Resultat för Quattro Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 14 april 2012 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 13:48 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 13, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 42.45 | 1:29.02 | |||||
2 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 45.80 | 1:34.12 | |||||
3 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 48.03 | 1:40.41 | |||||
4 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 50.94 | 1:42.72 | |||||
5 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 49.37 | 1:44.17 | |||||
6 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 57.65 | 1:58.70 | |||||
7 | Leyla Chabbani | 2001 | Fagersta Simklubb | 56.01 | 1:58.89 | |||||
8 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 59.26 | 2:02.25 | |||||
- | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 37.84 | 1:18.60 | |||||
2 | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 37.75 | 1:18.90 | |||||
3 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 39.39 | 1:21.29 | |||||
4 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 40.52 | 1:25.28 | |||||
5 | Hanna Hargsten | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 41.21 | 1:26.76 | |||||
6 | Adina Nyström | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 44.63 | 1:29.84 | |||||
7 | Tova Wauge | 2000 | Köpings Simsällskap | 46.96 | 1:33.62 | |||||
8 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 48.93 | 1:35.58 | |||||
9 | Rebecca Randleff | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 55.17 | 1:51.54 | |||||
- | Celina Åström | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 35.30 | 1:12.03 | |||||
2 | Moa Bremfors | 1997 | Simklubben Ena | 37.77 | 1:17.78 | |||||
3 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | Fagersta Simklubb | 38.73 | 1:20.43 | |||||
4 | Ida Lindquist | 1998 | Österby Simsällskap | 43.05 | 1:30.69 | |||||
5 | Alva Malmstedt | 1998 | Hedemora Simsällskap | 45.50 | 1:34.98 | |||||
6 | Ophelia Mastrangeli | 1997 | Simklubben Ena | 48.66 | 1:40.41 | |||||
Gren 13, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Pedersen | 1993 | Simklubben Ena | 33.31 | 1:07.83 | |||||
2 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Simklubben Ena | 36.98 | 1:19.11 | |||||
3 | Johanna Blommé | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 40.39 | 1:26.14 | |||||
4 | Veronica Randleff | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 42.91 | 1:27.38 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 april 2012 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 13:48 |