40.52 | 1:26.99 | 1:26.99 | ||||||
Axel Rönnquist | 2001 | 32.65 | 1:08.91 | 2:35.90 | ||||||
Elias Sjölander | 2003 | 36.62 | 1:17.13 | 3:53.03 | ||||||
Filip Hedin | 2003 | 38.57 | 1:21.93 | 5:14.96 | ||||||
14 | Varberg Herrar Lag3 | 1999 | Varberg Sim | 5:45.88 | ||||||
Alex Tudt | 2002 | 35.39 | 1:15.00 | 1:15.00 | ||||||
Samuel Lövenklev | 2003 | 37.17 | 1:19.62 | 2:34.62 | ||||||
Max Jilek | 2006 | 44.13 | 1:38.96 | 4:13.58 | ||||||
Lucas Axelsson | 2005 | 43.46 | 1:32.30 | 5:45.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 19:13 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 19:18 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 11, 4X50m Frisim Dam D, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Uddevalla Flickor 1 | 2004 | Uddevalla Sim | 2:06.22 | ||||||
Sofia Abrahamsson | 2005 | 29.80 | 29.80 | |||||||
Evelina Wester | 2004 | 31.09 | 1:00.89 | |||||||
Hilda Eriksson | 2004 | 31.55 | 1:32.44 | |||||||
Lina Nielsen | 2005 | 33.78 | 2:06.22 | |||||||
2 | Uddevalla Flickor 2 | 2004 | Uddevalla Sim | 2:17.29 | ||||||
Tilde Nordström | 2004 | 34.22 | 34.22 | |||||||
Juni Karfunkel | 2004 | 33.22 | 1:07.44 | |||||||
Jennifer Persson | 2004 | 33.89 | 1:41.33 | |||||||
Isabell Holmgren | 2004 | 35.96 | 2:17.29 | |||||||
3 | Varberg Damer Röd | 2005 | Varberg Sim | 2:26.22 | ||||||
Emmie Dahlgren | 2004 | 36.04 | 36.04 | |||||||
Filippa Sjögren | 2006 | 35.91 | 1:11.95 | |||||||
Nikki Berggren | 2005 | 36.31 | 1:48.26 | |||||||
Alva Tingstorp | 2005 | 37.96 | 2:26.22 | |||||||
4 | Varberg Damer Vit | 2005 | Varberg Sim | 2:44.31 | ||||||
Olivia Leijon | 2005 | 40.69 | 40.69 | |||||||
Ronja Gustafsson | 2006 | 42.03 | 1:22.72 | |||||||
Maria Balslev | 2004 | 39.80 | 2:02.52 | |||||||
Freja Gustafsson | 2004 | 41.79 | 2:44.31 | |||||||
5 | Varberg Damer Grön | 2005 | Varberg Sim | 2:52.69 | ||||||
Felicia Ceveryd | 2005 | 41.60 | 41.60 | |||||||
Sanna Sjunnesson | 2004 | 43.97 | 1:25.57 | |||||||
Ella Larsson | 2005 | 43.46 | 2:09.03 | |||||||
Nadja Båth | 2004 | 43.66 | 2:52.69 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 19:18 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 19:22 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 12, 4X50m Frisim Herr D, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Varberg Herrar Vit | 2005 | Varberg Sim | 2:05.74 | ||||||
Malte Almqvist | 2004 | 30.82 | 30.82 | |||||||
Teo Mravac | 2004 | 30.13 | 1:00.95 | |||||||
Arvid Kvorning | 2005 | 32.55 | 1:33.50 | |||||||
Julius Andersson | 2005 | 32.24 | 2:05.74 | |||||||
2 | Uddevalla Pojkar 1 | 2004 | Uddevalla Sim | 2:12.11 | ||||||
Filip Aronsson | 2004 | 31.02 | 31.02 | |||||||
Elias Robertsson | 2004 | 32.66 | 1:03.68 | |||||||
Anton Olsson | 2004 | 32.70 | 1:36.38 | |||||||
Petter Lundberg | 2005 | 35.73 | 2:12.11 | |||||||
3 | Varberg Herrar Röd | 2005 | Varberg Sim | 2:33.36 | ||||||
Alfred Hedberg | 2004 | 37.51 | 37.51 | |||||||
Marcus Nilsson | 2004 | 39.41 | 1:16.92 | |||||||
Seth Svensson | 2005 | 40.41 | 1:57.33 | |||||||
Kailan Jimenez | 2005 | 36.03 | 2:33.36 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 19:22 |
Resultat Gren 13 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 09:20 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 13, 100m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Eliasson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 24.48 | 50.64 | |||||
2 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 26.31 | 54.85 | |||||
3 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 26.22 | 54.92 | |||||
4 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 26.60 | 55.44 | |||||
5 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 26.52 | 55.87 | |||||
6 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.10 | 56.59 | |||||
7 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.11 | 57.33 | |||||
8 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.01 | 57.50 | |||||
9 | Jacob Alexandersson | 1995 | S77 Stenungsund | 28.02 | 57.73 | |||||
10 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 27.48 | 57.80 | |||||
11 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.96 | 58.05 | |||||
12 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 28.23 | 58.76 | |||||
13 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 27.45 | 58.78 | |||||
14 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 28.59 | 58.83 | |||||
15 | Mikkel Lunde Svendsen | 1999 | Haldens Svømmeklub | 28.76 | 59.23 | |||||
16 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 29.22 | 1:00.23 | |||||
17 | Jesper Holmdahl | 1999 | S77 Stenungsund | 28.67 | 1:00.47 | |||||
18 | Isak Malm | 1998 | Simklubben Vänersborg | 28.88 | 1:01.33 | |||||
19 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 29.59 | 1:01.77 | |||||
- | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 26.68 | 55.26 | |||||
2 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 27.40 | 57.39 | |||||
3 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 27.76 | 58.18 | |||||
4 | Herman Harboe | 2001 | Haldens Svømmeklub | 28.20 | 58.22 | |||||
5 | Axel Gustavsson | 2000 | Uddevalla Sim | 28.19 | 58.65 | |||||
6 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 28.90 | 59.49 | |||||
7 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 28.99 | 1:00.25 | |||||
8 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.07 | 1:00.75 | |||||
9 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 29.27 | 1:00.77 | |||||
10 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 29.01 | 1:01.03 | |||||
11 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 29.35 | 1:01.45 | |||||
12 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.45 | 1:01.48 | |||||
13 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 29.81 | 1:01.92 | |||||
14 | William Dahl | 2001 | Haldens Svømmeklub | 30.28 | 1:02.91 | |||||
15 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 30.03 | 1:03.21 | |||||
16 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 30.70 | 1:03.42 | |||||
17 | Alexander Olafsson | 2000 | Sandefjord Svømmeklubb | 30.48 | 1:03.68 | Deltar ej i final | ||||
18 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.25 | 1:05.96 | |||||
19 | Markus Börjesson | 2001 | S77 Stenungsund | 31.84 | 1:06.26 | |||||
20 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 32.23 | 1:07.33 | |||||
21 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.68 | 1:07.77 | |||||
22 | Magnus Olsen Kallar | 2001 | Haldens Svømmeklub | 32.33 | 1:08.74 | |||||
23 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 37.99 | 1:19.85 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 28.38 | 58.36 | |||||
2 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 28.98 | 59.75 | |||||
3 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 29.17 | 1:01.20 | |||||
4 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.91 | 1:05.47 | |||||
5 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 31.63 | 1:05.53 | |||||
6 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 31.84 | 1:06.75 | |||||
7 | Oskar Kvalsvik Kjær | 2002 | Sandefjord Svømmeklubb | 32.95 | 1:06.99 | Deltar ej i final | ||||
8 | Thomas Aksnes | 2003 | Haldens Svømmeklub | 32.02 | 1:08.96 | |||||
9 | Andreas Forsstrøm | 2002 | Haldens Svømmeklub | 32.49 | 1:09.06 | |||||
10 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 34.75 | 1:11.27 | |||||
11 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 34.68 | 1:11.98 | |||||
12 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.15 | 1:12.55 | |||||
13 | Alex Tudt | 2002 | Varberg Sim | 35.98 | 1:13.54 | |||||
14 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 36.87 | 1:16.83 | |||||
15 | Jens William Strand | 2003 | Haldens Svømmeklub | 36.33 | 1:17.55 | |||||
16 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 36.73 | 1:19.01 | |||||
16 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.30 | 1:19.01 | |||||
18 | Jørgen Berggren | 2003 | Sandefjord Svømmeklubb | 39.19 | 1:21.68 | Deltar ej i final | ||||
19 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 39.95 | 1:23.64 | |||||
- | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 31.44 | 1:05.56 | |||||
2 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 32.12 | 1:06.23 | |||||
3 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 32.52 | 1:06.65 | |||||
4 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 32.11 | 1:08.16 | |||||
5 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 34.49 | 1:11.55 | |||||
6 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 34.03 | 1:12.34 | |||||
7 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 34.84 | 1:12.38 | |||||
8 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 34.53 | 1:12.42 | |||||
9 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 35.31 | 1:13.16 | |||||
10 | Kailan Jimenez | 2005 | Varberg Sim | 37.04 | 1:16.75 | |||||
11 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 35.95 | 1:18.95 | |||||
12 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | 36.79 | 1:19.21 | |||||
13 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 39.85 | 1:23.00 | |||||
14 | Adam Rogersson | 2007 | Uddevalla Sim | 40.79 | 1:24.21 | |||||
15 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 41.26 | 1:27.37 | |||||
16 | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | 41.97 | 1:27.83 | |||||
17 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 43.51 | 1:28.46 | |||||
18 | Marcus Nilsson | 2004 | Varberg Sim | 41.41 | 1:29.65 | |||||
19 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 43.38 | 1:29.73 | |||||
20 | Tim Rogersson | 2005 | Uddevalla Sim | 40.62 | 1:29.93 | |||||
21 | Max Jilek | 2006 | Varberg Sim | 42.40 | 1:31.56 | |||||
22 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 46.27 | 1:38.08 | |||||
23 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 50.88 | 1:51.54 | |||||
24 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 51.58 | 1:53.13 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 09:20 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:04 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 13, 100m Frisim Herr A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Eliasson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 24.05 | 50.67 | |||||
2 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 26.18 | 53.96 | |||||
3 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 25.78 | 54.23 | |||||
4 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 26.34 | 54.52 | |||||
5 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 26.09 | 54.58 | |||||
6 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.14 | 56.33 | |||||
7 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.82 | 57.44 | |||||
8 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.03 | 57.84 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herr A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 27.67 | 56.32 | |||||
2 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 27.69 | 57.46 | |||||
3 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 28.03 | 57.68 | |||||
4 | Herman Harboe | 2001 | Haldens Svømmeklub | 28.25 | 57.76 | |||||
5 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 28.57 | 58.57 | |||||
6 | Axel Gustavsson | 2000 | Uddevalla Sim | 28.26 | 58.68 | |||||
7 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.17 | 1:00.04 | |||||
8 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.05 | 1:01.05 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herr A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 28.21 | 58.23 | |||||
2 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 28.76 | 59.77 | |||||
3 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 29.06 | 1:00.71 | |||||
4 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 31.18 | 1:05.37 | |||||
5 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 32.00 | 1:06.37 | |||||
6 | Thomas Aksnes | 2003 | Haldens Svømmeklub | 32.68 | 1:06.59 | |||||
7 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.09 | 1:06.70 | |||||
8 | Andreas Forsstrøm | 2002 | Haldens Svømmeklub | 33.19 | 1:09.20 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herr A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 30.70 | 1:04.96 | |||||
2 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 31.86 | 1:05.18 | |||||
3 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 31.73 | 1:05.50 | |||||
4 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 31.83 | 1:06.73 | |||||
5 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 33.05 | 1:08.60 | |||||
6 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 33.46 | 1:10.69 | |||||
7 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 33.98 | 1:10.90 | |||||
8 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 35.00 | 1:11.21 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:04 |
Resultat Gren 14 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 09:36 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 14, 200m Frisim Dam A-B, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.25 | 1:03.59 | 1:35.64 | 2:08.51 | |||
2 | Elin Thörner | 1998 | Karlstads Simsällskap | 30.80 | 1:02.99 | 1:36.31 | 2:08.74 | |||
3 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 30.76 | 1:04.18 | 1:38.50 | 2:11.78 | |||
4 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 31.27 | 1:04.39 | 1:38.41 | 2:11.90 | |||
5 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.15 | 1:05.95 | 1:40.70 | 2:15.02 | |||
6 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 31.94 | 1:06.98 | 1:43.58 | 2:20.72 | |||
7 | Ajla Omic | 1999 | Karlstads Simsällskap | 32.58 | 1:08.71 | 1:46.16 | 2:22.27 | |||
8 | Julie Victoria Christensen | 1998 | Sandefjord Svømmeklubb | 33.95 | 1:10.82 | 1:47.72 | 2:24.35 | Deltar ej i final | ||
9 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 32.68 | 1:09.09 | 1:46.61 | 2:24.76 | |||
10 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 34.64 | 1:13.34 | 1:53.61 | 2:31.09 | |||
- | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Gren 14, 200m Frisim Dam A-B, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 30.96 | 1:04.23 | 1:38.20 | 2:12.45 | |||
2 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.44 | 1:03.45 | 1:37.91 | 2:13.25 | |||
3 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.19 | 1:07.47 | 1:42.38 | 2:16.01 | |||
4 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.80 | 1:06.83 | 1:42.30 | 2:16.29 | |||
5 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.46 | 1:07.76 | 1:43.96 | 2:19.80 | |||
6 | Helene Samuelsen | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 32.46 | 1:08.42 | 1:44.34 | 2:20.31 | Deltar ej i final | ||
7 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 32.52 | 1:07.58 | 1:44.60 | 2:20.90 | |||
8 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 32.27 | 1:09.10 | 1:46.39 | 2:23.67 | |||
9 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.03 | 1:09.70 | 1:47.29 | 2:24.62 | |||
10 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 33.48 | 1:10.89 | 1:49.49 | 2:24.89 | |||
11 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.31 | 1:10.33 | 1:48.44 | 2:26.02 | |||
12 | Pia Haavik | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 34.03 | 1:11.69 | 1:49.43 | 2:28.61 | Deltar ej i final | ||
13 | Kristin Venstad | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 34.23 | 1:11.99 | 1:50.73 | 2:29.09 | Deltar ej i final | ||
14 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 32.80 | 1:09.71 | 1:49.04 | 2:29.44 | |||
15 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.06 | 1:12.51 | 1:52.39 | 2:30.23 | |||
16 | Dorte Nordgård | 2001 | Haldens Svømmeklub | 34.93 | 1:13.50 | 1:52.80 | 2:30.63 | |||
17 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.86 | 1:14.20 | 1:55.87 | 2:36.38 | |||
18 | Stine Forsstrom | 2000 | Haldens Svømmeklub | 34.36 | 1:14.28 | 1:56.04 | 2:36.80 | |||
