Resultater for Limfjords Cup 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 02 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 09:54 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 1, 200m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 36.58 | 1:18.49 | 2:00.87 | 2:40.98 | |||
2 | Malene M. Pedersen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 38.26 | 1:20.12 | 2:02.22 | 2:41.16 | |||
3 | Stine Mary Vissing | 1997 | Randers Svømmeklub Neptun | 38.18 | 1:21.53 | 2:03.55 | 2:44.25 | |||
4 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 38.22 | 1:21.56 | 2:06.23 | 2:48.23 | |||
5 | Simone Kjærgaard | 1996 | Struer Svømmeklub | 37.23 | 1:20.47 | 2:07.06 | 2:51.97 | |||
6 | Trine Dahl Kristensen | 1996 | IHF Svømning | 38.14 | 1:22.43 | 2:08.22 | 2:52.75 | |||
7 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Randers Svømmeklub Neptun | 39.19 | 1:24.11 | 2:09.44 | 2:53.38 | |||
8 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 40.20 | 1:24.42 | 2:09.91 | 2:54.41 | |||
9 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 39.43 | 1:24.92 | 2:12.10 | 2:57.99 | |||
10 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 41.06 | 1:26.93 | 2:15.00 | 3:00.29 | |||
11 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.64 | 1:26.47 | 2:15.21 | 3:02.41 | |||
12 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 42.83 | 1:29.70 | 2:18.28 | 3:05.35 | |||
13 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 40.18 | 1:32.61 | 2:26.36 | 3:13.17 | |||
14 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 44.69 | 1:36.23 | 2:28.48 | 3:16.64 | |||
15 | Sidsel Lorenzen | 1996 | IHF Svømning | 40.98 | 1:31.96 | 2:25.71 | 3:17.14 | |||
16 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 44.29 | 1:37.97 | 2:33.80 | 3:23.08 | |||
17 | Katrine M. Borum | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 47.40 | 1:45.70 | 2:45.89 | 3:43.06 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 30.62 | 1:04.60 | 1:39.36 | 2:13.62 | |||
2 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.42 | 1:06.40 | 1:42.67 | 2:18.83 | |||
3 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 31.75 | 1:08.01 | 1:46.06 | 2:22.41 | |||
4 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 32.92 | 1:09.55 | 1:47.24 | 2:23.12 | |||
5 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 33.47 | 1:10.40 | 1:48.40 | 2:25.50 | |||
6 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 33.93 | 1:11.22 | 1:49.09 | 2:26.29 | |||
7 | Christine Egebjerg Jensen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:11.70 | 1:50.16 | 2:27.47 | ||||
8 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 33.19 | 1:10.99 | 1:49.46 | 2:27.70 | |||
9 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.60 | 1:11.58 | 1:50.54 | 2:27.79 | |||
10 | Theresa S. Thomsen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 1:10.36 | 1:50.29 | 2:28.34 | ||||
11 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 34.63 | 1:12.98 | 1:52.11 | 2:30.19 | |||
12 | Vicky Larsson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:12.31 | 1:52.10 | 2:30.25 | ||||
13 | Amalie Sørensen | 1994 | Odder IGF | 34.55 | 1:12.99 | 1:52.46 | 2:31.56 | |||
14 | Mette Rasmussen | 1994 | Svømmeklubben Grindsted | 34.75 | 1:12.95 | 1:53.47 | 2:33.68 | |||
15 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 34.68 | 1:14.48 | 1:55.16 | 2:33.80 | |||
16 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.18 | 1:14.85 | 1:56.76 | 2:36.56 | |||
17 | Mathilde D. Jørgensen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 35.70 | 1:15.36 | 1:57.80 | 2:39.00 | |||
18 | Pernille Pedersen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 36.21 | 1:16.64 | 1:59.05 | 2:39.41 | |||
19 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 36.68 | 1:17.40 | 1:59.75 | 2:39.98 | |||
20 | Pernille Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 38.00 | 1:19.19 | 2:01.82 | 2:42.37 | |||
21 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 38.11 | 1:19.80 | 2:02.38 | 2:42.60 | |||
22 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 37.13 | 1:19.56 | 2:03.08 | 2:44.08 | |||
23 | Cecilie Christensen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 37.22 | 1:18.22 | 2:01.77 | 2:44.34 | |||
24 | Frederikke Kofoed | 1995 | Swim Team Esbjerg | 39.10 | 1:21.53 | 2:06.88 | 2:50.34 | |||
25 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 37.44 | 1:20.14 | 2:05.83 | 2:50.58 | |||
26 | Anna Jessen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 40.08 | 1:24.30 | 2:09.43 | 2:52.63 | |||
27 | Camilla Mortensen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 38.71 | 1:23.76 | 2:08.49 | 2:53.42 | |||
28 | Emilie Christensen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 39.75 | 1:26.01 | 2:12.36 | 2:58.64 | |||
29 | Mathilde V. Nielsen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 40.35 | 1:26.52 | 2:14.71 | 3:01.69 | |||
30 | Henriette Kusk | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.01 | 1:24.54 | 2:13.66 | 3:06.04 | |||
31 | Ida Bylov Steensgaard | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.46 | 1:31.17 | 2:23.34 | 3:14.78 | |||
32 | Nanna Jensen | 1995 | Snedsted Svømmeklub | 43.34 | 1:37.69 | 2:36.11 | 3:32.39 | |||
- | Daisy Lannie | 1994 | Odder IGF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 200m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 29.80 | 1:02.18 | 1:35.40 | 2:08.50 | |||
2 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | Swim Team Esbjerg | 32.07 | 1:06.86 | 1:42.10 | 2:17.15 | |||
3 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 32.06 | 1:07.34 | 1:43.24 | 2:17.48 | |||
4 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | Holstebro Svømme Club | 32.18 | 1:07.43 | 1:43.44 | 2:17.60 | |||
5 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 32.26 | 1:07.52 | 1:43.14 | 2:17.94 | |||
6 | Nanna M. Christiansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 32.34 | 1:07.73 | 1:43.72 | 2:19.87 | |||
7 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 32.95 | 1:09.26 | 1:45.76 | 2:21.15 | |||
8 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 31.93 | 1:07.49 | 1:44.83 | 2:21.37 | |||
9 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | Struer Svømmeklub | 32.81 | 1:09.08 | 1:46.16 | 2:22.42 | |||
10 | Malene Knudsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 33.50 | 1:09.54 | 1:46.58 | 2:23.21 | |||
11 | Marie Bukholt Byskov | 1993 | Holstebro Svømme Club | 33.30 | 1:10.11 | 1:48.42 | 2:25.65 | |||
12 | Katrine R. Jensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 34.43 | 1:12.09 | 1:49.32 | 2:26.28 | |||
13 | Elisabeth H. Thostrup | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 35.02 | 1:12.60 | 1:50.76 | 2:28.28 | |||
14 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:10.79 | 1:49.67 | 2:28.32 | ||||
15 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 34.30 | 1:12.68 | 1:51.13 | 2:29.39 | |||
16 | Marlene Hindsted | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.43 | 1:14.73 | 1:54.84 | 2:30.62 | |||
17 | Louise Nielsen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 34.99 | 1:13.48 | 1:53.29 | 2:32.13 | |||
18 | Diana D. Johansen | 1992 | Odder IGF | 35.85 | 1:15.87 | 1:57.62 | 2:38.86 | |||
19 | Kristina Larsen | 1993 | Struer Svømmeklub | 36.27 | 1:17.28 | 2:00.05 | 2:41.86 | |||
20 | Julie Grønlund | 1992 | Svømmeklubben Grindsted | 35.73 | 1:16.22 | 2:00.33 | 2:45.31 | |||
21 | Nanna N. Nielsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 40.13 | 1:26.51 | 2:15.94 | 3:04.32 | |||
22 | Malou Kortegaard Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 40.00 | 1:27.18 | 2:18.33 | 3:07.77 | |||
23 | Emma Dybkjær | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 43.28 | 1:32.61 | 2:24.04 | 3:11.68 | |||
24 | Jeanette Stanley Junker | 1992 | Odder IGF | 41.97 | 1:31.25 | 2:26.77 | 3:23.72 | |||
- | Katrine Yde Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 200m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Bech | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 31.58 | 1:05.56 | 1:40.09 | 2:14.94 | |||
2 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 31.56 | 1:05.92 | 1:41.27 | 2:16.15 | |||
3 | Karina Daarbak | 1989 | Swim Team Esbjerg | 32.45 | 1:07.55 | 1:44.18 | 2:20.96 | |||
4 | Katrine Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 33.77 | 1:10.86 | 1:49.47 | 2:28.19 | |||
5 | Jannie Krog | 1986 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.34 | 1:14.94 | 1:58.68 | 2:42.16 | |||
6 | Louise Østergaard | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 39.27 | 1:22.10 | 2:06.51 | 2:48.94 | |||
7 | Mie Borg-Hansen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 40.89 | 1:30.41 | 2:23.93 | 3:17.60 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 02 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 36.26 | 1:14.59 | 1:52.75 | 2:31.16 | |||
2 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 37.58 | 1:17.72 | 1:58.21 | 2:38.94 | |||
3 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 39.57 | 1:23.57 | 2:10.77 | 2:56.03 | |||
4 | Jens Høj Christiansen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.48 | 1:25.14 | 2:13.52 | 3:02.17 | |||
5 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 42.36 | 1:29.36 | 2:17.50 | 3:04.10 | |||
6 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 41.51 | 1:28.81 | 2:18.23 | 3:04.42 | |||
7 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 43.37 | 1:30.73 | 2:20.74 | 3:08.22 | |||
8 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 41.26 | 1:29.89 | 2:19.88 | 3:08.81 | |||
9 | Sebastian K. Jespersen | 1996 | Odder IGF | 42.07 | 1:33.82 | 2:27.04 | 3:19.68 | |||
10 | Frederik Nielsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 44.77 | 1:37.09 | 2:30.77 | 3:21.28 | |||
11 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.00 | 1:38.21 | 2:34.30 | 3:28.19 | |||
12 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 48.61 | 1:42.87 | 2:38.49 | 3:29.88 | |||
13 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 55.27 | 1:59.81 | 3:02.93 | 3:59.89 | |||
14 | Niels Rich | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 59.35 | 2:10.67 | 3:23.38 | 4:30.82 | |||
15 | Johan Boye | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:05.49 | 2:15.71 | 3:29.34 | 4:43.12 | |||
16 | Frederik Vejby Nielsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:02.77 | 2:18.62 | 3:40.18 | 5:01.66 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 29.56 | 1:03.85 | 1:38.71 | 2:10.01 | |||
2 | Jeppe Høgild | 1994 | Vildbjerg Svømmeklub | 30.51 | 1:05.06 | 1:40.93 | 2:15.79 | |||
3 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 31.17 | 1:08.12 | 1:47.09 | 2:22.68 | |||
4 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 35.00 | 1:12.89 | 1:51.13 | 2:27.90 | |||
5 | Christoffer Dahl | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 32.32 | 1:10.96 | 1:51.02 | 2:28.27 | |||
6 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 36.39 | 1:14.26 | 1:52.68 | 2:30.28 | |||
7 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 34.95 | 1:14.73 | 1:55.34 | 2:31.33 | |||
8 | Kristian Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 33.06 | 1:12.95 | 1:54.72 | 2:32.03 | |||
9 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 34.40 | 1:13.19 | 1:53.31 | 2:32.91 | |||
10 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 35.40 | 1:16.37 | 1:57.30 | 2:37.87 | |||
11 | Luca Pasquali | 1994 | Thisted Svømmeklub | 35.68 | 1:19.04 | 2:00.98 | 2:38.75 | |||
12 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.66 | 1:17.88 | 1:59.15 | 2:40.29 | |||
13 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.69 | 1:20.09 | 2:02.12 | 2:40.84 | |||
14 | Mark Lyng | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 37.12 | 1:19.22 | 2:02.42 | 2:44.38 | |||
15 | Daniel Kongsgaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.45 | 1:20.38 | 2:05.57 | 2:47.58 | |||
16 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 38.31 | 1:22.43 | 2:07.24 | 2:50.00 | |||
17 | Simon Didriksen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 38.59 | 1:22.49 | 2:08.04 | 2:51.18 | |||
18 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 39.58 | 1:26.44 | 2:12.64 | 2:55.01 | |||
19 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 36.24 | 1:21.89 | 2:09.49 | 2:55.15 | |||
20 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.31 | 1:25.02 | 2:13.15 | 2:56.68 | |||
21 | René Hjelmholm | 1994 | Swim Team Esbjerg | 38.96 | 1:23.73 | 2:11.58 | 2:59.66 | |||
22 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 41.25 | 1:28.81 | 2:17.65 | 3:02.99 | |||
23 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 38.10 | 1:25.57 | 2:17.84 | 3:09.07 | |||
24 | Christian Dall | 1995 | Odder IGF | 41.06 | 1:30.98 | 2:22.21 | 3:10.03 | |||
25 | Klaus Sand Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 41.24 | 1:31.35 | 2:23.95 | 3:14.78 | |||
26 | Morten Neyneman | 1994 | Thisted Svømmeklub | 42.25 | 1:35.59 | 2:27.12 | 3:19.52 | |||
- | Rasmus Falk Pedersen | 1995 | Durup IF | DSQ | Ej berøring 150m | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 28.72 | 59.98 | 1:32.53 | 2:04.96 | |||
2 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 29.91 | 1:01.64 | 1:34.72 | 2:07.09 | |||
3 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.26 | 1:02.22 | 1:35.37 | 2:07.21 | |||
4 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 29.44 | 1:02.16 | 1:35.79 | 2:07.53 | |||
5 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | Lyseng IF | 28.62 | 1:01.41 | 1:35.63 | 2:09.04 | |||
6 | Matias Engdal Christensen | 1993 | Lyseng IF | 31.03 | 1:05.18 | 1:40.36 | 2:13.78 | |||
7 | Kristian Trier Nipper | 1992 | Holstebro Svømme Club | 31.03 | 1:06.05 | 1:41.84 | 2:18.15 | |||
8 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 30.32 | 1:05.45 | 1:41.92 | 2:18.37 | |||
9 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 31.86 | 1:07.38 | 1:43.48 | 2:18.97 | |||
10 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 32.04 | 1:06.97 | 1:44.02 | 2:19.96 | |||
11 | Michael Bach | 1993 | Thisted Svømmeklub | 32.83 | 1:08.48 | 1:44.75 | 2:20.92 | |||
12 | Martin R. Andersen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 32.46 | 1:08.49 | 1:45.91 | 2:21.20 | |||
13 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 32.17 | 1:07.81 | 1:45.04 | 2:21.28 | |||
14 | Claus Fastrup | 1993 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.25 | 1:08.32 | 1:45.72 | 2:22.61 | |||
15 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 34.57 | 1:12.28 | 1:50.34 | 2:26.82 | |||
16 | Mads Lauridsen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 31.28 | 1:09.18 | 1:49.90 | 2:30.50 | |||
17 | Magnus Kross | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.83 | 1:12.52 | 1:54.54 | 2:34.10 | |||
18 | Morten H. Timmermann | 1992 | Lyseng IF | 34.88 | 1:14.90 | 1:56.22 | 2:34.40 | |||
19 | Kasper Tobiasen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 32.71 | 1:11.64 | 1:55.08 | 2:35.53 | |||
20 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 34.23 | 1:14.12 | 1:55.87 | 2:37.70 | |||
21 | Gavin Anthony | 1993 | Struer Svømmeklub | 33.38 | 1:14.38 | 1:56.82 | 2:38.06 | |||
22 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 38.00 | 1:20.29 | 2:07.08 | 2:51.97 | |||
23 | Patrick Rolighed Bjerreg. | 1992 | Durup IF | 38.72 | 1:23.54 | 2:12.17 | 3:00.34 | |||
24 | Mads Kvistgaard | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.89 | 1:27.99 | 2:16.70 | 3:02.82 | |||
- | Anton Sørensen | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 26.80 | 56.17 | 1:26.27 | 1:56.10 | |||
2 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 28.28 | 59.49 | 1:31.63 | 2:03.66 | |||
3 | Christian J. Erichsen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 29.63 | 1:02.28 | 1:36.12 | 2:10.49 | |||
4 | Alexander Pazdecki | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 29.55 | 1:02.50 | 1:39.20 | 2:14.34 | |||
5 | Lasse B. Høgild | 1989 | Vildbjerg Svømmeklub | 29.79 | 1:04.06 | 1:41.24 | 2:18.68 | |||
6 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 32.84 | 1:08.95 | 1:46.10 | 2:21.59 | |||
7 | Keld Rishøj | 1988 | Thisted Svømmeklub | 35.25 | 1:16.70 | 2:01.58 | 2:42.18 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 02 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 43.95 | 1:30.46 | |||||
2 | Malene M. Pedersen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 44.71 | 1:32.65 | |||||
3 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 42.76 | 1:32.76 | |||||
4 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 44.20 | 1:34.35 | |||||
5 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 46.46 | 1:35.86 | |||||
6 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 48.02 | 1:38.67 | |||||
7 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 48.95 | 1:40.06 | |||||
8 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 48.06 | 1:40.37 | |||||
9 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 46.86 | 1:40.72 | |||||
10 | Henriette Andersen | 1996 | Herning Svømmeklub | 49.12 | 1:43.39 | |||||
11 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 49.66 | 1:43.46 | |||||
12 | Trine Thusgaard Andersen | 1996 | Struer Svømmeklub | 51.22 | 1:45.65 | |||||
13 | Emma Lind Sand | 1996 | Randers Svømmeklub Neptun | 51.15 | 1:47.04 | |||||
14 | Nina Jørgensen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 50.52 | 1:47.50 | |||||
15 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 52.21 | 1:48.22 | |||||
16 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 53.67 | 1:50.30 | |||||
17 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 54.12 | 1:51.50 | |||||
18 | Katrine M. Borum | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 56.56 | 1:56.11 | |||||
19 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 54.19 | 1:56.33 | |||||
20 | Sofie Schaaning Larsen | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 55.31 | 1:58.60 | |||||
21 | Johanne Nielsen | 1996 | Herning Svømmeklub | 57.61 | 2:00.87 | |||||
22 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 58.17 | 2:02.56 | |||||
23 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 59.60 | 2:04.32 | |||||
24 | Ida Garau | 1996 | Odder IGF | 59.97 | 2:05.48 | |||||
25 | Nanna Fredegod Pedersen | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:02.29 | 2:12.78 | |||||
26 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 1:04.25 | 2:14.10 | |||||
27 | Michelle Haarhr Toft | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:05.34 | 2:18.12 | |||||
28 | Pernille Schiøth | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:07.87 | 2:23.31 | |||||
29 | Lise Rasmussen | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:08.79 | 2:24.06 | |||||
- | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vending 50m | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 37.90 | 1:20.76 | |||||
2 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 38.72 | 1:22.05 | |||||
3 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 40.37 | 1:23.50 | |||||
4 | Michelle Strand | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 39.78 | 1:24.66 | |||||
5 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 41.88 | 1:28.43 | |||||
6 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 43.20 | 1:28.74 | |||||
7 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.36 | 1:29.82 | |||||
8 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.53 | 1:30.13 | |||||
9 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 44.96 | 1:33.15 | |||||
10 | Sara Mogensen | 1995 | Randers Svømmeklub Neptun | 44.30 | 1:33.95 | |||||
11 | Maria Pedersen | 1995 | Randers Svømmeklub Neptun | 45.20 | 1:34.25 | |||||
12 | Jeanne Kirk Grundmann | 1994 | Viborg Svømme Klub | 45.64 | 1:35.55 | |||||
13 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 46.73 | 1:36.78 | |||||
14 | Sofie Grønlund | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 47.26 | 1:36.97 | |||||
15 | Emilie Christensen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 46.62 | 1:37.37 | |||||
16 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 47.01 | 1:38.21 | |||||
17 | Laura Westergaard | 1995 | Horsens Svømmeklub | 49.35 | 1:41.03 | |||||
18 | Nadja Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 50.57 | 1:41.65 | |||||
19 | Maj Møller Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 50.34 | 1:46.91 | |||||
20 | Maria Frost Nielsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 49.03 | 1:46.97 | |||||
21 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 51.07 | 1:47.59 | |||||
22 | Ida Bylov Steensgaard | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.45 | 1:49.26 | |||||
23 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 50.71 | 1:50.02 | |||||
24 | Katrine Albæk | 1995 | Herning Svømmeklub | 50.88 | 1:50.09 | |||||
25 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 54.21 | 1:51.67 | |||||
26 | Michelle Karlson | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 55.55 | 1:56.40 | |||||
27 | Lotte Sornsen | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 1:00.14 | 2:08.23 | |||||
28 | Kimmie Larsen | 1994 | Durup IF | 1:03.18 | 2:15.71 | |||||
- | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | Swim Team Esbjerg | DSQ | 1 hånd vending 50m | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 34.71 | 1:13.41 | |||||
2 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 38.00 | 1:19.66 | |||||
3 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 38.49 | 1:19.81 | |||||
4 | Nina Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.67 | 1:20.70 | |||||
5 | Louise Nielsen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 41.28 | 1:23.23 | |||||
6 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 40.76 | 1:23.83 | |||||
7 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 40.66 | 1:24.77 | |||||
8 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 40.34 | 1:24.92 | |||||
9 | Marlene Hindsted | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.12 | 1:28.55 | |||||
10 | Lena Hansen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.00 | 1:31.10 | |||||
11 | Elisabeth H. Thostrup | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 46.25 | 1:33.66 | |||||
12 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 43.74 | 1:33.92 | |||||
13 | Hediye Sayli | 1993 | Odder IGF | 47.82 | 1:44.13 | |||||
14 | Jannie Abildtrup | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 50.79 | 1:46.58 | |||||
15 | Jeanette Stanley Junker | 1992 | Odder IGF | 53.25 | 1:52.21 | |||||
16 | Emma Dybkjær | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 57.82 | 2:00.01 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 37.65 | 1:19.65 | |||||
2 | Mia Rasmussen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 38.22 | 1:21.28 | |||||
3 | Louise Nørkjær | 1991 | Lyseng IF | 39.12 | 1:22.30 | |||||
4 | Christina Dahl | 1989 | Swim Team Esbjerg | 39.49 | 1:22.37 | |||||
5 | Tilde Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 40.55 | 1:24.30 | |||||
6 | Cecilie Keseler | 1991 | Struer Svømmeklub | 49.60 | 1:41.15 | |||||
- | Louise Lyhne Christensen | 1991 | Lyseng IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 02 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 4, 100m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 42.72 | 1:33.22 | |||||
2 | Jeppe Vinther Larsen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 49.47 | 1:45.65 | |||||
3 | Mathias F. Nielsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 50.54 | 1:47.38 | |||||
4 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 49.09 | 1:47.51 | |||||
5 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 53.63 | 1:51.25 | |||||
6 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 52.18 | 1:51.62 | |||||
7 | Jens Høj Christiansen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 52.11 | 1:52.41 | |||||
8 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 54.92 | 1:53.63 | |||||
9 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 52.81 | 1:54.25 | |||||
10 | Frederik Nielsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 56.90 | 1:55.69 | |||||
11 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 55.39 | 1:56.47 | |||||
12 | Lukas Birk Eriksen | 1997 | Herning Svømmeklub | 56.79 | 1:57.98 | |||||
13 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 59.73 | 2:02.32 | |||||
14 | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 58.99 | 2:05.75 | |||||
15 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 56.18 | 2:06.87 | |||||
- | Rasmus Altofte Svendsen | 1997 | Struer Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vending 50m | |||||
- | Lasse Munkholm | 1996 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mads Grønlund | 1996 | Odder IGF | DSQ | svømmer ej brystben | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Steffen Breinbjerg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 35.93 | 1:15.24 | |||||
2 | Luca Pasquali | 1994 | Thisted Svømmeklub | 40.28 | 1:27.08 | |||||
3 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 42.97 | 1:28.23 | |||||
4 | Jeppe Høgild | 1994 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.64 | 1:28.51 | |||||
5 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 42.47 | 1:29.31 | |||||
6 | Mads K. Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 44.06 | 1:30.00 | |||||
7 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 42.57 | 1:30.93 | |||||
8 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 44.55 | 1:33.73 | |||||
9 | Kristian Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 44.56 | 1:33.94 | |||||
10 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 45.02 | 1:34.37 | |||||
11 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 44.73 | 1:37.80 | |||||
12 | Mikkel Pedersen | 1994 | Thisted Svømmeklub | 49.21 | 1:39.68 | |||||
13 | Mark Lyng | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 48.25 | 1:41.02 | |||||
14 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 48.61 | 1:42.68 | |||||
15 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 49.05 | 1:43.38 | |||||
16 | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | 49.57 | 1:44.21 | |||||
17 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 49.82 | 1:44.79 | |||||
18 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 50.30 | 1:46.17 | |||||
19 | Daniel Leutscher | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 50.92 | 1:46.27 | |||||
20 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 51.50 | 1:47.35 | |||||
21 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 53.00 | 1:48.56 | |||||
22 | Rasmus Falk Pedersen | 1995 | Durup IF | 51.60 | 1:49.12 | |||||
23 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 51.87 | 1:50.17 | |||||
24 | Jonas Birk | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 51.27 | 1:51.46 | |||||
25 | Daniel Kongsgaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 53.26 | 1:52.03 | |||||
26 | Morten Neyneman | 1994 | Thisted Svømmeklub | 57.64 | 2:01.42 | |||||
- | Christian Dall | 1995 | Odder IGF | DSQ | 1 hånd vending 50m | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 33.95 | 1:12.04 | |||||
2 | Ole Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 35.38 | 1:14.97 | |||||
3 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 36.15 | 1:16.02 | |||||
4 | Martin Skårup Wind | 1992 | Viborg Svømme Klub | 36.98 | 1:18.31 | |||||
5 | Mathias Pedersen | 1992 | Randers Svømmeklub Neptun | 38.10 | 1:19.84 | |||||
6 | Mikkel Schönfeld | 1993 | Swim Team Esbjerg | 38.37 | 1:20.96 | |||||
7 | Aske Laurberg | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 38.05 | 1:21.81 | |||||
8 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 38.95 | 1:21.97 | |||||
9 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 38.37 | 1:22.28 | |||||
10 | Michael Bach | 1993 | Thisted Svømmeklub | 38.50 | 1:22.61 | |||||
11 | Christian Thor | 1992 | IHF Svømning | 38.83 | 1:23.30 | |||||
12 | Jimmi Jønsson | 1993 | Holstebro Svømme Club | 39.49 | 1:23.86 | |||||
13 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 39.45 | 1:24.46 | |||||
14 | Morten H. Timmermann | 1992 | Lyseng IF | 41.79 | 1:24.81 | |||||
15 | Gavin Anthony | 1993 | Struer Svømmeklub | 40.08 | 1:28.23 | |||||
16 | Joachim Beck | 1993 | Viborg Svømme Klub | 43.16 | 1:29.30 | |||||
17 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 44.30 | 1:32.72 | |||||
18 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 45.66 | 1:33.12 | |||||
19 | Magnus Kross | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.05 | 1:34.27 | |||||
20 | Glenn Christiansen | 1992 | Svømmeklubben Grindsted | 46.91 | 1:38.21 | |||||
21 | Jesper Jeppesen | 1992 | Snedsted Svømmeklub | 46.17 | 1:40.72 | |||||
22 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 50.25 | 1:44.33 | |||||
23 | Anton Sørensen | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 52.05 | 1:48.58 | |||||
24 | Mads Kvistgaard | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 56.76 | 2:02.39 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Steffan Hansen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 32.94 | 1:07.92 | |||||
2 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 32.55 | 1:08.10 | |||||
3 | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 34.15 | 1:12.08 | |||||
4 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 35.31 | 1:14.76 | |||||
5 | Mike Torsland Pedersen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 38.63 | 1:21.17 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 02 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 37.84 | ||||||
2 | Malene M. Pedersen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 38.78 | ||||||
3 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 39.16 | ||||||
4 | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | 40.52 | ||||||
5 | Henriette Andersen | 1996 | Herning Svømmeklub | 40.62 | ||||||
6 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 41.98 | ||||||
7 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 43.36 | ||||||
8 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.59 | ||||||
9 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Randers Svømmeklub Neptun | 44.01 | ||||||
10 | Stine Mary Vissing | 1997 | Randers Svømmeklub Neptun | 44.24 | ||||||
11 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 45.75 | ||||||
12 | Simone Kjærgaard | 1996 | Struer Svømmeklub | 46.00 | ||||||
13 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 46.27 | ||||||
14 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 46.36 | ||||||
15 | Emma Lind Sand | 1996 | Randers Svømmeklub Neptun | 47.30 | ||||||
16 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 47.93 | ||||||
17 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 48.66 | ||||||
18 | Sidsel Lorenzen | 1996 | IHF Svømning | 50.33 | ||||||
19 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 52.60 | ||||||
20 | Cecilie Stefansen | 1997 | IHF Svømning | 55.67 | ||||||
21 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 56.04 | ||||||
- | Sofie Møller | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 32.45 | ||||||
2 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 33.00 | ||||||
3 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 34.07 | ||||||
4 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 34.68 | ||||||
5 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 34.73 | ||||||
6 | Vicky Larsson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 35.78 | ||||||
7 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 36.14 | ||||||
8 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.79 | ||||||
9 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 36.95 | ||||||
10 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.04 | ||||||
11 | Sara Mogensen | 1995 | Randers Svømmeklub Neptun | 38.85 | ||||||
12 | Pernille Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.26 | ||||||
13 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 39.75 | ||||||
14 | Sophie Pagh | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 40.14 | ||||||
15 | Katharina Madsen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 40.71 | ||||||
16 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 40.75 | ||||||
17 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 41.36 | ||||||
18 | Maja Hammer | 1995 | Holstebro Svømme Club | 41.45 | ||||||
19 | Cecilie Christensen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 41.95 | ||||||
20 | Maria Pedersen | 1995 | Randers Svømmeklub Neptun | 42.03 | ||||||
21 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.50 | ||||||
22 | Camilla Mortensen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 42.69 | ||||||
23 | Malene Dahlhus | 1995 | Horsens Svømmeklub | 44.70 | ||||||
24 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 44.74 | ||||||
25 | Maria Frost Nielsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 45.68 | ||||||
26 | Frederikke Kofoed | 1995 | Swim Team Esbjerg | 45.83 | ||||||
27 | Maj Møller Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 47.06 | ||||||
28 | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | Swim Team Esbjerg | 48.23 | ||||||
29 | Daisy Lannie | 1994 | Odder IGF | 48.74 | ||||||
30 | Ida Rosenlund Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 49.23 | ||||||
31 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 50.22 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 29.90 | ||||||
2 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | Swim Team Esbjerg | 31.65 | ||||||
3 | Nanna M. Christiansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 32.05 | ||||||
4 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 32.54 | ||||||
5 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 32.55 | ||||||
6 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 33.15 | ||||||
7 | Bolette Lisbygd | 1992 | Holstebro Svømme Club | 33.39 | ||||||
8 | Lena Torsland Pedersen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 33.99 | ||||||
9 | Nina Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.08 | ||||||
10 | Simone Handberg Thomsen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 34.28 | ||||||
11 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | Struer Svømmeklub | 34.58 | ||||||
12 | Marie Bukholt Byskov | 1993 | Holstebro Svømme Club | 34.72 | ||||||
13 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 35.61 | ||||||
14 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 35.68 | ||||||
15 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 36.39 | ||||||
16 | Diana D. Johansen | 1992 | Odder IGF | 36.44 | ||||||
17 | Natasha Clausen | 1993 | Odder IGF | 38.60 | ||||||
18 | Emma Kaalund | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 38.63 | ||||||
19 | Kristina Larsen | 1993 | Struer Svømmeklub | 39.53 | ||||||
20 | Julie Grønlund | 1992 | Svømmeklubben Grindsted | 39.59 | ||||||
21 | Christina Knudsen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 47.87 | ||||||
- | Marie Nannerup | 1992 | Durup IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nina Severinsen | 1982 | Aalborg Svømmeklub | 30.60 | ||||||
2 | Katrine Bech | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 32.60 | ||||||
3 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 32.93 | ||||||
4 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | Holstebro Svømme Club | 33.54 | ||||||
5 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 33.67 | ||||||
6 | Jannie Krog | 1986 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.94 | ||||||
7 | Camilla Gaarsdal | 1991 | IHF Svømning | 34.72 | ||||||
8 | Katrine Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 35.32 | ||||||
9 | Christina Dahl | 1989 | Swim Team Esbjerg | 36.13 | ||||||
10 | Cecilie Keseler | 1991 | Struer Svømmeklub | 39.45 | ||||||
11 | Louise Østergaard | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 43.37 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 02 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 12:26 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 32.37 | ||||||
2 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 38.93 | ||||||
3 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 39.13 | ||||||
4 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 39.81 | ||||||
5 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 42.38 | ||||||
6 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 42.45 | ||||||
7 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 43.14 | ||||||
8 | Jens Høj Christiansen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.33 | ||||||
9 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 48.66 | ||||||
10 | Frederik Nielsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 49.50 | ||||||
11 | Lukas Birk Eriksen | 1997 | Herning Svømmeklub | 50.36 | ||||||
12 | Rued Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 50.51 | ||||||
13 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 51.06 | ||||||
14 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 52.17 | ||||||
15 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 53.76 | ||||||
16 | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 1:02.77 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 30.44 | ||||||
2 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 33.16 | ||||||
3 | Mads K. Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 33.23 | ||||||
4 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 33.68 | ||||||
5 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.87 | ||||||
6 | Christoffer Dahl | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 34.85 | ||||||
7 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.15 | ||||||
8 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 38.51 | ||||||
9 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 39.27 | ||||||
10 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 40.50 | ||||||
11 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 40.92 | ||||||
12 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 41.26 | ||||||
12 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 41.26 | ||||||
14 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 41.41 | ||||||
15 | Daniel Kongsgaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 41.60 | ||||||
16 | Simon Didriksen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 42.82 | ||||||
17 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 42.86 | ||||||
18 | Benjamin Andersson | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 43.02 | ||||||
19 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 43.38 | ||||||
20 | Kenneth Vilholdt | 1994 | Horsens Svømmeklub | 46.51 | ||||||
21 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 47.43 | ||||||
22 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 47.93 | ||||||
23 | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | 50.22 | ||||||
24 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 51.80 | ||||||
25 | Klaus Sand Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 1:06.97 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 28.46 | ||||||
2 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 29.05 | ||||||
3 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | Struer Svømmeklub | 29.19 | ||||||
4 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 29.85 | ||||||
5 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 30.25 | ||||||
6 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 30.65 | ||||||
7 | Mathias Pedersen | 1992 | Randers Svømmeklub Neptun | 30.79 | ||||||
8 | Michael Bach | 1993 | Thisted Svømmeklub | 31.97 | ||||||
9 | Mads Hopff | 1993 | Holstebro Svømme Club | 32.23 | ||||||
10 | Jesper Lagoni | 1992 | Lyseng IF | 32.40 | ||||||
11 | Anton B. Pedersen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 32.67 | ||||||
12 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 32.73 | ||||||
13 | Simon Kildahl Lauritsen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 32.89 | ||||||
14 | Troels Bang-Christensen | 1992 | IHF Svømning | 33.53 | ||||||
15 | Søren L. Knudsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 33.54 | ||||||
16 | Kristian Trier Nipper | 1992 | Holstebro Svømme Club | 34.07 | ||||||
17 | Anton Sørensen | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 34.67 | ||||||
18 | Gavin Anthony | 1993 | Struer Svømmeklub | 35.27 | ||||||
19 | Andreas Olling | 1993 | Struer Svømmeklub | 36.12 | ||||||
20 | Uffe Loumand | 1993 | Holstebro Svømme Club | 37.55 | ||||||
21 | Søren Ø Andersen | 1993 | Struer Svømmeklub | 42.72 | ||||||
22 | Jesper Jeppesen | 1992 | Snedsted Svømmeklub | 42.78 | ||||||
23 | Magnus Kross | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 45.27 | ||||||
- | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 27.24 | ||||||
2 | Steffan Hansen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 27.31 | ||||||
3 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 28.06 | ||||||
4 | Rasmus Just | 1985 | Struer Svømmeklub | 28.46 | ||||||
5 | Niels K. Jensen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 30.00 | ||||||
6 | Alexander Pazdecki | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 30.18 | ||||||
7 | Daniel Westergård | 1990 | Silkeborg Svømmeklub | 31.16 | ||||||
8 | Lasse B. Høgild | 1989 | Vildbjerg Svømmeklub | 31.71 | ||||||
9 | Christian T. Thomsen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 33.05 | ||||||
10 | Thomas Abildsten | 1990 | Svømmeklubben Grindsted | 33.81 | ||||||
11 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 33.86 | ||||||
12 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 34.00 | ||||||
13 | Allan Pedersen | 1985 | Struer Svømmeklub | 34.58 | ||||||
14 | Martin Lægaard Poulsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 35.22 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 02 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 7, 100m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 40.59 | 1:22.21 | |||||
2 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 42.38 | 1:26.01 | |||||
3 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Randers Svømmeklub Neptun | 41.97 | 1:27.07 | |||||
4 | Stine Mary Vissing | 1997 | Randers Svømmeklub Neptun | 43.92 | 1:27.62 | |||||
5 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 43.54 | 1:28.94 | |||||
6 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.84 | 1:31.89 | |||||
7 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 46.53 | 1:36.87 | |||||
8 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 46.95 | 1:38.88 | |||||
9 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 47.81 | 1:39.72 | |||||
10 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 49.57 | 1:41.80 | |||||
11 | Johanne Nielsen | 1996 | Herning Svømmeklub | 50.42 | 1:48.12 | |||||
12 | Sidsel Lorenzen | 1996 | IHF Svømning | 53.34 | 1:48.30 | |||||
13 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 56.06 | 1:54.34 | |||||
14 | Nanna Fredegod Pedersen | 1996 | Herning Svømmeklub | 55.66 | 1:57.07 | |||||
15 | Sofie Møller | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 57.67 | 1:57.12 | |||||
16 | Alberte Kristensen | 1996 | Snedsted Svømmeklub | 56.88 | 1:57.62 | |||||
17 | Agnete Bie Westphael | 1997 | IHF Svømning | 57.37 | 1:59.64 | |||||
18 | Sidsel Thomsen | 1997 | IHF Svømning | 58.75 | 2:07.06 | |||||
- | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 34.33 | 1:10.22 | |||||
2 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 35.61 | 1:11.68 | |||||
3 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 36.85 | 1:15.91 | |||||
4 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 37.22 | 1:17.34 | |||||
5 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 38.63 | 1:20.04 | |||||
6 | Mette Rasmussen | 1994 | Svømmeklubben Grindsted | 38.94 | 1:20.57 | |||||
7 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 39.59 | 1:20.63 | |||||
8 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 39.78 | 1:20.96 | |||||
9 | Amalie Sørensen | 1994 | Odder IGF | 39.50 | 1:21.29 | |||||
10 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.78 | 1:22.17 | |||||
11 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 40.61 | 1:22.25 | |||||
12 | Cecilie Christensen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.91 | 1:22.93 | |||||
13 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 42.17 | 1:25.78 | |||||
14 | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | Swim Team Esbjerg | 43.39 | 1:28.35 | |||||
15 | Anna Jessen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 44.22 | 1:28.68 | |||||
16 | Katharina Madsen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 43.22 | 1:29.17 | |||||
17 | Henriette Høg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 46.29 | 1:33.12 | |||||
18 | Laura Bornhøft | 1995 | Horsens Svømmeklub | 44.97 | 1:33.39 | |||||
19 | Frederikke Kofoed | 1995 | Swim Team Esbjerg | 47.88 | 1:36.63 | |||||
20 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 46.32 | 1:38.10 | |||||
21 | Laura Westergaard | 1995 | Horsens Svømmeklub | 48.15 | 1:39.37 | |||||
22 | Michelle Lesler | 1994 | Herning Svømmeklub | 1:42.42 | ||||||
23 | Nanna Jensen | 1995 | Snedsted Svømmeklub | 54.07 | 1:56.41 | |||||
- | Henriette Kusk | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | Udsvøm på mave 50m | |||||
- | Pernille Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | glid ved vending 75m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | Holstebro Svømme Club | 34.65 | 1:10.06 | |||||
2 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 34.88 | 1:10.47 | |||||
3 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 35.07 | 1:11.48 | |||||
4 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 35.23 | 1:11.63 | |||||
5 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 34.89 | 1:12.72 | |||||
6 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | Struer Svømmeklub | 35.29 | 1:13.02 | |||||
7 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | Swim Team Esbjerg | 35.48 | 1:13.23 | |||||
8 | Lena Torsland Pedersen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 35.76 | 1:14.23 | |||||
9 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 37.55 | 1:15.81 | |||||
10 | Malene Knudsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 36.68 | 1:15.94 | |||||
11 | Diana D. Johansen | 1992 | Odder IGF | 39.40 | 1:20.52 | |||||
12 | Katrine R. Jensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 40.67 | 1:22.11 | |||||
13 | Emma Kaalund | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 41.06 | 1:22.87 | |||||
14 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 40.92 | 1:23.21 | |||||
15 | Kristina Larsen | 1993 | Struer Svømmeklub | 41.60 | 1:24.40 | |||||
16 | Nanna Bach | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.95 | 1:27.73 | |||||
17 | Nanna N. Nielsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 43.13 | 1:28.54 | |||||
18 | Malou Kortegaard Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 46.19 | 1:36.39 | |||||
19 | Christina Knudsen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 48.23 | 1:37.78 | |||||
20 | Emilie Forsberg | 1993 | Horsens Svømmeklub | 46.42 | 1:40.22 | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | Holstebro Svømme Club | 34.00 | 1:10.34 | |||||
2 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 36.22 | 1:13.94 | |||||
3 | Nina Severinsen | 1982 | Aalborg Svømmeklub | 36.37 | 1:16.17 | |||||
4 | Camilla Gaarsdal | 1991 | IHF Svømning | 38.24 | 1:17.69 | |||||
5 | Cecilie Keseler | 1991 | Struer Svømmeklub | 43.16 | 1:27.86 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 02 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 8, 100m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.06 | 1:14.84 | |||||
2 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 40.94 | 1:23.80 | |||||
3 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 42.29 | 1:25.39 | |||||
4 | Rued Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 42.00 | 1:27.10 | |||||
5 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 46.31 | 1:32.14 | |||||
6 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 46.17 | 1:34.22 | |||||
7 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 47.56 | 1:36.85 | |||||
8 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 46.43 | 1:37.91 | |||||
9 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 48.78 | 1:38.57 | |||||
10 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 48.65 | 1:39.20 | |||||
11 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 50.03 | 1:40.86 | |||||
12 | Lasse Munkholm | 1996 | Struer Svømmeklub | 49.49 | 1:42.89 | |||||
13 | Sebastian K. Jespersen | 1996 | Odder IGF | 53.07 | 1:45.96 | |||||
14 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 52.67 | 1:47.13 | |||||
15 | Mads Grønlund | 1996 | Odder IGF | 56.08 | 1:51.25 | |||||
16 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 55.89 | 1:55.41 | |||||
17 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:00.38 | 2:01.39 | |||||
18 | Niels Rich | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:06.29 | 2:15.02 | |||||
19 | Johan Boye | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:07.53 | 2:16.63 | |||||
- | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Crawlben på mave 50m | |||||
- | Frederik Vejby Nielsen | 1997 | Struer Svømmeklub | DSQ | Ej berøring 50m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 33.86 | 1:06.50 | |||||
2 | Steffen Breinbjerg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 33.59 | 1:06.87 | |||||
3 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 36.09 | 1:13.90 | |||||
4 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 37.11 | 1:15.94 | |||||
5 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 37.35 | 1:16.29 | |||||
6 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.75 | 1:20.47 | |||||
7 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 40.80 | 1:22.36 | |||||
8 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.66 | 1:22.56 | |||||
9 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 40.85 | 1:23.02 | |||||
10 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 41.03 | 1:23.59 | |||||
11 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 40.29 | 1:23.78 | |||||
12 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 42.32 | 1:26.55 | |||||
13 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 42.91 | 1:27.65 | |||||
14 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 44.74 | 1:31.12 | |||||
15 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.86 | 1:31.29 | |||||
16 | René Hjelmholm | 1994 | Swim Team Esbjerg | 43.36 | 1:31.67 | |||||
17 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 46.35 | 1:34.31 | |||||
18 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 47.05 | 1:35.83 | |||||
19 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 53.04 | 1:46.37 | |||||
- | Christian Dall | 1995 | Odder IGF | DSQ | Ej berøring 75m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 31.49 | 1:04.12 | |||||
2 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.99 | 1:04.71 | |||||
3 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | Struer Svømmeklub | 32.79 | 1:05.91 | |||||
4 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 33.12 | 1:09.43 | |||||
5 | Simon Kildahl Lauritsen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 34.75 | 1:10.49 | |||||
6 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | Lyseng IF | 34.10 | 1:10.66 | |||||
7 | Claus Fastrup | 1993 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.08 | 1:10.95 | |||||
8 | Morten Pilgaard Pedersen | 1993 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.16 | 1:11.20 | |||||
9 | Jesper Lagoni | 1992 | Lyseng IF | 34.18 | 1:11.29 | |||||
10 | Matias Engdal Christensen | 1993 | Lyseng IF | 34.33 | 1:11.48 | |||||
11 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 34.89 | 1:11.49 | |||||
12 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 37.45 | 1:15.96 | |||||
13 | Mads Lauridsen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 38.18 | 1:20.08 | |||||
14 | Søren L. Knudsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 39.46 | 1:20.22 | |||||
15 | Mikkel Schönfeld | 1993 | Swim Team Esbjerg | 38.45 | 1:20.27 | |||||
16 | Kasper Tobiasen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 40.92 | 1:21.23 | |||||
17 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 39.40 | 1:21.62 | |||||
18 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 41.20 | 1:23.33 | |||||
19 | Joachim Beck | 1993 | Viborg Svømme Klub | 41.98 | 1:25.09 | |||||
20 | Patrick Rolighed Bjerreg. | 1992 | Durup IF | 43.82 | 1:29.60 | |||||
21 | Søren Ø Andersen | 1993 | Struer Svømmeklub | 44.03 | 1:30.86 | |||||
22 | Emil Høj Christiansen | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 51.31 | 1:59.85 | |||||
- | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Glid på mave | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Philip Dreyer | 1990 | Holstebro Svømme Club | 30.21 | 1:01.56 | |||||
2 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 30.62 | 1:02.85 | |||||
3 | Niels K. Jensen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 35.21 | 1:12.16 | |||||
4 | Daniel Westergård | 1990 | Silkeborg Svømmeklub | 35.11 | 1:12.99 | |||||
5 | Lasse B. Høgild | 1989 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.15 | 1:15.93 | |||||
6 | Martin Lægaard Poulsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 38.97 | 1:21.29 | |||||
