Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgangs Mesterskaber gr2 | Udskriftsdato | 12 april 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:27 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
Løb 12, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 566 | 33.68 | 1:13.59 | 2:00.28 | 2:35.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 483 | 35.20 | 1:19.82 | 2:07.56 | 2:44.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mette Hansen | 1996 | 460 | 37.56 | 1:22.86 | 2:10.79 | 2:46.82 | |||
Brønderslev Svømmeklub | ||||||||||
4 | Asta Blanch | 1996 | 450 | 39.00 | 1:22.96 | 2:10.40 | 2:48.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Malene M. Pedersen | 1996 | 431 | 38.41 | 1:24.72 | 2:11.73 | 2:50.50 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sidse Kehlet | 1996 | 384 | 43.70 | 1:29.12 | 2:19.48 | 2:57.23 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Matilde Schrøder | 1996 | 378 | 41.26 | 1:26.43 | 2:18.49 | 2:58.10 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Amalie Rasmussen | 1996 | 365 | 40.92 | 1:24.93 | 2:19.08 | 3:00.23 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Lise L. Nielsen | 1996 | 358 | 41.41 | 1:27.56 | 2:19.51 | 3:01.31 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Simone Nicolajsen | 1996 | 344 | 45.20 | 1:32.03 | 2:23.28 | 3:03.87 | |||
O.S.L.F. STO 95 | ||||||||||
11 | Maria Søe Beith | 1996 | 328 | 43.31 | 1:29.27 | 2:25.25 | 3:06.83 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Susanne Aalestrup | 1996 | 327 | 42.12 | 1:31.89 | 2:23.10 | 3:07.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Randi Larsen | 1996 | 315 | 42.35 | 1:33.63 | 2:24.09 | 3:09.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederikke Elkjær | 1996 | 306 | 42.14 | 1:32.38 | 2:29.08 | 3:11.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Trine Dahl Kristensen | 1996 | 299 | 44.82 | 1:34.63 | 2:31.36 | 3:12.61 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
16 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | 294 | 48.55 | 1:34.22 | 2:32.13 | 3:13.68 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Andrea Aagaard | 1996 | 286 | 45.59 | 1:34.23 | 2:31.48 | 3:15.58 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Line Hatting | 1996 | 275 | 46.07 | 1:35.92 | 2:34.81 | 3:18.10 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederikke Nedergaard | 1996 | 273 | 43.56 | 1:32.34 | 2:36.24 | 3:18.63 | |||
Randers Svømmeklub Nept | ||||||||||
20 | Julie Storgaard | 1996 | 263 | 47.20 | 1:38.82 | 2:34.12 | 3:20.95 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 254 | 46.69 | 1:39.80 | 2:35.18 | 3:23.37 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Cecilie Toftelund | 1996 | 244 | 51.09 | 1:41.56 | 2:40.91 | 3:26.15 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Henriette K. Andersen | 1996 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 369 | 40.21 | 1:23.05 | 2:19.98 | 2:59.57 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Emilie Yung Meiling | 1997 | 355 | 42.40 | 1:29.13 | 2:20.46 | 3:01.93 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 335 | 42.20 | 1:31.70 | 2:23.99 | 3:05.43 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stine Mary Vissing | 1997 | 329 | 43.21 | 1:29.42 | 2:26.29 | 3:06.49 | |||
Randers Svømmeklub Nept | ||||||||||
5 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 303 | 46.88 | 1:30.62 | 2:29.49 | 3:11.82 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Carina Hansen | 1997 | 255 | 49.44 | 1:40.36 | 2:36.96 | 3:22.99 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Lea Moesgaard | 1998 | 232 | 49.51 | 1:42.43 | 2:43.85 | 3:29.68 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Boserup | 1997 | 226 | 49.26 | 1:41.01 | 2:43.00 | 3:31.33 | |||
Odense Svømme Klub STO | ||||||||||
9 | Sofie Burgaard | 1997 | 225 | 51.48 | 1:45.05 | 2:42.74 | 3:31.90 | |||
Odense Svømme Klub STO | ||||||||||
10 | Cathrine Stabelfeld | 1997 | 221 | 49.83 | 1:41.44 | 2:43.96 | 3:33.06 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Schwertfeger | 1997 | 217 | 57.76 | 1:52.39 | 2:49.31 | 3:34.36 | |||
O.S.L.F. STO 95 | ||||||||||
12 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 205 | 51.40 | 1:44.45 | 2:48.94 | 3:38.38 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 197 | 50.76 | 1:48.60 | 2:51.49 | 3:41.19 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Pernille Louise Kellmann | 1998 | DSQ | ryg ej afsl korrekt | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |