Resultat för Åbne Københavnske Masters 2012
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Formiddag kl. 9.30
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 03 november 2012 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:01 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 november 2012 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 75 - 79 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Birgitta Hjalmarsson | 1937 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 65 - 69 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elisabeth Ketelsen | 1943 | Swim Team Tåstrup | 38.52 | 1:20.85 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 60 - 64 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Margareta Rainer | 1949 | Gävle Simsällskap | 35.75 | 1:14.84 | |||||
2 | Maja Biering-Sørensen | 1952 | U.S.G | 40.39 | 1:23.19 | |||||
3 | Marianne Friis-Olsen | 1952 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.42 | 1:29.56 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 55 - 59 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ann-Marie Lennheden | 1957 | Simklubben Laxen | 35.27 | 1:10.80 | |||||
2 | Eva Beglund-Lindbäck | 1955 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.52 | 1:12.58 | |||||
3 | Hilde Margrethe Hjertnes | 1957 | Bergen og Omegn Masters | 38.88 | 1:22.11 | |||||
4 | Wenche Lydersen | 1954 | Oslo Idrettslag | 39.24 | 1:24.05 | |||||
5 | Tone Grimsrud | 1955 | Oslo Idrettslag | 44.79 | 1:38.48 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 50 - 54 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Margareta Maunsbach | 1962 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 32.74 | 1:08.70 | |||||
2 | Gry Solberg | 1960 | Oslo Idrettslag | 35.02 | 1:11.71 | |||||
3 | Hanne Klausen | 1960 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.38 | 1:17.92 | |||||
4 | Gitte Aggerholm | 1962 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.13 | 1:20.80 | |||||
5 | Else Møller | 1958 | GI-40 Hermes | 43.01 | 1:30.63 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 45 - 49 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anette Philipsson | 1965 | Linköpings Allmänna SS | 29.55 | 1:00.22 | |||||
2 | Maria Gustafsson | 1967 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.10 | 1:02.58 | |||||
3 | Trine Aasland Sekkesæter | 1967 | Ro-Ma | 31.29 | 1:06.17 | |||||
4 | Maria Rosander | 1967 | Växjö Simsällskap | 32.17 | 1:07.17 | |||||
5 | Karin Elmberg | 1965 | Kristianstads SLS | 32.28 | 1:07.23 | |||||
6 | Aino Slej | 1963 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 33.73 | 1:09.85 | |||||
7 | Dorthe Rathmann Bengtson | 1966 | Birkerød Svømmeklub | 36.42 | 1:14.94 | |||||
8 | Ulla Olin | 1963 | U.S.G | 36.40 | 1:15.20 | |||||
9 | Gro Jørstad Nilsen | 1967 | Bergen og Omegn Masters | 36.32 | 1:15.39 | |||||
10 | Tine Ottosen | 1965 | Helsingør Svømmeklub | 35.46 | 1:15.72 | |||||
11 | Inger Riber | 1963 | Helsingør Svømmeklub | 36.59 | 1:16.80 | |||||
12 | Pernille Bruun | 1966 | Helsingør Svømmeklub | 37.07 | 1:18.98 | |||||
13 | Dorothee Hausmann | 1964 | Rostock Masters | 38.91 | 1:24.03 | |||||
- | Janne Thorstensen | 1966 | Masters Sørlandet | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 40 - 44 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gitte Raagaard | 1970 | Helsingør Svømmeklub | 30.39 | 1:04.10 | |||||
2 | Ulrika Thuné | 1972 | Simklubben Sydsim | 31.03 | 1:04.24 | |||||
3 | Margit Sørensen | 1972 | Ringsted Svømme Klub | 33.91 | 1:11.10 | |||||
4 | Lene Dyrbak | 1971 | Ringsted Svømme Klub | 35.86 | 1:14.49 | |||||
5 | Camilla Kerrn | 1971 | Helsingør Svømmeklub | 35.85 | 1:16.26 | |||||
- | Michelle Kjærsgaard | 1969 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 35 - 39 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mila Zaharinova | 1977 | Oslo Idrettslag | 30.74 | 1:04.21 | |||||
2 | Cecilia Kentell | 1975 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.86 | 1:04.33 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 30 - 34 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Nathalie Andersson | 1979 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 25 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Linda Lund Tietze | 1984 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.19 | 58.75 | |||||
2 | Louise Delani | 1984 | GI-40 Hermes | 30.45 | 1:03.12 | |||||
3 | Sofia Åkerberg | 1987 | Kungsbacka Simsällskap | 31.34 | 1:05.59 | |||||
4 | Louise Buhl Borg | 1987 | U.S.G | 34.20 | 1:11.05 | |||||
5 | Thea Sejr Hansen | 1984 | U.S.G | 34.35 | 1:12.03 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 03 november 2012 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:01 |