Resultat för Tampere Invitational Swimming
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 20 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tampere Invitational |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
10:15 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Back M,16,14,12, Alkuerät 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikita Semjonovs |
2000 |
|
271 |
38.52 |
1:20.44 |
2:03.08 |
|
2:43.97 |
|
|
Latvia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Hakkarainen |
2000 |
|
261 |
38.27 |
1:21.28 |
2:04.79 |
|
2:46.02 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joona Lehtonen |
2001 |
|
238 |
40.22 |
1:23.63 |
2:08.09 |
|
2:51.15 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pirkka Perkola |
2001 |
|
203 |
43.77 |
1:29.62 |
2:15.20 |
|
3:00.48 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rafael Bogdanyi |
2001 |
|
198 |
43.22 |
1:29.41 |
2:16.36 |
|
3:02.19 |
|
|
Hungary |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lukas Kalliokoski |
2001 |
|
158 |
47.29 |
1:36.72 |
2:27.78 |
|
3:16.38 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
155 |
45.86 |
1:36.13 |
2:28.07 |
|
3:17.57 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Back M,16,14,12, Alkuerät 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Deny Belaic |
1998 |
|
413 |
33.04 |
1:08.87 |
1:45.62 |
|
2:22.48 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Teemu Vihervaara |
1998 |
|
408 |
34.09 |
1:09.30 |
1:46.63 |
|
2:23.11 |
|
|
Voikkaan Viesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
377 |
34.39 |
1:11.84 |
1:50.21 |
|
2:26.89 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viesturs Viksna |
1999 |
|
362 |
33.67 |
1:11.01 |
1:50.36 |
|
2:28.91 |
|
|
Latvia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jami Kuosmanen |
1998 |
|
320 |
37.46 |
1:16.26 |
1:55.96 |
|
2:35.19 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
315 |
36.67 |
1:16.72 |
1:56.57 |
|
2:35.88 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikael Karuveha |
1999 |
|
282 |
36.46 |
1:17.59 |
2:00.63 |
|
2:41.86 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Leevi Suhonen |
1999 |
|
278 |
38.77 |
1:20.26 |
2:02.15 |
|
2:42.53 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Arturs Abilevs |
1998 |
|
275 |
36.88 |
1:17.99 |
2:01.40 |
|
2:43.09 |
|
|
Latvia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aapo Eerola |
1999 |
|
245 |
38.76 |
1:21.10 |
2:05.23 |
|
2:49.57 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Verneri Kaarlenkaski |
1999 |
|
234 |
39.06 |
1:22.56 |
2:07.21 |
|
2:52.22 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ville Rautio |
1999 |
|
231 |
41.96 |
1:27.31 |
2:11.19 |
|
2:52.87 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kevin Lokkila |
1999 |
|
146 |
46.12 |
1:37.43 |
2:30.17 |
|
3:21.70 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eemeli Jussila |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Patrik Suslov |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Back M,16,14,12, Alkuerät 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannes Väre |
1997 |
|
523 |
30.72 |
1:03.94 |
1:37.88 |
|
2:11.67 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christoffer Fredrikson |
1997 |
|
501 |
31.00 |
1:05.00 |
1:39.34 |
|
2:13.57 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joona Haanpää |
1997 |
|
466 |
31.60 |
1:06.26 |
1:41.68 |
|
2:16.88 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikko Pesso |
1997 |
|
446 |
32.37 |
1:06.73 |
1:42.59 |
|
2:18.88 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Patrik von Bagh |
1996 |
|
443 |
31.76 |
1:06.81 |
1:43.41 |
|
2:19.24 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jasper Järvelä |
1996 |
|
442 |
33.26 |
1:09.56 |
1:45.35 |
|
2:19.34 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pietari Virta |
1997 |
|
438 |
32.78 |
1:07.98 |
1:44.00 |
|
2:19.69 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jimmy Nyberg |
1996 |
|
421 |
33.18 |
1:08.69 |
1:45.68 |
|
2:21.59 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Niki Räikkönen |
1997 |
|
417 |
32.50 |
1:08.39 |
1:45.20 |
|
2:22.04 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Miikka Salminen |
1996 |
|
416 |
33.93 |
1:09.70 |
1:46.02 |
|
2:22.18 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eemil Varho |
1997 |
|
406 |
32.27 |
1:08.67 |
1:47.24 |
|
2:23.31 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Remi Tolppala |
1997 |
|
406 |
33.75 |
1:10.08 |
1:47.12 |
|
2:23.33 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Matias Yritys |
1997 |
|
394 |
34.10 |
1:10.90 |
1:47.75 |
|
2:24.80 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Juuso Seppä |
1997 |
|
371 |
32.45 |
1:08.85 |
1:47.93 |
|
2:27.61 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Pontus Kaisti |
1997 |
|
367 |
35.08 |
1:12.96 |
1:51.40 |
|
2:28.24 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mikko Suova |
1997 |
|
359 |
35.58 |
1:13.61 |
1:52.01 |
|
2:29.30 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ossi Airaksinen |
1996 |
|
315 |
36.93 |
1:16.68 |
1:56.68 |
|
2:35.96 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Vitali Razumov |
1997 |
|
250 |
38.00 |
1:19.86 |
2:04.32 |
|
2:48.49 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Back M,16,14,12, Alkuerät 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andres Olvik |
1986 |
|
644 |
30.46 |
1:02.26 |
1:32.80 |
|
2:02.88 |
|
|
Estonia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jari Schwarte |
1990 |
|
586 |
29.85 |
1:01.49 |
1:34.48 |
|
2:06.83 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petja Yritys |
1993 |
|
582 |
29.96 |
1:01.67 |
1:34.44 |
|
2:07.10 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juho Eerola |
1995 |
|
534 |
31.74 |
1:05.53 |
1:38.40 |
|
2:10.82 |
|
|
Team Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Dominik Makarowski |
1995 |
|
507 |
30.13 |
1:03.34 |
1:38.36 |
|
2:13.07 |
|
|
Poland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Miro Juvonen |
1994 |
|
504 |
31.11 |
1:04.38 |
1:38.94 |
|
2:13.37 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
|
493 |
32.10 |
1:06.34 |
1:40.26 |
|
2:14.34 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Teemu Aho |
1994 |
|
492 |
31.38 |
1:05.26 |
1:40.09 |
|
2:14.38 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Henri Härkönen |
1993 |
|
485 |
30.66 |
1:04.80 |
1:40.07 |
|
2:15.01 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Martin Kartau |
1995 |
|
476 |
30.50 |
1:04.35 |
1:40.25 |
|
2:15.86 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Juho Hyrkkänen |
1994 |
|
469 |
32.00 |
1:06.36 |
1:41.64 |
|
2:16.61 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jeremy Hakala |
1995 |
|
456 |
32.10 |
1:07.20 |
1:42.47 |
|
2:17.84 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lauri Leinonen |
1992 |
|
440 |
32.38 |
1:07.48 |
1:43.63 |
|
2:19.49 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Saku Salo |
1995 |
|
426 |
32.04 |
1:08.37 |
1:44.96 |
|
2:21.03 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Adam Kavrík |
1992 |
|
390 |
32.71 |
1:09.79 |
1:47.84 |
|
2:25.24 |
|
|
Czech Republc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anssi Hätälä |
1994 |
|
362 |
32.89 |
1:11.01 |
1:51.05 |
|
2:28.90 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Antti Kropsu |
1995 |
|
357 |
33.46 |
1:10.83 |
1:49.95 |
|
2:29.54 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Tomás Janícek |
1990 |
|
340 |
35.25 |
1:13.10 |
1:52.92 |
|
2:32.08 |
|
|
Slovakia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aleksander Gasior |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Poland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juuso Manninen |
1993 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
10:15 |
|