Resultat för Vest Kortbane Mesterskaber
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 38 (Finaler) Junior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 38, 100m Butterfly Herrer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 51.57 2008-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 53.75 2010-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 26.92 | 56.69 | |||||
2 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 26.84 | 56.71 | |||||
3 | Marcus Thøgersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 26.97 | 58.23 | |||||
4 | Joachim Mortensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 27.86 | 58.97 | |||||
5 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 28.63 | 59.90 | |||||
6 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 28.10 | 1:00.16 | |||||
7 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 28.03 | 1:00.68 | |||||
8 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 28.79 | 1:00.84 | |||||
8 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 28.58 | 1:00.84 | |||||
10 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 28.88 | 1:01.03 | |||||
11 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.28 | 1:01.44 | |||||
12 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 30.03 | 1:02.49 | |||||
13 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.14 | 1:02.87 | |||||
14 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.21 | 1:02.92 | |||||
15 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 29.73 | 1:03.05 | |||||
16 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 29.77 | 1:04.07 | |||||
17 | Nikolaj Borup | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.58 | 1:04.24 | |||||
18 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.59 | 1:04.96 | |||||
19 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 30.78 | 1:05.30 | |||||
20 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 30.27 | 1:05.44 | |||||
21 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 30.57 | 1:05.80 | |||||
22 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 31.34 | 1:07.13 | |||||
23 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 31.50 | 1:07.25 | |||||
24 | Jannik Skov | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 31.02 | 1:07.78 | |||||
25 | Anders Trab | 1995 | Frem Odense | 33.25 | 1:09.61 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:49 |