Resultater for Forum Horsens Cup - indledende
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:13 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Stævnerekord: Martin Terp Olesen - 0.57.83 |
Sponsor: Dansk Halentreprise A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 29.33 | 1:02.78 | |||||
2 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.92 | 1:04.30 | |||||
3 | Henrik Kingo | 1991 | Odense Svømme Klub | 29.74 | 1:06.84 | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Martin Terp Olesen - 0.57.83 |
Sponsor: Dansk Halentreprise A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 26.44 | 59.59 | |||||
2 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.53 | 1:01.55 | |||||
3 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 29.23 | 1:01.93 | |||||
4 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.56 | 1:03.49 | |||||
5 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 31.05 | 1:07.22 | |||||
6 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.72 | 1:07.65 | |||||
7 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.06 | 1:07.76 | |||||
8 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 32.48 | 1:09.87 | |||||
9 | Christian Hadberg | 1996 | Horsens Svømmeklub | 38.83 | 1:25.66 | |||||
- | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Martin Terp Olesen - 0.57.83 |
Sponsor: Dansk Halentreprise A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 30.73 | 1:06.14 | |||||
2 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 31.57 | 1:07.50 | |||||
3 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 32.16 | 1:08.10 | |||||
4 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 31.43 | 1:08.30 | |||||
5 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 31.38 | 1:08.31 | |||||
6 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 32.10 | 1:08.80 | |||||
7 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 32.24 | 1:08.83 | |||||
8 | Rasmus Larsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 32.63 | 1:09.70 | |||||
9 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 33.04 | 1:11.05 | |||||
10 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.66 | 1:11.54 | |||||
11 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 33.76 | 1:11.70 | |||||
12 | Anton Løbner | 1997 | Lyseng IF | 33.78 | 1:12.01 | |||||
13 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 33.90 | 1:12.26 | |||||
14 | Lasse Dall | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 33.85 | 1:14.10 | |||||
15 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 34.76 | 1:14.54 | |||||
16 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.91 | 1:15.50 | |||||
17 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.16 | 1:16.41 | |||||
18 | Daniel Hørmann | 1997 | Lyseng IF | 34.34 | 1:16.89 | |||||
19 | Nicolai Grene | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 34.53 | 1:17.96 | |||||
20 | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | 35.58 | 1:18.76 | |||||
21 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 36.76 | 1:18.89 | |||||
22 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 38.54 | 1:21.78 | |||||
23 | Jacob Noer Jørgensen | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.11 | 1:25.87 | |||||
- | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | asyncron arm 25m | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Martin Terp Olesen - 0.57.83 |
Sponsor: Dansk Halentreprise A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 30.66 | 1:05.15 | |||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.10 | 1:11.32 | |||||
3 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 35.37 | 1:16.70 | |||||
4 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 35.20 | 1:17.48 | |||||
5 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 38.26 | 1:19.96 | |||||
6 | August Korsgaard | 1999 | Ringe Svømme Klub | 36.21 | 1:21.72 | |||||
7 | August Laursen | 1999 | Randers GF Neptun | 39.79 | 1:28.91 | |||||
8 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 42.63 | 1:33.63 | |||||
9 | Kristoffer Højfeldt | 1999 | Odder IGF | 41.35 | 1:36.40 | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Stævnerekord: Martin Terp Olesen - 0.57.83 |
Sponsor: Dansk Halentreprise A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.22 | 1:28.19 | |||||
2 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 41.39 | 1:29.61 | |||||
3 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.56 | 1:29.74 | |||||
4 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.04 | 1:33.16 | |||||
5 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 45.21 | 1:39.95 | |||||
6 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 45.92 | 1:41.32 | |||||
7 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 46.73 | 1:42.68 | |||||
8 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 45.85 | 1:46.11 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 22 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:13 |