Resultat för Quattro Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 14 april 2012 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 14:53 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 45.14 | ||||||
2 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 46.16 | ||||||
3 | Mathilda Eriksson | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 47.36 | ||||||
4 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 52.96 | ||||||
5 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 53.51 | ||||||
6 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 54.73 | ||||||
7 | Emma Bremfors | 2002 | Simklubben Ena | 55.12 | ||||||
8 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 56.15 | ||||||
9 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 57.10 | ||||||
10 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 57.81 | ||||||
11 | Hanna Björk | 2001 | Simklubben Ena | 58.36 | ||||||
- | Ella Vogel | 2001 | Hedemora Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 39.85 | ||||||
2 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 43.11 | ||||||
3 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 43.20 | ||||||
4 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 43.54 | ||||||
5 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 44.38 | ||||||
6 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 45.72 | ||||||
7 | Emma Forslund | 1999 | Avesta Simsällskap | 47.83 | ||||||
7 | Lisa Vogel | 1999 | Hedemora Simsällskap | 47.83 | ||||||
9 | Celina Åström | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 47.94 | ||||||
10 | Hanna Hargsten | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 49.72 | ||||||
11 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 50.02 | ||||||
12 | Tova Wauge | 2000 | Köpings Simsällskap | 50.08 | ||||||
13 | Rebecca Randleff | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 50.18 | ||||||
14 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 51.31 | ||||||
15 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 51.32 | ||||||
16 | Emelie Battah | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 54.61 | ||||||
17 | Wilma Strömberg | 2000 | Avesta Simsällskap | 57.21 | ||||||
- | Adina Nyström | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
- | Louise Persson | 1999 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 38.77 | ||||||
2 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 40.87 | ||||||
3 | Moa Bremfors | 1997 | Simklubben Ena | 41.93 | ||||||
4 | Ida Lindquist | 1998 | Österby Simsällskap | 44.98 | ||||||
5 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | Fagersta Simklubb | 45.19 | ||||||
6 | Ophelia Mastrangeli | 1997 | Simklubben Ena | 48.12 | ||||||
7 | Nattali Battah | 1998 | Upplands-Bro Simsällskap | 49.45 | ||||||
8 | Pernilla Nyström | 1998 | Avesta Simsällskap | 51.49 | ||||||
9 | Alva Malmstedt | 1998 | Hedemora Simsällskap | 52.10 | ||||||
10 | Moa Strömberg | 1998 | Avesta Simsällskap | 52.18 | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Simklubben Ena | 40.02 | ||||||
2 | Caroline Owe | 1995 | Upplands-Bro Simsällskap | 44.34 | ||||||
3 | Veronica Randleff | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 48.67 | ||||||
4 | Jenny Sollfors | 1995 | Simklubben Ena | 52.04 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 april 2012 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 14:53 |