2020-09-19   19:35:05
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset LaViaarit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  09:45   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Salla Elovirta  1997    607          28.02   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Janita Lappi  1997    542          29.11   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Emma Lehtola  1997    514          29.62   
  Nummelan Kisaajat                   
Rebecca Wahlstedt  1997    511          29.69   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Nea Kontturi  1998    495          30.00   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Riikka Haakana  1998    493          30.04   
  Lahden Kaleva                   
Ella Kurttila  1998    490          30.09   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Annika Stenberg  1998    478          30.36   
  Octopus Lohja                   
Annika Laihonen  1997    467          30.58   
  Nummelan Kisaajat                   
10  Emma Suotula  1998    466          30.60   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
11  Reetta Schroderus  1997    463          30.67   
  Järvenpään Uintiklubi                   
12  Jonna Jyrämä  1997    462          30.70   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
13  Milla Inkeroinen  1998    460          30.75   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
14  Mari Kausiala  1997    452          30.92   
  Nokian Pyry                   
15  Tiia Tuomisto  1998    439          31.22   
  Tuusulan Uimaseura                   
16  Emilia Naumanen  1998    438          31.24   
  Järvenpään Uintiklubi                   
17  Jessika Patjas  1997    427          31.52   
  Kouvolan Uimarit                   
18  Ilona Kämäräinen  1998    425          31.56   
  Tuusulan Uimaseura                   
19  Krista Mettinen  1997    417          31.76   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
20  Annika Rautiainen  1998    415          31.82   
  Octopus Lohja                   
21  Lotta Hämäläinen  1998    407          32.02   
  Helsingfors Simsällskap                   
22  Mia Tammelin  1997    403          32.13   
  Vantaan Vesikot                   
23  Nanna Rantanen  1998    398          32.26   
  Helsingfors Simsällskap                   
24  Veera Nissilä  1997    397          32.28   
  Nummelan Kisaajat                   
25  Maria Vuin  1997    393          32.39   
  Octopus Lohja                   
26  Suvi Karppinen  1998    390          32.47   
  Mikkelin Uimaseura                   
27  Maija Hirvo  1997    390          32.49   
  Tuusulan Uimaseura                   
28  Katja Malmi  1998    377          32.85   
  Vantaan Vesikot                   
29  Jonna Tuononen  1997    376          32.87   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
30  Mila Pelttari  1998    376          32.89   
  Järvenpään Uintiklubi                   
31  Aura Lehtonen  1998    368          33.10   
  Helsingfors Simsällskap                   
32  Tea Järvelä  1997    360          33.36   
  ORCA Helsinki                   
33  Claudia Hellsten  1998    358          33.43   
  Helsingfors Simsällskap                   
34  Meri Yrjänen  1997    355          33.52   
  Tuusulan Uimaseura                   
35  Miira Lallukka  1997    354          33.56   
  Järvenpään Uintiklubi                   
36  Linda Paju  1997    350          33.68   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
37  Taru Mäkelä  1997    343          33.89   
  ORCA Helsinki                   
38  Saga Valtonen  1998    342          33.92   
  Helsingfors Simsällskap                   
39  Anna-Leena Haikonen  1998    319          34.72   
  Mikkelin Uimaseura                   
40  Veera Penttilä  1997    306          35.23   
  Haminan Uimaseura                   
41  Lotta-Sofia Kyrönaho  1997    297          35.57   
  ORCA Helsinki                   
42  Sanni Moilanen  1998    296          35.62   
  Tuusulan Uimaseura                   
43  Riikka Salmi  1998    225          39.01   
  Kouvolan Uimarit                   
Aino Heimovaara  1998              DNS   
  Keravan Uimarit                   
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Fanny Teijonsalo  1996    611          27.96   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Johanna Vuorinen  1996    600          28.13   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Viliina Vekkeli  1996    589          28.31   
  Lahden Kaleva                   
Anni Hirvelä  1995    586          28.35   
  Vantaan Vesikot                   
Emilia Markkanen  1995    585          28.37   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Noora Kivioja  1992    585          28.38   
  Poseidon                   
Nelli Määttänen  1993    577          28.51   
  Helsingfors Simsällskap                   
Elviira Salmi  1996    568          28.66   
  Vantaan Vesikot                   
Anu Bergström  1996    559          28.81   
  Raision Urheilijat                   
10  Veera Venäläinen  1995    552          28.92   
  Poseidon                   
11  Annukka Kurttila  1996    530          29.32   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
12  Maria Ripatti  1987    527          29.38   
  Järvenpään Uintiklubi                   
13  Krista Heikkilä  1995    519          29.53   
  Riihimäen Uimaseura                   
14  Niina Korhonen  1996    514          29.63   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
15  Ilona Repo  1994    503          29.84   
  Poseidon                   
16  Henriikka Kemppinen  1994    497          29.96   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
17  Aleksia Halonen  1996    496          29.97   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
18  Kamilla Ryöti  1996    486          30.18   
  Nokian Pyry                   
19  Lotta Mäkinen  1996    471          30.50   
  Poseidon                   
20  Elisa Silvennoinen  1996    468          30.56   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
21  Nea Kuosmanen  1996    452          30.93   
  Swimming Jyväskylä                   
22  Tiiariikka Vihko  1996    449          31.00   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
23  Anna Silventoinen  1994    437          31.28   
  Poseidon                   
24  Anna Seppälä  1995    411          31.92   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
25  Mona Syrjä  1996    402          32.15   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
26  Lotta Ilmarinen  1996    399          32.24   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
27  Noora Koponen  1996    379          32.79   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
28  Minttu Saarikoski  1993    344          33.86   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
29  Jenni Vannas  1996    343          33.91   
  Poseidon                   
30  Jessica Norrbäck  1996    314          34.92   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Anniina Oksala  1996              DNS   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Pernilla Poole  1996              DSQ   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Ruusa Jumppanen  1995              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  09:45 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  09:54   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elmo Kiuru  1997    522          26.00   
  Keravan Uimarit                   
Tuomas Ikonen  1996    498          26.42   
  Tuusulan Uimaseura                   
Christoffer Fredrikson  1997    496          26.45   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Pontus Kaisti  1997    480          26.74   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Tapio Roiko-Jokela  1996    476          26.82   
  Swimming Jyväskylä                   
Thomas Böckerman  1997    454          27.24   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Henri Heinonen  1996    448          27.37   
  Nummelan Kisaajat                   
Tim Kontturi  1996    432          27.69   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Jasper Järvelä  1996    427          27.81   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
10  Jakob Nordman  1996    409          28.20   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
11  Juhana Autti  1997    397          28.50   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
12  Jere Pyötsiä  1996    395          28.55   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
13  Valtteri Vepsä  1997    390          28.67   
  Nummelan Kisaajat                   
14  Esa Paavilainen  1997    382          28.87   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
15  Mikko Majalahti  1996    364          29.34   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
16  Markus Silvola  1996    351          29.68   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
17  Aleksi Pyrhönen  1997    343          29.92   
  Poseidon                   
18  Pauli Haahti  1996    316          30.73   
  Haminan Uimaseura                   
19  Aapo Kinnari  1997    295          31.45   
  Vantaan Vesikot                   
20  Joel Af Hällström  1997    294          31.50   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
21  Mikko Saukkomaa  1996    228          34.29   
  ORCA Helsinki                   
22  Veikka Grundström  1997    188          36.57   
  Poseidon                   
Elias Tuori  1996              DNS   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Riku Lappalainen  1996              DNS   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Matias Hiillos  1997              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Toni Kaarela  1996              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    831          22.27   
  Swimming Jyväskylä                   
Tony Eriksson  1995    634          24.38   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Tuukka Myller  1994    629          24.44   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Miikka Ruohoniemi  1993    594          24.91   
  Imatran Uimarit                   
Sami Juopperi  1992    588          25.00   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Lassi Ohtonen  1992    570          25.25   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Teemu Ahtiainen  1994    570          25.26   
  Vantaan Vesikot                   
Joonas Kuivalainen  1990    569          25.27   
  Lahden Kaleva                   
Pyry Suomi  1993    558          25.43   
  Poseidon                   
10  Teemu Aho  1994    532          25.85   
  Gladius Kirkkonummi                   
10  Valtteri Eloranta  1992    532          25.85   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
12  Aleksi Eskelinen  1988    529          25.89   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
13  Timo Peltola  1985    502          26.34   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
14  Fredrik Åkerlund  1994    498          26.41   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
15  Oliver Tarkkanen  1995    495          26.47   
  Poseidon                   
16  Tapio Junninen  1995    493          26.50   
  Poseidon                   
17  Tero Karvonen  1994    471          26.91   
  Mikkelin Uimaseura                   
18  Antti Mäki  1992    468          26.97   
  Helsingfors Simsällskap                   
19  Mikko Junninen  1989    460          27.12   
  Poseidon                   
20  Eerikki Rutanen  1972    450          27.32   
  Tuusulan Uimaseura                   
21  Lauri Kettunen  1995    449          27.34   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
22  Joni Honkala  1995    447          27.38   
  Nummelan Kisaajat                   
23  Aaro Karola  1993    444          27.44   
  Keravan Uimarit                   
24  Antti Kropsu  1995    434          27.65   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
25  Tatu Vihro  1994    431          27.73   
  Keravan Uimarit                   
26  Julius Hakanpää  1994    422          27.91   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
27  Roope Halonen  1993    421          27.94   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
28  Jon Ketola  1995    415          28.08   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
29  Jarkko Myllymäki  1970    413          28.11   
  Tuusulan Uimaseura                   
30  Mika Meller  1967    383          28.84   
  Tuusulan Uimaseura                   
31  Robin Thodin  1995    366          29.28   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
32  Santeri Rautiainen  1995    357          29.51   
  Tuusulan Uimaseura                   
33  Jesse Pöllänen  1995    340          30.00   
  Tuusulan Uimaseura                   
34  Juho Aalto  1995    337          30.10   
  Tuusulan Uimaseura                   
35  Juho Ratava  1983    323          30.51   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Joona Poutanen  1992              DNS   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  09:54 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:13   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tiia Turunen  1998    552  31.48        1:08.33   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Viola Kilpeläinen  1998    458  33.97        1:12.73   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Viivi Aliklaavu  1998    441  34.28        1:13.65   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Claudia Åvist  1997    438  34.10        1:13.84   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Saima Kivimäki  1997    406  34.46        1:15.70   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Riina Strengell  1997    394  34.72        1:16.48   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Laura Oesch  1997    393  33.72        1:16.53   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Minni Kotka  1998    388  35.38        1:16.84   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Jonna Jyrämä  1997    343  38.29        1:20.05   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
10  Noora Tuovinen  1998    331  36.35        1:21.05   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
11  Emma Suotula  1998    323  38.36        1:21.72   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
12  Vivianne Lauslahti  1997    321  37.64        1:21.87   
  Simmis Grani                   
                     
13  Anna Niemikotka  1998    308  38.68        1:22.99   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
14  Meri Parviainen  1998    298  35.65        1:23.94   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
15  Ida Mustonen  1998    291  38.93        1:24.57   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
16  Iida Sihvonen  1998    285  34.45        1:25.16   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
17  Janita Yli-Villamo  1997    272  38.24        1:26.57   
  Keravan Uimarit                   
                     
18  Jenni Peräjoki  1997    262  40.61        1:27.57   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
19  Elina Hanelius  1998    258  41.11        1:28.09   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
20  Jessika Patjas  1997    242  39.30        1:29.91   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
21  Oona Pelttari  1998    240  41.02        1:30.16   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
22  Lotta Åkerlund  1998    240  40.66        1:30.27   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
23  Mari Kolkki  1998    201  1:35.75        1:35.75   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
24  Anna Hurme  1998    195  1:36.71        1:36.71   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
25  Saga Räsänen  1998    190  1:37.51        1:37.51   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
26  Julia Hyvönen  1998    170  1:41.12        1:41.12   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
27  Anmari Porkka  1998    140  46.40        1:47.96   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
28  Lidia-Karlijn Van Der Helm  1998    128  50.34        1:51.10   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
May Vannasmaa  1998              DNS   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Helmi Kapiainen  1998              DSQ   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Laura Mäki  1997              DSQ   
  Raision Urheilijat                   
  SW 8.1 Kääntyminen selälleen               
                     
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Inka-Liisa Puttonen  1995    562  31.74        1:07.92   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Neea Turunen  1996    537  31.73        1:08.96   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Sanni Väyrynen  1996    535  31.65        1:09.06   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Emma Heikkilä  1994    505  32.91        1:10.42   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Marianne Pihkamäki  1996    478  33.49        1:11.70   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Alena Mokicheva  1996    463  32.88        1:12.48   
  Lahden Kaleva                   
                     
Saija Riippi  1995    462  33.30        1:12.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Erika Tuominen  1995    449  34.01        1:13.22   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Suvi Lautala  1995    397  33.68        1:16.29   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
10  Tessa Eronen  1996    384  36.09        1:17.12   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
11  Paula Autio  1996    363  35.94        1:18.60   
  Keravan Uimarit                   
                     
12  Sara Lehtolainen  1996    263  38.24        1:27.53   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
13  Sara Sohlman  1995    242  41.34        1:29.90   
  Haminan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  10:13 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:13   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roni Oinonen  1996    545  28.59        1:01.00   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Oskari Soini  1997    500  29.71        1:02.76   
  Raision Urheilijat                   
                     
Santeri Rantanen  1996    439  30.32        1:05.55   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Arttu Vänttinen  1996    437  29.33        1:05.67   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Kasper Jämsä  1997    435  30.83        1:05.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Santeri Pigg  1996    422  30.84        1:06.44   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Topias Vainio  1997    401  31.92        1:07.57   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Mitja Hyytiäinen  1996    399  31.20        1:07.68   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Jere Pyötsiä  1996    352  31.95        1:10.58   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
10  Toni Saharinen  1997    264  36.30        1:17.69   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
11  Esa Paavilainen  1997    239  36.90        1:20.25   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
12  Aki Huunonen  1996    195  38.58        1:25.87   
  Keravan Uimarit                   
                     
