Resultater for Spar Nord Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:19 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 51.79 | 1:46.84 | |||||
2 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 52.44 | 1:49.21 | |||||
3 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 52.64 | 1:49.66 | |||||
4 | Frida Hermansen | 2001 | Frem Odense | 51.07 | 1:50.20 | |||||
5 | Julie Gadgaard | 2001 | West Swim Esbjerg | 51.75 | 1:50.67 | |||||
6 | Isabella S Ryser | 2001 | Delta Svøm | 55.52 | 1:51.45 | |||||
7 | Ester Møller | 2001 | West Swim Esbjerg | 53.82 | 1:54.90 | |||||
8 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 59.51 | 2:03.79 | |||||
9 | Sif Rubæk | 2001 | Delta Svøm | 59.78 | 2:05.68 | |||||
- | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | West Swim Esbjerg | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | Delta Svøm | 48.88 | 1:45.19 | |||||
2 | Julie Kristoffersen | 2000 | Frem Odense | 50.62 | 1:47.97 | |||||
3 | Sofie West | 2000 | West Swim Esbjerg | 52.31 | 1:49.95 | |||||
4 | Maya Damgaard-Larsen | 2000 | Delta Svøm | 53.22 | 1:51.78 | |||||
5 | Frederikke Nielsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 57.94 | 2:00.28 | |||||
6 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | West Swim Esbjerg | 56.51 | 2:03.38 | |||||
7 | Anne Dokkedal | 2000 | Kolding SK | 57.62 | 2:03.91 | |||||
8 | Sara Bonde Christensen | 2000 | Varde Svømmeklub | 1:03.18 | 2:17.74 | |||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rikke Kroun Laursen | 1998 | Kolding SK | 44.64 | 1:30.22 | |||||
2 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 46.18 | 1:36.41 | |||||
3 | Iben Højgaard Jensen | 1998 | Kolding SK | 50.10 | 1:43.44 | |||||
4 | Line Nielsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 49.09 | 1:44.20 | |||||
5 | Frederikke Christensen | 1998 | Kolding SK | 52.46 | 1:52.43 | |||||
6 | Stine Kromann | 1999 | West Swim Esbjerg | 56.81 | 1:57.08 | |||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 40.02 | 1:24.99 | |||||
2 | Adna Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 42.86 | 1:29.91 | |||||
3 | Kirstine Theilgaard | 1997 | West Swim Esbjerg | 43.93 | 1:33.64 | |||||
4 | Cecilie Knudsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 47.91 | 1:40.55 | |||||
5 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | Swim Team Esbjerg | 49.90 | 1:43.91 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:19 |