Resultat för Kvarken Games 2012
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 16:54 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Laji 9, 100m RU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Seela Peuralahti | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 46.71 | 1:38.27 | |||||
2 | Heta Känkänen | 2001 | Porin Uimaseura | 46.99 | 1:39.69 | |||||
3 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | Swimming Jyväskylä | 48.90 | 1:40.64 | |||||
4 | Mila Manner | 2001 | Nokian Pyry | 50.92 | 1:43.39 | |||||
5 | Nelle Ojakippola | 2001 | Vieskan Uimarit | 50.02 | 1:43.45 | |||||
6 | Laura Härkönen | 2001 | Oulun Lohet | 49.68 | 1:43.53 | |||||
7 | Kaisa Hakkarainen | 2001 | Nokian Pyry | 51.76 | 1:45.23 | |||||
8 | Anni Aro | 2001 | Nokian Pyry | 51.11 | 1:46.05 | |||||
9 | Heta Järvenpää | 2001 | Haapajärven Kiilat | 53.84 | 1:49.33 | |||||
10 | Susanna Palojärvi | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 52.59 | 1:50.13 | |||||
11 | Lotta Auvinen | 2001 | Cetus | 53.37 | 1:50.18 | |||||
12 | Camilla Tyven | 2001 | Nokian Pyry | 54.96 | 1:50.26 | |||||
13 | Riika Huttula | 2001 | Oulun Lohet | 54.59 | 1:50.34 | |||||
14 | Anni Willman | 2001 | Oulun Lohet | 53.44 | 1:50.45 | |||||
15 | Inkeri Pöllänen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.46 | 1:52.02 | |||||
16 | Mari Hatunen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.89 | 1:52.66 | |||||
17 | Venla Ojanperä | 2001 | Seinäjoen Uimarit | 54.36 | 1:54.01 | |||||
18 | Jenni Louhimo | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 55.74 | 1:54.73 | |||||
19 | Taru Poutiainen | 2001 | Oulun Lohet | 56.51 | 1:58.63 | |||||
20 | Isa Vehkaoja | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 57.17 | 1:59.71 | |||||
21 | Anni Matikainen | 2001 | Nokian Pyry | 59.38 | 1:59.89 | |||||
22 | Linnéa Nygård | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:05.63 | 2:13.70 | |||||
23 | Viivi Ikonen | 2001 | Nokian Pyry | 1:06.26 | 2:14.56 | |||||
24 | Stina Roth | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:06.47 | 2:22.80 | |||||
- | Laura Laitila | 2001 | Nokian Pyry | DNS | ||||||
- | Daniela Korolainen | 2001 | Cetus | DSQ | ||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Laji 9, 100m RU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Kaisa Kariniemi | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 40.18 | 1:22.25 | |||||
2 | Nea Lähdesmäki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.56 | 1:30.23 | |||||
3 | Henni Känkänen | 1999 | Porin Uimaseura | 43.65 | 1:30.56 | |||||
4 | Meri Salo | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 43.52 | 1:31.33 | |||||
5 | Malla Huusko | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 44.68 | 1:33.20 | |||||
6 | Elina Pulkkinen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 44.17 | 1:33.41 | |||||
7 | Janina Ollikainen | 2000 | Porin Uimaseura | 44.98 | 1:34.06 | |||||
8 | Silja Saarela | 1999 | Oulun Lohet | 44.79 | 1:34.51 | |||||
9 | Adolfina Lehtonen | 1999 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 44.98 | 1:34.78 | |||||
10 | Ella Auvinen | 1999 | Cetus | 45.63 | 1:34.87 | |||||
11 | Selina Pylväs | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 46.68 | 1:35.68 | |||||
12 | Katriina Korpi | 2000 | Oulun Lohet | 46.83 | 1:36.40 | |||||
13 | Aliisa Lönnrot | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 46.03 | 1:37.25 | |||||
14 | Milla Koivuluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 46.99 | 1:37.38 | |||||
15 | Nea Tainio | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | 46.14 | 1:38.28 | |||||
16 | Sanniina Korpi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.94 | 1:38.68 | |||||
