Results for Regionsmesterskaber Nordsjælland gr. 2 + 3
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 03 november 2012 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 november 2012 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 30.34 | ||||||
2 | Caroline Fritzböger | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 30.86 | ||||||
3 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.25 | ||||||
4 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 31.99 | ||||||
5 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 32.39 | ||||||
6 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 33.43 | ||||||
7 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.65 | ||||||
8 | Frida Sidenius Jensen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 34.01 | ||||||
9 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 34.05 | ||||||
10 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 34.43 | ||||||
11 | Katja Petersson | 2001 | JGI Svømning | 34.97 | ||||||
12 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.01 | ||||||
13 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.21 | ||||||
14 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 35.51 | ||||||
15 | Lærke Skov Nielsen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.15 | ||||||
16 | Caroline Nørby | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 36.85 | ||||||
17 | Signe Salto Deleuran | 2001 | Værløse Svømmeklub | 36.90 | ||||||
18 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 36.99 | ||||||
19 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 37.12 | ||||||
20 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 37.29 | ||||||
21 | Mia Rahlff Pedersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.55 | ||||||
22 | Julie Bojesen | 2001 | JGI Svømning | 37.69 | ||||||
23 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.14 | ||||||
24 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 39.34 | ||||||
25 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.14 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 34.88 | ||||||
2 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 35.10 | ||||||
3 | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.76 | ||||||
4 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 36.00 | ||||||
5 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.05 | ||||||
6 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 36.34 | ||||||
7 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 36.35 | ||||||
8 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.40 | ||||||
9 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.59 | ||||||
10 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.50 | ||||||
11 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 38.77 | ||||||
12 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 39.07 | ||||||
13 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 40.10 | ||||||
14 | Rikke Ross | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 40.17 | ||||||
15 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 40.58 | ||||||
16 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.71 | ||||||
17 | Emma Hjort Kaas | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 41.24 | ||||||
18 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.60 | ||||||
19 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 44.69 | ||||||
- | Mia Krüger | 2002 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mia Luckow Larsen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 38.46 | ||||||
2 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.75 | ||||||
3 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.63 | ||||||
4 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.13 | ||||||
5 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.38 | ||||||
6 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.67 | ||||||
7 | Josefine Fast | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 41.33 | ||||||
8 | Mia Schmidt Mortensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.83 | ||||||
9 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 43.20 | ||||||
10 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 43.98 | ||||||
11 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 44.09 | ||||||
12 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 45.39 | ||||||
13 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 46.54 | ||||||
14 | Amalie Julia Moresco | 2003 | Farum Svømmeklub | 46.73 | ||||||
15 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 46.81 | ||||||
16 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 47.46 | ||||||
17 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 47.51 | ||||||
18 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 47.84 | ||||||
19 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 48.32 | ||||||
20 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 48.60 | ||||||
21 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 49.35 | ||||||
22 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.79 | ||||||
23 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 50.90 | ||||||
24 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 51.78 | ||||||
- | Sara Pedersen | 2003 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 november 2012 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 15:18 |