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Pöytäkivi  1993    698  26.10        56.16   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Niko Korhonen  1993    671  26.65        56.91   
  Lahden Kaleva                   
                     
Tuomas Pokkinen  1995    612  27.71        58.68   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Tomas Johansson  1994    596  27.76        59.19   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Tony Eriksson  1995    586  27.51        59.53   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Antti Mäki  1992    565  28.31        1:00.26   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Hannu Vilpponen  1991    558  28.67        1:00.51   
  ORCA Helsinki                   
                     
Miro Torola  1995    554  28.81        1:00.65   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Lauri Hartikainen  1994    524  28.70        1:01.80   
  Haminan Uimaseura                   
                     
10  Tatu Mäkiaho  1995    496  29.69        1:02.92   
  Raision Urheilijat                   
                     
11  Niko-Pekka Lindholm  1994    492  29.39        1:03.10   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Kaarle Suonio  1994    483  29.78        1:03.49   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
13  Petteri Otranen  1993    482  30.32        1:03.54   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
14  Otto Kuittinen  1995    447  29.55        1:05.18   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
15  Roy Rantalainen  1990    442  29.82        1:05.40   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
16  Joona Miettinen  1994    417  29.43        1:06.67   
  Vantaan Vesikot                   
                     
17  Lassi Väre  1995    410  31.10        1:07.05   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
18  Jaan Tollander  1994    405  30.91        1:07.33   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
19  Tatu Vihro  1994    392  30.85        1:08.09   
  Keravan Uimarit                   
                     
20  Oula Soininen  1994    364  30.87        1:09.78   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  10:13 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:27   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Kotonen  1997    560  35.09  1:13.44  1:53.03    2:31.45   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Lotta Upanne  1998    533  37.91  1:16.54  1:55.32    2:33.91   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Laura Oesch  1997    442  39.38  1:20.99  2:03.34    2:43.81   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Emma Lehtola  1997    440  37.09  1:19.68  2:03.04    2:44.15   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Onerva Lahtinen  1998    434  38.11  1:20.86  2:05.05    2:44.83   
  Keravan Uimarit                   
                     
Milla Inkeroinen  1998    432  38.74  1:20.62  2:03.32    2:45.14   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Aada Alastalo  1998    426  39.58  1:21.46  2:03.61    2:45.93   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Claudia Åvist  1997    425  38.54  1:21.00  2:04.51    2:45.99   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Mari Kausiala  1997    423  39.69  1:21.76  2:04.30    2:46.22   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Ella Kettunen  1998    412  38.07  1:21.38  2:05.82    2:47.70   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
11  Satu Mäkinen  1997    402  39.25  1:22.42  2:06.47    2:49.11   
  Octopus Lohja                   
                     
12  Krista Mettinen  1997    395  39.96  1:23.20  2:06.97    2:50.10   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
13  Eevi Keronen  1997    380  41.39  1:24.56  2:09.03    2:52.36   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
14  Eveliina Pihkamäki  1998    374  40.76  1:25.27  2:10.60    2:53.18   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
15  Katariina Pihkamäki  1998    368  40.34  1:25.16  2:10.61    2:54.16   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
16  Sanni Malinen  1998    343  42.19  1:28.33  2:14.60    2:58.24   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
17  Mia Tammelin  1997    336  41.57  1:27.22  2:14.50    2:59.57   
  Vantaan Vesikot                   
                     
18  Katja Malmi  1998    327  42.29  1:28.85  2:15.70    3:01.08   
  Vantaan Vesikot                   
                     
19  Saga Valtonen  1998    319  43.52  1:29.63  2:16.93    3:02.74   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
20  Roosa Hjelm  1997    311  43.49  1:29.91  2:17.59    3:04.22   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
21  Pinja Heinonen  1998    307  44.01  1:30.69  2:18.84    3:05.05   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
22  Emilia Naumanen  1998    306  42.20  1:29.58  2:18.24    3:05.18   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
23  Pinja Kaisla  1998    272  44.87  1:33.23  2:22.81    3:12.62   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Kivioja  1992    606  35.05  1:12.28  1:50.49    2:27.51   
  Poseidon                   
                     
Jessica Hölttä  1996    549  34.21  1:12.90  1:53.82    2:32.45   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jenni Jussila  1995    392  40.47  1:23.52  2:07.64    2:50.57   
  Poseidon                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  10:27 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:40   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuomas Ikonen  1996    516  32.68  1:08.66  1:44.94    2:19.53   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Hannes Väre  1997    491  33.13  1:08.91  1:46.14    2:21.88   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Christoffer Fredrikson  1997    478  32.89  1:08.87  1:47.43    2:23.11   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Miikka Salminen  1996    413  35.21  1:12.94  1:51.53    2:30.29   
  Poseidon                   
                     
Elmo Kiuru  1997    410  35.94  1:15.12  1:54.51    2:30.68   
  Keravan Uimarit                   
                     
Jasper Järvelä  1996    384  36.38  1:15.54  1:55.17    2:33.96   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Henrik Rinkinen  1997    377  36.32  1:16.22  1:57.72    2:34.94   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Elias Lampinen  1997    359  35.56  1:15.50  1:56.89    2:37.52   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Valtteri Vepsä  1997    355  36.78  1:17.66  2:38.08    2:38.08   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
10  Henri Helin  1997    320  37.86  1:19.27  2:02.83    2:43.55   
  Keravan Uimarit                   
                     
11  Martin Karm  1996    315  36.88  1:18.80  2:02.80    2:44.54   
  ORCA Helsinki                   
                     
12  Mikko Saukkomaa  1996    236  41.54  1:28.84  2:16.61    3:01.02   
  ORCA Helsinki                   
                     
13  Aki Huunonen  1996    236  43.08  1:30.10  2:17.25    3:01.14   
  Keravan Uimarit                   
                     
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jari Schwarte  1990    571  32.49  1:07.02  1:41.91    2:14.93   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Sami Pakarinen  1992    529  34.20  1:09.46  1:44.60    2:18.42   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Timmi Tuutti  1993    508  33.76  1:09.68  1:45.78    2:20.31   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Erik Lamberg  1993    458  32.91  1:09.05  1:47.51    2:25.23   
  Imatran Uimarit                   
                     
Janne Haapaniemi  1979    446  34.65  1:12.08  1:50.04    2:26.54   
  Keravan Uimarit                   
                     
Emil Kaidesoja  1995    405  35.00  1:13.32  1:52.65    2:31.29   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Daniel Forslund  1995    380  36.85  1:16.91  1:57.15    2:34.56   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Ville Korpela  1994    362  36.15  1:15.41  1:56.64    2:37.07   
  Poseidon                   
                     
Eikka Vuorikari  1994    360  38.43  1:19.17  1:59.27    2:37.37   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
10  Ilari Lahtinen  1995    337  37.14  1:18.11  2:00.09    2:40.89   
  Someron Esa                   
                     
11  Elmo Pakkanen  1995    321  36.66  1:17.00  2:00.00    2:43.43   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
12  Emil Nylund  1995    309  38.07  1:20.54  2:03.30    2:45.53   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
13  Lauri Tolvanen  1988    242  39.91  1:26.35  2:14.30    2:59.54   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
14  Timo Mäki  1995    233  41.24  1:27.92  2:15.91    3:01.81   
  Simmis Grani                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  10:40 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:07   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maija Hirvo  1997    507  37.38        1:20.83   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Jade Pönni  1997    493  37.98        1:21.60   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Lotta Ruhala  1997    461  38.24        1:23.45   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Janita Lappi  1997    455  39.93        1:23.82   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Anni-Maria Luoma  1997    452  39.37        1:23.96   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Riina Strengell  1997    433  40.13        1:25.20   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Lotta Hämäläinen  1998    426  41.91        1:25.68   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Aura Lehtonen  1998    424  40.43        1:25.79   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Nea Kontturi  1998    399  41.62        1:27.54   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
10  Mila Pelttari  1998    373  40.72        1:29.52   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
11  Camilla Kulmala  1997    371  42.57        1:29.68   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
12  Meri Parviainen  1998    362  42.65        1:30.46   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
13  Aino Ettilä  1997    345  42.69        1:31.90   
  Simmis Grani                   
                     
14  Linda Turpeinen  1997    334  43.43        1:32.90   
  Simmis Grani                   
                     
15  Anna-Leena Haikonen  1998    333  43.00        1:33.02   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
16  Rosalia Snellman  1998    331  42.92        1:33.21   
  ORCA Helsinki                   
                     
17  Ilona Kämäräinen  1998    302  44.13        1:36.02   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
18  Veera Penttilä  1997    295  46.16        1:36.83   
  Haminan Uimaseura                   
                     
19  Ella Kettunen  1998    288  45.30        1:37.58   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
20  Anna Niemikotka  1998    285  46.33        1:37.94   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
21  Ida Mustonen  1998    285  46.68        1:37.95   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
22  Sirja Koutonen  1997    278  47.39        1:38.79   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
23  Ella Vainikka  1998    277  47.06        1:38.86   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
24  Mari Kolkki  1998    261  48.47        1:40.91   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
25  Meri Yrjänen  1997    259  48.26        1:41.07   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
26  Lotta Åkerlund  1998    246  49.79        1:42.82   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
27  Sanni Moilanen  1998    238  49.60        1:43.95   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
28  Julia Hyvönen  1998    225  50.74        1:46.02   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
29  Anna Hurme  1998    219  50.50        1:46.92   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
30  Maria Roiko-Jokela  1998    219  51.37        1:47.00   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
31  Sara Tuomaala  1998    212  50.51        1:48.02   
  Keravan Uimarit                   
                     
32  Lidia-Karlijn Van Der Helm  1998    206  52.71        1:49.20   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
33  Riikka Salmi  1998    198  52.81        1:50.58   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nette Salonen  1998              DNS   
  ORCA Helsinki                   
                     
Minni Kotka  1998              DSQ   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Erika Bergström  1996    612  34.36        1:15.90   
  Raision Urheilijat                   
                     
Nea Rinne  1995    554  36.72        1:18.46   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Salla Autti  1994    523  37.43        1:20.01   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Elisa Silvennoinen  1996    510  37.95        1:20.65   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Annukka Repo  1993    465  39.54        1:23.18   
  Poseidon                   
                     
Saija Riippi  1995    465  39.37        1:23.21   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Ilona Repo  1994    438  38.39        1:24.84   
  Poseidon                   
                     
Lotta Mäkinen  1996    393  41.25        1:28.01   
  Poseidon                   
                     
Minttu Saarikoski  1993    324  43.62        1:33.86   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
10  Jenni Vannas  1996    307  44.22        1:35.50   
  Poseidon                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  11:07 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:16   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nikita Udalov  1997    561  32.96        1:11.02   
  Kalevi Ujumiskool                   
                     
Miika Nuorinko  1996    559  33.29        1:11.12   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Jakob Nordman  1996    517  33.67        1:13.01   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Mikael Laakso  1997    487  35.17        1:14.44   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Thomas Böckerman  1997    446  35.84        1:16.66   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Elias Länsisalo  1996    428  36.28        1:17.71   
  Keravan Uimarit                   
                     
Arttu Mitrunen  1997    419  35.85        1:18.30   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Valter Vilander  1997    303  40.00        1:27.17   
  Keravan Uimarit                   
                     
Oskari Pohjoisaho  1997    298  40.68        1:27.75   
  ORCA Helsinki                   
                     
10  Mikko Saukkomaa  1996    178  48.76        1:44.20   
  ORCA Helsinki                   
                     
Henri Aaltonen  1997              DNS   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Bruce Clayhills  1997              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    736  30.47        1:04.87   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Lassi Ohtonen  1992    691  31.09        1:06.26   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Ossi Oksa  1988    684  31.14        1:06.48   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    675  31.49        1:06.79   
  Imatran Uimarit                   
                     
Sami Juopperi  1992    657  31.65        1:07.38   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Jalmari Kunnari  1995    573  32.58        1:10.52   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Lauri Kettunen  1995    544  33.32        1:11.75   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Eerikki Rutanen  1972    533  32.82        1:12.23   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Eero Stolt  1990    531  33.61        1:12.33   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
10  Lauri Hartikainen  1994    506  34.31        1:13.52   
  Haminan Uimaseura                   
                     
11  Valtteri Eloranta  1992    503  33.38        1:13.68   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
12  Tuomas Kiviluoma  1993    492  33.81        1:14.19   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
13  Niko-Pekka Lindholm  1994    480  34.61        1:14.80   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Tomi Järvelä  1995    439  35.56        1:17.05   
  ORCA Helsinki                   
                     
15  Mikko Karttunen  1994    431  35.74        1:17.57   
  Vantaan Vesikot                   
                     
16  Jaan Tollander  1994    412  36.58        1:18.73   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
17  Robin Thodin  1995    335  38.27        1:24.33   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
18  Santeri Rautiainen  1995    303  40.43        1:27.18   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
19  Juho Aalto  1995    263  43.12        1:31.48   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  11:16 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:40   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riikka Haakana  1998    564  31.71  1:06.44  1:41.67    2:16.72   
  Lahden Kaleva                   
                     
Ella Kurttila  1998    551  32.38  1:07.07  1:42.43    2:17.80   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Aada Alastalo  1998    509  33.34  1:09.08  1:45.97    2:21.48   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Saima Kivimäki  1997    507  32.57  1:08.74  1:45.81    2:21.72   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Annika Stenberg  1998    481  33.21  1:10.29  1:48.27    2:24.19   
  Octopus Lohja                   
                     
Annika Laihonen  1997    479  32.65  1:09.31  1:47.41    2:24.38   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Reetta Schroderus  1997    460  32.39  1:08.55  1:47.75    2:26.35   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Salla Elovirta  1997    458  33.19  1:11.40  1:49.89    2:26.59   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Emma Suotula  1998    434  34.72  1:12.97  1:51.42    2:29.18   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
10  Janita Yli-Villamo  1997    405  35.03  1:14.25  1:54.12    2:32.69   
  Keravan Uimarit                   
                     
11  Nanna Rantanen  1998    393  34.91  1:14.92  1:55.54    2:34.27   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Maria Vuin  1997    393  34.63  1:13.48  1:54.71    2:34.30   
  Octopus Lohja                   
                     
13  Suvi Karppinen  1998    389  34.62  1:13.98  1:55.36    2:34.79   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
14  Iida Sihvonen  1998    382  34.28  1:14.82  1:57.11    2:35.66   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
15  Onerva Lahtinen  1998    379  34.97  1:16.59  1:58.51    2:36.15   
  Keravan Uimarit                   
                     
16  Tiia Tuomisto  1998    378  34.92  1:15.27  1:56.99    2:36.22   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
17  Katariina Pihkamäki  1998    375  34.32  1:14.55  1:56.15    2:36.65   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
18  Sofia Tapola  1997    367  35.71  1:16.51  1:57.82    2:37.84   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
19  Annika Rautiainen  1998    364  34.70  1:15.84  1:58.27    2:38.21   
  Octopus Lohja                   
                     
20  Linda Turpeinen  1997    363  36.38  1:16.09  1:58.18    2:38.43   
  Simmis Grani                   
                     
21  Jonna Tuononen  1997    361  35.00  1:16.07  1:59.28    2:38.73   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
22  Pinja Heinonen  1998    356  36.55  1:17.25  1:59.40    2:39.37   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
23  Janina Selonen  1998    352  35.86  1:16.78  1:58.95    2:39.98   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
24  Mia Tammelin  1997    342  36.77  1:18.47  2:01.88    2:41.51   
  Vantaan Vesikot                   
                     
25  Aino Heimovaara  1998    341  36.23  1:17.57  2:00.46    2:41.71   
  Keravan Uimarit                   
                     
26  Oona Pelttari  1998    335  36.84  1:19.13  2:01.34    2:42.71   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
27  Claudia Hellsten  1998    317  36.46  1:19.81  2:03.75    2:45.73   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
28  Linda Paju  1997    312  37.85  1:20.26  2:03.16    2:46.54   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
29  Taru Mäkelä  1997    302  37.03  1:19.53  2:04.68    2:48.34   
  ORCA Helsinki                   
                     
30  Miira Lallukka  1997    293  37.51  1:21.93  2:07.26    2:50.07   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
31  Milja Tiesmäki  1997    292  38.11  1:22.20  2:06.61    2:50.21   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
32  Nette Salonen  1998    289  39.53  1:22.11  2:06.77    2:50.83   
  ORCA Helsinki                   
                     
33  Julia Aho  1997    284  38.16  1:22.48  2:08.23    2:51.85   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
34  Elisa Pullinen  1998    281  39.19  1:23.49  2:09.18    2:52.49   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
35  Saga Räsänen  1998    256  41.80  1:27.31  2:13.92    2:57.88   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
36  Anmari Porkka  1998    250  41.49  1:28.28  2:14.90    2:59.41   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Yvonne Tollander  1997              DNS   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Elina Ollikainen  1998              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Heta Salo  1997              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Markkanen  1995    659  30.58  1:04.09  1:37.71    2:09.81   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Anni Hirvelä  1995    651  30.80  1:04.00  1:37.93    2:10.35   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Vaula Vekkeli  1996    640  29.55  1:03.20  1:38.21    2:11.07   
  Lahden Kaleva                   
                     
Anu Bergström  1996    617  31.20  1:04.80  1:39.09    2:12.74   
  Raision Urheilijat                   
                     
Inka-Liisa Puttonen  1995    590  31.06  1:05.44  1:41.01    2:14.74   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Johanna Vuorinen  1996    550  31.73  1:06.61  1:42.50    2:17.86   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Aleksia Halonen  1996    549  32.14  1:07.22  1:43.11    2:17.95   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Marianne Pihkamäki  1996    526  32.08  1:07.89  1:44.58    2:20.00   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Krista Heikkilä  1995    518  32.02  1:08.14  1:45.24    2:20.66   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
10  Kamilla Ryöti  1996    517  31.15  1:06.43  1:43.83    2:20.75   
  Nokian Pyry                   
                     
11  Susanna Kaurinkoski  1993    475  33.34  1:10.34  1:48.23    2:24.80   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Annukka Kurttila  1996    474  33.39  1:10.16  1:47.20    2:24.95   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
13  Paula Autio  1996    454  33.90  1:11.06  1:49.51    2:26.95   
  Keravan Uimarit                   
                     
14  Tiiariikka Vihko  1996    407  33.80  1:12.56  1:51.94    2:32.48   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
15  Tessa Eronen  1996    405  35.44  1:14.46  1:54.40    2:32.69   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
16  Nea Kuosmanen  1996    400  34.95  1:13.59  1:54.42    2:33.35   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
17  Jessica Norrbäck  1996    393  36.96  1:16.13  1:56.13    2:34.18   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
18  Noora Koponen  1996    384  35.02  1:14.65  1:55.52    2:35.38   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
19  Pernilla Poole  1996    374  34.97  1:13.75  1:55.06    2:36.88   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
20  Mona Syrjä  1996    367  35.95  1:15.44  1:57.01    2:37.80   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
21  Lotta Ilmarinen  1996    314  36.59  1:18.62  2:02.41    2:46.17   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  11:40 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:00   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuli Jeskanen  1996    507  29.88  1:03.34  1:36.20    2:07.91   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Henri Heinonen  1996    497  28.96  1:01.20  1:35.09    2:08.80   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Tim Kontturi  1996    469  29.95  1:03.05  1:37.47    2:11.30   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Mitja Hyytiäinen  1996    447  30.24  1:03.30  1:38.55    2:13.43   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Topias Vainio  1997    437  31.76  1:06.15  1:41.63    2:14.42   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Oiva Lahtinen  1997    432  30.81  1:05.79  1:41.63    2:14.91   
  Keravan Uimarit                   
                     
Arttu Vänttinen  1996    415  29.70  1:03.13  1:39.86    2:16.73   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Juhana Autti  1997    411  31.80  1:06.57  1:42.56    2:17.20   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Esa Paavilainen  1997    382  32.73  1:08.62  1:45.48    2:20.59   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
10  Markus Silvola  1996    372  31.63  1:08.53  1:46.45    2:21.79   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
11  Elias Länsisalo  1996    352  32.37  1:09.23  1:47.82    2:24.44   
  Keravan Uimarit                   
                     
12  Henri Helin  1997    349  32.00  1:08.93  1:47.09    2:24.81   
  Keravan Uimarit                   
                     
13  Mikko Majalahti  1996    338  31.50  1:08.43  1:48.14    2:26.36   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
14  Aleksi Pyrhönen  1997    315  32.74  1:10.52  1:50.56    2:29.89   
  Poseidon                   
                     
15  Aapo Kinnari  1997    312  33.57  1:11.50  1:51.61    2:30.45   
  Vantaan Vesikot                   
                     
16  Toni Kaarela  1996    292  33.83  1:13.60  1:56.50    2:33.81   
  ORCA Helsinki                   
                     
17  Pauli Haahti  1996    264  34.71  1:15.48  1:59.29    2:39.02   
  Haminan Uimaseura                   
                     
18  Topias Peltonen  1997    259  34.81  1:15.59  1:59.05    2:40.06   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
19  Valter Vilander  1997    224  37.76  1:21.73  2:07.05    2:47.98   
  Keravan Uimarit                   
                     
20  Veikka Grundström  1997    179  40.15  1:28.28  2:16.66    3:01.11   
  Poseidon                   
                     
Riku Lappalainen  1996              DNS   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Teemu Torkkel  1997              DNS   
  Swimming Team Riksu                   
                     
Robin Bucher  1997              DSQ   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Korhonen  1993    687  27.21  56.49  1:26.20    1:55.59   
  Lahden Kaleva                   
                     
Tapio Junninen  1995    576  28.80  59.98  1:32.41    2:02.59   
  Poseidon                   
                     
Eemil Ekdahl  1993    575  28.01  58.71  1:30.70    2:02.67   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Patrick Vossi  1995    566  28.94  59.68  1:31.60    2:03.34   
  Octopus Lohja                   
                     
Otto Kuittinen  1995    564  27.79  58.76  1:31.58    2:03.42   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Sami Pakarinen  1992    548  30.31  1:01.85  1:33.65    2:04.66   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Aaro Karola  1993    529  29.19  1:01.02  1:33.86    2:06.08   
  Keravan Uimarit                   
                     
Rasmus Sinnemaa  1994    517  28.93  1:00.86  1:34.70    2:07.09   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Samu Vuoriainen  1995    512  29.33  1:02.51  1:34.81    2:07.48   
  ORCA Helsinki                   
                     
10  Teemu-Taneli Korpela  1993    510  28.39  1:00.37  1:33.20    2:07.63   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
11  Topias Kurikka  1995    494  29.46  1:01.73  1:35.36    2:09.05   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
12  Julius Hakanpää  1994    444  29.83  1:03.85  1:39.58    2:13.72   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
13  Daniel Forslund  1995    428  31.95  1:06.56  1:42.60    2:15.37   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
14  Antti Kropsu  1995    426  29.92  1:03.35  1:38.77    2:15.54   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
15  Emil Nylund  1995    404  30.98  1:05.81  1:41.80    2:18.00   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
16  Eikka Vuorikari  1994    390  32.26  1:07.51  1:44.13    2:19.64   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
17  Lauri Tolvanen  1988    380  31.97  1:07.93  1:45.51    2:20.83   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
18  Ville Korpela  1994    362  31.91  1:07.79  1:45.52    2:23.10   
  Poseidon                   
                     
19  Eero Karola  1995    340  33.48  1:10.45  1:49.09    2:26.21   
  Keravan Uimarit                   
                     
20  Jesse Pöllänen  1995    323  32.56  1:10.76  1:50.86    2:28.71   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
21  Waltteri Niemelä  1988    313  31.45  1:09.68  1:50.60    2:30.24   
  ORCA Helsinki                   
                     
22  Mika Meller  1967    312  33.37  1:10.44  1:49.40    2:30.32   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Joona Poutanen  1992              DNS   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  12:00 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:04   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Kurttila  1998    528          33.47   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Emma Lehtola  1997    515          33.77   
  Nummelan Kisaajat                   
Peppi Pohjalainen  1997    474          34.71   
  Simmis Grani                   
Sanni Malinen  1998    391          37.02   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Nea Kontturi  1998    384          37.24   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Jonna Jyrämä  1997    374          37.56   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Eevi Keronen  1997    354          38.25   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Roosa Hjelm  1997    320          39.55   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Elina Ollikainen  1998    310          39.98   
  Mikkelin Uimaseura                   
10  Ilona Kämäräinen  1998    307          40.10   
  Tuusulan Uimaseura                   
11  Veera Nissilä  1997    293          40.72   
  Nummelan Kisaajat                   
12  Helmi Kapiainen  1998    268          41.95   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
13  Meri Yrjänen  1997    252          42.83   
  Tuusulan Uimaseura                   
14  Tiia Tuomisto  1998    247          43.10   
  Tuusulan Uimaseura                   
15  Sanni Moilanen  1998    215          45.14   
  Tuusulan Uimaseura                   
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Neea Turunen  1996    578          32.48   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Elviira Salmi  1996    578          32.49   
  Vantaan Vesikot                   
Jessica Hölttä  1996    577          32.50   
  Helsingfors Simsällskap                   
Saija Riippi  1995    506          33.96   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Sara Lehtolainen  1996    400          36.73   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Anna Silventoinen  1994    396          36.85   
  Poseidon                   
Suvi Lautala  1995    391          37.00   
  Riihimäen Uimaseura                   
Jenni Jussila  1995    372          37.61   
  Poseidon                   
Sara Sohlman  1995    310          39.99   
  Haminan Uimaseura                   
Laura Pöntinen  1995              DNS   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  12:04 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:09   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Pigg  1996    531          29.68   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Tuomas Ikonen  1996    522          29.85   
  Tuusulan Uimaseura                   
Topias Vainio  1997    437          31.67   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Juhana Autti  1997    432          31.79   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Miikka Salminen  1996    391          32.88   
  Poseidon                   
Toni Saharinen  1997    389          32.94   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Martin Karm  1996    334          34.66   
  ORCA Helsinki                   
Aapo Kinnari  1997    229          39.30   
  Vantaan Vesikot                   
Pauli Haahti  1996    203          40.89   
  Haminan Uimaseura                   
Arttu Mitrunen  1997              DNS   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teemu Aho  1994    604          28.44   
  Gladius Kirkkonummi                   
Joonas Kuivalainen  1990    591          28.64   
  Lahden Kaleva                   
Tuomas Pokkinen  1995    580          28.82   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Jari Schwarte  1990    528          29.75   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Valtteri Eloranta  1992    523          29.83   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Kaarle Suonio  1994    518          29.94   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Erik Lamberg  1993    515          30.00   
  Imatran Uimarit                   
Teemu Ahtiainen  1994    506          30.16   
  Vantaan Vesikot                   
Timmi Tuutti  1993    498          30.33   
  Haminan Uimaseura                   
10  Joona Miettinen  1994    481          30.68   
  Vantaan Vesikot                   
11  Tero Karvonen  1994    477          30.77   
  Mikkelin Uimaseura                   
12  Lassi Väre  1995    423          32.02   
  Riihimäen Uimaseura                   
13  Roope Halonen  1993    393          32.82   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
14  Tatu Vihro  1994    340          34.43   
  Keravan Uimarit                   
15  Robin Thodin  1995    335          34.61   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
16  Timo Mäki  1995    279          36.80   
  Simmis Grani                   
17  Jesse Pöllänen  1995    259          37.72   
  Tuusulan Uimaseura                   
Arttu Tolvanen  1994              DNS   
  ORCA Helsinki                   
Pyry Suomi  1993              DNS   
  Poseidon                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  12:09 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:33   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Kotonen  1997    603  31.80  1:10.93  1:54.62    2:29.31   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Emilia Eloranta  1997    585  31.71  1:12.54  1:55.96    2:30.84   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Rebecca Wahlstedt  1997    537  34.89  1:16.84  1:59.34    2:35.20   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Lotta Jacobson  1998    537  35.32  1:17.32  2:00.43    2:35.23   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Tiia Turunen  1998    520  32.37  1:15.30  2:00.85    2:36.90   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Anni-Maria Luoma  1997    486  36.91  1:19.14  2:05.51    2:40.48   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Viola Kilpeläinen  1998    479  34.53  1:13.98  2:05.65    2:41.20   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Camilla Kulmala  1997    465  34.81  1:17.94  2:07.70    2:42.80   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Salla Elovirta  1997    445  35.09  1:18.54  2:07.86    2:45.18   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
10  Janita Lappi  1997    444  36.11  1:22.01  2:09.51    2:45.41   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
11  Riina Strengell  1997    443  35.24  1:18.51  2:07.39    2:45.48   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
12  Krista Mettinen  1997    441  35.47  1:18.96  2:08.17    2:45.68   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
13  Lotta Upanne  1998    434  35.77  1:17.71  2:07.37    2:46.56   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
14  Eveliina Pihkamäki  1998    431  37.25  1:22.68  2:11.72    2:46.95   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
15  Noora Tuovinen  1998    429  35.67  1:19.69  2:09.92    2:47.26   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
16  Viivi Aliklaavu  1998    425  34.97  1:17.19  2:06.59    2:47.80   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
17  Meri Parviainen  1998    420  36.97  1:18.99  2:11.22    2:48.48   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
18  Milla Inkeroinen  1998    412  36.49  1:20.40  2:11.09    2:49.57   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
19  Vivianne Lauslahti  1997    354  37.59  1:24.78  2:17.68    2:58.30   
  Simmis Grani                   
                     
20  Katja Malmi  1998    350  39.28  1:23.79  2:18.80    2:58.95   
  Vantaan Vesikot                   
                     
21  Satu Mäkinen  1997    349  38.93  1:25.61  2:19.33    2:59.24   
  Octopus Lohja                   
                     
22  Jenni Peräjoki  1997    347  38.80  1:25.94  2:18.54    2:59.52   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
23  Anna Niemikotka  1998    345  38.19  1:25.54  2:19.60    2:59.82   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
24  Elina Hanelius  1998    333  39.43  1:29.06  2:22.64    3:02.06   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
25  Sofia Tapola  1997    328  41.21  1:27.81  2:25.40    3:02.86   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
26  Milja Tiesmäki  1997    318  40.11  1:23.68  2:21.97    3:04.90   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
27  Tea Järvelä  1997    317  39.03  1:28.13  2:21.69    3:05.10   
  ORCA Helsinki                   
                     
28  Janina Selonen  1998    315  40.33  1:29.25  2:24.14    3:05.40   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
29  Aura Lehtonen  1998    307  38.65  1:26.14  2:15.10    3:06.93   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
30  Taru Mäkelä  1997    300  40.51  1:31.23  2:24.91    3:08.53   
  ORCA Helsinki                   
                     
31  Ella Vainikka  1998    278  45.59  1:36.50  2:32.18    3:13.30   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
32  Pinja Heinonen  1998    271  41.26  1:33.08  2:31.72    3:14.96   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
33  Sirja Koutonen  1997    259  44.50  1:36.05  2:32.73    3:17.89   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
34  Sara Tuomaala  1998    203  48.15  1:45.49  2:47.19    3:34.76   
  Keravan Uimarit                   
                     
 
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Heikkilä  1994    607  32.07  1:11.43  1:56.12    2:28.96   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Mona Juppo  1996    587  32.44  1:11.73  1:55.98    2:30.65   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Salla Autti  1994    570  34.42  1:15.27  1:58.71    2:32.12   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Viliina Vekkeli  1996    546  31.16  1:12.40  1:58.60    2:34.30   
  Lahden Kaleva                   
                     
Sanni Väyrynen  1996    517  31.88  1:13.51  2:01.12    2:37.16   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Suvi Lautala  1995    508  32.95  1:15.66  2:02.50    2:38.12   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Nelli Määttänen  1993    506  33.49  1:14.99  2:01.70    2:38.26   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Lotta Mäkinen  1996    473  34.06  1:15.56  2:05.03    2:41.92   
  Poseidon                   
                     
Aleksia Halonen  1996    432  38.04  1:21.50  2:11.04    2:46.84   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
10  Henna Merikivi  1994    369  34.38  1:19.91  2:13.73    2:55.80   
  Poseidon                   
                     
11  Mona Syrjä  1996    365  37.27  1:25.26  2:15.87    2:56.56   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Fanny Teijonsalo  1996              DSQ   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Henriikka Kemppinen  1994              DSQ   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  12:33 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:52   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladislav Vorobiev  1996    538  29.27  1:05.88  1:47.67    2:20.30   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kasper Jämsä  1997    526  30.73  1:07.53  1:48.84    2:21.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Tapio Roiko-Jokela  1996    503  30.90  1:09.78  1:51.20    2:23.47   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Elmo Kiuru  1997    470  30.82  1:09.45  1:54.69    2:26.80   
  Keravan Uimarit                   
                     
Roni Oinonen  1996    466  29.63  1:09.36  1:51.94    2:27.12   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Pontus Kaisti  1997    453  29.21  1:08.15  1:54.74    2:28.54   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Santeri Rantanen  1996    453  31.04  1:09.63  1:53.35    2:28.60   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Miika Nuorinko  1996    443  32.27  1:12.04  1:53.46    2:29.67   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Oiva Lahtinen  1997    429  29.63  1:12.10  1:57.00    2:31.32   
  Keravan Uimarit                   
                     
10  Henrik Rinkinen  1997    358  32.75  1:14.34  2:04.21    2:40.76   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
11  Elias Lampinen  1997    353  32.17  1:13.58  2:06.35    2:41.42   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
12  Oskari Pohjoisaho  1997    302  36.66  1:21.93  2:11.43    2:49.98   
  ORCA Helsinki                   
                     
13  Nathan James  1997    263  37.58  1:24.00  2:18.69    2:58.04   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Robin Bucher  1997    220  40.12  1:28.37  2:25.61    3:08.99   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Topias Peltonen  1997              DSQ   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys               
                     
 
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ossi Oksa  1988    578  29.08  1:06.52  1:44.58    2:16.99   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Tuomas Kiviluoma  1993    566  28.62  1:04.42  1:46.05    2:17.94   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Janne Haapaniemi  1979    534  29.25  1:06.59  1:47.06    2:20.63   
  Keravan Uimarit                   
                     
Sami Pakarinen  1992    529  31.27  1:06.48  1:49.77    2:21.05   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Niko-Pekka Lindholm  1994    529  29.72  1:07.09  1:48.55    2:21.08   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Riku Pöytäkivi  1993    525  28.26  1:08.58  1:49.56    2:21.47   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Miika Tiainen  1994    508  30.40  1:09.10  1:48.13    2:23.00   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Mikko Karttunen  1994    475  30.45  1:08.99  1:51.40    2:26.23   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Daniel Forslund  1995    456  32.50  1:12.78  1:53.04    2:28.21   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
10  Joni Honkala  1995    447  32.73  1:10.32  1:53.33    2:29.19   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
11  Topias Kurikka  1995    419  31.83  1:12.25  1:57.88    2:32.51   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
12  Lauri Kettunen  1995    410  32.06  1:16.07  1:57.48    2:33.56   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
13  Eikka Vuorikari  1994    398  32.67  1:12.29  1:58.62    2:35.08   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
14  Lauri Tolvanen  1988    380  31.03  1:19.15  1:58.87    2:37.53   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
15  Emil Nylund  1995    364  31.84  1:17.01  2:03.05    2:39.81   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
16  Tomi Järvelä  1995    349  32.35  1:17.39  2:02.11    2:42.06   
  ORCA Helsinki                   
                     
