Resultater for Lappi-Uinnit 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 11:16 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 1, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 20.51 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 21.10 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Josephine Santaguida | 2004 | 23.46 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Nathalie Sesor | 2003 | 27.03 | |||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Laji 1, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Räsänen | 2002 | 21.63 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Katariina Kourula | 2002 | 23.68 | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 11:16 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 11:16 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 2, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Toni Lipponen | 2003 | 22.55 | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Laji 2, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juho Nordlund | 2002 | 19.72 | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Väinö-Pekka Niemelä | 2002 | 22.67 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Ronny Brännkärr | 2002 | 22.72 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Juhani Tapio | 2002 | 24.08 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Henrik Siltari | 2002 | 24.55 | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Sigve Winnberg Heitmann | 2002 | 24.92 | |||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Jonathan Berstad | 2002 | 28.78 | |||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 11:16 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 11:16 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 3, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 174 | 43.40 | 1:35.37 | 2:29.93 | 3:19.17 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Frid Torhild Bratlien Danielsen | 2002 | 171 | 46.45 | 1:39.11 | 2:32.15 | 3:20.40 | |||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Josephine Santaguida | 2004 | 139 | 48.81 | 1:44.93 | 2:41.99 | 3:34.74 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 3, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 340 | 36.28 | 1:17.75 | 1:59.58 | 2:39.22 | |||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
2 | Ekaterina Sheketa | 2000 | 335 | 36.62 | 1:18.16 | 2:00.26 | 2:40.10 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Noora Siltari | 2000 | 315 | 37.45 | 1:19.14 | 2:02.07 | 2:43.32 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Siiri Pesälä | 2000 | 313 | 37.77 | 1:19.78 | 2:02.18 | 2:43.69 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Kseniia Odoeva | 2000 | 279 | 38.70 | 1:22.64 | 2:07.43 | 2:50.12 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
6 | Mari Asheim | 2000 | 267 | 38.71 | 1:22.94 | 2:08.09 | 2:52.64 | |||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Darina Bogovaia | 2000 | 258 | 39.54 | 1:23.91 | 2:09.82 | 2:54.69 | |||
Severodvinsk | ||||||||||
8 | Veera Leinonen | 2000 | 252 | 39.58 | 1:24.71 | 2:11.55 | 2:56.09 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Iida Kunnari | 2000 | 248 | 40.86 | 1:26.27 | 2:13.07 | 2:56.86 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Daria Chernikova | 2000 | 247 | 40.57 | 1:25.43 | 2:11.59 | 2:57.12 | |||
Severodvinsk | ||||||||||
11 | Sofiia Borzaia | 2001 | 243 | 40.11 | 1:25.68 | 2:12.35 | 2:58.06 | |||
Severodvinsk | ||||||||||
12 | Mia Maren Persen | 2000 | 224 | 39.82 | 1:26.74 | 2:14.94 | 3:03.06 | |||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Janette Korkeamäki | 2000 | 180 | 44.96 | 1:34.74 | 2:27.67 | 3:17.05 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Julia Nowbuth | 2001 | 176 | 44.29 | 1:35.21 | 2:28.33 | 3:18.24 | |||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Sofia Andreassen | 2000 | 138 | 47.29 | 1:43.10 | 2:41.06 | 3:35.13 | |||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
- | Julia Kinnunen | 2000 | DNS | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Siiri Mirja Sipilä Næss | 2001 | DNS | |||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
Laji 3, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Anna Röytiö | 1998 | 471 | 32.58 | 1:09.24 | 1:47.00 | 2:22.91 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Olivia Jokinen | 1998 | 415 | 33.29 | 1:11.11 | 1:51.00 | 2:29.06 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Eveliina Palo | 1999 | 410 | 33.91 | 1:12.84 | 1:51.92 | 2:29.69 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Emilia Granholm | 1998 | 371 | 33.70 | 1:13.04 | 1:54.45 | 2:34.68 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Noora Angelva | 1999 | 361 | 35.61 | 1:16.67 | 1:57.54 | 2:36.17 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Ine Maijjen Persen | 1998 | 351 | 35.68 | 1:16.16 | 1:57.75 | 2:37.54 | |||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 349 | 35.99 | 1:15.87 | 1:57.33 | 2:37.86 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
8 | Polina Apanasova | 1999 | 333 | 36.60 | 1:18.41 | 2:01.44 | 2:40.45 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
9 | Regine Balto Johansen | 1998 | 330 | 36.23 | 1:17.18 | 1:59.24 | 2:40.88 | |||
Lakselv Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Sanni Leena Næss | 1999 | 307 | 37.03 | 1:19.20 | 2:02.48 | 2:44.88 | |||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Pinja Remes | 1999 | 303 | 34.97 | 1:17.62 | 2:02.86 | 2:45.52 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | 296 | 36.24 | 1:18.73 | 2:02.78 | 2:46.89 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Rosa Rantanen | 1999 | 240 | 38.41 | 1:21.99 | 2:10.54 | 2:58.89 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
14 | Aada Ketola | 1998 | 210 | 41.79 | 1:29.29 | 2:19.65 | 3:06.90 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Kirsten Elisabeth Johansen | 1999 | DNS | |||||||
Lakselv Svømmeklubb | ||||||||||
Laji 3, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sofia Petrenko | 1991 | 693 | 30.02 | 1:02.02 | 1:34.29 | 2:05.63 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Kristina Neganova | 1996 | 659 | 30.26 | 1:02.49 | 1:35.17 | 2:07.75 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Juulia Aksila | 1996 | 527 | 31.08 | 1:05.73 | 1:42.19 | 2:17.66 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Janna Juntura | 1995 | 524 | 31.19 | 1:05.60 | 1:42.27 | 2:17.92 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Svetlana Terentyeva | 1996 | 506 | 31.83 | 1:07.37 | 1:43.71 | 2:19.51 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
6 | Sini Niemi | 1993 | 492 | 32.55 | 1:08.25 | 1:44.53 | 2:20.83 | |||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
7 | Lottamari Virtanen | 1996 | 477 | 33.46 | 1:09.07 | 1:45.66 | 2:22.27 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
8 | Iuliia Budnikova | 1997 | 465 | 32.85 | 1:09.03 | 1:47.53 | 2:23.52 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
9 | Sanni Siurua | 1996 | 457 | 32.95 | 1:09.76 | 1:48.04 | 2:24.31 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Saana Nurkkala | 1994 | 427 | 33.97 | 1:11.02 | 1:49.29 | 2:27.60 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
11 | Maria Wimmer | 1997 | 416 | 33.44 | 1:12.01 | 1:51.81 | 2:28.95 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Marjo Hiltunen | 1997 | 415 | 33.49 | 1:11.55 | 1:51.14 | 2:29.03 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
13 | Enni Hukka | 1997 | 404 | 34.17 | 1:12.45 | 1:52.79 | 2:30.41 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
14 | Nora Daldorff | 1994 | 395 | 34.44 | 1:13.06 | 1:52.69 | 2:31.49 | |||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Heidi Ruonavaara | 1996 | 382 | 33.21 | 1:11.25 | 1:50.90 | 2:33.19 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Hanna-Reetta Kuosmanen | 1996 | 330 | 35.01 | 1:15.57 | 1:58.64 | 2:40.89 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
17 | Miia Rautio | 1997 | 323 | 36.80 | 1:18.33 | 2:00.57 | 2:42.07 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
18 | Aino Airaksinen | 1997 | 314 | 34.93 | 1:15.85 | 2:00.10 | 2:43.48 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 11:16 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 11:29 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 4, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Nikolai Alimov | 2001 | 209 | 35.50 | 1:18.79 | 2:04.53 | 2:47.51 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Arttu Kurttio | 2001 | 157 | 39.99 | 1:28.35 | 2:19.52 | 3:04.17 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Jonathan Berstad | 2002 | 142 | 41.10 | 1:29.66 | 2:21.24 | 3:10.47 | |||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Laji 4, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Andrey Belousov | 1999 | 341 | 33.15 | 1:08.95 | 1:46.00 | 2:22.22 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Daniil Limonnikov | 1999 | 311 | 32.65 | 1:08.66 | 1:47.50 | 2:26.68 | |||
Severodvinsk | ||||||||||
3 | Ilia Kopeikin | 2000 | 256 | 36.37 | 1:16.98 | 1:58.20 | 2:36.59 | |||
Severodvinsk | ||||||||||
4 | Siets Halbertsma | 1999 | 255 | 35.95 | 1:16.72 | 1:57.77 | 2:36.61 | |||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Teemu Puro | 1999 | 228 | 35.93 | 1:17.14 | 2:00.41 | 2:42.58 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Vladislav Artyukhov | 2000 | 224 | 35.16 | 1:16.77 | 2:01.56 | 2:43.55 | |||
Severodvinsk | ||||||||||
7 | Lassi Harju | 1999 | 214 | 36.20 | 1:18.82 | 2:03.43 | 2:46.04 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
8 | Topi Lukkarinen | 2000 | 199 | 39.70 | 1:24.08 | 2:09.36 | 2:50.08 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Nikita Bryantsev | 2000 | 198 | 34.96 | 1:16.91 | 2:04.05 | 2:50.56 | |||
Severodvinsk | ||||||||||
10 | Taneli Juutinen | 2000 | 194 | 37.58 | 1:20.95 | 2:08.06 | 2:51.54 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Aleksi Villanen | 1999 | 194 | 37.75 | 1:21.94 | 2:08.04 | 2:51.75 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Kirill Borodin | 2000 | 157 | 39.11 | 1:26.84 | 2:17.15 | 3:04.33 | |||
Severodvinsk | ||||||||||
13 | Janne Pyhäjärvi | 2000 | 115 | 44.70 | 1:36.90 | 2:32.23 | 3:24.39 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
14 | Aslak Uvla Niityvuopio | 2000 | 98 | 46.26 | 1:39.76 | 2:38.16 | 3:35.34 | |||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
- | Onni Kartimo | 2000 | DNS | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Laji 4, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Viacheslav Bogdanov | 1997 | 393 | 30.28 | 1:03.39 | 1:39.35 | 2:15.68 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Santeri Leppälä | 1998 | 359 | 31.39 | 1:07.25 | 1:46.08 | 2:19.86 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Benjamin Paloniemi | 1997 | 293 | 33.88 | 1:11.78 | 1:51.33 | 2:29.56 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Oscar Rappana | 1998 | 286 | 34.05 | 1:12.33 | 1:52.08 | 2:30.77 | |||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Lauri Tapio | 1998 | 255 | 35.66 | 1:15.98 | 1:57.39 | 2:36.67 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Sergei Zakharov | 1997 | DNF | |||||||
Arkankangeli | ||||||||||
Laji 4, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Ville-Petteri Soikkeli | 1995 | 507 | 28.98 | 1:01.02 | 1:32.86 | 2:04.58 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Tomi Leppälä | 1994 | 505 | 28.64 | 1:00.12 | 1:33.20 | 2:04.76 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Ismo Koivisto | 1993 | 443 | 30.24 | 1:03.10 | 1:36.00 | 2:10.37 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Juho-Eetu Hakso | 1993 | 429 | 29.47 | 1:03.13 | 1:37.50 | 2:11.78 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Viktor Ivannikov | 1994 | 397 | 30.88 | 1:04.78 | 1:40.58 | 2:15.26 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
6 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 353 | 31.70 | 1:07.16 | 1:42.99 | 2:20.62 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 11:29 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 11:30 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nea Tauriainen | 2000 | 218 | 40.50 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Ekaterina Sheketa | 2000 | 200 | 41.72 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Jutta Nikupeteri | 2001 | 191 | 42.36 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Jonna Airisniemi | 2000 | 190 | 42.39 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
5 | Daria Chernikova | 2000 | 185 | 42.77 | ||||||
Severodvinsk | ||||||||||
6 | Kseniia Odoeva | 2000 | 183 | 42.98 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
7 | Silja Vilmilä | 2001 | 179 | 43.26 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Anni Niemistö | 2001 | 176 | 43.52 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
9 | Aada Sulasalmi | 2002 | 172 | 43.83 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
10 | Neariina Peltoniemi | 2000 | 151 | 45.79 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
11 | Noora Räsänen | 2002 | 150 | 45.88 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Silja Kanto | 2000 | 141 | 46.88 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
13 | Rikkonen Selina | 2000 | 138 | 47.14 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
14 | Frid Torhild Bratlien Danielsen | 2002 | 124 | 48.93 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Julia Nowbuth | 2001 | 120 | 49.47 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
16 | Katariina Kourula | 2002 | 114 | 50.23 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
17 | Sofia Andreassen | 2000 | 106 | 51.54 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
18 | Elisa Vakkuri | 2002 | 103 | 52.00 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Jenna Korkeamäki | 2001 | 101 | 52.39 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
20 | Elizaveta Parfenova | 2001 | 74 | 57.98 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Helene Andersen | 1998 | 426 | 32.41 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Ingvild Asheim | 1998 | 329 | 35.33 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Venla Niemelä | 1999 | 303 | 36.30 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Ine Maijjen Persen | 1998 | 297 | 36.54 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Regine Balto Johansen | 1998 | 268 | 37.80 | ||||||
Lakselv Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Sanni Leena Næss | 1999 | 242 | 39.12 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Sini Keinänen | 1999 | 233 | 39.64 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Polina Apanasova | 1999 | 203 | 41.50 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
9 | Titta Pesälä | 1998 | 161 | 44.79 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Ilona Lampela | 1999 | 118 | 49.70 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
- | Kirsten Elisabeth Johansen | 1999 | DNS | |||||||
Lakselv Svømmeklubb | ||||||||||
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sofia Petrenko | 1991 | 584 | 29.16 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Kristina Neganova | 1996 | 495 | 30.82 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Elle Agneta Norvang | 1996 | 465 | 31.46 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Kaia Victoria Norbye | 1996 | 455 | 31.70 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Maria Wimmer | 1997 | 432 | 32.26 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Runa Pettersen Nesje | 1996 | 388 | 33.42 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Salla Ristioja | 1996 | 369 | 33.99 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Katariina Konu | 1997 | 367 | 34.06 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Emilia Satta | 1996 | 356 | 34.41 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Christina Sesor | 200 | 244 | 39.01 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
- | Essi Nampajärvi | 1996 | DSQ | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 11:30 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 12:19 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Daniil Limonnikov | 1999 | 262 | 34.06 | ||||||
Severodvinsk | ||||||||||
2 | Andrei Drachev | 1999 | 250 | 34.62 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Eelis Hukka | 1999 | 229 | 35.63 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Maxim Preblagin | 1999 | 220 | 36.12 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
5 | Ilia Kopeikin | 2000 | 213 | 36.48 | ||||||
Severodvinsk | ||||||||||
6 | Vladislav Artyukhov | 2000 | 159 | 40.24 | ||||||
Severodvinsk | ||||||||||
7 | Nikita Bryantsev | 2000 | 147 | 41.30 | ||||||
Severodvinsk | ||||||||||
8 | Jasper Aksila | 2000 | 123 | 43.83 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
9 | Eivind Pedersen | 2000 | 94 | 48.01 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Juho Nordlund | 2002 | 90 | 48.72 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
11 | Aslak Uvla Niityvuopio | 2000 | 71 | 52.53 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
- | Henrik Siltari | 2002 | DNS | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
- | Sigve Winnberg Heitmann | 2002 | DSQ | |||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ragnar Daldorff | 1997 | 384 | 30.00 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Yaroslav Reznichenko | 1997 | 361 | 30.62 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Sergey Varakin | 1998 | 305 | 32.40 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
4 | Benjamin Paloniemi | 1997 | 283 | 33.22 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Urpunen | 1993 | 470 | 28.03 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Tapio Uusitalo | 1995 | 448 | 28.50 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
3 | Ilya Kuznetsov | 1995 | 442 | 28.62 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
4 | Teemu Hartikainen | 1993 | 437 | 28.73 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Henri Hartikainen | 1995 | 422 | 29.07 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Ismo Koivisto | 1993 | 419 | 29.13 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Thomas Jørgensen | 1995 | 409 | 29.37 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Viktor Ivannikov | 1994 | 395 | 29.72 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
9 | Artturi Rantala | 1996 | 352 | 30.87 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Joona Pyrrö | 1996 | 348 | 30.99 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 12:19 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 12:30 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 7, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Saana Luokkanen | 1999 | 408 | 36.76 | 1:17.94 | 2:00.59 | 2:42.08 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Elisa Satta | 1998 | 353 | 39.95 | 1:23.87 | 2:08.05 | 2:49.97 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Anniina Pyhäjärvi | 1998 | 349 | 39.10 | 1:22.69 | 2:08.14 | 2:50.63 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Julia Nowbuth | 2001 | 188 | 1:01.00 | 2:06.94 | 3:11.85 | 3:29.95 | |||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Siv Svanhild Danielsen Bratlien | 2001 | 130 | 2:56.84 | 3:57.05 | 3:57.05 | ||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
- | Una Jensen | 2001 | DSQ | |||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 7, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Svetlana Terentyeva | 1996 | 564 | 34.74 | 1:11.93 | 1:49.56 | 2:25.49 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Alena Rumntceva | 1990 | 562 | 35.43 | 1:12.74 | 1:49.61 | 2:25.62 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Maria Wimmer | 1997 | 379 | 38.07 | 1:20.39 | 2:04.13 | 2:46.10 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Adriana Ylijurva | 1995 | 318 | 40.42 | 1:24.68 | 2:10.69 | 2:56.07 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Emilia Satta | 1996 | DSQ | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 12:30 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 12:30 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 8, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Riku Ylikärppä | 1998 | 312 | 34.28 | 1:14.15 | 1:55.24 | 2:36.51 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Juho Röytiö | 1998 | 273 | 38.14 | 1:19.95 | 2:02.54 | 2:43.56 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Eivind Pedersen | 2000 | DSQ | |||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 8, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Ismo Koivisto | 1993 | 354 | 33.61 | 1:11.24 | 1:50.41 | 2:30.02 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
- | Atte Lassila | 1995 | DNF | |||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 12:30 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 18:33 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 210 | 39.12 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 196 | 40.04 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Noora Räsänen | 2002 | 182 | 41.00 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Frid Torhild Bratlien Danielsen | 2002 | 170 | 42.01 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Elisa Vakkuri | 2002 | 150 | 43.78 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Aada Sulasalmi | 2002 | 142 | 44.57 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
7 | Josephine Santaguida | 2004 | 138 | 44.99 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Katariina Kourula | 2002 | 128 | 46.12 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
9 | Nathalie Sesor | 2003 | 111 | 48.39 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 453 | 30.27 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
2 | Mari Asheim | 2000 | 338 | 33.38 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Noora Siltari | 2000 | 312 | 34.29 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Siiri Pesälä | 2000 | 303 | 34.60 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Veera Leinonen | 2000 | 290 | 35.13 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Ekaterina Sheketa | 2000 | 289 | 35.16 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
7 | Stine Ness Holmgren | 2000 | 286 | 35.30 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Christina Sesor | 2000 | 276 | 35.71 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Nea Tauriainen | 2000 | 275 | 35.77 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Mia Maren Persen | 2000 | 262 | 36.33 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Kseniia Odoeva | 2000 | 245 | 37.18 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
12 | Daria Chernikova | 2000 | 243 | 37.25 | ||||||
Severodvinsk | ||||||||||
12 | Silja Vilmilä | 2001 | 243 | 37.25 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
14 | Jonna Airisniemi | 2000 | 241 | 37.34 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
15 | Anni Niemistö | 2001 | 238 | 37.52 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
16 | Sofiia Borzaia | 2001 | 232 | 37.84 | ||||||
Severodvinsk | ||||||||||
17 | Jutta Nikupeteri | 2001 | 231 | 37.90 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Iida Kunnari | 2000 | 227 | 38.12 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
19 | Darina Bogovaia | 2000 | 226 | 38.19 | ||||||
Severodvinsk | ||||||||||
20 | Silja Kanto | 2000 | 206 | 39.34 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
21 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 205 | 39.41 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
22 | Rikkonen Selina | 2000 | 203 | 39.53 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
23 | Janette Korkeamäki | 2000 | 200 | 39.77 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
24 | Elizaveta Parfenova | 2001 | 180 | 41.14 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
25 | Jenna Korkeamäki | 2001 | 169 | 42.07 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
26 | Viveca Meriläinen | 2001 | 167 | 42.21 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
27 | Liv Therese Boine | 2000 | 165 | 42.42 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
28 | Sofia Andreassen | 2000 | 158 | 43.02 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
29 | Siv Svanhild Danielsen Bratlien | 2001 | 142 | 44.56 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
30 | Pipsa Remes | 2001 | 141 | 44.65 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
31 | Siiri Mirja Sipilä Næss | 2001 | 135 | 45.37 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
32 | Tove Johanne Lindbäck | 2000 | 134 | 45.42 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
- | Julia Kinnunen | 2000 | DNS | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Olivia Jokinen | 1998 | 481 | 29.68 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Anna Röytiö | 1998 | 478 | 29.74 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Saana Luokkanen | 1999 | 411 | 31.26 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Regine Balto Johansen | 1998 | 398 | 31.62 | ||||||
Lakselv Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Janina Pyrrö | 1998 | 396 | 31.65 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
6 | Ingvild Asheim | 1998 | 385 | 31.97 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Pinja Remes | 1999 | 375 | 32.23 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Ine Maijjen Persen | 1998 | 373 | 32.30 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Noora Angelva | 1999 | 365 | 32.52 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Sanni Leena Næss | 1999 | 338 | 33.39 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Polina Apanasova | 1999 | 306 | 34.52 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
12 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | 303 | 34.62 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 296 | 34.89 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
14 | Titta Pesälä | 1998 | 295 | 34.91 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
15 | Rosa Rantanen | 1999 | 293 | 34.99 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
16 | Laura-Elina Kuosmanen | 1998 | 285 | 35.32 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
17 | Ilona Lampela | 1999 | 239 | 37.46 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
18 | Aada Ketola | 1998 | 227 | 38.09 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Kirsten Elisabeth Johansen | 1999 | DNS | |||||||
Lakselv Svømmeklubb | ||||||||||
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kristina Neganova | 1996 | 606 | 27.48 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Kaia Victoria Norbye | 1996 | 540 | 28.56 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Iuliia Budnikova | 1997 | 495 | 29.39 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
4 | Sanni Siurua | 1996 | 474 | 29.82 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Janna Juntura | 1995 | 472 | 29.87 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Tanja Linnea Norbye | 1995 | 452 | 30.29 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Maria Wimmer | 1997 | 433 | 30.74 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Elle Agneta Norvang | 1996 | 412 | 31.25 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Enni Hukka | 1997 | 408 | 31.34 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Salla Ristioja | 1996 | 399 | 31.57 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
11 | Runa Pettersen Nesje | 1996 | 393 | 31.73 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Nora Daldorff | 1994 | 379 | 32.14 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 18:33 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 15:52 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nikolai Alimov | 2001 | 224 | 33.45 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Kirill Gladkov | 2001 | 200 | 34.72 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Juho Nordlund | 2002 | 173 | 36.40 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Arttu Kurttio | 2001 | 152 | 38.03 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Väinö-Pekka Niemelä | 2002 | 111 | 42.26 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Toni Lipponen | 2003 | 107 | 42.72 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Henrik Siltari | 2002 | 93 | 44.85 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
8 | Juhani Tapio | 2002 | 81 | 46.92 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Aleksanteri Angelva | 2001 | 77 | 47.64 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Otto Luokkala | 2001 | 66 | 50.18 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Aatu Kunnari | 2004 | 61 | 51.55 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
12 | Sigve Winnberg Heitmann | 2002 | 61 | 51.57 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Jani Leskelä | 2001 | 51 | 54.84 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Ronny Brännkärr | 2002 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Andrei Drachev | 1999 | 284 | 30.88 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Siets Halbertsma | 1999 | 256 | 31.95 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Maxim Preblagin | 1999 | 247 | 32.36 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
4 | Ilia Kopeikin | 2000 | 246 | 32.39 | ||||||
Severodvinsk | ||||||||||
5 | Aleksi Villanen | 1999 | 243 | 32.53 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Vladislav Artyukhov | 2000 | 231 | 33.10 | ||||||
Severodvinsk | ||||||||||
7 | Nikita Bryantsev | 2000 | 226 | 33.31 | ||||||
Severodvinsk | ||||||||||
8 | Lassi Harju | 1999 | 218 | 33.73 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
9 | Teemu Puro | 1999 | 210 | 34.14 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Taneli Juutinen | 2000 | 209 | 34.20 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Topi Lukkarinen | 2000 | 188 | 35.44 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
12 | Kirill Borodin | 2000 | 184 | 35.67 | ||||||
Severodvinsk | ||||||||||
13 | Jasper Aksila | 2000 | 163 | 37.15 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
14 | Jasse Haaraoja | 2000 | 157 | 37.61 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
15 | Onni Kartimo | 2000 | 138 | 39.33 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
16 | Janne Pyhäjärvi | 2000 | 123 | 40.86 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
17 | Aslak Uvla Niityvuopio | 2000 | 109 | 42.54 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Viacheslav Bogdanov | 1997 | 400 | 27.54 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Ragnar Daldorff | 1997 | 397 | 27.61 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Yaroslav Reznichenko | 1997 | 383 | 27.96 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
4 | Sergey Varakin | 1998 | 371 | 28.24 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
5 | Benjamin Paloniemi | 1997 | 269 | 31.45 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Sondre Lund | 1997 | 264 | 31.64 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Oscar Rappana | 1998 | 262 | 31.72 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Lauri Tapio | 1998 | 249 | 32.25 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Janne Lantto | 1994 | 567 | 24.53 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Ilya Kuznetsov | 1995 | 546 | 24.84 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Jere Urpunen | 1993 | 523 | 25.20 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Tomi Leppälä | 1994 | 515 | 25.32 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Henri Hartikainen | 1995 | 472 | 26.07 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Joona Pyrrö | 1996 | 442 | 26.64 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
7 | Juho-Eetu Hakso | 1993 | 435 | 26.79 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
8 | Tapio Uusitalo | 1995 | 423 | 27.05 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
9 | Ismo Koivisto | 1993 | 421 | 27.08 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Viktor Ivannikov | 1994 | 386 | 27.89 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
11 | Kenneth Albertsen | 1995 | 375 | 28.14 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 326 | 29.49 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Thomas Jørgensen | 1995 | DSQ | |||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 15:52 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 15:54 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 11, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Eveliina Palo | 1999 | 446 | 1:13.61 | 2:33.12 | 3:53.67 | 5:13.96 | 10:34.32 | ||
Kemin Uimaseura | 6:33.89 | 7:55.91 | 9:17.00 | |||||||
2 | Venla Niemelä | 1999 | 409 | 1:16.44 | 2:39.80 | 4:03.24 | 5:26.45 | 10:52.99 | ||
Swimming Club Rovaniemi | 6:49.67 | 8:13.23 | 9:35.05 | |||||||
3 | Emilia Granholm | 1998 | 361 | 1:16.76 | 2:42.63 | 4:09.51 | 6:19.88 | 11:20.44 | ||
Kemin Uimaseura | 7:46.27 | 9:14.50 | 10:39.56 | |||||||
4 | Sini Keinänen | 1999 | 216 | 1:27.43 | 3:08.35 | 4:53.78 | 6:38.30 | 13:28.02 | ||
Kemin Työväen Uimarit | 8:20.61 | 10:04.51 | 11:48.13 | |||||||
5 | Stine Ness Holmgren | 2000 | 209 | 1:35.25 | 3:18.44 | 5:03.90 | 6:49.94 | 13:36.13 | ||
Karasjok Svømmeklubb | 8:37.94 | 10:20.37 | 12:01.82 | |||||||
6 | Julia Nowbuth | 2001 | 187 | 1:38.72 | 3:26.41 | 5:16.94 | 7:05.41 | 14:08.02 | ||
Kirkenes Svømmeklubb | 8:53.07 | 10:39.18 | 12:24.73 | |||||||
7 | Una Jensen | 2001 | 178 | 1:38.49 | 3:24.55 | 5:14.77 | 7:04.45 | 14:20.80 | ||
Kirkenes Svømmeklubb | 8:52.02 | 10:41.97 | 12:33.98 | |||||||
8 | Sofia Andreassen | 2000 | 128 | 1:46.98 | 3:50.03 | 5:54.30 | 7:58.28 | 16:02.16 | ||
Kirkenes Svømmeklubb | 10:02.08 | 12:04.04 | 14:04.04 | |||||||
Laji 11, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Sofia Petrenko | 1991 | 580 | 1:09.66 | 2:21.79 | 3:34.05 | 4:47.03 | 9:40.95 | ||
Arkankangeli | 6:00.49 | 7:14.49 | 8:28.38 | |||||||
2 | Juulia Aksila | 1996 | 541 | 1:10.30 | 2:25.14 | 3:40.12 | 4:55.54 | 9:54.56 | ||
Kemin Uimaseura | 6:11.58 | 7:27.80 | 8:42.72 | |||||||
3 | Sini Niemi | 1993 | 540 | 1:10.45 | 2:25.79 | 3:39.91 | 4:55.45 | 9:54.83 | ||
Tornion Uimaseura | 6:11.92 | 7:27.80 | 8:43.02 | |||||||
4 | Alena Rumntceva | 1990 | 474 | 1:14.26 | 2:30.91 | 3:46.97 | 5:04.76 | 10:21.40 | ||
Arkankangeli | 6:23.29 | 7:42.17 | 9:01.62 | |||||||
5 | Lottamari Virtanen | 1996 | 458 | 1:13.11 | 2:31.73 | 3:51.25 | 5:10.52 | 10:28.66 | ||
Kempeleen Pyrintö | 6:30.26 | 7:50.81 | 9:11.35 | |||||||
6 | Saana Nurkkala | 1994 | 446 | 1:13.57 | 2:32.02 | 3:51.86 | 5:11.47 | 10:34.09 | ||
Swimming Club Rovaniemi | 6:32.04 | 7:53.52 | 9:15.34 | |||||||
7 | Hanna-Reetta Kuosmanen | 1996 | 407 | 1:16.41 | 2:38.92 | 4:02.08 | 5:23.73 | 10:53.67 | ||
Swimming Club Rovaniemi | 6:45.38 | 8:08.57 | 9:32.99 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 15:54 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 16:02 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 12, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Sergei Zakharov | 1997 | 482 | 1:06.21 | 2:17.35 | 3:29.07 | 4:40.21 | 9:25.37 | ||
Arkankangeli | 5:52.03 | 7:03.70 | 8:15.81 | |||||||
2 | Sergey Varakin | 1998 | 446 | 1:07.57 | 2:20.02 | 3:33.29 | 4:47.32 | 9:40.22 | ||
Arkankangeli | 6:01.10 | 7:14.61 | 8:27.74 | |||||||
3 | Santeri Leppälä | 1998 | 383 | 1:09.67 | 2:26.52 | 3:44.68 | 5:03.47 | 10:10.74 | ||
Kemin Uimaseura | 6:21.37 | 7:39.11 | 8:57.49 | |||||||
Laji 12, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Teemu Hartikainen | 1993 | 546 | 1:04.81 | 2:11.09 | 3:17.96 | 4:25.64 | 9:02.51 | ||
Kemin Uimaseura | 5:33.85 | 6:42.91 | 7:52.38 | |||||||
2 | Ville-Petteri Soikkeli | 1995 | 513 | 1:04.95 | 2:13.96 | 3:23.27 | 4:34.27 | 9:14.03 | ||
Kemin Uimaseura | 5:45.84 | 6:56.98 | 8:07.51 | |||||||
- | Ismo Koivisto | 1993 | DNF | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 16:02 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 18:33 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 13, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kemus T1 | 1998 | 336 | 2:14.07 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Eveliina Palo | 1999 | 31.80 | 31.80 | |||||||
Satu-Lotta Pitko | 1998 | 34.31 | 1:06.11 | |||||||
Noora Siltari | 2000 | 34.07 | 1:40.18 | |||||||
Siiri Pesälä | 2000 | 33.89 | 2:14.07 | |||||||
2 | Kemtu Naiset [1999] | 1999 | 278 | 2:22.85 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Veera Leinonen | 2000 | 34.92 | 34.92 | |||||||
Jenna Korkeamäki | 2001 | 43.46 | 1:18.38 | |||||||
Sini Keinänen | 1999 | 31.45 | 1:49.83 | |||||||
Pinja Remes | 1999 | 33.02 | 2:22.85 | |||||||
3 | Scr Tytöt 2 | 1998 | 271 | 2:24.03 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Aada Ketola | 1998 | 37.05 | 37.05 | |||||||
Iida Kunnari | 2000 | 34.94 | 1:11.99 | |||||||
Venla Niemelä | 1999 | 39.95 | 1:51.94 | |||||||
Ada Niskala | 2000 | 32.09 | 2:24.03 | |||||||
4 | Karasjok Svømmeklubb-2 | 1998 | 263 | 2:25.56 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
Sanni Leena Næss | 1999 | 34.74 | 34.74 | |||||||
Stine Ness Holmgren | 2000 | 38.63 | 1:13.37 | |||||||
Mia Maren Persen | 2000 | 38.72 | 1:52.09 | |||||||
Ine Maijjen Persen | 1998 | 33.47 | 2:25.56 | |||||||
5 | Kemus T2 | 1998 | 255 | 2:26.96 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Silja Kanto | 2000 | 38.09 | 38.09 | |||||||
Nea Tauriainen | 2000 | 35.46 | 1:13.55 | |||||||
Rikkonen Selina | 2000 | 39.11 | 1:52.66 | |||||||
Titta Pesälä | 1998 | 34.30 | 2:26.96 | |||||||
6 | Kirkenes2(2000) | 2000 | 166 | 2:49.76 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Sofia Andreassen | 2000 | 35.59 | 35.59 | |||||||
Frid Torhild Bratlien Danielsen | 2002 | 44.91 | 1:20.50 | |||||||
Christina Sesor | 2000 | 46.05 | 2:06.55 | |||||||
Julia Nowbuth | 2001 | 43.21 | 2:49.76 | |||||||
Laji 13, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Arkankangeli | 1990 | 528 | 1:55.34 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
Kristina Neganova | 1996 | 27.88 | 27.88 | |||||||
Sofia Petrenko | 1991 | 27.77 | 55.65 | |||||||
Svetlana Terentyeva | 1996 | 28.55 | 1:24.20 | |||||||
Alena Rumntceva | 1990 | 31.14 | 1:55.34 | |||||||
2 | Karasjok Svømmeklubb-1 | 0 | 509 | 1:56.81 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
Kaia Victoria Norbye | 1996 | 28.13 | 28.13 | |||||||
Helene Andersen | 1998 | 29.54 | 57.67 | |||||||
Elle Agneta Norvang | 1996 | 29.52 | 1:27.19 | |||||||
Tanja Linnea Norbye | 1995 | 29.62 | 1:56.81 | |||||||
3 | Kemus N1 | 1996 | 443 | 2:02.29 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Julia Valikainen | 1998 | 30.42 | 30.42 | |||||||
Marjo Hiltunen | 1997 | 30.82 | 1:01.24 | |||||||
Emilia Granholm | 1998 | 31.75 | 1:32.99 | |||||||
Juulia Aksila | 1996 | 29.30 | 2:02.29 | |||||||
4 | Kirkenes1 (1994) | 1994 | 351 | 2:12.14 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Nora Daldorff | 1994 | 32.08 | 32.08 | |||||||
Runa Pettersen Nesje | 1996 | 31.89 | 1:03.97 | |||||||
Ingvild Asheim | 1998 | 32.44 | 1:36.41 | |||||||
Mari Asheim | 2000 | 35.73 | 2:12.14 | |||||||
- | 2 Team | 0 | DNS | |||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Scr Tytöt 1 | 0 | DNS | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 18:33 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 18:33 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 14, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kemus P1 | 1998 | 214 | 2:15.14 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Lassi Harju | 1999 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Teemu Puro | 1999 | 34.76 | 1:08.81 | |||||||
Santeri Leppälä | 1998 | 29.25 | 1:38.06 | |||||||
Juho Nordlund | 2002 | 37.08 | 2:15.14 | |||||||
2 | Kemtu Miehet [1998] | 1998 | 200 | 2:18.08 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Taneli Juutinen | 2000 | 35.13 | 35.13 | |||||||
Arttu Kurttio | 2001 | 37.52 | 1:12.65 | |||||||
Aleksi Villanen | 1999 | 33.24 | 1:45.89 | |||||||
Lauri Tapio | 1998 | 32.19 | 2:18.08 | |||||||
3 | Scr Pojat1 | 2000 | 102 | 2:53.08 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Väinö-Pekka Niemelä | 2002 | 44.51 | 44.51 | |||||||
Janne Pyhäjärvi | 2000 | 39.32 | 1:23.83 | |||||||
Aleksanteri Angelva | 2001 | 50.15 | 2:13.98 | |||||||
Onni Kartimo | 2000 | 39.10 | 2:53.08 | |||||||
Laji 14, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kemus M1 | 1988 | 495 | 1:42.09 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Henri Hartikainen | 1995 | 25.97 | 25.97 | |||||||
Ismo Koivisto | 1993 | 26.01 | 51.98 | |||||||
Teemu Hartikainen | 1993 | 25.30 | 1:17.28 | |||||||
Tuukka Aalto | 1988 | 24.81 | 1:42.09 | |||||||
2 | Arkankangeli | 1990 | 433 | 1:46.75 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
Sergei Zakharov | 1997 | 24.97 | 24.97 | |||||||
Viacheslav Bogdanov | 1997 | 27.28 | 52.25 | |||||||
Viktor Ivannikov | 1994 | 27.85 | 1:20.10 | |||||||
Ilya Kuznetsov | 1995 | 26.65 | 1:46.75 | |||||||
3 | Kirkenes1(1995) | 1995 | 335 | 1:56.27 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Ragnar Daldorff | 1997 | 28.05 | 28.05 | |||||||
Kenneth Albertsen | 1995 | 28.71 | 56.76 | |||||||
Sondre Lund | 1997 | 31.85 | 1:28.61 | |||||||
Thomas Jørgensen | 1995 | 27.66 | 1:56.27 | |||||||
4 | Scr Miehet | 0 | 262 | 2:06.15 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Eelis Hukka | 1999 | 30.72 | 30.72 | |||||||
Topi Lukkarinen | 2000 | 36.08 | 1:06.80 | |||||||
Juho Röytiö | 1998 | 31.17 | 1:37.97 | |||||||
Artturi Rantala | 1996 | 28.18 | 2:06.15 | |||||||
5 | Karasjok Svømmeklubb-1 | 0 | 202 | 2:17.60 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
Nils Peder Eriksen | 1952 | 31.41 | 31.41 | |||||||
Aslak Uvla Niityvuopio | 2000 | |||||||||
Siets Halbertsma | 1999 | 1:45.61 | 1:45.61 | |||||||
Oscar Rappana | 1998 | 31.99 | 2:17.60 | |||||||
6 | Kemus P2 | 1993 | 172 | 2:25.19 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Juho-Eetu Hakso | 1993 | 26.95 | 26.95 | |||||||
Jasper Aksila | 2000 | 40.58 | 1:07.53 | |||||||
Jasse Haaraoja | 2000 | 35.60 | 1:43.13 | |||||||
Toni Lipponen | 2003 | 42.06 | 2:25.19 | |||||||
- | 2 Team | 0 | DNS | |||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 18:33 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 17:47 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 15, 25m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 24.52 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 24.64 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Josephine Santaguida | 2004 | 25.91 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Nathalie Sesor | 2003 | 26.22 | |||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 17:47 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 17:47 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 16, 25m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Toni Lipponen | 2003 | 28.85 | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Aatu Kunnari | 2004 | 31.84 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Laji 16, 25m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 22.86 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Juho Nordlund | 2002 | 23.48 | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Väinö-Pekka Niemelä | 2002 | 25.27 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Sigve Winnberg Heitmann | 2002 | 38.95 | |||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 17:47 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 18:36 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 17, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Helene Andersen | 1998 | 499 | 39.98 | 1:24.39 | 2:06.56 | 2:49.70 | |||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Janina Pyrrö | 1998 | 433 | 42.23 | 1:28.01 | 2:13.30 | 2:57.90 | |||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
3 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 403 | 41.97 | 1:27.74 | 2:14.98 | 3:02.12 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Eveliina Palo | 1999 | 393 | 42.40 | 1:30.21 | 2:17.40 | 3:03.74 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Anna Röytiö | 1998 | 389 | 42.77 | 1:29.35 | 2:17.48 | 3:04.37 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Ilona Lampela | 1999 | 260 | 46.49 | 1:39.91 | 2:35.62 | 3:30.75 | |||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
7 | Sini Keinänen | 1999 | 247 | 47.62 | 1:42.30 | 2:39.00 | 3:34.42 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Sofia Andreassen | 2000 | 208 | 52.92 | 1:50.40 | 2:50.09 | 3:46.96 | |||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Julia Nowbuth | 2001 | 153 | 58.78 | 2:02.72 | 3:08.06 | 4:11.36 | |||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Una Jensen | 2001 | 134 | 1:01.22 | 2:07.77 | 3:17.17 | 4:22.93 | |||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Siv Svanhild Danielsen Bratlien | 2001 | 118 | 58.93 | 2:10.28 | 3:22.83 | 4:34.72 | |||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
- | Kirsten Elisabeth Johansen | 1999 | DNS | |||||||
Lakselv Svømmeklubb | ||||||||||
Laji 17, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Alena Rumntceva | 1990 | 636 | 37.09 | 1:16.87 | 1:56.81 | 2:36.51 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Iuliia Budnikova | 1997 | 462 | 40.60 | 1:25.73 | 2:10.43 | 2:54.03 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Elle Agneta Norvang | 1996 | 448 | 41.61 | 1:27.32 | 2:11.85 | 2:55.82 | |||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Miia Rautio | 1997 | 336 | 45.03 | 1:34.55 | 2:24.37 | 3:13.65 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 18:36 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 18:36 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 18, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sergey Varakin | 1998 | 354 | 37.07 | 1:20.49 | 2:06.67 | 2:50.65 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Santeri Leppälä | 1998 | 246 | 44.44 | 1:34.40 | 2:24.67 | 3:12.60 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Jonathan Berstad | 2002 | 72 | 1:05.47 | 2:21.25 | 3:38.05 | 4:49.51 | |||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
- | Kirill Borodin | 2000 | DSQ | |||||||
Severodvinsk | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 18, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Teemu Hartikainen | 1993 | 469 | 35.87 | 1:15.30 | 1:54.06 | 2:35.26 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Viktor Ivannikov | 1994 | 445 | 36.37 | 1:16.60 | 1:57.14 | 2:38.09 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Ismo Koivisto | 1993 | 416 | 37.36 | 1:17.82 | 1:59.66 | 2:41.64 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Joona Pyrrö | 1996 | 396 | 36.18 | 1:18.08 | 2:01.40 | 2:44.31 | |||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 18:36 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 18:55 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 19, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 151 | 50.99 | 1:43.72 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Aada Sulasalmi | 2002 | 142 | 52.43 | 1:45.83 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
3 | Josephine Santaguida | 2004 | 123 | 54.21 | 1:50.91 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Frid Torhild Bratlien Danielsen | 2002 | 117 | 55.16 | 1:52.85 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
- | Elisa Vakkuri | 2002 | DNS | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Katariina Kourula | 2002 | DSQ | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 19, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 281 | 41.06 | 1:24.37 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
2 | Jonna Airisniemi | 2000 | 280 | 40.95 | 1:24.41 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
3 | Noora Siltari | 2000 | 271 | 42.52 | 1:25.31 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Ekaterina Sheketa | 2000 | 255 | 42.68 | 1:27.06 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
5 | Christina Sesor | 2000 | 247 | 42.94 | 1:28.03 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Siiri Pesälä | 2000 | 233 | 43.28 | 1:29.74 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Sofiia Borzaia | 2001 | 227 | 44.17 | 1:30.53 | |||||
Severodvinsk | ||||||||||
8 | Kseniia Odoeva | 2000 | 221 | 44.38 | 1:31.33 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
9 | Mari Asheim | 2000 | 189 | 46.43 | 1:36.26 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Stine Ness Holmgren | 2000 | 183 | 47.38 | 1:37.34 | |||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Silja Vilmilä | 2001 | 180 | 48.26 | 1:37.74 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
12 | Darina Bogovaia | 2000 | 176 | 48.13 | 1:38.48 | |||||
Severodvinsk | ||||||||||
13 | Anni Niemistö | 2001 | 170 | 49.05 | 1:39.65 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
14 | Silja Kanto | 2000 | 169 | 49.29 | 1:39.98 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
15 | Elizaveta Parfenova | 2001 | 157 | 51.41 | 1:42.31 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
16 | Mia Maren Persen | 2000 | 150 | 50.34 | 1:43.95 | |||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
17 | Jenna Korkeamäki | 2001 | 147 | 52.07 | 1:44.58 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Neariina Peltoniemi | 2000 | 146 | 50.56 | 1:44.92 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
19 | Janette Korkeamäki | 2000 | 142 | 52.49 | 1:45.85 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
20 | Viveca Meriläinen | 2001 | 134 | 53.03 | 1:48.06 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
- | Sofia Andreassen | 2000 | DSQ | |||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä | ||||||||||
Laji 19, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Saana Luokkanen | 1999 | 404 | 36.26 | 1:14.70 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Venla Niemelä | 1999 | 342 | 38.01 | 1:18.99 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Elisa Satta | 1998 | 319 | 40.19 | 1:20.84 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Regine Balto Johansen | 1998 | 318 | 39.04 | 1:20.91 | |||||
Lakselv Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Anniina Pyhäjärvi | 1998 | 317 | 39.61 | 1:20.96 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Polina Apanasova | 1999 | 292 | 41.10 | 1:23.28 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
7 | Ingvild Asheim | 1998 | 270 | 40.67 | 1:25.48 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | 249 | 42.25 | 1:27.81 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Titta Pesälä | 1998 | 236 | 43.64 | 1:29.34 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Rosa Rantanen | 1999 | 231 | 42.85 | 1:30.07 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
11 | Laura-Elina Kuosmanen | 1998 | 214 | 44.83 | 1:32.38 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
12 | Aada Ketola | 1998 | 164 | 49.10 | 1:40.95 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Laji 19, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Svetlana Terentyeva | 1996 | 554 | 32.33 | 1:07.25 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Kristina Neganova | 1996 | 458 | 34.25 | 1:11.65 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Emilia Satta | 1996 | 332 | 38.77 | 1:19.80 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Lottamari Virtanen | 1996 | 307 | 39.55 | 1:21.83 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
5 | Salla Ristioja | 1996 | 303 | 39.87 | 1:22.26 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Runa Pettersen Nesje | 1996 | 300 | 40.82 | 1:22.51 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Adriana Ylijurva | 1995 | 293 | 40.15 | 1:23.12 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Hanna-Reetta Kuosmanen | 1996 | 291 | 40.18 | 1:23.37 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Aino Airaksinen | 1997 | 277 | 39.85 | 1:24.71 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Katariina Konu | 1997 | 232 | 42.19 | 1:29.83 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
11 | Essi Nampajärvi | 1996 | 149 | 49.83 | 1:44.12 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Alena Rumntceva | 1990 | DNS | |||||||
Arkankangeli | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 18:55 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 18:55 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 20, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kirill Gladkov | 2001 | 166 | 44.50 | 1:29.00 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Nikolai Alimov | 2001 | 159 | 44.02 | 1:30.42 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Arttu Kurttio | 2001 | 122 | 48.17 | 1:38.62 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Toni Lipponen | 2003 | 73 | 59.24 | 1:56.96 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Sigve Winnberg Heitmann | 2002 | 48 | 1:07.89 | 2:15.04 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
- | Henrik Siltari | 2002 | DNS | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
- | Juhani Tapio | 2002 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 20, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Andrey Belousov | 1999 | 249 | 38.55 | 1:17.84 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Siets Halbertsma | 1999 | 196 | 41.53 | 1:24.23 | |||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Onni Kartimo | 2000 | 153 | 43.17 | 1:31.44 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Jasper Aksila | 2000 | 142 | 45.83 | 1:33.82 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Eivind Pedersen | 2000 | 132 | 47.22 | 1:36.11 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Topi Lukkarinen | 2000 | 130 | 49.19 | 1:36.61 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Janne Pyhäjärvi | 2000 | 106 | 1:43.39 | 1:43.39 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Nikita Bryantsev | 2000 | DSQ | |||||||
