Results for A6 Handelsbanken Cup 2012
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 17:00 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 627 | 30.22 | 1:07.47 | 1:52.55 | 2:25.58 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Julie Lunau | 1995 | 623 | 32.07 | 1:08.82 | 1:53.40 | 2:25.86 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 546 | 32.97 | 1:12.78 | 1:56.32 | 2:32.42 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rikke Voss | 1997 | 445 | 33.06 | 1:13.79 | 2:05.63 | 2:43.15 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Josefine Palmø | 1997 | 410 | 35.87 | 1:18.89 | 2:08.87 | 2:47.72 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Julie Hartmann Nielsen | 1997 | 400 | 35.33 | 1:19.56 | 2:07.31 | 2:49.06 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 341 | 38.68 | 1:26.11 | 2:18.60 | 2:58.28 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maja Østergaard | 1998 | 532 | 33.11 | 1:11.89 | 1:59.01 | 2:33.78 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Rebecca Grønlund | 1998 | 501 | 34.27 | 1:14.18 | 1:59.89 | 2:36.85 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Katrine B. Hansen | 1999 | 497 | 35.01 | 1:16.16 | 2:00.59 | 2:37.31 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 493 | 34.57 | 1:16.67 | 2:01.62 | 2:37.72 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Frederikke Dons | 1998 | 454 | 33.28 | 1:14.82 | 2:05.74 | 2:42.17 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 428 | 36.54 | 1:17.34 | 2:07.78 | 2:45.33 | |||
A6 | ||||||||||
7 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 406 | 36.88 | 1:18.00 | 2:09.18 | 2:48.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Fie Hansen | 1999 | 388 | 38.17 | 1:21.97 | 2:13.14 | 2:50.84 | |||
A6 | ||||||||||
9 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 387 | 35.38 | 1:18.99 | 2:12.90 | 2:50.97 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Caroline Johansen | 1999 | 371 | 37.17 | 1:23.45 | 2:14.92 | 2:53.47 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Strandby | 1999 | 365 | 40.51 | 1:25.50 | 2:13.72 | 2:54.36 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 334 | 40.83 | 1:30.13 | 2:20.66 | 2:59.51 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Sandra Danielsen | 1998 | 321 | 40.83 | 1:26.25 | 2:19.93 | 3:01.89 | |||
A6 | ||||||||||
14 | Stephanie Damgaard | 1999 | 311 | 40.45 | 1:28.45 | 2:22.22 | 3:03.83 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 293 | 39.42 | 1:28.14 | 2:25.98 | 3:07.65 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 271 | 43.55 | 1:32.48 | 2:29.94 | 3:12.55 | |||
A6 | ||||||||||
17 | Sigrid Tanghus Belza | 1999 | 269 | 38.83 | 1:27.15 | 2:26.97 | 3:13.12 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
18 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 242 | 41.66 | 1:31.86 | 2:33.27 | 3:20.06 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Katrine Johannessen | 1999 | 219 | 44.63 | 1:37.92 | 2:40.65 | 3:26.71 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | 184 | 49.80 | 1:47.14 | 2:49.67 | 3:39.16 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Carlotta Naulin | 1999 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 522 | 34.65 | 1:12.12 | 1:58.65 | 2:34.79 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Amanda Duus | 2000 | 492 | 32.96 | 1:12.64 | 2:00.25 | 2:37.82 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Eva Olsen | 2000 | 465 | 35.48 | 1:18.05 | 2:04.18 | 2:40.88 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mira Mass | 2000 | 451 | 35.94 | 1:18.17 | 2:05.69 | 2:42.49 | |||
A6 | ||||||||||
5 | Alberte M Hansen | 2000 | 377 | 38.15 | 1:22.39 | 2:14.84 | 2:52.50 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 352 | 39.92 | 1:23.83 | 2:15.25 | 2:56.52 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 346 | 39.88 | 1:25.09 | 2:17.75 | 2:57.40 | |||
A6 | ||||||||||
8 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 339 | 37.89 | 1:21.76 | 2:19.65 | 2:58.76 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Helena Berg Wenk | 2000 | 330 | 41.59 | 1:28.56 | 2:21.31 | 3:00.35 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 329 | 39.76 | 1:24.34 | 2:19.52 | 3:00.40 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 327 | 42.83 | 1:27.99 | 2:19.40 | 3:00.85 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
12 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 306 | 44.64 | 1:30.14 | 2:25.11 | 3:04.97 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 305 | 39.86 | 1:28.07 | 2:23.64 | 3:05.13 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mette S. Køhler | 2001 | 304 | 44.01 | 1:32.78 | 2:24.03 | 3:05.26 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Line Aunstrup | 2000 | 295 | 42.22 | 1:29.67 | 2:23.91 | 3:07.13 | |||
A6 | ||||||||||
16 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 289 | 45.23 | 1:33.10 | 2:29.37 | 3:08.38 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Natasha Worm Magnus | 2000 | 286 | 46.84 | 1:30.96 | 2:26.45 | 3:09.09 | |||
A6 | ||||||||||
18 | Emilie Larsen | 2001 | 262 | 42.03 | 1:29.14 | 2:29.82 | 3:14.80 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Frederikke Jensen | 2000 | 261 | 47.55 | 1:36.09 | 2:33.61 | 3:14.91 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 256 | 46.55 | 1:33.29 | 2:33.59 | 3:16.24 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 248 | 46.93 | 1:32.28 | 2:35.65 | 3:18.23 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Freja Schmidt | 2001 | 245 | 46.76 | 1:36.79 | 2:34.87 | 3:19.12 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 228 | 46.94 | 1:39.15 | 2:36.67 | 3:23.91 | |||
A6 | ||||||||||
24 | Line Strandby | 2001 | 225 | 49.53 | 1:37.21 | 2:37.43 | 3:24.81 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Julie Bojesen | 2001 | 221 | 46.17 | 1:35.93 | 2:39.36 | 3:26.04 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nicoline Fejer | 2001 | 213 | 53.15 | 1:42.61 | 2:42.56 | 3:28.49 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Katrine Jensen | 2000 | 210 | 50.68 | 1:39.76 | 2:42.24 | 3:29.68 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Camilla Andersen | 2001 | 205 | 53.35 | 1:47.61 | 2:47.43 | 3:31.27 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
29 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 205 | 47.92 | 1:40.81 | 2:44.97 | 3:31.41 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
30 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 152 | 51.87 | 1:54.71 | 3:03.19 | 3:53.65 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Caroline Bonde | 2000 | 146 | 56.60 | 1:53.73 | 3:01.75 | 3:56.39 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 281 | 43.43 | 1:33.82 | 2:25.37 | 3:10.32 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | 228 | 49.31 | 1:39.47 | 2:41.20 | 3:23.84 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 207 | 51.07 | 1:42.38 | 2:44.15 | 3:30.47 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 207 | 50.91 | 1:43.69 | 2:44.79 | 3:30.80 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Lærke Knak | 2002 | 193 | 51.75 | 1:47.85 | 2:49.47 | 3:35.59 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Sofia Levisen | 2002 | 173 | 52.30 | 1:45.43 | 2:52.00 | 3:43.51 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
- | Helena Stengelshøj | 2002 | DSQ | ingen berøring v75m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Matilde Weibel | 2002 | DSQ | async arme i fly | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 17:00 |