17  Jarkko Myllymäki  1970    330  31.49  1:18.33  2:08.11    2:45.04   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
18  Juho Aalto  1995    311  34.33  1:18.79  2:09.98    2:48.35   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
19  Eero Karola  1995    286  36.59  1:23.73  2:14.92    2:53.16   
  Keravan Uimarit                   
                     
Timo Stolt  1994              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  12:52 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:18   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 15, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Benita Haikola  1989    699  1:07.16  2:17.89  3:28.51    17:42.11   
  Vantaan Vesikot                   
                     
                     
                     
Ruusa Jumppanen  1995    604  1:08.78  2:22.25  3:36.72  4:51.19  18:34.95   
  Hyvinkään Uimaseura        6:05.15  7:20.16  8:35.44  9:50.46     
          11:05.92  12:20.58  13:36.41  14:52.29     
          16:08.27  17:22.85         
                     
Jade Pönni  1997    584  1:09.23  2:23.11  3:37.33  4:51.38  18:47.94   
  Nummelan Kisaajat        6:05.91  7:21.00  8:36.38  9:51.95     
          11:07.25  12:23.06  13:40.36  14:56.84     
          16:14.48  17:31.75         
                     
Peppi Pohjalainen  1997    536  1:09.86  2:25.88  3:42.69  5:00.38  19:20.45   
  Simmis Grani        6:18.57  7:37.87  8:56.18  10:14.43     
          11:33.32  12:52.74  14:12.07  15:31.62     
          16:50.58  18:07.26         
                     
Saima Kivimäki  1997    499  1:12.94  2:31.66  3:51.12  5:09.92  19:48.60   
  Lappeenrannan Uimarit        6:29.98  7:49.10  9:08.62  10:27.93     
          11:49.34  13:10.25  14:31.01  15:52.30     
          17:12.43  18:32.58         
                     
Erika Tuominen  1995    490  1:14.61  2:34.71  3:54.08  5:14.89  19:55.62   
  Lappeenrannan Uimarit        6:35.30  7:55.48  9:15.98  10:36.39     
          11:56.85  13:18.03  14:37.92  15:58.47     
          17:19.43  18:39.31         
                     
Niina Korhonen  1996    490  1:11.75  2:31.31  3:50.36  5:09.71  19:55.92   
  Uinti Espoo - Esbo Sim        6:29.98  7:49.94  9:09.91  10:31.44     
          11:52.47  13:14.41  14:35.84  15:56.32     
          17:17.40  18:38.19         
                     
Tiia Louhevaara  1997    446  1:13.10  2:32.92  3:54.76  5:17.68  20:33.36   
  ORCA Helsinki        6:40.18  8:01.32  9:24.52  10:47.94     
          12:11.48  13:36.31  15:00.84  16:23.96     
          17:49.04  19:12.86         
                     
Ylva Sjölund  1998    441  1:14.41  2:36.42  3:59.81  5:24.41  20:37.82   
  Swim Club Raseborg        6:48.29  8:12.15  9:36.04  10:59.67     
          12:23.28  13:47.17  15:10.69  16:34.57     
          17:57.47  19:19.68         
                     
10  Nina Lehto  1996    429  1:15.66  2:37.07  3:58.87  5:22.14  20:49.25   
  Keravan Uimarit        6:45.61  8:08.69  9:32.48  10:57.72     
          12:22.58  13:48.33  15:14.90  16:39.43     
          18:03.26  19:27.56         
                     
11  Anna Seppälä  1995    416  1:15.60  2:38.06  4:00.82  5:23.10  21:02.26   
  Uinti Espoo - Esbo Sim        6:46.38  8:09.59  9:32.27  10:55.10     
          12:25.66  13:53.04  15:21.02  16:47.67     
          18:14.08  19:39.71         
                     
12  May Vannasmaa  1998    395  1:18.02  2:41.87  4:06.13  5:30.15  21:24.70   
  Uinti Espoo - Esbo Sim        6:54.66  8:19.78  9:45.59  11:11.18     
          12:38.10  14:05.35  15:32.95  17:01.57     
          18:29.87  19:57.88         
                     
13  Lotta-Sofia Kyrönaho  1997    325  1:20.82  2:50.91  4:22.40  5:54.31  22:51.12   
  ORCA Helsinki        7:26.42  8:58.37  10:31.83  12:04.63     
          13:37.83  15:11.40  16:45.03  18:19.23     
          19:52.34  21:22.94         
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  16:18 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:18   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 16, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Timo Peltola  1985    634  1:03.87  2:11.78  3:20.14  4:28.23  16:57.90   
  Uinti Espoo - Esbo Sim        5:36.86  6:45.85  7:54.27  9:02.63     
          10:10.75  11:19.33  12:27.86  13:36.32     
          14:45.17  15:52.65         
                     
Eero Stolt  1990    604  1:04.32  2:12.81  3:21.67  4:30.85  17:14.87   
  Uinti Espoo - Esbo Sim        5:41.90  6:52.31  8:00.52  9:08.86     
          10:18.55  11:28.03  12:37.94  13:48.15     
          14:58.65  16:09.14         
                     
Roope Lehtonen  1996    582  1:06.72  2:17.97  3:29.45  4:40.87  17:27.60   
  Raision Urheilijat        5:52.46  7:03.70  8:15.63  9:24.91     
          10:34.68  11:43.99  12:53.86  14:03.39     
          15:11.58  16:20.45         
                     
Hannes Väre  1997    566  1:06.13  2:17.14  3:28.37  4:39.29  17:37.51   
  Riihimäen Uimaseura        5:50.83  7:01.45  8:12.62  9:22.95     
          10:33.25  11:43.90  12:54.62  14:06.07     
          15:17.29  16:28.32         
                     
Aaro Karola  1993    531  1:06.72  2:17.49  3:28.78  4:40.39  18:00.28   
  Keravan Uimarit        5:52.57  7:05.25  8:17.37  9:29.52     
          10:41.93  11:54.92  13:08.41  14:21.54     
          15:35.02  16:48.49         
                     
Joni Kitinoja  1996    509  1:08.50  2:22.95  3:37.68  4:52.01  18:15.40   
  Keravan Uimarit        6:06.28  7:19.99  8:33.80  9:47.74     
          11:01.36  12:14.79  13:28.06  14:41.17     
          15:54.73  17:07.29         
                     
Henri Heinonen  1996    509  1:08.23  2:21.37  3:35.54  4:49.11  18:15.67   
  Nummelan Kisaajat        6:01.68  7:14.45  8:27.83  9:40.27     
          10:55.06  12:10.03  13:24.59  14:38.54     
          15:53.49  17:06.24