Tulokset Vest Kortbane Mesterskaber
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 23 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 23, 100m Medley Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 59.53 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Juel | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 30.10 | 1:05.93 | |||||
2 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 30.14 | 1:06.16 | |||||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 31.45 | 1:06.17 | |||||
4 | Julie Levisen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 31.01 | 1:06.23 | |||||
5 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 29.75 | 1:06.65 | |||||
6 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 32.35 | 1:07.24 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 32.33 | 1:07.34 | |||||
8 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.52 | 1:07.42 | |||||
9 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 32.33 | 1:07.46 | |||||
10 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Delta Svøm | 31.19 | 1:08.70 | |||||
11 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.49 | 1:08.74 | |||||
12 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.08 | 1:08.77 | |||||
13 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 32.34 | 1:08.78 | |||||
14 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 32.72 | 1:08.85 | Deltager ikke i finalen | ||||
15 | Sidse Kehlet | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 32.13 | 1:08.91 | |||||
16 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 32.32 | 1:09.21 | |||||
17 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.82 | 1:09.44 | |||||
18 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.14 | 1:09.68 | |||||
19 | Matilde Schrøder | 1996 | Ringe Svømme Klub | 32.79 | 1:09.91 | |||||
20 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.27 | 1:10.01 | |||||
21 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 32.98 | 1:10.29 | Deltager ikke i finalen | ||||
22 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.52 | 1:10.37 | |||||
23 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 32.64 | 1:10.55 | |||||
24 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.03 | 1:10.58 | |||||
25 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 33.76 | 1:10.71 | |||||
26 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 33.58 | 1:10.72 | |||||
27 | Camilla Rasmussen | 1991 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.91 | 1:10.75 | |||||
28 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 33.07 | 1:10.99 | |||||
29 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.94 | 1:11.31 | |||||
30 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 33.99 | 1:11.40 | |||||
31 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.65 | 1:11.42 | |||||
32 | Anna C. Lange | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 35.28 | 1:11.60 | |||||
33 | Simone H. Lauridsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 35.17 | 1:11.81 | |||||
34 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | Esbjerg Svømmeklub | 35.74 | 1:11.84 | |||||
35 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 32.30 | 1:11.85 | |||||
36 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 34.66 | 1:11.91 | |||||
37 | Laura Cebula | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 33.99 | 1:11.97 | |||||
38 | Kathrine Gohr | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.63 | 1:12.06 | |||||
39 | Lise L. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 34.02 | 1:12.15 | |||||
40 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 32.31 | 1:12.20 | |||||
41 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 34.64 | 1:12.53 | |||||
42 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 34.44 | 1:12.60 | |||||
43 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 33.60 | 1:12.92 | |||||
44 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 34.78 | 1:13.00 | |||||
45 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 33.10 | 1:13.06 | |||||
46 | Tatjana Hansen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 33.82 | 1:13.17 | |||||
47 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 33.35 | 1:13.26 | |||||
48 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 33.37 | 1:13.30 | |||||
49 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 33.90 | 1:13.68 | |||||
50 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 34.80 | 1:14.12 | |||||
51 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 33.96 | 1:14.23 | |||||
52 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 35.58 | 1:14.34 | |||||
53 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 34.57 | 1:14.38 | |||||
54 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.64 | 1:14.41 | |||||
55 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 35.56 | 1:14.52 | |||||
56 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 34.11 | 1:14.67 | |||||
57 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 35.28 | 1:14.70 | |||||
58 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 34.08 | 1:14.72 | |||||
59 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 34.21 | 1:14.89 | |||||
60 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 36.92 | 1:15.95 | |||||
61 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 35.72 | 1:16.34 | |||||
62 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Randers GF Neptun | 34.42 | 1:16.81 | |||||
63 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 37.44 | 1:17.11 | |||||
64 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 34.34 | 1:17.82 | |||||
65 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 38.15 | 1:20.33 | |||||
- | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | kom ov i ba 3 i ryg | |||||
- | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | DSQ | rygsv ej afsl på ryg | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:06 |