19 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.34 | 1:14.27 | 1:56.57 | 2:38.56 | |||
20 | Amanda Löfdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 35.49 | 1:15.37 | 1:57.46 | 2:39.12 | |||
21 | Linnéa Ahlmark | 2000 | S77 Stenungsund | 37.52 | 1:19.44 | 2:02.85 | 2:44.12 | |||
22 | Ellen Olofsson | 2000 | S77 Stenungsund | 37.52 | 1:18.98 | 2:03.40 | 2:47.39 | |||
23 | Elina Ryding | 2000 | S77 Stenungsund | 39.32 | 1:22.58 | 2:07.58 | 2:49.20 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 09:36 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:11 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 14, 200m Frisim Dam A-B, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.86 | 1:00.23 | 1:32.55 | 2:05.58 | |||
2 | Elin Thörner | 1998 | Karlstads Simsällskap | 30.14 | 1:02.04 | 1:34.96 | 2:08.40 | |||
3 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 30.65 | 1:04.41 | 1:39.37 | 2:12.95 | |||
4 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 31.99 | 1:05.82 | 1:39.80 | 2:13.27 | |||
5 | Ajla Omic | 1999 | Karlstads Simsällskap | 32.58 | 1:08.18 | 1:44.94 | 2:21.11 | |||
6 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 32.92 | 1:08.89 | 1:45.95 | 2:23.06 | |||
7 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.30 | 1:08.47 | 1:46.13 | 2:23.07 | |||
Gren 14, 200m Frisim Dam A-B, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.25 | 1:05.28 | 1:39.34 | 2:12.40 | |||
2 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.63 | 1:05.61 | 1:39.50 | 2:12.68 | |||
3 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.64 | 1:05.32 | 1:39.36 | 2:13.03 | |||
4 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.50 | 1:05.97 | 1:41.03 | 2:14.64 | |||
5 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.32 | 1:06.94 | 1:42.86 | 2:18.92 | |||
6 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 32.31 | 1:07.45 | 1:43.94 | 2:19.69 | |||
7 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 32.72 | 1:08.11 | 1:44.99 | 2:21.66 | |||
8 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 33.51 | 1:11.33 | 1:49.84 | 2:26.98 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:11 |
Resultat Gren 15 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 09:51 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 15, 100m Ryggsim Herr A-B-C-D, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 27.93 | 58.02 | |||||
1 | Mattias Carlsson | 1990 | Uddevalla Sim | 28.46 | 58.02 | |||||
3 | Viktor Jönsson | 1986 | Simklubben Elfsborg | 28.56 | 59.95 | |||||
4 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 30.62 | 1:01.96 | |||||
5 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.92 | 1:05.96 | |||||
6 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 31.81 | 1:06.23 | |||||
7 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.92 | 1:06.96 | |||||
8 | Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | Simklubben Elfsborg | 33.09 | 1:07.43 | |||||
9 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 33.66 | 1:09.21 | |||||
10 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 33.40 | 1:12.27 | |||||
11 | Isak Malm | 1998 | Simklubben Vänersborg | 35.42 | 1:13.22 | |||||
Gren 15, 100m Ryggsim Herr A-B-C-D, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 31.33 | 1:04.74 | |||||
2 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 33.23 | 1:07.93 | |||||
3 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.25 | 1:08.92 | |||||
4 | Herman Harboe | 2001 | Haldens Svømmeklub | 33.82 | 1:09.11 | |||||
5 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 34.45 | 1:10.62 | |||||
6 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.40 | 1:17.26 | |||||
7 | Markus Börjesson | 2001 | S77 Stenungsund | 37.34 | 1:17.39 | |||||
Gren 15, 100m Ryggsim Herr A-B-C-D, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 32.57 | 1:06.70 | |||||
2 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 37.77 | 1:18.08 | |||||
3 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.66 | 1:18.88 | |||||
4 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 39.35 | 1:19.31 | |||||
5 | Andreas Forsstrøm | 2002 | Haldens Svømmeklub | 38.67 | 1:21.30 | |||||
6 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 40.52 | 1:21.50 | |||||
7 | Thomas Aksnes | 2003 | Haldens Svømmeklub | 39.24 | 1:21.87 | |||||
8 | Oskar Kvalsvik Kjær | 2002 | Sandefjord Svømmeklubb | 39.88 | 1:24.03 | Deltar ej i final | ||||
9 | Jens William Strand | 2003 | Haldens Svømmeklub | 42.78 | 1:28.03 | |||||
10 | Alex Tudt | 2002 | Varberg Sim | 46.01 | 1:33.87 | |||||
11 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 45.73 | 1:34.24 | |||||
12 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 47.39 | 1:34.68 | |||||
13 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 46.74 | 1:34.88 | |||||
14 | Jørgen Berggren | 2003 | Sandefjord Svømmeklubb | 47.99 | 1:36.08 | Deltar ej i final | ||||
15 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 47.01 | 1:37.27 | |||||
- | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Gren 15, 100m Ryggsim Herr A-B-C-D, Försök 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 38.31 | 1:19.29 | |||||
2 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.19 | 1:20.42 | |||||
3 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 40.22 | 1:22.02 | |||||
4 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 40.91 | 1:22.41 | |||||
5 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 40.55 | 1:22.53 | |||||
6 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 41.60 | 1:24.07 | |||||
7 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 41.39 | 1:25.27 | |||||
8 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 41.81 | 1:27.07 | |||||
9 | Kailan Jimenez | 2005 | Varberg Sim | 46.37 | 1:33.17 | |||||
10 | Adam Rogersson | 2007 | Uddevalla Sim | 45.97 | 1:34.40 | |||||
11 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 47.66 | 1:35.87 | |||||
12 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 48.60 | 1:37.71 | |||||
13 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 47.93 | 1:38.07 | |||||
14 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 47.55 | 1:38.82 | |||||
15 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | 48.59 | 1:39.50 | |||||
16 | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | 52.47 | 1:46.22 | |||||
17 | Tim Rogersson | 2005 | Uddevalla Sim | 52.50 | 1:46.59 | |||||
18 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 51.51 | 1:46.71 | |||||
19 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 53.12 | 1:49.61 | |||||
20 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 56.01 | 1:54.14 | |||||
21 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 55.80 | 1:56.25 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 09:51 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 15, 100m Ryggsim Herr A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Carlsson | 1990 | Uddevalla Sim | 26.77 | 55.11 | |||||
2 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 26.71 | 55.48 | |||||
3 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 30.00 | 1:00.91 | |||||
4 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 31.10 | 1:04.34 | |||||
5 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.89 | 1:05.28 | |||||
6 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.29 | 1:06.35 | |||||
7 | Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | Simklubben Elfsborg | 33.30 | 1:07.93 | |||||
8 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 33.36 | 1:08.63 | |||||
Gren 15, 100m Ryggsim Herr A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 31.00 | 1:03.33 | |||||
2 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 31.46 | 1:05.97 | |||||
3 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.19 | 1:06.07 | |||||
4 | Herman Harboe | 2001 | Haldens Svømmeklub | 33.33 | 1:08.05 | |||||
- | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 15, 100m Ryggsim Herr A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 33.47 | 1:09.07 | |||||
2 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 37.94 | 1:17.38 | |||||
3 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 39.32 | 1:19.54 | |||||
4 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 38.86 | 1:19.55 | |||||
5 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 39.87 | 1:20.78 | |||||
6 | Thomas Aksnes | 2003 | Haldens Svømmeklub | 39.79 | 1:20.85 | |||||
7 | Andreas Forsstrøm | 2002 | Haldens Svømmeklub | 40.13 | 1:21.14 | |||||
8 | Jens William Strand | 2003 | Haldens Svømmeklub | 42.12 | 1:26.70 | |||||
Gren 15, 100m Ryggsim Herr A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 37.86 | 1:17.11 | |||||
2 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.96 | 1:18.23 | |||||
3 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 39.97 | 1:19.92 | |||||
4 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 39.45 | 1:20.11 | |||||
5 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 39.40 | 1:20.98 | |||||
6 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 41.44 | 1:24.07 | |||||
7 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 41.18 | 1:24.44 | |||||
8 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 42.95 | 1:28.39 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:38 |
Resultat Gren 16 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:45 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 16, 100m Bröstsim Dam A-B-C-D, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.44 | 1:11.88 | |||||
2 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 36.38 | 1:17.89 | |||||
3 | Sofia Bjälevik | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 37.24 | 1:18.81 | |||||
4 | Julie Victoria Christensen | 1998 | Sandefjord Svømmeklubb | 39.93 | 1:25.76 | Deltar ej i final | ||||
Gren 16, 100m Bröstsim Dam A-B-C-D, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 36.90 | 1:18.31 | |||||
2 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.63 | 1:18.39 | |||||
3 | Sanne Berggren | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 37.39 | 1:18.99 | Deltar ej i final | ||||
4 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 38.23 | 1:21.49 | |||||
5 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.46 | 1:21.70 | |||||
6 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.87 | 1:23.07 | |||||
7 | Kaja Godaker Furre | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 40.14 | 1:23.37 | Deltar ej i final | ||||
8 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 39.42 | 1:23.70 | |||||
9 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 39.45 | 1:24.75 | |||||
10 | Kristin Venstad | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 41.06 | 1:25.70 | Deltar ej i final | ||||
11 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 41.75 | 1:27.13 | |||||
12 | Ada Gillberg | 2000 | Simklubben Vänersborg | 40.77 | 1:29.64 | |||||
13 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 43.23 | 1:32.05 | |||||
14 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 44.13 | 1:32.64 | |||||
15 | Linnéa Ahlmark | 2000 | S77 Stenungsund | 45.01 | 1:35.59 | |||||
16 | Elina Ryding | 2000 | S77 Stenungsund | 47.34 | 1:38.06 | |||||
17 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 45.39 | 1:38.13 | |||||
- | Henriette Ræstad | 2001 | Haldens Svømmeklub | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Dam A-B-C-D, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 37.58 | 1:19.14 | |||||
2 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 37.95 | 1:19.43 | |||||
3 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.30 | 1:19.96 | |||||
4 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 39.00 | 1:22.46 | |||||
5 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.86 | 1:22.80 | |||||
6 | Silje Katrine Waddell | 2003 | Sandefjord Svømmeklubb | 39.49 | 1:23.63 | Deltar ej i final | ||||
7 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 39.62 | 1:24.06 | |||||
8 | Alicia Nestorin | 2002 | Uddevalla Sim | 39.83 | 1:24.61 | |||||
9 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 39.89 | 1:25.68 | |||||
10 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 41.29 | 1:26.75 | |||||
11 | Nora Misund | 2003 | Haldens Svømmeklub | 42.94 | 1:29.68 | |||||
12 | Nora Ellingsen | 2003 | Haldens Svømmeklub | 43.43 | 1:32.86 | |||||
13 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | 43.91 | 1:33.36 | |||||
14 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 45.25 | 1:35.37 | |||||
15 | Alma Drapkin | 2002 | Uddevalla Sim | 46.75 | 1:41.76 | |||||
16 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben Elfsborg | 47.93 | 1:43.30 | |||||
17 | Alva Andreasson | 2002 | Uddevalla Sim | 50.09 | 1:47.61 | |||||
- | Elin Johansson | 2003 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Dam A-B-C-D, Försök 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 39.78 | 1:25.62 | |||||
2 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 39.91 | 1:26.03 | |||||
3 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 41.16 | 1:30.12 | |||||
4 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 45.77 | 1:34.79 | |||||
5 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 45.65 | 1:35.75 | |||||
6 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 45.66 | 1:36.89 | |||||
7 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 45.96 | 1:37.92 | |||||
8 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 44.79 | 1:38.30 | |||||
9 | Filippa Sjögren | 2006 | Varberg Sim | 47.19 | 1:38.48 | |||||
10 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 47.53 | 1:38.56 | |||||
11 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 47.15 | 1:39.00 | |||||
12 | Emmie Dahlgren | 2004 | Varberg Sim | 46.55 | 1:39.05 | |||||
13 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 46.77 | 1:39.98 | |||||
14 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 47.91 | 1:41.29 | |||||
15 | Maria Balslev | 2004 | Varberg Sim | 49.39 | 1:43.31 | |||||
16 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 46.69 | 1:43.42 | |||||
17 | Ronja Gustafsson | 2006 | Varberg Sim | 50.25 | 1:45.31 | |||||
18 | Daniella Abboud | 2004 | Varberg Sim | 49.91 | 1:46.16 | |||||
19 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 51.13 | 1:46.42 | |||||
20 | Märta Arnqvist | 2005 | Varberg Sim | 52.26 | 1:48.87 | |||||
21 | Freja Gustafsson | 2004 | Varberg Sim | 53.61 | 1:50.73 | |||||
22 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 53.35 | 1:51.22 | |||||
23 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 53.41 | 1:51.67 | |||||
24 | Sanna Sjunnesson | 2004 | Varberg Sim | 52.95 | 1:52.34 | |||||
25 | Nadja Båth | 2004 | Varberg Sim | 53.56 | 1:53.84 | |||||
26 | Ella Larsson | 2005 | Varberg Sim | 55.85 | 1:55.18 | |||||
27 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 55.11 | 1:55.46 | |||||
28 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 57.11 | 1:59.05 | |||||
29 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | 56.47 | 2:00.68 | |||||
30 | Olivia Leijon | 2005 | Varberg Sim | 57.17 | 2:00.78 | |||||
31 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | 1:00.55 | 2:07.82 | |||||
32 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 58.83 | 2:08.95 | |||||
33 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 59.77 | 2:09.61 | |||||
- | Evelina Erichsen | 2006 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Kajsa Älmegran | 2004 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Märta Ryrrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:45 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:28 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 16, 100m Bröstsim Dam A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.48 | 1:10.81 | |||||
2 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 36.16 | 1:17.06 | |||||
