Tulokset Regionsmesterskaber Nordsjælland gr. 2 + 3
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 03 november 2012 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 november 2012 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:18.28 | ||||||
2 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 2:23.67 | ||||||
3 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:27.90 | ||||||
4 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:34.24 | ||||||
5 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:41.06 | ||||||
6 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 2:44.49 | ||||||
7 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:46.19 | ||||||
8 | Frida Schledermann | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 2:47.46 | ||||||
9 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:48.65 | ||||||
10 | Katja Petersson | 2001 | JGI Svømning | 2:51.51 | ||||||
11 | Caroline Nørby | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 2:54.47 | ||||||
12 | Anna Lindholm | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 2:54.48 | ||||||
13 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 2:54.58 | ||||||
14 | Julie Ludvig | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 2:54.72 | ||||||
15 | Signe Salto Deleuran | 2001 | Værløse Svømmeklub | 2:56.46 | ||||||
16 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 2:56.79 | ||||||
17 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 2:59.13 | ||||||
18 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | JGI Svømning | 2:59.28 | ||||||
19 | Julie Bojesen | 2001 | JGI Svømning | 3:04.09 | ||||||
20 | Beatrice Ricci | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:07.24 | ||||||
21 | Cecilia Høgenhaug | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 3:09.04 | ||||||
22 | Aparjita Michaelsen | 2001 | Farum Svømmeklub | 3:09.21 | ||||||
23 | Andrea Jess Hansen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:09.49 | ||||||
24 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:10.32 | ||||||
25 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 3:10.64 | ||||||
26 | Ann Sophie Bill | 2001 | Sigma Swim Allerød | 3:10.66 | ||||||
27 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 3:11.96 | ||||||
28 | Silje Thramkrongart | 2001 | Sigma Swim Allerød | 3:25.95 | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:51.39 | ||||||
2 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:52.48 | ||||||
3 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 2:56.35 | ||||||
4 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:56.38 | ||||||
5 | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:59.65 | ||||||
6 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 3:01.22 | ||||||
7 | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:01.47 | ||||||
8 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:09.21 | ||||||
9 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:10.28 | ||||||
10 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 3:12.28 | ||||||
11 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 3:13.11 | ||||||
12 | Emma Hjort Kaas | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 3:15.40 | ||||||
13 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:21.04 | ||||||
14 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 3:23.89 | ||||||
15 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:24.67 | ||||||
16 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Skytte & IF | 3:27.55 | ||||||
17 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:29.15 | ||||||
18 | Amalie Sindahl | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:30.49 | ||||||
19 | Vivian Sun Liang | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:39.44 | ||||||
20 | Camilla Husegaard | 2002 | Farum Svømmeklub | 3:40.29 | ||||||
21 | Rosa Hansen Larsen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 3:57.03 | ||||||
- | Emma Eistrup Crow | 2002 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mia Krüger | 2002 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 3:02.73 | ||||||
2 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:27.30 | ||||||
3 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 3:32.41 | ||||||
4 | Mia Schmidt Mortensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:33.68 | ||||||
5 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 4:02.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 november 2012 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:43 |