Results for Vest Kortbane Mesterskaber
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.02 2008-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 24.80 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 26.37 | ||||||
2 | Julie Levisen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 26.68 | ||||||
3 | Pernille Juel | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 26.92 | ||||||
4 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Delta Svøm | 27.18 | ||||||
5 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 27.29 | ||||||
6 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 27.77 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 27.95 | ||||||
8 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 28.06 | ||||||
9 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.14 | ||||||
10 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 28.22 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 28.25 | ||||||
12 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 28.33 | ||||||
13 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 28.34 | ||||||
14 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 28.51 | ||||||
15 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 28.51 | ||||||
16 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Esbjerg Svømmeklub | 28.72 | ||||||
17 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 28.74 | ||||||
18 | Camilla Rasmussen | 1991 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.75 | ||||||
19 | Matilde Schrøder | 1996 | Ringe Svømme Klub | 28.78 | ||||||
20 | Kathrine Gohr | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.86 | ||||||
21 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.95 | ||||||
22 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 28.96 | ||||||
23 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 28.98 | ||||||
24 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 28.99 | ||||||
24 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 28.99 | ||||||
26 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.09 | ||||||
27 | Lise L. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 29.11 | ||||||
28 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 29.15 | ||||||
29 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 29.25 | ||||||
30 | Simone Friis | 1991 | IHF Svømning | 29.27 | ||||||
31 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 29.33 | ||||||
32 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 29.37 | ||||||
33 | Tatjana Hansen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 29.39 | ||||||
34 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 29.55 | ||||||
35 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 29.60 | ||||||
36 | Lenette Nielsen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 29.70 | ||||||
37 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 29.75 | ||||||
38 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 29.80 | ||||||
39 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 29.82 | ||||||
40 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 29.83 | ||||||
41 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 29.84 | ||||||
41 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 29.84 | ||||||
43 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 29.87 | ||||||
44 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 29.91 | ||||||
45 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 29.92 | ||||||
46 | Anna C. Lange | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 29.93 | ||||||
47 | Laura Cebula | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 29.96 | ||||||
48 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 30.00 | ||||||
49 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.03 | ||||||
50 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 30.08 | ||||||
51 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 30.16 | ||||||
51 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 30.16 | ||||||
51 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Randers GF Neptun | 30.16 | ||||||
54 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 30.18 | ||||||
55 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 30.23 | ||||||
56 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 30.28 | ||||||
57 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 30.32 | ||||||
58 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 30.34 | ||||||
58 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 30.34 | ||||||
60 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 30.38 | ||||||
60 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.38 | ||||||
62 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 30.40 | ||||||
63 | Ditte Elschner Kristensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 30.43 | ||||||
64 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.46 | ||||||
65 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 30.53 | ||||||
66 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 30.55 | ||||||
67 | Matilda Holse | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 30.64 | ||||||
68 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 30.69 | ||||||
69 | Mathilde Sørensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.76 | ||||||
70 | Rikke Glinvad | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 30.91 | ||||||
71 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 31.11 | ||||||
72 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 31.25 | ||||||
73 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 31.27 | ||||||
74 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 31.61 | ||||||
75 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 32.05 | ||||||
- | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:25 |
Resultat Løb 1 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 06:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.02 2008-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 24.80 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Levisen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 26.35 | ||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 26.55 | ||||||
3 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 26.62 | ||||||
4 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Delta Svøm | 27.30 | ||||||
5 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 27.40 | ||||||
6 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 28.06 | ||||||
7 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 27.73 | ||||||
8 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 27.88 | ||||||
9 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 28.14 | ||||||
10 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 28.22 | ||||||
11 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 28.41 | ||||||
12 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 28.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:46 |
Resultat Løb 2 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 23:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 22.66 2009-10-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 23.70 | ||||||
2 | Anders Møller | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 24.15 | ||||||
3 | Karsten Schütt | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 24.42 | ||||||
4 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 24.59 | ||||||
5 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 24.73 | ||||||
6 | Mads Knoblauch | 1993 | Odense Svømme Klub | 24.85 | ||||||
7 | Magnus Yde | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 24.85 | ||||||
8 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | Esbjerg Svømmeklub | 24.89 | ||||||
8 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 24.89 | ||||||
10 | Lars Schmidt | 1987 | Holstebro Svømme Club | 24.97 | ||||||
11 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 25.17 | ||||||
12 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 25.21 | ||||||
13 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 25.26 | ||||||
14 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 25.27 | ||||||
15 | Peter Lund Hansen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 25.29 | ||||||
16 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 25.30 | ||||||
17 | Michael R. Olesen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 25.33 | ||||||
18 | Juan José Venegas | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 25.42 | ||||||
19 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 25.51 | ||||||
20 | Thomas Birkkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 25.59 | ||||||
21 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 25.62 | ||||||
22 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 25.68 | ||||||
23 | Martin Sander Pedersen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 25.72 | ||||||
24 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | Esbjerg Svømmeklub | 25.73 | ||||||
25 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 25.74 | ||||||
25 | Jens Bach | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 25.74 | ||||||
27 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 25.78 | ||||||
28 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 25.80 | ||||||
29 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Delta Svøm | 25.84 | ||||||
29 | Mark Nielsen | 1995 | Frem Odense | 25.84 | ||||||
31 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 25.97 | ||||||
32 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 26.02 | ||||||
33 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 26.06 | ||||||
34 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 26.24 | ||||||
35 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 26.31 | ||||||
36 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 26.38 | ||||||
37 | Malthe Lindquist | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 26.45 | ||||||
38 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 26.48 | ||||||
39 | Anton Ruby Larsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 26.53 | ||||||
40 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 26.57 | ||||||
41 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 26.62 | ||||||
42 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 26.66 | ||||||
43 | Henrik Kingo | 1991 | Odense Svømme Klub | 26.67 | ||||||
44 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 26.80 | ||||||
45 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 26.83 | ||||||
46 | Mads D. Kristensen | 1998 | Lyseng IF | 26.87 | ||||||
47 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 26.88 | ||||||
48 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 26.90 | ||||||
49 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 26.94 | ||||||
50 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 27.04 | ||||||
51 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 27.33 | ||||||
52 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 27.35 | ||||||
53 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 27.45 | ||||||
54 | Jannik Skov | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 27.59 | ||||||
- | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:43 |
Resultat Løb 2 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 22.66 2009-10-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Møller | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 23.77 | ||||||
2 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 23.84 | ||||||
3 | Karsten Schütt | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 24.40 | ||||||
4 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 24.49 | ||||||
5 | Mads Knoblauch | 1993 | Odense Svømme Klub | 24.53 | ||||||
6 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 24.71 | ||||||
7 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | Esbjerg Svømmeklub | 24.78 | ||||||
8 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 24.93 | ||||||
9 | Magnus Yde | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 25.15 | ||||||
10 | Lars Schmidt | 1987 | Holstebro Svømme Club | 25.25 | ||||||
11 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 25.31 | ||||||
12 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 25.52 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 3 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.92 2011-12-09 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 28.07 | ||||||
2 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Esbjerg Svømmeklub | 28.76 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 28.89 | ||||||
4 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Esbjerg Svømmeklub | 29.01 | ||||||
5 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.29 | ||||||
6 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.61 | ||||||
7 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 29.77 | ||||||
8 | Sidse Kehlet | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 29.87 | ||||||
9 | Julie Levisen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 30.04 | ||||||
10 | Isabella K. Sørensen | 1994 | Hobro Svømmeklub | 30.23 | ||||||
11 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 30.27 | ||||||
12 | Maria Nielsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 30.32 | ||||||
13 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 30.33 | ||||||
14 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 30.42 | ||||||
15 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.75 | ||||||
16 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 30.81 | ||||||
17 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 31.13 | ||||||
18 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 31.18 | ||||||
19 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 31.21 | ||||||
20 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 31.29 | ||||||
21 | Laura Cebula | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 31.34 | ||||||
22 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 31.47 | ||||||
23 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 31.56 | ||||||
24 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 31.60 | ||||||
25 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 31.67 | ||||||
25 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 31.67 | ||||||
27 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 31.73 | ||||||
28 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 31.74 | ||||||
29 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 31.87 | ||||||
30 | Camilla Rasmussen | 1991 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.98 | ||||||
31 | Matilda Holse | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 33.13 | ||||||
32 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 33.26 | ||||||
33 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.97 | ||||||
- | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:28 |
Resultat Løb 3 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.92 2011-12-09 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 28.17 | ||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 28.54 | ||||||
3 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 29.01 | ||||||
4 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.21 | ||||||
5 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.54 | ||||||
6 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Esbjerg Svømmeklub | 29.79 | ||||||
7 | Julie Levisen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 29.39 | ||||||
8 | Isabella K. Sørensen | 1994 | Hobro Svømmeklub | 29.76 | ||||||
9 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 29.94 | ||||||
10 | Maria Nielsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 29.97 | ||||||
11 | Sidse Kehlet | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 30.00 | ||||||
12 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 30.01 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 4 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 25.49 | ||||||
2 | Martin Terp Olesen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 25.92 | ||||||
3 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 26.13 | ||||||
4 | Mads Knoblauch | 1993 | Odense Svømme Klub | 26.14 | ||||||
5 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 26.30 | ||||||
6 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 26.32 | ||||||
7 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | Esbjerg Svømmeklub | 26.34 | ||||||
8 | Marcus Thøgersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 26.55 | ||||||
9 | Karsten Schütt | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 26.62 | ||||||
10 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 26.72 | ||||||
11 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 26.98 | ||||||
12 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.07 | ||||||
13 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.13 | ||||||
14 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 27.21 | ||||||
15 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 27.23 | ||||||
16 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 27.33 | ||||||
16 | Peter Lund Hansen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 27.33 | ||||||
18 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 27.38 | ||||||
19 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 27.43 | ||||||
20 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 27.51 | ||||||
21 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 27.58 | ||||||
21 | Søren Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 27.58 | ||||||
23 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | Esbjerg Svømmeklub | 27.63 | ||||||
24 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 27.89 | ||||||
25 | Juan José Venegas | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 28.00 | ||||||
26 | Michael R. Olesen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.02 | ||||||
27 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 28.06 | ||||||
28 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 28.07 | ||||||
29 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 28.08 | ||||||
30 | Henrik Kingo | 1991 | Odense Svømme Klub | 28.20 | ||||||
31 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.35 | ||||||
32 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 28.55 | ||||||
33 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 28.68 | ||||||
34 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 28.71 | ||||||
35 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 28.85 | ||||||
36 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 29.24 | ||||||
37 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.26 | ||||||
38 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 29.44 | ||||||
39 | Mads D. Kristensen | 1998 | Lyseng IF | 29.46 | ||||||
40 | Jannik Skov | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 29.63 | ||||||
41 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 29.73 | ||||||
42 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.23 | ||||||
- | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Jens Bach | 1997 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
- | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:50 |
Resultat Løb 4 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 25.16 | ||||||
2 | Martin Terp Olesen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 25.82 | ||||||
3 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 26.01 | ||||||
4 | Mads Knoblauch | 1993 | Odense Svømme Klub | 26.03 | ||||||
5 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 26.15 | ||||||
6 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 26.50 | ||||||
7 | Marcus Thøgersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 26.18 | ||||||
8 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | Esbjerg Svømmeklub | 26.24 | ||||||
9 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 26.74 | ||||||
10 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 26.82 | ||||||
11 | Karsten Schütt | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 27.10 | ||||||
12 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.17 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:48 |
Resultat Løb 5 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.84 | 2:04.69 | 3:07.24 | 4:10.65 | |||
2 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 1:01.54 | 2:05.71 | 3:10.66 | 4:15.39 | |||
3 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | Esbjerg Svømmeklub | 1:03.17 | 2:08.65 | 3:14.61 | 4:20.17 | |||
4 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Esbjerg Svømmeklub | 1:03.89 | 2:10.29 | 3:16.41 | 4:20.45 | |||
5 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:04.53 | 2:10.39 | 3:16.65 | 4:20.47 | |||
6 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.21 | 2:12.55 | 3:19.02 | 4:24.35 | |||
7 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:05.32 | 2:13.41 | 3:21.22 | 4:28.30 | |||
8 | Pernille Juel | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 1:03.84 | 2:12.13 | 3:20.49 | 4:29.05 | |||
9 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.96 | 2:14.61 | 3:21.85 | 4:29.11 | |||
10 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 2:47.84 | 3:56.91 | 4:30.08 | ||||
11 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:04.84 | 2:13.39 | 3:22.20 | 4:32.21 | |||
12 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Esbjerg Svømmeklub | 2:48.93 | 3:58.73 | 4:33.26 | ||||
13 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.14 | 2:15.27 | 3:24.97 | 4:35.28 | |||
14 | Lise L. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.13 | 2:16.60 | 3:26.59 | 4:36.34 | |||
15 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:52.08 | 4:02.23 | 4:36.75 | ||||
16 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 4:36.87 | ||||||
17 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 4:38.56 | ||||||
18 | Ditte Elschner Kristensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 2:53.27 | 4:05.77 | 4:41.34 | ||||
19 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 2:54.76 | 4:06.96 | 4:41.85 | ||||
20 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 1:09.77 | 2:22.77 | 3:34.76 | 4:45.27 | |||
21 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 4:45.74 | ||||||
22 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 2:57.15 | 4:10.32 | 4:46.25 | ||||
23 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 4:47.07 | ||||||
24 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 4:49.02 | ||||||
25 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 4:49.10 | ||||||
26 | Simone H. Lauridsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 4:50.22 | ||||||
27 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 1:09.75 | 2:22.81 | 3:36.62 | 4:50.35 | |||
28 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:09.71 | 2:22.71 | 3:36.40 | 4:50.47 | |||
29 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:08.25 | 2:22.22 | 3:36.57 | 4:50.55 | |||
30 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 4:51.27 | ||||||
31 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 4:52.30 | ||||||
32 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 4:53.58 | ||||||
33 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 1:10.51 | 2:24.25 | 3:39.25 | 4:53.65 | |||
34 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:10.03 | 2:24.90 | 3:40.42 | 4:53.96 | |||
35 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 1:11.47 | 2:25.60 | 4:17.97 | 4:54.10 | |||
36 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.87 | 2:27.65 | 3:41.21 | 4:55.01 | |||
37 | Camilla Linne | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.46 | 2:26.85 | 3:42.20 | 4:57.24 | |||
38 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:11.58 | 2:26.78 | 3:42.39 | 4:57.77 | |||
39 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.18 | 2:27.23 | 3:43.30 | 4:57.81 | |||
40 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:10.88 | 2:26.61 | 3:42.48 | 4:58.13 | |||
41 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 1:11.72 | 2:26.36 | 3:42.54 | 4:58.18 | |||
42 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.87 | 2:27.00 | 3:44.19 | 4:58.58 | |||
43 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.92 | 2:28.19 | 3:43.95 | 4:58.80 | |||
44 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 1:10.98 | 2:28.55 | 3:45.68 | 5:00.37 | |||
45 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.18 | 2:27.85 | 3:44.19 | 5:00.52 | |||
46 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:12.55 | 2:30.06 | 3:46.57 | 5:01.39 | |||
47 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:13.06 | 2:30.68 | 3:47.12 | 5:03.27 | |||
48 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:13.38 | 2:30.21 | 3:48.06 | 5:07.22 | |||
49 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:11.70 | 2:30.58 | 3:50.76 | 5:09.08 | |||
50 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:10.51 | 2:28.30 | 3:48.92 | 5:10.37 | |||
51 | Mathilde Stærk | 1990 | Lyseng IF | 5:28.58 | 5:28.58 | |||||
- | Tatjana Hansen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:26 |
Resultat Løb 6 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 57.46 | 1:56.92 | 2:56.02 | 3:53.62 | |||
2 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 59.76 | 2:01.73 | 3:03.63 | 4:03.02 | |||
3 | Martin Terp Olesen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 1:00.52 | 2:03.11 | 3:05.04 | 4:03.21 | |||
4 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 59.68 | 2:01.97 | 3:04.39 | 4:04.96 | |||
5 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.08 | 2:03.01 | 3:05.85 | 4:06.96 | |||
6 | Martin Sander Pedersen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 59.63 | 2:02.02 | 3:04.23 | 4:07.14 | |||
7 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.67 | 2:04.28 | 3:07.48 | 4:09.00 | |||
8 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 59.76 | 2:03.05 | 3:06.97 | 4:09.24 | |||
9 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.10 | 2:02.89 | 3:06.95 | 4:10.41 | |||
10 | Mikkel Knudsen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 59.63 | 2:02.61 | 3:06.31 | 4:10.59 | |||
11 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 59.55 | 2:02.35 | 3:04.65 | 4:10.72 | |||
12 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 1:00.57 | 2:03.96 | 3:08.67 | 4:12.97 | |||
13 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.35 | 2:05.18 | 3:10.08 | 4:13.76 | |||
14 | Magnus Yde | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.14 | 3:09.82 | 4:13.98 | 4:13.98 | |||
15 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:00.79 | 2:05.41 | 3:10.23 | 4:14.81 | |||
16 | Casper G. Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:02.01 | 2:07.54 | 3:13.58 | 4:17.21 | |||
17 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 1:01.52 | 2:07.49 | 3:12.69 | 4:17.66 | |||
18 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:00.49 | 2:05.68 | 3:10.81 | 4:17.67 | |||
19 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 1:02.62 | 2:07.71 | 3:14.97 | 4:20.77 | |||
20 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 1:02.31 | 2:07.82 | 3:14.25 | 4:21.03 | |||
21 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 1:00.88 | 2:06.64 | 3:13.59 | 4:21.21 | |||
22 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:00.75 | 2:06.16 | 3:13.35 | 4:21.41 | |||
23 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.44 | 2:08.88 | 3:16.12 | 4:21.55 | |||
24 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 1:01.67 | 2:08.78 | 3:16.39 | 4:23.40 | |||
25 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 1:04.42 | 2:11.78 | 3:19.04 | 4:24.38 | |||
26 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:03.66 | 2:11.04 | 3:18.51 | 4:25.64 | |||
27 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:03.62 | 2:11.07 | 3:19.17 | 4:25.83 | |||
28 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 1:01.37 | 2:08.09 | 3:17.44 | 4:26.05 | |||
29 | Rasmus Larsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 1:03.54 | 2:11.44 | 3:18.65 | 4:26.18 | |||
30 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:04.41 | 2:12.84 | 3:20.64 | 4:26.66 | |||
31 | Alexander S. Halkjær | 1994 | Hobro Svømmeklub | 1:02.18 | 2:09.60 | 3:18.01 | 4:26.67 | |||
32 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 1:04.75 | 2:13.08 | 3:21.02 | 4:27.11 | |||
33 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:02.58 | 2:11.19 | 3:19.16 | 4:28.75 | |||
34 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Bov IF | 1:03.64 | 2:12.65 | 3:22.82 | 4:30.04 | |||
35 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.67 | 2:13.50 | 3:21.05 | 4:30.26 | |||
35 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 1:02.81 | 2:11.56 | 3:21.33 | 4:30.26 | |||
37 | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:04.55 | 2:13.13 | 3:22.78 | 4:30.44 | |||
38 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:05.01 | 2:14.48 | 3:23.40 | 4:31.01 | |||
39 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 1:04.74 | 2:13.42 | 3:22.77 | 4:31.36 | |||
40 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 1:05.24 | 2:14.00 | 3:22.79 | 4:32.14 | |||
41 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:06.21 | 2:16.05 | 3:24.67 | 4:34.20 | |||
42 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 1:04.27 | 2:14.12 | 3:25.36 | 4:35.70 | |||
43 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 1:04.07 | 2:13.82 | 3:25.39 | 4:36.76 | |||
44 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:04.76 | 2:16.30 | 3:29.42 | 4:39.61 | |||
45 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:05.07 | 2:16.32 | 3:29.06 | 4:43.66 | |||
46 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 1:06.64 | 2:17.86 | 3:31.20 | 4:43.70 | |||
47 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.85 | 2:20.63 | 3:33.63 | 4:46.08 | |||
48 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 1:05.43 | 2:17.36 | 3:29.95 | 4:47.48 | |||
- | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:37 |
Resultat Løb 7 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:41.77 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.24 | 2:25.18 | 3:48.95 | 4:54.89 | |||
2 | Sidse Kehlet | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.86 | 2:26.78 | 3:49.61 | 4:58.59 | |||
3 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:10.41 | 2:26.72 | 3:52.78 | 5:01.92 | |||
4 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.41 | 2:26.10 | 3:53.70 | 5:01.98 | |||
5 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.02 | 2:27.33 | 3:58.22 | 5:08.19 | |||
6 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 1:12.54 | 2:31.86 | 3:55.87 | 5:09.19 | |||
7 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:12.52 | 5:09.36 | |||||
8 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.42 | 5:13.34 | |||||
9 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.76 | 2:32.38 | 4:02.52 | 5:16.88 | |||
10 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:12.78 | 5:18.82 | |||||
11 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | Esbjerg Svømmeklub | 1:11.02 | 5:19.13 | |||||
12 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:15.60 | 2:33.87 | 4:04.27 | 5:19.32 | |||
13 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:15.74 | 5:20.46 | |||||
14 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 1:17.69 | 2:39.03 | 4:05.80 | 5:21.59 | |||
15 | Anna C. Lange | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:15.75 | 2:42.35 | 4:08.53 | 5:24.94 | |||
16 | Tine Christensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:14.99 | 2:43.14 | 4:09.24 | 5:25.50 | |||
17 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 1:15.00 | 2:37.63 | 4:11.18 | 5:26.05 | |||
18 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:16.74 | 5:28.22 | |||||
19 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:19.49 | 2:42.91 | 4:14.31 | 5:29.89 | |||
20 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:13.60 | 2:38.15 | 4:14.36 | 5:30.91 | |||
21 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 1:16.04 | 2:38.02 | 4:14.11 | 5:32.14 | |||
22 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:17.25 | 2:43.59 | 4:21.09 | 5:35.96 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:00 |
Resultat Løb 8 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Mads Jensen (1991) 4:16.97 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 57.43 | 2:03.69 | 3:17.83 | 4:17.35 | |||
2 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 1:01.10 | 2:11.23 | 3:29.34 | 4:32.66 | |||
3 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 1:02.17 | 2:12.16 | 3:33.65 | 4:36.20 | |||
4 | Joachim Mortensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:02.23 | 2:17.65 | 3:32.32 | 4:36.91 | |||
5 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:03.60 | 2:14.48 | 3:35.54 | 4:37.52 | |||
6 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 1:05.23 | 2:17.64 | 3:34.76 | 4:39.10 | |||
7 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.10 | 2:16.25 | 3:42.04 | 4:44.48 | |||
8 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 1:06.24 | 2:20.38 | 3:44.54 | 4:46.93 | |||
9 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 1:04.80 | 2:21.50 | 3:42.05 | 4:47.04 | |||
10 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.37 | 2:21.56 | 3:39.94 | 4:47.80 | |||
11 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 1:05.17 | 2:21.60 | 3:42.78 | 4:49.71 | |||
12 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:05.93 | 2:20.10 | 3:43.99 | 4:50.13 | |||
13 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.35 | 2:23.46 | 3:42.05 | 4:50.25 | |||
14 | Marcus Thøgersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 1:03.03 | 2:18.92 | 3:44.60 | 4:50.73 | |||
15 | Thomas Birkkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.66 | 2:19.89 | 3:46.23 | 4:52.09 | |||
16 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:07.49 | 2:24.74 | 3:47.43 | 4:53.59 | |||
17 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:07.13 | 2:20.24 | 3:44.39 | 4:54.88 | |||
18 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:09.77 | 2:23.94 | 3:48.18 | 4:55.20 | |||
19 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 1:13.12 | 2:29.51 | 3:50.37 | 4:57.44 | |||
20 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.97 | 2:24.71 | 3:49.84 | 4:57.79 | |||
21 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:06.49 | 2:22.32 | 3:49.52 | 4:58.29 | |||
22 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.38 | 2:25.77 | 3:56.87 | 4:59.29 | |||
23 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:07.84 | 2:27.29 | 3:53.57 | 5:01.76 | |||
24 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.96 | 2:28.39 | 3:49.19 | 5:02.01 | |||
25 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:07.48 | 2:25.73 | 3:54.93 | 5:03.08 | |||
26 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:11.72 | 2:30.14 | 4:00.11 | 5:08.12 | |||
27 | Rasmus Larsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 1:11.43 | 2:29.23 | 4:01.47 | 5:08.26 | |||
28 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:10.59 | 2:29.55 | 4:00.17 | 5:11.00 | |||
29 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 1:11.11 | 2:30.80 | 3:59.83 | 5:11.04 | |||
30 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:12.42 | 2:30.40 | 3:58.77 | 5:12.97 | |||
31 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:08.65 | 2:28.52 | 4:01.51 | 5:13.76 | |||
- | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Chris Christensen | 1988 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 2 flyben v 275 m | |||||
- | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | DSQ | afsl.på.mave.v 200 m | |||||
- | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | tyvstart | |||||
- | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej.samt.ber. v 275 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:17 |
Resultat Løb 9 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 21:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.34 | ||||||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 29.46 | ||||||
3 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 29.83 | ||||||
4 | Pernille Juel | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 30.29 | ||||||
5 | Isabella K. Sørensen | 1994 | Hobro Svømmeklub | 30.30 | ||||||
6 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.37 | ||||||
7 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 30.56 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 31.16 | ||||||
9 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Delta Svøm | 31.27 | ||||||
10 | Matilde Schrøder | 1996 | Ringe Svømme Klub | 31.41 | ||||||
11 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 31.59 | ||||||
12 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 31.98 | ||||||
13 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 32.07 | ||||||
14 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.16 | ||||||
15 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 32.33 | ||||||
16 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 32.36 | ||||||
17 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 32.50 | ||||||
18 | Maria Nielsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.54 | ||||||
19 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 33.08 | ||||||
20 | Laura B. Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 33.10 | ||||||
21 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 33.21 | ||||||
22 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.34 | ||||||
23 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 33.36 | ||||||
24 | Lenette Nielsen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 33.47 | ||||||
25 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Randers GF Neptun | 33.59 | ||||||
26 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 33.84 | ||||||
27 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 33.98 | ||||||
28 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 34.00 | ||||||
29 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 34.15 | ||||||
30 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 34.33 | ||||||
31 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Randers GF Neptun | 34.41 | ||||||
32 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 34.48 | ||||||
- | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:03 |
Resultat Løb 9 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.89 | ||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 29.47 | ||||||
3 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 29.65 | ||||||
4 | Isabella K. Sørensen | 1994 | Hobro Svømmeklub | 29.99 | ||||||
5 | Pernille Juel | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 30.38 | ||||||
6 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 31.11 | ||||||
7 | Matilde Schrøder | 1996 | Ringe Svømme Klub | 30.81 | ||||||
8 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 31.27 | ||||||
9 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 31.32 | ||||||
10 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.47 | ||||||
11 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Delta Svøm | 31.58 | ||||||
12 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 31.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:27 |
Resultat Løb 10 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 09:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Andreas Schiellerup (1993) 24.35 2011-12-09 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 25.31 2006-04-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Knoblauch | 1993 | Odense Svømme Klub | 26.51 | ||||||
2 | Anders Møller | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 26.66 | ||||||
3 | Michael R. Olesen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 27.49 | ||||||
4 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 27.69 | ||||||
5 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 27.99 | ||||||
6 | Peter Lund Hansen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 28.30 | ||||||
7 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | Esbjerg Svømmeklub | 28.31 | ||||||
8 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.48 | ||||||
9 | Juan José Venegas | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 28.51 | ||||||
10 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 28.74 | ||||||
11 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 28.89 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.02 | ||||||
13 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.31 | ||||||
14 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 29.32 | ||||||
15 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.69 | ||||||
16 | Jens Bach | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 29.84 | ||||||
17 | Mikkel Boisen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 30.59 | ||||||
18 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:24 |
Resultat Løb 10 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Andreas Schiellerup (1993) 24.35 2011-12-09 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 25.31 2006-04-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Knoblauch | 1993 | Odense Svømme Klub | 26.44 | ||||||
2 | Anders Møller | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 26.51 | ||||||
3 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 27.10 | ||||||
4 | Michael R. Olesen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 27.44 | ||||||
5 | Peter Lund Hansen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 28.45 | ||||||
6 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 28.66 | ||||||
7 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 27.70 | ||||||
8 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | Esbjerg Svømmeklub | 27.82 | ||||||
9 | Juan José Venegas | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 28.63 | ||||||
10 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 28.68 | ||||||
11 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 28.87 | ||||||
12 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.94 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 11 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 21:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.18 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 31.75 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 32.62 | ||||||
2 | Sidse Kehlet | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 33.96 | ||||||
3 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 34.16 | ||||||
4 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 34.21 | ||||||
5 | Matilde Schrøder | 1996 | Ringe Svømme Klub | 34.40 | ||||||
6 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 34.43 | ||||||
7 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 34.50 | ||||||
8 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 34.74 | ||||||
9 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 34.81 | ||||||
9 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.81 | ||||||
11 | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.90 | ||||||
12 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 34.99 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 35.22 | ||||||
14 | Natasja Simonsen | 1995 | O.S.L.F. | 35.56 | ||||||
15 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.07 | ||||||
16 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.17 | ||||||
17 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Delta Svøm | 36.25 | ||||||
18 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 36.50 | ||||||
19 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 36.51 | ||||||
20 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.61 | ||||||
21 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 36.66 | ||||||
22 | Simone Friis | 1991 | IHF Svømning | 36.78 | ||||||
23 | Simone H. Lauridsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 36.81 | ||||||
24 | Anna C. Lange | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 36.82 | ||||||
25 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 37.04 | ||||||
26 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | Esbjerg Svømmeklub | 37.08 | ||||||
27 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 37.34 | ||||||
28 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 37.65 | ||||||
29 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.84 | ||||||
30 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 37.99 | ||||||
30 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 37.99 | ||||||
32 | Tine Christensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 38.03 | ||||||
33 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 38.61 | ||||||
34 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 38.71 | ||||||
35 | Mathilde Stærk | 1990 | Lyseng IF | 38.98 | ||||||
36 | Iben Nielsen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 40.26 | ||||||
- | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:13 |
Resultat Løb 11 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.18 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 31.75 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 32.59 | ||||||
2 | Sidse Kehlet | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 33.46 | ||||||
3 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 34.21 | ||||||
4 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 34.22 | ||||||
5 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 34.24 | ||||||
6 | Matilde Schrøder | 1996 | Ringe Svømme Klub | 34.52 | ||||||
7 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 34.14 | ||||||
8 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 34.63 | ||||||
9 | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.80 | ||||||
10 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.96 | ||||||
11 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.04 | ||||||
12 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 35.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 12 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 21:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 27.55 2008-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Andersen (1991) 27.88 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Chris Christensen | 1988 | Holstebro Svømme Club | 29.40 | ||||||
2 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 30.32 | ||||||
3 | Frans Johannessen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 30.41 | ||||||
4 | Joachim Mortensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.52 | ||||||
5 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 30.74 | ||||||
6 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 30.88 | ||||||
7 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.05 | ||||||
8 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.22 | ||||||
9 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 31.58 | ||||||
10 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.63 | ||||||
11 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 31.69 | ||||||
12 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.74 | ||||||
13 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 31.75 | ||||||
14 | Søren Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 32.04 | ||||||
15 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | Esbjerg Svømmeklub | 32.20 | ||||||
16 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 32.39 | ||||||
16 | Michael Petersen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 32.39 | ||||||
18 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.52 | ||||||
19 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 32.60 | ||||||
19 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 32.60 | ||||||
21 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 33.19 | ||||||
22 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 33.64 | ||||||
- | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
- | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 2 flyspark v 25 m | |||||
- | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:16 |
Resultat Løb 12 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 27.55 2008-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Andersen (1991) 27.88 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joachim Mortensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.87 | ||||||
2 | Chris Christensen | 1988 | Holstebro Svømme Club | 29.08 | ||||||
3 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 30.01 | ||||||
4 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 30.79 | ||||||
5 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 30.95 | ||||||
6 | Frans Johannessen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 34.16 | ||||||
7 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.81 | ||||||
8 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 31.08 | ||||||
9 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.19 | ||||||
10 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.26 | ||||||
11 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.15 | ||||||
12 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 32.35 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:45 |
Resultat Løb 13 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 21:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 13, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Esbjerg Svømmeklub 1 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 8:09.31 | ||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 1:00.06 | 2:02.57 | 2:02.57 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 58.77 | 2:00.44 | 4:03.01 | ||||||
Pernille Juel | 1994 | 59.49 | 2:03.66 | 6:06.67 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 59.84 | 2:02.64 | 8:09.31 | ||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 8:15.97 | ||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 1:01.27 | 2:05.61 | 2:05.61 | ||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 1:01.50 | 2:06.86 | 4:12.47 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 56.36 | 1:57.15 | 6:09.62 | ||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 1:00.67 | 2:06.35 | 8:15.97 | ||||||
3 | Esbjerg Svømmeklub 2 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 8:39.24 | ||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 1:02.57 | 2:09.30 | 2:09.30 | ||||||
Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 1:01.46 | 2:05.62 | 4:14.92 | ||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 1:00.20 | 2:07.94 | 6:22.86 | ||||||
Tatjana Hansen | 1997 | 1:04.70 | 2:16.38 | 8:39.24 | ||||||
4 | Aalborg Damer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 8:43.29 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 1:03.36 | 2:11.98 | 2:11.98 | ||||||
Lise L. Nielsen | 1996 | 1:03.59 | 2:10.86 | 4:22.84 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 1:01.92 | 2:09.29 | 6:32.13 | ||||||
Frederikke Elkjær | 1996 | 1:04.05 | 2:11.16 | 8:43.29 | ||||||
5 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 8:58.42 | ||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 1:03.77 | 2:10.46 | 2:10.46 | ||||||
Johanne Kølbæk | 1996 | 1:06.10 | 2:16.58 | 4:27.04 | ||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 1:04.83 | 2:13.13 | 6:40.17 | ||||||
Emma Sørensen | 1997 | 1:07.06 | 2:18.25 | 8:58.42 | ||||||
6 | Agf Damer1 | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 9:01.02 | ||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 1:06.89 | 2:18.17 | 2:18.17 | ||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 1:01.65 | 2:09.35 | 4:27.52 | ||||||
Astrid Fly Oredsson | 1998 | 1:04.68 | 2:16.94 | 6:44.46 | ||||||
Maria Nielsen | 1996 | 1:06.50 | 2:16.56 | 9:01.02 | ||||||
7 | Nikolajs Guldklumper | 0 | Holstebro Svømme Club | 9:04.17 | ||||||
Camilla Madsen | 1997 | 1:06.11 | 2:15.16 | 2:15.16 | ||||||
Helle Dohn | 1998 | 1:05.41 | 2:17.67 | 4:32.83 | ||||||
Cecilie Ravn Jensen | 1994 | 1:05.57 | 2:16.43 | 6:49.26 | ||||||
Katja Lund Cliff | 1996 | 1:06.34 | 2:14.91 | 9:04.17 | ||||||
8 | Sto Damer | 0 | Swim Team Odense | 9:06.31 | ||||||
Andrea Broe | 1997 | 1:05.06 | 2:17.97 | 2:17.97 | ||||||
Anna Wermuth | 1996 | 1:04.88 | 2:15.03 | 4:33.00 | ||||||
Hanne Welinder | 1995 | 1:06.91 | 2:18.99 | 6:51.99 | ||||||
Ditte Elschner Kristensen | 1995 | 1:05.36 | 2:14.32 | 9:06.31 | ||||||
9 | Haderslev Piger | 0 | Haderslev Svømme Klub | 9:11.74 | ||||||
Kathrine Maron | 1994 | 1:06.66 | 2:17.72 | 2:17.72 | ||||||
Laura Morsing | 1999 | 1:10.55 | 2:26.57 | 4:44.29 | ||||||
Julie Oxenvad | 1997 | 1:02.19 | 2:09.45 | 6:53.74 | ||||||
Maiken Morsing | 1997 | 1:06.14 | 2:18.00 | 9:11.74 | ||||||
10 | Triton Piger | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 9:17.76 | ||||||
Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 1:08.09 | 2:22.00 | 2:22.00 | ||||||
Martha Andersen | 1999 | 1:07.55 | 2:19.42 | 4:41.42 | ||||||
Kathrine Gohr | 1997 | 1:04.97 | 2:19.52 | 7:00.94 | ||||||
Camilla Rasmussen | 1991 | 1:05.33 | 2:16.82 | 9:17.76 | ||||||
11 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 9:23.50 | ||||||
Julie D. Hald | 1996 | 1:11.16 | 2:23.71 | 2:23.71 | ||||||
Camilla Svane | 1995 | 1:06.08 | 2:18.17 | 4:41.88 | ||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 1:08.34 | 2:19.29 | 7:01.17 | ||||||
Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 1:09.16 | 2:22.33 | 9:23.50 | ||||||
12 | Nyborg Piger | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 9:24.69 | ||||||
Johanne Carr | 1999 | 1:09.92 | 2:21.93 | 2:21.93 | ||||||
Asvatha P. Veerasingham | 1993 | 1:07.66 | 2:22.10 | 4:44.03 | ||||||
Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 1:08.77 | 2:23.65 | 7:07.68 | ||||||
Natascha Zender | 1997 | 1:06.72 | 2:17.01 | 9:24.69 | ||||||
13 | S68 Hjørring | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 9:35.40 | ||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 1:07.32 | 2:17.85 | 2:17.85 | ||||||
Anne Tollerup | 1998 | 1:09.05 | 2:22.52 | 4:40.37 | ||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 1:09.76 | 2:28.34 | 7:08.71 | ||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 1:11.65 | 2:26.69 | 9:35.40 | ||||||
14 | Neptun Supergirls | 0 | Randers GF Neptun | 9:44.41 | ||||||
Marie Eske | 1999 | 1:11.16 | 2:27.59 | 2:27.59 | ||||||
Laura B. Rasmussen | 1999 | 1:10.39 | 2:29.38 | 4:56.97 | ||||||
Frederikke Nedergaard | 1996 | 1:10.71 | 2:28.93 | 7:25.90 | ||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 1:05.80 | 2:18.51 | 9:44.41 | ||||||
15 | Lyseng Piger | 0 | Lyseng IF | 9:47.82 | ||||||
Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 1:14.87 | 2:36.20 | 2:36.20 | ||||||
Mia Kynde | 1994 | 1:07.70 | 2:21.21 | 4:57.41 | ||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | 1:05.33 | 2:13.91 | 7:11.32 | ||||||
Mathilde Stærk | 1990 | 1:14.25 | 2:36.50 | 9:47.82 | ||||||
- | Rsk Junior | 0 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart 4. svømmer | |||||
Anna Hertzog | 1999 | 1:11.26 | 2:28.70 | 2:28.70 | ||||||
Nicoline Ahrentsen | 2000 | 1:12.73 | 4:58.23 | |||||||
Stine Madsen | 1999 | 7:23.27 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:14 |
Resultat Løb 14 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 21:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: VAT CPH (1900) 7:10.91 2012-04-01 |
Dansk Rekord Junior: Farum Drenge (1900) 7:23.04 2008-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Esbjerg Svømmeklub 1 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 7:31.10 | ||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 56.48 | 1:54.18 | 1:54.18 | ||||||
Martin Sander Pedersen | 1992 | 55.75 | 1:56.02 | 3:50.20 | ||||||
Anders Møller | 1991 | 54.28 | 1:52.00 | 5:42.20 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 53.88 | 1:48.90 | 7:31.10 | ||||||
2 | Aalborg Herrer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 7:33.16 | ||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 54.97 | 1:51.93 | 1:51.93 | ||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 55.82 | 1:55.60 | 3:47.53 | ||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 53.25 | 1:50.86 | 5:38.39 | ||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 55.01 | 1:54.77 | 7:33.16 | ||||||
3 | Agf Herrer 1 | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 7:51.84 | ||||||
Anton Bromer | 1995 | 55.54 | 1:55.05 | 1:55.05 | ||||||
Sebastian Friis | 1995 | 58.09 | 2:01.62 | 3:56.67 | ||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 56.29 | 1:58.92 | 5:55.59 | ||||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | 55.32 | 1:56.25 | 7:51.84 | ||||||
4 | Aalborg Herrer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 7:52.79 | ||||||
Mads Larsen | 1994 | 57.47 | 1:57.47 | 1:57.47 | ||||||
Magnus Yde | 1996 | 56.67 | 2:00.38 | 3:57.85 | ||||||
Michael Grønlund Larsen | 1993 | 56.41 | 1:56.37 | 5:54.22 | ||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 56.56 | 1:58.57 | 7:52.79 | ||||||
5 | Sto Herrer | 0 | Swim Team Odense | 8:01.34 | ||||||
Mads Knoblauch | 1993 | 56.60 | 1:56.89 | 1:56.89 | ||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 58.69 | 1:59.55 | 3:56.44 | ||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 1:00.47 | 2:07.51 | 6:03.95 | ||||||
Christian V. Rasmussen | 1996 | 57.18 | 1:57.39 | 8:01.34 | ||||||
6 | Drenge 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 8:13.58 | ||||||
Casper G. Kristensen | 1995 | 1:00.52 | 2:05.59 | 2:05.59 | ||||||
Lasse Kammer | 1995 | 1:03.14 | 2:06.69 | 4:12.28 | ||||||
Frederik M. Mortensen | 1996 | 58.64 | 2:01.75 | 6:14.03 | ||||||
Jacob Severinsen | 1995 | 57.33 | 1:59.55 | 8:13.58 | ||||||
7 | Sønderborg | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 8:14.26 | ||||||
Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 58.68 | 2:00.89 | 2:00.89 | ||||||
Asger Terp | 1996 | 59.77 | 2:03.70 | 4:04.59 | ||||||
Anton Ruby Larsen | 1996 | 58.67 | 2:03.09 | 6:07.68 | ||||||
Emil Jensen | 1994 | 1:01.15 | 2:06.58 | 8:14.26 | ||||||
8 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 8:19.39 | ||||||
Lasse Meineche | 1994 | 2:05.49 | 3:07.19 | 3:07.19 | ||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 1:05.96 | 2:04.30 | 5:11.49 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 1:04.17 | 2:03.77 | 7:15.26 | ||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 1:04.13 | 1:04.13 | 8:19.39 | ||||||
9 | Grindsted Herre | 0 | Svømmeklubben Grindsted | 8:26.16 | ||||||
Christian Rasmussen | 1993 | 2:03.41 | 2:03.41 | |||||||
Jakob Brinkmann | 1996 | 58.91 | 2:04.65 | 4:08.06 | ||||||
Frederik Knudsen | 1997 | 1:00.25 | 2:04.49 | 6:12.55 | ||||||
Mikkel Boisen | 1997 | 1:04.88 | 2:13.61 | 8:26.16 | ||||||
10 | Haderslev Drenge | 0 | Haderslev Svømme Klub | 8:28.69 | ||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | 1:03.92 | 2:11.64 | 2:11.64 | ||||||
Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 59.53 | 2:04.17 | 4:15.81 | ||||||
Rasmus Koch | 1992 | 58.42 | 2:02.33 | 6:18.14 | ||||||
Daniel F. Haraldson | 1994 | 1:03.07 | 2:10.55 | 8:28.69 | ||||||
11 | Rsk Junior | 0 | Ringe Svømme Klub | 8:54.77 | ||||||
Christian Lund | 1996 | 2:11.35 | 3:14.72 | 3:14.72 | ||||||
Mathias Poulsen | 1996 | 1:11.20 | 2:18.44 | 5:33.16 | ||||||
Frederik H Thomsen | 1997 | 1:09.00 | 2:13.70 | 7:46.86 | ||||||
Oliver Broholm | 1999 | 1:07.91 | 1:07.91 | 8:54.77 | ||||||
- | Hsc Herre 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart 4. svømmer | |||||
Kasper Schultz | 1995 | 57.25 | 1:58.38 | 1:58.38 | ||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 55.82 | 3:54.37 | |||||||
Chris Christensen | 1988 | 5:47.20 | ||||||||
- | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | DSQ | tyvstart 4. svømmer | |||||
Laust Moesgaard | 1996 | 57.43 | 1:57.22 | 1:57.22 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 59.51 | 3:58.87 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 6:03.32 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:36 |
Resultat Løb 15 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 1:55.64 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 28.96 | 59.64 | 1:30.87 | 1:59.33 | |||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 28.95 | 59.77 | 1:31.00 | 2:02.15 | |||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 30.21 | 1:02.41 | 1:33.24 | 2:03.82 | |||
4 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 29.81 | 1:00.91 | 1:32.88 | 2:04.54 | Deltager ikke i finalen | ||
5 | Pernille Juel | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 28.68 | 1:00.28 | 1:32.78 | 2:04.56 | |||
6 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 30.01 | 1:01.40 | 1:33.00 | 2:04.57 | |||
7 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Esbjerg Svømmeklub | 30.02 | 1:01.96 | 1:34.01 | 2:05.26 | |||
8 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | Esbjerg Svømmeklub | 29.94 | 1:01.80 | 1:34.08 | 2:06.17 | |||
9 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 29.88 | 1:02.20 | 1:34.69 | 2:07.39 | |||
10 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.57 | 1:03.30 | 1:36.48 | 2:08.56 | |||
11 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 30.25 | 1:02.91 | 1:36.67 | 2:10.66 | |||
12 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.36 | 1:03.50 | 1:37.36 | 2:10.88 | |||
13 | Sidse Kehlet | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 30.37 | 1:03.56 | 1:37.14 | 2:11.07 | Deltager ikke i finalen | ||
14 | Lise L. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 31.22 | 1:04.08 | 1:37.83 | 2:11.38 | |||
15 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 30.45 | 1:03.10 | 1:36.86 | 2:12.00 | |||
16 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 31.11 | 1:05.01 | 1:38.97 | 2:12.67 | |||
17 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.30 | 1:03.90 | 1:38.31 | 2:12.68 | Deltager ikke i finalen | ||
18 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 31.18 | 1:04.85 | 1:39.08 | 2:12.78 | |||
19 | Ditte Elschner Kristensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 31.41 | 1:04.92 | 1:39.23 | 2:13.47 | |||
20 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 31.49 | 1:06.84 | 1:41.66 | 2:13.69 | |||
21 | Julie Levisen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 30.98 | 1:03.48 | 1:38.66 | 2:13.89 | |||
22 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 31.32 | 1:05.65 | 1:40.25 | 2:14.48 | Deltager ikke i finalen | ||
23 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Esbjerg Svømmeklub | 31.31 | 1:04.93 | 1:39.21 | 2:14.64 | |||
24 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 32.57 | 1:06.07 | 1:40.47 | 2:14.74 | |||
25 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 32.16 | 1:06.51 | 1:41.18 | 2:15.99 | |||
26 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 32.06 | 1:05.89 | 1:40.94 | 2:16.08 | |||
27 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 31.72 | 1:06.80 | 1:42.14 | 2:16.60 | |||
28 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 31.83 | 1:06.97 | 1:42.08 | 2:16.89 | |||
29 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 32.01 | 1:06.67 | 1:42.36 | 2:17.24 | |||
30 | Tatjana Hansen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 31.85 | 1:05.37 | 1:41.14 | 2:17.53 | |||
31 | Rikke Glinvad | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 31.62 | 1:06.81 | 1:42.44 | 2:17.94 | |||
32 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 31.41 | 1:05.65 | 1:41.53 | 2:17.97 | |||
33 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 32.69 | 1:08.22 | 1:43.51 | 2:18.04 | |||
34 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 32.54 | 1:07.78 | 1:43.75 | 2:18.30 | |||
35 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 32.73 | 1:08.21 | 1:43.51 | 2:18.44 | |||
36 | Celine Drivsholm | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 32.45 | 1:07.14 | 1:42.93 | 2:18.52 | |||
37 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 32.53 | 1:07.73 | 1:43.62 | 2:18.90 | |||
38 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 32.36 | 1:07.62 | 1:43.74 | 2:19.39 | |||
39 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 32.51 | 1:07.39 | 1:43.81 | 2:19.69 | |||
40 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 32.22 | 1:07.93 | 1:44.45 | 2:20.00 | |||
41 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 31.60 | 1:07.02 | 1:44.10 | 2:20.02 | |||
42 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 31.93 | 1:07.28 | 1:43.73 | 2:20.18 | |||
43 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 31.53 | 1:06.04 | 1:42.78 | 2:20.23 | |||
44 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 33.68 | 1:09.29 | 1:45.25 | 2:20.50 | |||
45 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 32.28 | 1:07.80 | 1:44.23 | 2:20.80 | |||
46 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 32.10 | 1:07.60 | 1:44.65 | 2:20.85 | |||
47 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 32.68 | 1:08.12 | 1:44.65 | 2:20.94 | |||
48 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.20 | 1:09.31 | 1:45.91 | 2:21.14 | |||
49 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 32.83 | 1:08.40 | 1:45.58 | 2:21.50 | |||
50 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 33.13 | 1:08.75 | 1:45.85 | 2:21.96 | |||
51 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 32.86 | 1:09.47 | 1:46.56 | 2:22.00 | |||
52 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Randers GF Neptun | 32.38 | 1:08.95 | 1:46.08 | 2:22.10 | |||
53 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 32.90 | 1:08.97 | 1:46.09 | 2:22.31 | |||
54 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 32.21 | 1:08.95 | 1:46.56 | 2:22.44 | |||
55 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 32.84 | 1:09.43 | 1:47.67 | 2:22.68 | |||
56 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 33.17 | 1:09.16 | 1:46.29 | 2:22.87 | |||
57 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.53 | 1:10.07 | 1:46.63 | 2:22.89 | |||
58 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 33.69 | 1:10.15 | 1:47.26 | 2:22.90 | |||
59 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 32.87 | 1:08.93 | 1:46.29 | 2:22.97 | |||
60 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 33.00 | 1:09.94 | 1:48.11 | 2:23.14 | |||
61 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 32.79 | 1:08.79 | 1:46.20 | 2:23.35 | |||
62 | Lenette Nielsen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 31.95 | 1:07.11 | 1:44.79 | 2:23.43 | |||
63 | Henriette M. Poulsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 33.14 | 1:08.76 | 1:46.10 | 2:24.21 | |||
64 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 33.43 | 1:10.45 | 1:47.68 | 2:24.29 | |||
65 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 33.27 | 1:09.91 | 1:47.79 | 2:24.31 | |||
66 | Mathilde Sørensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.27 | 1:10.41 | 1:47.88 | 2:24.78 | |||
67 | Camilla Linne | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.61 | 1:10.18 | 1:47.95 | 2:24.92 | |||
68 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.72 | 1:10.69 | 1:48.34 | 2:25.31 | |||
69 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.27 | 1:10.03 | 1:48.51 | 2:25.36 | |||
70 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 34.13 | 1:11.28 | 1:49.53 | 2:26.32 | |||
71 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 33.97 | 1:11.15 | 1:49.77 | 2:28.65 | |||
72 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 35.00 | 1:13.77 | 1:54.40 | 2:35.89 | |||
73 | Mathilde Stærk | 1990 | Lyseng IF | 35.42 | 1:14.50 | 1:55.68 | 2:36.27 | |||
- | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Kathrine Gohr | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 15 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 1:55.64 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 28.47 | 58.77 | 1:28.58 | 1:57.98 | |||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 28.66 | 58.98 | 1:29.88 | 2:00.67 | |||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 29.59 | 1:00.35 | 1:31.41 | 2:02.39 | |||
4 | Pernille Juel | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 29.28 | 1:00.70 | 1:32.14 | 2:02.99 | |||
5 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Esbjerg Svømmeklub | 29.64 | 1:00.92 | 1:32.29 | 2:03.51 | |||
6 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 30.30 | 1:02.08 | 1:34.83 | 2:07.77 | |||
7 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | Esbjerg Svømmeklub | 30.06 | 1:01.79 | 1:33.70 | 2:05.89 | |||
8 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.43 | 1:02.80 | 1:35.57 | 2:07.49 | |||
9 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 29.91 | 1:02.51 | 1:35.35 | 2:07.57 | |||
10 | Lise L. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 31.08 | 1:03.92 | 1:37.64 | 2:11.07 | |||
11 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 30.38 | 1:03.24 | 1:37.36 | 2:11.13 | |||
12 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.83 | 1:06.58 | 1:40.91 | 2:15.44 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:58 |
Resultat Løb 16 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.75 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 27.29 | 56.45 | 1:24.91 | 1:52.48 | |||
2 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 26.12 | 54.46 | 1:54.00 | 1:54.00 | |||
3 | Anders Møller | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 26.78 | 56.53 | 1:25.44 | 1:54.19 | |||
4 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 27.77 | 56.80 | 1:26.02 | 1:54.29 | |||
5 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 28.20 | 57.73 | 1:27.37 | 1:55.94 | |||
6 | Martin Terp Olesen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 28.09 | 57.12 | 1:26.66 | 1:56.03 | Deltager ikke i finalen | ||
7 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 27.55 | 57.10 | 1:27.03 | 1:56.46 | Deltager ikke i finalen | ||
8 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 28.36 | 58.91 | 1:29.05 | 1:57.52 | |||
9 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 26.97 | 55.82 | 1:26.01 | 1:57.55 | |||
10 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 27.54 | 57.16 | 1:27.41 | 1:57.73 | |||
11 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 27.81 | 58.09 | 1:28.09 | 1:57.77 | |||
12 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 27.58 | 57.52 | 1:27.78 | 1:57.93 | Deltager ikke i finalen | ||
13 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.26 | 58.61 | 1:28.59 | 1:58.06 | |||
14 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 28.20 | 58.38 | 1:28.22 | 1:58.24 | |||
15 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 28.23 | 58.63 | 1:28.81 | 1:58.58 | |||
16 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 27.43 | 57.55 | 1:28.02 | 1:58.66 | |||
17 | Magnus Yde | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 27.95 | 58.30 | 1:28.41 | 1:59.17 | |||
18 | Martin Sander Pedersen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 27.79 | 57.18 | 1:27.70 | 1:59.31 | |||
19 | Michael R. Olesen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 58.33 | 1:30.45 | 1:59.92 | 1:59.92 | |||
20 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 28.61 | 58.87 | 1:29.48 | 1:59.94 | |||
21 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 27.65 | 57.83 | 1:29.04 | 2:00.86 | Deltager ikke i finalen | ||
22 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 28.06 | 58.81 | 1:30.05 | 2:01.02 | |||
23 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 28.05 | 58.85 | 1:30.29 | 2:01.15 | |||
24 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 28.46 | 58.89 | 1:29.76 | 2:01.48 | |||
25 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 28.46 | 59.91 | 1:30.53 | 2:01.57 | |||
26 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 27.71 | 58.91 | 1:30.40 | 2:01.64 | |||
27 | Jens Bach | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 27.70 | 58.59 | 1:30.76 | 2:02.11 | |||
27 | Lars Schmidt | 1987 | Holstebro Svømme Club | 28.86 | 59.96 | 1:31.26 | 2:02.11 | |||
29 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 28.91 | 59.85 | 1:31.13 | 2:02.27 | |||
30 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 28.51 | 59.82 | 1:31.48 | 2:02.75 | |||
31 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 28.42 | 59.55 | 1:31.27 | 2:02.82 | |||
32 | Thomas Birkkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 27.81 | 58.23 | 1:30.48 | 2:02.85 | |||
33 | Anton Ruby Larsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.76 | 59.62 | 1:31.44 | 2:03.01 | |||
34 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 28.74 | 1:00.02 | 1:31.95 | 2:03.09 | |||
35 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 29.11 | 1:00.37 | 1:32.07 | 2:03.14 | |||
36 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.40 | 59.95 | 1:31.97 | 2:03.27 | |||
37 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.79 | 1:00.42 | 1:31.83 | 2:03.28 | |||
38 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 28.04 | 59.41 | 1:31.89 | 2:03.58 | |||
39 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 28.22 | 59.17 | 1:31.18 | 2:03.72 | |||
40 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 29.35 | 1:01.56 | 1:33.21 | 2:04.02 | |||
41 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 28.48 | 59.72 | 1:32.15 | 2:04.18 | |||
42 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 29.39 | 1:00.93 | 1:32.97 | 2:04.22 | |||
43 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 29.37 | 1:00.49 | 1:32.95 | 2:04.51 | |||
44 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 29.04 | 1:00.58 | 1:33.05 | 2:04.56 | |||
45 | Tobias Dahl Vind | 1994 | Kolding SK | 28.03 | 59.65 | 1:32.28 | 2:04.67 | |||
46 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 30.11 | 1:02.06 | 1:33.14 | 2:05.18 | |||
47 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 28.93 | 1:00.72 | 1:33.20 | 2:05.26 | |||
48 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 29.62 | 1:01.17 | 1:33.72 | 2:05.58 | |||
49 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 29.45 | 1:00.77 | 1:32.89 | 2:05.66 | |||
50 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 28.73 | 1:00.56 | 1:33.55 | 2:05.70 | |||
51 | Mikkel Knudsen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 28.71 | 1:00.58 | 1:33.31 | 2:05.92 | |||
52 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 29.45 | 1:01.83 | 1:33.71 | 2:06.12 | |||
53 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 29.44 | 1:01.57 | 1:34.37 | 2:06.41 | |||
54 | Alexander S. Halkjær | 1994 | Hobro Svømmeklub | 29.44 | 1:00.78 | 1:33.33 | 2:06.53 | |||
55 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 29.93 | 1:02.38 | 1:35.05 | 2:06.67 | |||
56 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 29.14 | 1:01.24 | 1:34.95 | 2:06.74 | |||
57 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 28.49 | 59.80 | 1:32.99 | 2:07.26 | |||
58 | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 30.01 | 1:01.97 | 1:34.94 | 2:07.28 | |||
59 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 29.44 | 1:01.98 | 1:34.82 | 2:07.79 | |||
60 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 29.25 | 1:01.60 | 1:34.95 | 2:08.02 | |||
61 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 29.52 | 1:01.85 | 1:35.02 | 2:08.06 | |||
62 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 30.13 | 1:02.88 | 1:36.07 | 2:08.40 | |||
63 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 30.78 | 1:04.95 | 1:37.32 | 2:08.41 | |||
64 | Henrik Kingo | 1991 | Odense Svømme Klub | 28.36 | 1:00.13 | 1:34.10 | 2:08.44 | |||
65 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.21 | 1:01.70 | 1:35.22 | 2:08.59 | |||
66 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 30.20 | 1:02.85 | 1:36.15 | 2:08.64 | |||
67 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 29.56 | 1:01.53 | 1:34.62 | 2:08.65 | |||
68 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 1:02.19 | 1:35.86 | 2:09.09 | 2:09.09 | |||
69 | Rasmus Larsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 30.13 | 1:02.79 | 1:36.01 | 2:09.31 | |||
70 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 29.71 | 1:02.75 | 1:37.02 | 2:09.69 | |||
71 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 30.08 | 1:02.72 | 1:36.18 | 2:09.72 | |||
72 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 31.09 | 1:03.70 | 1:36.92 | 2:09.82 | |||
73 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 30.62 | 1:03.92 | 1:37.93 | 2:09.95 | |||
74 | Mikkel Boisen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 29.72 | 1:03.06 | 1:37.21 | 2:10.06 | |||
75 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 30.29 | 1:03.13 | 1:36.70 | 2:10.13 | |||
76 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.65 | 1:02.77 | 1:36.85 | 2:10.39 | |||
77 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Bov IF | 30.00 | 1:04.08 | 1:38.18 | 2:10.56 | |||
78 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 30.56 | 1:03.84 | 1:38.16 | 2:11.56 | |||
79 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 30.61 | 1:03.81 | 1:38.05 | 2:11.69 | |||
80 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 30.24 | 1:03.62 | 1:38.49 | 2:12.02 | |||
81 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 29.74 | 1:02.43 | 1:37.65 | 2:12.68 | |||
82 | Jannik Skov | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 30.65 | 1:05.37 | 1:39.18 | 2:12.94 | |||
83 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 31.02 | 1:05.18 | 1:39.80 | 2:13.31 | |||
84 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 31.49 | 1:05.68 | 1:40.28 | 2:14.85 | |||
85 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 31.59 | 1:05.84 | 1:40.76 | 2:15.46 | |||
- | Anders Trab | 1995 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:27 |
Resultat Løb 16 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.75 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 26.97 | 55.68 | 1:24.07 | 1:50.68 | |||
2 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 27.23 | 56.10 | 1:24.95 | 1:53.22 | |||
3 | Anders Møller | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 27.36 | 57.11 | 1:26.20 | 1:54.29 | |||
4 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 27.90 | 57.15 | 1:26.58 | 1:55.39 | |||
5 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 28.28 | 58.10 | 1:28.03 | 1:57.35 | |||
6 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 28.22 | 59.59 | 1:31.16 | 2:02.63 | |||
7 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 27.32 | 58.03 | 1:27.46 | 1:56.80 | |||
8 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 27.82 | 57.55 | 1:27.89 | 1:57.45 | |||
9 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 27.28 | 57.28 | 1:27.70 | 1:57.62 | |||
10 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 27.69 | 57.35 | 1:27.84 | 1:58.00 | |||
11 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 28.72 | 58.82 | 1:29.55 | 1:58.62 | |||
12 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.62 | 58.43 | 1:28.69 | 1:59.18 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:07 |
Resultat Løb 17 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:04.21 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:09.32 2009-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 34.30 | 1:12.27 | |||||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 34.49 | 1:13.60 | |||||
3 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 34.63 | 1:14.13 | |||||
4 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 35.14 | 1:14.21 | |||||
5 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 35.56 | 1:14.22 | |||||
6 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 34.74 | 1:14.43 | |||||
7 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.87 | 1:14.48 | |||||
8 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 35.54 | 1:14.51 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.49 | 1:14.86 | |||||
10 | Matilde Schrøder | 1996 | Ringe Svømme Klub | 36.07 | 1:14.90 | |||||
11 | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.29 | 1:14.91 | |||||
12 | Simone H. Lauridsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 35.79 | 1:15.90 | |||||
13 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | Esbjerg Svømmeklub | 36.58 | 1:16.72 | |||||
14 | Anna C. Lange | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 36.90 | 1:16.99 | |||||
15 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.11 | 1:17.21 | |||||
16 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 36.98 | 1:17.58 | |||||
17 | Natasja Simonsen | 1995 | O.S.L.F. | 36.89 | 1:18.03 | |||||
18 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 37.14 | 1:18.56 | |||||
19 | Tine Christensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 37.69 | 1:18.86 | |||||
20 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 37.66 | 1:19.06 | |||||
21 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 37.34 | 1:19.24 | |||||
22 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.86 | 1:19.27 | |||||
23 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 38.36 | 1:19.65 | |||||
24 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.91 | 1:19.70 | |||||
25 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 37.74 | 1:20.77 | |||||
26 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 38.03 | 1:20.83 | |||||
27 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 39.18 | 1:22.33 | |||||
28 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 39.01 | 1:22.60 | |||||
29 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 39.49 | 1:22.84 | |||||
30 | Simone Friis | 1991 | IHF Svømning | 40.09 | 1:23.24 | |||||
31 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 40.02 | 1:23.75 | |||||
32 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 39.28 | 1:23.85 | |||||
33 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 40.15 | 1:23.87 | |||||
34 | Iben Nielsen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 40.41 | 1:24.31 | |||||
35 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 39.79 | 1:24.41 | |||||
36 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 39.96 | 1:24.88 | |||||
37 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 39.92 | 1:26.03 | |||||
- | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:30 |
Resultat Løb 17 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:04.21 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:09.32 2009-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 33.60 | 1:10.60 | |||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 35.07 | 1:13.46 | |||||
3 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 34.44 | 1:13.74 | |||||
4 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 35.44 | 1:14.32 | |||||
5 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 35.08 | 1:14.46 | |||||
6 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 34.49 | 1:15.08 | |||||
7 | Matilde Schrøder | 1996 | Ringe Svømme Klub | 35.56 | 1:14.54 | |||||
8 | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.61 | 1:14.72 | |||||
9 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.78 | 1:15.78 | |||||
10 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.20 | 1:15.82 | |||||
11 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | Esbjerg Svømmeklub | 36.70 | 1:16.76 | |||||
12 | Simone H. Lauridsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 36.12 | 1:16.89 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:15 |
Resultat Løb 18 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 58.78 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten KLarskov (1992) 1:00.48 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | Holstebro Svømme Club | 30.19 | 1:02.71 | |||||
2 | Joachim Mortensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.88 | 1:03.59 | |||||
3 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 30.91 | 1:05.20 | |||||
4 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 30.92 | 1:05.87 | |||||
5 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.79 | 1:06.90 | |||||
6 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.27 | 1:07.14 | |||||
7 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.43 | 1:07.73 | |||||
8 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 32.05 | 1:07.87 | |||||
9 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 32.11 | 1:08.33 | |||||
10 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 32.10 | 1:08.38 | |||||
11 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.91 | 1:08.45 | |||||
12 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.56 | 1:08.67 | |||||
13 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 31.96 | 1:08.85 | |||||
14 | Michael Petersen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 32.94 | 1:09.34 | |||||
15 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 32.65 | 1:09.47 | |||||
16 | Søren Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 32.93 | 1:10.26 | |||||
17 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 32.75 | 1:10.69 | |||||
18 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 33.45 | 1:10.92 | |||||
19 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 32.36 | 1:11.00 | |||||
20 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.12 | 1:11.07 | |||||
21 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 33.45 | 1:11.16 | |||||
22 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 34.93 | 1:13.62 | |||||
23 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 34.56 | 1:14.04 | |||||
24 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 35.04 | 1:14.18 | |||||
25 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 35.39 | 1:15.30 | |||||
26 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 35.92 | 1:16.83 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 18 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 58.78 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten KLarskov (1992) 1:00.48 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | Holstebro Svømme Club | 29.06 | 1:01.12 | |||||
2 | Joachim Mortensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.59 | 1:03.18 | |||||
3 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 31.27 | 1:05.82 | |||||
4 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.12 | 1:06.19 | |||||
5 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 31.21 | 1:06.23 | |||||
6 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.39 | 1:07.20 | |||||
7 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.18 | 1:08.11 | |||||
8 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 32.46 | 1:08.68 | |||||
9 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.72 | 1:08.90 | |||||
10 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 32.73 | 1:09.07 | |||||
- | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | 2 armt under vand | |||||
- | Sørin Martin Johannessen | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | db flybenspark | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Resultat Løb 19 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Esbjerg Svømmeklub | 30.39 | 1:04.20 | 1:41.72 | 2:18.98 | |||
2 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.64 | 1:07.98 | 1:44.38 | 2:21.17 | |||
3 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.54 | 1:07.63 | 1:44.97 | 2:22.83 | |||
4 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.40 | 1:10.28 | 1:47.37 | 2:24.72 | |||
5 | Isabella K. Sørensen | 1994 | Hobro Svømmeklub | 32.15 | 1:09.12 | 1:46.62 | 2:24.95 | |||
5 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 33.06 | 1:09.91 | 1:47.41 | 2:24.95 | Deltager ikke i finalen | ||
7 | Sidse Kehlet | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 32.87 | 1:09.31 | 1:46.36 | 2:25.28 | |||
8 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 33.21 | 1:09.99 | 1:47.80 | 2:25.96 | |||
9 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 32.52 | 1:10.03 | 1:48.34 | 2:27.25 | |||
10 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Esbjerg Svømmeklub | 32.72 | 1:08.05 | 1:45.83 | 2:27.26 | |||
11 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.46 | 1:11.71 | 1:51.23 | 2:32.02 | |||
12 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 33.95 | 1:11.71 | 1:52.24 | 2:34.13 | |||
13 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 34.25 | 1:13.06 | 1:54.08 | 2:35.05 | |||
14 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 36.25 | 1:17.11 | 2:00.47 | 2:41.72 | |||
15 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 36.01 | 1:17.43 | 2:00.03 | 2:43.19 | |||
16 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 39.45 | 1:24.10 | 2:08.62 | 2:54.35 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:11 |
Resultat Løb 19 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler, Senior |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Esbjerg Svømmeklub | 30.47 | 1:04.34 | 1:39.44 | 2:15.00 | |||
2 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.33 | 1:07.31 | 1:43.39 | 2:19.82 | |||
3 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.01 | 1:10.05 | 1:47.13 | 2:24.42 | |||
4 | Isabella K. Sørensen | 1994 | Hobro Svømmeklub | 31.75 | 1:07.65 | 1:45.39 | 2:24.63 | |||
5 | Sidse Kehlet | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 33.16 | 1:10.38 | 1:47.40 | 2:25.41 | |||
6 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.43 | 1:09.41 | 1:48.34 | 2:27.47 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:34 |
Resultat Løb 20 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christense (1988) 1:55.77 2009-04-22 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 27.87 | 59.82 | 1:32.81 | 2:02.28 | |||
2 | Karsten Schütt | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 29.14 | 1:01.89 | 1:34.57 | 2:07.45 | |||
3 | Martin Terp Olesen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 29.83 | 1:03.44 | 1:35.98 | 2:08.61 | |||
4 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 31.33 | 1:05.41 | 1:37.25 | 2:08.68 | |||
5 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 29.99 | 1:03.06 | 2:11.43 | Deltager ikke i finalen | |||
6 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 30.43 | 1:04.93 | 2:11.87 | ||||
7 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 29.69 | 1:04.37 | 1:39.10 | 2:13.77 | |||
8 | Marcus Thøgersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 29.76 | 1:04.37 | 2:14.13 | ||||
9 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 30.79 | 1:04.75 | 1:39.39 | 2:15.22 | |||
10 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 30.57 | 1:05.66 | 1:41.10 | 2:15.86 | |||
11 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 30.67 | 1:05.78 | 1:41.01 | 2:16.30 | |||
12 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.55 | 1:03.59 | 2:16.63 | ||||
13 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 30.07 | 1:05.08 | 1:41.70 | 2:18.43 | |||
14 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 31.38 | 1:06.92 | 1:42.89 | 2:19.01 | |||
15 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 31.93 | 1:07.32 | 2:19.21 | ||||
16 | Thomas Birkkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 31.42 | 1:06.24 | 2:19.97 | ||||
17 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 32.06 | 1:07.80 | 1:44.09 | 2:20.74 | |||
18 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.34 | 1:07.97 | 1:44.46 | 2:21.84 | |||
19 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 29.90 | 1:05.12 | 1:42.15 | 2:22.53 | |||
20 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 34.49 | 1:13.12 | 1:51.62 | 2:30.70 | |||
21 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 32.72 | 1:11.19 | 1:51.06 | 2:32.30 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:31 |
Resultat Løb 20 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christense (1988) 1:55.77 2009-04-22 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 25.99 | 55.49 | 1:25.25 | 1:55.94 | |||
2 | Martin Terp Olesen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 27.81 | 59.29 | 1:31.42 | 2:03.86 | |||
3 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.29 | 1:00.73 | 1:33.56 | 2:06.11 | |||
4 | Karsten Schütt | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 28.20 | 1:00.68 | 1:34.95 | 2:09.35 | |||
5 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 30.02 | 1:03.70 | 1:38.42 | 2:14.39 | |||
6 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 30.46 | 1:05.69 | 1:41.56 | 2:18.47 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 21 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-08 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 30.85 | 1:03.49 | |||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.08 | 1:04.26 | |||||
3 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.44 | 1:05.34 | |||||
4 | Isabella K. Sørensen | 1994 | Hobro Svømmeklub | 31.79 | 1:05.62 | |||||
5 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 32.52 | 1:06.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 32.41 | 1:06.64 | |||||
7 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 32.46 | 1:07.32 | |||||
8 | Matilde Schrøder | 1996 | Ringe Svømme Klub | 32.72 | 1:07.45 | |||||
9 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 33.06 | 1:07.55 | |||||
10 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 32.96 | 1:07.69 | |||||
11 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 33.55 | 1:08.54 | |||||
12 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 33.36 | 1:08.70 | |||||
13 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 32.98 | 1:09.37 | |||||
14 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 33.54 | 1:09.49 | |||||
15 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 33.91 | 1:09.52 | |||||
16 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 33.50 | 1:09.98 | |||||
17 | Rikke Glinvad | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 33.72 | 1:10.15 | |||||
18 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.30 | 1:10.16 | Deltager ikke i finalen | ||||
19 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 34.37 | 1:10.71 | |||||
20 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 34.84 | 1:11.35 | |||||
21 | Laura B. Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 34.49 | 1:11.37 | |||||
22 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.81 | 1:11.40 | |||||
23 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 35.28 | 1:11.49 | |||||
24 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 35.22 | 1:12.09 | |||||
25 | Tatjana Hansen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 34.11 | 1:12.17 | |||||
26 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 34.75 | 1:12.55 | |||||
27 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 35.35 | 1:12.89 | |||||
28 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 35.57 | 1:13.42 | |||||
29 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 36.18 | 1:14.94 | |||||
- | Maria Nielsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
- | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:32 |
Resultat Løb 21 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-08 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 30.87 | 1:03.36 | |||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.98 | 1:03.60 | |||||
3 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.89 | 1:05.57 | |||||
4 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 32.20 | 1:06.24 | |||||
5 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 33.07 | 1:07.61 | |||||
6 | Isabella K. Sørensen | 1994 | Hobro Svømmeklub | 31.87 | 1:07.78 | |||||
7 | Matilde Schrøder | 1996 | Ringe Svømme Klub | 32.94 | 1:08.05 | |||||
8 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 33.47 | 1:08.34 | |||||
9 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 33.49 | 1:08.36 | |||||
10 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 33.41 | 1:08.37 | |||||
11 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 33.33 | 1:08.65 | |||||
12 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 32.83 | 1:08.84 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |
Resultat Løb 22 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.76 2011-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Knoblauch | 1993 | Odense Svømme Klub | 27.24 | 57.09 | |||||
2 | Anders Møller | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 27.93 | 57.25 | |||||
3 | Chris Christensen | 1988 | Holstebro Svømme Club | 29.59 | 58.00 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 28.95 | 58.56 | |||||
5 | Michael R. Olesen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.78 | 59.42 | |||||
6 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.49 | 59.97 | |||||
7 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 29.33 | 1:00.04 | |||||
8 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 29.59 | 1:00.12 | |||||
9 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.00 | 1:01.05 | |||||
10 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 30.24 | 1:01.19 | |||||
10 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 30.17 | 1:01.19 | Deltager ikke i finalen | ||||
12 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 30.27 | 1:01.74 | |||||
13 | Peter Lund Hansen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 29.91 | 1:02.27 | |||||
14 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 30.27 | 1:02.29 | Deltager ikke i finalen | ||||
15 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 31.02 | 1:03.12 | |||||
16 | Martin Sander Pedersen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 30.54 | 1:03.98 | |||||
17 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 31.51 | 1:04.50 | |||||
18 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 31.85 | 1:04.56 | |||||
19 | Jens Bach | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 32.52 | 1:04.73 | |||||
20 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.58 | 1:05.55 | |||||
21 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 32.67 | 1:06.28 | |||||
22 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 32.05 | 1:06.32 | |||||
23 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 33.47 | 1:08.53 | |||||
24 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Bov IF | 34.70 | 1:12.65 | |||||
- | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | DSQ | ej forts. bevæg v 25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:13 |
Resultat Løb 22 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.76 2011-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Møller | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 27.66 | 56.45 | |||||
2 | Mads Knoblauch | 1993 | Odense Svømme Klub | 27.77 | 57.15 | |||||
3 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 28.97 | 59.11 | |||||
4 | Michael R. Olesen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.80 | 1:01.55 | |||||
5 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 31.02 | 1:05.15 | |||||
6 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.60 | 1:00.85 | |||||
7 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 29.89 | 1:01.25 | |||||
8 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 29.95 | 1:01.49 | |||||
9 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 29.96 | 1:01.52 | |||||
10 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 29.84 | 1:01.80 | |||||
11 | Peter Lund Hansen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 29.85 | 1:01.97 | |||||
- | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | bryder eft 15 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:58 |
Resultat Løb 23 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 23, 100m Medley Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 59.53 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Juel | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 30.10 | 1:05.93 | |||||
2 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 30.14 | 1:06.16 | |||||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 31.45 | 1:06.17 | |||||
4 | Julie Levisen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 31.01 | 1:06.23 | |||||
5 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 29.75 | 1:06.65 | |||||
6 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 32.35 | 1:07.24 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 32.33 | 1:07.34 | |||||
8 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.52 | 1:07.42 | |||||
9 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 32.33 | 1:07.46 | |||||
10 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Delta Svøm | 31.19 | 1:08.70 | |||||
11 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.49 | 1:08.74 | |||||
12 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.08 | 1:08.77 | |||||
13 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 32.34 | 1:08.78 | |||||
14 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 32.72 | 1:08.85 | Deltager ikke i finalen | ||||
15 | Sidse Kehlet | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 32.13 | 1:08.91 | |||||
16 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 32.32 | 1:09.21 | |||||
17 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.82 | 1:09.44 | |||||
18 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.14 | 1:09.68 | |||||
19 | Matilde Schrøder | 1996 | Ringe Svømme Klub | 32.79 | 1:09.91 | |||||
20 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.27 | 1:10.01 | |||||
21 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 32.98 | 1:10.29 | Deltager ikke i finalen | ||||
22 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.52 | 1:10.37 | |||||
23 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 32.64 | 1:10.55 | |||||
24 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.03 | 1:10.58 | |||||
25 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 33.76 | 1:10.71 | |||||
26 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 33.58 | 1:10.72 | |||||
27 | Camilla Rasmussen | 1991 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.91 | 1:10.75 | |||||
28 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 33.07 | 1:10.99 | |||||
29 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.94 | 1:11.31 | |||||
30 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 33.99 | 1:11.40 | |||||
31 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.65 | 1:11.42 | |||||
32 | Anna C. Lange | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 35.28 | 1:11.60 | |||||
33 | Simone H. Lauridsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 35.17 | 1:11.81 | |||||
34 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | Esbjerg Svømmeklub | 35.74 | 1:11.84 | |||||
35 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 32.30 | 1:11.85 | |||||
36 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 34.66 | 1:11.91 | |||||
37 | Laura Cebula | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 33.99 | 1:11.97 | |||||
38 | Kathrine Gohr | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.63 | 1:12.06 | |||||
39 | Lise L. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 34.02 | 1:12.15 | |||||
40 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 32.31 | 1:12.20 | |||||
41 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 34.64 | 1:12.53 | |||||
42 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 34.44 | 1:12.60 | |||||
43 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 33.60 | 1:12.92 | |||||
44 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 34.78 | 1:13.00 | |||||
45 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 33.10 | 1:13.06 | |||||
46 | Tatjana Hansen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 33.82 | 1:13.17 | |||||
47 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 33.35 | 1:13.26 | |||||
48 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 33.37 | 1:13.30 | |||||
49 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 33.90 | 1:13.68 | |||||
50 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 34.80 | 1:14.12 | |||||
51 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 33.96 | 1:14.23 | |||||
52 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 35.58 | 1:14.34 | |||||
53 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 34.57 | 1:14.38 | |||||
54 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.64 | 1:14.41 | |||||
55 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 35.56 | 1:14.52 | |||||
56 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 34.11 | 1:14.67 | |||||
57 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 35.28 | 1:14.70 | |||||
58 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 34.08 | 1:14.72 | |||||
59 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 34.21 | 1:14.89 | |||||
60 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 36.92 | 1:15.95 | |||||
61 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 35.72 | 1:16.34 | |||||
62 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Randers GF Neptun | 34.42 | 1:16.81 | |||||
63 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 37.44 | 1:17.11 | |||||
64 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 34.34 | 1:17.82 | |||||
65 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 38.15 | 1:20.33 | |||||
- | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | kom ov i ba 3 i ryg | |||||
- | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | DSQ | rygsv ej afsl på ryg | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:06 |
Resultat Løb 23 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 59.53 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Juel | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 29.60 | 1:04.67 | |||||
2 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 30.67 | 1:05.01 | |||||
3 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 30.30 | 1:06.00 | |||||
4 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 32.13 | 1:06.37 | |||||
5 | Julie Levisen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 31.09 | 1:06.52 | |||||
6 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 30.28 | 1:09.42 | |||||
7 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.24 | 1:07.89 | |||||
8 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 32.48 | 1:08.16 | |||||
9 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Delta Svøm | 31.50 | 1:09.26 | |||||
10 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 32.44 | 1:09.32 | |||||
11 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.68 | 1:09.37 | |||||
12 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.72 | 1:10.17 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:05 |
Resultat Løb 24 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 24, 100m Medley Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 53.66 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 26.54 | 58.40 | |||||
2 | Mads Knoblauch | 1993 | Odense Svømme Klub | 26.73 | 58.83 | Deltager ikke i finalen | ||||
3 | Chris Christensen | 1988 | Holstebro Svømme Club | 27.61 | 58.85 | |||||
4 | Karsten Schütt | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 27.75 | 59.29 | |||||
5 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.66 | 59.94 | |||||
6 | Martin Terp Olesen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 27.65 | 1:00.06 | |||||
7 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 28.16 | 1:00.42 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Joachim Mortensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.52 | 1:00.52 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 29.40 | 1:00.63 | |||||
10 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 27.71 | 1:00.72 | Deltager ikke i finalen | ||||
11 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 28.58 | 1:01.48 | |||||
12 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 28.61 | 1:01.54 | Deltager ikke i finalen | ||||
13 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 29.67 | 1:01.70 | |||||
14 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 28.96 | 1:01.83 | |||||
15 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 28.54 | 1:01.93 | |||||
16 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | Esbjerg Svømmeklub | 27.91 | 1:02.38 | |||||
17 | Magnus Yde | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 28.93 | 1:02.57 | |||||
18 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 28.82 | 1:02.67 | |||||
19 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 29.51 | 1:02.70 | |||||
20 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 29.51 | 1:02.76 | |||||
21 | Marcus Thøgersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 28.30 | 1:02.77 | |||||
22 | Juan José Venegas | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 28.41 | 1:03.05 | |||||
23 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.57 | 1:03.17 | |||||
24 | Søren Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 29.46 | 1:03.41 | |||||
25 | Martin Sander Pedersen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 29.37 | 1:03.42 | |||||
26 | Peter Lund Hansen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 29.83 | 1:03.47 | |||||
27 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | Esbjerg Svømmeklub | 29.18 | 1:03.50 | |||||
28 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 29.99 | 1:03.65 | |||||
29 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.16 | 1:03.67 | |||||
30 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 30.43 | 1:03.76 | |||||
31 | Thomas Birkkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 29.44 | 1:03.89 | |||||
32 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.82 | 1:04.08 | |||||
33 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 29.48 | 1:04.13 | |||||
34 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.29 | 1:04.70 | |||||
35 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 31.96 | 1:04.73 | |||||
36 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 30.10 | 1:04.74 | |||||
37 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 29.53 | 1:04.89 | |||||
38 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 30.39 | 1:05.06 | |||||
39 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.18 | 1:05.45 | |||||
40 | Michael R. Olesen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.27 | 1:05.63 | |||||
41 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 30.66 | 1:05.74 | |||||
42 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 31.45 | 1:08.61 | |||||
43 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 33.07 | 1:08.64 | |||||
44 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 32.23 | 1:09.19 | |||||
- | Anders Møller | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | bryd va ef 15m i ryg | |||||
- | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | arm ej over van 25m | |||||
- | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | afslu ej på ryg v 50 | |||||
- | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend. v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:51 |
Resultat Løb 24 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 53.66 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | Holstebro Svømme Club | 26.41 | 56.70 | |||||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 26.21 | 56.86 | |||||
3 | Martin Terp Olesen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 27.97 | 58.17 | |||||
4 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 27.88 | 59.41 | |||||
5 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 29.32 | 59.96 | |||||
6 | Karsten Schütt | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 27.87 | 1:00.01 | |||||
7 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 28.39 | 1:00.74 | |||||
8 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 28.68 | 1:01.73 | |||||
9 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 29.84 | 1:02.14 | |||||
10 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 29.28 | 1:02.32 | |||||
11 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | Esbjerg Svømmeklub | 28.85 | 1:02.60 | |||||
12 | Magnus Yde | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 29.44 | 1:03.47 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:12 |
Resultat Løb 25 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 25, 1500m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:28.65 2009-11-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:22.82 2004-03-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:08.08 | 2:21.09 | 3:33.80 | 4:46.35 | 17:54.29 | ||
5:58.00 | 7:10.13 | 8:21.95 | 9:33.33 | |||||||
10:44.65 | 11:56.51 | 13:08.15 | 14:20.18 | |||||||
15:32.25 | 16:43.88 | |||||||||
2 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.01 | 2:27.22 | 3:45.29 | 5:03.43 | 19:28.32 | ||
6:22.01 | 7:40.39 | 8:59.17 | 10:18.43 | |||||||
11:37.19 | 12:56.24 | 14:15.16 | 15:33.45 | |||||||
16:51.90 | 18:11.22 | |||||||||
3 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:16.43 | 2:38.03 | 3:59.86 | 5:22.03 | 20:27.85 | ||
7:26.15 | 8:49.49 | 10:12.48 | 11:36.38 | |||||||
12:58.98 | 14:21.60 | 15:44.32 | 17:07.43 | |||||||
18:29.25 | 19:49.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:39 |
Resultat Løb 25 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 25, 1500m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:28.65 2009-11-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:22.82 2004-03-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | Esbjerg Svømmeklub | 1:05.26 | 2:13.99 | 3:22.24 | 4:29.31 | 16:57.49 | ||
5:36.89 | 6:43.78 | 7:51.36 | 8:59.37 | |||||||
10:07.44 | 11:15.85 | 12:23.56 | 13:31.98 | |||||||
14:40.99 | 15:49.89 | |||||||||
2 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:05.45 | 2:14.07 | 3:22.31 | 4:29.99 | 17:01.34 | ||
5:37.62 | 6:45.69 | 7:54.28 | 9:02.83 | |||||||
10:11.65 | 11:20.39 | 12:29.23 | 13:38.00 | |||||||
14:46.37 | 15:54.84 | |||||||||
3 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:06.48 | 2:17.23 | 3:28.05 | 4:38.05 | 17:26.01 | ||
5:48.47 | 6:58.83 | 8:09.15 | 9:19.26 | |||||||
10:29.03 | 11:39.22 | 12:49.20 | 13:58.87 | |||||||
15:08.14 | 16:17.62 | |||||||||
4 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:07.62 | 2:18.32 | 3:29.05 | 4:39.74 | 17:35.73 | ||
5:50.28 | 7:00.66 | 8:11.06 | 9:22.18 | |||||||
10:33.16 | 11:43.42 | 12:54.10 | 14:04.49 | |||||||
15:15.00 | 16:25.90 | |||||||||
5 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:08.08 | 2:21.09 | 3:33.80 | 4:46.35 | 17:54.29 | ||
5:58.00 | 7:10.13 | 8:21.95 | 9:33.33 | |||||||
10:44.65 | 11:56.51 | 13:08.15 | 14:20.18 | |||||||
15:32.25 | 16:43.88 | |||||||||
6 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:08.62 | 2:21.61 | 3:36.20 | 4:50.96 | 18:43.43 | ||
6:06.15 | 7:21.61 | 8:37.18 | 9:52.55 | |||||||
11:07.99 | 12:23.73 | 13:40.10 | 14:57.02 | |||||||
16:13.50 | 17:29.36 | |||||||||
7 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:09.17 | 2:22.83 | 3:37.57 | 4:52.57 | 18:47.21 | ||
6:08.84 | 7:24.74 | 8:40.10 | 9:55.89 | |||||||
11:11.52 | 12:27.87 | 13:44.60 | 15:01.84 | |||||||
16:18.00 | 17:33.25 | |||||||||
8 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.01 | 2:27.22 | 3:45.29 | 5:03.43 | 19:28.32 | ||
6:22.01 | 7:40.39 | 8:59.17 | 10:18.43 | |||||||
11:37.19 | 12:56.24 | 14:15.16 | 15:33.45 | |||||||
16:51.90 | 18:11.22 | |||||||||
9 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:16.43 | 2:38.03 | 3:59.86 | 5:22.03 | 20:27.85 | ||
7:26.15 | 8:49.49 | 10:12.48 | 11:36.38 | |||||||
12:58.98 | 14:21.60 | 15:44.32 | 17:07.43 | |||||||
18:29.25 | 19:49.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:36 |
Resultat Løb 26 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 26, 800m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:39.45 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:01.08 | 2:05.99 | 3:10.78 | 4:15.31 | 8:35.13 | ||
5:20.19 | 6:25.29 | 7:30.80 | ||||||||
2 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 1:01.38 | 2:08.03 | 3:14.99 | 4:21.95 | 8:45.83 | ||
5:28.83 | 6:35.92 | 7:42.64 | ||||||||
3 | Casper G. Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:03.76 | 2:09.09 | 3:15.18 | 4:22.00 | 8:46.41 | ||
5:29.01 | 6:36.11 | 7:42.68 | ||||||||
4 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 1:02.46 | 2:08.51 | 3:15.62 | 4:22.42 | 8:47.47 | ||
5:29.46 | 6:36.85 | 7:42.88 | ||||||||
5 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:02.53 | 2:08.57 | 3:15.20 | 4:21.85 | 8:47.60 | ||
5:28.67 | 6:35.07 | 7:41.85 | ||||||||
6 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:02.80 | 2:08.91 | 3:15.44 | 4:22.61 | 8:47.64 | ||
5:29.90 | 6:36.50 | 7:42.98 | ||||||||
7 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.81 | 2:10.37 | 3:17.07 | 4:24.47 | 8:53.61 | ||
5:31.74 | 6:39.53 | 7:47.36 | ||||||||
8 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:03.61 | 2:10.50 | 3:17.25 | 4:24.44 | 8:56.42 | ||
5:32.14 | 6:40.48 | 7:49.00 | ||||||||
9 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 1:04.53 | 2:12.04 | 3:20.05 | 4:28.45 | 9:02.03 | ||
5:37.25 | 6:46.36 | 7:54.78 | ||||||||
10 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:03.62 | 2:11.93 | 3:20.39 | 4:29.34 | 9:02.06 | ||
5:38.27 | 6:47.22 | 7:55.75 | ||||||||
11 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:04.90 | 2:12.66 | 3:20.80 | 4:29.66 | 9:02.44 | ||
5:36.18 | 6:44.87 | 7:54.14 | ||||||||
12 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 1:03.86 | 2:11.49 | 3:20.34 | 4:29.75 | 9:02.51 | ||
5:39.42 | 6:48.23 | 7:56.86 | ||||||||
13 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:04.94 | 2:13.79 | 3:23.04 | 4:32.16 | 9:02.75 | ||
5:40.64 | 6:48.54 | 7:56.47 | ||||||||
14 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.18 | 2:08.73 | 3:16.13 | 4:24.24 | 9:03.11 | ||
5:33.80 | 6:43.91 | 7:54.01 | ||||||||
15 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:03.61 | 2:11.15 | 3:19.42 | 4:28.25 | 9:03.49 | ||
5:37.54 | 6:46.32 | 7:55.59 | ||||||||
16 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 1:05.11 | 2:13.98 | 3:22.79 | 4:32.06 | 9:06.34 | ||
5:40.79 | 6:49.91 | 7:59.19 | ||||||||
17 | Rasmus Larsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 1:04.61 | 2:13.30 | 3:22.61 | 4:32.11 | 9:08.01 | ||
5:41.29 | 6:50.42 | 8:00.27 | ||||||||
18 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.10 | 2:18.89 | 3:30.04 | 4:40.59 | 9:16.28 | ||
5:51.25 | 7:00.93 | 8:09.95 | ||||||||
19 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 1:07.06 | 2:18.08 | 3:28.98 | 4:38.70 | 9:18.03 | ||
5:48.92 | 6:58.70 | 8:09.07 | ||||||||
20 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.96 | 2:18.09 | 3:28.44 | 4:38.40 | 9:21.11 | ||
5:50.36 | 7:01.42 | 8:11.74 | ||||||||
21 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:08.21 | 2:19.65 | 3:31.55 | 4:42.60 | 9:25.71 | ||
5:53.19 | 7:04.58 | 8:15.19 | ||||||||
22 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:07.06 | 2:19.35 | 3:31.59 | 4:44.17 | 9:31.52 | ||
5:56.46 | 7:08.69 | 8:20.31 | ||||||||
23 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:04.03 | 2:13.09 | 3:23.19 | 4:35.22 | 9:32.68 | ||
5:48.91 | 7:03.81 | 8:19.05 | ||||||||
24 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:08.28 | 2:21.38 | 3:35.54 | 4:49.96 | 9:43.60 | ||
6:03.93 | 7:18.06 | 8:31.51 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:36 |
Resultat Løb 26 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 26, 800m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:39.45 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 59.18 | 2:02.93 | 3:06.21 | 4:09.39 | 8:18.48 | ||
5:12.57 | 6:15.86 | 7:18.98 | ||||||||
2 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:00.77 | 2:03.93 | 3:07.90 | 4:10.99 | 8:22.57 | ||
5:14.09 | 6:18.05 | 7:21.42 | ||||||||
3 | Martin Sander Pedersen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 1:01.73 | 2:07.28 | 3:12.51 | 4:17.78 | 8:32.60 | ||
5:23.10 | 6:27.40 | 7:30.13 | ||||||||
4 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:01.08 | 2:05.99 | 3:10.78 | 4:15.31 | 8:35.13 | ||
5:20.19 | 6:25.29 | 7:30.80 | ||||||||
5 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 1:00.85 | 2:05.07 | 3:09.86 | 4:15.13 | 8:36.95 | ||
5:20.33 | 6:26.40 | 7:32.46 | ||||||||
6 | Mikkel Knudsen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 1:01.24 | 2:06.05 | 3:10.85 | 4:16.15 | 8:38.08 | ||
5:21.51 | 6:27.38 | 7:33.21 | ||||||||
7 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:03.91 | 2:11.38 | 3:18.44 | 4:25.54 | 8:45.62 | ||
5:31.53 | 6:37.59 | 7:42.40 | ||||||||
8 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 1:01.38 | 2:08.03 | 3:14.99 | 4:21.95 | 8:45.83 | ||
5:28.83 | 6:35.92 | 7:42.64 | ||||||||
9 | Casper G. Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:03.76 | 2:09.09 | 3:15.18 | 4:22.00 | 8:46.41 | ||
5:29.01 | 6:36.11 | 7:42.68 | ||||||||
10 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 1:02.46 | 2:08.51 | 3:15.62 | 4:22.42 | 8:47.47 | ||
5:29.46 | 6:36.85 | 7:42.88 | ||||||||
11 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:02.53 | 2:08.57 | 3:15.20 | 4:21.85 | 8:47.60 | ||
5:28.67 | 6:35.07 | 7:41.85 | ||||||||
12 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:02.80 | 2:08.91 | 3:15.44 | 4:22.61 | 8:47.64 | ||
5:29.90 | 6:36.50 | 7:42.98 | ||||||||
13 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.81 | 2:10.37 | 3:17.07 | 4:24.47 | 8:53.61 | ||
5:31.74 | 6:39.53 | 7:47.36 | ||||||||
14 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:03.61 | 2:10.50 | 3:17.25 | 4:24.44 | 8:56.42 | ||
5:32.14 | 6:40.48 | 7:49.00 | ||||||||
15 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 1:04.53 | 2:12.04 | 3:20.05 | 4:28.45 | 9:02.03 | ||
5:37.25 | 6:46.36 | 7:54.78 | ||||||||
16 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:03.62 | 2:11.93 | 3:20.39 | 4:29.34 | 9:02.06 | ||
5:38.27 | 6:47.22 | 7:55.75 | ||||||||
17 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:04.90 | 2:12.66 | 3:20.80 | 4:29.66 | 9:02.44 | ||
5:36.18 | 6:44.87 | 7:54.14 | ||||||||
18 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 1:03.86 | 2:11.49 | 3:20.34 | 4:29.75 | 9:02.51 | ||
5:39.42 | 6:48.23 | 7:56.86 | ||||||||
19 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:04.94 | 2:13.79 | 3:23.04 | 4:32.16 | 9:02.75 | ||
5:40.64 | 6:48.54 | 7:56.47 | ||||||||
20 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.18 | 2:08.73 | 3:16.13 | 4:24.24 | 9:03.11 | ||
5:33.80 | 6:43.91 | 7:54.01 | ||||||||
21 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:03.61 | 2:11.15 | 3:19.42 | 4:28.25 | 9:03.49 | ||
5:37.54 | 6:46.32 | 7:55.59 | ||||||||
22 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 1:05.11 | 2:13.98 | 3:22.79 | 4:32.06 | 9:06.34 | ||
5:40.79 | 6:49.91 | 7:59.19 | ||||||||
23 | Rasmus Larsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 1:04.61 | 2:13.30 | 3:22.61 | 4:32.11 | 9:08.01 | ||
5:41.29 | 6:50.42 | 8:00.27 | ||||||||
24 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.10 | 2:18.89 | 3:30.04 | 4:40.59 | 9:16.28 | ||
5:51.25 | 7:00.93 | 8:09.95 | ||||||||
25 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 1:07.06 | 2:18.08 | 3:28.98 | 4:38.70 | 9:18.03 | ||
5:48.92 | 6:58.70 | 8:09.07 | ||||||||
26 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.96 | 2:18.09 | 3:28.44 | 4:38.40 | 9:21.11 | ||
5:50.36 | 7:01.42 | 8:11.74 | ||||||||
27 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:08.21 | 2:19.65 | 3:31.55 | 4:42.60 | 9:25.71 | ||
5:53.19 | 7:04.58 | 8:15.19 | ||||||||
28 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:07.06 | 2:19.35 | 3:31.59 | 4:44.17 | 9:31.52 | ||
5:56.46 | 7:08.69 | 8:20.31 | ||||||||
29 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:04.03 | 2:13.09 | 3:23.19 | 4:35.22 | 9:32.68 | ||
5:48.91 | 7:03.81 | 8:19.05 | ||||||||
30 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:08.28 | 2:21.38 | 3:35.54 | 4:49.96 | 9:43.60 | ||
6:03.93 | 7:18.06 | 8:31.51 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:49 |
Resultat Løb 27 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 27, 4X50m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: KVIK Kastrup (1900) 1:51.29 2009-10-24 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 1:56.75 2010-12-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aalborg Damer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 1:55.31 | ||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 29.80 | 29.80 | |||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 32.27 | 1:02.07 | |||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 28.41 | 1:30.48 | |||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 24.83 | 1:55.31 | |||||||
2 | Esbjerg Svømmeklub 1 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 1:56.52 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 29.98 | 29.98 | |||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 33.37 | 1:03.35 | |||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 27.14 | 1:30.49 | |||||||
Pernille Juel | 1994 | 26.03 | 1:56.52 | |||||||
3 | Silkeborg Damer 1 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 2:00.03 | ||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 30.71 | 30.71 | |||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 33.57 | 1:04.28 | |||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 28.78 | 1:33.06 | |||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 26.97 | 2:00.03 | |||||||
4 | Esbjerg Svømmeklub 2 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:04.09 | ||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 31.36 | 31.36 | |||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 35.82 | 1:07.18 | |||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 28.84 | 1:36.02 | |||||||
Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 28.07 | 2:04.09 | |||||||
5 | Aalborg Damer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:04.60 | ||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 34.15 | 34.15 | |||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 33.83 | 1:07.98 | |||||||
Kristina K Hedegaard | 1995 | 28.87 | 1:36.85 | |||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 27.75 | 2:04.60 | |||||||
6 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:05.70 | ||||||
Camilla Svane | 1995 | 32.98 | 32.98 | |||||||
Johanne Kølbæk | 1996 | 34.83 | 1:07.81 | |||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 30.88 | 1:38.69 | |||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 27.01 | 2:05.70 | |||||||
7 | Horsens Piger 1 | 1996 | Horsens Svømmeklub | 2:07.24 | ||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 34.61 | 34.61 | |||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 34.54 | 1:09.15 | |||||||
Amalie Østrup | 1997 | 29.53 | 1:38.68 | |||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 28.56 | 2:07.24 | |||||||
8 | Sto Damer 1 | 0 | Swim Team Odense | 2:08.17 | ||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 33.43 | 33.43 | |||||||
Anna Wermuth | 1996 | 34.51 | 1:07.94 | |||||||
Andrea Broe | 1997 | 31.52 | 1:39.46 | |||||||
Camilla Rask | 1999 | 28.71 | 2:08.17 | |||||||
9 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:08.51 | ||||||
Emma Sørensen | 1997 | 33.32 | 33.32 | |||||||
Julie D. Hald | 1996 | 34.42 | 1:07.74 | |||||||
Laura Cebula | 1997 | 31.48 | 1:39.22 | |||||||
Iben Rohde | 1994 | 29.29 | 2:08.51 | |||||||
10 | Nyborg Piger | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 2:08.64 | ||||||
Asvatha P. Veerasingham | 1993 | 31.39 | 31.39 | |||||||
Silke Meyer | 1998 | 37.05 | 1:08.44 | |||||||
Thea Lund Petersen | 1998 | 31.08 | 1:39.52 | |||||||
Johanne Carr | 1999 | 29.12 | 2:08.64 | |||||||
11 | Silkeborg Damer 2 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 2:08.74 | ||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 31.76 | 31.76 | |||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 36.66 | 1:08.42 | |||||||
Ditte V. Hansen | 1997 | 31.19 | 1:39.61 | |||||||
Katrine M. Johannsen | 1996 | 29.13 | 2:08.74 | |||||||
12 | Neptun Supergirls | 0 | Randers GF Neptun | 2:13.59 | ||||||
Frederikke Nedergaard | 1996 | 33.22 | 33.22 | |||||||
Marie Eske | 1999 | 38.72 | 1:11.94 | |||||||
Laura B. Rasmussen | 1999 | 32.75 | 1:44.69 | |||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 28.90 | 2:13.59 | |||||||
13 | Triton Piger | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:14.18 | ||||||
Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 33.98 | 33.98 | |||||||
Camilla Rasmussen | 1991 | 38.25 | 1:12.23 | |||||||
Christina Blaaberg | 1998 | 32.15 | 1:44.38 | |||||||
Mathilde Sørensen | 1996 | 29.80 | 2:14.18 | |||||||
14 | Lyseng Piger | 0 | Lyseng IF | 2:14.56 | ||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | 32.14 | 32.14 | |||||||
Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 39.03 | 1:11.17 | |||||||
Mia Kynde | 1994 | 31.47 | 1:42.64 | |||||||
Mathilde Stærk | 1990 | 31.92 | 2:14.56 | |||||||
15 | S68 Hjørring | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 2:14.66 | ||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 31.05 | 31.05 | |||||||
Celine Drivsholm | 1996 | 39.67 | 1:10.72 | |||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 32.69 | 1:43.41 | |||||||
Anne Tollerup | 1998 | 31.25 | 2:14.66 | |||||||
16 | Ulrichs Piger Kolding | 1998 | Kolding SK | 2:16.64 | ||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 34.63 | 34.63 | |||||||
Sandra Guldborg | 1998 | 38.28 | 1:12.91 | |||||||
Caroline Svarer | 1997 | 32.90 | 1:45.81 | |||||||
Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 30.83 | 2:16.64 | |||||||
17 | Silkeborg Damer 3 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 2:17.20 | ||||||
Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 33.65 | 33.65 | |||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 39.28 | 1:12.93 | |||||||
Sofie W. Bunten | 1999 | 33.83 | 1:46.76 | |||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 30.44 | 2:17.20 | |||||||
- | Nikolajs Guldklumper | 0 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
Helle Dohn | 1998 | 32.36 | 32.36 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:58 |
Resultat Løb 28 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 28, 4X50m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: VAT (1900) 1:37.42 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 1:42.00 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aalborg Herrer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 1:43.06 | ||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 27.24 | 27.24 | |||||||
Joachim Mortensen | 1995 | 28.42 | 55.66 | |||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 24.30 | 1:19.96 | |||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 23.10 | 1:43.06 | |||||||
2 | Esbjerg Svømmeklub 1 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 1:43.70 | ||||||
Anders Møller | 1991 | 26.55 | 26.55 | |||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 28.84 | 55.39 | |||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 25.00 | 1:20.39 | |||||||
Karsten Schütt | 1991 | 23.31 | 1:43.70 | |||||||
3 | Aalborg Herrer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 1:45.64 | ||||||
Michael R. Olesen | 1995 | 27.45 | 27.45 | |||||||
Mads Larsen | 1994 | 29.40 | 56.85 | |||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 24.97 | 1:21.82 | |||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 23.82 | 1:45.64 | |||||||
4 | Esbjerg Svømmeklub 2 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 1:47.31 | ||||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 28.37 | 28.37 | |||||||
Frans Johannessen | 1992 | 29.25 | 57.62 | |||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 25.36 | 1:22.98 | |||||||
Morten Lundby Pedersen | 1994 | 24.33 | 1:47.31 | |||||||
5 | Sto Herrer 1 | 0 | Swim Team Odense | 1:49.58 | ||||||
Mads Knoblauch | 1993 | 26.68 | 26.68 | |||||||
Christian V. Rasmussen | 1996 | 30.02 | 56.70 | |||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 26.36 | 1:23.06 | |||||||
Henrik Kingo | 1991 | 26.52 | 1:49.58 | |||||||
6 | Esbjerg Svømmeklub 3 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 1:51.53 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 28.90 | 28.90 | |||||||
Michael Petersen | 1994 | 32.05 | 1:00.95 | |||||||
Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 26.11 | 1:27.06 | |||||||
Martin Sander Pedersen | 1992 | 24.47 | 1:51.53 | |||||||
7 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 1:52.66 | ||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 29.24 | 29.24 | |||||||
Mads Pedersen | 1991 | 31.58 | 1:00.82 | |||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 26.74 | 1:27.56 | |||||||
Casper Iversen | 1991 | 25.10 | 1:52.66 | |||||||
8 | Drenge 1 Viborg | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:54.04 | ||||||
Frederik M. Mortensen | 1996 | 30.56 | 30.56 | |||||||
Lasse Kammer | 1995 | 31.79 | 1:02.35 | |||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 27.55 | 1:29.90 | |||||||
Jacob Severinsen | 1995 | 24.14 | 1:54.04 | |||||||
9 | Silkeborg Herrer 1 | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 1:56.06 | ||||||
Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 30.43 | 30.43 | |||||||
Andreas Levin Pedersen | 1995 | 31.93 | 1:02.36 | |||||||
Ralf Dalby | 1995 | 27.78 | 1:30.14 | |||||||
Anders T. Rasmussen | 1993 | 25.92 | 1:56.06 | |||||||
10 | Sønderborg | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:57.09 | ||||||
Asger Terp | 1996 | 29.29 | 29.29 | |||||||
Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 33.74 | 1:03.03 | |||||||
Emil Jensen | 1994 | 28.10 | 1:31.13 | |||||||
Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 25.96 | 1:57.09 | |||||||
11 | Silkeborg Herrer 2 | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 1:57.23 | ||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | 32.11 | 32.11 | |||||||
Kasper Winther | 1995 | 31.64 | 1:03.75 | |||||||
Alexander Gilberg | 1995 | 27.82 | 1:31.57 | |||||||
Emil Weis | 1994 | 25.66 | 1:57.23 | |||||||
12 | Haderslev Drenge | 0 | Haderslev Svømme Klub | 1:57.48 | ||||||
Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 30.62 | 30.62 | |||||||
Rasmus Koch | 1992 | 30.74 | 1:01.36 | |||||||
Daniel F. Haraldson | 1994 | 28.75 | 1:30.11 | |||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | 27.37 | 1:57.48 | |||||||
13 | Dreamteam Kolding | 1994 | Kolding SK | 1:59.96 | ||||||
Tobias Dahl Vind | 1994 | 30.98 | 30.98 | |||||||
Christian Gravgaard | 1997 | 33.18 | 1:04.16 | |||||||
Johannes Larsen | 1996 | 29.04 | 1:33.20 | |||||||
Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 26.76 | 1:59.96 | |||||||
14 | Sønderjylland H Swim Team | 0 | Bov IF | 2:07.27 | ||||||
Steffen Skipper Petersen | 1996 | 33.27 | 33.27 | |||||||
Rasmus Christensen | 1996 | 37.08 | 1:10.35 | |||||||
Henrik Petersen | 1994 | 29.94 | 1:40.29 | |||||||
Christian Holm Jørgensen | 1999 | 26.98 | 2:07.27 | |||||||
- | Grindsted Herre | 0 | Svømmeklubben Grindsted | DSQ | tyvstart | |||||
Mikkel Boisen | 1997 | 30.55 | 30.55 | |||||||
Christian Rasmussen | 1993 | 32.01 | 1:02.56 | |||||||
Jakob Brinkmann | 1996 | 29.18 | 1:31.74 | |||||||
- | Hsc Herre 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | DSQ | db. flyben i bryst | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 29 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: KVIK Kastrup (1900) 3:42.40 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 2009-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Esbjerg Svømmeklub 1 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 3:48.16 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 28.59 | 58.47 | 58.47 | ||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 27.48 | 57.46 | 1:55.93 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 26.97 | 56.31 | 2:52.24 | ||||||
Pernille Juel | 1994 | 26.71 | 55.92 | 3:48.16 | ||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 3:50.91 | ||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 28.70 | 58.76 | 58.76 | ||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 28.28 | 59.13 | 1:57.89 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 26.03 | 53.84 | 2:51.73 | ||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 28.12 | 59.18 | 3:50.91 | ||||||
3 | Silkeborg Damer 1 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 3:58.40 | ||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 29.28 | 1:00.61 | 1:00.61 | ||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 28.48 | 59.58 | 2:00.19 | ||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 27.81 | 58.43 | 2:58.62 | ||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 28.49 | 59.78 | 3:58.40 | ||||||
4 | Esbjerg Svømmeklub 2 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 4:03.47 | ||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 29.04 | 1:00.33 | 1:00.33 | ||||||
Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 29.67 | 1:00.97 | 2:01.30 | ||||||
Tatjana Hansen | 1997 | 29.59 | 1:02.37 | 3:03.67 | ||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 28.38 | 59.80 | 4:03.47 | ||||||
5 | Aalborg Damer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:05.14 | ||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 29.98 | 1:02.75 | 1:02.75 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 29.41 | 1:01.35 | 2:04.10 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 28.65 | 59.75 | 3:03.85 | ||||||
Lise L. Nielsen | 1996 | 29.41 | 1:01.29 | 4:05.14 | ||||||
6 | Horsens Piger 1 | 1996 | Horsens Svømmeklub | 4:05.45 | ||||||
Amalie Østrup | 1997 | 29.80 | 1:00.70 | 1:00.70 | ||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 30.61 | 1:02.91 | 2:03.61 | ||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 29.85 | 1:02.15 | 3:05.76 | ||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 28.45 | 59.69 | 4:05.45 | ||||||
7 | Agf Damer1 | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 4:08.98 | ||||||
Maria Nielsen | 1996 | 30.41 | 1:02.93 | 1:02.93 | ||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 29.09 | 1:01.69 | 2:04.62 | ||||||
Astrid Fly Oredsson | 1998 | 29.81 | 1:02.45 | 3:07.07 | ||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 29.63 | 1:01.91 | 4:08.98 | ||||||
8 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:11.68 | ||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 29.02 | 1:00.08 | 1:00.08 | ||||||
Johanne Kølbæk | 1996 | 29.76 | 1:03.05 | 2:03.13 | ||||||
Julie D. Hald | 1996 | 31.84 | 1:06.05 | 3:09.18 | ||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 30.00 | 1:02.50 | 4:11.68 | ||||||
9 | Silkeborg Damer 2 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 4:11.70 | ||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 29.81 | 1:00.40 | 1:00.40 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 30.06 | 1:02.65 | 2:03.05 | ||||||
Katrine M. Johannsen | 1996 | 31.12 | 1:05.42 | 3:08.47 | ||||||
Ditte V. Hansen | 1997 | 30.10 | 1:03.23 | 4:11.70 | ||||||
10 | Nikolajs Guldklumper | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:17.44 | ||||||
Katja Lund Cliff | 1996 | 30.69 | 1:03.34 | 1:03.34 | ||||||
Helle Dohn | 1998 | 30.86 | 1:05.98 | 2:09.32 | ||||||
Cecilie Ravn Jensen | 1994 | 30.08 | 1:04.14 | 3:13.46 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 30.28 | 1:03.98 | 4:17.44 | ||||||
11 | Triton Piger | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 4:19.32 | ||||||
Martha Andersen | 1999 | 32.02 | 1:05.76 | 1:05.76 | ||||||
Mikala Mai Halbirk | 1998 | 30.24 | 1:04.69 | 2:10.45 | ||||||
Kathrine Gohr | 1997 | 29.92 | 1:02.46 | 3:12.91 | ||||||
Pernille Maj Thorup | 1999 | 31.57 | 1:06.41 | 4:19.32 | ||||||
12 | Nyborg Piger | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 4:22.69 | ||||||
Silke Meyer | 1998 | 32.61 | 1:07.77 | 1:07.77 | ||||||
Natascha Zender | 1997 | 30.48 | 1:04.01 | 2:11.78 | ||||||
Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 31.60 | 1:05.42 | 3:17.20 | ||||||
Johanne Carr | 1999 | 30.99 | 1:05.49 | 4:22.69 | ||||||
13 | Lyseng Piger | 0 | Lyseng IF | 4:26.17 | ||||||
Mia Kynde | 1994 | 30.89 | 1:04.85 | 1:04.85 | ||||||
Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 33.06 | 1:09.97 | 2:14.82 | ||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | 29.43 | 1:01.33 | 3:16.15 | ||||||
Mathilde Stærk | 1990 | 33.28 | 1:10.02 | 4:26.17 | ||||||
14 | Silkeborg Damer 3 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 4:30.09 | ||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 31.47 | 1:05.14 | 1:05.14 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 32.23 | 1:06.73 | 2:11.87 | ||||||
Sofie W. Bunten | 1999 | 33.63 | 1:09.67 | 3:21.54 | ||||||
Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 32.36 | 1:08.55 | 4:30.09 | ||||||
15 | Neptun Supergirls | 0 | Randers GF Neptun | 4:30.17 | ||||||
Marie Eske | 1999 | 33.09 | 1:09.40 | 1:09.40 | ||||||
Laura B. Rasmussen | 1999 | 32.94 | 1:08.64 | 2:18.04 | ||||||
Frederikke Nedergaard | 1996 | 32.18 | 1:08.59 | 3:26.63 | ||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 30.17 | 1:03.54 | 4:30.17 | ||||||
- | S68 Hjørring | 1996 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sto Damer | 0 | Swim Team Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:07 |
Resultat Løb 30 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: VAT CPH (1900) 3:15.42 2011-11-24 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:22.59 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Esbjerg Svømmeklub 1 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 3:25.66 | ||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 25.47 | 51.90 | 51.90 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 24.54 | 50.42 | 1:42.32 | ||||||
Anders Møller | 1991 | 24.27 | 50.56 | 2:32.88 | ||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 25.01 | 52.78 | 3:25.66 | ||||||
2 | Aalborg Herrer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 3:30.02 | ||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 26.13 | 54.11 | 54.11 | ||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 24.24 | 51.32 | 1:45.43 | ||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 25.31 | 53.18 | 2:38.61 | ||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 24.77 | 51.41 | 3:30.02 | ||||||
3 | Hsc Herre 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 3:33.88 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | 26.11 | 53.77 | 53.77 | ||||||
Chris Christensen | 1988 | 24.66 | 52.21 | 1:45.98 | ||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 25.60 | 53.17 | 2:39.15 | ||||||
Lars Schmidt | 1987 | 26.04 | 54.73 | 3:33.88 | ||||||
4 | Agf Herrer 1 | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 3:34.88 | ||||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | 26.46 | 54.36 | 54.36 | ||||||
Anton Bromer | 1995 | 25.06 | 52.16 | 1:46.52 | ||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 25.72 | 53.85 | 2:40.37 | ||||||
Jesper Jensen | 1996 | 25.80 | 54.51 | 3:34.88 | ||||||
5 | Esbjerg Svømmeklub 2 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 3:35.85 | ||||||
Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 26.07 | 54.56 | 54.56 | ||||||
Karsten Schütt | 1991 | 24.77 | 52.96 | 1:47.52 | ||||||
Martin Sander Pedersen | 1992 | 25.50 | 54.26 | 2:41.78 | ||||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 25.13 | 54.07 | 3:35.85 | ||||||
6 | Aalborg Herrer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 3:36.04 | ||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 26.33 | 54.05 | 54.05 | ||||||
Mads Larsen | 1994 | 25.83 | 53.91 | 1:47.96 | ||||||
Michael R. Olesen | 1995 | 25.15 | 53.46 | 2:41.42 | ||||||
Magnus Yde | 1996 | 25.56 | 54.62 | 3:36.04 | ||||||
7 | Sto Herrer | 0 | Swim Team Odense | 3:38.61 | ||||||
Mads Knoblauch | 1993 | 26.09 | 53.80 | 53.80 | ||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 26.14 | 54.29 | 1:48.09 | ||||||
Henrik Kingo | 1991 | 27.53 | 58.17 | 2:46.26 | ||||||
Christian Rasmussen | 1993 | 24.68 | 52.35 | 3:38.61 | ||||||
8 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:41.32 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 27.16 | 56.32 | 56.32 | ||||||
Mads Pedersen | 1991 | 26.23 | 55.47 | 1:51.79 | ||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 25.86 | 53.54 | 2:45.33 | ||||||
Casper Iversen | 1991 | 26.37 | 55.99 | 3:41.32 | ||||||
9 | Agf Herrer 2 | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 3:44.95 | ||||||
Gustav Emil Lings | 1996 | 27.69 | 57.42 | 57.42 | ||||||
Juan José Venegas | 1992 | 26.29 | 55.63 | 1:53.05 | ||||||
Sebastian Friis | 1995 | 26.76 | 55.47 | 2:48.52 | ||||||
Anders L. Mogensen | 1996 | 27.42 | 56.43 | 3:44.95 | ||||||
10 | Drenge 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 3:45.98 | ||||||
Frederik M. Mortensen | 1996 | 27.92 | 57.82 | 57.82 | ||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 27.31 | 58.12 | 1:55.94 | ||||||
Lasse Kammer | 1995 | 26.96 | 56.34 | 2:52.28 | ||||||
Jacob Severinsen | 1995 | 25.45 | 53.70 | 3:45.98 | ||||||
11 | Esbjerg Svømmeklub 3 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 3:46.25 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 27.26 | 57.46 | 57.46 | ||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 25.50 | 53.76 | 1:51.22 | ||||||
Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 27.22 | 56.91 | 2:48.13 | ||||||
Jacob Lindeman Holm | 1994 | 27.76 | 58.12 | 3:46.25 | ||||||
12 | Silkeborg Herrer 1 | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 3:48.94 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 28.15 | 58.28 | 58.28 | ||||||
Alexander Gilberg | 1995 | 27.25 | 56.96 | 1:55.24 | ||||||
Emil Weis | 1994 | 27.36 | 57.77 | 2:53.01 | ||||||
Anders T. Rasmussen | 1993 | 26.78 | 55.93 | 3:48.94 | ||||||
13 | Haderslev Drenge | 0 | Haderslev Svømme Klub | 3:49.47 | ||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | 29.97 | 1:01.55 | 1:01.55 | ||||||
Daniel F. Haraldson | 1994 | 27.83 | 58.44 | 1:59.99 | ||||||
Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 26.34 | 55.04 | 2:55.03 | ||||||
Rasmus Koch | 1992 | 26.04 | 54.44 | 3:49.47 | ||||||
14 | Grindsted Herre | 0 | Svømmeklubben Grindsted | 3:49.50 | ||||||
Christian Rasmussen | 1993 | 26.53 | 55.77 | 55.77 | ||||||
Jakob Brinkmann | 1996 | 26.76 | 56.01 | 1:51.78 | ||||||
Frederik Knudsen | 1997 | 28.08 | 58.77 | 2:50.55 | ||||||
Mikkel Boisen | 1997 | 28.21 | 58.95 | 3:49.50 | ||||||
15 | Silkeborg Herrer 2 | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 3:49.98 | ||||||
Jens N. Nielsen | 1997 | 28.90 | 59.46 | 59.46 | ||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | 27.11 | 57.57 | 1:57.03 | ||||||
Andreas Levin Pedersen | 1995 | 27.39 | 57.00 | 2:54.03 | ||||||
Kasper Winther | 1995 | 26.96 | 55.95 | 3:49.98 | ||||||
16 | Erritsø Drenge | 0 | Erritsø Gymnastik Og IF | 3:59.87 | ||||||
Kenneth Aaberg | 1995 | 30.17 | 1:01.86 | 1:01.86 | ||||||
Gregers Wittenberg | 1995 | 29.06 | 1:01.46 | 2:03.32 | ||||||
Morten Baxter | 1996 | 29.05 | 59.97 | 3:03.29 | ||||||
Malthe Lindquist | 1996 | 27.05 | 56.58 | 3:59.87 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:24 |
Resultat Løb 31 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 32.43 | 1:06.93 | 1:41.74 | 2:16.96 | |||
2 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 33.64 | 1:08.05 | 1:42.71 | 2:17.69 | Deltager ikke i finalen | ||
3 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.63 | 1:07.98 | 1:44.58 | 2:20.44 | |||
4 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 33.15 | 1:08.71 | 1:45.89 | 2:22.69 | |||
5 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.19 | 1:12.10 | 1:47.74 | 2:22.94 | |||
6 | Pernille Juel | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 33.05 | 1:09.17 | 1:46.46 | 2:22.96 | |||
7 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 34.14 | 1:10.98 | 1:48.81 | 2:25.56 | |||
8 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 34.01 | 1:10.65 | 1:48.20 | 2:25.80 | |||
9 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.43 | 1:11.03 | 1:49.01 | 2:26.00 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 34.39 | 1:11.13 | 1:48.95 | 2:26.62 | |||
11 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 34.74 | 1:11.41 | 1:49.34 | 2:26.81 | |||
12 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 34.17 | 1:11.97 | 1:50.15 | 2:26.99 | |||
13 | Maria Nielsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 34.63 | 1:12.13 | 1:49.96 | 2:27.04 | Deltager ikke i finalen | ||
14 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 34.83 | 1:11.68 | 1:49.31 | 2:27.12 | |||
15 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 34.75 | 1:12.23 | 1:50.37 | 2:27.31 | |||
16 | Isabella K. Sørensen | 1994 | Hobro Svømmeklub | 34.31 | 1:13.12 | 1:51.44 | 2:29.38 | |||
17 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 34.92 | 1:12.60 | 1:51.34 | 2:29.79 | |||
18 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 35.83 | 1:13.75 | 1:52.67 | 2:30.15 | |||
19 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 34.89 | 1:12.21 | 1:51.39 | 2:30.22 | |||
20 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 35.57 | 1:13.95 | 1:52.99 | 2:30.87 | |||
21 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 36.27 | 1:15.34 | 1:54.78 | 2:33.73 | |||
21 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.69 | 1:14.67 | 2:33.73 | 2:33.73 | |||
23 | Celine Drivsholm | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 35.86 | 1:14.25 | 1:54.12 | 2:33.90 | |||
24 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 36.29 | 1:16.22 | 1:56.53 | 2:34.79 | |||
25 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 36.41 | 1:15.04 | 1:55.07 | 2:35.01 | |||
26 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 36.65 | 1:16.37 | 1:56.30 | 2:35.17 | |||
27 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 36.62 | 1:15.59 | 1:56.18 | 2:35.41 | |||