3 | Sofia Bjälevik | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 37.22 | 1:19.13 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Dam A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.24 | 1:14.52 | |||||
2 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 36.05 | 1:16.98 | |||||
3 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.34 | 1:19.94 | |||||
4 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 38.11 | 1:20.86 | |||||
5 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.99 | 1:21.97 | |||||
6 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 38.81 | 1:22.99 | |||||
7 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 39.69 | 1:24.77 | |||||
8 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 42.29 | 1:28.63 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Dam A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 35.81 | 1:16.39 | |||||
2 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.68 | 1:17.15 | |||||
3 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 37.77 | 1:18.85 | |||||
4 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 38.79 | 1:21.24 | |||||
5 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 39.00 | 1:22.17 | |||||
6 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.37 | 1:22.36 | |||||
7 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 39.74 | 1:25.00 | |||||
8 | Alicia Nestorin | 2002 | Uddevalla Sim | 40.68 | 1:26.05 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Dam A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 38.75 | 1:22.58 | |||||
2 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 39.06 | 1:22.90 | |||||
3 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 42.57 | 1:31.99 | |||||
4 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 44.21 | 1:34.68 | |||||
5 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 44.76 | 1:36.34 | |||||
6 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 45.16 | 1:36.58 | |||||
7 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 46.83 | 1:38.72 | |||||
8 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 45.81 | 1:39.25 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:28 |
Resultat Gren 17 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:20 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 17, 200m Fjärilsim Herr A-B, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jesper Björk | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 28.05 | 59.70 | 1:31.76 | 2:02.60 | |||
2 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 29.54 | 1:01.83 | 1:35.54 | 2:10.16 | |||
3 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 31.43 | 1:07.04 | 1:42.87 | 2:19.40 | |||
4 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 31.15 | 1:07.07 | 1:43.70 | 2:21.39 | |||
5 | Mikkel Lunde Svendsen | 1999 | Haldens Svømmeklub | 31.62 | 1:09.25 | 1:50.06 | 2:30.91 | |||
6 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.01 | 1:11.93 | 1:52.24 | 2:33.19 | |||
Gren 17, 200m Fjärilsim Herr A-B, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 31.11 | 1:06.57 | 1:42.86 | 2:21.19 | |||
2 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.28 | 1:13.14 | 1:53.42 | 2:34.19 | |||
3 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.93 | 1:13.63 | 1:55.18 | 2:37.21 | |||
4 | Alexander Olafsson | 2000 | Sandefjord Svømmeklubb | 36.22 | 1:19.33 | 2:04.51 | 2:47.59 | Deltar ej i final | ||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:20 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 17, 200m Fjärilsim Herr A-B, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jesper Björk | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 26.78 | 56.95 | 1:28.34 | 2:00.14 | |||
2 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 28.81 | 1:01.15 | 1:35.29 | 2:09.72 | |||
3 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 29.48 | 1:04.14 | 1:39.79 | 2:15.33 | |||
4 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.14 | 1:05.62 | 1:40.77 | 2:16.41 | |||
5 | Mikkel Lunde Svendsen | 1999 | Haldens Svømmeklub | 31.25 | 1:09.12 | 1:49.10 | 2:28.22 | |||
Gren 17, 200m Fjärilsim Herr A-B, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 30.63 | 1:05.98 | 1:43.38 | 2:22.16 | |||
2 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.27 | 1:11.18 | 1:49.76 | 2:27.39 | |||
3 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 32.09 | 1:09.80 | 1:48.71 | 2:27.86 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:51 |
Resultat Gren 18 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:44 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 18, 100m Fjärilsim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 29.41 | 1:03.35 | |||||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.94 | 1:06.16 | |||||
3 | Elin Thörner | 1998 | Karlstads Simsällskap | 31.96 | 1:07.87 | |||||
4 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 32.00 | 1:08.28 | |||||
5 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.88 | 1:14.84 | |||||
6 | Ajla Omic | 1999 | Karlstads Simsällskap | 35.14 | 1:15.36 | |||||
7 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 35.57 | 1:18.45 | |||||
- | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Gren 18, 100m Fjärilsim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.63 | 1:07.68 | |||||
2 | Helene Samuelsen | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 33.15 | 1:11.06 | Deltar ej i final | ||||
3 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 33.36 | 1:11.23 | |||||
4 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 34.24 | 1:11.86 | |||||
5 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 33.74 | 1:12.42 | |||||
6 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.53 | 1:13.03 | |||||
7 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.62 | 1:14.77 | |||||
8 | Pia Haavik | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 34.60 | 1:15.15 | Deltar ej i final | ||||
9 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 35.01 | 1:15.86 | |||||
10 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.36 | 1:16.10 | |||||
11 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 36.12 | 1:16.72 | |||||
12 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.75 | 1:17.00 | |||||
13 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 35.62 | 1:17.86 | |||||
14 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 37.62 | 1:21.43 | |||||
15 | Kaja Godaker Furre | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | 38.17 | 1:23.41 | Deltar ej i final | ||||
Gren 18, 100m Fjärilsim Dam A-B-C, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aleksandra Liverød | 2002 | Sandefjord Svømmeklubb | 31.81 | 1:08.90 | Deltar ej i final | ||||
2 | Tindra Aminoff | 2003 | Simklubben Elfsborg | 32.96 | 1:09.65 | |||||
3 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 32.84 | 1:10.74 | |||||
4 | Thyra Haugland-Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 33.45 | 1:12.58 | |||||
5 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.99 | 1:13.02 | |||||
6 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.08 | 1:14.44 | |||||
7 | Thea Aksmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 34.02 | 1:15.45 | |||||
8 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 33.88 | 1:15.81 | |||||
9 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.24 | 1:17.41 | |||||
10 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.50 | 1:18.36 | |||||
11 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.89 | 1:20.42 | |||||
12 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.04 | 1:24.98 | |||||
13 | Silje Katrine Waddell | 2003 | Sandefjord Svømmeklubb | 40.78 | 1:26.36 | Deltar ej i final | ||||
14 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 38.14 | 1:28.06 | |||||
15 | Alicia Nestorin | 2002 | Uddevalla Sim | 39.70 | 1:28.93 | |||||
16 | Linnéa Hammarqvist | 2003 | Uddevalla Sim | 40.33 | 1:29.98 | |||||
17 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben Elfsborg | 40.69 | 1:35.74 | |||||
18 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 45.61 | 1:38.14 | |||||
19 | Alma Drapkin | 2002 | Uddevalla Sim | 44.55 | 1:39.42 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:44 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:44 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 18, 100m Fjärilsim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.75 | 1:00.76 | |||||
2 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 28.42 | 1:01.56 | |||||
3 | Elin Thörner | 1998 | Karlstads Simsällskap | 31.62 | 1:06.85 | |||||
4 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 31.90 | 1:07.05 | |||||
5 | Ajla Omic | 1999 | Karlstads Simsällskap | 35.27 | 1:15.26 | |||||
Gren 18, 100m Fjärilsim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.37 | 1:06.99 | |||||
2 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 33.12 | 1:10.00 | |||||
3 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 34.03 | 1:11.30 | |||||
4 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.84 | 1:11.68 | |||||
5 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 33.21 | 1:12.07 | |||||
6 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 32.98 | 1:12.68 | |||||
7 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.82 | 1:13.45 | |||||
8 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.93 | 1:15.40 | |||||
Gren 18, 100m Fjärilsim Dam A-B-C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tindra Aminoff | 2003 | Simklubben Elfsborg | 32.05 | 1:08.44 | |||||
2 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 33.27 | 1:10.71 | |||||
3 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.01 | 1:11.01 | |||||
4 | Thyra Haugland-Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 32.86 | 1:12.06 | |||||
5 | Thea Aksmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 34.54 | 1:14.72 | |||||
6 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.96 | 1:16.60 | |||||
7 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.78 | 1:17.38 | |||||
8 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 36.08 | 1:18.74 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:44 |
Resultat Gren 19 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 19, 400m Frisim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 1:01.74 | 2:08.94 | 3:17.20 | 4:26.49 | |||
2 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:02.98 | 2:10.99 | 3:20.23 | 4:27.49 | |||
3 | Jesper Holmdahl | 1999 | S77 Stenungsund | 1:07.14 | 2:17.89 | 3:28.53 | 4:41.43 | |||
4 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:07.27 | 2:25.74 | 3:39.41 | 4:51.75 | |||
Gren 19, 400m Frisim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 1:01.87 | 2:08.41 | 3:14.39 | 4:19.52 | |||
2 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:02.80 | 2:11.12 | 3:20.14 | 4:27.21 | |||
3 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 1:06.12 | 2:15.98 | 3:25.05 | 4:32.28 | |||
4 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 1:05.65 | 2:16.48 | 3:28.83 | 4:38.43 | |||
5 | Herman Harboe | 2001 | Haldens Svømmeklub | 1:05.86 | 2:17.58 | 3:29.77 | 4:39.12 | |||
6 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 1:07.45 | 2:19.62 | 3:32.49 | 4:43.76 | |||
7 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 1:06.95 | 2:20.19 | 3:36.17 | 4:51.02 | |||
8 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:11.78 | 2:28.20 | 3:44.69 | 5:00.00 | |||
9 | Magnus Olsen Kallar | 2001 | Haldens Svømmeklub | 1:14.72 | 2:37.84 | 4:02.49 | 5:21.68 | |||
10 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 1:13.37 | 2:36.67 | 4:02.56 | 5:27.13 | |||
- | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 19, 400m Frisim Herr A-B-C, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 1:05.07 | 2:16.07 | 3:27.80 | 4:38.32 | |||
2 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 1:08.55 | 2:22.31 | 3:35.43 | 4:48.38 | |||
3 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 1:11.04 | 2:28.90 | 3:45.50 | 5:00.98 | |||
4 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:15.02 | 2:33.97 | 3:51.24 | 5:08.65 | |||
5 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 1:12.13 | 2:33.46 | 3:56.01 | 5:15.88 | |||
6 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 1:18.85 | 2:45.35 | 4:11.35 | 5:33.94 | |||
7 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:21.35 | 2:49.24 | 4:15.70 | 5:35.72 | |||
8 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:25.68 | 3:00.60 | 4:35.46 | 6:06.35 | |||
9 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 1:26.61 | 3:04.45 | 4:43.85 | 6:23.10 | |||
10 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 1:28.03 | 3:08.65 | 5:37.78 | 6:26.77 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:09 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:47 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 19, 400m Frisim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:01.35 | 2:06.59 | 3:12.67 | 4:18.58 | |||
2 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 1:01.06 | 2:07.18 | 3:13.51 | 4:19.24 | |||
3 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:03.08 | 2:11.72 | 3:21.38 | 4:29.97 | |||
4 | Jesper Holmdahl | 1999 | S77 Stenungsund | 1:03.03 | 2:13.02 | 3:25.55 | 4:39.09 | |||
Gren 19, 400m Frisim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 1:01.75 | 2:09.19 | 3:16.62 | 4:20.59 | |||
2 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:01.93 | 2:09.12 | 3:16.77 | 4:23.12 | |||
3 | Herman Harboe | 2001 | Haldens Svømmeklub | 1:05.11 | 2:16.88 | 3:27.49 | 4:33.62 | |||
4 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 1:05.87 | 2:17.25 | 3:27.90 | 4:33.82 | |||
5 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 1:04.66 | 2:15.45 | 3:27.03 | 4:37.43 | |||
6 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 1:05.49 | 2:17.76 | 3:31.26 | 4:43.57 | |||
7 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 1:07.43 | 2:19.75 | 3:34.37 | 4:50.92 | |||
8 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:09.93 | 2:26.07 | 3:43.24 | 4:58.54 | |||
Gren 19, 400m Frisim Herr A-B-C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 1:03.36 | 2:12.97 | 3:25.04 | 4:35.09 | |||
2 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 1:04.51 | 2:14.57 | 3:26.66 | 4:37.91 | |||
3 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 1:11.60 | 2:29.52 | 3:44.92 | 4:58.69 | |||
4 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:11.62 | 2:29.56 | 3:46.57 | 5:04.42 | |||
5 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 1:12.16 | 2:32.21 | 3:53.90 | 5:14.49 | |||
6 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 1:17.97 | 2:43.82 | 4:09.06 | 5:32.44 | |||
7 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:20.27 | 2:47.08 | 4:14.38 | 5:35.11 | |||
8 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:24.76 | 2:57.34 | 4:27.50 | 5:57.75 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:47 |
Resultat Gren 20 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:30 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 20, 200m Medley Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Stina Gardell | 1990 | Spårvägen Simförening | 30.09 | 1:06.54 | 1:48.45 | 2:23.82 | |||
2 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 31.83 | 1:10.86 | 1:53.70 | 2:28.64 | |||
3 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 33.00 | 1:12.19 | 1:56.57 | 2:30.28 | |||
4 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 34.57 | 1:17.36 | 2:01.35 | 2:37.39 | |||
5 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 33.81 | 1:15.55 | 2:06.32 | 2:43.41 | |||
6 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 34.56 | 1:14.22 | 2:06.04 | 2:43.57 | |||
Gren 20, 200m Medley Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.82 | 1:13.72 | 1:56.77 | 2:30.71 | |||
2 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.98 | 1:13.96 | 1:58.46 | 2:33.96 | |||
3 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.59 | 1:19.56 | 2:02.47 | 2:39.48 | |||
4 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 32.80 | 1:15.72 | 2:03.57 | 2:40.43 | |||
5 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 37.21 | 1:21.78 | 2:07.85 | 2:44.75 | |||
6 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 35.28 | 1:17.74 | 2:03.90 | 2:45.02 | |||
7 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.95 | 1:20.54 | 2:07.14 | 2:45.26 | |||
8 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.97 | 1:20.24 | 2:11.25 | 2:48.48 | |||
9 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 37.05 | 1:20.47 | 2:10.21 | 2:50.70 | |||
10 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 37.36 | 1:24.49 | 2:14.55 | 2:52.82 | |||
11 | Dorte Nordgård | 2001 | Haldens Svømmeklub | 40.79 | 1:27.13 | 2:18.17 | 2:57.26 | |||
12 | Ellen Olofsson | 2000 | S77 Stenungsund | 42.48 | 1:30.33 | 2:30.79 | 3:16.18 | |||
- | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 20, 200m Medley Dam A-B-C, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 34.01 | 1:14.73 | 2:01.09 | 2:37.45 | |||
2 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.20 | 1:15.80 | 2:02.04 | 2:37.59 | |||
3 | Tindra Aminoff | 2003 | Simklubben Elfsborg | 34.64 | 1:14.70 | 2:04.26 | 2:40.62 | |||
4 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 34.53 | 1:17.75 | 2:02.65 | 2:41.10 | |||
5 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 34.43 | 1:17.67 | 2:09.15 | 2:43.22 | |||
6 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.38 | 1:18.70 | 2:07.50 | 2:44.79 | |||
7 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.94 | 1:16.95 | 2:07.09 | 2:44.87 | |||
8 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.98 | 1:15.96 | 2:07.23 | 2:45.50 | |||
9 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.05 | 1:22.00 | 2:07.82 | 2:46.66 | |||
10 | Nora Misund | 2003 | Haldens Svømmeklub | 38.67 | 1:21.06 | 2:10.31 | 2:48.17 | |||
11 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 34.47 | 1:19.73 | 2:11.28 | 2:49.72 | |||
12 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.13 | 1:21.85 | 2:09.57 | 2:49.87 | |||
13 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 38.59 | 1:22.25 | 2:12.52 | 2:50.44 | |||
14 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 34.92 | 1:22.40 | 2:11.15 | 2:53.93 | |||
15 | Alicia Nestorin | 2002 | Uddevalla Sim | 40.25 | 1:28.89 | 2:19.02 | 2:59.87 | |||
16 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 38.00 | 1:27.98 | 2:15.93 | 3:00.02 | |||
17 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 39.24 | 1:30.15 | 2:21.51 | 3:00.79 | |||
18 | Linnéa Hammarqvist | 2003 | Uddevalla Sim | 41.22 | 1:31.22 | 2:27.45 | 3:08.20 | |||
19 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | 42.83 | 1:33.71 | 2:26.60 | 3:09.53 | |||
20 | Elena Runfors | 2002 | S77 Stenungsund | 42.73 | 1:30.95 | 2:27.15 | 3:11.51 | |||
21 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben Elfsborg | 39.38 | 1:32.92 | 2:35.37 | 3:21.21 | |||
22 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 48.20 | 1:40.23 | 2:40.02 | 3:25.31 | |||
23 | Alva Andreasson | 2002 | Uddevalla Sim | 46.84 | 1:40.01 | 2:40.37 | 3:27.64 | |||
- | Elin Johansson | 2003 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:30 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:59 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 20, 200m Medley Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Stina Gardell | 1990 | Spårvägen Simförening | 29.46 | 1:04.97 | 1:45.34 | 2:18.65 | |||
2 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 33.01 | 1:10.40 | 1:54.13 | 2:27.05 | |||
3 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.13 | 1:11.28 | 1:54.14 | 2:28.03 | |||
4 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 33.76 | 1:15.80 | 1:59.72 | 2:36.80 | |||
5 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 33.00 | 1:13.72 | 2:04.18 | 2:41.70 | |||
6 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 34.78 | 1:15.02 | 2:08.12 | 2:45.18 | |||
Gren 20, 200m Medley Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.21 | 1:12.68 | 1:56.12 | 2:30.07 | |||
2 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.72 | 1:12.86 | 1:56.98 | 2:30.50 | |||
3 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.70 | 1:17.18 | 1:59.18 | 2:35.73 | |||
4 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 32.72 | 1:15.24 | 2:02.64 | 2:40.19 | |||
5 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.07 | 1:18.16 | 2:07.25 | 2:43.48 | |||
6 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.44 | 1:18.34 | 2:05.08 | 2:43.70 | |||
7 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 35.81 | 1:18.00 | 2:07.19 | 2:47.37 | |||
- | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 20, 200m Medley Dam A-B-C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 33.16 | 1:13.37 | 1:59.17 | 2:34.69 | |||
2 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.95 | 1:14.47 | 2:00.02 | 2:34.80 | |||
3 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 34.62 | 1:13.41 | 2:01.73 | 2:36.99 | |||
4 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 35.29 | 1:17.90 | 2:01.88 | 2:39.79 | |||
5 | Tindra Aminoff | 2003 | Simklubben Elfsborg | 33.68 | 1:14.02 | 2:04.74 | 2:40.48 | |||
6 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.65 | 1:18.36 | 2:05.47 | 2:40.94 | |||
7 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 33.14 | 1:15.89 | 2:06.54 | 2:43.79 | |||
8 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.60 | 1:16.54 | 2:08.94 | 2:48.07 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:59 |
Resultat Gren 21 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:39 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 21, 200m Bröstsim Herr A-B, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 34.59 | 1:13.12 | 1:51.59 | 2:29.64 | |||
2 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.54 | 1:13.90 | 1:52.23 | 2:31.70 | |||
3 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 33.13 | 1:11.45 | 1:51.91 | 2:32.81 | |||
4 | Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | Simklubben Elfsborg | 34.30 | 1:13.34 | 1:53.47 | 2:33.17 | |||
Gren 21, 200m Bröstsim Herr A-B, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.01 | 1:13.94 | 1:53.43 | 2:32.60 | |||
2 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.93 | 1:14.86 | 1:54.78 | 2:33.69 | |||
3 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 35.03 | 1:13.52 | 1:53.47 | 2:33.72 | |||
4 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 35.12 | 1:15.54 | 1:56.80 | 2:34.41 | |||
5 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 35.56 | 1:15.25 | 1:56.12 | 2:37.23 | |||
6 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.07 | 1:15.68 | 1:58.11 | 2:39.17 | |||
7 | William Dahl | 2001 | Haldens Svømmeklub | 38.05 | 1:22.16 | 2:08.04 | 2:51.34 | |||
8 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.11 | 1:22.67 | 2:09.79 | 2:54.17 | |||
9 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 40.58 | 1:28.42 | 2:17.83 | 3:07.63 | |||
10 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 43.55 | 1:31.48 | 2:20.78 | 3:10.24 | |||
11 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 51.58 | 1:54.91 | 2:59.92 | 4:05.24 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:39 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 18:06 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 21, 200m Bröstsim Herr A-B, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 33.65 | 1:10.73 | 1:49.01 | 2:27.99 | |||
2 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.46 | 1:11.83 | 1:50.33 | 2:30.28 | |||
3 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 32.42 | 1:10.78 | 1:54.58 | 2:34.04 | |||
4 | Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | Simklubben Elfsborg | 33.49 | 1:11.82 | 1:52.72 | 2:34.39 | |||
Gren 21, 200m Bröstsim Herr A-B, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.57 | 1:13.49 | 1:52.67 | 2:30.16 | |||
2 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 34.40 | 1:12.50 | 1:51.77 | 2:31.61 | |||
3 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.26 | 1:12.93 | 1:52.65 | 2:31.63 | |||
4 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.67 | 1:13.07 | 1:52.44 | 2:32.33 | |||
5 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 34.67 | 1:13.17 | 1:53.15 | 2:32.43 | |||
6 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.41 | 1:18.35 | 2:00.76 | 2:40.69 | |||
7 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 39.06 | 1:24.29 | 2:11.17 | 2:56.14 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 18:06 |
Resultat Gren 22 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:46 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 22, 200m Ryggsim Dam A-B, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofia Bjälevik | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.96 | 1:12.24 | 1:50.03 | 2:28.31 | |||
2 | Ajla Omic | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.38 | 1:14.77 | 1:54.16 | 2:32.44 | |||
3 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 37.52 | 1:18.14 | 1:59.76 | 2:40.59 | |||
- | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Gren 22, 200m Ryggsim Dam A-B, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.23 | 1:11.80 | 1:50.17 | 2:27.55 | |||
2 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 34.44 | 1:11.89 | 1:51.53 | 2:28.90 | |||
3 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.18 | 1:12.85 | 1:51.15 | 2:29.59 | |||
4 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.47 | 1:16.79 | 1:56.58 | 2:36.25 | |||
5 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.70 | 1:16.69 | 1:57.33 | 2:36.58 | |||
6 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.77 | 1:18.40 | 1:59.46 | 2:39.96 | |||
7 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 38.78 | 1:20.51 | 2:02.88 | 2:45.15 | |||
8 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 39.93 | 1:22.88 | 2:06.04 | 2:49.37 | |||
9 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 40.36 | 1:24.63 | 2:10.16 | 2:55.35 | |||
10 | Amanda Löfdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 40.46 | 1:24.75 | 2:10.64 | 2:55.62 | |||
11 | Ellen Olofsson | 2000 | S77 Stenungsund | 42.22 | 1:26.76 | 2:13.89 | 3:00.34 | |||
12 | Stine Forsstrom | 2000 | Haldens Svømmeklub | 42.08 | 1:28.80 | 2:15.24 | 3:01.92 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:46 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 18:28 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 22, 200m Ryggsim Dam A-B, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofia Bjälevik | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.17 | 1:11.79 | 1:50.79 | 2:29.86 | |||
2 | Ajla Omic | 1999 | Karlstads Simsällskap | 35.31 | 1:13.47 | 1:54.17 | 2:33.28 | |||
3 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 37.14 | 1:17.22 | 1:58.97 | 2:39.72 | |||
Gren 22, 200m Ryggsim Dam A-B, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.29 | 1:12.96 | 1:51.10 | 2:26.96 | |||
2 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 35.06 | 1:13.46 | 1:51.82 | 2:27.69 | |||
3 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.91 | 1:15.93 | 1:55.24 | 2:33.17 | |||
4 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.88 | 1:15.85 | 1:55.20 | 2:33.40 | |||
5 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.64 | 1:16.73 | 1:58.33 | 2:38.79 | |||
6 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 38.57 | 1:20.99 | 2:04.86 | 2:47.20 | |||
7 | Amanda Löfdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 39.34 | 1:22.19 | 2:07.51 | 2:52.48 | |||
8 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.43 | 1:22.62 | 2:08.40 | 2:52.88 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 18:28 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:22 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 23, 100m Medley Herrar D, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 35.40 | 1:14.60 | |||||
2 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 35.35 | 1:14.70 | |||||
3 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 38.64 | 1:19.08 | |||||
4 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.88 | 1:20.37 | |||||
5 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 38.66 | 1:20.40 | |||||
6 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.89 | 1:22.79 | |||||
7 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 37.09 | 1:22.97 | |||||
8 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 40.10 | 1:23.81 | |||||
9 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 43.78 | 1:30.44 | |||||
10 | Kailan Jimenez | 2005 | Varberg Sim | 42.10 | 1:31.59 | |||||
11 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 45.42 | 1:35.02 | |||||
12 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | 45.45 | 1:36.56 | |||||
13 | Max Jilek | 2006 | Varberg Sim | 47.70 | 1:38.50 | |||||
14 | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | 47.80 | 1:38.67 | |||||
15 | Adam Rogersson | 2007 | Uddevalla Sim | 45.65 | 1:38.72 | |||||
16 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 47.21 | 1:40.17 | |||||
17 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 45.26 | 1:40.23 | |||||
18 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | 43.64 | 1:42.40 | |||||
19 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 48.46 | 1:43.72 | |||||
20 | Tim Rogersson | 2005 | Uddevalla Sim | 47.38 | 1:46.22 | |||||
21 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 55.59 | 1:54.15 | |||||
22 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 1:01.03 | 2:05.17 | |||||
- | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:22 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 18:52 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 24, 4X50m Medley Herr D, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Varberg Herrar Vit | 2005 | Varberg Sim | 2:23.98 | ||||||
Julius Andersson | 2005 | 40.44 | 40.44 | |||||||
Teo Mravac | 2004 | 37.59 | 1:18.03 | |||||||
Arvid Kvorning | 2005 | 35.35 | 1:53.38 | |||||||
Malte Almqvist | 2004 | 30.60 | 2:23.98 | |||||||
2 | Uddevalla Pojkar 1 | 2004 | Uddevalla Sim | 2:29.06 | ||||||
Elias Robertsson | 2004 | 37.77 | 37.77 | |||||||
Anton Olsson | 2004 | 43.35 | 1:21.12 | |||||||
Filip Aronsson | 2004 | 32.37 | 1:53.49 | |||||||
Petter Lundberg | 2005 | 35.57 | 2:29.06 | |||||||
3 | Varberg Herrar Röd | 2005 | Varberg Sim | 3:03.03 | ||||||
Lucas Axelsson | 2005 | 49.89 | 49.89 | |||||||
Marcus Nilsson | 2004 | 48.53 | 1:38.42 | |||||||
Kailan Jimenez | 2005 | 47.63 | 2:26.05 | |||||||
Alfred Hedberg | 2004 | 36.98 | 3:03.03 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 18:52 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 19:04 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 25, 4X100m Medley Herr A-B-C, Finaler 13 - 2015 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Uddevalla Herr 1 | 1999 | Uddevalla Sim | 4:01.11 | ||||||
Rick Cuperus | 1999 | 30.34 | 1:01.73 | 1:01.73 | ||||||
Oskar Robertsson | 2000 | 33.04 | 1:10.53 | 2:12.26 | ||||||
Steven Angelo Larsson | 1998 | 26.01 | 55.62 | 3:07.88 | ||||||
Kalle Svensson | 1997 | 25.45 | 53.23 | 4:01.11 | ||||||
2 | Eskilstuna Herrar Lag 1 | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 4:04.37 | ||||||
William Brand | 1998 | 29.97 | 1:01.32 | 1:01.32 | ||||||
Eldin Kadic | 1999 | 30.46 | 1:05.48 | 2:06.80 | ||||||
Karl Lindoff | 1998 | 26.97 | 58.63 | 3:05.43 | ||||||
Axel Witt | 2000 | 28.01 | 58.94 | 4:04.37 | ||||||
3 | Karlstad Herrar | 2000 | Karlstads Simsällskap | 4:08.52 | ||||||
Erik Gissén | 1992 | 27.15 | 55.99 | 55.99 | ||||||
August Mathisen | 2001 | 33.46 | 1:10.57 | 2:06.56 | ||||||
David Albringer | 2001 | 30.33 | 1:05.20 | 3:11.76 | ||||||
Linus Andersson | 2001 | 27.26 | 56.76 | 4:08.52 | ||||||
4 | Elfsborg Herrar 1 | 2000 | Simklubben Elfsborg | 4:08.92 | ||||||
Adam Albringer | 1999 | 30.76 | 1:03.47 | 1:03.47 | ||||||
William Reinholdsson | 1997 | 30.05 | 1:06.11 | 2:09.58 | ||||||
William Westerlund Holappa | 1999 | 29.81 | 1:04.57 | 3:14.15 | ||||||
Anes Cavka | 1999 | 26.04 | 54.77 | 4:08.92 | ||||||
5 | Varberg Herrar 1 | 1995 | Varberg Sim | 4:17.28 | ||||||
Daniel Andersson | 1999 | 32.44 | 1:07.69 | 1:07.69 | ||||||
Erik Josefson | 2000 | 33.80 | 1:13.36 | 2:21.05 | ||||||
Albin Larsson | 1998 | 27.07 | 1:00.42 | 3:21.47 | ||||||
Jakob Sundén | 1995 | 25.61 | 55.81 | 4:17.28 | ||||||
6 | Uddevalla Herr 2 | 2000 | Uddevalla Sim | 4:22.35 | ||||||
Alexander Assor | 2000 | 31.83 | 1:05.09 | 1:05.09 | ||||||
Oskar Gustafson | 2002 | 33.57 | 1:11.51 | 2:16.60 | ||||||
Gabriel Hansson | 2000 | 31.23 | 1:07.78 | 3:24.38 | ||||||
Axel Gustavsson | 2000 | 27.73 | 57.97 | 4:22.35 | ||||||
7 | Elfsborg Herrar 2 | 1995 | Simklubben Elfsborg | 4:25.99 | ||||||
Anton Lornell | 1998 | 32.32 | 1:07.36 | 1:07.36 | ||||||
Elias Hyvönen | 2000 | 32.86 | 1:11.36 | 2:18.72 | ||||||
David Engström | 2001 | 32.46 | 1:09.45 | 3:28.17 | ||||||
Viktor Johansson | 1999 | 27.39 | 57.82 | 4:25.99 | ||||||
8 | Varberg Herrar Lag 2 | 1999 | Varberg Sim | 4:47.35 | ||||||
Pelle Huldén | 2002 | 38.57 | 1:19.77 | 1:19.77 | ||||||
Viking Josefson | 2002 | 37.18 | 1:20.14 | 2:39.91 | ||||||
Noa Carlenius | 2002 | 31.92 | 1:09.05 | 3:48.96 | ||||||
Hjalmar Löfvenborg | 1999 | 27.80 | 58.39 | 4:47.35 | ||||||
9 | Elfsborg Herrar 3 | 1999 | Simklubben Elfsborg | 4:51.21 | ||||||
Gustav Askengren | 2004 | 39.35 | 1:21.81 | 1:21.81 | ||||||
Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | 32.60 | 1:10.82 | 2:32.63 | ||||||
Jonathan Arvidsson | 2000 | 31.62 | 1:10.94 | 3:43.57 | ||||||
Kevin Söderqvist | 2004 | 32.31 | 1:07.64 | 4:51.21 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 19:04 |
Resultat Gren 26 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 09:20 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 26, 100m Frisim Dam A-B-C-D, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 28.04 | 58.90 | |||||
2 | Stina Gardell | 1990 | Spårvägen Simförening | 29.09 | 1:00.04 | |||||
3 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.00 | 1:00.80 | |||||
4 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 29.61 | 1:01.01 | |||||
5 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 29.94 | 1:01.05 | |||||
6 | Elin Thörner | 1998 | Karlstads Simsällskap | 29.67 | 1:01.16 | |||||
7 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 31.34 | 1:05.81 | |||||
8 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 31.58 | 1:06.13 | |||||
9 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 31.60 | 1:06.57 | |||||
10 | Ajla Omic | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.02 | 1:08.17 | |||||
11 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 33.37 | 1:09.15 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Dam A-B-C-D, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.92 | 1:01.74 | |||||
2 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 29.54 | 1:01.84 | |||||
3 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.31 | 1:03.48 | |||||
4 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 30.94 | 1:03.87 | |||||
5 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 31.48 | 1:04.29 | |||||
6 | Aurora Oseland | 2000 | Haldens Svømmeklub | 30.76 | 1:04.62 | |||||
7 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 30.58 | 1:04.97 | |||||
8 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.26 | 1:05.11 | |||||
9 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.38 | 1:05.20 | |||||
10 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 32.06 | 1:05.80 | |||||
11 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 31.77 | 1:05.81 | |||||
12 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 31.72 | 1:05.89 | |||||
13 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.77 | 1:05.99 | |||||
14 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 32.48 | 1:07.02 | |||||
15 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.02 | 1:07.09 | |||||
16 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 32.15 | 1:07.22 | |||||
17 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 32.29 | 1:07.31 | |||||
18 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 32.82 | 1:07.86 | |||||
19 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 32.72 | 1:08.07 | |||||
20 | Dorte Nordgård | 2001 | Haldens Svømmeklub | 34.18 | 1:09.97 | |||||
21 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.87 | 1:10.74 | |||||
22 | Ada Gillberg | 2000 | Simklubben Vänersborg | 33.95 | 1:10.82 | |||||
23 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.03 | 1:11.18 | |||||
24 | Linnéa Ahlmark | 2000 | S77 Stenungsund | 35.48 | 1:12.42 | |||||
25 | Stine Forsstrom | 2000 | Haldens Svømmeklub | 33.92 | 1:12.71 | |||||
26 | Amanda Löfdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 34.32 | 1:12.96 | |||||
27 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.09 | 1:13.28 | |||||
28 | Ellen Olofsson | 2000 | S77 Stenungsund | 35.61 | 1:14.42 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Dam A-B-C-D, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 30.36 | 1:03.40 | |||||
2 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 30.88 | 1:03.65 | |||||
3 | Tindra Aminoff | 2003 | Simklubben Elfsborg | 31.02 | 1:03.66 | |||||
4 | Thyra Haugland-Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 31.88 | 1:04.26 | |||||
5 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 31.16 | 1:05.16 | |||||
6 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 32.53 | 1:06.47 | |||||
7 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 32.37 | 1:07.70 | |||||
8 | Thea Aksmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 32.34 | 1:07.76 | |||||
9 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 32.75 | 1:07.88 | |||||
10 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 32.27 | 1:08.40 | |||||
11 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.76 | 1:08.88 | |||||
12 | Alicia Nestorin | 2002 | Uddevalla Sim | 33.84 | 1:09.28 | |||||
13 | Nora Misund | 2003 | Haldens Svømmeklub | 34.02 | 1:09.44 | |||||
14 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 34.25 | 1:10.36 | |||||
15 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 33.44 | 1:10.52 | |||||
16 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.59 | 1:11.27 | |||||
17 | Linnéa Hammarqvist | 2003 | Uddevalla Sim | 35.65 | 1:13.68 | |||||
18 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | 35.13 | 1:14.03 | |||||
19 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben Elfsborg | 34.88 | 1:14.94 | |||||
20 | Nora Ellingsen | 2003 | Haldens Svømmeklub | 36.85 | 1:15.25 | |||||
21 | Elin Johansson | 2003 | Uddevalla Sim | 38.44 | 1:20.35 | |||||
22 | Alma Drapkin | 2002 | Uddevalla Sim | 38.01 | 1:21.23 | |||||
23 | Alva Andreasson | 2002 | Uddevalla Sim | 39.16 | 1:23.08 | |||||
24 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 42.77 | 1:30.67 | |||||
- | Elena Runfors | 2002 | S77 Stenungsund | DNS | ||||||
Gren 26, 100m Frisim Dam A-B-C-D, Försök 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 31.75 | 1:06.12 | |||||
2 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | 32.23 | 1:06.42 | |||||
3 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 32.34 | 1:06.54 | |||||
4 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 32.40 | 1:09.18 | |||||
5 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 33.66 | 1:10.02 | |||||
6 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 35.38 | 1:12.80 | |||||
7 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 34.56 | 1:12.81 | |||||
8 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 34.72 | 1:12.97 | |||||
9 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 35.18 | 1:16.46 | |||||
10 | Emmie Dahlgren | 2004 | Varberg Sim | 36.38 | 1:16.68 | |||||
11 | Filippa Sjögren | 2006 | Varberg Sim | 37.62 | 1:18.95 | |||||
12 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 38.52 | 1:19.91 | |||||
13 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 38.67 | 1:20.66 | |||||
14 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 38.32 | 1:21.04 | |||||
15 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 39.26 | 1:22.53 | |||||
16 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 38.44 | 1:22.89 | |||||
17 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 39.58 | 1:24.28 | |||||
18 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 41.44 | 1:25.06 | |||||
19 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 39.80 | 1:25.13 | |||||
20 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 40.81 | 1:26.83 | |||||
21 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | 40.29 | 1:27.31 | |||||
22 | Olivia Leijon | 2005 | Varberg Sim | 42.37 | 1:27.98 | |||||
23 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 41.39 | 1:28.57 | |||||
24 | Maria Balslev | 2004 | Varberg Sim | 42.30 | 1:29.20 | |||||
25 | Ronja Gustafsson | 2006 | Varberg Sim | 42.54 | 1:30.91 | |||||
26 | Nadja Båth | 2004 | Varberg Sim | 43.95 | 1:31.56 | |||||
27 | Sanna Sjunnesson | 2004 | Varberg Sim | 41.73 | 1:31.83 | |||||
28 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 43.46 | 1:32.76 | |||||
29 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 45.10 | 1:33.53 | |||||
30 | Märta Arnqvist | 2005 | Varberg Sim | 45.25 | 1:34.82 | |||||
31 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | 45.15 | 1:38.21 | |||||
32 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 48.38 | 1:41.00 | |||||
33 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 46.99 | 1:41.85 | |||||
34 | Wilma Vinneby | 2005 | Uddevalla Sim | 46.07 | 1:43.92 | |||||
35 | Märta Ryrrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | 50.53 | 1:49.56 | |||||
36 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 52.53 | 1:53.76 | |||||
- | Freja Gustafsson | 2004 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 09:20 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:04 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 26, 100m Frisim Dam A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 27.44 | 57.40 | |||||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.07 | 58.63 | |||||
2 | Stina Gardell | 1990 | Spårvägen Simförening | 28.60 | 58.63 | |||||
4 | Elin Thörner | 1998 | Karlstads Simsällskap | 29.66 | 1:00.91 | |||||
5 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 29.78 | 1:01.24 | |||||
6 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 29.89 | 1:01.86 | |||||
7 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 31.03 | 1:05.17 | |||||
8 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 32.41 | 1:07.27 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Dam A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.75 | 1:01.22 | |||||
2 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 29.61 | 1:01.62 | |||||
3 | Aurora Oseland | 2000 | Haldens Svømmeklub | 30.24 | 1:02.57 | |||||
4 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.52 | 1:02.82 | |||||
5 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 30.80 | 1:03.70 | |||||
6 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 31.26 | 1:04.16 | |||||
7 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 31.06 | 1:04.96 | |||||
8 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.47 | 1:05.72 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Dam A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 29.17 | 1:00.94 | |||||
2 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 29.97 | 1:02.17 | |||||
3 | Tindra Aminoff | 2003 | Simklubben Elfsborg | 30.37 | 1:02.85 | |||||
4 | Thyra Haugland-Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 31.35 | 1:04.47 | |||||
5 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 30.71 | 1:04.65 | |||||
6 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 31.63 | 1:05.27 | |||||
7 | Thea Aksmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 32.99 | 1:08.04 | |||||
8 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 33.62 | 1:12.50 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Dam A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 31.90 | 1:04.79 | |||||
2 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 31.91 | 1:04.81 | |||||
3 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | 31.78 | 1:06.86 | |||||
4 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 32.29 | 1:07.40 | |||||
5 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 33.64 | 1:09.92 | |||||
6 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 34.47 | 1:12.88 | |||||
7 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 35.15 | 1:13.08 | |||||
8 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 34.63 | 1:13.76 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:04 |
Resultat Gren 27 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 09:29 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 27, 200m Frisim Herr A-B, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.74 | 57.77 | 1:28.47 | 1:58.89 | |||
2 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 28.32 | 58.98 | 1:30.01 | 2:00.44 | |||
3 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 28.30 | 59.58 | 1:30.82 | 2:01.33 | |||
4 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.72 | 59.76 | 1:31.23 | 2:01.67 | |||
5 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 28.97 | 1:00.24 | 1:32.26 | 2:03.99 | |||
6 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.96 | 59.57 | 1:32.17 | 2:04.06 | |||
7 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.87 | 58.49 | 1:31.36 | 2:04.19 | |||
8 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.77 | 1:00.59 | 1:33.28 | 2:06.17 | |||
9 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 28.83 | 1:00.87 | 1:34.60 | 2:06.65 | |||
10 | Jesper Holmdahl | 1999 | S77 Stenungsund | 29.46 | 1:02.82 | 1:37.19 | 2:11.18 | |||
Gren 27, 200m Frisim Herr A-B, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 28.05 | 59.19 | 1:30.77 | 2:01.80 | |||
2 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 28.38 | 1:00.08 | 1:33.40 | 2:07.54 | |||
3 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 28.83 | 1:00.99 | 1:34.84 | 2:08.57 | |||
4 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 30.30 | 1:03.93 | 1:36.52 | 2:08.66 | |||
5 | Axel Gustavsson | 2000 | Uddevalla Sim | 29.81 | 1:03.29 | 1:38.05 | 2:11.51 | |||
6 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 30.06 | 1:04.11 | 1:38.74 | 2:11.98 | |||
7 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.06 | 1:04.60 | 1:39.83 | 2:13.84 | |||
8 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.61 | 1:05.22 | 1:40.91 | 2:15.70 | |||
9 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 29.43 | 1:03.64 | 1:40.75 | 2:16.71 | |||
10 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 30.36 | 1:04.54 | 1:40.63 | 2:17.20 | |||
11 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.11 | 1:06.34 | 1:41.70 | 2:17.55 | |||
12 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.33 | 1:10.33 | 1:49.15 | 2:27.45 | |||
13 | Rasmus Gustafsson | 2001 | S77 Stenungsund | 36.70 | 1:19.28 | 2:04.13 | 2:47.42 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 09:29 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:11 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 27, 200m Frisim Herr A-B, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 25.94 | 54.78 | 1:24.43 | 1:54.22 | |||
2 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.32 | 56.08 | 1:26.50 | 1:57.01 | |||
3 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 27.29 | 57.33 | 1:28.25 | 1:58.21 | |||
4 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.39 | 58.60 | 1:29.85 | 2:00.65 | |||
5 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.13 | 59.05 | 1:30.67 | 2:01.57 | |||
6 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 29.00 | 1:00.94 | 1:34.03 | 2:06.19 | |||
7 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 27.81 | 58.11 | 1:33.50 | 2:06.32 | |||
8 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.88 | 1:00.73 | 1:34.56 | 2:08.64 | |||
Gren 27, 200m Frisim Herr A-B, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 28.82 | 1:00.09 | 1:31.77 | 2:03.10 | |||
2 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 28.75 | 1:00.37 | 1:32.42 | 2:04.15 | |||
3 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 29.57 | 1:01.79 | 1:34.29 | 2:04.89 | |||
4 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 28.75 | 1:00.14 | 1:33.22 | 2:06.19 | |||
5 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 30.46 | 1:03.24 | 1:36.53 | 2:09.53 | |||
6 | Axel Gustavsson | 2000 | Uddevalla Sim | 29.74 | 1:02.54 | 1:36.65 | 2:10.88 | |||
7 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.89 | 1:05.12 | 1:39.97 | 2:16.16 | |||
8 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.01 | 1:06.90 | 1:44.43 | 2:22.28 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:11 |
Resultat Gren 28 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 09:53 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 28, 100m Ryggsim Dam A-B-C-D, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.90 | 1:09.42 | |||||
1 | Sofia Bjälevik | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.79 | 1:09.42 | |||||
3 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 34.13 | 1:09.47 | |||||
4 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 33.18 | 1:10.34 | |||||
5 | Ajla Omic | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.78 | 1:11.60 | |||||
6 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 36.67 | 1:17.01 | |||||
7 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 37.58 | 1:18.01 | |||||
Gren 28, 100m Ryggsim Dam A-B-C-D, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.29 | 1:08.52 | |||||
2 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.88 | 1:09.49 | |||||
3 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 34.30 | 1:09.54 | |||||
4 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 35.55 | 1:12.75 | |||||
5 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 36.25 | 1:14.24 | |||||
6 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.92 | 1:14.33 | |||||
7 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.02 | 1:15.26 | |||||
8 | Aurora Oseland | 2000 | Haldens Svømmeklub | 37.41 | 1:17.28 | |||||
9 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 37.08 | 1:17.47 | |||||
10 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.83 | 1:17.98 | |||||
11 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 38.53 | 1:18.74 | |||||
12 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 38.72 | 1:18.85 | |||||
13 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 38.13 | 1:19.02 | |||||
14 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 37.41 | 1:19.50 | |||||
15 | Ellen Olofsson | 2000 | S77 Stenungsund | 39.21 | 1:21.24 | |||||
16 | Amanda Löfdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 39.45 | 1:21.29 | |||||
17 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 39.01 | 1:23.19 | |||||
18 | Linnéa Ahlmark | 2000 | S77 Stenungsund | 41.39 | 1:25.02 | |||||
19 | Stine Forsstrom | 2000 | Haldens Svømmeklub | 40.83 | 1:25.83 | |||||
Gren 28, 100m Ryggsim Dam A-B-C-D, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tindra Aminoff | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.33 | 1:11.65 | |||||
2 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 34.95 | 1:12.61 | |||||
3 | Nora Misund | 2003 | Haldens Svømmeklub | 36.23 | 1:12.64 | |||||
4 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.88 | 1:13.16 | |||||
5 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 36.48 | 1:14.36 | |||||
6 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 36.64 | 1:15.11 | |||||
7 | Thyra Haugland-Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 37.81 | 1:15.83 | |||||
8 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.36 | 1:16.87 | |||||
9 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.64 | 1:17.89 | |||||
10 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 39.22 | 1:17.92 | |||||
11 | Thea Aksmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 37.94 | 1:18.59 | |||||
12 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.05 | 1:18.67 | |||||
13 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 38.79 | 1:19.04 | |||||
14 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.37 | 1:19.19 | |||||
15 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 40.25 | 1:22.14 | |||||
16 | Alicia Nestorin | 2002 | Uddevalla Sim | 40.81 | 1:23.33 | |||||
17 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 40.03 | 1:23.40 | |||||
18 | Linnéa Hammarqvist | 2003 | Uddevalla Sim | 42.19 | 1:29.73 | |||||
19 | Elin Johansson | 2003 | Uddevalla Sim | 45.86 | 1:32.54 | |||||
20 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 47.46 | 1:36.85 | |||||
21 | Alva Andreasson | 2002 | Uddevalla Sim | 46.87 | 1:39.17 | |||||
- | Alma Drapkin | 2002 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Elena Runfors | 2002 | S77 Stenungsund | DNS | ||||||
- | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 28, 100m Ryggsim Dam A-B-C-D, Försök 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | 36.21 | 1:16.11 | |||||
2 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 36.96 | 1:16.32 | |||||
3 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 37.41 | 1:17.19 | |||||
4 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 37.93 | 1:18.47 | |||||
5 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 38.58 | 1:20.38 | |||||
6 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 42.43 | 1:27.88 | |||||
7 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 43.17 | 1:28.66 | |||||
8 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 42.71 | 1:29.56 | |||||
9 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 43.45 | 1:30.26 | |||||
10 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 44.99 | 1:30.97 | |||||
11 | Emmie Dahlgren | 2004 | Varberg Sim | 45.67 | 1:33.20 | |||||
12 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 46.37 | 1:34.92 | |||||
13 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 47.45 | 1:36.56 | |||||
14 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 47.17 | 1:37.03 | |||||
15 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 47.88 | 1:37.45 | |||||
16 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 48.15 | 1:37.90 | |||||
17 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 48.03 | 1:37.98 | |||||
18 | Freja Gustafsson | 2004 | Varberg Sim | 52.34 | 1:42.90 | |||||
19 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | 50.76 | 1:43.25 | |||||
20 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 50.86 | 1:43.76 | |||||
21 | Ronja Gustafsson | 2006 | Varberg Sim | 52.29 | 1:43.95 | |||||
22 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 52.65 | 1:43.99 | |||||
23 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 51.38 | 1:44.29 | |||||
24 | Maria Balslev | 2004 | Varberg Sim | 50.00 | 1:44.30 | |||||
25 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 55.27 | 1:46.12 | |||||
26 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | 53.14 | 1:48.54 | |||||
27 | Märta Arnqvist | 2005 | Varberg Sim | 54.64 | 1:49.02 | |||||
28 | Ella Larsson | 2005 | Varberg Sim | 53.99 | 1:49.91 | |||||
29 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 56.31 | 1:56.64 | |||||
30 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 1:02.09 | 2:04.92 | |||||
31 | Wilma Vinneby | 2005 | Uddevalla Sim | 1:01.09 | 2:07.52 | |||||
- | Filippa Sjögren | 2006 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Märta Ryrrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Olivia Leijon | 2005 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Sanna Sjunnesson | 2004 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 09:53 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:38 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 28, 100m Ryggsim Dam A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.92 | 1:05.28 | |||||
2 | Sofia Bjälevik | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.95 | 1:09.28 | |||||
3 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 34.20 | 1:09.80 | |||||
4 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 33.19 | 1:10.14 | |||||
5 | Ajla Omic | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.46 | 1:10.48 | |||||
6 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 35.93 | 1:14.75 | |||||
7 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 38.21 | 1:19.42 | |||||
Gren 28, 100m Ryggsim Dam A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.54 | 1:07.70 | |||||
2 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.01 | 1:09.51 | |||||
3 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 34.32 | 1:09.62 | |||||
4 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 35.44 | 1:12.79 | |||||
5 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 36.02 | 1:14.88 | |||||
6 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.52 | 1:15.63 | |||||
7 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.58 | 1:18.14 | |||||
8 | Aurora Oseland | 2000 | Haldens Svømmeklub | 39.74 | 1:23.46 | |||||
Gren 28, 100m Ryggsim Dam A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tindra Aminoff | 2003 | Simklubben Elfsborg | 34.67 | 1:10.90 | |||||
2 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 34.60 | 1:11.38 | |||||
3 | Nora Misund | 2003 | Haldens Svømmeklub | 35.44 | 1:11.92 | |||||
4 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.03 | 1:12.43 | |||||
5 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 36.87 | 1:14.81 | |||||
6 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 36.04 | 1:15.38 | |||||
7 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.47 | 1:15.88 | |||||
8 | Thyra Haugland-Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 37.63 | 1:17.06 | |||||
Gren 28, 100m Ryggsim Dam A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 36.54 | 1:14.77 | |||||
2 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 36.30 | 1:15.25 | |||||
3 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 37.45 | 1:16.32 | |||||
4 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | 36.59 | 1:17.01 | |||||
5 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 39.96 | 1:22.78 | |||||
6 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 42.70 | 1:28.09 | |||||
7 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 43.03 | 1:28.11 | |||||
8 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 44.23 | 1:28.91 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:38 |
Resultat Gren 29 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:06 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 29, 100m Brösts Herr A-B-C-D, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 32.57 | 1:09.28 | |||||
2 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 33.26 | 1:09.67 | |||||
3 | Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | Simklubben Elfsborg | 33.27 | 1:11.49 | |||||
4 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 34.10 | 1:12.85 | |||||
5 | Mikkel Lunde Svendsen | 1999 | Haldens Svømmeklub | 37.04 | 1:17.89 | |||||
Gren 29, 100m Brösts Herr A-B-C-D, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.59 | 1:09.45 | |||||
2 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 33.88 | 1:11.51 | |||||
3 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.52 | 1:11.83 | |||||
4 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.37 | 1:12.29 | |||||
5 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.66 | 1:13.25 | |||||
6 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 34.97 | 1:13.60 | |||||
7 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.72 | 1:20.30 | |||||
8 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 42.18 | 1:28.78 | |||||
9 | Rasmus Gustafsson | 2001 | S77 Stenungsund | 43.58 | 1:31.10 | |||||
Gren 29, 100m Brösts Herr A-B-C-D, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 34.58 | 1:12.44 | |||||
2 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 38.54 | 1:21.11 | |||||
3 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 40.42 | 1:23.31 | |||||
4 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 38.80 | 1:24.04 | |||||
5 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 39.17 | 1:25.09 | |||||
6 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 42.07 | 1:28.25 | |||||
7 | Alex Tudt | 2002 | Varberg Sim | 44.93 | 1:35.48 | |||||
8 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 48.27 | 1:43.94 | |||||
9 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 52.28 | 1:50.93 | |||||
10 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 53.46 | 1:51.18 | |||||
Gren 29, 100m Brösts Herr A-B-C-D, Försök 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 39.50 | 1:25.51 | |||||
2 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 40.50 | 1:27.22 | |||||
3 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 42.57 | 1:28.21 | |||||
4 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 42.17 | 1:29.67 | |||||
5 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 42.83 | 1:32.61 | |||||
6 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 44.49 | 1:34.16 | |||||
7 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 44.56 | 1:36.96 | |||||
8 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 46.31 | 1:38.25 | |||||
9 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 47.07 | 1:40.12 | |||||
10 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | 49.28 | 1:44.62 | |||||
11 | Marcus Nilsson | 2004 | Varberg Sim | 50.55 | 1:46.31 | |||||
12 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 50.43 | 1:48.48 | |||||
13 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 52.18 | 1:49.62 | |||||
14 | Max Jilek | 2006 | Varberg Sim | 51.82 | 1:50.25 | |||||
15 | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | 54.30 | 1:51.52 | |||||
16 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 54.64 | 1:56.32 | |||||
17 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 1:00.61 | 2:05.52 | |||||
18 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 59.20 | 2:06.55 | |||||
19 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 1:02.56 | 2:10.19 | |||||
- | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Tim Rogersson | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:06 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:28 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 29, 100m Brösts Herr A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 31.49 | 1:06.50 | |||||
2 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 31.22 | 1:06.69 | |||||
3 | Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | Simklubben Elfsborg | 33.09 | 1:10.95 | |||||
4 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 32.57 | 1:11.98 | |||||
5 | Mikkel Lunde Svendsen | 1999 | Haldens Svømmeklub | 37.25 | 1:18.13 | |||||
Gren 29, 100m Brösts Herr A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.31 | 1:09.51 | |||||
2 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.83 | 1:09.85 | |||||
3 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 33.72 | 1:10.91 | |||||
4 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.78 | 1:11.52 | |||||
5 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 34.29 | 1:11.94 | |||||
6 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.33 | 1:12.02 | |||||
7 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.31 | 1:19.48 | |||||
Gren 29, 100m Brösts Herr A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 34.06 | 1:11.73 | |||||
2 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 36.38 | 1:17.16 | |||||
3 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 37.87 | 1:20.02 | |||||
4 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.98 | 1:20.32 | |||||
5 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 40.17 | 1:22.93 | |||||
6 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 41.60 | 1:27.61 | |||||
7 | Alex Tudt | 2002 | Varberg Sim | 44.00 | 1:32.72 | |||||
8 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 48.65 | 1:44.76 | |||||
Gren 29, 100m Brösts Herr A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 39.32 | 1:23.58 | |||||
2 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 40.51 | 1:24.03 | |||||
3 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 40.14 | 1:24.94 | |||||
4 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 41.75 | 1:27.66 | |||||
5 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 42.61 | 1:28.99 | |||||
6 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 44.33 | 1:34.43 | |||||
7 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 44.96 | 1:37.68 | |||||
8 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 45.86 | 1:38.14 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:28 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:49 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 30, 200m Fjärilsim Dam A-B, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 30.79 | 1:06.87 | 1:45.43 | 2:22.68 | |||
2 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 33.21 | 1:10.49 | 1:48.15 | 2:26.14 | |||
Gren 30, 200m Fjärilsim Dam A-B, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.33 | 1:11.95 | 1:51.11 | 2:30.05 | |||
2 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.78 | 1:19.05 | 2:02.65 | 2:43.69 | |||
3 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.31 | 1:16.67 | 2:00.79 | 2:44.20 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:49 |
Resultat Gren 31 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 31, 100m Fjärilsim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Eliasson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 26.08 | 57.19 | |||||
2 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 27.85 | 57.83 | |||||
3 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 27.33 | 57.90 | |||||
4 | Jesper Björk | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 27.84 | 58.66 | |||||
5 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 28.41 | 59.02 | |||||
6 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 27.48 | 59.43 | |||||
7 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 28.54 | 59.70 | |||||
8 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 29.98 | 1:01.21 | |||||
9 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.97 | 1:04.68 | |||||
10 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.50 | 1:05.41 | |||||
11 | Mikkel Lunde Svendsen | 1999 | Haldens Svømmeklub | 30.47 | 1:05.51 | |||||
12 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 30.68 | 1:06.21 | |||||
13 | Jesper Holmdahl | 1999 | S77 Stenungsund | 31.54 | 1:07.28 | |||||
14 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 30.85 | 1:07.86 | |||||
15 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.26 | 1:09.00 | |||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 29.85 | 1:02.93 | |||||
2 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 30.19 | 1:04.33 | |||||
3 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.62 | 1:07.09 | |||||
4 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.83 | 1:07.17 | |||||
5 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.73 | 1:07.62 | |||||
6 | Herman Harboe | 2001 | Haldens Svømmeklub | 31.71 | 1:07.74 | |||||
7 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 31.71 | 1:09.39 | |||||
8 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.19 | 1:12.30 | |||||
9 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 33.90 | 1:12.91 | |||||
10 | Axel Gustavsson | 2000 | Uddevalla Sim | 32.97 | 1:13.25 | |||||
11 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 36.56 | 1:20.45 | |||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herr A-B-C, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 31.48 | 1:07.27 | |||||
2 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 35.12 | 1:14.90 | |||||
3 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 34.81 | 1:21.90 | |||||
4 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 39.96 | 1:25.69 | |||||
5 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 41.54 | 1:31.56 | |||||
6 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 44.77 | 1:37.38 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:45 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 31, 100m Fjärilsim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Björk | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 26.09 | 54.64 | |||||
2 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 25.72 | 54.98 | |||||
3 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 26.55 | 56.67 | |||||
4 | Isak Eliasson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 26.28 | 57.00 | |||||
5 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 27.62 | 58.90 | |||||
6 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.79 | 59.23 | |||||
7 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 27.25 | 59.80 | |||||
8 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.97 | 1:05.36 | |||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 30.28 | 1:03.14 | |||||
2 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 30.35 | 1:03.39 | |||||
3 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.06 | 1:03.56 | |||||
4 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.80 | 1:04.99 | |||||
5 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 30.89 | 1:05.71 | |||||
6 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 31.00 | 1:06.23 | |||||
7 | Herman Harboe | 2001 | Haldens Svømmeklub | 31.27 | 1:07.07 | |||||
8 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.81 | 1:09.29 | |||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herr A-B-C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 30.05 | 1:06.89 | |||||
2 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 31.68 | 1:08.66 | |||||
3 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 35.36 | 1:20.21 | |||||
4 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.56 | 1:23.14 | |||||
5 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 41.09 | 1:29.66 | |||||
6 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 45.74 | 1:38.98 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:45 |
Resultat Gren 32 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:00 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 32, 400m Frisim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elin Thörner | 1998 | Karlstads Simsällskap | 1:07.11 | 2:17.71 | 3:28.00 | 4:37.29 | |||
2 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 1:07.45 | 2:18.46 | 3:31.03 | 4:41.87 | |||
3 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:06.05 | 2:17.99 | 3:31.11 | 4:42.56 | |||
4 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 1:09.32 | 2:21.71 | 3:34.48 | 4:47.51 | |||
5 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 1:08.03 | 2:21.55 | 3:37.67 | 4:53.25 | |||
6 | Ajla Omic | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:13.44 | 2:31.37 | 3:49.34 | 5:07.06 | |||
Gren 32, 400m Frisim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:07.99 | 2:20.35 | 3:32.68 | 4:44.76 | |||
2 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:08.15 | 2:21.38 | 3:34.59 | 4:45.85 | |||
3 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:08.38 | 2:21.52 | 3:35.46 | 4:49.07 | |||
4 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:10.80 | 2:25.67 | 3:41.62 | 4:56.86 | |||
5 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:11.36 | 2:28.07 | 3:45.07 | 5:00.59 | |||
6 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 1:09.92 | 2:26.40 | 3:45.20 | 5:03.49 | |||
7 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 1:11.89 | 2:28.39 | 3:45.96 | 5:06.19 | |||
8 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 1:11.91 | 2:30.64 | 3:50.21 | 5:09.80 | |||
9 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:12.79 | 2:32.96 | 3:52.85 | 5:09.81 | |||
10 | Dorte Nordgård | 2001 | Haldens Svømmeklub | 1:13.98 | 2:34.00 | 3:54.70 | 5:11.87 | |||
11 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:13.64 | 2:33.43 | 3:53.74 | 5:13.50 | |||
12 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:16.49 | 2:39.42 | 4:02.52 | 5:24.00 | |||
13 | Stine Forsstrom | 2000 | Haldens Svømmeklub | 1:16.54 | 2:38.91 | 4:00.88 | 5:24.42 | |||
14 | Ellen Olofsson | 2000 | S77 Stenungsund | 1:24.11 | 2:58.27 | 4:34.31 | 6:07.17 | |||
Gren 32, 400m Frisim Dam A-B-C, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:08.53 | 2:22.50 | 3:37.74 | 4:52.26 | |||
2 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 1:09.48 | 2:23.39 | 3:38.88 | 4:54.53 | |||
3 | Tindra Aminoff | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:10.73 | 2:27.04 | 3:42.88 | 4:57.18 | |||
4 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 1:13.16 | 2:29.72 | 3:47.01 | 5:02.78 | |||
5 | Thyra Haugland-Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 1:13.77 | 2:34.12 | 3:54.14 | 5:08.70 | |||
6 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:15.82 | 2:35.04 | 3:53.77 | 5:09.88 | |||
7 | Nora Misund | 2003 | Haldens Svømmeklub | 1:16.28 | 2:37.93 | 3:58.15 | 5:12.32 | |||
8 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 1:16.80 | 2:38.58 | 4:00.04 | 5:20.65 | |||
9 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:18.75 | 2:40.84 | 4:01.43 | 5:21.12 | |||
9 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:17.31 | 2:39.82 | 4:01.99 | 5:21.12 | |||
11 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 1:15.67 | 2:37.65 | 4:01.24 | 5:21.74 | |||
12 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:15.94 | 2:38.05 | 4:02.30 | 5:26.21 | |||
13 | Alicia Nestorin | 2002 | Uddevalla Sim | 1:17.94 | 2:41.71 | 4:06.69 | 5:26.97 | |||
14 | Linnéa Hammarqvist | 2003 | Uddevalla Sim | 1:19.27 | 2:43.47 | 4:09.15 | 5:33.82 | |||
15 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | 1:21.83 | 2:52.94 | 4:23.87 | 5:54.14 | |||
16 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:22.84 | 2:54.21 | 4:29.43 | 6:03.99 | |||
17 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 1:28.18 | 3:06.58 | 4:44.88 | 6:19.81 | |||
18 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 1:34.52 | 3:17.57 | 5:02.87 | 6:46.80 | |||
- | Alma Drapkin | 2002 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:00 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 18:06 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 32, 400m Frisim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elin Thörner | 1998 | Karlstads Simsällskap | 1:04.65 | 2:12.45 | 3:21.50 | 4:29.02 | |||
2 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 1:06.96 | 2:18.20 | 3:28.76 | 4:38.43 | |||
3 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:05.84 | 2:17.82 | 3:31.26 | 4:43.28 | |||
4 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 1:08.04 | 2:22.64 | 3:38.82 | 4:54.62 | |||
5 | Ajla Omic | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:10.41 | 2:27.05 | 3:45.36 | 5:01.48 | |||
Gren 32, 400m Frisim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:06.18 | 2:17.46 | 3:29.13 | 4:40.48 | |||
2 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:09.76 | 2:23.56 | 3:37.25 | 4:46.87 | |||
3 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:06.18 | 2:18.49 | 3:33.34 | 4:47.09 | |||
4 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:09.33 | 2:24.49 | 3:41.10 | 4:56.35 | |||
5 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 1:11.01 | 2:29.13 | 3:45.47 | 4:58.69 | |||
6 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 1:10.51 | 2:26.88 | 3:43.63 | 4:58.92 | |||
7 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 1:09.22 | 2:26.50 | 3:44.26 | 4:59.45 | |||
- | Dorte Nordgård | 2001 | Haldens Svømmeklub | DNS | ||||||
Gren 32, 400m Frisim Dam A-B-C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:07.11 | 2:19.78 | 3:33.92 | 4:45.90 | |||
2 | Tindra Aminoff | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:07.68 | 2:20.16 | 3:34.50 | 4:47.20 | |||
3 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 1:08.77 | 2:23.42 | 3:39.72 | 4:54.80 | |||
4 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:09.64 | 2:26.99 | 3:44.46 | 5:00.53 | |||
5 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 1:12.43 | 2:29.71 | 3:47.72 | 5:04.33 | |||
6 | Nora Misund | 2003 | Haldens Svømmeklub | 1:15.16 | 2:35.58 | 3:55.22 | 5:11.66 | |||
7 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 1:14.25 | 2:33.39 | 3:53.10 | 5:12.44 | |||
8 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:15.15 | 2:36.31 | 3:57.52 | 5:18.86 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 18:06 |
Resultat Gren 33 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:18 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 33, 200m Medley Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 29.23 | 1:05.20 | 1:45.39 | 2:18.72 | |||
2 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 30.17 | 1:06.98 | 1:50.55 | 2:24.17 | |||
3 | Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | Simklubben Elfsborg | 33.52 | 1:11.43 | 1:51.07 | 2:26.83 | |||
4 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.08 | 1:07.08 | 1:55.16 | 2:30.12 | |||
5 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 34.35 | 1:17.38 | 2:04.18 | 2:43.01 | |||
- | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
Gren 33, 200m Medley Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 30.77 | 1:08.18 | 1:49.92 | 2:20.28 | |||
2 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.81 | 1:09.75 | 1:49.19 | 2:21.71 | |||
3 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 30.09 | 1:06.41 | 1:49.14 | 2:22.63 | |||
4 | Herman Harboe | 2001 | Haldens Svømmeklub | 32.06 | 1:10.45 | 1:53.54 | 2:25.89 | |||
5 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.59 | 1:08.92 | 1:51.73 | 2:26.70 | |||
6 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 33.67 | 1:11.00 | 1:52.32 | 2:27.76 | |||
7 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 30.90 | 1:10.30 | 1:55.51 | 2:28.19 | |||
8 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.67 | 1:14.98 | 1:57.18 | 2:28.64 | |||
9 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.53 | 1:17.44 | 1:57.19 | 2:33.22 | |||
10 | Axel Gustavsson | 2000 | Uddevalla Sim | 32.46 | 1:14.33 | 1:58.40 | 2:33.77 | |||
11 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 35.33 | 1:18.93 | 2:07.26 | 2:41.70 | |||
12 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 33.03 | 1:17.77 | 2:05.67 | 2:42.33 | |||
13 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 35.95 | 1:21.20 | 2:05.81 | 2:43.16 | |||
- | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 33, 200m Medley Herr A-B-C, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 31.91 | 1:12.16 | 1:53.69 | 2:27.80 | |||
2 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 32.96 | 1:14.06 | 1:59.22 | 2:34.71 | |||
3 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 34.15 | 1:11.95 | 1:59.53 | 2:35.80 | |||
4 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 33.80 | 1:15.95 | 2:02.86 | 2:39.38 | |||
5 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 35.40 | 1:23.24 | 2:07.86 | 2:48.73 | |||
6 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 38.61 | 1:22.26 | 2:11.29 | 2:48.75 | |||
7 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 41.76 | 1:25.21 | 2:10.64 | 2:48.97 | |||
