Results for Vestdanske Ã…rgangsmesterskab gr. 2
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag kl. 10.00
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 26, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Bærentsen | 2000 | 416 | 34.63 | 1:13.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 373 | 35.52 | 1:16.46 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 362 | 35.71 | 1:17.23 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 330 | 36.64 | 1:19.66 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 326 | 35.87 | 1:19.96 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 316 | 36.07 | 1:20.83 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 292 | 39.38 | 1:23.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristine Lønne | 2000 | 289 | 38.80 | 1:23.25 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 278 | 39.45 | 1:24.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 275 | 38.14 | 1:24.69 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Smilla Lyhne | 2000 | 259 | 40.40 | 1:26.31 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Fie Holzmann | 2000 | 256 | 42.07 | 1:26.74 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Hannah Jensen | 2000 | 250 | 41.85 | 1:27.41 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
14 | Nikita Pedersen | 2000 | 237 | 42.52 | 1:28.92 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 232 | 43.15 | 1:29.57 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 229 | 41.76 | 1:30.00 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Cecilie Baraviec | 2000 | 224 | 42.43 | 1:30.61 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
18 | Cecilie Dalgas | 2000 | 216 | 40.74 | 1:31.74 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Nikoline Østerberg | 2000 | 205 | 43.29 | 1:33.39 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 197 | 43.82 | 1:34.55 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Freja Maack Lykke | 2000 | 192 | 43.29 | 1:35.35 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Stella Krogh Lund | 2000 | 191 | 44.26 | 1:35.51 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
23 | Christina Christensen | 2000 | 189 | 44.48 | 1:35.91 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Freya Ellehus | 2000 | 184 | 43.86 | 1:36.74 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 178 | 44.77 | 1:37.91 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
26 | Sine Johansen | 2000 | 168 | 46.87 | 1:39.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Maya Damgaard-Larsen | 2000 | 168 | 47.95 | 1:39.82 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
28 | Helene Olesen | 2000 | 167 | 44.92 | 1:39.95 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
29 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 161 | 47.39 | 1:41.24 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
30 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 160 | 46.44 | 1:41.47 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Freya R. Andersen | 2000 | 158 | 47.78 | 1:41.73 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Gry Floor | 2000 | 158 | 46.19 | 1:41.78 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
33 | Anne Rytter | 2000 | 158 | 47.05 | 1:41.89 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
34 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | 151 | 49.78 | 1:43.36 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
35 | Asta Meldgaard-Andersen | 2000 | 143 | 51.02 | 1:45.32 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 141 | 48.57 | 1:45.77 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
37 | Camilla Outzen | 2000 | 138 | 48.10 | 1:46.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | 135 | 47.94 | 1:47.20 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
39 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 133 | 46.33 | 1:47.73 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
40 | Freja Due Hussak | 2000 | 133 | 48.83 | 1:47.80 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Luna Ladefoged | 2000 | 129 | 51.84 | 1:49.02 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
42 | Mai Heilmann | 2000 | 128 | 47.86 | 1:49.24 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
43 | Caroline Clausen | 2000 | 128 | 49.98 | 1:49.37 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
44 | Maria S. Johannsen | 2000 | 124 | 49.24 | 1:50.34 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
45 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | 110 | 51.96 | 1:55.04 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
46 | Sarah Tvilling | 2000 | 104 | 54.03 | 1:56.88 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 278 | 37.91 | 1:24.32 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 242 | 40.57 | 1:28.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise Bach Andersen | 2001 | 240 | 38.20 | 1:28.58 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
4 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 237 | 41.45 | 1:28.94 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Mia Seehausen | 2001 | 236 | 41.92 | 1:29.07 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 234 | 41.58 | 1:29.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lærke Toftgaard | 2001 | 230 | 41.00 | 1:29.86 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 197 | 45.96 | 1:34.64 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 190 | 46.57 | 1:35.69 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 182 | 46.54 | 1:37.18 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 174 | 45.16 | 1:38.52 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 153 | 46.80 | 1:43.01 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
13 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 152 | 48.94 | 1:43.18 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 152 | 46.67 | 1:43.19 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
15 | Madison Guldborg | 2001 | 143 | 48.56 | 1:45.30 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Ida S Olesen | 2003 | 134 | 51.43 | 1:47.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Signe Søby Jensen | 2001 | 131 | 52.89 | 1:48.49 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 128 | 52.43 | 1:49.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Michelle Jatta | 2001 | 125 | 48.68 | 1:50.09 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Jannie Eickhardt | 2001 | 124 | 50.91 | 1:50.54 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
21 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | 116 | 52.85 | 1:52.99 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
22 | Maria Rye | 2001 | 114 | 52.52 | 1:53.54 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
23 | Noomi Nymann Madsen | 2001 | 110 | 54.51 | 1:55.06 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
24 | Caroline Worrell | 2001 | 103 | 54.48 | 1:57.48 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Karoline Kjær | 2001 | 102 | 53.30 | 1:57.99 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
26 | Ida Højsager | 2002 | 95 | 56.22 | 2:00.56 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
27 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 89 | 57.53 | 2:03.39 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
28 | Clara B. Tolstrup | 2001 | 77 | 56.95 | 2:09.58 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Charlotte Bisgaard | 2001 | DSQ | 1 hånd i vend /75m | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Didde Meyer | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Helena M. S. Sørensen | 2001 | DSQ | Asym ben /25m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 13 maj 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:41 |