Resultater for Cetus Kesärollot
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 2, 2020 to Aug 2, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 0, 50m Freestyle Valmentajat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Ruhonen |
|
Cetus Espoo |
|
|
25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ville Lauslahti |
|
Cetus Espoo |
|
|
28.05 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mirka Mettinen |
|
Cetus Espoo |
|
|
29.78 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Savolainen |
|
Cetus Espoo |
|
|
30.57 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Aalto |
|
Cetus Espoo |
|
|
31.25 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 17.04.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-08-02 17.05.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 2, 2020 to Aug 2, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Perhosuinti Tytöt 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aada Salovaara |
2007 |
Cetus Espoo |
|
118 |
49.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 17.19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Perhosuinti Tytöt 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sonja Aho |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
170 |
44.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristina Lindroos |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
168 |
44.20 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
|
163 |
44.65 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.50 |
159 |
45.08 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
|
152 |
45.75 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noora Lausala |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
150 |
45.97 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luisa Sofia Zurban |
2008 |
Cetus Espoo |
|
146 |
46.38 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leonie Hildén |
2008 |
Cetus Espoo |
|
143 |
46.67 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adela Sundberg |
2008 |
Cetus Espoo |
|
121 |
49.36 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 17.19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Perhosuinti Tytöt 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
252 |
38.67 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
219 |
40.50 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
219 |
40.51 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Päivärinta |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.57 |
176 |
43.56 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
132 |
47.90 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
128 |
48.37 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
122 |
49.19 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabel Meriläinen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
105 |
51.73 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
91 |
54.24 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
|
65 |
1:00.50 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Idman |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 17.19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Perhosuinti Tytöt 8-10 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
|
159 |
45.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
159 |
45.05 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
140 |
47.04 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.61 |
139 |
47.08 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eerika Miettinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
106 |
51.46 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
97 |
53.13 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaisli Ruha |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
87 |
55.04 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 17.19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-08-02 22.49.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 2, 2020 to Aug 2, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Perhosuinti Pojat 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
188 |
38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 17.24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Perhosuinti Pojat 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joona Salminen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
134 |
43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
82 |
51.16 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thomas Brutel |
2008 |
Cetus Espoo |
|
48 |
1:00.94 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Atte Malinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Onni Harja |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.40 |
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 17.24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Perhosuinti Pojat 8-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
63 |
55.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.54 |
57 |
57.78 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
54 |
58.72 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eino Välimäki |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
|
DSQ |
|
|
SW8.2 Vu vetoja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 17.24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-08-02 22.49.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 2, 2020 to Aug 2, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Selkäuinti Tytöt 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aada Salovaara |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
158 |
49.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 17.45.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Selkäuinti Tytöt 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sonja Aho |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
264 |
42.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
229 |
44.06 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristina Lindroos |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
226 |
44.24 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonie Hildén |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
214 |
45.08 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
199 |
46.16 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
192 |
46.70 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adela Sundberg |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
175 |
48.19 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luisa Sofia Zurban |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
156 |
50.08 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noora Lausala |
2008 |
Cetus Espoo |
|
126 |
53.80 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 17.45.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Selkäuinti Tytöt 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.51 |
253 |
42.64 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
247 |
42.97 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilma Päivärinta |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
244 |
43.12 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
243 |
43.21 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venny Snellman |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
213 |
45.16 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabel Meriläinen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
207 |
45.57 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aura Goodacre |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
176 |
48.11 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Idman |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
176 |
48.14 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anya Merilä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
175 |
48.19 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
164 |
49.21 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
163 |
49.33 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
154 |
50.26 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
151 |
50.58 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
130 |
53.17 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frida Viinikainen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.58 |
116 |
55.19 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lila Eskola |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
108 |
56.49 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilda Wuorio |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.99 |
|
DSQ |
|
|
SW6.5 Maaliintulo vatsal |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 17.45.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Selkäuinti Tytöt 8-10 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
223 |
44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
220 |
44.66 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
206 |
45.63 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
188 |
47.05 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eerika Miettinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
178 |
47.93 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
149 |
50.83 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
149 |
50.84 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaisli Ruha |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
145 |
51.27 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 17.45.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Selkäuinti Tytöt 14 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aada Rissanen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.55 |
743 |
29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peppi Siirtola |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.55 |
735 |
29.89 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 17.45.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-08-02 18.24.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 2, 2020 to Aug 2, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Selkäuinti Pojat 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
179 |
42.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 17.53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Selkäuinti Pojat 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
186 |
42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Onni Harja |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
167 |
43.53 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joona Salminen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
136 |
46.60 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Atte Malinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
122 |
48.31 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thomas Brutel |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
91 |
53.29 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 17.53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Selkäuinti Pojat 8-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nooa Koskela |
2009 |
Cetus Espoo |
|
139 |
46.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joonas Walldén |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
139 |
46.30 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
109 |
50.16 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
99 |
51.77 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
99 |
51.84 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
93 |
52.92 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
|
91 |
53.31 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Gültekin |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
74 |
56.92 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
69 |
58.51 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Tavilahti |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
68 |
58.57 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eino Välimäki |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.99 |
|
DSQ |
|
|
SW6.5 Maaliintulo vatsal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 17.53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Selkäuinti Pojat 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roni Kallström |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.54 |
692 |
27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Alitalo |
1999 |
Cetus Espoo |
+0.58 |
624 |
28.08 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 17.53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-08-02 18.52.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 2, 2020 to Aug 2, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Rintauinti Tytöt 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aada Salovaara |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
122 |
59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 18.23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Rintauinti Tytöt 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sonja Aho |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
270 |
45.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luisa Sofia Zurban |
2008 |
Cetus Espoo |
|
256 |
46.27 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
216 |
48.97 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
197 |
50.47 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adela Sundberg |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
195 |
50.65 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristina Lindroos |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
179 |
52.11 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
|
137 |
56.95 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noora Lausala |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
110 |
1:01.27 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leonie Hildén |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 18.23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Rintauinti Tytöt 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Päivärinta |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
259 |
46.11 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
229 |
48.03 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
217 |
48.86 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
|
189 |
51.18 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
189 |
51.21 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Idman |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
185 |
51.59 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
179 |
52.11 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Marjamaa |
2009 |
Cetus Espoo |
|
175 |
52.56 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabel Meriläinen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
174 |
52.61 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Venny Snellman |
2009 |
Cetus Espoo |
|
172 |
52.81 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
|
171 |
52.88 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
|
160 |
54.14 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lila Eskola |
2009 |
Cetus Espoo |
|
153 |
54.96 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aura Goodacre |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
146 |
55.81 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
135 |
57.17 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kia Kallio |
2009 |
Cetus Espoo |
|
115 |
1:00.42 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja Mocilnikar |
2009 |
Cetus Espoo |
|
113 |
1:00.69 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 18.23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Rintauinti Tytöt 8-10 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
|
184 |
51.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
177 |
52.27 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaisli Ruha |
2010 |
Cetus Espoo |
|
145 |
55.88 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilli Häyrynen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
143 |
56.10 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
140 |
56.58 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elmi Kallio |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
115 |
1:00.45 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
95 |
1:04.36 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.32 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eerika Miettinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.5 3 delffaria |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabel Oravainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
SW7.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 18.23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-08-02 18.24.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 2, 2020 to Aug 2, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Rintauinti Pojat 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
131 |
50.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 18.23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Rintauinti Pojat 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Atte Malinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
130 |
51.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Taavi Tedresaar |
2008 |
Cetus Espoo |
|
126 |
51.65 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Onni Harja |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
122 |
52.19 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
firat burak böke |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
122 |
52.26 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joona Salminen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
116 |
53.18 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
|
114 |
53.42 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eelis Nyholm |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
SW7.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ilkka Rantanen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.4 Eriaik. jalk. |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thomas Brutel |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
SW7.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 18.23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Rintauinti Pojat 8-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
115 |
53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nooa Koskela |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
96 |
56.55 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
88 |
58.33 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
|
87 |
58.50 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
83 |
59.27 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
|
82 |
59.64 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joonas Walldén |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
SW7.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eino Välimäki |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
SW7.5 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noa Kojonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.95 |
|
DSQ |
|
|
SW10.8 - Kielletty väline |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 18.23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Rintauinti Pojat 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Verneri Viisanen |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.53 |
658 |
29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miika Pentti |
1997 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
