Results for Forum Horsens Cup - indledende
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:32 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 4, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 0.57.57 |
Sponsor: Danbo |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.28 | 1:00.53 | |||||
2 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 30.05 | 1:01.76 | |||||
3 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 30.91 | 1:03.81 | |||||
4 | Ditte Elschner Kristensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 31.07 | 1:04.31 | |||||
5 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 31.25 | 1:04.53 | |||||
6 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 31.49 | 1:05.20 | |||||
7 | Michelle Strand | 1994 | Randers GF Neptun | 31.77 | 1:05.47 | |||||
8 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 1:05.97 | ||||||
9 | Mathilde Sørensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.42 | 1:06.13 | |||||
10 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 31.95 | 1:06.55 | |||||
11 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 31.74 | 1:07.38 | |||||
12 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 32.43 | 1:07.39 | |||||
13 | Anne Ølund | 1996 | Odder IGF | 32.33 | 1:07.54 | |||||
14 | Anne Dahl | 1996 | Randers GF Neptun | 33.33 | 1:09.27 | |||||
15 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 34.58 | 1:14.11 | |||||
16 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 35.32 | 1:17.10 | |||||
Løb 4, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 0.57.57 |
Sponsor: Danbo |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 29.17 | 59.60 | |||||
2 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 30.20 | 1:02.23 | |||||
3 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Randers GF Neptun | 30.08 | 1:02.62 | |||||
4 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 30.91 | 1:03.34 | |||||
5 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 31.35 | 1:04.36 | |||||
6 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 31.57 | 1:05.08 | |||||
7 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.50 | 1:06.18 | |||||
8 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 31.63 | 1:06.76 | |||||
9 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 31.23 | 1:06.80 | |||||
10 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 32.19 | 1:07.21 | |||||
11 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.55 | 1:07.47 | |||||
12 | Matilda Holse | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 32.16 | 1:07.60 | |||||
13 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.03 | 1:08.78 | |||||
14 | Ella Turin | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 33.16 | 1:08.94 | |||||
15 | Laura Koch Sørensen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 33.69 | 1:09.23 | |||||
16 | Caroline Kjeldsen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 33.62 | 1:09.45 | |||||
17 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 33.84 | 1:09.86 | |||||
18 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 32.97 | 1:10.10 | |||||
19 | Anna J. V. Hededal | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.07 | 1:10.18 | |||||
20 | Christina Løth Andersen | 1997 | Odder IGF | 33.90 | 1:11.10 | |||||
21 | Katrine Møll Jensen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.57 | 1:12.57 | |||||
22 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.88 | 1:12.84 | |||||
23 | Sofie Schriver Bjerrehuus | 1997 | Lyseng IF | 35.04 | 1:12.85 | |||||
24 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 36.33 | 1:13.98 | |||||
25 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.85 | 1:18.43 | |||||
26 | Christina Nielsen | 1997 | Randers GF Neptun | 38.00 | 1:19.42 | |||||
27 | Frederikke Nielsen | 1998 | Randers GF Neptun | 37.41 | 1:19.56 | |||||
28 | Emilie Skouby Rosendahl | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.93 | 1:19.89 | |||||
29 | Ditte Røjkjær Rasmussen | 1998 | Randers GF Neptun | 38.59 | 1:20.27 | |||||
30 | Pernille Lading | 1998 | Randers GF Neptun | 38.40 | 1:21.22 | |||||
31 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 39.53 | 1:22.04 | |||||
32 | Simone Nielsen | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.86 | 1:32.96 | |||||
- | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Gizem Øzkan | 1998 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Kirstine Theilgaard | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sarah Gade Nielsen | 1998 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 0.57.57 |
Sponsor: Danbo |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.17 | 1:03.74 | |||||
2 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.93 | 1:03.88 | |||||
3 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 31.12 | 1:05.20 | |||||
4 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.44 | 1:08.42 | |||||
5 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 33.25 | 1:09.05 | |||||
6 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 33.97 | 1:09.94 | |||||
7 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 33.46 | 1:10.14 | |||||
8 | Anna Sommer Harrits | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 33.77 | 1:11.00 | |||||
9 | Line Bremer Mortensen | 2000 | Odense Svømme Klub | 34.16 | 1:11.01 | |||||
10 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 33.94 | 1:11.16 | |||||
11 | Noa Turin | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.79 | 1:11.55 | |||||
12 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.04 | 1:11.58 | |||||
13 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 34.24 | 1:11.59 | |||||
14 | Nicoline Bredahl | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 35.68 | 1:12.65 | |||||
15 | Clara Holst | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 35.25 | 1:12.87 | |||||
16 | Sofie West | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 34.67 | 1:12.88 | |||||
17 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 35.17 | 1:13.03 | |||||
18 | Sidse Thorup | 1999 | Odense Svømme Klub | 35.75 | 1:13.77 | |||||
19 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.81 | 1:13.82 | |||||
20 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.00 | 1:13.86 | |||||
21 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 34.99 | 1:14.05 | |||||
22 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 35.52 | 1:14.43 | |||||
23 | Clara Enné Bæk | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.26 | 1:14.69 | |||||
24 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 36.23 | 1:15.30 | |||||
25 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 37.55 | 1:15.35 | |||||
26 | Sissel L. Madsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 35.79 | 1:16.04 | |||||
27 | Vicky Rohde | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 36.38 | 1:16.21 | |||||
28 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 37.42 | 1:16.52 | |||||
29 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 37.06 | 1:16.79 | |||||
30 | Line Larsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 37.65 | 1:17.39 | |||||
31 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 36.97 | 1:17.46 | |||||
32 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 36.97 | 1:17.95 | |||||
33 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 36.59 | 1:19.08 | |||||
34 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 36.59 | 1:19.20 | |||||
34 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.18 | 1:19.20 | |||||
36 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.25 | 1:19.78 | |||||
37 | Felia Busk | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 38.52 | 1:19.95 | |||||
38 | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.11 | 1:20.03 | |||||
39 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 38.74 | 1:20.71 | |||||
40 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 39.49 | 1:20.81 | |||||
41 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 39.17 | 1:20.93 | |||||
42 | Nana Bundgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.06 | 1:21.24 | |||||
43 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 39.54 | 1:21.59 | |||||
44 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 40.46 | 1:21.87 | |||||
45 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 38.55 | 1:22.00 | |||||
46 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.54 | 1:22.10 | |||||
47 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.21 | 1:22.27 | |||||
48 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.79 | 1:22.96 | |||||
49 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 40.29 | 1:23.30 | |||||
50 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.98 | 1:23.38 | |||||
51 | Trine Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 39.24 | 1:23.53 | |||||
52 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 39.22 | 1:23.69 | |||||
53 | Anne Rytter | 2000 | Randers GF Neptun | 40.40 | 1:23.99 | |||||
54 | Christina Christensen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 39.55 | 1:24.84 | |||||
55 | Milena Christensen | 1999 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.06 | 1:25.06 | |||||
56 | Mette Baack | 2000 | Randers GF Neptun | 40.27 | 1:25.81 | |||||
57 | Sophie Larsen | 1999 | Randers GF Neptun | 40.27 | 1:27.39 | |||||
58 | Celina Diament | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.84 | 1:29.50 | |||||
59 | Anne Emilie Krogh Mathias | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 43.35 | 1:30.79 | |||||
60 | Mie Billund Mouridsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.72 | 1:34.24 | |||||
61 | Tilda Riis Persson | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 43.04 | 1:34.67 | |||||
62 | Kristina Østergaard | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | 45.19 | 1:35.90 | |||||
- | Karoline Karlskov | 1999 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 0.57.57 |
Sponsor: Danbo |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.55 | 1:12.54 | |||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 36.05 | 1:14.08 | |||||
3 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 35.52 | 1:14.92 | |||||
4 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.27 | 1:15.87 | |||||
5 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 36.32 | 1:15.94 | |||||
6 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 36.99 | 1:17.44 | |||||
7 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.80 | 1:19.28 | |||||
8 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 39.55 | 1:22.71 | |||||
9 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.45 | 1:23.49 | |||||
10 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.69 | 1:23.89 | |||||
11 | Sidsel Nielsen | 2002 | Odder IGF | 40.55 | 1:24.76 | |||||
12 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.14 | 1:25.57 | |||||
13 | Regitze Bæhrenz | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 40.31 | 1:26.24 | |||||
14 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 41.20 | 1:26.58 | |||||
15 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 41.37 | 1:26.79 | |||||
16 | Maria Vibe Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 42.97 | 1:28.69 | |||||
17 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 42.76 | 1:28.73 | |||||
18 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 41.43 | 1:28.88 | |||||
19 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 41.77 | 1:29.01 | |||||
20 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.63 | 1:29.04 | |||||
21 | Clara B. Tolstrup | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.52 | 1:29.83 | |||||
22 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 41.20 | 1:31.18 | |||||
23 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 44.62 | 1:32.43 | |||||
24 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 43.14 | 1:33.09 | |||||
25 | Sofie Faarkrog Jakobsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 45.93 | 1:36.17 | |||||
26 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 47.60 | 1:38.76 | |||||
27 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.53 | 1:38.82 | |||||
28 | Yasmin Dræbye | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 46.48 | 1:39.15 | |||||
29 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 47.50 | 1:40.07 | |||||
30 | Cathrine Stensdal | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 47.93 | 1:41.72 | |||||
31 | Nadia Birkholm Pedersen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 46.98 | 1:43.03 | |||||
32 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 48.85 | 1:43.61 | |||||
33 | Josephine Lindeberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 51.08 | 1:44.66 | |||||
34 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 49.23 | 1:48.33 | |||||
35 | Lærke Skovbæk Krainert | 2002 | Horsens Svømmeklub | 52.24 | 1:54.53 | |||||
36 | Amalie Lund | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 50.89 | 1:55.56 | |||||
37 | Anine Ploug | 2002 | Horsens Svømmeklub | 2:12.30 | 2:12.30 | |||||
38 | Nanna Jakobsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 59.79 | 2:12.96 | |||||
39 | Julie Kühne Johansen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:04.09 | 2:22.75 | |||||
- | Isabella Guldager Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 0.57.57 |
Sponsor: Danbo |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.92 | 1:38.51 | |||||
2 | Sara Frisk Helstrup | 2003 | Horsens Svømmeklub | 48.16 | 1:38.70 | |||||
3 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.47 | 1:38.96 | |||||
4 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.77 | 1:45.23 | |||||
5 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.38 | 1:50.72 | |||||
6 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 58.12 | 2:09.43 | |||||
7 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 59.31 | 2:11.52 | |||||
- | Camilla Newe Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej ber 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 21 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:32 |