7 | Keld Rishøj | 1988 | Thisted Svømmeklub | 47.15 | 1:35.63 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 02 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 14:19 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 9, 200m Medley, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malene M. Pedersen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 40.79 | 1:29.44 | 2:22.46 | 3:02.85 | |||
2 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 43.23 | 1:31.40 | 2:28.06 | 3:10.50 | |||
3 | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | 44.42 | 1:34.10 | 2:29.27 | 3:11.26 | |||
4 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 50.24 | 1:37.53 | 2:36.51 | 3:17.75 | |||
5 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 47.04 | 1:37.33 | 2:36.48 | 3:21.90 | |||
6 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 49.58 | 1:42.05 | 2:38.11 | 3:29.72 | |||
7 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.16 | 1:33.88 | 2:42.72 | 3:30.70 | |||
8 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 56.54 | 1:53.81 | 3:01.63 | 3:51.55 | |||
Løb 9, 200m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.91 | 1:11.10 | 1:57.42 | 2:32.39 | |||
2 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 34.77 | 1:15.35 | 2:02.84 | 2:37.88 | |||
3 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 35.81 | 1:17.24 | 2:03.16 | 2:41.95 | |||
4 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 37.11 | 1:17.82 | 2:08.24 | 2:46.33 | |||
5 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 38.62 | 1:23.11 | 2:11.50 | 2:51.03 | |||
6 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 39.79 | 1:23.01 | 2:15.23 | 2:52.30 | |||
7 | Christine Egebjerg Jensen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 38.92 | 1:24.65 | 2:16.06 | 2:53.41 | |||
8 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 40.22 | 1:26.98 | 2:15.73 | 2:54.42 | |||
9 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 39.43 | 1:23.10 | 2:16.34 | 2:55.12 | |||
10 | Mathilde D. Jørgensen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 41.02 | 1:27.34 | 2:19.51 | 2:57.90 | |||
11 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.83 | 1:31.09 | 2:21.73 | 2:58.87 | |||
12 | Theresa S. Thomsen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 39.89 | 1:26.93 | 2:21.44 | 3:00.03 | |||
13 | Sara Mogensen | 1995 | Randers Svømmeklub Neptun | 40.87 | 1:30.29 | 2:20.47 | 3:03.78 | |||
14 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 41.51 | 1:30.02 | 2:26.69 | 3:06.04 | |||
15 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 43.97 | 1:31.30 | 2:25.68 | 3:06.46 | |||
16 | Emilie Christensen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 46.04 | 1:30.42 | 2:23.38 | 3:08.15 | |||
17 | Katharina Madsen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 46.83 | 1:34.05 | 2:30.47 | 3:12.07 | |||
18 | Sophie Pagh | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 44.32 | 1:37.64 | 2:33.11 | 3:15.22 | |||
19 | Maja Hammer | 1995 | Holstebro Svømme Club | 44.40 | 1:31.61 | 2:33.20 | 3:15.84 | |||
20 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.94 | 1:32.45 | 2:29.22 | 3:18.01 | |||
21 | Malene Dahlhus | 1995 | Horsens Svømmeklub | 48.91 | 1:40.77 | 2:41.79 | 3:25.94 | |||
22 | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | Swim Team Esbjerg | 49.29 | 1:39.65 | 2:41.78 | 3:30.15 | |||
23 | Daisy Lannie | 1994 | Odder IGF | 50.59 | 1:47.16 | 2:44.33 | 3:31.62 | |||
24 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 53.86 | 1:47.34 | 2:47.88 | 3:35.48 | |||
25 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 54.55 | 1:49.70 | 2:54.89 | 3:47.09 | |||
Løb 9, 200m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 31.20 | 1:09.41 | 1:49.02 | 2:21.81 | |||
2 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 33.43 | 1:13.99 | 1:57.93 | 2:32.08 | |||
3 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 35.89 | 1:14.01 | 2:00.42 | 2:35.03 | |||
4 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | Holstebro Svømme Club | 36.57 | 1:13.89 | 2:00.90 | 2:35.79 | |||
5 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 34.55 | 1:13.31 | 2:01.20 | 2:35.97 | |||
6 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 34.99 | 1:16.79 | 2:04.38 | 2:38.79 | |||
7 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 35.37 | 1:18.57 | 2:04.15 | 2:40.82 | |||
8 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 37.75 | 1:18.42 | 2:04.59 | 2:41.18 | |||
9 | Elisabeth H. Thostrup | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 36.86 | 1:19.21 | 2:06.02 | 2:41.69 | |||
10 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 36.57 | 1:19.76 | 2:07.45 | 2:42.52 | |||
11 | Nina Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.75 | 1:20.96 | 2:06.70 | 2:47.25 | |||
12 | Louise Nielsen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 39.95 | 1:23.75 | 2:09.65 | 2:47.57 | |||
13 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 36.99 | 1:21.72 | 2:12.45 | 2:47.58 | |||
14 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 34.70 | 1:19.10 | 2:10.19 | 2:47.63 | |||
15 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 36.73 | 1:22.07 | 2:11.35 | 2:48.76 | |||
16 | Katrine R. Jensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 41.75 | 1:25.64 | 2:15.77 | 2:53.75 | |||
17 | Diana D. Johansen | 1992 | Odder IGF | 39.89 | 1:22.80 | 2:15.22 | 2:54.10 | |||
18 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 37.28 | 1:23.29 | 2:18.60 | 2:58.91 | |||
19 | Natasha Clausen | 1993 | Odder IGF | 40.40 | 1:30.49 | 2:25.25 | 3:06.66 | |||
20 | Marie Nannerup | 1992 | Durup IF | 35.76 | 1:24.86 | 2:21.44 | 3:07.15 | |||
- | Emma Dybkjær | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vending 150m | |||||
Løb 9, 200m Medley, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Rasmussen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 33.88 | 1:14.34 | 1:57.84 | 2:33.91 | |||
2 | Katrine Bech | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 34.45 | 1:14.72 | 1:59.89 | 2:33.93 | |||
3 | Tilde Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 36.81 | 1:20.41 | 2:06.64 | 2:43.09 | |||
4 | Karina Daarbak | 1989 | Swim Team Esbjerg | 33.96 | 1:16.50 | 2:07.09 | 2:43.70 | |||
5 | Cecilie Keseler | 1991 | Struer Svømmeklub | 44.17 | 1:31.94 | 2:26.71 | 3:06.94 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 02 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 10, 200m Medley, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 41.79 | 1:23.99 | 2:20.62 | 2:56.87 | |||
2 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 40.95 | 1:25.24 | 2:21.66 | 3:00.87 | |||
3 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 44.54 | 1:31.36 | 2:24.35 | 3:06.98 | |||
4 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 47.69 | 1:32.92 | 2:30.42 | 3:13.94 | |||
5 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 44.21 | 1:36.41 | 2:36.73 | 3:21.31 | |||
6 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 46.50 | 1:40.17 | 2:42.38 | 3:23.74 | |||
7 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 47.97 | 1:38.80 | 2:42.62 | 3:28.26 | |||
8 | Frederik Nielsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 54.78 | 1:50.83 | 2:53.21 | 3:38.74 | |||
9 | Lasse Munkholm | 1996 | Struer Svømmeklub | 54.22 | 1:48.32 | 2:49.03 | 3:39.17 | |||
10 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 56.75 | 1:49.26 | 2:55.47 | 3:44.20 | |||
11 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:02.31 | 1:55.47 | 3:02.44 | 3:50.64 | |||
Løb 10, 200m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jeppe Høgild | 1994 | Vildbjerg Svømmeklub | 34.90 | 1:16.02 | 2:05.07 | 2:38.10 | |||
2 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 33.98 | 1:15.42 | 2:05.37 | 2:38.69 | |||
3 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 39.46 | 1:21.07 | 2:08.53 | 2:45.14 | |||
4 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 37.57 | 1:22.69 | 2:16.34 | 2:55.23 | |||
5 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.56 | 1:24.31 | 2:17.99 | 2:57.54 | |||
6 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 42.05 | 1:27.25 | 2:18.22 | 2:59.87 | |||
7 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 42.43 | 1:33.75 | 2:25.88 | 3:05.55 | |||
8 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 47.46 | 1:33.07 | 2:26.76 | 3:06.81 | |||
9 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 43.95 | 1:33.14 | 2:28.64 | 3:12.89 | |||
10 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 49.78 | 1:39.03 | 2:35.61 | 3:18.08 | |||
11 | Simon Didriksen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 46.93 | 1:33.53 | 2:33.98 | 3:19.18 | |||
12 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 44.27 | 1:38.69 | 2:39.63 | 3:23.90 | |||
13 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 53.41 | 1:44.93 | 2:42.18 | 3:24.18 | |||
14 | René Hjelmholm | 1994 | Swim Team Esbjerg | 54.40 | 1:46.67 | 2:52.96 | 3:40.90 | |||
- | Mads K. Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | DSQ | Glid på mave 75m | |||||
- | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | DSQ | 1 hånd vending 125m | |||||
Løb 10, 200m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 30.71 | 1:05.69 | 1:47.75 | 2:19.59 | |||
2 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | Struer Svømmeklub | 31.51 | 1:07.90 | 1:52.19 | 2:24.55 | |||
3 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 32.22 | 1:12.29 | 1:53.72 | 2:26.17 | |||
4 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | Lyseng IF | 33.14 | 1:10.19 | 1:57.14 | 2:28.30 | |||
5 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 34.12 | 1:12.33 | 2:00.40 | 2:36.27 | |||
6 | Morten Pilgaard Pedersen | 1993 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.96 | 1:15.39 | 2:04.26 | 2:38.55 | |||
7 | Claus Fastrup | 1993 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.34 | 1:14.47 | 2:01.91 | 2:39.19 | |||
8 | Jimmi Jønsson | 1993 | Holstebro Svømme Club | 35.44 | 1:17.11 | 2:05.19 | 2:41.51 | |||
9 | Michael Bach | 1993 | Thisted Svømmeklub | 35.00 | 1:18.01 | 2:04.35 | 2:42.00 | |||
10 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 36.10 | 1:20.61 | 2:11.22 | 2:45.06 | |||
11 | Søren L. Knudsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 37.81 | 1:20.61 | 2:11.67 | 2:47.10 | |||
12 | Martin R. Andersen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 37.74 | 1:22.36 | 2:12.73 | 2:48.88 | |||
13 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 40.85 | 1:25.14 | 2:15.31 | 2:53.05 | |||
14 | Gavin Anthony | 1993 | Struer Svømmeklub | 39.42 | 1:30.69 | 2:24.36 | 3:07.93 | |||
Løb 10, 200m Medley, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 29.84 | 1:02.62 | 1:42.73 | 2:13.08 | |||
2 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 29.01 | 1:03.73 | 1:48.99 | 2:19.87 | |||
3 | Christian J. Erichsen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 33.00 | 1:09.78 | 1:54.90 | 2:28.54 | |||
4 | Mike Torsland Pedersen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 33.19 | 1:13.27 | 1:59.52 | 2:33.88 | |||
5 | Niels K. Jensen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 31.61 | 1:11.00 | 2:01.30 | 2:37.22 | |||
6 | Thomas Abildsten | 1990 | Svømmeklubben Grindsted | 35.24 | 1:20.25 | 2:09.52 | 2:48.53 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 02 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 43.16 | ||||||
2 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 43.20 | ||||||
3 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 43.73 | ||||||
4 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 44.01 | ||||||
5 | Malene M. Pedersen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 44.11 | ||||||
6 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 45.99 | ||||||
7 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 46.79 | ||||||
8 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 47.14 | ||||||
9 | Henriette Andersen | 1996 | Herning Svømmeklub | 47.49 | ||||||
10 | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | 48.59 | ||||||
11 | Nina Jørgensen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 49.04 | ||||||
12 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 52.15 | ||||||
13 | Stine Mary Vissing | 1997 | Randers Svømmeklub Neptun | 53.51 | ||||||
14 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 53.93 | ||||||
15 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 54.30 | ||||||
16 | Sofie Schaaning Larsen | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 54.69 | ||||||
17 | Katrine M. Borum | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 55.69 | ||||||
18 | Cecilie Stefansen | 1997 | IHF Svømning | 55.71 | ||||||
19 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 55.83 | ||||||
20 | Freja Larsen | 1996 | Snedsted Svømmeklub | 55.94 | ||||||
21 | Johanne Nielsen | 1996 | Herning Svømmeklub | 56.81 | ||||||
22 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 58.45 | ||||||
23 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 58.98 | ||||||
24 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 59.22 | ||||||
25 | Nanna Fredegod Pedersen | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:02.15 | ||||||
26 | Sidsel Lorenzen | 1996 | IHF Svømning | 1:02.34 | ||||||
27 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 1:03.72 | ||||||
28 | Sidsel Thomsen | 1997 | IHF Svømning | 1:05.61 | ||||||
29 | Pernille Schiøth | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:06.53 | ||||||
30 | Michelle Haarhr Toft | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:07.03 | ||||||
31 | Agnete Bie Westphael | 1997 | IHF Svømning | 1:07.51 | ||||||
32 | Lise Rasmussen | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:12.44 | ||||||
- | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Ida Garau | 1996 | Odder IGF | DSQ | Ej samtidig berøring | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 37.12 | ||||||
2 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 38.67 | ||||||
3 | Michelle Strand | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 38.99 | ||||||
4 | Maria Pedersen | 1995 | Randers Svømmeklub Neptun | 43.39 | ||||||
5 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 43.76 | ||||||
6 | Pernille Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 44.10 | ||||||
7 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 44.18 | ||||||
8 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 44.97 | ||||||
9 | Jeanne Kirk Grundmann | 1994 | Viborg Svømme Klub | 45.77 | ||||||
10 | Amalie Sørensen | 1994 | Odder IGF | 45.80 | ||||||
11 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 46.37 | ||||||
12 | Emilie Christensen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 46.59 | ||||||
13 | Sofie Grønlund | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 46.67 | ||||||
14 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 46.79 | ||||||
15 | Nadja Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 46.84 | ||||||
16 | Maj Møller Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 48.04 | ||||||
17 | Mathilde V. Nielsen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 48.73 | ||||||
18 | Maria Frost Nielsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 49.59 | ||||||
19 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 51.17 | ||||||
20 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 51.25 | ||||||
21 | Ida Rosenlund Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 51.42 | ||||||
22 | Ida Bylov Steensgaard | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 51.46 | ||||||
23 | Katrine Albæk | 1995 | Herning Svømmeklub | 52.06 | ||||||
24 | Michelle Karlson | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 54.19 | ||||||
25 | Henriette Høg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 55.58 | ||||||
26 | Michelle Lesler | 1994 | Herning Svømmeklub | 57.55 | ||||||
27 | Lotte Sornsen | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 59.08 | ||||||
28 | Louise Holt | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 1:03.33 | ||||||
29 | Kimmie Larsen | 1994 | Durup IF | 1:03.35 | ||||||
30 | Nanna Jensen | 1995 | Snedsted Svømmeklub | 1:04.71 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nina Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.78 | ||||||
2 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 37.92 | ||||||
3 | Bolette Lisbygd | 1992 | Holstebro Svømme Club | 39.71 | ||||||
4 | Marlene Hindsted | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.29 | ||||||
5 | Lena Hansen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.76 | ||||||
6 | Lena Torsland Pedersen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 44.16 | ||||||
7 | Natasha Clausen | 1993 | Odder IGF | 46.28 | ||||||
8 | Hediye Sayli | 1993 | Odder IGF | 46.43 | ||||||
9 | Jannie Abildtrup | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 49.17 | ||||||
10 | Jeanette Stanley Junker | 1992 | Odder IGF | 50.29 | ||||||
11 | Nanna N. Nielsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 51.49 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 37.72 | ||||||
1 | Mia Rasmussen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 37.72 | ||||||
3 | Louise Nørkjær | 1991 | Lyseng IF | 37.90 | ||||||
4 | Tilde Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 40.43 | ||||||
5 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 40.62 | ||||||
6 | Louise Lyhne Christensen | 1991 | Lyseng IF | 44.14 | ||||||
7 | Susanne Møller | 1988 | Struer Svømmeklub | 46.28 | ||||||
8 | Mie Borg-Hansen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 52.32 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 02 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 15:34 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 12, 50m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeppe Vinther Larsen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 45.88 | ||||||
2 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 48.28 | ||||||
3 | Mathias F. Nielsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 48.35 | ||||||
4 | Lasse Munkholm | 1996 | Struer Svømmeklub | 50.07 | ||||||
5 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 51.03 | ||||||
6 | Rued Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 51.35 | ||||||
7 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 51.69 | ||||||
8 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 51.77 | ||||||
9 | Lukas Birk Eriksen | 1997 | Herning Svømmeklub | 53.53 | ||||||
10 | Mads Grønlund | 1996 | Odder IGF | 53.61 | ||||||
11 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 54.20 | ||||||
12 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 54.24 | ||||||
13 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 55.46 | ||||||
14 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 57.49 | ||||||
15 | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 59.09 | ||||||
16 | Rasmus Altofte Svendsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:08.66 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 39.27 | ||||||
2 | Luca Pasquali | 1994 | Thisted Svømmeklub | 39.78 | ||||||
3 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 41.66 | ||||||
4 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 41.72 | ||||||
5 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 42.11 | ||||||
6 | Kristian Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 42.24 | ||||||
7 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 43.77 | ||||||
8 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 44.26 | ||||||
9 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.38 | ||||||
10 | Mark Lyng | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 46.33 | ||||||
11 | Mikkel Pedersen | 1994 | Thisted Svømmeklub | 47.24 | ||||||
12 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 47.76 | ||||||
13 | Mathias T. Andersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 47.83 | ||||||
14 | Daniel Leutscher | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 48.36 | ||||||
15 | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | 48.67 | ||||||
16 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 48.70 | ||||||
17 | Christian Dall | 1995 | Odder IGF | 48.71 | ||||||
18 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 48.84 | ||||||
19 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 50.01 | ||||||
20 | Benjamin Andersson | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 50.83 | ||||||
21 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 51.15 | ||||||
22 | Jonas Birk | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 51.46 | ||||||
23 | Klaus Sand Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 55.87 | ||||||
24 | Morten Neyneman | 1994 | Thisted Svømmeklub | 56.83 | ||||||
- | Rasmus Falk Pedersen | 1995 | Durup IF | DSQ | 4 benspark u/vand | |||||
Løb 12, 50m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 33.14 | ||||||
2 | Ole Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 33.83 | ||||||
3 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 34.04 | ||||||
4 | Martin Skårup Wind | 1992 | Viborg Svømme Klub | 34.59 | ||||||
5 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 36.39 | ||||||
6 | Mikkel Schönfeld | 1993 | Swim Team Esbjerg | 37.04 | ||||||
7 | Gavin Anthony | 1993 | Struer Svømmeklub | 38.42 | ||||||
8 | Jimmi Jønsson | 1993 | Holstebro Svømme Club | 39.10 | ||||||
9 | Morten H. Timmermann | 1992 | Lyseng IF | 39.58 | ||||||
10 | Claus Fastrup | 1993 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.23 | ||||||
11 | Christian Thor | 1992 | IHF Svømning | 40.37 | ||||||
12 | Troels Bang-Christensen | 1992 | IHF Svømning | 40.91 | ||||||
13 | Uffe Loumand | 1993 | Holstebro Svømme Club | 41.92 | ||||||
14 | Magnus Kross | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.11 | ||||||
15 | Mads Hopff | 1993 | Holstebro Svømme Club | 43.11 | ||||||
16 | Glenn Christiansen | 1992 | Svømmeklubben Grindsted | 46.10 | ||||||
17 | Jesper Jeppesen | 1992 | Snedsted Svømmeklub | 46.52 | ||||||
18 | Søren Ø Andersen | 1993 | Struer Svømmeklub | 46.53 | ||||||
19 | Andreas Olling | 1993 | Struer Svømmeklub | 46.58 | ||||||
20 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 48.27 | ||||||
21 | Emil Høj Christiansen | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 52.17 | ||||||
22 | Mads Kvistgaard | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 55.72 | ||||||
- | Aske Laurberg | 1992 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Allan Jensen | 1993 | Snedsted Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i mål | |||||
Løb 12, 50m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Steffan Hansen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 31.34 | ||||||
2 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 32.44 | ||||||
3 | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 32.57 | ||||||
4 | Philip Dreyer | 1990 | Holstebro Svømme Club | 34.31 | ||||||
5 | Mads Hjort | 1986 | Svømmeklubben Tempo | 34.65 | ||||||
6 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 35.14 | ||||||
7 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 35.26 | ||||||
8 | Rasmus Just | 1985 | Struer Svømmeklub | 35.42 | ||||||
9 | Allan Pedersen | 1985 | Struer Svømmeklub | 36.61 | ||||||
10 | Mike Torsland Pedersen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 37.36 | ||||||
11 | Martin Lægaard Poulsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 40.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 02 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 16:42 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 34.73 | 1:11.94 | |||||
2 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.90 | 1:13.87 | |||||
3 | Malene M. Pedersen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 37.35 | 1:15.42 | |||||
4 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 36.81 | 1:15.65 | |||||
5 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.97 | 1:19.60 | |||||
6 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 38.81 | 1:19.68 | |||||
7 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.24 | 1:20.77 | |||||
8 | Stine Mary Vissing | 1997 | Randers Svømmeklub Neptun | 39.10 | 1:20.99 | |||||
9 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Randers Svømmeklub Neptun | 38.50 | 1:21.01 | |||||
10 | Henriette Andersen | 1996 | Herning Svømmeklub | 37.95 | 1:21.92 | |||||
11 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 40.03 | 1:22.34 | |||||
12 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 38.74 | 1:22.66 | |||||
13 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.80 | 1:24.08 | |||||
14 | Trine Dahl Kristensen | 1996 | IHF Svømning | 39.50 | 1:24.09 | |||||
15 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 41.09 | 1:25.12 | |||||
16 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 40.84 | 1:25.45 | |||||
17 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 40.89 | 1:25.47 | |||||
18 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 41.06 | 1:25.49 | |||||
19 | Trine Thusgaard Andersen | 1996 | Struer Svømmeklub | 40.73 | 1:25.53 | |||||
20 | Emma Lind Sand | 1996 | Randers Svømmeklub Neptun | 42.53 | 1:26.83 | |||||
21 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 43.75 | 1:29.55 | |||||
22 | Sidsel Lorenzen | 1996 | IHF Svømning | 41.77 | 1:31.63 | |||||
23 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 42.74 | 1:32.02 | |||||
24 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 43.93 | 1:35.10 | |||||
25 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 44.65 | 1:37.85 | |||||
26 | Nina Jørgensen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 45.79 | 1:39.24 | |||||
27 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 50.25 | 1:46.81 | |||||
28 | Sofie Møller | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.56 | 1:47.97 | |||||
29 | Katrine M. Borum | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 49.39 | 1:48.78 | |||||
30 | Agnete Bie Westphael | 1997 | IHF Svømning | 53.46 | 1:48.89 | |||||
31 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 49.87 | 1:48.90 | |||||
32 | Ida Garau | 1996 | Odder IGF | 50.79 | 1:50.05 | |||||
33 | Sofie Schaaning Larsen | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 53.01 | 1:50.37 | |||||
34 | Johanne Nielsen | 1996 | Herning Svømmeklub | 50.63 | 1:50.74 | |||||
35 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 52.84 | 1:51.67 | |||||
36 | Pernille Schiøth | 1996 | Herning Svømmeklub | 53.63 | 1:54.66 | |||||
37 | Nanna Fredegod Pedersen | 1996 | Herning Svømmeklub | 56.44 | 1:59.70 | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 29.37 | 1:00.96 | |||||
2 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.10 | 1:04.47 | |||||
3 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 31.12 | 1:05.00 | |||||
4 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 32.14 | 1:06.62 | |||||
5 | Michelle Strand | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 32.63 | 1:06.96 | |||||
6 | Theresa S. Thomsen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 32.37 | 1:07.62 | |||||
7 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.64 | 1:07.98 | |||||
8 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 32.18 | 1:08.03 | |||||
9 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 33.17 | 1:08.08 | |||||
9 | Vicky Larsson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 32.89 | 1:08.08 | |||||
11 | Christine Egebjerg Jensen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 33.05 | 1:08.81 | |||||
12 | Mette Rasmussen | 1994 | Svømmeklubben Grindsted | 32.98 | 1:09.18 | |||||
13 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 33.56 | 1:09.84 | |||||
14 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 34.39 | 1:10.05 | |||||
15 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 33.21 | 1:10.19 | |||||
16 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 34.09 | 1:10.72 | |||||
17 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 34.80 | 1:12.27 | |||||
18 | Mathilde D. Jørgensen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 34.84 | 1:13.04 | |||||
19 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 35.93 | 1:13.22 | |||||
20 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.71 | 1:13.35 | |||||
21 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.39 | 1:13.38 | |||||
22 | Amalie Sørensen | 1994 | Odder IGF | 35.44 | 1:13.53 | |||||
23 | Pernille Pedersen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 35.91 | 1:14.20 | |||||
24 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.97 | 1:14.49 | |||||
25 | Cecilie Christensen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.03 | 1:14.79 | |||||
26 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 36.47 | 1:15.66 | |||||
27 | Sara Mogensen | 1995 | Randers Svømmeklub Neptun | 36.27 | 1:15.99 | |||||
28 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 36.81 | 1:16.42 | |||||
29 | Katharina Madsen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 36.96 | 1:17.78 | |||||
30 | Frederikke Kofoed | 1995 | Swim Team Esbjerg | 38.59 | 1:18.35 | |||||
31 | Sophie Pagh | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 39.01 | 1:20.08 | |||||
32 | Camilla Mortensen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 39.16 | 1:20.99 | |||||
33 | Emilie Christensen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 38.87 | 1:21.79 | |||||
34 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 40.37 | 1:22.32 | |||||
35 | Maja Hammer | 1995 | Holstebro Svømme Club | 38.29 | 1:22.34 | |||||
36 | Anna Jessen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 40.12 | 1:22.71 | |||||
37 | Henriette Kusk | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.00 | 1:24.26 | |||||
38 | Laura Bornhøft | 1995 | Horsens Svømmeklub | 40.19 | 1:25.26 | |||||
39 | Nadja Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 41.59 | 1:25.31 | |||||
40 | Maria Frost Nielsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 40.34 | 1:25.69 | |||||
41 | Sofie Grønlund | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 40.89 | 1:25.91 | |||||
42 | Ida Bylov Steensgaard | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.13 | 1:27.19 | |||||
43 | Jeanne Kirk Grundmann | 1994 | Viborg Svømme Klub | 41.48 | 1:27.48 | |||||
44 | Daisy Lannie | 1994 | Odder IGF | 40.37 | 1:28.09 | |||||
45 | Malene Dahlhus | 1995 | Horsens Svømmeklub | 42.05 | 1:28.21 | |||||
46 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 42.32 | 1:28.52 | |||||
47 | Katrine Albæk | 1995 | Herning Svømmeklub | 42.61 | 1:29.04 | |||||
48 | Laura Westergaard | 1995 | Horsens Svømmeklub | 41.77 | 1:29.14 | |||||
49 | Michelle Lesler | 1994 | Herning Svømmeklub | 44.20 | 1:31.23 | |||||
50 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 41.31 | 1:34.50 | |||||
51 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 45.37 | 1:36.47 | |||||
52 | Nanna Jensen | 1995 | Snedsted Svømmeklub | 49.82 | 1:43.12 | |||||
53 | Kimmie Larsen | 1994 | Durup IF | 52.34 | 1:53.19 | |||||
54 | Louise Holt | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 52.40 | 1:55.00 | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 30.00 | 1:02.28 | |||||
2 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 30.68 | 1:03.34 | |||||
3 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 30.98 | 1:03.99 | |||||
4 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | Swim Team Esbjerg | 31.47 | 1:04.43 | |||||
5 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 31.43 | 1:05.35 | |||||
6 | Marie Bukholt Byskov | 1993 | Holstebro Svømme Club | 31.82 | 1:05.54 | |||||
7 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 31.98 | 1:05.68 | |||||
8 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 31.85 | 1:06.09 | |||||
9 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | Struer Svømmeklub | 31.95 | 1:06.18 | |||||
10 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 32.29 | 1:06.28 | |||||
11 | Malene Knudsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 31.82 | 1:06.47 | |||||
12 | Bolette Lisbygd | 1992 | Holstebro Svømme Club | 32.31 | 1:07.02 | |||||
13 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 32.53 | 1:07.06 | |||||
14 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 32.90 | 1:07.24 | |||||
15 | Nanna M. Christiansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 32.51 | 1:07.67 | |||||
16 | Katrine R. Jensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 32.99 | 1:08.23 | |||||
17 | Nina Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.68 | 1:09.53 | |||||
18 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 33.36 | 1:09.90 | |||||
19 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 33.24 | 1:10.08 | |||||
20 | Simone Handberg Thomsen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 34.49 | 1:10.44 | |||||
21 | Louise Nielsen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 34.50 | 1:10.89 | |||||
22 | Elisabeth H. Thostrup | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 35.75 | 1:11.29 | |||||
23 | Emma Kaalund | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 34.01 | 1:11.48 | |||||
24 | Kristina Larsen | 1993 | Struer Svømmeklub | 35.46 | 1:12.69 | |||||
25 | Marie Nannerup | 1992 | Durup IF | 34.77 | 1:13.31 | |||||
26 | Julie Grønlund | 1992 | Svømmeklubben Grindsted | 35.02 | 1:13.68 | |||||
27 | Lena Hansen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.66 | 1:15.10 | |||||
28 | Natasha Clausen | 1993 | Odder IGF | 36.27 | 1:17.73 | |||||
29 | Malou Kortegaard Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 37.85 | 1:21.61 | |||||
30 | Nanna N. Nielsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 40.09 | 1:23.03 | |||||
31 | Emma Dybkjær | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 41.32 | 1:24.89 | |||||
32 | Christina Knudsen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 39.38 | 1:24.99 | |||||
33 | Merete Østergaard | 1993 | Snedsted Svømmeklub | 41.11 | 1:25.53 | |||||
34 | Emilie Forsberg | 1993 | Horsens Svømmeklub | 38.97 | 1:26.05 | |||||
35 | Jeanette Stanley Junker | 1992 | Odder IGF | 40.40 | 1:26.13 | |||||
36 | Jannie Abildtrup | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 47.36 | 1:42.54 | |||||
- | Hediye Sayli | 1993 | Odder IGF | DNF | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nina Severinsen | 1982 | Aalborg Svømmeklub | 29.99 | 1:01.74 | |||||
2 | Katrine Bech | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 30.52 | 1:02.52 | |||||
3 | Mia Rasmussen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 30.67 | 1:02.83 | |||||
4 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 30.28 | 1:02.96 | |||||
5 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | Holstebro Svømme Club | 30.96 | 1:04.16 | |||||
6 | Katrine Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 33.12 | 1:09.25 | |||||
7 | Jannie Krog | 1986 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.05 | 1:10.67 | |||||
8 | Louise Nørkjær | 1991 | Lyseng IF | 34.82 | 1:13.00 | |||||
9 | Louise Lyhne Christensen | 1991 | Lyseng IF | 36.24 | 1:15.62 | |||||
10 | Louise Østergaard | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 37.35 | 1:16.59 | |||||
11 | Mie Borg-Hansen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 41.10 | 1:27.35 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 02 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 17:26 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 31.95 | 1:06.88 | |||||
2 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 33.33 | 1:10.25 | |||||
3 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 36.43 | 1:14.24 | |||||
4 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.97 | 1:15.61 | |||||
5 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 36.79 | 1:15.99 | |||||
6 | Rued Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 35.80 | 1:17.07 | |||||
7 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 37.89 | 1:18.67 | |||||
8 | Jeppe Vinther Larsen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.81 | 1:21.16 | |||||
9 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 39.13 | 1:21.50 | |||||
10 | Jens Høj Christiansen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.01 | 1:21.60 | |||||
11 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 39.80 | 1:23.04 | |||||
12 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 41.31 | 1:28.07 | |||||
13 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 41.20 | 1:28.51 | |||||
14 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 43.36 | 1:28.78 | |||||
15 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 43.50 | 1:28.91 | |||||
16 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 42.67 | 1:29.39 | |||||
17 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 42.32 | 1:29.68 | |||||
18 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 43.78 | 1:29.85 | |||||
19 | Mathias F. Nielsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 44.03 | 1:33.41 | |||||
20 | Sebastian K. Jespersen | 1996 | Odder IGF | 44.21 | 1:33.69 | |||||
21 | Lasse Munkholm | 1996 | Struer Svømmeklub | 44.16 | 1:34.79 | |||||
22 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.24 | 1:35.01 | |||||
23 | Frederik Nielsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 46.51 | 1:36.46 | |||||
24 | Lukas Birk Eriksen | 1997 | Herning Svømmeklub | 45.78 | 1:37.22 | |||||
25 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 46.66 | 1:41.57 | |||||
26 | Mads Grønlund | 1996 | Odder IGF | 48.27 | 1:43.82 | |||||
27 | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 47.73 | 1:45.88 | |||||
28 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 51.22 | 1:51.06 | |||||
29 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 54.64 | 1:52.99 | |||||
30 | Niels Rich | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 59.78 | 2:04.14 | |||||
31 | Johan Boye | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:01.32 | 2:09.03 | |||||
32 | Rasmus Altofte Svendsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:11.11 | 2:32.36 | |||||
33 | Frederik Vejby Nielsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:11.97 | 2:33.91 | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 29.61 | 59.41 | |||||
2 | Steffen Breinbjerg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 29.72 | 1:00.51 | |||||
3 | Jeppe Høgild | 1994 | Vildbjerg Svømmeklub | 29.80 | 1:01.46 | |||||
4 | Christoffer Dahl | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 29.52 | 1:01.80 | |||||
5 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 30.29 | 1:04.88 | |||||
6 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 32.30 | 1:06.93 | |||||
7 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 32.91 | 1:07.69 | |||||
8 | Mads K. Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 33.58 | 1:08.89 | |||||
9 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.36 | 1:09.02 | |||||
10 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 33.42 | 1:09.36 | |||||
11 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 33.83 | 1:09.43 | |||||
12 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 34.03 | 1:09.84 | |||||
13 | Kristian Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 33.45 | 1:10.09 | |||||
14 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 34.12 | 1:10.24 | |||||
15 | Luca Pasquali | 1994 | Thisted Svømmeklub | 34.27 | 1:12.22 | |||||
16 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 35.93 | 1:12.49 | |||||
17 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 34.96 | 1:12.57 | |||||
18 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 35.47 | 1:13.24 | |||||
19 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 36.38 | 1:14.50 | |||||
20 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.86 | 1:14.82 | |||||
21 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 36.28 | 1:15.07 | |||||
22 | Mark Lyng | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.32 | 1:15.39 | |||||
23 | Mikkel Pedersen | 1994 | Thisted Svømmeklub | 36.74 | 1:16.90 | |||||
24 | Mathias T. Andersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 36.78 | 1:16.99 | |||||
25 | Daniel Kongsgaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.68 | 1:17.05 | |||||
26 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 37.87 | 1:17.46 | |||||
27 | René Hjelmholm | 1994 | Swim Team Esbjerg | 36.88 | 1:18.15 | |||||
28 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 37.00 | 1:19.42 | |||||
29 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 38.88 | 1:20.91 | |||||
30 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 39.03 | 1:21.83 | |||||
31 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 39.01 | 1:22.35 | |||||
32 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.62 | 1:22.67 | |||||
33 | Rasmus Falk Pedersen | 1995 | Durup IF | 39.60 | 1:23.04 | |||||
34 | Simon Didriksen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 40.04 | 1:23.88 | |||||
35 | Kenneth Vilholdt | 1994 | Horsens Svømmeklub | 39.06 | 1:24.35 | |||||
36 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 41.16 | 1:24.46 | |||||
37 | Benjamin Andersson | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 40.79 | 1:24.49 | |||||
38 | Christian Dall | 1995 | Odder IGF | 41.13 | 1:26.50 | |||||
39 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.83 | 1:31.10 | |||||
40 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 43.66 | 1:31.62 | |||||
41 | Morten Neyneman | 1994 | Thisted Svømmeklub | 42.58 | 1:32.92 | |||||
42 | Jonas Birk | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 48.06 | 1:43.19 | |||||
43 | Lars Jeppesen | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 49.03 | 1:50.89 | |||||
- | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Daniel Leutscher | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 27.36 | 56.80 | |||||
2 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | Struer Svømmeklub | 27.83 | 57.23 | |||||
3 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 27.93 | 58.48 | |||||
4 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | Lyseng IF | 28.50 | 58.61 | |||||
5 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 27.83 | 58.78 | |||||
6 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 28.84 | 59.51 | |||||
7 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 28.78 | 59.57 | |||||
8 | Martin Skårup Wind | 1992 | Viborg Svømme Klub | 28.32 | 59.60 | |||||
9 | Kristian Trier Nipper | 1992 | Holstebro Svømme Club | 28.89 | 1:00.19 | |||||
10 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 28.90 | 1:00.68 | |||||
11 | Matias Engdal Christensen | 1993 | Lyseng IF | 29.64 | 1:00.81 | |||||
12 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 29.23 | 1:00.91 | |||||
13 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 29.70 | 1:01.92 | |||||
14 | Anton B. Pedersen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 29.54 | 1:02.14 | |||||
15 | Troels Bang-Christensen | 1992 | IHF Svømning | 29.51 | 1:02.17 | |||||
16 | Simon Kildahl Lauritsen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 30.44 | 1:02.94 | |||||
17 | Martin R. Andersen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 30.51 | 1:03.26 | |||||
18 | Mathias Pedersen | 1992 | Randers Svømmeklub Neptun | 30.96 | 1:04.54 | |||||
19 | Michael Bach | 1993 | Thisted Svømmeklub | 31.29 | 1:04.79 | |||||
20 | Mads Lauridsen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 30.81 | 1:04.88 | |||||
21 | Anton Sørensen | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.12 | 1:05.82 | |||||
22 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 32.07 | 1:06.01 | |||||
23 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 32.40 | 1:06.10 | |||||
24 | Mikkel Schönfeld | 1993 | Swim Team Esbjerg | 32.27 | 1:06.71 | |||||
25 | Aske Laurberg | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 31.61 | 1:07.44 | |||||
26 | Kasper Tobiasen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 32.63 | 1:07.56 | |||||
27 | Uffe Loumand | 1993 | Holstebro Svømme Club | 32.85 | 1:07.78 | |||||
28 | Christian Thor | 1992 | IHF Svømning | 31.79 | 1:07.85 | |||||
29 | Søren L. Knudsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 33.03 | 1:07.86 | |||||
30 | Mads Hopff | 1993 | Holstebro Svømme Club | 32.96 | 1:08.00 | |||||
31 | Joachim Beck | 1993 | Viborg Svømme Klub | 33.48 | 1:08.56 | |||||
32 | Magnus Kross | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.15 | 1:09.41 | |||||
33 | Andreas Olling | 1993 | Struer Svømmeklub | 33.61 | 1:09.42 | |||||
34 | Morten H. Timmermann | 1992 | Lyseng IF | 33.60 | 1:09.92 | |||||
35 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 33.51 | 1:10.98 | |||||
36 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 34.84 | 1:11.73 | |||||
37 | Gavin Anthony | 1993 | Struer Svømmeklub | 34.19 | 1:12.54 | |||||
38 | Patrick Rolighed Bjerreg. | 1992 | Durup IF | 35.24 | 1:12.78 | |||||
39 | Søren Ø Andersen | 1993 | Struer Svømmeklub | 36.49 | 1:15.29 | |||||
40 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 37.96 | 1:17.62 | |||||
41 | Mads Kvistgaard | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.77 | 1:22.19 | |||||
42 | Glenn Christiansen | 1992 | Svømmeklubben Grindsted | 39.06 | 1:24.52 | |||||
43 | Jesper Jeppesen | 1992 | Snedsted Svømmeklub | 39.93 | 1:28.70 | |||||
44 | Emil Høj Christiansen | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.73 | 1:32.22 | |||||
45 | Allan Jensen | 1993 | Snedsted Svømmeklub | 50.23 | 1:54.44 | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 26.58 | 54.23 | |||||
2 | Steffan Hansen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 27.81 | 56.23 | |||||
3 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 27.37 | 56.45 | |||||
4 | Rasmus Just | 1985 | Struer Svømmeklub | 27.07 | 57.67 | |||||
5 | Alexander Pazdecki | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 27.92 | 57.82 | |||||
6 | Philip Dreyer | 1990 | Holstebro Svømme Club | 28.10 | 58.32 | |||||
7 | Christian J. Erichsen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 28.60 | 59.13 | |||||
8 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 28.65 | 59.15 | |||||
9 | Christian Ladegaard | 1986 | Struer Svømmeklub | 28.51 | 1:00.38 | |||||
10 | Daniel Westergård | 1990 | Silkeborg Svømmeklub | 29.01 | 1:00.91 | |||||
11 | Christian T. Thomsen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 29.50 | 1:01.02 | |||||
12 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 28.89 | 1:01.13 | |||||
13 | Martin Lægaard Poulsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 30.54 | 1:06.05 | |||||
14 | Thomas Abildsten | 1990 | Svømmeklubben Grindsted | 33.36 | 1:11.84 | |||||
15 | Keld Rishøj | 1988 | Thisted Svømmeklub | 35.59 | 1:15.35 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 02 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 18:05 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 15, 4x50m Medley, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Odder Hippopotamus | 1994 | Odder IGF | 2:14.11 | ||||||
Susanne D. Johansen | 1995 | 33.62 | 33.62 | |||||||
Gigi W. Larsen | 1995 | 37.59 | 1:11.21 | |||||||
Line Petersen | 1991 | 33.26 | 1:44.47 | |||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 29.64 | 2:14.11 | |||||||
2 | Tempo Pirates | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 2:27.75 | ||||||
Amalie Rasmussen | 1996 | 39.30 | 39.30 | |||||||
Josephine Rasmussen | 1993 | |||||||||
Christina Lund | 1993 | |||||||||
Vicky Larsson | 1995 | 2:27.75 | 2:27.75 | |||||||
3 | Bakkens Piger | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:30.27 | ||||||
Marie Egebjerg Jensen | 1993 | 37.47 | 37.47 | |||||||
Mathilde Kjær Hansen | 1995 | 44.35 | 1:21.82 | |||||||
Emma Kaalund | 1993 | 37.04 | 1:58.86 | |||||||
Christine Egebjerg Jensen | 1995 | 31.41 | 2:30.27 | |||||||
4 | Swim Team Esbjerg Piger | 1994 | Swim Team Esbjerg | 2:36.48 | ||||||
Mette Grauballe | 1995 | 35.58 | 35.58 | |||||||
Katharina Madsen | 1995 | 48.08 | 1:23.66 | |||||||
Tukummeq Berthelsen | 1992 | 35.17 | 1:58.83 | |||||||
Emma Jacobsen Barlo | 1994 | 37.65 | 2:36.48 | |||||||
5 | Thisted SK 2 | 1994 | Thisted Svømmeklub | 2:39.78 | ||||||
Anna Jessen | 1995 | 42.80 | 42.80 | |||||||
Helle Kjær | 1994 | 43.89 | 1:26.69 | |||||||
Malene M. Pedersen | 1996 | 38.97 | 2:05.66 | |||||||
Maria Søe Beith | 1996 | 34.12 | 2:39.78 | |||||||
6 | Silkeborg Piger 2 | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 2:40.14 | ||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 38.08 | 38.08 | |||||||
Elisabeth H. Thostrup | 1992 | |||||||||
Sofie Gøttler | 1995 | |||||||||
Katrine M. Johannsen | 1996 | 2:40.14 | 2:40.14 | |||||||
7 | Hsc 3 | 1994 | Holstebro Svømme Club | 2:43.01 | ||||||
Henriette Høg | 1994 | 44.09 | 44.09 | |||||||
Nanna Trier Nipper | 1996 | 43.23 | 1:27.32 | |||||||
Maja Hammer | 1995 | 41.46 | 2:08.78 | |||||||
Laura Funch | 1995 | 34.23 | 2:43.01 | |||||||
8 | Herning Killerwhales 1 | 1994 | Herning Svømmeklub | 2:43.86 | ||||||
Emilie Nordfeldt West | 1996 | 42.63 | 42.63 | |||||||
Sisse Sørensen | 1996 | |||||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | |||||||||
Henriette Andersen | 1996 | 2:43.86 | 2:43.86 | |||||||
9 | Århuspiger 3 | 1994 | Swimteam Aarhus | 2:44.87 | ||||||
Christina Mejlgaard | 1994 | 44.87 | 44.87 | |||||||
Maj Møller Nielsen | 1995 | 48.05 | 1:32.92 | |||||||
Anna T. Kristensen | 1994 | 1:11.95 | 2:44.87 | |||||||
Charlotte Hindsted | 1995 | 2:44.87 | ||||||||
10 | Struer Dream Team | 1994 | Struer Svømmeklub | 2:46.78 | ||||||
Kristina Larsen | 1993 | 39.88 | 39.88 | |||||||
Julie Møller Nielsen | 1996 | 46.54 | 1:26.42 | |||||||
Cecilie Keseler | 1991 | 40.73 | 2:07.15 | |||||||
Line Hatting | 1996 | 39.63 | 2:46.78 | |||||||
11 | Århuspiger 2 | 1994 | Swimteam Aarhus | 2:53.01 | ||||||
Camilla Nielsen | 1996 | 46.68 | 46.68 | |||||||
Cecilie Laursen | 1996 | 1:29.53 | 2:16.21 | |||||||
Emilie Søgaard | 1996 | 36.80 | 2:53.01 | |||||||
Trine Dahl Kristensen | 1996 | 2:53.01 | ||||||||
12 | Odder Bulldogs | 1994 | Odder IGF | 2:59.41 | ||||||
Ida Garau | 1996 | 1:00.85 | 1:00.85 | |||||||
Hediye Sayli | 1993 | |||||||||
Tilbe Kaya | 1995 | |||||||||
Jeanette Stanley Junker | 1992 | 2:59.41 | 2:59.41 | |||||||
13 | Horsens Piger | 1995 | Horsens Svømmeklub | 3:01.48 | ||||||
Laura Westergaard | 1995 | 46.27 | 46.27 | |||||||
Malene Dahlhus | 1995 | 20.03 | 1:06.30 | |||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 32.52 | 1:38.82 | |||||||
Emilie Forsberg | 1993 | 1:22.66 | 3:01.48 | |||||||
14 | Herning Killerwhales 2 | 1994 | Herning Svømmeklub | 3:10.34 | ||||||
Emma Hiltmar | 1996 | 46.26 | 46.26 | |||||||
Nanna Fallesen | 1995 | 48.88 | 1:35.14 | |||||||
Katrine Albæk | 1995 | 52.81 | 2:27.95 | |||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 42.39 | 3:10.34 | |||||||
15 | Århuspiger 4 | 1994 | Swimteam Aarhus | 3:18.49 | ||||||
Una Møller | 1998 | 55.05 | 55.05 | |||||||
Katrine M. Borum | 1996 | 55.00 | 1:50.05 | |||||||
Cecilie Stefansen | 1997 | 1:00.75 | 2:50.80 | |||||||
Nina Jørgensen | 1996 | 27.69 | 3:18.49 | |||||||
16 | Struer Damer Team Soft Ic | 1994 | Struer Svømmeklub | 3:27.41 | ||||||
Anne V Mikkelsen | 1997 | 53.48 | 53.48 | |||||||
Michelle Haarhr Toft | 1996 | 1:08.21 | 2:01.69 | |||||||
Mai Rossau Noer | 1997 | 49.94 | 2:51.63 | |||||||
Trine Thusgaard Andersen | 1996 | 35.78 | 3:27.41 | |||||||
17 | Snedsted Power Girls 2 | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 4:00.20 | ||||||
Freja Larsen | 1996 | 56.19 | 56.19 | |||||||
Louise Holt | 1994 | 1:02.87 | 1:59.06 | |||||||
Alberte Kristensen | 1996 | 1:16.42 | 3:15.48 | |||||||
Lotte Sornsen | 1994 | 44.72 | 4:00.20 | |||||||
Løb 15, 4x50m Medley, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Swim Team Esbjerg Damer | 0 | Swim Team Esbjerg | 2:09.32 | ||||||
Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 34.33 | 34.33 | |||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 33.80 | 1:08.13 | |||||||
Nanna M. Christiansen | 1993 | 32.22 | 1:40.35 | |||||||
Nicole Møller | 1993 | 28.97 | 2:09.32 | |||||||
2 | Thisted SK 1 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:13.16 | ||||||
Christine M. Pedersen | 1993 | 33.12 | 33.12 | |||||||
Louise Østergaard Vinther | 1994 | 36.66 | 1:09.78 | |||||||
Janni Overgaard | 1993 | 32.43 | 1:42.21 | |||||||
Katrine Yde Pedersen | 1993 | 30.95 | 2:13.16 | |||||||
3 | Silkeborg Piger | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:14.08 | ||||||
Runa Dalby | 1993 | 35.05 | 35.05 | |||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 38.77 | 1:13.82 | |||||||
Freja Østergaard | 1995 | 30.36 | 1:44.18 | |||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 29.90 | 2:14.08 | |||||||
4 | Hsc 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:19.94 | ||||||
Malene Knudsen | 1993 | 35.69 | 35.69 | |||||||
Marie Bukholt Byskov | 1993 | 40.46 | 1:16.15 | |||||||
Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 35.06 | 1:51.21 | |||||||
Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 28.73 | 2:19.94 | |||||||
5 | Lyseng Piger | 1993 | Lyseng IF | 2:20.24 | ||||||
Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 34.82 | 34.82 | |||||||
Louise Nørkjær | 1991 | |||||||||
Katrine Brinkmann Jensen | 1991 | |||||||||
Mia Kynde | 1994 | 2:20.24 | 2:20.24 | |||||||
6 | Hsc 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:21.06 | ||||||
Lena Torsland Pedersen | 1992 | 34.30 | 34.30 | |||||||
Bolette Lisbygd | 1992 | 40.23 | 1:14.53 | |||||||
Simone Handberg Thomsen | 1992 | 35.05 | 1:49.58 | |||||||
Theresa S. Thomsen | 1995 | 31.48 | 2:21.06 | |||||||
7 | Århuspiger 1 | 0 | Swimteam Aarhus | 2:22.62 | ||||||
Signe Kragelund | 1994 | 38.62 | 38.62 | |||||||
Charlotte Thor | 1995 | 40.00 | 1:18.62 | |||||||
Camilla Gaarsdal | 1991 | 34.09 | 1:52.71 | |||||||
Marlene Hindsted | 1993 | 29.91 | 2:22.62 | |||||||
8 | Odder Foxy Ladies | 0 | Odder IGF | 2:27.94 | ||||||
Diana D. Johansen | 1992 | 39.16 | 39.16 | |||||||
Julie Pedersen | 1992 | 37.93 | 1:17.09 | |||||||
Natasha Clausen | 1993 | 38.06 | 1:55.15 | |||||||
Amalie Sørensen | 1994 | 32.79 | 2:27.94 | |||||||
9 | Struers Gamle Sild | 0 | Struer Svømmeklub | 2:28.27 | ||||||
Susanne Møller | 1988 | 43.32 | 43.32 | |||||||
Louise Lysgaard | 1988 | |||||||||
Mia Rousing | 1990 | |||||||||
Laura Balle | 1990 | 2:28.27 | 2:28.27 | |||||||
10 | Team Reurts Returns | 0 | Struer Svømmeklub | 2:34.02 | ||||||
Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | 34.27 | 34.27 | |||||||
Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 45.98 | 1:20.25 | |||||||
Rikke Bauer Pedersen | 1994 | 36.14 | 1:56.39 | |||||||
Maria Frost Nielsen | 1994 | 37.63 | 2:34.02 | |||||||
11 | Grindsted Piger 1 | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 2:38.53 | ||||||
Mette Rasmussen | 1994 | 37.35 | 37.35 | |||||||
Jannie Abildtrup | 1993 | |||||||||
Sophie Pagh | 1995 | |||||||||
Julie Grønlund | 1992 | 2:38.53 | 2:38.53 | |||||||
12 | Grindsted Piger 2 | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 2:55.42 | ||||||
Christina Knudsen | 1993 | 46.00 | 46.00 | |||||||
Sofie Grønlund | 1995 | |||||||||
Louise Østergaard | 1991 | |||||||||
Malou Kortegaard Pedersen | 1993 | 2:55.42 | 2:55.42 | |||||||
13 | Snedsted Power Girls 1 | 0 | Snedsted Svømmeklub | 3:11.55 | ||||||
Nanna Jensen | 1995 | 53.31 | 53.31 | |||||||
Michelle Karlson | 1994 | |||||||||
Kristina Jensen | 1991 | |||||||||
Merete Østergaard | 1993 | 3:11.55 | 3:11.55 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 02 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 18:23 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 16, 4x50m Medley, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Swim Team Esbjerg Drenge | 1994 | Swim Team Esbjerg | 2:14.23 | ||||||
Mathias Holm Sørensen | 1995 | 34.80 | 34.80 | |||||||
Mikkel Schönfeld | 1993 | 36.88 | 1:11.68 | |||||||
Ole Hansen | 1992 | 29.76 | 1:41.44 | |||||||
Thomas Schultz Nielsen | 1996 | 32.79 | 2:14.23 | |||||||
2 | Silkeborg Drenge 2 | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 2:38.28 | ||||||
Andreas Levin Pedersen | 1995 | 40.72 | 40.72 | |||||||
Emil Weis | 1994 | |||||||||
Ralf Dalby | 1995 | |||||||||
Rued Dalby | 1996 | 2:38.28 | 2:38.28 | |||||||
3 | Århusdrenge 3 | 1994 | Swimteam Aarhus | 2:39.88 | ||||||
Magnus Kross | 1993 | 40.27 | 40.27 | |||||||
Jeppe Vinther Larsen | 1996 | 47.28 | 1:27.55 | |||||||
Thomas Bie Westphael | 1995 | 41.69 | 2:09.24 | |||||||
Anton Sørensen | 1993 | 30.64 | 2:39.88 | |||||||
4 | Odder Daffodil Drenge | 1994 | Odder IGF | 2:42.50 | ||||||
Martin Hjelm | 1995 | 42.66 | 42.66 | |||||||
Rasmus Nørgaard | 1995 | 44.30 | 1:26.96 | |||||||
Victor Pedersen | 1997 | 40.53 | 2:07.49 | |||||||
Christian Dall | 1995 | 35.01 | 2:42.50 | |||||||
5 | Århusdrenge 2 | 1994 | Swimteam Aarhus | 2:42.69 | ||||||
Sebastian Friis | 1995 | 43.23 | 43.23 | |||||||
Jens Høj Christiansen | 1996 | 50.89 | 1:34.12 | |||||||
Kristian Broløs | 1995 | 36.36 | 2:10.48 | |||||||
Andreas Hvid Andersen | 1995 | 32.21 | 2:42.69 | |||||||
6 | 1900 Shark Attack | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:50.76 | ||||||
Johan Christensen | 1996 | 47.05 | 47.05 | |||||||
Magnus B. Pedersen | 1994 | 47.75 | 1:34.80 | |||||||
Emil Buur Persson | 1995 | 48.13 | 2:22.93 | |||||||
Anton B. Pedersen | 1993 | 27.83 | 2:50.76 | |||||||
7 | Silkeborg Drenge | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 3:02.29 | ||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | 43.28 | 43.28 | |||||||
Kasper Winther | 1995 | |||||||||
Frederik Nielsen | 1996 | |||||||||
Jens Nielsen | 1997 | 3:02.29 | 3:02.29 | |||||||
8 | Struer Herrer Team Soft I | 1994 | Struer Svømmeklub | 3:10.51 | ||||||
Morten Thomsen | 1997 | 45.97 | 45.97 | |||||||
Søren Ø Andersen | 1993 | 24.13 | 1:10.10 | |||||||
Alexander Bach Larsen | 1998 | 22.77 | 1:32.87 | |||||||
Tobias M. Kristensen | 1996 | 1:37.64 | 3:10.51 | |||||||
9 | Team Lise | 1994 | Struer Svømmeklub | 3:51.50 | ||||||
Lasse Munkholm | 1996 | 49.00 | 49.00 | |||||||
Frederik Vejby Nielsen | 1997 | 1:34.44 | 2:23.44 | |||||||
Kasper Moltsen | 1994 | 47.72 | 3:11.16 | |||||||
Casper Trier Jensen | 1996 | 40.34 | 3:51.50 | |||||||
- | Herning Killerwhales 1 | 1994 | Herning Svømmeklub | DSQ | 12,5m fly 4.svømmer | |||||
Laust Moesgaard | 1996 | 44.19 | 44.19 | |||||||
Løb 16, 4x50m Medley, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Swim Team Esbjerg Herrer | 0 | Swim Team Esbjerg | 1:56.61 | ||||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 30.25 | 30.25 | |||||||
Steffan Hansen | 1990 | 31.92 | 1:02.17 | |||||||
Lasse K. Hansen | 1989 | 27.34 | 1:29.51 | |||||||
Morten Hansen | 1993 | 27.10 | 1:56.61 | |||||||
2 | Lyseng Drenge | 1993 | Lyseng IF | 1:58.04 | ||||||
Matias Engdal Christensen | 1993 | 32.25 | 32.25 | |||||||
Nils Just Andersen | 1992 | 32.73 | 1:04.98 | |||||||
Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 27.06 | 1:32.04 | |||||||
Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 26.00 | 1:58.04 | |||||||
3 | Team Reurts Returns | 1991 | Struer Svømmeklub | 1:58.98 | ||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 30.92 | 30.92 | |||||||
Morten Steen Christensen | 1992 | 33.07 | 1:03.99 | |||||||
Marcus Zobbe Noer | 1992 | 29.53 | 1:33.52 | |||||||
Jesper Dam Karlsen | 1991 | 25.46 | 1:58.98 | |||||||
4 | Hsc Drenge 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:05.12 | ||||||
Philip Dreyer | 1990 | 29.59 | 29.59 | |||||||
Steffen Breinbjerg | 1994 | |||||||||
Simon Kildahl Lauritsen | 1992 | |||||||||
Mike Torsland Pedersen | 1991 | 2:05.12 | 2:05.12 | |||||||
5 | Århusdrenge 1 | 0 | Swimteam Aarhus | 2:06.41 | ||||||
Christoffer Ravn | 1992 | 30.84 | 30.84 | |||||||
Christian Thor | 1992 | 38.61 | 1:09.45 | |||||||
Peter Tramm | 1992 | 30.24 | 1:39.69 | |||||||
Troels Bang-Christensen | 1992 | 26.72 | 2:06.41 | |||||||
6 | Silkeborg Drenge | 1990 | Silkeborg Svømmeklub | 2:07.37 | ||||||
Felix Zähringer | 1994 | 35.98 | 35.98 | |||||||
Mads Møller | 1991 | 31.87 | 1:07.85 | |||||||
Daniel Westergård | 1990 | 30.76 | 1:38.61 | |||||||
Martin R. Andersen | 1993 | 28.76 | 2:07.37 | |||||||
7 | Struer Old Boys | 0 | Struer Svømmeklub | 2:08.10 | ||||||
Thomas Lindberg Andersen | 1984 | 36.73 | 36.73 | |||||||
Allan Pedersen | 1985 | 35.96 | 1:12.69 | |||||||
Mikkel Kruuse | 1988 | 29.67 | 1:42.36 | |||||||
Rasmus Just | 1985 | 25.74 | 2:08.10 | |||||||
8 | Drenge Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:10.02 | ||||||
Joachim Beck | 1993 | 39.96 | 39.96 | |||||||
Martin Skårup Wind | 1992 | 33.76 | 1:13.72 | |||||||
Niels K. Jensen | 1991 | 29.92 | 1:43.64 | |||||||
Christian J. Erichsen | 1991 | 26.38 | 2:10.02 | |||||||
9 | Tempo Darlings | 0 | Svømmeklubben Tempo | 2:11.60 | ||||||
Alexander Pazdecki | 1990 | 33.61 | 33.61 | |||||||
Aske Laurberg | 1992 | 36.98 | 1:10.59 | |||||||
Jesper Madsen | 1993 | 32.71 | 1:43.30 | |||||||
Christoffer Dahl | 1995 | 28.30 | 2:11.60 | |||||||
10 | Hsc 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:15.26 | ||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 34.88 | 34.88 | |||||||
Kristian Trier Nipper | 1992 | 39.04 | 1:13.92 | |||||||
Mads Hopff | 1993 | 33.64 | 1:47.56 | |||||||
Dennis Skov Gravsen | 1991 | 27.70 | 2:15.26 | |||||||
11 | Thisted SK 1 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:20.23 | ||||||
Kristoffer Salomonsen | 1993 | 36.57 | 36.57 | |||||||
Michael Bach | 1993 | 37.64 | 1:14.21 | |||||||
Søren L. Knudsen | 1993 | 35.09 | 1:49.30 | |||||||
Daniel Peschardt | 1993 | 30.93 | 2:20.23 | |||||||
12 | Grindsted Herre | 1990 | Svømmeklubben Grindsted | 2:27.27 | ||||||
Mads Lauridsen | 1993 | 36.80 | 36.80 | |||||||
Glenn Christiansen | 1992 | 46.18 | 1:22.98 | |||||||
Thomas Abildsten | 1990 | 33.97 | 1:56.95 | |||||||
Christian Rasmussen | 1993 | 30.32 | 2:27.27 | |||||||
13 | Struer Dream Team | 0 | Struer Svømmeklub | 2:36.58 | ||||||
Mathias T. Andersen | 1994 | 44.02 | 44.02 | |||||||
Frederik Bach Larsen | 1995 | 42.30 | 1:26.32 | |||||||
Andreas Olling | 1993 | 38.47 | 2:04.79 | |||||||
Gavin Anthony | 1993 | 31.79 | 2:36.58 | |||||||
14 | Hsc 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:39.36 | ||||||
Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 39.43 | 39.43 | |||||||
Kasper Schultz | 1995 | |||||||||
Uffe Loumand | 1993 | |||||||||
Kasper Tobiasen | 1993 | 2:39.36 | 2:39.36 | |||||||
15 | Odder Heftige Herrer | 0 | Odder IGF | 2:43.70 | ||||||
Sebastian K. Jespersen | 1996 | 49.51 | 49.51 | |||||||
Morten Lind | 1986 | 35.97 | 1:25.48 | |||||||
Simon Underlien | 1995 | 33.74 | 1:59.22 | |||||||
Mads Grønlund | 1996 | 44.48 | 2:43.70 | |||||||
16 | Snedsted Power Boys | 0 | Snedsted Svømmeklub | 3:11.57 | ||||||
Allan Jensen | 1993 | 54.21 | 54.21 | |||||||
Jonas Birk | 1994 | 51.17 | 1:45.38 | |||||||
Jesper Jeppesen | 1992 | 43.48 | 2:28.86 | |||||||
Lars Jeppesen | 1994 | 42.71 | 3:11.57 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 03 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 09:30 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 17, 100m Butterfly, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 40.11 | 1:28.35 | |||||
2 | Malene M. Pedersen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 42.87 | 1:30.55 | |||||
3 | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | 43.15 | 1:32.17 | |||||
4 | Stine Mary Vissing | 1997 | Randers Svømmeklub Neptun | 44.17 | 1:35.10 | |||||
5 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Randers Svømmeklub Neptun | 50.85 | 1:36.10 | |||||
6 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 46.07 | 1:39.91 | |||||
7 | Henriette Andersen | 1996 | Herning Svømmeklub | 44.93 | 1:43.07 | |||||
8 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 50.50 | 1:49.89 | |||||
9 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 51.83 | 1:56.42 | |||||
Løb 17, 100m Butterfly, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.69 | 1:10.94 | |||||
2 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 33.36 | 1:13.25 | |||||
3 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 34.12 | 1:15.28 | |||||
4 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 34.45 | 1:15.72 | |||||
5 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 36.33 | 1:20.26 | |||||
6 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 37.33 | 1:20.61 | |||||
7 | Vicky Larsson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 37.02 | 1:21.90 | |||||
8 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 37.80 | 1:23.65 | |||||
9 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 37.50 | 1:27.32 | |||||
10 | Sara Mogensen | 1995 | Randers Svømmeklub Neptun | 38.65 | 1:27.87 | |||||
11 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 40.22 | 1:28.61 | |||||
12 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 43.12 | 1:30.51 | |||||
13 | Sophie Pagh | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 42.69 | 1:31.29 | |||||
14 | Katharina Madsen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 44.43 | 1:33.95 | |||||
15 | Mathilde D. Jørgensen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 44.68 | 1:34.54 | |||||
16 | Maja Hammer | 1995 | Holstebro Svømme Club | 45.32 | 1:35.40 | |||||
17 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.43 | 1:36.85 | |||||
18 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:37.60 | ||||||
19 | Maria Pedersen | 1995 | Randers Svømmeklub Neptun | 46.32 | 1:38.25 | |||||
20 | Malene Dahlhus | 1995 | Horsens Svømmeklub | 48.61 | 1:41.30 | |||||
21 | Camilla Mortensen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 44.33 | 1:43.75 | |||||
22 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 53.80 | 1:54.67 | |||||
23 | Katrine Albæk | 1995 | Herning Svømmeklub | 52.14 | 1:57.06 | |||||
Løb 17, 100m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 31.13 | 1:05.32 | |||||
2 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | Swim Team Esbjerg | 33.60 | 1:08.96 | |||||
3 | Nanna M. Christiansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 33.49 | 1:10.35 | |||||
4 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 33.64 | 1:12.15 | |||||
5 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 33.30 | 1:12.64 | |||||
6 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 35.75 | 1:14.23 | |||||
7 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | Struer Svømmeklub | 35.36 | 1:16.11 | |||||
8 | Monica Ganderup | 1993 | Holstebro Svømme Club | 36.53 | 1:16.29 | |||||
9 | Elisabeth H. Thostrup | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 36.64 | 1:16.73 | |||||
10 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 36.37 | 1:17.66 | |||||
11 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 36.42 | 1:19.06 | |||||
12 | Marie Nannerup | 1992 | Durup IF | 35.76 | 1:24.02 | |||||
13 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 38.28 | 1:24.10 | |||||
14 | Diana D. Johansen | 1992 | Odder IGF | 39.77 | 1:24.85 | |||||
15 | Natasha Clausen | 1993 | Odder IGF | 41.29 | 1:27.40 | |||||
- | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | 1 hånd i mål | |||||
Løb 17, 100m Butterfly, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 33.70 | 1:13.17 | |||||
2 | Camilla Gaarsdal | 1991 | IHF Svømning | 37.67 | 1:17.97 | |||||
3 | Christina Dahl | 1989 | Swim Team Esbjerg | 37.17 | 1:18.69 | |||||
4 | Jannie Krog | 1986 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.33 | 1:21.88 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 03 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 09:45 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 18, 100m Butterfly, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 40.46 | 1:24.40 | |||||
2 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 41.77 | 1:26.32 | |||||
3 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 44.58 | 1:31.93 | |||||
4 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 46.90 | 1:39.43 | |||||
Løb 18, 100m Butterfly, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 31.56 | 1:08.24 | |||||
2 | Mads K. Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 35.13 | 1:12.70 | |||||
3 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 35.37 | 1:13.45 | |||||
4 | Jeppe Høgild | 1994 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.06 | 1:16.06 | |||||
5 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 34.93 | 1:16.39 | |||||
6 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 35.85 | 1:19.14 | |||||
7 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.15 | 1:19.74 | |||||
8 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 38.19 | 1:23.03 | |||||
9 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 40.52 | 1:23.72 | |||||
10 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 40.95 | 1:30.45 | |||||
11 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 42.67 | 1:31.70 | |||||
12 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 40.84 | 1:32.71 | |||||
13 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 45.93 | 1:38.65 | |||||
14 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 43.78 | 1:43.28 | |||||
15 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 46.80 | 1:43.44 | |||||
- | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | DSQ | 1 hånd vending 75m | |||||
Løb 18, 100m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 30.56 | 1:03.62 | |||||
2 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.67 | 1:05.07 | |||||
3 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 31.47 | 1:07.87 | |||||
4 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 32.35 | 1:08.59 | |||||
5 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.50 | 1:10.02 | |||||
6 | Michael Bach | 1993 | Thisted Svømmeklub | 34.85 | 1:12.04 | |||||
7 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 33.10 | 1:12.19 | |||||
8 | Mathias Pedersen | 1992 | Randers Svømmeklub Neptun | 33.94 | 1:14.95 | |||||
9 | Søren L. Knudsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 36.34 | 1:17.21 | |||||
10 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 35.07 | 1:20.24 | |||||
11 | Kristian Trier Nipper | 1992 | Holstebro Svømme Club | 36.99 | 1:22.12 | |||||
12 | Gavin Anthony | 1993 | Struer Svømmeklub | 35.70 | 1:22.24 | |||||
13 | Anton Sørensen | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.94 | 1:23.98 | |||||
14 | Andreas Olling | 1993 | Struer Svømmeklub | 40.04 | 1:26.24 | |||||
Løb 18, 100m Butterfly, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 28.45 | 59.58 | |||||
2 | Steffan Hansen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 28.24 | 1:01.21 | |||||
3 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 28.73 | 1:01.52 | |||||
4 | Alexander Pazdecki | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 30.74 | 1:07.55 | |||||
5 | Niels K. Jensen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 31.18 | 1:09.57 | |||||
6 | Daniel Westergård | 1990 | Silkeborg Svømmeklub | 32.07 | 1:10.95 | |||||
7 | Thomas Abildsten | 1990 | Svømmeklubben Grindsted | 36.43 | 1:18.68 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 03 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 19, 50m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 37.29 | ||||||
2 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Randers Svømmeklub Neptun | 38.57 | ||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 40.11 | ||||||
4 | Stine Mary Vissing | 1997 | Randers Svømmeklub Neptun | 41.61 | ||||||
5 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 41.77 | ||||||
6 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 41.78 | ||||||
7 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 43.27 | ||||||
8 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.56 | ||||||
9 | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | 43.96 | ||||||
10 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 44.22 | ||||||
11 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 44.54 | ||||||
12 | Anne Cathrine Thomsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 46.51 | ||||||
13 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 46.99 | ||||||
14 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 47.56 | ||||||
14 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 47.56 | ||||||
16 | Johanne Nielsen | 1996 | Herning Svømmeklub | 48.13 | ||||||
17 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 48.31 | ||||||
18 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 48.50 | ||||||
19 | Sofie Møller | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 49.71 | ||||||
20 | Sidsel Lorenzen | 1996 | IHF Svømning | 50.57 | ||||||
21 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 50.89 | ||||||
22 | Alberte Kristensen | 1996 | Snedsted Svømmeklub | 51.70 | ||||||
23 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 51.88 | ||||||
24 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 52.12 | ||||||
25 | Cecilie Stefansen | 1997 | IHF Svømning | 52.16 | ||||||
26 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 52.82 | ||||||
27 | Agnete Bie Westphael | 1997 | IHF Svømning | 53.24 | ||||||
28 | Ida Garau | 1996 | Odder IGF | 54.13 | ||||||
29 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 54.72 | ||||||
30 | Michelle Haarhr Toft | 1996 | Struer Svømmeklub | 55.03 | ||||||
31 | Nanna Fredegod Pedersen | 1996 | Herning Svømmeklub | 55.97 | ||||||
32 | Pernille Schiøth | 1996 | Herning Svømmeklub | 58.24 | ||||||
33 | Sidsel Thomsen | 1997 | IHF Svømning | 58.33 | ||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 32.74 | ||||||
2 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 32.81 | ||||||
3 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 34.38 | ||||||
4 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 34.56 | ||||||
5 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 35.05 | ||||||
6 | Mette Rasmussen | 1994 | Svømmeklubben Grindsted | 35.67 | ||||||
7 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 36.65 | ||||||
8 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 37.06 | ||||||
9 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.29 | ||||||
10 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 38.31 | ||||||
11 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 38.48 | ||||||
12 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.57 | ||||||
13 | Cecilie Christensen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 38.99 | ||||||
14 | Amalie Sørensen | 1994 | Odder IGF | 39.16 | ||||||
15 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 40.14 | ||||||
16 | Emilie Christensen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 40.72 | ||||||
17 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 41.28 | ||||||
18 | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | Swim Team Esbjerg | 41.32 | ||||||
19 | Anna Jessen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 41.33 | ||||||
20 | Laura Bornhøft | 1995 | Horsens Svømmeklub | 43.04 | ||||||
21 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 43.36 | ||||||
22 | Henriette Høg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 43.50 | ||||||
23 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 43.97 | ||||||
24 | Frederikke Kofoed | 1995 | Swim Team Esbjerg | 45.04 | ||||||
25 | Daisy Lannie | 1994 | Odder IGF | 45.80 | ||||||
26 | Katrine Albæk | 1995 | Herning Svømmeklub | 46.02 | ||||||
27 | Michelle Lesler | 1994 | Herning Svømmeklub | 46.59 | ||||||
28 | Maria Frost Nielsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 47.17 | ||||||
29 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 47.90 | ||||||
30 | Henriette Kusk | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 47.93 | ||||||
31 | Kimmie Larsen | 1994 | Durup IF | 53.12 | ||||||
- | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nanna Jensen | 1995 | Snedsted Svømmeklub | DSQ | Ej berøring 25m | |||||
Løb 19, 50m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 32.76 | ||||||
2 | Bolette Lisbygd | 1992 | Holstebro Svømme Club | 33.00 | ||||||
3 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | Struer Svømmeklub | 33.40 | ||||||
4 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 33.60 | ||||||
5 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 33.83 | ||||||
6 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 33.91 | ||||||
7 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | Swim Team Esbjerg | 34.20 | ||||||
8 | Nina Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.42 | ||||||
9 | Malene Knudsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 35.01 | ||||||
10 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 35.20 | ||||||
11 | Simone Handberg Thomsen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 35.95 | ||||||
12 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 36.27 | ||||||
13 | Louise Nielsen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 37.95 | ||||||
14 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 38.10 | ||||||
15 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 38.11 | ||||||
16 | Kristina Larsen | 1993 | Struer Svømmeklub | 38.12 | ||||||
16 | Lena Hansen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.12 | ||||||
18 | Marlene Hindsted | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.42 | ||||||
19 | Emma Kaalund | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 38.58 | ||||||
20 | Diana D. Johansen | 1992 | Odder IGF | 38.63 | ||||||
21 | Katrine R. Jensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 38.77 | ||||||
22 | Marie Nannerup | 1992 | Durup IF | 39.13 | ||||||
23 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 39.41 | ||||||
24 | Nanna Bach | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.54 | ||||||
25 | Nanna N. Nielsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 41.72 | ||||||
26 | Christina Knudsen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 42.77 | ||||||
27 | Malou Kortegaard Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 43.45 | ||||||
28 | Natasha Clausen | 1993 | Odder IGF | 44.32 | ||||||
29 | Jeanette Stanley Junker | 1992 | Odder IGF | 46.50 | ||||||
30 | Emilie Forsberg | 1993 | Horsens Svømmeklub | 46.52 | ||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | Holstebro Svømme Club | 32.37 | ||||||
2 | Katarina S. Thomsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 34.29 | ||||||
3 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 34.57 | ||||||
4 | Camilla Gaarsdal | 1991 | IHF Svømning | 36.60 | ||||||
5 | Katrine Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 37.99 | ||||||
6 | Cecilie Keseler | 1991 | Struer Svømmeklub | 40.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 03 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 20, 50m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.61 | ||||||
2 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 39.66 | ||||||
3 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 40.07 | ||||||
4 | Rued Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 40.18 | ||||||
5 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 41.91 | ||||||
6 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 43.54 | ||||||
7 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 44.30 | ||||||
8 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 44.81 | ||||||
9 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.27 | ||||||
10 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 45.79 | ||||||
11 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 46.06 | ||||||
12 | Lukas Birk Eriksen | 1997 | Herning Svømmeklub | 47.37 | ||||||
13 | Sebastian K. Jespersen | 1996 | Odder IGF | 47.41 | ||||||
14 | Lasse Munkholm | 1996 | Struer Svømmeklub | 48.68 | ||||||
15 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 49.04 | ||||||
16 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 49.64 | ||||||
17 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 50.01 | ||||||
18 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 55.03 | ||||||
19 | Johan Boye | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:01.62 | ||||||
20 | Niels Rich | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:02.36 | ||||||
21 | Frederik Vejby Nielsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:08.42 | ||||||
22 | Rasmus Altofte Svendsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:09.23 | ||||||
- | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | DSQ | På mave i mål | |||||
- | Mathias F. Nielsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 2 armtag 25m | |||||
- | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 20, 50m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 30.87 | ||||||
2 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 33.84 | ||||||
3 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 35.70 | ||||||
4 | Christoffer Dahl | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 35.75 | ||||||
5 | Mads K. Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 37.00 | ||||||
6 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.84 | ||||||
7 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.95 | ||||||
8 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.60 | ||||||
9 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 38.62 | ||||||
10 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 38.90 | ||||||
11 | René Hjelmholm | 1994 | Swim Team Esbjerg | 40.10 | ||||||
12 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 40.30 | ||||||
13 | Kristian Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 40.39 | ||||||
14 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.83 | ||||||
15 | Simon Didriksen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 41.04 | ||||||
16 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 41.36 | ||||||
17 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 42.01 | ||||||
18 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.07 | ||||||
19 | Mathias T. Andersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 42.27 | ||||||
20 | Daniel Kongsgaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 42.79 | ||||||
21 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 42.97 | ||||||
22 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.67 | ||||||
23 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 46.22 | ||||||
24 | Kenneth Vilholdt | 1994 | Horsens Svømmeklub | 46.38 | ||||||
25 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 46.64 | ||||||
26 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 47.04 | ||||||
27 | Rasmus Falk Pedersen | 1995 | Durup IF | 47.40 | ||||||
28 | Benjamin Andersson | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 47.60 | ||||||
29 | Morten Neyneman | 1994 | Thisted Svømmeklub | 50.34 | ||||||
30 | Jonas Birk | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 56.11 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | Struer Svømmeklub | 30.05 | ||||||
2 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.18 | ||||||
3 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 30.19 | ||||||
4 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 31.42 | ||||||
5 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 31.92 | ||||||
6 | Martin Skårup Wind | 1992 | Viborg Svømme Klub | 32.27 | ||||||
7 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | Lyseng IF | 32.65 | ||||||
8 | Matias Engdal Christensen | 1993 | Lyseng IF | 32.88 | ||||||
9 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 32.94 | ||||||
10 | Simon Kildahl Lauritsen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 33.27 | ||||||
11 | Morten Pilgaard Pedersen | 1993 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.38 | ||||||
12 | Claus Fastrup | 1993 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.88 | ||||||
13 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 34.50 | ||||||
14 | Anton B. Pedersen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.54 | ||||||
15 | Mads Lauridsen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 36.37 | ||||||
16 | Mikkel Schönfeld | 1993 | Swim Team Esbjerg | 36.88 | ||||||
17 | Kasper Tobiasen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 37.27 | ||||||
18 | Morten H. Timmermann | 1992 | Lyseng IF | 37.66 | ||||||
19 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 38.94 | ||||||
20 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 39.16 | ||||||
21 | Magnus Kross | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.84 | ||||||
22 | Daniel Brusen Nielsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 39.94 | ||||||
23 | Anton Sørensen | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.67 | ||||||
24 | Søren Ø Andersen | 1993 | Struer Svømmeklub | 41.36 | ||||||
25 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 43.38 | ||||||
26 | Emil Høj Christiansen | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 47.99 | ||||||
27 | Allan Jensen | 1993 | Snedsted Svømmeklub | 52.41 | ||||||
- | Patrick Rolighed Bjerreg. | 1992 | Durup IF | DSQ | Glid på maven 25m | |||||
Løb 20, 50m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Philip Dreyer | 1990 | Holstebro Svømme Club | 28.58 | ||||||
2 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 29.38 | ||||||
3 | Niels K. Jensen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 32.37 | ||||||
4 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 33.07 | ||||||
5 | Mike Torsland Pedersen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 33.96 | ||||||
6 | Lasse B. Høgild | 1989 | Vildbjerg Svømmeklub | 34.41 | ||||||
7 | Christian T. Thomsen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 35.13 | ||||||
8 | Thomas Lindberg Andersen | 1984 | Struer Svømmeklub | 36.41 | ||||||
9 | Martin Lægaard Poulsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 36.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 03 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 21, 200m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malene M. Pedersen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 46.34 | 1:37.10 | 2:25.52 | 3:12.40 | |||
2 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 45.59 | 1:35.42 | 2:24.76 | 3:13.63 | |||
3 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 47.24 | 1:36.81 | 2:27.88 | 3:18.12 | |||
4 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 47.50 | 1:37.79 | 2:30.75 | 3:19.77 | |||
5 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 46.52 | 1:38.92 | 2:30.91 | 3:23.71 | |||
6 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 49.47 | 1:43.95 | 2:39.15 | 3:30.56 | |||
7 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 51.14 | 1:47.95 | 2:44.44 | 3:39.94 | |||
8 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 51.45 | 1:48.50 | 2:47.27 | 3:44.33 | |||
9 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 54.39 | 1:53.89 | 2:52.17 | 3:47.78 | |||
10 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 54.06 | 1:55.81 | 2:55.96 | 3:52.58 | |||
11 | Nina Jørgensen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 53.10 | 1:52.12 | 2:57.23 | 3:56.54 | |||
12 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 56.36 | 1:57.74 | 2:59.55 | 3:58.32 | |||
13 | Anne Cathrine Thomsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 56.12 | 2:00.54 | 3:04.16 | 4:04.99 | |||
14 | Sofie Schaaning Larsen | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:02.16 | 2:09.78 | 3:18.94 | 4:22.80 | |||
15 | Nanna Fredegod Pedersen | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:04.75 | 2:19.73 | 3:35.68 | 4:43.79 | |||
16 | Pernille Schiøth | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:10.70 | 2:27.30 | 3:45.19 | 4:59.56 | |||
- | Johanne Nielsen | 1996 | Herning Svømmeklub | DSQ | 2 armt.u/vand start | |||||
- | Katrine M. Borum | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | 2 armt u/vand start | |||||
Løb 21, 200m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Michelle Strand | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 42.96 | 1:28.22 | 2:15.59 | 3:02.43 | |||
2 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 43.44 | 1:31.65 | 2:21.09 | 3:08.42 | |||
3 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.12 | 1:31.44 | 2:21.60 | 3:08.99 | |||
4 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 43.10 | 1:31.79 | 2:22.10 | 3:10.82 | |||
5 | Christine Egebjerg Jensen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 44.55 | 1:37.24 | 2:29.54 | 3:18.67 | |||
6 | Jeanne Kirk Grundmann | 1994 | Viborg Svømme Klub | 45.98 | 1:37.29 | 2:28.15 | 3:19.22 | |||
7 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 44.05 | 1:35.07 | 2:28.13 | 3:21.64 | |||
8 | Maria Pedersen | 1995 | Randers Svømmeklub Neptun | 48.02 | 1:41.61 | 2:35.98 | 3:26.21 | |||
9 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 48.37 | 1:41.35 | 2:34.64 | 3:27.51 | |||
10 | Emilie Christensen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 48.57 | 1:41.44 | 2:35.03 | 3:27.85 | |||
11 | Katharina Madsen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 50.05 | 1:43.91 | 2:39.54 | 3:32.55 | |||
12 | Laura Westergaard | 1995 | Horsens Svømmeklub | 50.16 | 1:44.23 | 2:39.41 | 3:34.08 | |||
13 | Nadja Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 51.55 | 1:46.06 | 2:41.49 | 3:35.63 | |||
14 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 48.80 | 1:42.77 | 2:41.73 | 3:36.70 | |||
15 | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | Swim Team Esbjerg | 51.73 | 1:49.10 | 2:47.89 | 3:45.30 | |||
16 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 53.91 | 1:51.90 | 2:49.69 | 3:45.49 | |||
17 | Malene Dahlhus | 1995 | Horsens Svømmeklub | 52.08 | 1:50.87 | 2:49.37 | 3:48.98 | |||
18 | Ida Bylov Steensgaard | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 51.58 | 1:52.58 | 2:52.84 | 3:51.48 | |||
19 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 54.09 | 1:53.85 | 2:54.49 | 3:53.75 | |||
20 | Michelle Karlson | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 56.78 | 2:00.21 | 3:03.79 | 4:04.04 | |||
21 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 53.15 | 1:57.18 | 3:02.19 | 4:04.19 | |||
- | Sofie Grønlund | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 21, 200m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 36.69 | 1:16.65 | 1:56.33 | 2:37.34 | |||
2 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 39.30 | 1:22.86 | 2:08.52 | 2:51.87 | |||
3 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 39.91 | 1:23.61 | 2:07.98 | 2:52.02 | |||
4 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 40.21 | 1:24.43 | 2:08.54 | 2:53.46 | |||
5 | Louise Nielsen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 40.32 | 1:24.67 | 2:10.97 | 2:55.94 | |||
6 | Lyubov Bezlyudov | 1992 | Holstebro Svømme Club | 40.71 | 1:25.72 | 2:12.47 | 2:57.36 | |||
7 | Nina Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.03 | 1:25.76 | 2:13.38 | 2:59.53 | |||
8 | Monica Ganderup | 1993 | Holstebro Svømme Club | 41.93 | 1:28.90 | 2:16.48 | 3:03.68 | |||
9 | Hediye Sayli | 1993 | Odder IGF | 49.66 | 1:45.53 | 2:43.30 | 3:38.37 | |||
10 | Jannie Abildtrup | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 50.69 | 1:47.47 | 2:46.82 | 3:44.29 | |||
11 | Emma Dybkjær | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 59.05 | 2:03.68 | 3:10.00 | 4:14.17 | |||
Løb 21, 200m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 39.02 | 1:22.50 | 2:07.04 | 2:49.29 | |||
2 | Christina Dahl | 1989 | Swim Team Esbjerg | 39.30 | 1:22.88 | 2:06.01 | 2:49.37 | |||
3 | Tilde Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 42.53 | 1:27.17 | 2:13.56 | 2:59.99 | |||
4 | Cecilie Keseler | 1991 | Struer Svømmeklub | 49.22 | 1:43.20 | 2:37.49 | 3:29.81 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 03 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 22, 200m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 43.29 | 1:35.72 | 2:29.42 | 3:20.89 | |||
2 | Lasse Munkholm | 1996 | Struer Svømmeklub | 49.87 | 1:48.42 | 2:48.48 | 3:47.64 | |||
3 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 52.31 | 1:51.57 | 2:50.06 | 3:48.67 | |||
4 | Jeppe Vinther Larsen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 52.18 | 1:52.14 | 2:54.10 | 3:53.58 | |||
5 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 55.28 | 1:56.43 | 2:58.78 | 3:56.33 | |||
6 | Mathias F. Nielsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 53.75 | 1:55.74 | 2:58.31 | 3:56.56 | |||
7 | Lukas Birk Eriksen | 1997 | Herning Svømmeklub | 56.65 | 2:00.88 | 3:07.32 | 4:09.17 | |||
8 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 57.82 | 2:02.54 | 3:07.40 | 4:10.40 | |||
9 | Frederik Nielsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 59.22 | 2:05.76 | 3:11.18 | 4:11.26 | |||
10 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:00.02 | 2:07.15 | 3:12.79 | 4:18.19 | |||
11 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 59.69 | 2:06.33 | 3:12.81 | 4:21.90 | |||
Løb 22, 200m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Steffen Breinbjerg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 39.08 | 1:20.54 | 2:01.51 | 2:43.54 | |||
2 | Luca Pasquali | 1994 | Thisted Svømmeklub | 42.91 | 1:31.07 | 2:18.53 | 3:03.05 | |||
3 | Jeppe Høgild | 1994 | Vildbjerg Svømmeklub | 41.67 | 1:28.51 | 2:16.30 | 3:03.44 | |||
4 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 41.74 | 1:28.65 | 2:17.81 | 3:07.08 | |||
5 | Kristian Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 43.02 | 1:33.62 | 2:25.17 | 3:15.08 | |||
6 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 45.38 | 1:35.35 | 2:27.99 | 3:18.21 | |||
7 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 46.59 | 1:38.71 | 2:30.96 | 3:21.94 | |||
8 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 46.77 | 1:38.17 | 2:31.78 | 3:26.20 | |||
9 | Mark Lyng | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 48.47 | 1:44.48 | 2:40.78 | 3:35.20 | |||
10 | Kenneth Vilholdt | 1994 | Horsens Svømmeklub | 49.44 | 1:46.65 | 2:43.00 | 3:38.80 | |||
11 | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | 49.95 | 1:51.30 | 2:49.47 | 3:42.98 | |||
12 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 51.12 | 1:49.78 | 2:49.43 | 3:43.06 | |||
13 | Daniel Leutscher | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 50.87 | 1:49.12 | 2:48.52 | 3:44.41 | |||
14 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 52.24 | 1:54.74 | 2:56.04 | 3:56.11 | |||
15 | Klaus Sand Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 56.38 | 2:02.03 | 3:08.66 | 4:14.97 | |||
- | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v. 150 meter | |||||
Løb 22, 200m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 35.90 | 1:14.95 | 1:53.88 | 2:34.15 | |||
2 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 39.92 | 1:23.94 | 2:07.61 | 2:51.87 | |||
3 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 40.12 | 1:25.92 | 2:11.72 | 2:55.69 | |||
4 | Mathias Pedersen | 1992 | Randers Svømmeklub Neptun | 40.08 | 1:26.69 | 2:12.38 | 2:56.56 | |||
5 | Mikkel Schönfeld | 1993 | Swim Team Esbjerg | 40.08 | 1:26.00 | 2:12.03 | 2:56.83 | |||
6 | Jimmi Jønsson | 1993 | Holstebro Svømme Club | 40.52 | 1:25.69 | 2:12.95 | 2:59.02 | |||
7 | Aske Laurberg | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 40.30 | 1:26.18 | 2:13.65 | 3:00.27 | |||
8 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 41.40 | 1:27.75 | 2:15.00 | 3:01.75 | |||
9 | Christian Thor | 1992 | IHF Svømning | 40.65 | 1:26.81 | 2:14.31 | 3:02.45 | |||
10 | Gavin Anthony | 1993 | Struer Svømmeklub | 41.98 | 1:30.51 | 2:22.10 | 3:11.71 | |||
11 | Joachim Beck | 1993 | Viborg Svømme Klub | 45.41 | 1:35.75 | 2:27.18 | 3:14.20 | |||
12 | Uffe Loumand | 1993 | Holstebro Svømme Club | 45.37 | 1:36.88 | 2:27.76 | 3:14.94 | |||
13 | Magnus Kross | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.43 | 1:35.94 | 2:29.10 | 3:20.25 | |||
14 | Glenn Christiansen | 1992 | Svømmeklubben Grindsted | 47.27 | 1:39.12 | 2:33.09 | 3:30.07 | |||
15 | Mads Kvistgaard | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 55.53 | 2:02.30 | 3:07.46 | 4:12.73 | |||
Løb 22, 200m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 34.15 | 1:12.69 | 1:51.59 | 2:29.26 | |||
2 | Steffan Hansen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 34.69 | 1:12.87 | 1:52.30 | 2:34.24 | |||
3 | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 35.15 | 1:15.39 | 1:56.66 | 2:36.31 | |||
4 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 36.40 | 1:16.91 | 1:57.97 | 2:39.92 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 03 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 13:09 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 23, 100m Medley, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 40.76 | 1:24.07 | |||||
2 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 41.40 | 1:26.37 | |||||
3 | Malene M. Pedersen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 43.67 | 1:27.08 | |||||
4 | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | 43.00 | 1:29.09 | |||||
5 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 42.83 | 1:29.29 | |||||
6 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 45.84 | 1:31.97 | |||||
7 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 43.84 | 1:32.01 | |||||
8 | Henriette Andersen | 1996 | Herning Svømmeklub | 42.07 | 1:32.86 | |||||
9 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 45.11 | 1:33.58 | |||||
10 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 43.89 | 1:34.16 | |||||
11 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Randers Svømmeklub Neptun | 40.59 | 1:34.29 | |||||
12 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.35 | 1:36.02 | |||||
13 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 45.23 | 1:37.52 | |||||
14 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 50.07 | 1:47.00 | |||||
15 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 53.86 | 1:48.96 | |||||
16 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 53.24 | 1:49.28 | |||||
17 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 50.73 | 1:50.24 | |||||
18 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 56.34 | 1:52.65 | |||||
19 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 55.21 | 1:57.21 | |||||
20 | Sofie Schaaning Larsen | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:01.33 | 2:03.77 | |||||
21 | Pernille Schiøth | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:03.29 | 2:09.87 | |||||
- | Katrine M. Borum | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | Udsvøm mave 25m | |||||
- | Trine Dahl Kristensen | 1996 | IHF Svømning | DSQ | Afsl ryg mave 50m | |||||
- | Ida Garau | 1996 | Odder IGF | DSQ | Afsl ryg på mave 50m | |||||
- | Trine Thusgaard Andersen | 1996 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 23, 100m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.58 | 1:12.25 | |||||
2 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 33.70 | 1:13.60 | |||||
3 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 34.99 | 1:15.28 | |||||
4 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 35.00 | 1:16.55 | |||||
5 | Michelle Strand | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 37.52 | 1:18.56 | |||||
6 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 36.70 | 1:20.38 | |||||
7 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 35.92 | 1:20.47 | |||||
8 | Vicky Larsson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 37.45 | 1:20.85 | |||||
9 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 36.26 | 1:20.94 | |||||
10 | Christine Egebjerg Jensen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 38.67 | 1:22.23 | |||||
11 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.88 | 1:22.31 | |||||
12 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.70 | 1:22.76 | |||||
13 | Pernille Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.29 | 1:23.36 | |||||
14 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 39.94 | 1:25.29 | |||||
15 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.69 | 1:25.61 | |||||
16 | Sara Mogensen | 1995 | Randers Svømmeklub Neptun | 40.53 | 1:25.76 | |||||
17 | Pernille Pedersen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 40.86 | 1:26.35 | |||||
18 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 40.51 | 1:26.44 | |||||
19 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 42.57 | 1:28.88 | |||||
20 | Katharina Madsen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 42.35 | 1:29.57 | |||||
21 | Maja Hammer | 1995 | Holstebro Svømme Club | 42.59 | 1:30.67 | |||||
22 | Sophie Pagh | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 44.48 | 1:30.94 | |||||
23 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 45.42 | 1:31.07 | |||||
24 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.84 | 1:31.15 | |||||
25 | Sofie Grønlund | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 45.34 | 1:32.88 | |||||
26 | Emilie Christensen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 44.81 | 1:33.46 | |||||
27 | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | Swim Team Esbjerg | 43.97 | 1:33.58 | |||||
28 | Camilla Mortensen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 43.36 | 1:33.68 | |||||
29 | Daisy Lannie | 1994 | Odder IGF | 44.28 | 1:34.49 | |||||
30 | Laura Bornhøft | 1995 | Horsens Svømmeklub | 44.21 | 1:35.35 | |||||
31 | Laura Westergaard | 1995 | Horsens Svømmeklub | 43.89 | 1:36.54 | |||||
32 | Nadja Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 47.97 | 1:37.14 | |||||
33 | Maria Frost Nielsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 46.11 | 1:38.11 | |||||
34 | Frederikke Kofoed | 1995 | Swim Team Esbjerg | 47.77 | 1:38.17 | |||||
35 | Ida Rosenlund Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 45.80 | 1:39.37 | |||||
36 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 48.08 | 1:40.98 | |||||
37 | Katrine Albæk | 1995 | Herning Svømmeklub | 49.55 | 1:42.35 | |||||
38 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 47.91 | 1:42.78 | |||||
39 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 47.26 | 1:43.27 | |||||
40 | Michelle Lesler | 1994 | Herning Svømmeklub | 52.02 | 1:49.31 | |||||
41 | Nanna Jensen | 1995 | Snedsted Svømmeklub | 57.97 | 2:03.77 | |||||
- | Henriette Kusk | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | Udsvøm mave 25m | |||||
- | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | 1 hånd vending 25m | |||||
Løb 23, 100m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 31.34 | 1:06.19 | |||||
2 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 33.64 | 1:10.42 | |||||
3 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 33.74 | 1:12.95 | |||||
4 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 35.02 | 1:13.24 | |||||
5 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | Swim Team Esbjerg | 34.11 | 1:14.42 | |||||
6 | Bolette Lisbygd | 1992 | Holstebro Svømme Club | 35.05 | 1:14.45 | |||||
7 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 34.98 | 1:14.78 | |||||
8 | Nina Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.66 | 1:14.84 | |||||
9 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 35.31 | 1:15.72 | |||||
10 | Marie Bukholt Byskov | 1993 | Holstebro Svømme Club | 35.98 | 1:16.37 | |||||
11 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 34.84 | 1:16.46 | |||||
12 | Nanna M. Christiansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 35.13 | 1:16.70 | |||||
13 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.66 | 1:16.98 | |||||
14 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 36.59 | 1:18.03 | |||||
15 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 37.66 | 1:18.62 | |||||
16 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 37.94 | 1:19.59 | |||||
17 | Lyubov Bezlyudov | 1992 | Holstebro Svømme Club | 39.50 | 1:19.77 | |||||
18 | Monica Ganderup | 1993 | Holstebro Svømme Club | 38.78 | 1:19.89 | |||||
19 | Simone Handberg Thomsen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 36.74 | 1:20.44 | |||||
20 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 39.44 | 1:22.44 | |||||
21 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 37.78 | 1:22.71 | |||||
22 | Katrine R. Jensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 40.19 | 1:23.00 | |||||
23 | Lena Hansen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.85 | 1:23.44 | |||||
24 | Marie Nannerup | 1992 | Durup IF | 37.00 | 1:24.11 | |||||
25 | Natasha Clausen | 1993 | Odder IGF | 41.11 | 1:25.92 | |||||
26 | Nanna N. Nielsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 44.30 | 1:36.31 | |||||
27 | Emma Dybkjær | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 45.32 | 1:38.50 | |||||
28 | Jeanette Stanley Junker | 1992 | Odder IGF | 47.29 | 1:39.16 | |||||
29 | Malou Kortegaard Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 45.42 | 1:39.50 | |||||
30 | Hediye Sayli | 1993 | Odder IGF | 49.34 | 1:39.73 | |||||
31 | Christina Knudsen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 48.01 | 1:43.09 | |||||
32 | Jannie Abildtrup | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 50.24 | 1:46.77 | |||||
Løb 23, 100m Medley, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 33.61 | 1:11.22 | |||||
2 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 34.91 | 1:16.42 | |||||
3 | Tilde Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 38.20 | 1:17.64 | |||||
4 | Katrine Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 37.31 | 1:19.24 | |||||
5 | Christina Dahl | 1989 | Swim Team Esbjerg | 39.63 | 1:22.02 | |||||
6 | Jannie Krog | 1986 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.01 | 1:23.28 | |||||
7 | Cecilie Keseler | 1991 | Struer Svømmeklub | 40.70 | 1:27.40 | |||||
8 | Susanne Møller | 1988 | Struer Svømmeklub | 42.03 | 1:30.61 | |||||
9 | Louise Østergaard | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 46.30 | 1:30.69 | |||||
10 | Mie Borg-Hansen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 47.87 | 1:41.71 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 03 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 24, 100m Medley, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.71 | 1:16.95 | |||||
2 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 38.61 | 1:23.95 | |||||
3 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 40.93 | 1:25.32 | |||||
4 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 40.63 | 1:25.40 | |||||
5 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 42.87 | 1:32.39 | |||||
6 | Rued Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 45.17 | 1:34.17 | |||||
7 | Jens Høj Christiansen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 45.00 | 1:35.81 | |||||
8 | Jeppe Vinther Larsen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 51.48 | 1:39.61 | |||||
9 | Lasse Munkholm | 1996 | Struer Svømmeklub | 48.99 | 1:39.64 | |||||
10 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 48.97 | 1:40.97 | |||||
11 | Frederik Nielsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 49.22 | 1:43.66 | |||||
12 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 50.39 | 1:44.42 | |||||
13 | Lukas Birk Eriksen | 1997 | Herning Svømmeklub | 50.35 | 1:46.25 | |||||
14 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 51.48 | 1:50.58 | |||||
15 | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 56.15 | 1:54.79 | |||||
16 | Rasmus Altofte Svendsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:19.77 | 2:42.32 | |||||
17 | Frederik Vejby Nielsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:39.20 | 2:52.03 | |||||
- | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | DSQ | 2 armt u vand eft 50 | |||||
Løb 24, 100m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Steffen Breinbjerg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 32.34 | 1:06.74 | |||||
2 | Jeppe Høgild | 1994 | Vildbjerg Svømmeklub | 34.45 | 1:14.38 | |||||
3 | Mads K. Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 34.72 | 1:14.82 | |||||
4 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 35.71 | 1:16.50 | |||||
5 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 35.15 | 1:16.83 | |||||
6 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 34.67 | 1:16.99 | |||||
7 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 36.01 | 1:18.20 | |||||
8 | Christoffer Dahl | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 35.75 | 1:18.70 | |||||
9 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 38.97 | 1:20.61 | |||||
10 | Luca Pasquali | 1994 | Thisted Svømmeklub | 39.78 | 1:22.49 | |||||
11 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.09 | 1:22.81 | |||||
12 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 42.41 | 1:24.07 | |||||
13 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 38.93 | 1:24.33 | |||||
14 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 41.34 | 1:24.72 | |||||
15 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 43.63 | 1:29.16 | |||||
16 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 43.35 | 1:29.63 | |||||
17 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 42.86 | 1:29.94 | |||||
18 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 41.82 | 1:32.38 | |||||
19 | Simon Didriksen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 43.15 | 1:33.38 | |||||
20 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 39.85 | 1:34.03 | |||||
21 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.54 | 1:34.41 | |||||
22 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 44.20 | 1:34.90 | |||||
23 | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | 45.32 | 1:35.12 | |||||
24 | René Hjelmholm | 1994 | Swim Team Esbjerg | 44.09 | 1:36.71 | |||||
25 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 46.97 | 1:37.40 | |||||
26 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 46.03 | 1:37.85 | |||||
27 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 48.76 | 1:37.97 | |||||
28 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 45.05 | 1:38.52 | |||||
29 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 46.34 | 1:39.20 | |||||
30 | Benjamin Andersson | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 48.91 | 1:39.64 | |||||
31 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 48.72 | 1:39.66 | |||||
32 | Klaus Sand Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 55.49 | 1:48.32 | |||||
- | Daniel Leutscher | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | 2 armt. u. vand i br | |||||
Løb 24, 100m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 30.25 | 1:04.96 | |||||
2 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | Struer Svømmeklub | 30.05 | 1:05.65 | |||||
3 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 32.92 | 1:07.43 | |||||
4 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 33.53 | 1:07.99 | |||||
5 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.74 | 1:08.15 | |||||
6 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | Lyseng IF | 31.82 | 1:08.43 | |||||
7 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 31.81 | 1:09.10 | |||||
8 | Ole Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 33.77 | 1:10.06 | |||||
9 | Kristian Trier Nipper | 1992 | Holstebro Svømme Club | 33.92 | 1:11.80 | |||||
10 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 32.02 | 1:11.96 | |||||
11 | Michael Bach | 1993 | Thisted Svømmeklub | 33.92 | 1:13.32 | |||||
12 | Morten Pilgaard Pedersen | 1993 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.36 | 1:14.36 | |||||
13 | Anton B. Pedersen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.14 | 1:14.62 | |||||
14 | Jimmi Jønsson | 1993 | Holstebro Svømme Club | 35.36 | 1:14.82 | |||||
15 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 35.58 | 1:16.76 | |||||
16 | Troels Bang-Christensen | 1992 | IHF Svømning | 36.39 | 1:16.84 | |||||
17 | Søren L. Knudsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 36.15 | 1:16.91 | |||||
18 | Mads Lauridsen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 36.05 | 1:18.70 | |||||
19 | Aske Laurberg | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 39.57 | 1:20.54 | |||||
20 | Joachim Beck | 1993 | Viborg Svømme Klub | 38.44 | 1:21.10 | |||||
21 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 39.33 | 1:21.26 | |||||
22 | Daniel Brusen Nielsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 39.43 | 1:21.52 | |||||
23 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 39.67 | 1:22.21 | |||||
24 | Gavin Anthony | 1993 | Struer Svømmeklub | 39.34 | 1:22.48 | |||||
25 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 39.88 | 1:24.28 | |||||
26 | Andreas Olling | 1993 | Struer Svømmeklub | 39.22 | 1:25.01 | |||||
27 | Kasper Tobiasen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 39.33 | 1:25.51 | |||||
28 | Søren Ø Andersen | 1993 | Struer Svømmeklub | 41.92 | 1:27.66 | |||||
29 | Glenn Christiansen | 1992 | Svømmeklubben Grindsted | 46.33 | 1:35.55 | |||||
30 | Jesper Jeppesen | 1992 | Snedsted Svømmeklub | 48.85 | 1:38.94 | |||||
- | Morten H. Timmermann | 1992 | Lyseng IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 24, 100m Medley, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 28.72 | 1:01.67 | |||||
2 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 29.64 | 1:05.23 | |||||
3 | Philip Dreyer | 1990 | Holstebro Svømme Club | 29.86 | 1:05.35 | |||||
4 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 32.44 | 1:06.53 | |||||
5 | Alexander Pazdecki | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 31.97 | 1:07.31 | |||||
6 | Christian J. Erichsen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 31.70 | 1:08.10 | |||||
7 | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 33.25 | 1:08.95 | |||||
8 | Christian T. Thomsen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 33.86 | 1:12.01 | |||||
9 | Niels K. Jensen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 32.28 | 1:12.09 | |||||
10 | Lasse B. Høgild | 1989 | Vildbjerg Svømmeklub | 32.37 | 1:12.21 | |||||
11 | Mike Torsland Pedersen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 34.06 | 1:12.82 | |||||
12 | Thomas Abildsten | 1990 | Svømmeklubben Grindsted | 35.92 | 1:17.48 | |||||
13 | Martin Lægaard Poulsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 35.17 | 1:18.77 | |||||
14 | Allan Pedersen | 1985 | Struer Svømmeklub | 38.35 | 1:20.13 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 03 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 14:18 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 25, 200m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 38.82 | 1:21.60 | 2:05.59 | 2:49.70 | |||
2 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 42.25 | 1:26.64 | 2:11.71 | 2:55.21 | |||
3 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 43.32 | 1:29.78 | 2:15.93 | 2:58.97 | |||
4 | Stine Mary Vissing | 1997 | Randers Svømmeklub Neptun | 43.64 | 1:29.89 | 2:15.66 | 2:59.18 | |||
5 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Randers Svømmeklub Neptun | 43.42 | 1:30.32 | 2:17.48 | 3:02.39 | |||
6 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 43.64 | 1:29.74 | 2:17.13 | 3:03.18 | |||
7 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 48.62 | 1:39.86 | 2:34.46 | 3:26.66 | |||
8 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 49.32 | 1:44.74 | 2:39.13 | 3:28.41 | |||
9 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 55.28 | 1:52.13 | 2:47.39 | 3:41.13 | |||
10 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 56.98 | 1:58.91 | 3:00.01 | 3:59.12 | |||
- | Johanne Nielsen | 1996 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ej berøring v. 75 me | |||||
Løb 25, 200m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 34.90 | 1:12.00 | 1:49.45 | 2:25.95 | |||
2 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 35.75 | 1:13.31 | 1:51.19 | 2:27.25 | |||
3 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.83 | 1:14.37 | 1:53.37 | 2:32.62 | |||
4 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 36.36 | 1:17.03 | 1:57.70 | 2:37.91 | |||
5 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 37.74 | 1:18.09 | 1:59.79 | 2:41.55 | |||
6 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 38.24 | 1:21.35 | 2:04.98 | 2:46.89 | |||
7 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 40.54 | 1:22.47 | 2:05.85 | 2:47.91 | |||
8 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 39.69 | 1:23.12 | 2:07.03 | 2:49.04 | |||
9 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 40.22 | 1:23.40 | 2:08.09 | 2:50.26 | |||
10 | Mette Rasmussen | 1994 | Svømmeklubben Grindsted | 38.53 | 1:21.55 | 2:06.80 | 2:50.78 | |||
11 | Amalie Sørensen | 1994 | Odder IGF | 40.06 | 1:23.14 | 2:07.59 | 2:50.97 | |||
12 | Cecilie Christensen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.96 | 1:23.72 | 2:07.89 | 2:52.36 | |||
13 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.08 | 1:25.55 | 2:10.17 | 2:53.93 | |||
14 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 42.40 | 1:27.68 | 2:13.51 | 2:57.16 | |||
15 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.40 | 1:28.72 | 2:15.16 | 2:57.69 | |||
16 | Mathilde D. Jørgensen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 42.81 | 1:28.56 | 2:16.10 | 3:01.06 | |||
17 | Anna Jessen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 45.58 | 1:32.68 | 2:19.43 | 3:03.82 | |||
18 | Henriette Høg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 46.24 | 1:34.83 | 2:23.43 | 3:10.08 | |||
19 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 45.62 | 1:35.11 | 2:25.42 | 3:14.24 | |||
20 | Daisy Lannie | 1994 | Odder IGF | 48.80 | 1:42.46 | 2:36.22 | 3:27.88 | |||
21 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 49.58 | 1:48.49 | 2:46.37 | 3:43.22 | |||
22 | Nanna Jensen | 1995 | Snedsted Svømmeklub | 55.95 | 2:00.91 | 3:10.46 | 4:13.20 | |||
Løb 25, 200m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 34.53 | 1:10.81 | 1:46.60 | 2:22.33 | |||
2 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 35.13 | 1:12.16 | 1:49.65 | 2:26.90 | |||
3 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 35.32 | 1:12.90 | 1:51.48 | 2:29.06 | |||
4 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | Struer Svømmeklub | 36.40 | 1:16.52 | 1:56.81 | 2:36.51 | |||
5 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 37.22 | 1:17.12 | 1:57.65 | 2:37.90 | |||
6 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 37.83 | 1:18.04 | 1:58.97 | 2:38.08 | |||
7 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 38.30 | 1:19.00 | 2:00.44 | 2:41.11 | |||
8 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 40.70 | 1:22.24 | 2:03.56 | 2:43.02 | |||
9 | Malene Knudsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 37.60 | 1:18.99 | 2:01.25 | 2:43.15 | |||
10 | Nina Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.96 | 1:19.76 | 2:02.29 | 2:43.75 | |||
11 | Katrine R. Jensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 41.20 | 1:24.84 | 2:08.78 | 2:51.91 | |||
12 | Emma Kaalund | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 42.08 | 1:27.14 | 2:12.88 | 2:56.20 | |||
13 | Kristina Larsen | 1993 | Struer Svømmeklub | 41.20 | 1:25.64 | 2:11.69 | 2:56.42 | |||
14 | Emma Dybkjær | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 51.44 | 1:46.05 | 2:39.24 | 3:27.53 | |||
Løb 25, 200m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | Holstebro Svømme Club | 34.90 | 1:13.36 | 1:52.62 | 2:32.16 | |||
2 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 37.59 | 1:17.51 | 1:58.58 | 2:39.40 | |||
3 | Karina Daarbak | 1989 | Swim Team Esbjerg | 37.95 | 1:18.84 | 2:00.28 | 2:41.99 | |||
4 | Cecilie Keseler | 1991 | Struer Svømmeklub | 44.84 | 1:32.21 | 2:19.71 | 3:05.86 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 03 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 26, 200m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 41.12 | 1:24.54 | 2:08.35 | 2:50.07 | |||
2 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 43.06 | 1:28.51 | 2:14.62 | 3:00.33 | |||
3 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 45.89 | 1:34.90 | 2:24.79 | 3:11.16 | |||
4 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 48.31 | 1:40.01 | 2:30.49 | 3:18.03 | |||
5 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 47.69 | 1:38.74 | 2:31.87 | 3:21.91 | |||
6 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 48.92 | 1:40.84 | 2:32.01 | 3:23.47 | |||
7 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 51.30 | 1:47.89 | 2:43.88 | 3:36.27 | |||
8 | Sebastian K. Jespersen | 1996 | Odder IGF | 53.14 | 1:49.62 | 2:47.22 | 3:38.98 | |||
9 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:00.96 | 2:07.98 | 3:15.16 | 4:16.52 | |||
10 | Niels Rich | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:15.00 | 2:30.64 | 3:46.73 | 5:00.22 | |||
- | Johan Boye | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | Ej berøring 175m | |||||
- | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | Ej berøring 75m | |||||
Løb 26, 200m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 34.80 | 1:12.38 | 1:48.86 | 2:24.51 | |||
2 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 35.50 | 1:14.45 | 1:54.68 | 2:35.27 | |||
3 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 41.03 | 1:24.91 | 2:08.72 | 2:50.51 | |||
4 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.01 | 1:24.61 | 2:08.49 | 2:50.81 | |||
5 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 42.07 | 1:25.07 | 2:09.37 | 2:51.98 | |||
6 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 41.47 | 1:27.91 | 2:16.10 | 3:00.49 | |||
7 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 41.92 | 1:28.11 | 2:14.94 | 3:01.15 | |||
8 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 45.38 | 1:32.72 | 2:21.09 | 3:07.61 | |||
9 | René Hjelmholm | 1994 | Swim Team Esbjerg | 45.40 | 1:39.14 | 2:35.73 | 3:31.32 | |||
- | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | DSQ | Fl.armt.vending 150m | |||||
Løb 26, 200m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 31.56 | 1:06.00 | 1:41.88 | 2:17.25 | |||
2 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.87 | 1:08.45 | 1:45.90 | 2:22.28 | |||
3 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | Struer Svømmeklub | 33.51 | 1:09.57 | 1:47.27 | 2:24.37 | |||
4 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 34.47 | 1:11.88 | 1:49.27 | 2:26.05 | |||
5 | Claus Fastrup | 1993 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.25 | 1:14.72 | 1:53.01 | 2:29.97 | |||
6 | Simon Kildahl Lauritsen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 36.19 | 1:15.04 | 1:54.67 | 2:33.37 | |||
7 | Matias Engdal Christensen | 1993 | Lyseng IF | 36.91 | 1:17.35 | 1:58.12 | 2:36.56 | |||
8 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 35.38 | 1:16.46 | 1:57.86 | 2:38.51 | |||
9 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 42.37 | 1:27.06 | 2:09.67 | 2:51.55 | |||
10 | Christian Thor | 1992 | IHF Svømning | 39.30 | 1:23.11 | 2:08.08 | 2:51.95 | |||
11 | Søren L. Knudsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 41.90 | 1:26.58 | 2:11.78 | 2:54.07 | |||
12 | Anton Sørensen | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.11 | 1:26.91 | 2:11.23 | 2:55.00 | |||
Løb 26, 200m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 31.94 | 1:06.66 | 1:41.01 | 2:15.64 | |||
2 | Steffan Hansen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 35.31 | 1:11.99 | 1:49.39 | 2:24.85 | |||
3 | Niels K. Jensen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 35.49 | 1:14.21 | 1:53.83 | 2:32.25 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 03 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 16:56 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 27, 50m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 32.43 | ||||||
2 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 32.66 | ||||||
3 | Malene M. Pedersen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 34.47 | ||||||
4 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 34.52 | ||||||
5 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 35.08 | ||||||
6 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 35.26 | ||||||
7 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 35.73 | ||||||
8 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 36.07 | ||||||
9 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.58 | ||||||
10 | Trine Thusgaard Andersen | 1996 | Struer Svømmeklub | 36.72 | ||||||
11 | Trine Dahl Kristensen | 1996 | IHF Svømning | 36.74 | ||||||
12 | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | 36.86 | ||||||
13 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 37.21 | ||||||
14 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 37.38 | ||||||
15 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 37.69 | ||||||
16 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 38.07 | ||||||
17 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 38.63 | ||||||
18 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 38.89 | ||||||
19 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 39.13 | ||||||
20 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 40.42 | ||||||
21 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 40.69 | ||||||
22 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 42.08 | ||||||
23 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 43.63 | ||||||
24 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 43.73 | ||||||
25 | Cecilie Stefansen | 1997 | IHF Svømning | 43.79 | ||||||
26 | Alberte Kristensen | 1996 | Snedsted Svømmeklub | 44.05 | ||||||
27 | Nina Jørgensen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.14 | ||||||
28 | Johanne Nielsen | 1996 | Herning Svømmeklub | 44.82 | ||||||
29 | Anne Cathrine Thomsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 45.65 | ||||||
30 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 46.54 | ||||||
31 | Nanna Fredegod Pedersen | 1996 | Herning Svømmeklub | 46.68 | ||||||
32 | Sofie Møller | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 47.46 | ||||||
33 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 47.69 | ||||||
34 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 48.31 | ||||||
35 | Agnete Bie Westphael | 1997 | IHF Svømning | 48.86 | ||||||
36 | Sidsel Thomsen | 1997 | IHF Svømning | 49.19 | ||||||
37 | Ida Garau | 1996 | Odder IGF | 49.28 | ||||||
38 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 50.32 | ||||||
39 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 50.61 | ||||||
40 | Pernille Schiøth | 1996 | Herning Svømmeklub | 50.70 | ||||||
41 | Sofie Schaaning Larsen | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 51.58 | ||||||
42 | Michelle Haarhr Toft | 1996 | Struer Svømmeklub | 55.53 | ||||||
Løb 27, 50m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 28.84 | ||||||
2 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 29.31 | ||||||
3 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 30.09 | ||||||
4 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 30.59 | ||||||
5 | Vicky Larsson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 30.78 | ||||||
6 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 31.01 | ||||||
7 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 31.02 | ||||||
8 | Michelle Strand | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 31.23 | ||||||
9 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.54 | ||||||
10 | Mette Rasmussen | 1994 | Svømmeklubben Grindsted | 31.68 | ||||||
11 | Christine Egebjerg Jensen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 31.71 | ||||||
12 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 31.77 | ||||||
13 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 31.86 | ||||||
14 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 31.87 | ||||||
15 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 32.07 | ||||||
16 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.13 | ||||||
17 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 33.39 | ||||||
18 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.41 | ||||||
19 | Mathilde D. Jørgensen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 33.63 | ||||||
20 | Amalie Sørensen | 1994 | Odder IGF | 33.72 | ||||||
21 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 33.81 | ||||||
22 | Pernille Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 33.91 | ||||||
23 | Pernille Pedersen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 34.34 | ||||||
24 | Cecilie Christensen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 34.48 | ||||||
25 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 34.56 | ||||||
26 | Katharina Madsen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 35.06 | ||||||
27 | Maria Pedersen | 1995 | Randers Svømmeklub Neptun | 35.12 | ||||||
28 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 35.34 | ||||||
29 | Sophie Pagh | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 35.46 | ||||||
29 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 35.46 | ||||||
31 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 35.60 | ||||||
32 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.01 | ||||||
33 | Camilla Mortensen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 36.32 | ||||||
34 | Sofie Grønlund | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 36.59 | ||||||
35 | Frederikke Kofoed | 1995 | Swim Team Esbjerg | 36.61 | ||||||
36 | Henriette Kusk | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.76 | ||||||
37 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 36.79 | ||||||
38 | Maja Hammer | 1995 | Holstebro Svømme Club | 37.17 | ||||||
39 | Anna Jessen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 37.81 | ||||||
40 | Nadja Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 37.83 | ||||||
41 | Malene Dahlhus | 1995 | Horsens Svømmeklub | 37.92 | ||||||
42 | Maria Frost Nielsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 38.08 | ||||||
43 | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | Swim Team Esbjerg | 38.34 | ||||||
44 | Ida Bylov Steensgaard | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 38.58 | ||||||
45 | Daisy Lannie | 1994 | Odder IGF | 38.89 | ||||||
46 | Laura Westergaard | 1995 | Horsens Svømmeklub | 39.08 | ||||||
47 | Katrine Albæk | 1995 | Herning Svømmeklub | 39.31 | ||||||
48 | Jeanne Kirk Grundmann | 1994 | Viborg Svømme Klub | 39.32 | ||||||
49 | Henriette Høg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 39.33 | ||||||
50 | Michelle Lesler | 1994 | Herning Svømmeklub | 40.01 | ||||||
51 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 40.24 | ||||||
52 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 40.58 | ||||||
53 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 40.84 | ||||||
54 | Ida Rosenlund Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 41.62 | ||||||
55 | Nanna Jensen | 1995 | Snedsted Svømmeklub | 43.36 | ||||||
56 | Lotte Sørensen | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 44.32 | ||||||
57 | Kimmie Larsen | 1994 | Durup IF | 48.16 | ||||||
58 | Louise Holt | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 49.13 | ||||||
Løb 27, 50m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 29.39 | ||||||
2 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 29.49 | ||||||
3 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | Struer Svømmeklub | 29.63 | ||||||
4 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 30.05 | ||||||
5 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | Swim Team Esbjerg | 30.11 | ||||||
6 | Bolette Lisbygd | 1992 | Holstebro Svømme Club | 30.26 | ||||||
7 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 30.32 | ||||||
8 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 30.37 | ||||||
9 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 30.38 | ||||||
10 | Marlene Hindsted | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.60 | ||||||
11 | Marie Bukholt Byskov | 1993 | Holstebro Svømme Club | 30.61 | ||||||
12 | Malene Knudsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 30.99 | ||||||
13 | Nanna M. Christiansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 31.03 | ||||||
14 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 31.07 | ||||||
15 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 31.31 | ||||||
16 | Nina Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 31.59 | ||||||
17 | Katrine R. Jensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 31.67 | ||||||
18 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 31.71 | ||||||
18 | Louise Nielsen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 31.71 | ||||||
20 | Monica Ganderup | 1993 | Holstebro Svømme Club | 31.93 | ||||||
21 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 32.00 | ||||||
22 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 32.04 | ||||||
23 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 32.15 | ||||||
24 | Lyubov Bezlyudov | 1992 | Holstebro Svømme Club | 32.25 | ||||||
25 | Diana D. Johansen | 1992 | Odder IGF | 32.62 | ||||||
26 | Simone Handberg Thomsen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 32.70 | ||||||
27 | Nanna Bach | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 32.73 | ||||||
28 | Lena Hansen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 32.76 | ||||||
29 | Kristina Larsen | 1993 | Struer Svømmeklub | 34.02 | ||||||
30 | Natasha Clausen | 1993 | Odder IGF | 34.07 | ||||||
31 | Malou Kortegaard Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 35.83 | ||||||
32 | Merete Østergaard | 1993 | Snedsted Svømmeklub | 36.74 | ||||||
33 | Jeanette Stanley Junker | 1992 | Odder IGF | 37.79 | ||||||
34 | Nanna N. Nielsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 37.84 | ||||||
35 | Emilie Forsberg | 1993 | Horsens Svømmeklub | 39.42 | ||||||
36 | Hediye Sayli | 1993 | Odder IGF | 41.12 | ||||||
37 | Jannie Abildtrup | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 43.37 | ||||||
- | Christina Knudsen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 27, 50m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | Holstebro Svømme Club | 28.79 | ||||||
2 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 29.55 | ||||||
3 | Katarina S. Thomsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 29.88 | ||||||
4 | Karina Daarbak | 1989 | Swim Team Esbjerg | 31.17 | ||||||
5 | Tilde Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 31.77 | ||||||
6 | Katrine Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 32.09 | ||||||
7 | Louise Østergaard | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 35.57 | ||||||
8 | Susanne Møller | 1988 | Struer Svømmeklub | 36.11 | ||||||
9 | Mie Borg-Hansen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 38.92 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 03 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 16:03 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 28, 50m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.03 | ||||||
2 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 32.43 | ||||||
3 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 33.77 | ||||||
4 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 34.32 | ||||||
5 | Rued Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 34.90 | ||||||
6 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.39 | ||||||
7 | Jeppe Vinther Larsen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.34 | ||||||
8 | Jens Høj Christiansen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.74 | ||||||
9 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 38.23 | ||||||
10 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 38.93 | ||||||
11 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 38.94 | ||||||
12 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 39.24 | ||||||
13 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 39.75 | ||||||
14 | Lasse Munkholm | 1996 | Struer Svømmeklub | 40.31 | ||||||
15 | Mathias F. Nielsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 40.53 | ||||||
16 | Lukas Birk Eriksen | 1997 | Herning Svømmeklub | 42.76 | ||||||
17 | Sebastian K. Jespersen | 1996 | Odder IGF | 43.06 | ||||||
18 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.98 | ||||||
19 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 46.40 | ||||||
19 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 46.40 | ||||||
21 | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 47.39 | ||||||
22 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 50.85 | ||||||
23 | Johan Boye | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 56.11 | ||||||
24 | Niels Rich | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:01.27 | ||||||
25 | Frederik Vejby Nielsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:06.84 | ||||||
26 | Rasmus Altofte Svendsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:09.37 | ||||||
- | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 50m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 27.46 | ||||||
2 | Christoffer Dahl | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 27.53 | ||||||
3 | Steffen Breinbjerg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 28.87 | ||||||
4 | Jeppe Høgild | 1994 | Vildbjerg Svømmeklub | 29.22 | ||||||
5 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 30.03 | ||||||
6 | Mads K. Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 30.09 | ||||||
7 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 30.22 | ||||||
8 | Kristian Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 30.86 | ||||||
9 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 31.11 | ||||||
10 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 31.23 | ||||||
11 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 31.55 | ||||||
12 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 31.71 | ||||||
13 | Luca Pasquali | 1994 | Thisted Svømmeklub | 31.81 | ||||||
14 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.03 | ||||||
15 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 32.66 | ||||||
16 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.14 | ||||||
17 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 33.39 | ||||||
18 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 33.85 | ||||||
19 | Mikkel Pedersen | 1994 | Thisted Svømmeklub | 34.00 | ||||||
20 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 34.63 | ||||||
21 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 35.00 | ||||||
21 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 35.00 | ||||||
23 | Mathias T. Andersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 35.07 | ||||||
24 | Mark Lyng | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.11 | ||||||
25 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 35.25 | ||||||
26 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 35.31 | ||||||
27 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.59 | ||||||
28 | Kenneth Vilholdt | 1994 | Horsens Svømmeklub | 35.79 | ||||||
29 | René Hjelmholm | 1994 | Swim Team Esbjerg | 36.18 | ||||||
30 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 36.38 | ||||||
31 | Rasmus Falk Pedersen | 1995 | Durup IF | 36.76 | ||||||
32 | Benjamin Andersson | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.88 | ||||||
33 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.42 | ||||||
34 | Simon Didriksen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 37.44 | ||||||
35 | Klaus Sand Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 37.99 | ||||||
36 | Daniel Leutscher | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.67 | ||||||
37 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.82 | ||||||
38 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 39.87 | ||||||
39 | Morten Neyneman | 1994 | Thisted Svømmeklub | 39.96 | ||||||
40 | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | 40.18 | ||||||
41 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.21 | ||||||
42 | Lars Jeppesen | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 44.21 | ||||||
43 | Jonas Birk | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 45.11 | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 26.18 | ||||||
2 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | Struer Svømmeklub | 26.37 | ||||||
2 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 26.37 | ||||||
4 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 26.62 | ||||||
5 | Martin Skårup Wind | 1992 | Viborg Svømme Klub | 26.71 | ||||||
6 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 26.76 | ||||||
7 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 26.91 | ||||||
8 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | Lyseng IF | 26.93 | ||||||
9 | Anders Søgaard | 1992 | IHF Svømning | 27.02 | ||||||
10 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 27.12 | ||||||
11 | Kristian Trier Nipper | 1992 | Holstebro Svømme Club | 27.47 | ||||||
12 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 27.50 | ||||||
13 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 28.05 | ||||||
14 | Matias Engdal Christensen | 1993 | Lyseng IF | 28.18 | ||||||
15 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 28.35 | ||||||
16 | Anton B. Pedersen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 28.55 | ||||||
17 | Simon Kildahl Lauritsen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 28.59 | ||||||
18 | Mathias Pedersen | 1992 | Randers Svømmeklub Neptun | 28.97 | ||||||
19 | Mads Lauridsen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 29.03 | ||||||
20 | Jimmi Jønsson | 1993 | Holstebro Svømme Club | 29.31 | ||||||
21 | Michael Bach | 1993 | Thisted Svømmeklub | 29.35 | ||||||
22 | Mikkel Schönfeld | 1993 | Swim Team Esbjerg | 29.54 | ||||||
23 | Anton Sørensen | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 29.86 | ||||||
24 | Mads Hopff | 1993 | Holstebro Svømme Club | 29.99 | ||||||
25 | Aske Laurberg | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 30.18 | ||||||
26 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 30.31 | ||||||
27 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 30.41 | ||||||
28 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 30.75 | ||||||
29 | Søren L. Knudsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 30.91 | ||||||
30 | Magnus Kross | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.02 | ||||||
31 | Uffe Loumand | 1993 | Holstebro Svømme Club | 31.03 | ||||||
32 | Gavin Anthony | 1993 | Struer Svømmeklub | 31.22 | ||||||
33 | Andreas Olling | 1993 | Struer Svømmeklub | 31.41 | ||||||
34 | Kasper Tobiasen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 31.42 | ||||||
35 | Christian Thor | 1992 | IHF Svømning | 31.49 | ||||||
36 | Morten H. Timmermann | 1992 | Lyseng IF | 31.56 | ||||||
37 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 31.88 | ||||||
38 | Daniel Brusen Nielsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 31.93 | ||||||
39 | Patrick Rolighed Bjerreg. | 1992 | Durup IF | 32.43 | ||||||
40 | Søren Ø Andersen | 1993 | Struer Svømmeklub | 33.87 | ||||||
41 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 34.41 | ||||||
42 | Glenn Christiansen | 1992 | Svømmeklubben Grindsted | 36.59 | ||||||
43 | Jesper Jeppesen | 1992 | Snedsted Svømmeklub | 37.28 | ||||||
44 | Emil Høj Christiansen | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.02 | ||||||
45 | Allan Jensen | 1993 | Snedsted Svømmeklub | 45.03 | ||||||
- | Mads Kvistgaard | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 50m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 25.06 | ||||||
2 | Philip Dreyer | 1990 | Holstebro Svømme Club | 25.30 | ||||||
3 | Alexander Pazdecki | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 26.18 | ||||||
4 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 26.37 | ||||||
5 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 26.40 | ||||||
6 | Rasmus Just | 1985 | Struer Svømmeklub | 26.51 | ||||||
7 | Christian J. Erichsen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 26.78 | ||||||
8 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 27.04 | ||||||
9 | Christian T. Thomsen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 27.63 | ||||||
10 | Daniel Westergård | 1990 | Silkeborg Svømmeklub | 27.73 | ||||||
11 | Lasse B. Høgild | 1989 | Vildbjerg Svømmeklub | 27.89 | ||||||
12 | Mike Torsland Pedersen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 28.03 | ||||||
13 | Christian Ladegaard | 1986 | Struer Svømmeklub | 28.07 | ||||||
14 | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 28.09 | ||||||
15 | Martin Lægaard Poulsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 28.36 | ||||||
16 | Allan Pedersen | 1985 | Struer Svømmeklub | 29.18 | ||||||
17 | Thomas Abildsten | 1990 | Svømmeklubben Grindsted | 31.91 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 03 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 16:44 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 29, 4x50m Frisvømning, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Odder Hippopotamus | 1994 | Odder IGF | 1:57.42 | ||||||
Susanne D. Johansen | 1995 | 29.15 | 29.15 | |||||||
Line Petersen | 1991 | 28.93 | 58.08 | |||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 29.35 | 1:27.43 | |||||||
Gigi W. Larsen | 1995 | 29.99 | 1:57.42 | |||||||
2 | Århuspiger 1 | 1994 | Swimteam Aarhus | 2:05.93 | ||||||
Marlene Hindsted | 1993 | 30.95 | 30.95 | |||||||
Charlotte Hindsted | 1995 | 31.04 | 1:01.99 | |||||||
Signe Kragelund | 1994 | 32.73 | 1:34.72 | |||||||
Charlotte Thor | 1995 | 31.21 | 2:05.93 | |||||||
3 | Team Reurts Returns | 1994 | Struer Svømmeklub | 2:12.38 | ||||||
Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | 30.42 | 30.42 | |||||||
Rikke Bauer Pedersen | 1994 | 31.30 | 1:01.72 | |||||||
Line Hatting | 1996 | 38.55 | 1:40.27 | |||||||
Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 32.11 | 2:12.38 | |||||||
4 | Swim Team Esbjerg Piger | 1994 | Swim Team Esbjerg | 2:16.39 | ||||||
Tukummeq Berthelsen | 1992 | 30.85 | 30.85 | |||||||
Mette Grauballe | 1995 | 31.50 | 1:02.35 | |||||||
Katharina Madsen | 1995 | 35.29 | 1:37.64 | |||||||
Emma Jacobsen Barlo | 1994 | 38.75 | 2:16.39 | |||||||
5 | Herning Killerwhales 1 | 1994 | Herning Svømmeklub | 2:19.93 | ||||||
Henriette Andersen | 1996 | 35.04 | 35.04 | |||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | |||||||||
Cecilia Hansen | 1997 | |||||||||
Sisse Sørensen | 1996 | 2:19.93 | 2:19.93 | |||||||
6 | Thisted SK 2 | 1994 | Thisted Svømmeklub | 2:21.46 | ||||||
Maria Søe Beith | 1996 | 34.90 | 34.90 | |||||||
Anna Jessen | 1995 | 36.38 | 1:11.28 | |||||||
Malene M. Pedersen | 1996 | 34.92 | 1:46.20 | |||||||
Helle Kjær | 1994 | 35.26 | 2:21.46 | |||||||
7 | Hsc 2 | 1994 | Holstebro Svømme Club | 2:25.78 | ||||||
Laura Funch | 1995 | 33.84 | 33.84 | |||||||
Dina Skou | 1996 | 38.94 | 1:12.78 | |||||||
Camilla Mortensen | 1995 | 37.01 | 1:49.79 | |||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 35.99 | 2:25.78 | |||||||
8 | Silkeborg Piger 2 | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 2:25.95 | ||||||
Sofie Gøttler | 1995 | 34.65 | 34.65 | |||||||
Katrine M. Johannsen | 1996 | 37.07 | 1:11.72 | |||||||
Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 17.03 | 1:28.75 | |||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 57.20 | 2:25.95 | |||||||
9 | Århuspiger 2 | 1994 | Swimteam Aarhus | 2:32.03 | ||||||
Cecilie Laursen | 1996 | 37.52 | 37.52 | |||||||
Emilie Søgaard | 1996 | |||||||||
Trine Dahl Kristensen | 1996 | |||||||||
Christina Mejlgaard | 1994 | 2:32.03 | 2:32.03 | |||||||
10 | Team Lise | 1994 | Struer Svømmeklub | 2:36.19 | ||||||
Julie Møller Nielsen | 1996 | 41.42 | 41.42 | |||||||
Trine Thusgaard Andersen | 1996 | 36.53 | 1:17.95 | |||||||
Mai Rossau Noer | 1997 | 43.73 | 2:01.68 | |||||||
Cecilie Keseler | 1991 | 34.51 | 2:36.19 | |||||||
11 | Horsens Piger | 1994 | Horsens Svømmeklub | 2:38.07 | ||||||
Laura Bornhøft | 1995 | 38.33 | 38.33 | |||||||
Emilie Forsberg | 1993 | 41.47 | 1:19.80 | |||||||
Malene Dahlhus | 1995 | 38.30 | 1:58.10 | |||||||
Laura Westergaard | 1995 | 39.97 | 2:38.07 | |||||||
12 | Århuspiger 3 | 1994 | Swimteam Aarhus | 2:46.67 | ||||||
Anna T. Kristensen | 1994 | 36.62 | 36.62 | |||||||
Sofie Schaaning Larsen | 1997 | 49.20 | 1:25.82 | |||||||
Katrine M. Borum | 1996 | 43.89 | 2:09.71 | |||||||
Henriette Kusk | 1994 | 36.96 | 2:46.67 | |||||||
13 | Struer Damer Team Soft Ic | 1994 | Struer Svømmeklub | 2:46.82 | ||||||
Kristina Larsen | 1993 | 34.40 | 34.40 | |||||||
Maria Frost Nielsen | 1994 | 38.29 | 1:12.69 | |||||||
Anne V Mikkelsen | 1997 | 39.67 | 1:52.36 | |||||||
Michelle Haarhr Toft | 1996 | 54.46 | 2:46.82 | |||||||
14 | Snedsted Power Girls 1 | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 3:00.88 | ||||||
Nanna Jensen | 1995 | 46.62 | 46.62 | |||||||
Michelle Karlson | 1994 | 51.22 | 1:37.84 | |||||||
Lotte Sørensen | 1994 | 47.63 | 2:25.47 | |||||||
Merete Østergaard | 1993 | 35.41 | 3:00.88 | |||||||
15 | Århuspiger 4 | 1994 | Swimteam Aarhus | 3:03.89 | ||||||
Nina Jørgensen | 1996 | 46.74 | 46.74 | |||||||
Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 51.64 | 1:38.38 | |||||||
Sidsel Lorenzen | 1996 | 40.48 | 2:18.86 | |||||||
Cecilie Stefansen | 1997 | 45.03 | 3:03.89 | |||||||
- | Herning Killerwhales 2 | 1994 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 29, 4x50m Frisvømning, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Swim Team Esbjerg Damer | 0 | Swim Team Esbjerg | 1:55.92 | ||||||
Nicole Møller | 1993 | 29.48 | 29.48 | |||||||
Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 29.12 | 58.60 | |||||||
Nanna M. Christiansen | 1993 | 29.80 | 1:28.40 | |||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 27.52 | 1:55.92 | |||||||
2 | Hsc 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 1:58.38 | ||||||
Katarina S. Thomsen | 1991 | 30.08 | 30.08 | |||||||
Marie Bukholt Byskov | 1993 | 29.74 | 59.82 | |||||||
Bolette Lisbygd | 1992 | 30.32 | 1:30.14 | |||||||
Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 28.24 | 1:58.38 | |||||||
3 | Thisted SK 1 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:00.85 | ||||||
Louise Østergaard Vinther | 1994 | 30.06 | 30.06 | |||||||
Katrine Yde Pedersen | 1993 | 31.17 | 1:01.23 | |||||||
Janni Overgaard | 1993 | 30.11 | 1:31.34 | |||||||
Christine M. Pedersen | 1993 | 29.51 | 2:00.85 | |||||||
4 | Silkeborg Piger | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:02.03 | ||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 30.26 | 30.26 | |||||||
Freja Østergaard | 1995 | |||||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | |||||||||
Runa Dalby | 1993 | 2:02.03 | 2:02.03 | |||||||
5 | Hsc 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:07.37 | ||||||
Simone Handberg Thomsen | 1992 | 32.54 | 32.54 | |||||||
Monica Ganderup | 1993 | 31.91 | 1:04.45 | |||||||
Malene Knudsen | 1993 | 30.56 | 1:35.01 | |||||||
Lyubov Bezlyudov | 1992 | 32.36 | 2:07.37 | |||||||
6 | Lyseng Piger | 1993 | Lyseng IF | 2:08.32 | ||||||
Mia Kynde | 1994 | 32.42 | 32.42 | |||||||
Tilde Brinkmann Jensen | 1991 | |||||||||
Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | |||||||||
Katrine Brinkmann Jensen | 1991 | 2:08.32 | 2:08.32 | |||||||
7 | Bakkens Piger | 0 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:08.86 | ||||||
Anna Krusell | 1994 | 32.72 | 32.72 | |||||||
Mathilde D. Jørgensen | 1994 | 33.64 | 1:06.36 | |||||||
Stephanie Branick | 1993 | 32.26 | 1:38.62 | |||||||
Marie Egebjerg Jensen | 1993 | 30.24 | 2:08.86 | |||||||
8 | 1900 Flying Dolphins | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:10.23 | ||||||
Jannie Krog | 1986 | 32.88 | 32.88 | |||||||
Lena Hansen | 1993 | 32.85 | 1:05.73 | |||||||
Nanna Bach | 1992 | 34.06 | 1:39.79 | |||||||
Nina Jørgensen | 1992 | 30.44 | 2:10.23 | |||||||
9 | Struers Gamle Sild | 0 | Struer Svømmeklub | 2:14.76 | ||||||
Susanne Møller | 1988 | 36.03 | 36.03 | |||||||
Louise Lysgaard | 1988 | |||||||||
Maria Thomsen | 1990 | |||||||||
Mia Rousing | 1990 | 2:14.76 | 2:14.76 | |||||||
10 | Grindsted Piger 1 | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 2:19.32 | ||||||
Sophie Pagh | 1995 | 35.77 | 35.77 | |||||||
Louise Østergaard | 1991 | 35.26 | 1:11.03 | |||||||
Malou Kortegaard Pedersen | 1993 | 36.28 | 1:47.31 | |||||||
Mette Rasmussen | 1994 | 32.01 | 2:19.32 | |||||||
11 | Grindsted Piger 2 | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 2:35.17 | ||||||
Sofie Grønlund | 1995 | 37.57 | 37.57 | |||||||
Nadja Christiansen | 1995 | 39.81 | 1:17.38 | |||||||
Mie Borg-Hansen | 1991 | 38.91 | 1:56.29 | |||||||
Christina Knudsen | 1993 | 38.88 | 2:35.17 | |||||||
12 | Odder Bulldogs | 0 | Odder IGF | 2:42.65 | ||||||
Daisy Lannie | 1994 | 39.10 | 39.10 | |||||||
Natasha Clausen | 1993 | 34.10 | 1:13.20 | |||||||
Ida Garau | 1996 | 59.03 | 2:12.23 | |||||||
Jeanette Stanley Junker | 1992 | 30.42 | 2:42.65 | |||||||
- | Odder Foxy Ladies | 0 | Odder IGF | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | |||||
Tilbe Kaya | 1995 | 36.19 | 36.19 | |||||||
- | Tempo Raiders | 0 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | |||||
Christina Lund | 1993 | 30.64 | 30.64 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 03 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 17:03 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 30, 4x50m Frisvømning, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Swim Team Esbjerg Drenge | 1994 | Swim Team Esbjerg | 2:02.07 | ||||||
Mathias Holm Sørensen | 1995 | 31.96 | 31.96 | |||||||
Mikkel Schönfeld | 1993 | 29.95 | 1:01.91 | |||||||
Ole Hansen | 1992 | 27.19 | 1:29.10 | |||||||
Thomas Schultz Nielsen | 1996 | 32.97 | 2:02.07 | |||||||
2 | 1900 Shark Attack | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:12.93 | ||||||
Magnus B. Pedersen | 1994 | 31.24 | 31.24 | |||||||
Jeppe Birn-Rydder | 1995 | 35.57 | 1:06.81 | |||||||
Sebastian Johansen | 1995 | 37.55 | 1:44.36 | |||||||
Anton B. Pedersen | 1993 | 28.57 | 2:12.93 | |||||||
3 | Odder Daffodil Drenge | 1994 | Odder IGF | 2:13.00 | ||||||
Simon Underlien | 1995 | 30.25 | 30.25 | |||||||
Victor Pedersen | 1997 | 34.93 | 1:05.18 | |||||||
Rasmus Nørgaard | 1995 | 16.85 | 1:22.03 | |||||||
Martin Hjelm | 1995 | 50.97 | 2:13.00 | |||||||
4 | Århusdrenge 3 | 1994 | Swimteam Aarhus | 2:14.51 | ||||||
Anton Sørensen | 1993 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Jens Høj Christiansen | 1996 | 36.13 | 1:06.74 | |||||||
Thomas Bie Westphael | 1995 | 37.69 | 1:44.43 | |||||||
Magnus Kross | 1993 | 30.08 | 2:14.51 | |||||||
5 | Struer Dream Team | 1994 | Struer Svømmeklub | 2:14.74 | ||||||
Gavin Anthony | 1993 | 31.56 | 31.56 | |||||||
Mathias T. Andersen | 1994 | 34.25 | 1:05.81 | |||||||
Frederik Bach Larsen | 1995 | 33.82 | 1:39.63 | |||||||
Kasper Moltsen | 1994 | 35.11 | 2:14.74 | |||||||
6 | Århusdrenge 2 | 1994 | Swimteam Aarhus | 2:18.75 | ||||||
Kristian Broløs | 1995 | 32.76 | 32.76 | |||||||
Sebastian Friis | 1995 | 35.28 | 1:08.04 | |||||||
Jeppe Vinther Larsen | 1996 | 38.17 | 1:46.21 | |||||||
Andreas Hvid Andersen | 1995 | 32.54 | 2:18.75 | |||||||
7 | Silkeborg Drenge 2 | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 2:21.68 | ||||||
Rued Dalby | 1996 | 35.77 | 35.77 | |||||||
Kasper Winther | 1995 | 38.45 | 1:14.22 | |||||||
Andreas Levin Pedersen | 1995 | 34.52 | 1:48.74 | |||||||
Ralf Dalby | 1995 | 32.94 | 2:21.68 | |||||||
8 | Team Lise | 1994 | Struer Svømmeklub | 2:24.41 | ||||||
Andreas Olling | 1993 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Søren Ø Andersen | 1993 | 34.46 | 1:06.65 | |||||||
Morten Thomsen | 1997 | 38.01 | 1:44.66 | |||||||
Casper Trier Jensen | 1996 | 39.75 | 2:24.41 | |||||||
9 | Silkeborg Drenge | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 2:25.81 | ||||||
Frederik Nielsen | 1996 | 38.40 | 38.40 | |||||||
Jens Nielsen | 1997 | |||||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | |||||||||
Felix Zähringer | 1994 | 2:25.81 | 2:25.81 | |||||||
10 | Herning Killerwhales 1 | 1994 | Herning Svømmeklub | 2:32.67 | ||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 36.47 | 36.47 | |||||||
Alexander Frederiksen | 1994 | 40.83 | 1:17.30 | |||||||
Mark Andersen | 1997 | 41.29 | 1:58.59 | |||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 34.08 | 2:32.67 | |||||||
11 | Struer Herrer Team Soft I | 1994 | Struer Svømmeklub | 3:10.36 | ||||||
Lasse Munkholm | 1996 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Alexander Bach Larsen | 1998 | 47.37 | 1:27.19 | |||||||
Frederik Bach Larsen | 1995 | 1:02.39 | 2:29.58 | |||||||
Tobias M. Kristensen | 1996 | 40.78 | 3:10.36 | |||||||
Løb 30, 4x50m Frisvømning, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Swim Team Esbjerg Herrer | 0 | Swim Team Esbjerg | 1:44.17 | ||||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 26.38 | 26.38 | |||||||
Steffan Hansen | 1990 | 25.50 | 51.88 | |||||||
Lasse K. Hansen | 1989 | 25.77 | 1:17.65 | |||||||
Morten Hansen | 1993 | 26.52 | 1:44.17 | |||||||
2 | Team Reurts Returns | 1991 | Struer Svømmeklub | 1:45.53 | ||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 27.86 | 27.86 | |||||||
Morten Steen Christensen | 1992 | 25.72 | 53.58 | |||||||
Marcus Zobbe Noer | 1992 | 26.00 | 1:19.58 | |||||||
Jesper Dam Karlsen | 1991 | 25.95 | 1:45.53 | |||||||
3 | Struer Old Boys | 0 | Struer Svømmeklub | 1:49.39 | ||||||
Mikkel Kruuse | 1988 | 26.87 | 26.87 | |||||||
Rasmus Just | 1985 | 26.52 | 53.39 | |||||||
Christian Ladegaard | 1986 | 27.47 | 1:20.86 | |||||||
Allan Pedersen | 1985 | 28.53 | 1:49.39 | |||||||
4 | Århusdrenge 1 | 0 | Swimteam Aarhus | 1:50.85 | ||||||
Troels Bang-Christensen | 1992 | 27.50 | 27.50 | |||||||
Christian Thor | 1992 | 30.37 | 57.87 | |||||||
Peter Tramm | 1992 | 26.19 | 1:24.06 | |||||||
Christoffer Ravn | 1992 | 26.79 | 1:50.85 | |||||||
5 | Drenge Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 1:52.12 | ||||||
Martin Skårup Wind | 1992 | 26.76 | 26.76 | |||||||
Joachim Beck | 1993 | 30.56 | 57.32 | |||||||
Niels K. Jensen | 1991 | 28.41 | 1:25.73 | |||||||
Christian J. Erichsen | 1991 | 26.39 | 1:52.12 | |||||||
6 | Tempo Young Guns | 1986 | Svømmeklubben Tempo | 1:52.73 | ||||||
Alexander Pazdecki | 1990 | 26.44 | 26.44 | |||||||
Christoffer Dahl | 1995 | 27.98 | 54.42 | |||||||
Jesper Madsen | 1993 | 28.61 | 1:23.03 | |||||||
Aske Laurberg | 1992 | 29.70 | 1:52.73 | |||||||
7 | Silkeborg Drenge | 1990 | Silkeborg Svømmeklub | 1:56.34 | ||||||
Daniel Westergård | 1990 | 27.41 | 27.41 | |||||||
Mads Møller | 1991 | 27.17 | 54.58 | |||||||
Emil Weis | 1994 | 30.84 | 1:25.42 | |||||||
Anders T. Rasmussen | 1993 | 30.92 | 1:56.34 | |||||||
8 | Hsc 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 1:58.72 | ||||||
Simon Kildahl Lauritsen | 1992 | 29.00 | 29.00 | |||||||
Mads Hopff | 1993 | 30.46 | 59.46 | |||||||
Jimmi Jønsson | 1993 | 29.12 | 1:28.58 | |||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 30.14 | 1:58.72 | |||||||
9 | Thisted SK 1 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:01.00 | ||||||
Michael Bach | 1993 | 29.21 | 29.21 | |||||||
Daniel Peschardt | 1993 | 30.56 | 59.77 | |||||||
Søren L. Knudsen | 1993 | 31.06 | 1:30.83 | |||||||
Kristoffer Salomonsen | 1993 | 30.17 | 2:01.00 | |||||||
10 | Grindsted Herre | 1990 | Svømmeklubben Grindsted | 2:07.70 | ||||||
Mads Lauridsen | 1993 | 28.93 | 28.93 | |||||||
Glenn Christiansen | 1992 | 36.86 | 1:05.79 | |||||||
Christian Rasmussen | 1993 | 29.95 | 1:35.74 | |||||||
Thomas Abildsten | 1990 | 31.96 | 2:07.70 | |||||||
11 | Tempo Heartbreakers | 0 | Svømmeklubben Tempo | 2:09.32 | ||||||
Mads Hjort | 1986 | 26.99 | 26.99 | |||||||
Esben Brigsted | 1993 | 31.66 | 58.65 | |||||||
Patrick Rohde | 1994 | 34.93 | 1:33.58 | |||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 35.74 | 2:09.32 | |||||||
12 | Hsc 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:09.73 | ||||||
Uffe Loumand | 1993 | 31.44 | 31.44 | |||||||
Daniel Brusen Nielsen | 1993 | 32.85 | 1:04.29 | |||||||
Kasper Schultz | 1995 | 33.44 | 1:37.73 | |||||||
Kasper Tobiasen | 1993 | 32.00 | 2:09.73 | |||||||
13 | Snedsted Power Boys | 0 | Snedsted Svømmeklub | 2:59.18 | ||||||
Allan Jensen | 1993 | 49.53 | 49.53 | |||||||
Lars Jeppesen | 1994 | 43.85 | 1:33.38 | |||||||
Jonas Birk | 1994 | 46.58 | 2:19.96 | |||||||
Jesper Jeppesen | 1992 | 39.22 | 2:59.18 | |||||||
- | Hsc 4 | 0 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Tyvstart 4.svømmer | |||||
Philip Dreyer | 1990 | 25.62 | 25.62 | |||||||
- | Lyseng Drenge | 1993 | Lyseng IF | DSQ | Tyvstart 4.svømmer | |||||
Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 26.93 | 26.93 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |