Resultater for Limfjords Cup 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2006 | Udskriftsdato | 02 februar 2008 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 36.26 | 1:14.59 | 1:52.75 | 2:31.16 | |||
2 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 37.58 | 1:17.72 | 1:58.21 | 2:38.94 | |||
3 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 39.57 | 1:23.57 | 2:10.77 | 2:56.03 | |||
4 | Jens Høj Christiansen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.48 | 1:25.14 | 2:13.52 | 3:02.17 | |||
5 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 42.36 | 1:29.36 | 2:17.50 | 3:04.10 | |||
6 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 41.51 | 1:28.81 | 2:18.23 | 3:04.42 | |||
7 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 43.37 | 1:30.73 | 2:20.74 | 3:08.22 | |||
8 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 41.26 | 1:29.89 | 2:19.88 | 3:08.81 | |||
9 | Sebastian K. Jespersen | 1996 | Odder IGF | 42.07 | 1:33.82 | 2:27.04 | 3:19.68 | |||
10 | Frederik Nielsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 44.77 | 1:37.09 | 2:30.77 | 3:21.28 | |||
11 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.00 | 1:38.21 | 2:34.30 | 3:28.19 | |||
12 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 48.61 | 1:42.87 | 2:38.49 | 3:29.88 | |||
13 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 55.27 | 1:59.81 | 3:02.93 | 3:59.89 | |||
14 | Niels Rich | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 59.35 | 2:10.67 | 3:23.38 | 4:30.82 | |||
15 | Johan Boye | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:05.49 | 2:15.71 | 3:29.34 | 4:43.12 | |||
16 | Frederik Vejby Nielsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:02.77 | 2:18.62 | 3:40.18 | 5:01.66 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 29.56 | 1:03.85 | 1:38.71 | 2:10.01 | |||
2 | Jeppe Høgild | 1994 | Vildbjerg Svømmeklub | 30.51 | 1:05.06 | 1:40.93 | 2:15.79 | |||
3 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 31.17 | 1:08.12 | 1:47.09 | 2:22.68 | |||
4 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 35.00 | 1:12.89 | 1:51.13 | 2:27.90 | |||
5 | Christoffer Dahl | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 32.32 | 1:10.96 | 1:51.02 | 2:28.27 | |||
6 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 36.39 | 1:14.26 | 1:52.68 | 2:30.28 | |||
7 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 34.95 | 1:14.73 | 1:55.34 | 2:31.33 | |||
8 | Kristian Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 33.06 | 1:12.95 | 1:54.72 | 2:32.03 | |||
9 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 34.40 | 1:13.19 | 1:53.31 | 2:32.91 | |||
10 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 35.40 | 1:16.37 | 1:57.30 | 2:37.87 | |||
11 | Luca Pasquali | 1994 | Thisted Svømmeklub | 35.68 | 1:19.04 | 2:00.98 | 2:38.75 | |||
12 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.66 | 1:17.88 | 1:59.15 | 2:40.29 | |||
13 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.69 | 1:20.09 | 2:02.12 | 2:40.84 | |||
14 | Mark Lyng | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 37.12 | 1:19.22 | 2:02.42 | 2:44.38 | |||
15 | Daniel Kongsgaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.45 | 1:20.38 | 2:05.57 | 2:47.58 | |||
16 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 38.31 | 1:22.43 | 2:07.24 | 2:50.00 | |||
17 | Simon Didriksen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 38.59 | 1:22.49 | 2:08.04 | 2:51.18 | |||
18 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 39.58 | 1:26.44 | 2:12.64 | 2:55.01 | |||
19 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 36.24 | 1:21.89 | 2:09.49 | 2:55.15 | |||
20 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.31 | 1:25.02 | 2:13.15 | 2:56.68 | |||
