Tulokset Forum Horsens Cup - indledende
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:38 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Stævnerekord: Nikolaj Holm - 2.27.91 |
Sponsor: Guldager Energi A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Michael Petersen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 35.09 | 1:13.80 | 1:52.54 | 2:30.30 | |||
2 | Hannibal Krogh Lund | 1993 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 36.80 | 1:18.56 | 2:01.81 | 2:43.79 | |||
3 | Søren Mikkelsen | 1991 | Lyseng IF | 39.21 | 1:22.35 | 2:05.75 | 2:48.71 | |||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Nikolaj Holm - 2.27.91 |
Sponsor: Guldager Energi A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.54 | 1:12.98 | 1:51.85 | 2:30.30 | |||
2 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 35.91 | 1:16.48 | 1:57.13 | 2:37.74 | |||
3 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.39 | 1:17.36 | 1:58.28 | 2:38.43 | |||
4 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 37.57 | 1:20.13 | 2:03.47 | 2:47.06 | |||
5 | Anders Bjørn Fries | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 39.90 | 1:24.86 | 2:09.29 | 2:53.93 | |||
6 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 39.73 | 1:24.56 | 2:11.21 | 2:56.96 | |||
7 | Christian Hadberg | 1996 | Horsens Svømmeklub | 44.01 | 1:34.11 | 2:24.92 | 3:14.69 | |||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Nikolaj Holm - 2.27.91 |
Sponsor: Guldager Energi A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 36.76 | 1:17.31 | 1:58.39 | 2:39.50 | |||
2 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 36.70 | 1:17.61 | 1:59.06 | 2:39.89 | |||
3 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 37.19 | 1:18.26 | 2:00.21 | 2:42.19 | |||
4 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 38.71 | 1:20.81 | 2:02.48 | 2:44.31 | |||
5 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 36.82 | 1:18.55 | 2:02.30 | 2:45.16 | |||
6 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 37.97 | 1:22.27 | 2:06.44 | 2:48.75 | |||
7 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 39.93 | 1:23.20 | 2:07.08 | 2:49.60 | |||
8 | Nicolai Grene | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 38.44 | 1:20.81 | 2:05.43 | 2:49.72 | |||
9 | Morten Frederiksen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 40.19 | 1:25.00 | 2:10.54 | 2:55.48 | |||
10 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 39.04 | 1:23.03 | 2:08.74 | 2:55.73 | |||
11 | Niclas Henriksen | 1997 | Randers GF Neptun | 40.62 | 1:26.86 | 2:13.13 | 2:56.74 | |||
12 | Bjarki Haagensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 42.78 | 1:28.85 | 2:16.90 | 3:04.17 | |||
13 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 43.19 | 1:31.12 | 2:20.31 | 3:10.06 | |||
14 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | Odder IGF | 44.12 | 1:33.38 | 2:24.23 | 3:12.01 | |||
15 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 42.71 | 1:31.39 | 2:21.26 | 3:12.02 | |||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Nikolaj Holm - 2.27.91 |
Sponsor: Guldager Energi A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 37.95 | 1:21.57 | 2:05.97 | 2:50.13 | |||
2 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.34 | 1:21.54 | 2:06.56 | 2:51.29 | |||
3 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 39.54 | 1:24.26 | 2:09.30 | 2:54.15 | |||
4 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 39.51 | 1:23.79 | 2:09.86 | 2:54.35 | |||
5 | Laurits Søborg Jensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 42.95 | 1:30.34 | 2:17.72 | 3:04.03 | |||
6 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 43.13 | 1:31.23 | 2:19.25 | 3:07.30 | |||
7 | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 43.84 | 1:31.91 | 2:21.02 | 3:09.02 | |||
8 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 44.10 | 1:33.00 | 2:22.65 | 3:11.46 | |||
9 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 46.91 | 1:36.71 | 2:27.15 | 3:17.71 | |||
10 | Mathias Sønderby | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.00 | 1:40.36 | 2:33.67 | 3:25.19 | |||
11 | Janus Halbirk | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.26 | 1:42.54 | 2:37.58 | 3:29.72 | |||
12 | Christian Stender | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 45.54 | 1:38.64 | 2:33.84 | 3:29.96 | |||
13 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 47.62 | 1:43.66 | 2:38.46 | 3:32.83 | |||
14 | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 50.19 | 1:46.73 | 2:44.36 | 3:41.40 | |||
15 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 56.32 | 1:59.82 | 3:04.70 | 4:07.99 | |||
- | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i afslutning | |||||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Stævnerekord: Nikolaj Holm - 2.27.91 |
Sponsor: Guldager Energi A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.20 | 1:42.05 | 2:36.29 | 3:29.41 | |||
2 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 46.66 | 1:40.72 | 2:36.21 | 3:31.63 | |||
- | Alexander Stær | 2001 | Randers GF Neptun | DNS | ||||||
- | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 21 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:38 |