8 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 39.47 | 1:23.20 | 2:10.39 | 2:49.64 | |||
9 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 35.18 | 1:20.54 | 2:18.91 | 2:57.06 | |||
10 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 42.23 | 1:31.56 | 2:27.62 | 3:06.63 | |||
11 | Alex Tudt | 2002 | Varberg Sim | 41.77 | 1:32.64 | 2:25.47 | 3:07.29 | |||
12 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 41.16 | 1:32.37 | 2:28.61 | 3:12.17 | |||
13 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 47.07 | 1:36.56 | 2:36.54 | 3:19.22 | |||
14 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 48.05 | 1:40.05 | 2:42.74 | 3:27.33 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:18 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:55 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 33, 200m Medley Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 27.34 | 1:01.85 | 1:41.30 | 2:14.01 | |||
2 | Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | Simklubben Elfsborg | 32.63 | 1:09.91 | 1:49.49 | 2:22.61 | |||
3 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 30.78 | 1:06.59 | 1:50.11 | 2:22.70 | |||
4 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 31.51 | 1:11.09 | 1:53.92 | 2:26.49 | |||
5 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.42 | 1:06.16 | 1:52.69 | 2:26.53 | |||
Gren 33, 200m Medley Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 29.98 | 1:05.85 | 1:47.12 | 2:18.56 | |||
2 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.05 | 1:08.43 | 1:48.32 | 2:20.62 | |||
3 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.48 | 1:08.03 | 1:50.36 | 2:22.85 | |||
4 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 30.50 | 1:07.98 | 1:51.45 | 2:23.83 | |||
5 | Herman Harboe | 2001 | Haldens Svømmeklub | 31.52 | 1:08.68 | 1:52.39 | 2:24.79 | |||
6 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 33.58 | 1:12.17 | 1:52.40 | 2:26.19 | |||
7 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 31.09 | 1:09.05 | 1:53.04 | 2:26.60 | |||
8 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.21 | 1:13.76 | 1:55.66 | 2:27.91 | |||
Gren 33, 200m Medley Herr A-B-C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 31.50 | 1:11.53 | 1:52.09 | 2:25.68 | |||
2 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 32.11 | 1:11.61 | 1:57.04 | 2:30.41 | |||
3 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 31.86 | 1:12.11 | 1:58.40 | 2:30.87 | |||
4 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 33.86 | 1:10.76 | 1:58.83 | 2:32.70 | |||
5 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 40.14 | 1:24.07 | 2:07.21 | 2:44.20 | |||
6 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 38.15 | 1:20.97 | 2:09.10 | 2:44.69 | |||
7 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 36.60 | 1:24.18 | 2:10.68 | 2:50.72 | |||
8 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 41.31 | 1:26.50 | 2:13.34 | 2:50.81 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:55 |
Resultat Gren 34 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:25 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 34, 200m Bröstsim Dam A-B, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 38.76 | 1:22.32 | 2:06.12 | 2:50.08 | |||
2 | Sofia Bjälevik | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 38.76 | 1:22.03 | 2:06.59 | 2:51.59 | |||
Gren 34, 200m Bröstsim Dam A-B, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.75 | 1:22.33 | 2:06.35 | 2:49.08 | |||
2 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.87 | 1:23.46 | 2:06.91 | 2:50.08 | |||
3 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 38.44 | 1:22.15 | 2:06.72 | 2:50.30 | |||
4 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.45 | 1:25.63 | 2:11.70 | 2:57.65 | |||
5 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 39.95 | 1:25.09 | 2:11.62 | 2:59.07 | |||
6 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.46 | 1:25.12 | 2:12.09 | 2:59.10 | |||
7 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 39.12 | 1:24.48 | 2:11.37 | 2:59.62 | |||
8 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 41.88 | 1:30.39 | 2:19.40 | 3:06.46 | |||
9 | Dorte Nordgård | 2001 | Haldens Svømmeklub | 44.10 | 1:33.43 | 2:24.14 | 3:14.73 | |||
10 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 44.04 | 1:34.50 | 2:25.29 | 3:15.77 | |||
11 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 43.95 | 1:35.69 | 2:29.33 | 3:23.10 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:25 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:03 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 34, 200m Bröstsim Dam A-B, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 36.83 | 1:18.70 | 2:02.06 | 2:46.43 | |||
2 | Sofia Bjälevik | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 38.41 | 1:21.48 | 2:07.02 | 2:53.51 | |||
Gren 34, 200m Bröstsim Dam A-B, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.66 | 1:19.97 | 2:03.12 | 2:46.02 | |||
2 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 37.75 | 1:20.50 | 2:05.09 | 2:49.18 | |||
3 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.49 | 1:23.08 | 2:06.60 | 2:49.79 | |||
4 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 39.77 | 1:24.79 | 2:10.93 | 2:57.46 | |||
5 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 40.09 | 1:25.56 | 2:11.95 | 2:59.00 | |||
6 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 41.06 | 1:29.90 | 2:18.59 | 3:06.07 | |||
7 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 44.34 | 1:33.56 | 2:24.49 | 3:14.20 | |||
- | Dorte Nordgård | 2001 | Haldens Svømmeklub | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:03 |
Resultat Gren 35 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 35, 200m Ryggsim Herr A-B, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 32.32 | 1:06.83 | 1:42.12 | 2:15.04 | |||
2 | Mattias Carlsson | 1990 | Uddevalla Sim | 31.78 | 1:06.87 | 1:42.63 | 2:18.38 | |||
3 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 32.93 | 1:08.77 | 1:44.60 | 2:19.62 | |||
4 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 36.24 | 1:15.16 | 1:55.63 | 2:36.26 | |||
5 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 36.74 | 1:16.12 | 1:55.96 | 2:36.71 | |||
Gren 35, 200m Ryggsim Herr A-B, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 33.08 | 1:09.54 | 1:48.90 | 2:27.48 | |||
2 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 2:33.21 | 2:33.21 | |||||
3 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 35.53 | 1:14.44 | 1:55.11 | 2:33.67 | |||
4 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.99 | 1:19.60 | 2:02.09 | 2:43.58 | |||
5 | Rasmus Gustafsson | 2001 | S77 Stenungsund | 45.63 | 1:34.78 | 2:25.42 | 3:15.35 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:24 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 35, 200m Ryggsim Herr A-B, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mattias Carlsson | 1990 | Uddevalla Sim | 28.47 | 58.64 | 1:29.84 | 2:00.86 | |||
2 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 28.65 | 59.81 | 1:31.63 | 2:02.91 | |||
3 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 30.61 | 1:04.05 | 1:38.78 | 2:12.89 | |||
4 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.39 | 1:07.49 | 1:44.14 | 2:20.41 | |||
5 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 34.03 | 1:11.13 | 1:48.99 | 2:26.97 | |||
Gren 35, 200m Ryggsim Herr A-B, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 32.64 | 1:07.88 | 1:44.46 | 2:21.24 | |||
2 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 33.55 | 1:09.06 | 1:46.10 | 2:22.80 | |||
3 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.90 | 1:13.51 | 1:51.39 | 2:29.59 | |||
4 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 35.14 | 1:13.25 | 1:52.92 | 2:32.34 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:24 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:19 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 36, 100m Medley Damer D, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 35.47 | 1:14.88 | |||||
2 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 35.28 | 1:17.57 | |||||
3 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 38.26 | 1:18.97 | |||||
4 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 38.76 | 1:21.62 | |||||
5 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 38.88 | 1:23.80 | |||||
6 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 39.19 | 1:24.62 | |||||
7 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 39.64 | 1:25.26 | |||||
8 | Filippa Sjögren | 2006 | Varberg Sim | 40.16 | 1:25.57 | |||||
9 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 40.91 | 1:27.98 | |||||
10 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 41.38 | 1:28.93 | |||||
11 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 44.03 | 1:29.67 | |||||
12 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 42.90 | 1:30.22 | |||||
13 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 42.44 | 1:31.12 | |||||
14 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 44.33 | 1:31.39 | |||||
15 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 43.16 | 1:32.07 | |||||
16 | Johanna Alsop | 2004 | Lysekils Simsällskap | 43.29 | 1:34.29 | |||||
17 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 44.31 | 1:35.18 | |||||
18 | Maria Balslev | 2004 | Varberg Sim | 48.12 | 1:37.49 | |||||
19 | Freja Gustafsson | 2004 | Varberg Sim | 46.61 | 1:38.05 | |||||
20 | Olivia Leijon | 2005 | Varberg Sim | 46.03 | 1:38.43 | |||||
21 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 47.79 | 1:38.70 | |||||
22 | Ronja Gustafsson | 2006 | Varberg Sim | 48.20 | 1:40.65 | |||||
23 | Daniella Abboud | 2004 | Varberg Sim | 50.33 | 1:41.52 | |||||
24 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 48.41 | 1:41.95 | |||||
25 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 50.51 | 1:42.22 | |||||
26 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 49.16 | 1:43.09 | |||||
27 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | 49.24 | 1:43.31 | |||||
28 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 50.96 | 1:43.82 | |||||
29 | Ella Larsson | 2005 | Varberg Sim | 51.50 | 1:46.40 | |||||
30 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | 49.73 | 1:48.22 | |||||
31 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 56.20 | 1:55.87 | |||||
32 | Märta Ryrrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | 57.58 | 1:58.94 | |||||
33 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 57.33 | 2:00.21 | |||||
34 | Wilma Vinneby | 2005 | Uddevalla Sim | 56.98 | 2:02.99 | |||||
- | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Märta Arnqvist | 2005 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Nadja Båth | 2004 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:19 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:47 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 37, 4X50m Medley Dam D, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Uddevalla Flickor 1 | 2004 | Uddevalla Sim | 2:23.46 | ||||||
Hilda Eriksson | 2004 | 37.18 | 37.18 | |||||||
Evelina Wester | 2004 | 39.88 | 1:17.06 | |||||||
Juni Karfunkel | 2004 | 36.45 | 1:53.51 | |||||||
Sofia Abrahamsson | 2005 | 29.95 | 2:23.46 | |||||||
2 | Uddevalla Flickor 2 | 2004 | Uddevalla Sim | 2:36.87 | ||||||
Lina Nielsen | 2005 | 38.18 | 38.18 | |||||||
Jennifer Persson | 2004 | 42.21 | 1:20.39 | |||||||
Tilde Nordström | 2004 | 40.64 | 2:01.03 | |||||||
Isabell Holmgren | 2004 | 35.84 | 2:36.87 | |||||||
3 | Varberg Damer Röd | 2005 | Varberg Sim | 2:40.87 | ||||||
Filippa Sjögren | 2006 | 40.87 | 40.87 | |||||||
Alva Tingstorp | 2005 | 45.26 | 1:26.13 | |||||||
Nikki Berggren | 2005 | 39.66 | 2:05.79 | |||||||
Emmie Dahlgren | 2004 | 35.08 | 2:40.87 | |||||||
4 | Varberg Damer Vit | 2005 | Varberg Sim | 2:59.32 | ||||||
Olivia Leijon | 2005 | 42.38 | 42.38 | |||||||
Daniella Abboud | 2004 | 48.02 | 1:30.40 | |||||||
Freja Gustafsson | 2004 | 45.70 | 2:16.10 | |||||||
Ronja Gustafsson | 2006 | 43.22 | 2:59.32 | |||||||
5 | Varberg Damer Grön | 2005 | Varberg Sim | 3:07.24 | ||||||
Sanna Sjunnesson | 2004 | 50.09 | 50.09 | |||||||
Maria Balslev | 2004 | 48.90 | 1:38.99 | |||||||
Emma Johansson | 2005 | 49.19 | 2:28.18 | |||||||
Felicia Ceveryd | 2005 | 39.06 | 3:07.24 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:47 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 18:04 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 38, 4X100m Medley Dam A-B-C, Finaler 13 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Eskilstuna Damer Lag 1 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 4:36.66 | ||||||
Sofia Bjälevik | 1999 | 33.59 | 1:09.10 | 1:09.10 | ||||||
Jennie Isaksen | 2000 | 37.19 | 1:19.70 | 2:28.80 | ||||||
Rebecka Loikala | 2000 | 30.09 | 1:06.96 | 3:35.76 | ||||||
Linnea Fundberg | 1999 | 29.31 | 1:00.90 | 4:36.66 | ||||||
2 | Karlstad Damer1 [2016] | 1999 | Karlstads Simsällskap | 4:36.73 | ||||||
Ajla Omic | 1999 | 34.44 | 1:11.29 | 1:11.29 | ||||||
Michaela Thyberg | 2000 | 35.93 | 1:18.97 | 2:30.26 | ||||||
Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | 31.66 | 1:07.36 | 3:37.62 | ||||||
Elin Thörner | 1998 | 28.43 | 59.11 | 4:36.73 | ||||||
3 | Elfsborg Damer 1 | 2000 | Simklubben Elfsborg | 4:36.78 | ||||||
Tilda Öman | 2000 | 33.40 | 1:08.18 | 1:08.18 | ||||||
Linea Holström | 2000 | 35.56 | 1:17.19 | 2:25.37 | ||||||
Tindra Aminoff | 2003 | 32.96 | 1:10.89 | 3:36.26 | ||||||
Emelie Melin | 2000 | 28.87 | 1:00.52 | 4:36.78 | ||||||
4 | Uddevalla Damer 1 | 2000 | Uddevalla Sim | 4:43.23 | ||||||
Maja Palmqvist | 1998 | 34.45 | 1:12.30 | 1:12.30 | ||||||
Gabriella Sanftleben | 1999 | 36.13 | 1:18.02 | 2:30.32 | ||||||
Hilda Andersson | 1999 | 31.24 | 1:07.50 | 3:37.82 | ||||||
Tilda Nilsson | 2001 | 30.71 | 1:05.41 | 4:43.23 | ||||||
5 | Karlstad Damer2 [2016] | 1999 | Karlstads Simsällskap | 4:54.50 | ||||||
Michelle Träff | 2002 | 35.58 | 1:13.26 | 1:13.26 | ||||||
Emma Hjort | 2000 | 37.93 | 1:23.71 | 2:36.97 | ||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 33.10 | 1:13.27 | 3:50.24 | ||||||
Solveig Ramallo | 1993 | 30.24 | 1:04.26 | 4:54.50 | ||||||
6 | Elfsborg Damer 2 | 2000 | Simklubben Elfsborg | 4:58.62 | ||||||
Linn Koivuluoma | 2003 | 37.40 | 1:18.52 | 1:18.52 | ||||||
Sofia Åstedt | 2003 | 37.74 | 1:21.14 | 2:39.66 | ||||||
Alma Johansson | 2001 | 34.57 | 1:14.91 | 3:54.57 | ||||||
Filippa Trollsfjord | 2001 | 29.91 | 1:04.05 | 4:58.62 | ||||||
7 | Elfsborg Damer 3 [2001] | 2001 | Simklubben Elfsborg | 5:01.63 | ||||||
Astrid Svedberg | 2001 | 36.81 | 1:16.51 | 1:16.51 | ||||||
Cajsa Askengren | 2002 | 37.93 | 1:20.61 | 2:37.12 | ||||||
Nelly Askengren Stråhle | 2003 | 35.74 | 1:17.59 | 3:54.71 | ||||||
Elin Trollsfjord | 2001 | 31.34 | 1:06.92 | 5:01.63 | ||||||
8 | Uddevalla Damer 2 | 2000 | Uddevalla Sim | 5:15.63 | ||||||
Lovisa Alsop | 2001 | 38.32 | 1:21.13 | 1:21.13 | ||||||
Alicia Nestorin | 2002 | 39.39 | 1:25.93 | 2:47.06 | ||||||
Marit Cuperus | 2002 | 35.09 | 1:14.83 | 4:01.89 | ||||||
Linnéa Hammarqvist | 2003 | 34.37 | 1:13.74 | 5:15.63 | ||||||
9 | Varberg Damer [2003] | 2003 | Varberg Sim | 5:59.16 | ||||||
Märta Arnqvist | 2005 | 51.45 | 1:43.62 | 1:43.62 | ||||||
Ronja Berggren | 2003 | 37.35 | 1:20.72 | 3:04.34 | ||||||
Johanna Kuylenstjerna | 2003 | 45.13 | 1:39.37 | 4:43.71 | ||||||
Alexandra Olausson | 2003 | 35.22 | 1:15.45 | 5:59.16 | ||||||
- | Eskilstuna Damer Lag 2 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Amanda Kullman | 2000 | 35.84 | 1:14.30 | 1:14.30 | ||||||
Tilda Wik | 2001 | 38.49 | 2:37.57 | |||||||
Katarina Lindoff | 2000 | 3:51.82 | ||||||||
- | Varberg Damer [2001] | 2001 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Molly Bengtsson | 2001 | 37.73 | 1:18.27 | 1:18.27 | ||||||
Cornelia Almqvist | 2002 | 36.36 | 2:37.06 | |||||||
Ellie Geigel | 2003 | 3:49.16 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 18:04 |