Severodvinsk | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 20, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Riku Ylikärppä | 1998 | 346 | 32.87 | 1:09.69 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Viacheslav Bogdanov | 1997 | 297 | 34.99 | 1:13.32 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Juho Röytiö | 1998 | 256 | 37.53 | 1:17.03 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Oscar Rappana | 1998 | 240 | 38.78 | 1:18.75 | |||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Benjamin Paloniemi | 1997 | 186 | 41.45 | 1:25.80 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Laji 20, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tuukka Aalto | 1988 | 469 | 30.44 | 1:03.00 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Janne Lantto | 1994 | 463 | 30.48 | 1:03.26 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Henri Hartikainen | 1995 | 446 | 31.40 | 1:04.07 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Juho-Eetu Hakso | 1993 | 401 | 31.87 | 1:06.38 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Atte Lassila | 1995 | 399 | 32.63 | 1:06.47 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
6 | Ismo Koivisto | 1993 | 359 | 32.93 | 1:08.84 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Artturi Rantala | 1996 | 251 | 37.94 | 1:17.59 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 18:55 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 18:59 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 21, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Olivia Jokinen | 1998 | 357 | 35.87 | 1:17.61 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Ine Maijjen Persen | 1998 | 307 | 35.86 | 1:21.61 | |||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Eveliina Palo | 1999 | 307 | 38.58 | 1:21.64 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Noora Angelva | 1999 | 290 | 37.32 | 1:23.13 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Ingvild Asheim | 1998 | 268 | 38.59 | 1:25.43 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 258 | 40.61 | 1:26.52 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Regine Balto Johansen | 1998 | 242 | 41.99 | 1:28.29 | |||||
Lakselv Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Sanni Leena Næss | 1999 | 236 | 40.83 | 1:29.13 | |||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Emilia Granholm | 1998 | 222 | 43.22 | 1:30.91 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Jutta Nikupeteri | 2001 | 150 | 48.97 | 1:43.52 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Julia Nowbuth | 2001 | 105 | 55.07 | 1:56.61 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Una Jensen | 2001 | 98 | 55.82 | 1:59.55 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Siv Svanhild Danielsen Bratlien | 2001 | 59 | 1:04.84 | 2:21.38 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Laji 21, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sofia Petrenko | 1991 | 636 | 31.25 | 1:04.00 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Kristina Neganova | 1996 | 537 | 31.70 | 1:07.73 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Sini Niemi | 1993 | 510 | 31.71 | 1:08.92 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
4 | Elle Agneta Norvang | 1996 | 424 | 34.18 | 1:13.27 | |||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Maria Wimmer | 1997 | 399 | 34.26 | 1:14.80 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Heidi Ruonavaara | 1996 | 368 | 36.09 | 1:16.84 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Sanni Siurua | 1996 | 345 | 35.20 | 1:18.48 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Janna Juntura | 1995 | 324 | 37.26 | 1:20.13 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Runa Pettersen Nesje | 1996 | 316 | 36.58 | 1:20.84 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Enni Hukka | 1997 | 269 | 39.18 | 1:25.33 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 18:59 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 18:59 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 22, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Daniil Limonnikov | 1999 | 255 | 34.60 | 1:16.49 | |||||
Severodvinsk | ||||||||||
2 | Lassi Harju | 1999 | 137 | 42.21 | 1:33.93 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Teemu Puro | 1999 | 125 | 43.70 | 1:36.85 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Laji 22, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tomi Leppälä | 1994 | 517 | 28.38 | 1:00.40 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Ilya Kuznetsov | 1995 | 442 | 29.82 | 1:03.62 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Santeri Teppola | 1994 | 439 | 29.79 | 1:03.81 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Tapio Uusitalo | 1995 | 405 | 31.05 | 1:05.51 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
5 | Ismo Koivisto | 1993 | 371 | 32.09 | 1:07.45 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 251 | 34.75 | 1:16.83 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Artturi Rantala | 1996 | DNF | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 18:59 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 20:04 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 23, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Ekaterina Sheketa | 2000 | 329 | 1:21.92 | 2:49.45 | 4:16.17 | 5:40.41 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 318 | 1:19.75 | 2:46.22 | 4:14.54 | 5:44.14 | |||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
3 | Noora Siltari | 2000 | 316 | 1:18.67 | 2:47.31 | 4:17.43 | 5:45.01 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Iida Kunnari | 2000 | 313 | 1:21.95 | 2:49.96 | 4:19.85 | 5:46.15 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Darina Bogovaia | 2000 | 264 | 1:23.35 | 2:57.63 | 4:33.12 | 6:06.42 | |||
Severodvinsk | ||||||||||
6 | Christina Sesor | 2000 | 263 | 1:27.96 | 3:02.83 | 4:37.26 | 6:06.69 | |||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Sofiia Borzaia | 2001 | 260 | 1:27.18 | 3:02.26 | 4:36.81 | 6:07.99 | |||
Severodvinsk | ||||||||||
8 | Mari Asheim | 2000 | 233 | 1:31.90 | 3:09.77 | 4:49.39 | 6:21.70 | |||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Frid Torhild Bratlien Danielsen | 2002 | 135 | 1:46.64 | 3:44.32 | 5:42.73 | 7:38.03 | |||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Sofia Andreassen | 2000 | 121 | 1:48.39 | 3:50.04 | 5:54.45 | 7:54.72 | |||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Laji 23, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Saana Luokkanen | 1999 | 460 | 1:12.63 | 2:31.56 | 3:49.85 | 5:04.27 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Janina Pyrrö | 1998 | 395 | 1:15.51 | 2:38.05 | 4:01.41 | 5:20.30 | |||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
3 | Emilia Granholm | 1998 | 354 | 1:18.85 | 2:44.76 | 4:10.09 | 5:32.02 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Laura-Elina Kuosmanen | 1998 | 326 | 1:22.30 | 2:50.15 | 4:18.11 | 5:41.31 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Laji 23, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sofia Petrenko | 1991 | 624 | 1:07.73 | 2:17.51 | 3:27.36 | 4:34.89 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Alena Rumntceva | 1990 | 543 | 1:08.56 | 2:19.10 | 3:31.94 | 4:47.99 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Juulia Aksila | 1996 | 515 | 1:08.38 | 2:23.23 | 3:39.32 | 4:53.09 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Sini Niemi | 1993 | 510 | 1:09.94 | 2:26.13 | 3:42.21 | 4:54.10 | |||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
5 | Lottamari Virtanen | 1996 | 457 | 1:11.54 | 2:28.78 | 3:47.32 | 5:04.89 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
6 | Marjo Hiltunen | 1997 | 449 | 1:10.98 | 2:28.76 | 3:48.76 | 5:06.89 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Saana Nurkkala | 1994 | 444 | 1:13.02 | 2:31.24 | 3:50.27 | 5:07.90 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Iuliia Budnikova | 1997 | 442 | 1:10.83 | 2:30.63 | 3:51.75 | 5:08.49 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
9 | Nora Daldorff | 1994 | 401 | 1:16.11 | 2:38.56 | 4:00.12 | 5:18.49 | |||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Salla Ristioja | 1996 | 377 | 1:16.53 | 2:40.40 | 4:03.94 | 5:25.06 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
11 | Hanna-Reetta Kuosmanen | 1996 | 372 | 1:16.48 | 2:41.24 | 4:04.54 | 5:26.72 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 20:04 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 20:15 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 24, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Andrey Belousov | 1999 | 335 | 1:11.33 | 2:30.22 | 3:49.52 | 5:06.48 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Eelis Hukka | 1999 | 332 | 1:11.61 | 2:30.56 | 3:50.26 | 5:07.40 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Andrei Drachev | 1999 | 322 | 1:11.10 | 2:30.30 | 3:51.16 | 5:10.36 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
4 | Maxim Preblagin | 1999 | 290 | 1:14.17 | 2:36.75 | 4:00.04 | 5:21.53 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
5 | Ilia Kopeikin | 2000 | 253 | 1:17.13 | 2:44.41 | 4:11.17 | 5:36.43 | |||
Severodvinsk | ||||||||||
6 | Siets Halbertsma | 1999 | 239 | 1:20.82 | 2:49.90 | 4:17.73 | 5:43.06 | |||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Teemu Puro | 1999 | 197 | 1:24.21 | 2:57.80 | 4:33.47 | 6:05.71 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
8 | Jasper Aksila | 2000 | 190 | 1:26.81 | 3:01.40 | 4:37.43 | 6:10.31 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
9 | Eivind Pedersen | 2000 | 116 | 1:40.03 | 3:30.90 | 5:23.83 | 7:15.82 | |||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
- | Jonathan Berstad | 2002 | DNS | |||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Laji 24, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sergei Zakharov | 1997 | 479 | 1:03.99 | 2:12.67 | 3:22.48 | 4:31.99 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Riku Ylikärppä | 1998 | 448 | 1:04.46 | 2:15.22 | 3:27.30 | 4:38.04 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 406 | 1:06.73 | 2:20.77 | 3:34.54 | 4:47.40 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Yaroslav Reznichenko | 1997 | 380 | 1:07.03 | 2:20.93 | 3:37.89 | 4:53.87 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
5 | Santeri Leppälä | 1998 | 373 | 1:07.83 | 2:23.92 | 3:40.75 | 4:55.62 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Oscar Rappana | 1998 | 308 | 1:13.86 | 2:34.98 | 3:55.83 | 5:14.98 | |||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
Laji 24, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Teemu Hartikainen | 1993 | 554 | 1:02.22 | 2:07.35 | 3:13.67 | 4:19.09 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Ville-Petteri Soikkeli | 1995 | 510 | 1:02.85 | 2:10.00 | 3:17.87 | 4:26.38 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Joona Pyrrö | 1996 | 439 | 1:05.05 | 2:16.87 | 3:29.88 | 4:39.96 | |||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
4 | Ismo Koivisto | 1993 | 427 | 1:05.47 | 2:17.98 | 3:31.39 | 4:42.46 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Juho-Eetu Hakso | 1993 | 427 | 1:05.25 | 2:17.32 | 3:30.76 | 4:42.63 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Atte Lassila | 1995 | 369 | 1:08.72 | 2:23.54 | 3:40.42 | 4:56.69 | |||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
7 | Nils Peder Eriksen | 1952 | 220 | 1:26.47 | 2:56.09 | 4:24.97 | 5:52.43 | |||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 20:15 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 12:11 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 25, 25m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 19.25 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 22.62 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 25, 25m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Räsänen | 2002 | 20.08 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Frid Torhild Bratlien Danielsen | 2002 | 21.83 | |||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Ada Holm | 2002 | 22.61 | |||||||
Muhoksen Voitto | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 12:11 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 12:11 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 26, 25m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juhani Tapio | 2002 | 25.39 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Sigve Winnberg Heitmann | 2002 | 31.56 | |||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 12:11 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 12:18 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 27, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Siltari | 2000 | 317 | 35.55 | 1:14.83 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Siiri Pesälä | 2000 | 305 | 36.08 | 1:15.81 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Ekaterina Sheketa | 2000 | 298 | 36.49 | 1:16.37 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
4 | Christina Sesor | 2000 | 288 | 36.44 | 1:17.23 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Kseniia Odoeva | 2000 | 280 | 37.41 | 1:18.01 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
6 | Jonna Airisniemi | 2000 | 271 | 37.47 | 1:18.87 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
7 | Nea Tauriainen | 2000 | 264 | 37.06 | 1:19.53 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
8 | Darina Bogovaia | 2000 | 260 | 38.11 | 1:19.89 | |||||
Severodvinsk | ||||||||||
9 | Daria Chernikova | 2000 | 260 | 38.89 | 1:19.90 | |||||
Severodvinsk | ||||||||||
10 | Iida Kunnari | 2000 | 253 | 38.47 | 1:20.64 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
11 | Mia Maren Persen | 2000 | 246 | 38.12 | 1:21.44 | |||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Sofiia Borzaia | 2001 | 235 | 39.51 | 1:22.70 | |||||
Severodvinsk | ||||||||||
13 | Anni Niemistö | 2001 | 231 | 39.55 | 1:23.17 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
14 | Jenna Jokikokko | 2000 | 225 | 39.07 | 1:23.91 | |||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
15 | Jutta Nikupeteri | 2001 | 206 | 40.42 | 1:26.38 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Rikkonen Selina | 2000 | 202 | 40.18 | 1:26.90 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
17 | Silja Kanto | 2000 | 200 | 41.76 | 1:27.29 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
18 | Janette Korkeamäki | 2000 | 193 | 42.89 | 1:28.34 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Julia Nowbuth | 2001 | 189 | 41.88 | 1:28.87 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
20 | Elizaveta Parfenova | 2001 | 178 | 42.40 | 1:30.69 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
21 | Una Jensen | 2001 | 174 | 43.55 | 1:31.43 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
22 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 172 | 40.45 | 1:31.79 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
23 | Almiina Ketola | 2001 | 165 | 45.68 | 1:33.01 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
24 | Jenna Korkeamäki | 2001 | 160 | 44.38 | 1:34.03 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
25 | Aada Sulasalmi | 2002 | 151 | 45.74 | 1:35.72 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
26 | Viveca Meriläinen | 2001 | 150 | 44.83 | 1:36.08 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
27 | Ada Holm | 2002 | 144 | 44.50 | 1:37.31 | |||||
Muhoksen Voitto | ||||||||||
28 | Frid Torhild Bratlien Danielsen | 2002 | 142 | 47.53 | 1:37.77 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
29 | Sofia Andreassen | 2000 | 138 | 46.01 | 1:38.68 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
30 | Elisa Vakkuri | 2002 | 136 | 46.60 | 1:39.26 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
31 | Josephine Santaguida | 2004 | 130 | 47.68 | 1:40.60 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
32 | Siv Svanhild Danielsen Bratlien | 2001 | 116 | 1:44.70 | 1:44.70 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
33 | Tove Johanne Lindbäck | 2000 | 112 | 56.09 | 1:45.78 | |||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
Laji 27, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anna Röytiö | 1998 | 480 | 30.85 | 1:05.13 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Helene Andersen | 1998 | 474 | 31.67 | 1:05.42 | |||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Venla Niemelä | 1999 | 391 | 33.98 | 1:09.75 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Janina Pyrrö | 1998 | 378 | 34.12 | 1:10.54 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
5 | Emilia Granholm | 1998 | 369 | 34.03 | 1:11.13 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Regine Balto Johansen | 1998 | 365 | 34.57 | 1:11.39 | |||||
Lakselv Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Anniina Pyhäjärvi | 1998 | 357 | 34.47 | 1:11.93 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Pinja Remes | 1999 | 341 | 34.00 | 1:13.03 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 328 | 35.10 | 1:13.99 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Polina Apanasova | 1999 | 308 | 36.00 | 1:15.55 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
11 | Titta Pesälä | 1998 | 293 | 36.11 | 1:16.78 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
12 | Vilma Rapakko | 1999 | 273 | 37.52 | 1:18.68 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
13 | Ilona Lampela | 1999 | 258 | 37.93 | 1:20.12 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
14 | Kirsten Elisabeth Johansen | 1999 | 232 | 38.89 | 1:23.03 | |||||
Lakselv Svømmeklubb | ||||||||||
- | Karoliina Rapakko | 1998 | DNS | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Laji 27, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kristina Neganova | 1996 | 615 | 28.95 | 59.98 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Moona Mankinen | 1996 | 577 | 29.08 | 1:01.27 | |||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
3 | Svetlana Terentyeva | 1996 | 563 | 29.38 | 1:01.77 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
4 | Juulia Aksila | 1996 | 522 | 30.27 | 1:03.37 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Janna Juntura | 1995 | 500 | 30.96 | 1:04.28 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Elle Agneta Norvang | 1996 | 488 | 31.83 | 1:04.81 | |||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Iuliia Budnikova | 1997 | 481 | 31.81 | 1:05.12 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
8 | Kaia Victoria Norbye | 1996 | 477 | 31.46 | 1:05.28 | |||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Sanni Siurua | 1996 | 471 | 31.34 | 1:05.56 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Heidi Ruonavaara | 1996 | 439 | 32.01 | 1:07.13 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Lottamari Virtanen | 1996 | 438 | 32.44 | 1:07.17 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
12 | Saana Nurkkala | 1994 | 412 | 33.45 | 1:08.56 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
13 | Enni Hukka | 1997 | 405 | 32.91 | 1:08.93 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
14 | Marjo Hiltunen | 1997 | 403 | 32.42 | 1:09.05 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
15 | Salla Ristioja | 1996 | 389 | 32.88 | 1:09.87 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
16 | Katariina Konu | 1997 | 357 | 33.66 | 1:11.88 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
17 | Essi Nampajärvi | 1996 | 283 | 36.71 | 1:17.68 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Sini Niemi | 1993 | DNS | |||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 12:18 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 12:11 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 28, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Andrei Drachev | 1999 | 311 | 32.15 | 1:06.35 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Daniil Limonnikov | 1999 | 296 | 32.22 | 1:07.40 | |||||
Severodvinsk | ||||||||||
3 | Eelis Hukka | 1999 | 294 | 31.56 | 1:07.55 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Ilia Kopeikin | 2000 | 249 | 34.50 | 1:11.48 | |||||
Severodvinsk | ||||||||||
5 | Teemu Puro | 1999 | 238 | 34.69 | 1:12.52 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Lassi Harju | 1999 | 229 | 33.83 | 1:13.46 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Nikita Bryantsev | 2000 | 227 | 34.15 | 1:13.71 | |||||
Severodvinsk | ||||||||||
8 | Vladislav Artyukhov | 2000 | 212 | 34.42 | 1:15.40 | |||||
Severodvinsk | ||||||||||
9 | Topi Lukkarinen | 2000 | 191 | 37.73 | 1:18.08 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Kirill Borodin | 2000 | 173 | 39.77 | 1:20.73 | |||||
Severodvinsk | ||||||||||
11 | Jasper Aksila | 2000 | 170 | 38.32 | 1:21.09 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
12 | Juho Nordlund | 2002 | 166 | 38.61 | 1:21.82 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
13 | Eivind Pedersen | 2000 | 161 | 37.70 | 1:22.54 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Onni Kartimo | 2000 | 147 | 39.63 | 1:25.18 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
15 | Aslak Uvla Niityvuopio | 2000 | 116 | 43.39 | 1:32.24 | |||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
16 | Janne Pyhäjärvi | 2000 | 113 | 43.65 | 1:32.85 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
17 | Toni Lipponen | 2003 | 91 | 44.81 | 1:39.86 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
18 | Henrik Siltari | 2002 | 83 | 46.34 | 1:43.17 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
19 | Jonathan Berstad | 2002 | 77 | 49.56 | 1:45.57 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
20 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 66 | 51.12 | 1:51.08 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
21 | Sigve Winnberg Heitmann | 2002 | 61 | 53.35 | 1:53.98 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Laji 28, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sergei Zakharov | 1997 | 453 | 28.34 | 58.52 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Yaroslav Reznichenko | 1997 | 419 | 29.02 | 1:00.08 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 405 | 28.68 | 1:00.76 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Sergey Varakin | 1998 | 377 | 29.51 | 1:02.22 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
5 | Santeri Leppälä | 1998 | 352 | 30.80 | 1:03.65 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Juho Röytiö | 1998 | 316 | 31.39 | 1:05.98 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Benjamin Paloniemi | 1997 | 297 | 32.40 | 1:07.37 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Lauri Tapio | 1998 | 261 | 33.11 | 1:10.34 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Sondre Lund | 1997 | 257 | 33.67 | 1:10.72 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Laji 28, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ilya Kuznetsov | 1995 | 548 | 26.46 | 54.91 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Jere Urpunen | 1993 | 529 | 26.65 | 55.58 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Teemu Hartikainen | 1993 | 480 | 27.19 | 57.39 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Ville-Petteri Soikkeli | 1995 | 466 | 27.62 | 57.97 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Joona Pyrrö | 1996 | 461 | 28.04 | 58.17 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
6 | Atte Lassila | 1995 | 446 | 28.26 | 58.83 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
7 | Juho-Eetu Hakso | 1993 | 428 | 28.48 | 59.65 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
8 | Artturi Rantala | 1996 | 374 | 29.60 | 1:02.35 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Kenneth Albertsen | 1995 | DNS | |||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 12:11 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 12:11 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 29, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ekaterina Sheketa | 2000 | 259 | 40.34 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Stine Ness Holmgren | 2000 | 229 | 42.02 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Mari Asheim | 2000 | 227 | 42.10 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Sofiia Borzaia | 2001 | 220 | 42.59 | ||||||
Severodvinsk | ||||||||||
5 | Jenna Jokikokko | 2000 | 208 | 43.38 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
6 | Daria Chernikova | 2000 | 205 | 43.60 | ||||||
Severodvinsk | ||||||||||
7 | Silja Vilmilä | 2001 | 181 | 45.46 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Neariina Peltoniemi | 2000 | 164 | 46.99 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
9 | Pipsa Remes | 2001 | 140 | 49.44 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Julia Nowbuth | 2001 | 137 | 49.87 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Elisa Vakkuri | 2002 | 134 | 50.27 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Sofia Andreassen | 2000 | 126 | 51.32 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Ada Holm | 2002 | 122 | 51.85 | ||||||
Muhoksen Voitto | ||||||||||
14 | Siv Svanhild Danielsen Bratlien | 2001 | 118 | 52.38 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Katariina Kourula | 2002 | 105 | 54.51 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
16 | Siiri Mirja Sipilä Næss | 2001 | 74 | 1:01.30 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
- | Darina Bogovaia | 2000 | DSQ | |||||||
Severodvinsk | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 29, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Regine Balto Johansen | 1998 | 362 | 36.07 | ||||||
Lakselv Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Ine Maijjen Persen | 1998 | 317 | 37.71 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Ingvild Asheim | 1998 | 276 | 39.48 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Polina Apanasova | 1999 | 276 | 39.48 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
5 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | 265 | 39.99 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Rosa Rantanen | 1999 | 264 | 40.05 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Sanni Leena Næss | 1999 | 249 | 40.85 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Kirsten Elisabeth Johansen | 1999 | 217 | 42.79 | ||||||
Lakselv Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Aada Ketola | 1998 | 174 | 46.00 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Karoliina Rapakko | 1998 | DNS | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Laji 29, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Svetlana Terentyeva | 1996 | 543 | 31.51 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Kristina Neganova | 1996 | 518 | 32.00 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Moona Mankinen | 1996 | 399 | 34.92 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
4 | Heidi Ruonavaara | 1996 | 315 | 37.79 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Runa Pettersen Nesje | 1996 | 300 | 38.37 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Tanja Linnea Norbye | 1995 | 276 | 39.47 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 12:11 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 12:11 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 30, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Andrey Belousov | 1999 | 217 | 37.60 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Siets Halbertsma | 1999 | 175 | 40.44 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Onni Kartimo | 2000 | 172 | 40.65 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Taneli Juutinen | 2000 | 171 | 40.75 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Aleksi Villanen | 1999 | 154 | 42.19 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Eivind Pedersen | 2000 | 146 | 42.96 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Janne Pyhäjärvi | 2000 | 111 | 47.09 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Väinö-Pekka Niemelä | 2002 | 105 | 47.88 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Aslak Uvla Niityvuopio | 2000 | 86 | 51.14 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Aleksanteri Angelva | 2001 | 81 | 52.24 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
11 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 55 | 59.60 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Jani Leskelä | 2001 | 51 | 1:00.87 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Otto Luokkala | 2001 | 43 | 1:04.62 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Lev Koleda | 2001 | DNS | |||||||
Severodvinsk | ||||||||||
- | Nikita Bryantsev | 2000 | DNS | |||||||
Severodvinsk | ||||||||||
- | Ilia Kopeikin | 2000 | DSQ | |||||||
Severodvinsk | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 30, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Viacheslav Bogdanov | 1997 | 335 | 32.57 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Oscar Rappana | 1998 | 209 | 38.09 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
- | Sondre Lund | 1997 | DNS | |||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Laji 30, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Janne Lantto | 1994 | 490 | 28.68 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Tuukka Aalto | 1988 | 469 | 29.10 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Henri Hartikainen | 1995 | 453 | 29.44 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Juho-Eetu Hakso | 1993 | 379 | 31.23 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Ismo Koivisto | 1993 | 376 | 31.33 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Atte Lassila | 1995 | 336 | 32.53 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
7 | Thomas Jørgensen | 1995 | 335 | 32.55 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Ilya Kuznetsov | 1995 | 330 | 32.72 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
9 | Tapio Uusitalo | 1995 | 317 | 33.16 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 12:11 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 13:40 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 31, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Noora Angelva | 1999 | 289 | 39.93 | 1:27.07 | 2:15.98 | 3:02.66 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Saana Luokkanen | 1999 | 283 | 37.07 | 1:26.08 | 2:15.18 | 3:04.01 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Eveliina Palo | 1999 | 281 | 40.16 | 1:27.51 | 2:15.61 | 3:04.45 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 197 | 42.30 | 1:32.82 | 2:27.20 | 3:27.50 | |||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
Laji 31, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sofia Petrenko | 1991 | 652 | 31.46 | 1:07.99 | 1:44.63 | 2:19.28 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Lottamari Virtanen | 1996 | 323 | 37.73 | 1:22.36 | 2:09.22 | 2:56.03 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Maria Wimmer | 1997 | 321 | 36.17 | 1:20.68 | 2:08.60 | 2:56.33 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Alena Rumntceva | 1990 | DNS | |||||||
Arkankangeli | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 13:40 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 12:47 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 32, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Lauri Tapio | 1998 | 144 | 41.53 | 1:38.70 | 2:36.50 | 3:28.35 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 32, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tomi Leppälä | 1994 | 471 | 30.52 | 1:05.49 | 1:42.23 | 2:20.26 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Santeri Teppola | 1994 | 461 | 31.38 | 1:07.71 | 1:43.36 | 2:21.29 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Viktor Ivannikov | 1994 | 389 | 33.36 | 1:10.98 | 1:49.05 | 2:29.41 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 12:47 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 12:48 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 33, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Frid Torhild Bratlien Danielsen | 2002 | 181 | 50.91 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 157 | 53.41 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Nathalie Sesor | 2003 | 140 | 55.50 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Josephine Santaguida | 2004 | 121 | 58.25 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Noora Räsänen | 2002 | 96 | 1:02.86 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Ada Holm | 2002 | DSQ | |||||||
Muhoksen Voitto | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Katariina Kourula | 2002 | DSQ | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Madeleine Hiltunen | 2003 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 33, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mari Asheim | 2000 | 290 | 43.52 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Anni Niemistö | 2001 | 230 | 46.99 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
3 | Sofia Andreassen | 2000 | 225 | 47.35 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Sofiia Borzaia | 2001 | 215 | 48.09 | ||||||
Severodvinsk | ||||||||||
5 | Elizaveta Parfenova | 2001 | 213 | 48.19 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
6 | Mia Maren Persen | 2000 | 199 | 49.34 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Stine Ness Holmgren | 2000 | 166 | 52.44 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 153 | 53.83 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Almiina Ketola | 2001 | 144 | 54.94 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Julia Nowbuth | 2001 | 141 | 55.39 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Viveca Meriläinen | 2001 | 136 | 55.98 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
12 | Liv Therese Boine | 2000 | 130 | 56.79 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Siv Svanhild Danielsen Bratlien | 2001 | 127 | 57.30 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Pipsa Remes | 2001 | 115 | 59.24 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Tove Johanne Lindbäck | 2000 | 98 | 1:02.52 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
Laji 33, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Janina Pyrrö | 1998 | 400 | 39.09 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
2 | Ingvild Asheim | 1998 | 362 | 40.41 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Vilma Rapakko | 1999 | 309 | 42.58 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Karoliina Rapakko | 1998 | DNS | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Laji 33, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Alena Rumntceva | 1990 | 608 | 34.00 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Kaia Victoria Norbye | 1996 | 514 | 35.95 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Iuliia Budnikova | 1997 | 469 | 37.06 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
4 | Nora Daldorff | 1994 | 425 | 38.31 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Elle Agneta Norvang | 1996 | 394 | 39.27 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Runa Pettersen Nesje | 1996 | 392 | 39.36 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Katariina Konu | 1997 | 326 | 41.85 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Emilia Satta | 1996 | 307 | 42.69 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 12:48 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 12:53 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 34, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nikolai Alimov | 2001 | 206 | 42.72 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Kirill Gladkov | 2001 | 137 | 49.01 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Ronny Brännkärr | 2002 | 120 | 51.18 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Juho Nordlund | 2002 | 115 | 51.93 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Henrik Siltari | 2002 | 98 | 54.86 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Väinö-Pekka Niemelä | 2002 | 97 | 55.01 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Jonathan Berstad | 2002 | 66 | 1:02.55 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Aatu Kunnari | 2004 | 64 | 1:03.20 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Toni Lipponen | 2003 | 62 | 1:03.65 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 43 | 1:12.24 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Lev Koleda | 2001 | DNS | |||||||
Severodvinsk | ||||||||||
Laji 34, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Daniil Limonnikov | 1999 | 296 | 37.90 | ||||||
Severodvinsk | ||||||||||
2 | Kirill Borodin | 2000 | 177 | 45.00 | ||||||
Severodvinsk | ||||||||||
3 | Jasse Haaraoja | 2000 | 117 | 51.64 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Aslak Uvla Niityvuopio | 2000 | 115 | 51.99 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
- | Nikita Bryantsev | 2000 | DSQ | |||||||
Severodvinsk | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 34, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ragnar Daldorff | 1997 | 390 | 34.57 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Sergey Varakin | 1998 | 371 | 35.13 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Oscar Rappana | 1998 | 202 | 43.00 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
Laji 34, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Urpunen | 1993 | 475 | 32.37 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Tuukka Aalto | 1988 | 442 | 33.16 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Ismo Koivisto | 1993 | 411 | 33.96 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Joona Pyrrö | 1996 | 406 | 34.10 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
5 | Viktor Ivannikov | 1994 | 394 | 34.43 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 12:53 |
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 13:39 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 35, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Saana Luokkanen | 1999 | 406 | 35.15 | 1:17.65 | 2:09.20 | 2:48.28 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Ine Maijjen Persen | 1998 | 343 | 37.26 | 1:21.60 | 2:15.93 | 2:58.00 | |||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Regine Balto Johansen | 1998 | 337 | 41.24 | 1:23.12 | 2:20.62 | 2:59.08 | |||
Lakselv Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Emilia Granholm | 1998 | 324 | 40.62 | 1:28.04 | 2:19.63 | 3:01.34 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Sanni Leena Næss | 1999 | 307 | 40.21 | 1:28.40 | 2:25.28 | 3:04.72 | |||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | 295 | 39.11 | 1:26.84 | 2:25.49 | 3:07.21 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Rosa Rantanen | 1999 | 250 | 41.40 | 1:29.51 | 2:30.75 | 3:17.69 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Titta Pesälä | 1998 | 248 | 48.66 | 1:38.51 | 2:34.32 | 3:18.20 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
9 | Silja Vilmilä | 2001 | 245 | 46.37 | 1:37.95 | 2:36.47 | 3:19.22 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Siiri Pesälä | 2000 | 243 | 49.28 | 1:40.94 | 2:38.08 | 3:19.58 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
11 | Kirsten Elisabeth Johansen | 1999 | 232 | 44.73 | 1:37.29 | 2:34.83 | 3:22.73 | |||
Lakselv Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Jutta Nikupeteri | 2001 | 216 | 50.24 | 1:43.78 | 2:43.11 | 3:27.77 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Aada Ketola | 1998 | 211 | 1:43.00 | 2:43.32 | 3:29.37 | 3:29.37 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
14 | Silja Kanto | 2000 | 189 | 50.72 | 1:49.17 | 2:49.58 | 3:37.01 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
15 | Aada Sulasalmi | 2002 | 162 | 56.89 | 1:52.98 | 2:56.22 | 3:48.76 | |||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
16 | Julia Nowbuth | 2001 | 156 | 1:55.08 | 1:55.08 | 3:00.11 | 3:51.30 | |||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
- | Veera Leinonen | 2000 | DNS | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Jonna Airisniemi | 2000 | DSQ | |||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
- | Una Jensen | 2001 | DSQ | |||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 35, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sofia Petrenko | 1991 | 663 | 31.18 | 1:07.19 | 1:50.39 | 2:22.90 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Kristina Neganova | 1996 | 605 | 32.39 | 1:08.54 | 1:52.50 | 2:27.30 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Svetlana Terentyeva | 1996 | 572 | 32.44 | 1:09.78 | 1:55.04 | 2:30.12 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
4 | Juulia Aksila | 1996 | 518 | 35.73 | 1:14.42 | 1:59.40 | 2:35.18 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Maria Wimmer | 1997 | 454 | 33.96 | 1:16.29 | 2:04.07 | 2:42.15 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Marjo Hiltunen | 1997 | 450 | 39.29 | 1:20.29 | 2:04.99 | 2:42.58 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Moona Mankinen | 1996 | 445 | 33.00 | 1:13.88 | 2:04.75 | 2:43.17 | |||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
- | Aino Airaksinen | 1997 | DNS | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Sini Niemi | 1993 | DNS | |||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 13:39 |
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 13:54 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 36, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sergei Zakharov | 1997 | 413 | 31.99 | 1:08.83 | 1:54.66 | 2:27.79 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Riku Ylikärppä | 1998 | 384 | 29.95 | 1:08.56 | 1:55.33 | 2:31.39 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Yaroslav Reznichenko | 1997 | 368 | 31.71 | 1:12.19 | 1:58.95 | 2:33.61 | |||
Arkankangeli | ||||||||||
4 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 343 | 32.58 | 1:13.67 | 2:03.95 | 2:37.32 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Eelis Hukka | 1999 | 274 | 37.42 | 1:20.44 | 2:09.68 | 2:49.41 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Teemu Puro | 1999 | 196 | 41.91 | 1:30.60 | 2:29.27 | 3:09.57 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Vladislav Artyukhov | 2000 | 190 | 42.42 | 1:32.72 | 2:28.06 | 3:11.34 | |||
Severodvinsk | ||||||||||
8 | Taneli Juutinen | 2000 | 174 | 42.45 | 1:31.96 | 2:32.16 | 3:17.20 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Jasper Aksila | 2000 | 154 | 48.13 | 1:38.70 | 2:40.97 | 3:25.37 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Aleksi Villanen | 1999 | 149 | 45.39 | 1:38.19 | 2:44.11 | 3:27.85 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Topi Lukkarinen | 2000 | DSQ | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 36, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Teemu Hartikainen | 1993 | 503 | 30.09 | 1:05.95 | 1:45.38 | 2:18.43 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Ville-Petteri Soikkeli | 1995 | 457 | 29.78 | 1:06.62 | 1:50.05 | 2:22.96 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Tapio Uusitalo | 1995 | 442 | 31.79 | 1:10.05 | 1:53.34 | 2:24.50 | |||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
4 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 333 | 36.02 | 1:17.22 | 2:03.36 | 2:38.74 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Nils Peder Eriksen | 1952 | 181 | 37.48 | 1:31.03 | 2:29.96 | 3:14.44 | |||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 13:54 |
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 14:11 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 37, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 344 | 43.64 | 1:29.50 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
2 | Noora Siltari | 2000 | 302 | 45.95 | 1:33.50 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Christina Sesor | 2000 | 295 | 44.98 | 1:34.22 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Kseniia Odoeva | 2000 | 263 | 47.38 | 1:37.85 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
5 | Jenna Jokikokko | 2000 | 261 | 47.97 | 1:38.17 | |||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
6 | Rikkonen Selina | 2000 | 243 | 48.71 | 1:40.48 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Anni Niemistö | 2001 | 223 | 50.27 | 1:43.32 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
8 | Iida Kunnari | 2000 | 223 | 50.63 | 1:43.46 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Neariina Peltoniemi | 2000 | 213 | 48.72 | 1:44.96 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
10 | Elizaveta Parfenova | 2001 | 213 | 49.68 | 1:45.00 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
11 | Sofia Andreassen | 2000 | 204 | 51.83 | 1:46.44 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Darina Bogovaia | 2000 | 193 | 52.57 | 1:48.47 | |||||
Severodvinsk | ||||||||||
13 | Mia Maren Persen | 2000 | 185 | 51.80 | 1:50.10 | |||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Jenna Korkeamäki | 2001 | 173 | 53.79 | 1:52.63 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Frid Torhild Bratlien Danielsen | 2002 | 151 | 56.64 | 1:57.65 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
16 | Almiina Ketola | 2001 | 145 | 58.50 | 1:59.28 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
17 | Siv Svanhild Danielsen Bratlien | 2001 | 130 | 58.63 | 2:03.66 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
18 | Liv Therese Boine | 2000 | 130 | 59.71 | 2:03.92 | |||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
19 | Josephine Santaguida | 2004 | 128 | 59.73 | 2:04.57 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
20 | Siiri Mirja Sipilä Næss | 2001 | 116 | 1:00.86 | 2:08.67 | |||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
21 | Pipsa Remes | 2001 | 113 | 59.91 | 2:09.60 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Julia Kinnunen | 2000 | DNS | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 37, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Helene Andersen | 1998 | 475 | 38.41 | 1:20.37 | |||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Janina Pyrrö | 1998 | 404 | 41.37 | 1:24.81 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
3 | Eveliina Palo | 1999 | 376 | 41.71 | 1:26.87 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 375 | 41.63 | 1:26.94 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Vilma Rapakko | 1999 | 286 | 45.16 | 1:35.15 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Ilona Lampela | 1999 | 278 | 45.64 | 1:36.05 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
7 | Regine Balto Johansen | 1998 | 244 | 49.21 | 1:40.36 | |||||
Lakselv Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Pinja Remes | 1999 | 213 | 49.17 | 1:44.97 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 37, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Alena Rumntceva | 1990 | 604 | 35.25 | 1:14.19 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Iuliia Budnikova | 1997 | 487 | 38.62 | 1:19.71 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Maria Wimmer | 1997 | 364 | 41.86 | 1:27.79 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Runa Pettersen Nesje | 1996 | 344 | 41.72 | 1:29.52 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Essi Nampajärvi | 1996 | 218 | 49.33 | 1:44.24 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Kaia Victoria Norbye | 1996 | DNS | |||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 14:11 |
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 14:18 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 38, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Daniil Limonnikov | 1999 | 275 | 39.76 | 1:25.48 | |||||
Severodvinsk | ||||||||||
2 | Maxim Preblagin | 1999 | 252 | 42.00 | 1:28.08 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Kirill Borodin | 2000 | 177 | 47.59 | 1:39.01 | |||||
Severodvinsk | ||||||||||
4 | Siets Halbertsma | 1999 | 171 | 45.12 | 1:40.12 | |||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Lassi Harju | 1999 | 171 | 46.83 | 1:40.13 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Jasse Haaraoja | 2000 | 120 | 54.46 | 1:52.78 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Aslak Uvla Niityvuopio | 2000 | 119 | 55.40 | 1:53.04 | |||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Jonathan Berstad | 2002 | 67 | 1:05.33 | 2:16.73 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Laji 38, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sergey Varakin | 1998 | 358 | 36.04 | 1:18.29 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
2 | Viacheslav Bogdanov | 1997 | 351 | 36.44 | 1:18.82 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
3 | Santeri Leppälä | 1998 | 255 | 42.70 | 1:27.70 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
- | Ragnar Daldorff | 1997 | DNS | |||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Laji 38, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Janne Lantto | 1994 | 552 | 31.39 | 1:07.78 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Joona Pyrrö | 1996 | 432 | 34.54 | 1:13.57 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
3 | Viktor Ivannikov | 1994 | 417 | 35.70 | 1:14.41 | |||||
Arkankangeli | ||||||||||
4 | Juho-Eetu Hakso | 1993 | 375 | 36.06 | 1:17.09 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 14:18 |
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 14:54 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 39, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: KemUS 80v -juhlaviesti |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Kemus N1 | 1998 | 328 | 5:30.46 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Emilia Granholm | 1998 | 40.41 | 1:23.22 | 1:23.22 | ||||||
Satu-Lotta Pitko | 1998 | 42.43 | 1:29.46 | 2:52.68 | ||||||
Eveliina Palo | 1999 | 18.61 | ||||||||
Noora Siltari | 2000 | 4:15.67 | 5:30.46 | 5:30.46 | ||||||
2 | Scr Tytöt 2 | 1998 | 223 | 6:15.92 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Aada Ketola | 1998 | 48.94 | 1:39.50 | 1:39.50 | ||||||
Silja Vilmilä | 2001 | 51.53 | 2:28.08 | 4:07.58 | ||||||
Rosa Rantanen | 1999 | |||||||||
Iida Kunnari | 2000 | 5:32.90 | 6:15.92 | 6:15.92 | ||||||
3 | Karasjok Svømmeklubb-2 | 1998 | 216 | 6:20.23 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
Stine Ness Holmgren | 2000 | 45.48 | 1:33.87 | 1:33.87 | ||||||
Liv Therese Boine | 2000 | 59.42 | 2:03.95 | 3:37.82 | ||||||
Ine Maijjen Persen | 1998 | 1:24.95 | 5:02.77 | |||||||
Sanni Leena Næss | 1999 | 37.98 | 1:17.46 | 6:20.23 | ||||||
4 | Kemus T1 | 1998 | 204 | 6:27.19 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Titta Pesälä | 1998 | 45.08 | 1:32.10 | 1:32.10 | ||||||
Rikkonen Selina | 2000 | 50.05 | 1:43.52 | 3:15.62 | ||||||
Siiri Pesälä | 2000 | 46.57 | 1:44.57 | 5:00.19 | ||||||
Silja Kanto | 2000 | 41.61 | 1:27.00 | 6:27.19 | ||||||
5 | 2 Team | 2000 | 191 | 6:35.76 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Una Jensen | 2001 | 52.15 | 2:35.37 | 2:35.37 | ||||||
Sofia Andreassen | 2000 | 55.44 | ||||||||
Christina Sesor | 2000 | 4:59.53 | 4:59.53 | |||||||
Julia Nowbuth | 2001 | 44.85 | 1:36.23 | 6:35.76 | ||||||
Laji 39, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
Sponsori: KemUS 80v -juhlaviesti |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Arkankangeli | 1990 | 577 | 4:33.91 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
Svetlana Terentyeva | 1996 | 33.56 | 1:10.12 | 1:10.12 | ||||||
Alena Rumntceva | 1990 | 35.88 | 1:16.38 | 2:26.50 | ||||||
Sofia Petrenko | 1991 | 32.57 | 1:06.92 | 3:33.42 | ||||||
Kristina Neganova | 1996 | 29.02 | 1:00.49 | 4:33.91 | ||||||
2 | Karasjok Svømmeklubb-1 | 1995 | 481 | 4:50.93 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
Helene Andersen | 1998 | 36.00 | 1:13.96 | 1:13.96 | ||||||
Kaia Victoria Norbye | 1996 | 37.61 | 1:19.62 | 2:33.58 | ||||||
Elle Agneta Norvang | 1996 | 33.19 | 1:08.61 | 3:42.19 | ||||||
Tanja Linnea Norbye | 1995 | 32.08 | 1:08.74 | 4:50.93 | ||||||
3 | Scr Tytöt 1 | 1997 | 383 | 5:13.86 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Venla Niemelä | 1999 | 37.66 | 1:17.61 | 1:17.61 | ||||||
Anna Röytiö | 1998 | 41.24 | 1:25.61 | 2:43.22 | ||||||
Noora Angelva | 1999 | 37.95 | 1:21.28 | 4:04.50 | ||||||
Enni Hukka | 1997 | 32.46 | 1:09.36 | 5:13.86 | ||||||
4 | Kirkenes1 (1994) | 1994 | 318 | 5:33.90 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Ingvild Asheim | 1998 | 42.24 | 1:27.52 | 1:27.52 | ||||||
Nora Daldorff | 1994 | 40.82 | 1:26.96 | 2:54.48 | ||||||
Runa Pettersen Nesje | 1996 | 36.89 | 1:23.56 | 4:18.04 | ||||||
Mari Asheim | 2000 | 35.75 | 1:15.86 | 5:33.90 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 14:54 |
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LAPPI - UINNIT 2012 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 15:00 | |||
Järjestäjä | Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 toukokuu 2012 |
Laji 40, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
Sponsori: KemUS 80v -juhlaviesti |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Kemus M2 | 1998 | 181 | 5:51.96 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Jasper Aksila | 2000 | 47.33 | ||||||||
Lassi Harju | 1999 | |||||||||
Santeri Leppälä | 1998 | |||||||||
Teemu Puro | 1999 | 5:51.96 | 5:51.96 | |||||||
Laji 40, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Sponsori: KemUS 80v -juhlaviesti |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Kemus M1 | 1988 | 492 | 4:12.25 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Tuukka Aalto | 1988 | 30.30 | 1:02.17 | 1:02.17 | ||||||
Henri Hartikainen | 1995 | 32.38 | 1:08.76 | 2:10.93 | ||||||
Teemu Hartikainen | 1993 | 29.30 | 1:03.66 | 3:14.59 | ||||||
Ismo Koivisto | 1993 | 26.59 | 57.66 | 4:12.25 | ||||||
2 | Arkankangeli | 1990 | 394 | 4:31.64 | ||||||
Arkankangeli | ||||||||||
Viacheslav Bogdanov | 1997 | 34.59 | 1:12.53 | 1:12.53 | ||||||
Viktor Ivannikov | 1994 | 35.68 | ||||||||
Sergei Zakharov | 1997 | 3:34.77 | ||||||||
Ilya Kuznetsov | 1995 | 4:31.64 | 4:31.64 | |||||||
3 | Scr Pojat1 | 1996 | 237 | 5:21.76 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Juho Röytiö | 1998 | 37.46 | 1:16.84 | 1:16.84 | ||||||
Artturi Rantala | 1996 | 37.79 | 1:22.10 | 2:38.94 | ||||||
Eelis Hukka | 1999 | 37.49 | 1:25.12 | 4:04.06 | ||||||
Topi Lukkarinen | 2000 | 37.10 | 1:17.70 | 5:21.76 | ||||||
4 | Karasjok SK | 1952 | 165 | 6:02.89 | ||||||
Karasjok Svømmeklubb | ||||||||||
Oscar Rappana | 1998 | 39.38 | 1:20.41 | 1:20.41 | ||||||
Siets Halbertsma | 1999 | 45.96 | 1:40.92 | 3:01.33 | ||||||
Nils Peder Eriksen | 1952 | 39.86 | 1:28.29 | 4:29.62 | ||||||
Aslak Uvla Niityvuopio | 2000 | 42.53 | 1:33.27 | 6:02.89 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 toukokuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 15:00 |