21 | René Hjelmholm | 1994 | Swim Team Esbjerg | 38.96 | 1:23.73 | 2:11.58 | 2:59.66 | |||
22 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 41.25 | 1:28.81 | 2:17.65 | 3:02.99 | |||
23 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 38.10 | 1:25.57 | 2:17.84 | 3:09.07 | |||
24 | Christian Dall | 1995 | Odder IGF | 41.06 | 1:30.98 | 2:22.21 | 3:10.03 | |||
25 | Klaus Sand Christensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 41.24 | 1:31.35 | 2:23.95 | 3:14.78 | |||
26 | Morten Neyneman | 1994 | Thisted Svømmeklub | 42.25 | 1:35.59 | 2:27.12 | 3:19.52 | |||
- | Rasmus Falk Pedersen | 1995 | Durup IF | DSQ | Ej berøring 150m | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 28.72 | 59.98 | 1:32.53 | 2:04.96 | |||
2 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 29.91 | 1:01.64 | 1:34.72 | 2:07.09 | |||
3 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.26 | 1:02.22 | 1:35.37 | 2:07.21 | |||
4 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 29.44 | 1:02.16 | 1:35.79 | 2:07.53 | |||
5 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | Lyseng IF | 28.62 | 1:01.41 | 1:35.63 | 2:09.04 | |||
6 | Matias Engdal Christensen | 1993 | Lyseng IF | 31.03 | 1:05.18 | 1:40.36 | 2:13.78 | |||
7 | Kristian Trier Nipper | 1992 | Holstebro Svømme Club | 31.03 | 1:06.05 | 1:41.84 | 2:18.15 | |||
8 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 30.32 | 1:05.45 | 1:41.92 | 2:18.37 | |||
9 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 31.86 | 1:07.38 | 1:43.48 | 2:18.97 | |||
10 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 32.04 | 1:06.97 | 1:44.02 | 2:19.96 | |||
11 | Michael Bach | 1993 | Thisted Svømmeklub | 32.83 | 1:08.48 | 1:44.75 | 2:20.92 | |||
12 | Martin R. Andersen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 32.46 | 1:08.49 | 1:45.91 | 2:21.20 | |||
13 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 32.17 | 1:07.81 | 1:45.04 | 2:21.28 | |||
14 | Claus Fastrup | 1993 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.25 | 1:08.32 | 1:45.72 | 2:22.61 | |||
15 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 34.57 | 1:12.28 | 1:50.34 | 2:26.82 | |||
16 | Mads Lauridsen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 31.28 | 1:09.18 | 1:49.90 | 2:30.50 | |||
17 | Magnus Kross | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.83 | 1:12.52 | 1:54.54 | 2:34.10 | |||
18 | Morten H. Timmermann | 1992 | Lyseng IF | 34.88 | 1:14.90 | 1:56.22 | 2:34.40 | |||
19 | Kasper Tobiasen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 32.71 | 1:11.64 | 1:55.08 | 2:35.53 | |||
20 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 34.23 | 1:14.12 | 1:55.87 | 2:37.70 | |||
21 | Gavin Anthony | 1993 | Struer Svømmeklub | 33.38 | 1:14.38 | 1:56.82 | 2:38.06 | |||
22 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 38.00 | 1:20.29 | 2:07.08 | 2:51.97 | |||
23 | Patrick Rolighed Bjerreg. | 1992 | Durup IF | 38.72 | 1:23.54 | 2:12.17 | 3:00.34 | |||
24 | Mads Kvistgaard | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.89 | 1:27.99 | 2:16.70 | 3:02.82 | |||
- | Anton Sørensen | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 26.80 | 56.17 | 1:26.27 | 1:56.10 | |||
2 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 28.28 | 59.49 | 1:31.63 | 2:03.66 | |||
3 | Christian J. Erichsen | 1991 | Viborg Svømme Klub | 29.63 | 1:02.28 | 1:36.12 | 2:10.49 | |||
4 | Alexander Pazdecki | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 29.55 | 1:02.50 | 1:39.20 | 2:14.34 | |||
5 | Lasse B. Høgild | 1989 | Vildbjerg Svømmeklub | 29.79 | 1:04.06 | 1:41.24 | 2:18.68 | |||
6 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 32.84 | 1:08.95 | 1:46.10 | 2:21.59 | |||
7 | Keld Rishøj | 1988 | Thisted Svømmeklub | 35.25 | 1:16.70 | 2:01.58 | 2:42.18 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |