Resultater for Quattro Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Quattro Cup | Utskriftsdatum | 14 april 2012 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 april 2012 |
Gren 10, 25m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 17.56 | ||||||
2 | Marcus Randleff | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.59 | ||||||
3 | Wille Hedberg | 2001 | Avesta Simsällskap | 17.91 | ||||||
4 | Jesper Sandberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 18.37 | ||||||
5 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 19.41 | ||||||
6 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 25.03 | ||||||
7 | Albin Jäderholm | 2003 | Simklubben Ena | 26.17 | ||||||
- | Edwin Sedin | 2003 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 10, 25m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 15.10 | ||||||
2 | Joel Marin | 1999 | Simklubben Ena | 16.79 | ||||||
3 | Sascha Schymanski | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 16.84 | ||||||
4 | Johan Malmstedt | 1999 | Hedemora Simsällskap | 17.23 | ||||||
5 | Pontus Larsson | 1999 | Köpings Simsällskap | 17.28 | ||||||
6 | Felix Eriksson | 1999 | Gimo Simsällskap | 17.63 | ||||||
7 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 17.91 | ||||||
7 | Oliver Sved | 2000 | Avesta Simsällskap | 17.91 | ||||||
9 | Rudolf Pogosian | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.94 | ||||||
10 | Nikita Kharlamov | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.57 | ||||||
Gren 10, 25m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 14.31 | ||||||
2 | Alfred Åström | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 14.35 | ||||||
3 | Max Karlsson | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 14.39 | ||||||
4 | Alexander Söderlund | 1998 | Simklubben Ena | 15.67 | ||||||
5 | Samuel Sved | 1998 | Avesta Simsällskap | 15.79 | ||||||
6 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 16.58 | ||||||
7 | Sebastian Owenius | 1998 | Gimo Simsällskap | 17.03 | ||||||
8 | Alexander Welin | 1998 | Österby Simsällskap | 17.86 | ||||||
Gren 10, 25m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adam Ackerstierna | 1995 | Simklubben Ena | 11.87 | ||||||
2 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 12.31 | ||||||
3 | Eric Rylén | 1990 | Simklubben Ena | 12.59 | ||||||
4 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 12.66 | ||||||
5 | Alexander Hagelin | 1995 | Simklubben Ena | 12.99 | ||||||
6 | Robert Bergqvist | 1971 | SK Strängnäs Frisimmare | 14.47 | ||||||
- | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 14 april 2012 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 11:17 |