Resultater for Gentofte Open 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 693 | 27.07 | 58.27 | 1:34.19 | 2:04.34 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 578 | 29.53 | 1:04.79 | 1:42.29 | 2:12.11 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Joakim Hvalgren | 1993 | 563 | 27.48 | 1:02.59 | 1:41.47 | 2:13.25 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Lasse Pittioni | 1995 | 554 | 28.21 | 1:04.51 | 1:42.82 | 2:14.01 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 543 | 27.63 | 1:01.47 | 1:43.61 | 2:14.90 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Joakim Löfgren | 1992 | 539 | 28.43 | 1:04.62 | 1:43.14 | 2:15.19 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Niels Breum Hansen | 1994 | 529 | 29.18 | 1:04.42 | 1:44.69 | 2:16.08 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
8 | Mikael Blum | 1995 | 527 | 29.23 | 1:05.65 | 1:45.45 | 2:16.28 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Mads Norking | 1995 | 513 | 29.56 | 1:06.08 | 1:45.22 | 2:17.51 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Jakob Vodstrup | 1994 | 502 | 29.13 | 1:05.15 | 1:45.36 | 2:18.44 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 499 | 28.93 | 1:06.86 | 1:45.43 | 2:18.71 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ditlev Balle | 1996 | 561 | 28.87 | 1:02.73 | 1:42.82 | 2:13.42 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 537 | 29.15 | 1:05.71 | 1:44.22 | 2:15.43 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Alfred Bjärudd | 1996 | 536 | 28.90 | 1:05.41 | 1:42.95 | 2:15.45 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 515 | 30.33 | 1:06.99 | 1:47.05 | 2:17.31 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Jacob Weberg | 1997 | 514 | 30.23 | 1:05.82 | 1:46.48 | 2:17.39 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Rasmus Hasemann | 1996 | 496 | 29.03 | 1:04.24 | 1:46.23 | 2:19.02 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 490 | 30.21 | 1:05.12 | 1:46.74 | 2:19.54 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Christoffer Bjørner | 1997 | 470 | 30.23 | 1:07.31 | 1:49.77 | 2:21.54 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | André Idoffsson | 1997 | 425 | 30.21 | 1:07.45 | 1:51.06 | 2:26.40 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Oscar Thris Hansen | 1997 | 424 | 31.51 | 1:10.02 | 1:52.74 | 2:26.42 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Joachim Frimann | 1997 | 409 | 31.83 | 1:13.36 | 1:54.96 | 2:28.27 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
12 | Oliver Steen | 1997 | 300 | 33.89 | 1:17.03 | 2:07.55 | 2:44.26 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 507 | 29.62 | 1:04.34 | 1:44.88 | 2:17.99 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Carl Fabiansen | 1999 | 421 | 30.15 | 1:07.21 | 1:53.11 | 2:26.83 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Weiss | 1999 | 411 | 31.27 | 1:09.13 | 1:53.03 | 2:28.01 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 411 | 32.24 | 1:10.88 | 1:53.96 | 2:28.04 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 394 | 30.37 | 1:07.84 | 1:56.62 | 2:30.13 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Lukas Sieben | 1999 | 359 | 33.39 | 1:13.58 | 1:58.91 | 2:34.77 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 357 | 33.97 | 1:15.43 | 1:58.47 | 2:35.03 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 352 | 35.28 | 1:16.95 | 2:01.17 | 2:35.85 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 349 | 34.91 | 1:14.67 | 1:59.88 | 2:36.32 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Christian Mørkeberg | 1999 | 342 | 34.84 | 1:16.33 | 2:00.53 | 2:37.30 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | 335 | 33.22 | 1:16.77 | 2:01.61 | 2:38.39 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thyge Ludvigsen | 1999 | 323 | 32.67 | 1:15.08 | 2:05.26 | 2:40.33 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 320 | 34.78 | 1:16.34 | 2:03.59 | 2:40.93 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Mads Rishøj | 1999 | 319 | 35.51 | 1:19.30 | 2:05.66 | 2:40.99 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Marcus Dam Enkebølle | 1998 | 315 | 33.59 | 1:14.90 | 2:04.92 | 2:41.64 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
16 | Kasper Jeppsson | 1999 | 300 | 34.05 | 1:15.42 | 2:06.93 | 2:44.39 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
17 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 299 | 36.66 | 1:15.69 | 2:08.23 | 2:44.61 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Gustav Frydensberg | 1999 | 285 | 37.44 | 1:21.81 | 2:09.67 | 2:47.18 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 281 | 35.64 | 1:17.09 | 2:09.95 | 2:47.91 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | 216 | 43.46 | 1:30.60 | 2:24.39 | 3:03.42 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Lucas Dybendal Maack | 1999 | DSQ | asynk. arme i fly | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johan Joensen | 2000 | 376 | 32.04 | 1:11.64 | 1:56.40 | 2:32.47 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 367 | 34.84 | 1:13.09 | 1:59.20 | 2:33.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 365 | 33.80 | 1:13.95 | 2:00.41 | 2:33.91 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 300 | 35.09 | 1:16.89 | 2:05.24 | 2:44.40 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | William Textor Broch | 2001 | 291 | 37.51 | 1:18.59 | 2:09.88 | 2:46.06 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 289 | 40.03 | 1:22.21 | 2:10.19 | 2:46.44 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lucas Strøbæk | 2001 | 289 | 39.33 | 1:21.93 | 2:08.51 | 2:46.45 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 268 | 39.04 | 1:20.53 | 2:12.26 | 2:50.66 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jens Christian Norus | 2000 | 256 | 36.30 | 1:20.99 | 2:15.48 | 2:53.33 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 243 | 39.16 | 1:24.20 | 2:19.11 | 2:56.40 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | William S. Michaelsen | 2001 | 242 | 38.24 | 1:23.58 | 2:15.83 | 2:56.62 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederik Lund | 2000 | 231 | 40.60 | 1:25.74 | 2:19.93 | 2:59.23 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | 225 | 39.80 | 1:24.07 | 2:20.31 | 3:00.93 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christian Skøtte Vilhelms | 2000 | 213 | 39.35 | 1:26.86 | 2:24.10 | 3:04.29 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
15 | Albert Frydensberg | 2001 | 197 | 46.70 | 1:34.66 | 2:29.07 | 3:08.97 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Carl Martin Lundin | 2001 | 197 | 44.60 | 1:33.60 | 2:25.85 | 3:09.14 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 191 | 43.29 | 1:31.67 | 2:26.91 | 3:10.82 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Christian Skinhøj | 2001 | 187 | 43.63 | 1:34.80 | 2:29.22 | 3:12.28 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Valdemar Taul | 2001 | 185 | 43.64 | 1:34.41 | 2:30.46 | 3:13.03 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Christoffer Weiss | 2001 | 171 | 48.57 | 1:38.01 | 2:36.86 | 3:18.15 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | William Caramés-Thomsen | 2000 | 142 | 47.09 | 1:37.96 | 2:43.30 | 3:30.54 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Karl Christiansen | 2000 | 134 | 49.41 | 1:49.38 | 2:49.64 | 3:35.00 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | William Hellmann | 2000 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | August Becktor | 2001 | DSQ | ej fort.bevæg 75 m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alfred Højberg | 2002 | 243 | 40.57 | 1:26.82 | 2:19.33 | 2:56.30 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 215 | 43.82 | 1:30.39 | 2:23.07 | 3:03.71 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 178 | 41.73 | 1:30.71 | 2:32.06 | 3:15.52 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gustav Fabiansen | 2002 | 176 | 43.82 | 1:32.27 | 2:29.95 | 3:16.23 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:06 |