17 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 48.76 | 1:38.70 | |||||
18 | Jessika Lehtonen | 1999 | Cetus | 48.28 | 1:39.28 | |||||
18 | Laura Lähteenmäki | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.47 | 1:39.28 | |||||
20 | Iida Jokelainen | 1999 | Ilmajoen Kisailijat | 48.13 | 1:40.22 | |||||
21 | Essi Laine | 2000 | Nokian Pyry | 49.69 | 1:41.15 | |||||
22 | Sini Keinänen | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | 48.22 | 1:41.45 | |||||
23 | Emma Lahti | 1999 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 47.79 | 1:42.41 | |||||
24 | Ella Takalo | 2000 | Kempeleen Pyrintö | 47.39 | 1:42.56 | |||||
25 | Milka Aaltomaa | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 49.68 | 1:42.71 | |||||
26 | Anni Paakkari | 1999 | Oulun Lohet | 49.97 | 1:43.29 | |||||
27 | Mari Hekkala | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 49.23 | 1:43.97 | |||||
28 | Jenna Miettinen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.88 | 1:45.02 | |||||
29 | Milja Mielty | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.44 | 1:45.53 | |||||
30 | Laura Känsäkangas | 1999 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 50.91 | 1:45.90 | |||||
31 | Rikkonen Selina | 2000 | Kemin Uimaseura | 50.26 | 1:46.32 | |||||
32 | Pinja Remes | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | 50.07 | 1:46.41 | |||||
33 | Miisa Kiviharju | 2000 | Ilmajoen Kisailijat | 51.74 | 1:46.62 | |||||
34 | Olga Heikkinen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 51.28 | 1:47.45 | |||||
35 | Sofia Ranta | 2000 | Kauhajoen Karhu | 51.29 | 1:47.59 | |||||
36 | Milla Kaappola | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 51.13 | 1:48.00 | |||||
37 | Iida Ahonen | 1999 | Oulun Lohet | 51.93 | 1:48.57 | |||||
38 | Veera Santasalo | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 54.74 | 1:49.58 | |||||
39 | Wendela Vuorinen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.03 | 1:49.90 | |||||
40 | Marie Fjellström | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.14 | 1:49.95 | |||||
41 | Veera Vornanen | 1999 | Oulun Lohet | 52.57 | 1:50.47 | |||||
42 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 53.99 | 1:50.81 | |||||
43 | Heidi Kivioja | 2000 | Vieskan Uimarit | 53.65 | 1:51.42 | |||||
44 | Tiia Laiho | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.53 | 1:52.44 | |||||
45 | Julia Kinnunen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 54.99 | 1:53.99 | |||||
46 | Silja Kanto | 2000 | Kemin Uimaseura | 54.31 | 1:54.03 | |||||
47 | Jenna Kaprali | 2000 | Nokian Pyry | 56.42 | 1:55.73 | |||||
48 | Emmi Hirvonen | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 55.71 | 1:56.19 | |||||
49 | Jenni Kylkisalo | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 59.73 | 2:04.23 | |||||
50 | Marianna Porkka | 2000 | Cetus | 1:03.80 | 2:11.45 | |||||
- | Ellen Rinta-Jaskari | 2000 | Ilmajoen Kisailijat | DSQ | ||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Laji 9, 100m RU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Sonja Rajakangas | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 35.52 | 1:14.79 | |||||
2 | Julia Ylihannu | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 37.76 | 1:19.13 | |||||
3 | Nea Mäkelä | 1998 | Kempeleen Pyrintö | 40.00 | 1:23.95 | |||||
4 | Elina Rauvala | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 41.08 | 1:26.39 | |||||
5 | Salla Jokio | 1998 | Vieskan Uimarit | 40.93 | 1:27.77 | |||||
6 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | Kemin Uimaseura | 42.43 | 1:27.89 | |||||
7 | Carita Heikkala | 1998 | Oulun Lohet | 42.73 | 1:28.06 | |||||
8 | Aino Alajuntti | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 43.57 | 1:29.09 | |||||
9 | Anni Heininen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 43.71 | 1:30.49 | |||||
10 | Jenna Hahtola | 1997 | Seinäjoen Uimarit | 42.59 | 1:31.60 | |||||
11 | Sinja Kanto | 1998 | Kauhajoen Karhu | 42.63 | 1:31.64 | |||||
12 | Vilma Hämäläinen | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 42.57 | 1:32.10 | |||||
13 | Riikka Korpi | 1998 | Oulun Lohet | 44.65 | 1:32.89 | |||||
14 | Milla Lackman | 1997 | Oulun Lohet | 45.11 | 1:33.42 | |||||
15 | Alexandra Pihlajamäki | 1998 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 44.92 | 1:33.93 | |||||
16 | Roosa Raiskila | 1998 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 46.28 | 1:34.04 | |||||
17 | Iida Laukka | 1998 | Kempeleen Pyrintö | 43.73 | 1:34.09 | |||||
18 | Riikka Heikkilä | 1997 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 43.67 | 1:34.53 | |||||
19 | Anni Keisala | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.55 | 1:35.52 | |||||
20 | Iina Aro | 1998 | Nokian Pyry | 46.76 | 1:36.79 | |||||
21 | Meri Nuotio | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 46.87 | 1:42.07 | |||||
22 | Iiris Paasiviita | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.90 | 1:43.95 | |||||
23 | Sara Kiho | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 49.31 | 1:44.35 | |||||
24 | Niina Malmivaara | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 49.11 | 1:44.63 | |||||
25 | Salla-Sofia Sorri | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.47 | 1:44.92 | |||||
26 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | Oulun Uinti 1906 | 50.72 | 1:45.98 | |||||
27 | Venla Polari | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 51.03 | 1:46.80 | |||||
28 | Maria Roiko-Jokela | 1998 | Swimming Jyväskylä | 52.47 | 1:48.06 | |||||
29 | Sandra Qvist | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.48 | 1:48.54 | |||||
30 | Roosa-Maria Ojanperä | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 54.08 | 1:49.42 | |||||
31 | Anniina Kaappola | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 54.58 | 1:52.45 | |||||
- | Ella Tyni | 1997 | Kempeleen Pyrintö | DNF | ||||||
- | Jenna Ranki | 1997 | Someron Esa | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Laura Sammatti | 1998 | Alavuden Urheilijat | DSQ | ||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
Laji 9, 100m RU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Emilia Uusitalo | 1990 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.49 | 1:16.54 | |||||
2 | Karoliina Kangas | 1993 | Lapuan Virkiä | 36.85 | 1:18.55 | |||||
3 | Eliisa Uusitalo | 1994 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.96 | 1:21.00 | |||||
4 | Sarah Karjalainen | 1994 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.37 | 1:22.50 | |||||
5 | Nadja Åman | 1996 | Oulun Lohet | 40.42 | 1:24.40 | |||||
6 | Katja Sneck | 1996 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 41.17 | 1:26.29 | |||||
7 | Ida Palenius | 1996 | Porin Pyrintö | 40.78 | 1:26.92 | |||||
8 | Emilia Yli-Yrjänäinen | 1993 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 41.44 | 1:28.37 | |||||
9 | Saara Palo | 1996 | Seinäjoen Uimarit | 43.12 | 1:30.46 | |||||
10 | Patricia Yuliwas | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.34 | 1:31.85 | |||||
11 | Sonja Marjakangas | 1996 | Seinäjoen Uimarit | 44.09 | 1:35.38 | |||||
12 | Terhi Saarenpää | 1994 | Lapuan Virkiä | 46.46 | 1:36.62 | |||||
13 | Iida Rantala | 1994 | Kankaanpään Uimarit | 46.13 | 1:39.09 | |||||
14 | Jessica Korpela | 1996 | Kauhajoen Karhu | 55.30 | 1:58.72 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 21 huhtikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 16:54 |