Resultater for A6 Handelsbanken Cup 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Bak Hansen | 1995 | 676 | 24.66 | 51.20 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Lauge Bruun | 1992 | 531 | 26.48 | 55.50 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Tobias Gjerløff | 1995 | 530 | 26.48 | 55.52 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Filip Guldberg | 1995 | 398 | 29.28 | 1:01.08 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Jonathan Weitling | 1993 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 538 | 26.18 | 55.25 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 496 | 27.26 | 56.79 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Christensen | 1996 | 477 | 27.38 | 57.52 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Danny Corell | 1997 | 422 | 29.23 | 59.91 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Mads Ottosen | 1997 | 408 | 29.19 | 1:00.60 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | 406 | 29.18 | 1:00.69 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Benjamin Kâhler | 1997 | 398 | 29.49 | 1:01.12 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Lars Emil Villa | 1997 | 382 | 29.08 | 1:01.92 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Frederik Kühn | 1997 | 381 | 29.29 | 1:01.99 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 369 | 30.18 | 1:02.63 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 366 | 29.39 | 1:02.83 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Oliver Jacobsen | 1997 | 363 | 29.28 | 1:02.98 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mathias Lund Jensen | 1997 | 335 | 30.44 | 1:04.68 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Oliver Mentz | 1997 | 322 | 31.94 | 1:05.60 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Patrick Kroman Hansen | 1997 | 238 | 34.24 | 1:12.47 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Langhorn | 1998 | 488 | 27.87 | 57.07 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Johan Müller | 1998 | 484 | 27.66 | 57.25 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Emil Toft | 1998 | 443 | 28.79 | 58.93 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 424 | 29.14 | 59.80 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver H. Andersen | 1999 | 421 | 29.08 | 59.94 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Mads Peter Hansen | 1998 | 416 | 29.35 | 1:00.22 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 379 | 29.55 | 1:02.11 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Niels Ottosen | 1998 | 353 | 30.52 | 1:03.61 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Thomas Engdal | 1998 | 347 | 30.51 | 1:03.93 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Philip Agerskov | 1998 | 341 | 31.09 | 1:04.35 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jakob Schmidt | 1999 | 331 | 31.74 | 1:04.96 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Frederik Weibel | 1999 | 324 | 31.80 | 1:05.46 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christian Olsen | 1999 | 317 | 31.64 | 1:05.94 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 286 | 32.69 | 1:08.19 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Tobias Andersen | 1998 | 284 | 32.93 | 1:08.37 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Anders Sørensen | 1999 | 274 | 32.79 | 1:09.19 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Martin Stengelshøj | 1999 | 274 | 32.58 | 1:09.21 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Thor Dardecker | 1999 | 272 | 33.06 | 1:09.36 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Daniel Sørensen | 1999 | 272 | 33.57 | 1:09.39 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
20 | Magnus Loose | 1999 | 267 | 33.13 | 1:09.79 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
21 | Lukas Gustafson | 1999 | 247 | 34.16 | 1:11.66 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Jacob Friland | 1999 | 240 | 33.91 | 1:12.28 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 230 | 36.09 | 1:13.40 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 229 | 35.53 | 1:13.43 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Jonathan Ungermand Bichel | 1999 | 228 | 35.15 | 1:13.59 | |||||
A6 | ||||||||||
26 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 211 | 33.61 | 1:15.44 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 158 | 41.45 | 1:23.17 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 137 | 44.02 | 1:27.15 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Jakob Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 307 | 31.85 | 1:06.62 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Viktor Kielstrup | 2000 | 256 | 34.01 | 1:10.75 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 250 | 33.83 | 1:11.30 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Philip Bruhn | 2000 | 234 | 34.14 | 1:12.88 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 232 | 35.59 | 1:13.11 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
6 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 231 | 33.90 | 1:13.28 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Markus Julian Lange | 2000 | 226 | 35.91 | 1:13.83 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Joensen | 2000 | 225 | 34.88 | 1:13.88 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Frederik Palmø | 2000 | 224 | 36.04 | 1:14.03 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Rasmus Gjerløff | 2001 | 215 | 35.53 | 1:14.98 | |||||
A6 | ||||||||||
11 | Mads Møller | 2000 | 196 | 36.12 | 1:17.31 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Marcus Munkholm | 2001 | 192 | 37.34 | 1:17.86 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Alexander Rendlev | 2001 | 190 | 38.37 | 1:18.21 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Phillip Søren Sommer | 2000 | 184 | 38.81 | 1:18.97 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
15 | Alexander Kjær Mortensen | 2000 | 170 | 37.67 | 1:21.07 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 163 | 39.39 | 1:22.35 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 152 | 41.19 | 1:24.21 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 146 | 39.65 | 1:25.41 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | Mads Toft | 2001 | 138 | 40.34 | 1:26.94 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Rasmus Thilleman | 2001 | 136 | 40.51 | 1:27.47 | |||||
A6 | ||||||||||
21 | Theodor Palmø | 2002 | 133 | 41.29 | 1:27.96 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Christoffer D. Petersen | 2001 | 128 | 43.68 | 1:29.14 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sebastian Nordly | 2001 | 125 | 41.41 | 1:29.77 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Morten Kilhof | 2000 | 119 | 44.19 | 1:31.41 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Morten Østergaard | 2002 | 117 | 42.79 | 1:31.77 | |||||
A6 | ||||||||||
26 | Oliver Breuner | 2000 | 116 | 42.66 | 1:32.17 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
27 | Frederik Otte | 2000 | 114 | 43.38 | 1:32.77 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
28 | Nicklas Andersen | 2001 | 113 | 44.55 | 1:32.92 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
29 | Kristoffer R. Kranker | 2002 | 112 | 42.59 | 1:33.11 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
30 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | 106 | 44.17 | 1:34.93 | |||||
A6 | ||||||||||
31 | Tobias Sundwall | 2001 | 106 | 43.88 | 1:35.00 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
32 | Malte Pavon Olesen | 2000 | 105 | 43.62 | 1:35.22 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mads Emil Hansen | 2001 | 104 | 43.96 | 1:35.57 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
34 | Christian Christensen | 2000 | 103 | 44.56 | 1:35.72 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
35 | Nicklas Jensen | 2000 | 102 | 44.14 | 1:36.28 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
36 | Magnus Vejgaard | 2000 | 99 | 45.41 | 1:37.04 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
37 | Frederik Mikkelsen | 2001 | 94 | 45.41 | 1:38.77 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
38 | Mathias Rene Arnkjær | 2002 | 84 | 46.09 | 1:42.53 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
39 | Casper Christensen | 2000 | 72 | 50.54 | 1:48.00 | |||||
A6 | ||||||||||
40 | Sebastian Bonde | 2002 | 70 | 48.07 | 1:48.87 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Selvig Wenger | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Silas Bøjsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 20 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 15:01 |