Resultater for Concordia Forsikring Cup 2012 (Thisted Cup)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Concordia Forsikring Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 15:56 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2012 |
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 18 - 80 år |
Stævnerekord: Ida Lindborg, Malmø Kappsim, 2.12.63, 2011 |
Løbssponsor: Ford Thisted Motor Compagni |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 759 | 31.40 | 1:04.75 | 1:38.32 | 2:11.58 | Stævnerekord | ||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Linnéa Olsson | 1994 | 664 | 32.30 | 1:07.60 | 1:43.35 | 2:17.61 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 615 | 34.18 | 1:10.19 | 1:46.03 | 2:21.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 596 | 33.59 | 1:09.21 | 1:45.67 | 2:22.63 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Pernille Juel | 1994 | 588 | 33.63 | 1:10.84 | 1:47.21 | 2:23.28 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nelly Hansson | 1993 | 548 | 34.11 | 1:10.87 | 1:49.40 | 2:26.64 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Kristin Espolin Johnson | 1993 | 475 | 36.57 | 1:15.75 | 1:55.39 | 2:33.85 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Cecilie Jensen | 1994 | 468 | 36.85 | 1:16.57 | 1:56.37 | 2:34.61 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Camilla Svane | 1995 | 454 | 36.82 | 1:16.34 | 1:56.59 | 2:36.22 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Elinor Andersson | 1994 | DNS | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 16 - 17 år |
Stævnerekord: Ida Lindborg, Malmø Kappsim, 2.12.63, 2011 |
Løbssponsor: Ford Thisted Motor Compagni |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | 582 | 34.32 | 1:10.22 | 1:46.91 | 2:23.77 | |||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | 546 | 33.56 | 1:11.89 | 1:49.65 | 2:26.82 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 544 | 34.70 | 1:11.63 | 1:49.39 | 2:27.06 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 536 | 35.43 | 1:13.23 | 1:50.91 | 2:27.80 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 535 | 35.69 | 1:12.88 | 1:50.51 | 2:27.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Sørensen | 1997 | 514 | 35.68 | 1:13.83 | 1:52.19 | 2:29.84 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rikke Glinvad | 1997 | 508 | 35.57 | 1:12.84 | 1:51.30 | 2:30.40 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Katja Lund Cliff | 1996 | 478 | 38.00 | 1:17.23 | 1:56.29 | 2:33.49 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 462 | 36.56 | 1:16.40 | 1:56.34 | 2:35.22 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andrea Gustafsson | 1996 | 448 | 35.95 | 1:15.53 | 1:56.74 | 2:36.92 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Ine Haga Famestad | 1997 | 426 | 36.78 | 1:17.80 | 1:59.22 | 2:39.56 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Lenette Nielsen | 1997 | 415 | 36.55 | 1:16.22 | 1:58.16 | 2:40.87 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 413 | 38.02 | 1:18.39 | 2:00.99 | 2:41.24 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anne Ølund | 1996 | 408 | 38.75 | 1:19.85 | 2:01.34 | 2:41.81 | |||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Solveig Lund | 1996 | 407 | 37.76 | 1:18.75 | 2:01.02 | 2:41.97 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
16 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | 387 | 37.57 | 1:19.53 | 2:03.10 | 2:44.67 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Elise Skjæveland | 1997 | 386 | 38.55 | 1:20.00 | 2:02.58 | 2:44.80 | |||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
18 | Christina Løth Andersen | 1997 | 373 | 39.99 | 1:21.78 | 2:04.56 | 2:46.73 | |||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Sabina Christensen | 1997 | 309 | 42.51 | 1:27.64 | 2:12.98 | 2:57.48 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Anne Jakobsen | 1997 | 304 | 41.37 | 1:25.88 | 2:12.26 | 2:58.60 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
21 | Kathrine Breum | 1997 | 290 | 44.18 | 1:30.16 | 2:16.60 | 3:01.31 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 269 | 44.15 | 1:31.17 | 2:18.99 | 3:05.88 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Cassandra Tran | 1997 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Ida Køhl Berg | 1997 | DSQ | Ej forts bev 175m | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år |
Stævnerekord: Ida Lindborg, Malmø Kappsim, 2.12.63, 2011 |
Løbssponsor: Ford Thisted Motor Compagni |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tuva Tronstad | 1998 | 547 | 34.59 | 1:11.53 | 1:49.48 | 2:26.75 | |||
Risør Varden | ||||||||||
2 | Lea Moesgaard | 1998 | 544 | 35.18 | 1:12.52 | 1:50.34 | 2:27.05 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emelie Rosen | 1998 | 429 | 36.41 | 1:16.22 | 1:57.56 | 2:39.13 | |||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
4 | Hanna Liljegren | 1998 | 409 | 38.45 | 1:19.44 | 2:01.71 | 2:41.66 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Isabella Pedersen | 1998 | 344 | 40.94 | 1:25.81 | 2:10.34 | 2:51.32 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Jannie Burmeister | 1998 | 339 | 38.48 | 1:21.22 | 2:06.72 | 2:52.19 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Embla Benham | 1998 | 335 | 40.74 | 1:24.68 | 2:08.91 | 2:52.87 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 319 | 41.15 | 1:25.81 | 2:11.31 | 2:55.63 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Niss Bjerregaard | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Ida Lindborg, Malmø Kappsim, 2.12.63, 2011 |
Løbssponsor: Ford Thisted Motor Compagni |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Granborg | 1999 | 579 | 33.74 | 1:10.63 | 1:47.85 | 2:24.03 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 454 | 37.26 | 1:17.13 | 1:57.27 | 2:36.13 | |||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Stinne Sørensen | 1999 | 441 | 37.79 | 1:17.70 | 1:57.94 | 2:37.67 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 431 | 38.31 | 1:18.54 | 1:59.90 | 2:38.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Celia Erikstad | 1999 | 400 | 39.71 | 1:21.64 | 2:03.04 | 2:42.94 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anette Poulsen | 1999 | 345 | 40.17 | 1:24.10 | 2:08.41 | 2:51.15 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thea Skjæveland | 1999 | 335 | 41.81 | 2:10.22 | 2:52.86 | 2:52.86 | |||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
8 | Ingrid Elise Volden | 1999 | 294 | 41.23 | 1:26.26 | 2:13.43 | 3:00.42 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
9 | Sigrid Jensen | 1999 | 269 | 44.35 | 1:31.93 | 2:20.24 | 3:05.98 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | 185 | 46.84 | 1:38.63 | 2:34.86 | 3:30.81 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Ida Lindborg, Malmø Kappsim, 2.12.63, 2011 |
Løbssponsor: Ford Thisted Motor Compagni |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Sørensen | 2000 | 384 | 38.77 | 1:20.78 | 2:03.46 | 2:45.15 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 377 | 39.88 | 1:21.87 | 2:04.49 | 2:46.16 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Davilda Lareva | 2000 | 373 | 37.89 | 1:19.92 | 2:03.49 | 2:46.74 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
4 | Nicola Parfitt | 2000 | 352 | 40.21 | 1:23.24 | 2:07.19 | 2:49.93 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
5 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 352 | 40.29 | 1:24.04 | 2:07.12 | 2:50.07 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Mathiesen | 2000 | 324 | 41.41 | 1:25.25 | 2:10.23 | 2:54.69 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Dalgas | 2000 | 319 | 41.68 | 1:26.11 | 2:11.63 | 2:55.67 | |||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Smilla Lyhne | 2000 | 315 | 42.16 | 1:27.33 | 2:12.76 | 2:56.37 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emilia Nielsen | 2000 | 173 | 51.18 | 1:45.67 | 2:41.59 | 3:35.22 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Emilia Frederiksen | 2000 | DSQ | Ej fortsat bevægelse | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Julie Elefsen | 2000 | DSQ | Ej forts bev 125m | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Stævnerekord: Ida Lindborg, Malmø Kappsim, 2.12.63, 2011 |
Løbssponsor: Ford Thisted Motor Compagni |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 292 | 42.57 | 1:28.60 | 2:16.01 | 3:00.86 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kirstine Frandsen | 2001 | 269 | 44.58 | 1:31.94 | 2:19.48 | 3:05.85 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alice Holmdahl | 2002 | 248 | 45.80 | 1:34.93 | 2:24.09 | 3:11.03 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
4 | Thea Søe Bach | 2002 | 231 | 47.27 | 1:37.60 | 2:28.24 | 3:15.63 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julia Frederiksen | 2001 | 203 | 49.04 | 1:40.56 | 2:33.18 | 3:24.34 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
6 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | 146 | 52.33 | 1:50.25 | 2:49.99 | 3:47.92 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
7 | Kathrine Lislevand Pavljuk | 2001 | 115 | 58.89 | 2:03.51 | 3:07.05 | 4:06.71 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | DSQ | Ej forts bev 25m | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Nora M. Tolfsen | 2001 | DSQ | Ej forts bev 125m | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:56 |