2020-01-20   20:04:29
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset LaViaarit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:40   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2012         
 
 
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riikka Haakana  1998    564  31.71  1:06.44  1:41.67    2:16.72   
  Lahden Kaleva                   
                     
Ella Kurttila  1998    551  32.38  1:07.07  1:42.43    2:17.80   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Aada Alastalo  1998    509  33.34  1:09.08  1:45.97    2:21.48   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Saima Kivimäki  1997    507  32.57  1:08.74  1:45.81    2:21.72   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Annika Stenberg  1998    481  33.21  1:10.29  1:48.27    2:24.19   
  Octopus Lohja                   
                     
Annika Laihonen  1997    479  32.65  1:09.31  1:47.41    2:24.38   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Reetta Schroderus  1997    460  32.39  1:08.55  1:47.75    2:26.35   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Salla Elovirta  1997    458  33.19  1:11.40  1:49.89    2:26.59   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Emma Suotula  1998    434  34.72  1:12.97  1:51.42    2:29.18   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
10  Janita Yli-Villamo  1997    405  35.03  1:14.25  1:54.12    2:32.69   
  Keravan Uimarit                   
                     
11  Nanna Rantanen  1998    393  34.91  1:14.92  1:55.54    2:34.27   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Maria Vuin  1997    393  34.63  1:13.48  1:54.71    2:34.30   
  Octopus Lohja                   
                     
13  Suvi Karppinen  1998    389  34.62  1:13.98  1:55.36    2:34.79   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
14  Iida Sihvonen  1998    382  34.28  1:14.82  1:57.11    2:35.66   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
15  Onerva Lahtinen  1998    379  34.97  1:16.59  1:58.51    2:36.15   
  Keravan Uimarit                   
                     
16  Tiia Tuomisto  1998    378  34.92  1:15.27  1:56.99    2:36.22   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
17  Katariina Pihkamäki  1998    375  34.32  1:14.55  1:56.15    2:36.65   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
18  Sofia Tapola  1997    367  35.71  1:16.51  1:57.82    2:37.84   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
19  Annika Rautiainen  1998    364  34.70  1:15.84  1:58.27    2:38.21   
  Octopus Lohja                   
                     
20  Linda Turpeinen  1997    363  36.38  1:16.09  1:58.18    2:38.43   
  Simmis Grani                   
                     
21  Jonna Tuononen  1997    361  35.00  1:16.07  1:59.28    2:38.73   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
22  Pinja Heinonen  1998    356  36.55  1:17.25  1:59.40    2:39.37   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
23  Janina Selonen  1998    352  35.86  1:16.78  1:58.95    2:39.98   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
24  Mia Tammelin  1997    342  36.77  1:18.47  2:01.88    2:41.51   
  Vantaan Vesikot                   
                     
25  Aino Heimovaara  1998    341  36.23  1:17.57  2:00.46    2:41.71   
  Keravan Uimarit                   
                     
26  Oona Pelttari  1998    335  36.84  1:19.13  2:01.34    2:42.71   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
27  Claudia Hellsten  1998    317  36.46  1:19.81  2:03.75    2:45.73   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
28  Linda Paju  1997    312  37.85  1:20.26  2:03.16    2:46.54   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
29  Taru Mäkelä  1997    302  37.03  1:19.53  2:04.68    2:48.34   
  ORCA Helsinki                   
                     
30  Miira Lallukka  1997    293  37.51  1:21.93  2:07.26    2:50.07   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
31  Milja Tiesmäki  1997    292  38.11  1:22.20  2:06.61    2:50.21   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
32  Nette Salonen  1998    289  39.53  1:22.11  2:06.77    2:50.83   
  ORCA Helsinki                   
                     
33  Julia Aho  1997    284  38.16  1:22.48  2:08.23    2:51.85   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
34  Elisa Pullinen  1998    281  39.19  1:23.49  2:09.18    2:52.49   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
35  Saga Räsänen  1998    256  41.80  1:27.31  2:13.92    2:57.88   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
36  Anmari Porkka  1998    250  41.49  1:28.28  2:14.90    2:59.41   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Yvonne Tollander  1997              DNS   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Elina Ollikainen  1998              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Heta Salo  1997              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Markkanen  1995    659  30.58  1:04.09  1:37.71    2:09.81   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Anni Hirvelä  1995    651  30.80  1:04.00  1:37.93    2:10.35   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Vaula Vekkeli  1996    640  29.55  1:03.20  1:38.21    2:11.07   
  Lahden Kaleva                   
                     
Anu Bergström  1996    617  31.20  1:04.80  1:39.09    2:12.74   
  Raision Urheilijat                   
                     
Inka-Liisa Puttonen  1995    590  31.06  1:05.44  1:41.01    2:14.74   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Johanna Vuorinen  1996    550  31.73  1:06.61  1:42.50    2:17.86   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Aleksia Halonen  1996    549  32.14  1:07.22  1:43.11    2:17.95   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Marianne Pihkamäki  1996    526  32.08  1:07.89  1:44.58    2:20.00   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Krista Heikkilä  1995    518  32.02  1:08.14  1:45.24    2:20.66   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
10  Kamilla Ryöti  1996    517  31.15  1:06.43  1:43.83    2:20.75   
  Nokian Pyry                   
                     
11  Susanna Kaurinkoski  1993    475  33.34  1:10.34  1:48.23    2:24.80   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Annukka Kurttila  1996    474  33.39  1:10.16  1:47.20    2:24.95   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
13  Paula Autio  1996    454  33.90  1:11.06  1:49.51    2:26.95   
  Keravan Uimarit                   
                     
14  Tiiariikka Vihko  1996    407  33.80  1:12.56  1:51.94    2:32.48   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
15  Tessa Eronen  1996    405  35.44  1:14.46  1:54.40    2:32.69   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
16  Nea Kuosmanen  1996    400  34.95  1:13.59  1:54.42    2:33.35   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
17  Jessica Norrbäck  1996    393  36.96  1:16.13  1:56.13    2:34.18   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
18  Noora Koponen  1996    384  35.02  1:14.65  1:55.52    2:35.38   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
19  Pernilla Poole  1996    374  34.97  1:13.75  1:55.06    2:36.88   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
20  Mona Syrjä  1996    367  35.95  1:15.44  1:57.01    2:37.80   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
21  Lotta Ilmarinen  1996    314  36.59  1:18.62  2:02.41    2:46.17   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Cetus  Tulostusaika  11:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner