Resultater for KVIK Sydbank Ã…rgangs Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Sydbank Årgangs Cup | Udskriftsdato | 28 april 2012 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 09:57 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2012 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 39.16 | 1:26.97 | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 33.96 | 1:13.02 | |||||
2 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 34.34 | 1:13.29 | |||||
3 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.49 | 1:15.86 | |||||
4 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.74 | 1:19.34 | |||||
5 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.14 | 1:19.66 | |||||
6 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.97 | 1:21.02 | |||||
7 | Johanna Berthelsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 37.95 | 1:22.45 | |||||
8 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 37.62 | 1:23.48 | |||||
9 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.56 | 1:24.24 | |||||
10 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.73 | 1:24.30 | |||||
11 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.62 | 1:25.05 | |||||
12 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.22 | 1:25.30 | |||||
13 | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.52 | 1:25.56 | |||||
14 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.54 | 1:27.41 | |||||
15 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 40.44 | 1:28.21 | |||||
16 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.02 | 1:32.52 | |||||
17 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.59 | 1:33.94 | |||||
18 | Hannah Hansen Hvidt | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.65 | 1:34.69 | |||||
19 | Alina Sherfig | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.68 | 1:35.75 | |||||
20 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.76 | 1:53.67 | |||||
21 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 51.91 | 1:53.69 | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | GI-40 Hermes | 32.91 | 1:09.63 | |||||
2 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 33.30 | 1:13.16 | |||||
3 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.57 | 1:13.94 | |||||
4 | Amalie Henum | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.06 | 1:14.22 | |||||
5 | Katrine Hvid | 1998 | GI-40 Hermes | 34.65 | 1:15.66 | |||||
6 | Maria Grandt | 1998 | GI-40 Hermes | 34.99 | 1:16.40 | |||||
7 | Rebekka Larsen | 1998 | Vest-Brøndby | 35.27 | 1:16.54 | |||||
8 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 35.03 | 1:19.07 | |||||
9 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.17 | 1:20.24 | |||||
10 | Natasja Schultz | 1998 | GI-40 Hermes | 36.21 | 1:20.64 | |||||
11 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.75 | 1:21.44 | |||||
12 | Isabella B. Grant | 1998 | Vest-Brøndby | 37.82 | 1:22.42 | |||||
13 | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.13 | 1:26.97 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 28 april 2012 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 09:57 |