627 |
30.31 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 18.23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-08-02 18.47.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 2, 2020 to Aug 2, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Vapaauinti Tytöt 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aada Salovaara |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
200 |
40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 18.32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Vapaauinti Tytöt 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sonja Aho |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
329 |
34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
284 |
35.97 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leonie Hildén |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
244 |
37.87 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristina Lindroos |
2008 |
Cetus Espoo |
|
239 |
38.12 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
235 |
38.34 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adela Sundberg |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
225 |
38.88 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luisa Sofia Zurban |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
222 |
39.05 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noora Lausala |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.94 |
221 |
39.15 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.57 |
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 18.32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Vapaauinti Tytöt 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
298 |
35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
286 |
35.90 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
262 |
36.96 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Päivärinta |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.56 |
244 |
37.85 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabel Meriläinen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
210 |
39.80 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
208 |
39.89 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kia Kallio |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
193 |
40.90 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Idman |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
192 |
40.97 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lila Eskola |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
187 |
41.33 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
182 |
41.70 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
173 |
42.45 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matilda Wuorio |
2009 |
Cetus Espoo |
|
166 |
43.02 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Lehtimäki |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.93 |
164 |
43.23 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen Marjamaa |
2009 |
Cetus Espoo |
|
157 |
43.86 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
|
153 |
44.24 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Venny Snellman |
2009 |
Cetus Espoo |
|
143 |
45.22 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aura Goodacre |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
136 |
45.99 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eden Maoz |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
132 |
46.48 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alma Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
130 |
46.67 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frida Viinikainen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
116 |
48.46 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maja Mocilnikar |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
101 |
50.75 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 18.32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Vapaauinti Tytöt 8-10 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.42 |
251 |
37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
215 |
39.47 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
198 |
40.60 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
195 |
40.77 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.92 |
186 |
41.40 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaisli Ruha |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.93 |
156 |
43.91 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eerika Miettinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
149 |
44.57 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aino Salminen |
2011 |
Cetus Espoo |
|
123 |
47.47 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aada Taipale |
2011 |
Cetus Espoo |
|
111 |
49.21 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Heikkinen Venla |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.92 |
106 |
50.01 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Åström |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.95 |
82 |
54.37 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elmi Kallio |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
69 |
57.66 |
+20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Taimi Saarela |
2011 |
Cetus Espoo |
|
63 |
59.35 |
+21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 18.32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-08-02 18.32.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 2, 2020 to Aug 2, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Vapaauinti Pojat 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
203 |
35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 18.44.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Vapaauinti Pojat 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joona Salminen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
163 |
38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Onni Harja |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
163 |
38.26 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alvar Rintamäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
162 |
38.29 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
|
156 |
38.82 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Taavi Tedresaar |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
140 |
40.26 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Atte Malinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
130 |
41.18 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eelis Nyholm |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
113 |
43.15 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thomas Brutel |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
109 |
43.73 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
firat burak böke |
2008 |
Cetus Espoo |
|
101 |
44.88 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ilkka Rantanen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
84 |
47.62 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 18.44.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Vapaauinti Pojat 8-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
154 |
39.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
141 |
40.10 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eino Välimäki |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
141 |
40.13 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
136 |
40.58 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
133 |
40.87 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Paul Pasonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
132 |
41.01 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joonas Walldén |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
132 |
41.04 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Inokentij Kucharev |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
129 |
41.32 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nooa Koskela |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
121 |
42.22 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jimi Malkki |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
118 |
42.62 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Gültekin |
2009 |
Cetus Espoo |
|
98 |
45.32 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
86 |
47.37 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
81 |
48.20 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
80 |
48.48 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
73 |
49.91 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Max Leal |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.59 |
26 |
1:10.19 |
+31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Paananen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Tavilahti |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 18.44.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Vapaauinti Pojat 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mihail Khanoukaev |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
605 |
24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Knaapi |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
575 |
25.14 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 18.44.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-08-02 18.47.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 2, 2020 to Aug 2, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 50m Rintauinti Masters - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lauri Malk |
1937 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 02/08/2020 18.52.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-08-02 18.52.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|