28 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.70 | 1:16.35 | 1:56.15 | 2:36.32 | |||
29 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 37.16 | 1:16.55 | 1:56.89 | 2:36.34 | |||
30 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Randers GF Neptun | 36.41 | 1:16.41 | 1:57.10 | 2:37.33 | |||
31 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 37.40 | 1:17.36 | 1:58.87 | 2:39.45 | |||
32 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 37.32 | 1:18.32 | 1:59.95 | 2:41.48 | |||
- | Rikke Glinvad | 1997 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:59 |
Resultat Løb 31 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 32.13 | 1:05.71 | 1:40.49 | 2:16.09 | |||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.81 | 1:07.81 | 1:43.46 | 2:18.71 | |||
3 | Pernille Juel | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 33.47 | 1:09.81 | 1:45.85 | 2:20.42 | |||
4 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 32.19 | 1:06.97 | 1:43.90 | 2:21.27 | |||
5 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 34.20 | 1:11.21 | 1:48.89 | 2:26.67 | |||
6 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 34.62 | 1:12.79 | 1:51.96 | 2:32.54 | |||
7 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 33.86 | 1:09.55 | 1:46.39 | 2:22.23 | |||
8 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 34.00 | 1:10.73 | 1:48.15 | 2:25.56 | |||
9 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 34.28 | 1:11.24 | 1:49.12 | 2:26.43 | |||
10 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 34.26 | 1:10.76 | 1:48.97 | 2:27.27 | |||
11 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 35.15 | 1:12.21 | 1:50.45 | 2:28.13 | |||
12 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 35.04 | 1:12.77 | 1:51.00 | 2:29.42 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:55 |
Resultat Løb 32 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 30.31 | 2:04.90 | 2:04.90 | ||||
2 | Mads Knoblauch | 1993 | Odense Svømme Klub | 29.92 | 1:01.77 | 1:33.47 | 2:05.70 | |||
3 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 30.02 | 1:02.12 | 1:34.96 | 2:06.68 | |||
4 | Anders Møller | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 29.40 | 1:01.34 | 1:34.67 | 2:07.01 | |||
5 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.66 | 1:03.41 | 1:35.97 | 2:07.98 | |||
6 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 30.68 | 1:03.35 | 1:36.44 | 2:09.00 | |||
7 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.38 | 1:03.26 | 1:37.03 | 2:10.64 | |||
8 | Michael R. Olesen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.13 | 1:03.16 | 1:37.26 | 2:10.76 | |||
9 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 30.92 | 1:03.86 | 1:37.58 | 2:11.22 | |||
10 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 31.26 | 1:04.49 | 1:38.85 | 2:12.39 | Deltager ikke i finalen | ||
11 | Martin Sander Pedersen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 30.42 | 1:03.94 | 1:38.59 | 2:13.14 | |||
12 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 32.28 | 1:05.99 | 1:40.39 | 2:14.67 | |||
13 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 32.54 | 1:07.26 | 1:41.79 | 2:15.41 | |||
14 | Thomas Birkkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.65 | 1:06.58 | 1:41.88 | 2:17.19 | |||
15 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 32.94 | 1:07.69 | 1:42.52 | 2:17.55 | |||
15 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 32.55 | 1:07.94 | 1:42.77 | 2:17.55 | |||
17 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 32.88 | 1:08.05 | 1:44.10 | 2:19.11 | |||
18 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 33.11 | 1:09.02 | 1:44.91 | 2:19.18 | |||
19 | Peter Lund Hansen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 32.31 | 1:08.09 | 1:43.75 | 2:19.21 | |||
20 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.34 | 1:09.34 | 1:44.18 | 2:19.87 | |||
21 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 32.57 | 1:08.05 | 1:44.18 | 2:19.96 | |||
22 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 33.67 | 1:09.14 | 1:45.18 | 2:20.14 | |||
23 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 32.83 | 1:08.67 | 1:45.14 | 2:20.36 | |||
24 | Jens Bach | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 33.16 | 1:08.41 | 1:45.03 | 2:20.62 | |||
25 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 34.21 | 1:09.89 | 1:46.76 | 2:22.07 | |||
26 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 33.68 | 1:08.77 | 1:45.29 | 2:22.15 | |||
27 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.82 | 1:09.10 | 1:45.82 | 2:22.70 | |||
28 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 33.53 | 1:09.63 | 1:47.20 | 2:23.22 | |||
- | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ej fort bev. 25 m. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 32 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 28.16 | 1:29.81 | 2:01.12 | 2:01.12 | |||
2 | Mads Knoblauch | 1993 | Odense Svømme Klub | 28.60 | 59.68 | 1:30.59 | 2:02.18 | |||
3 | Anders Møller | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 29.63 | 1:01.55 | 1:36.04 | 2:08.13 | |||
4 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.81 | 1:04.44 | 1:37.66 | 2:09.61 | |||
5 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 30.38 | 1:03.72 | 1:37.41 | 2:10.17 | |||
6 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 31.68 | 1:05.28 | 1:38.79 | 2:11.98 | |||
7 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.66 | 1:03.93 | 1:37.73 | 2:11.45 | |||
8 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 30.55 | 1:03.92 | 1:37.86 | 2:11.49 | |||
9 | Michael R. Olesen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.97 | 1:05.99 | 1:40.26 | 2:14.88 | |||
10 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 31.40 | 1:05.29 | 1:40.40 | 2:14.90 | |||
11 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 32.51 | 1:06.96 | 1:41.62 | 2:16.04 | |||
12 | Martin Sander Pedersen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 31.48 | 1:06.99 | 1:44.29 | 2:21.03 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:04 |
Resultat Løb 33 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.90 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Levisen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 28.29 | 58.42 | |||||
2 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 28.65 | 58.74 | |||||
3 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.96 | 59.29 | |||||
4 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 28.87 | 59.39 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 28.93 | 59.52 | |||||
6 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 28.88 | 59.54 | |||||
7 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.23 | 59.94 | |||||
8 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 29.05 | 1:00.06 | |||||
9 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 29.20 | 1:00.16 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Esbjerg Svømmeklub | 29.01 | 1:00.67 | |||||
11 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.71 | 1:01.09 | |||||
12 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 29.61 | 1:01.49 | Deltager ikke i finalen | ||||
13 | Lise L. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 29.80 | 1:01.60 | |||||
14 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 29.33 | 1:01.66 | |||||
15 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Delta Svøm | 29.25 | 1:01.74 | |||||
16 | Camilla Rasmussen | 1991 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.01 | 1:02.03 | |||||
17 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 30.63 | 1:02.31 | |||||
18 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 30.03 | 1:02.42 | |||||
19 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 30.81 | 1:02.58 | |||||
20 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 30.15 | 1:02.63 | |||||
21 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.61 | 1:02.95 | |||||
22 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 30.48 | 1:02.96 | |||||
23 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 30.59 | 1:03.50 | |||||
24 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 30.67 | 1:03.54 | |||||
24 | Kathrine Gohr | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.39 | 1:03.54 | |||||
26 | Ditte Elschner Kristensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 30.86 | 1:03.90 | |||||
26 | Tatjana Hansen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 30.66 | 1:03.90 | |||||
28 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 31.11 | 1:03.96 | |||||
29 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 31.04 | 1:03.98 | |||||
30 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 30.92 | 1:04.20 | |||||
31 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 31.64 | 1:04.34 | |||||
32 | Lenette Nielsen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 30.89 | 1:04.37 | |||||
33 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.93 | 1:04.44 | |||||
33 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.33 | 1:04.44 | |||||
35 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 31.16 | 1:04.67 | |||||
36 | Celine Drivsholm | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 31.54 | 1:04.68 | |||||
37 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 30.90 | 1:04.81 | |||||
37 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 31.47 | 1:04.81 | |||||
39 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 31.45 | 1:04.99 | |||||
40 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 31.23 | 1:05.03 | |||||
41 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 31.54 | 1:05.21 | |||||
42 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 31.77 | 1:05.22 | |||||
43 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 31.29 | 1:05.29 | |||||
43 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 31.60 | 1:05.29 | |||||
45 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 31.31 | 1:05.46 | |||||
46 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 31.55 | 1:05.58 | |||||
47 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 31.80 | 1:05.74 | |||||
48 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 31.89 | 1:05.82 | |||||
49 | Rikke Glinvad | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 32.14 | 1:05.90 | |||||
50 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.00 | 1:06.02 | |||||
51 | Mathilde Sørensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.68 | 1:06.12 | |||||
52 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.31 | 1:06.19 | |||||
53 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 31.14 | 1:06.25 | |||||
54 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 32.24 | 1:06.28 | |||||
55 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 32.15 | 1:06.38 | |||||
56 | Henriette M. Poulsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 32.14 | 1:06.52 | |||||
57 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 31.73 | 1:06.57 | |||||
58 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 32.01 | 1:06.65 | |||||
59 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 31.79 | 1:06.81 | |||||
60 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 32.24 | 1:06.82 | |||||
61 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 32.37 | 1:07.29 | |||||
62 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 32.62 | 1:07.42 | |||||
63 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 32.91 | 1:07.43 | |||||
64 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 32.05 | 1:07.63 | |||||
65 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 32.61 | 1:07.74 | |||||
66 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 32.55 | 1:07.90 | |||||
67 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 32.92 | 1:08.32 | |||||
68 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 32.98 | 1:08.43 | |||||
69 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 33.50 | 1:10.05 | |||||
70 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 33.33 | 1:10.90 | |||||
- | Anne-Mette Pedersen | 1998 | Thisted Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:11 |
Resultat Løb 33 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.90 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Levisen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 28.05 | 57.38 | |||||
2 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 28.44 | 57.53 | |||||
3 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 28.61 | 58.74 | |||||
4 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.69 | 58.85 | |||||
5 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 29.01 | 59.63 | |||||
6 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.67 | 1:01.39 | |||||
7 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Esbjerg Svømmeklub | 28.43 | 58.48 | |||||
8 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 29.28 | 59.78 | |||||
9 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 29.41 | 1:01.25 | |||||
10 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.75 | 1:01.39 | |||||
11 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Delta Svøm | 29.32 | 1:01.55 | |||||
12 | Lise L. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 29.97 | 1:01.90 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:11 |
Resultat Løb 34 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 25.34 | 51.81 | |||||
2 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 25.06 | 51.94 | |||||
3 | Frans Johannessen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 52.04 | 52.04 | |||||
4 | Martin Terp Olesen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 25.50 | 52.36 | |||||
5 | Anders Møller | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 25.54 | 52.50 | |||||
6 | Karsten Schütt | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 25.40 | 52.86 | |||||
7 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 25.90 | 53.34 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 25.93 | 53.74 | |||||
9 | Mads Knoblauch | 1993 | Odense Svømme Klub | 26.01 | 54.10 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 26.13 | 54.23 | |||||
11 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 26.33 | 54.41 | |||||
12 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 26.23 | 54.45 | |||||
13 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 26.45 | 54.49 | |||||
14 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 26.58 | 54.58 | |||||
15 | Magnus Yde | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 26.33 | 54.82 | |||||
16 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | Esbjerg Svømmeklub | 26.36 | 54.85 | |||||
17 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 26.74 | 55.01 | |||||
18 | Søren Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 26.24 | 55.04 | |||||
19 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 26.72 | 55.24 | |||||
20 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 26.92 | 55.27 | |||||
21 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 26.33 | 55.36 | |||||
22 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 27.12 | 55.37 | |||||
23 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 26.38 | 55.44 | |||||
24 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 26.90 | 55.58 | |||||
25 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 26.69 | 55.65 | |||||
26 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.28 | 55.66 | |||||
27 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 27.25 | 55.83 | |||||
28 | Anton Ruby Larsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.00 | 55.88 | |||||
29 | Lars Schmidt | 1987 | Holstebro Svømme Club | 26.83 | 55.95 | |||||
30 | Juan José Venegas | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 26.97 | 55.96 | |||||
31 | Michael R. Olesen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 27.03 | 56.02 | |||||
32 | Jens Bach | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 27.18 | 56.07 | |||||
33 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 26.92 | 56.21 | |||||
33 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 27.38 | 56.21 | |||||
35 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 27.04 | 56.30 | |||||
36 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.50 | 56.32 | |||||
37 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 27.12 | 56.59 | |||||
38 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 27.37 | 56.62 | |||||
39 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.21 | 56.64 | |||||
40 | Tobias Dahl Vind | 1994 | Kolding SK | 27.23 | 56.66 | |||||
41 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 26.89 | 56.75 | |||||
42 | Mikkel Knudsen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 26.98 | 57.01 | |||||
43 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 27.70 | 57.11 | |||||
44 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.37 | 57.16 | |||||
45 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 27.06 | 57.18 | |||||
46 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 27.35 | 57.21 | |||||
47 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 27.82 | 57.25 | |||||
48 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.34 | 57.26 | |||||
49 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 27.54 | 57.30 | |||||
50 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Delta Svøm | 27.45 | 57.36 | |||||
51 | Malthe Lindquist | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 27.75 | 57.38 | |||||
52 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 27.48 | 57.40 | |||||
53 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.50 | 57.56 | |||||
54 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 27.78 | 57.70 | |||||
55 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 27.82 | 57.72 | |||||
56 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 27.88 | 57.86 | |||||
57 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 27.86 | 58.11 | |||||
58 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 28.54 | 58.28 | |||||
59 | Anders Trab | 1995 | Frem Odense | 28.56 | 58.39 | |||||
59 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.06 | 58.39 | |||||
59 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 28.20 | 58.39 | |||||
62 | Mark Nielsen | 1995 | Frem Odense | 27.78 | 58.45 | |||||
63 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 27.91 | 58.50 | |||||
64 | Alexander S. Halkjær | 1994 | Hobro Svømmeklub | 28.25 | 58.67 | |||||
64 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 28.30 | 58.67 | |||||
66 | Henrik Kingo | 1991 | Odense Svømme Klub | 28.17 | 58.68 | |||||
67 | Mads D. Kristensen | 1998 | Lyseng IF | 28.54 | 58.82 | |||||
68 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 28.17 | 58.87 | |||||
69 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 28.69 | 58.94 | |||||
70 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 28.75 | 59.07 | |||||
71 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.85 | 59.12 | |||||
72 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 28.24 | 59.28 | |||||
73 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 28.27 | 59.30 | |||||
74 | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 28.89 | 59.32 | |||||
75 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 28.81 | 59.36 | |||||
76 | Mikkel Boisen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 28.98 | 59.55 | |||||
77 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 28.51 | 59.75 | |||||
78 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 28.91 | 59.79 | |||||
79 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.70 | 1:00.18 | |||||
80 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 29.31 | 1:00.42 | |||||
81 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 29.43 | 1:00.89 | |||||
82 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 29.07 | 1:01.06 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 34 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 24.96 | 50.55 | |||||
2 | Anders Møller | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 25.32 | 51.53 | |||||
3 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 25.70 | 52.10 | |||||
4 | Martin Terp Olesen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 25.66 | 52.29 | |||||
5 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 25.67 | 52.37 | |||||
6 | Karsten Schütt | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 25.60 | 52.85 | |||||
7 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 26.01 | 53.08 | |||||
8 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 26.19 | 53.89 | |||||
9 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 54.41 | 54.41 | |||||
10 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 26.49 | 54.81 | |||||
11 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 26.72 | 54.88 | |||||
12 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 26.05 | 55.98 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:18 |
Resultat Løb 35 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:16.66 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 35.77 | 1:14.70 | 1:54.52 | 2:34.90 | |||
2 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 36.75 | 1:16.06 | 1:56.78 | 2:38.28 | |||
3 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 35.62 | 1:15.99 | 1:57.34 | 2:39.61 | |||
4 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.18 | 1:18.10 | 1:59.43 | 2:40.60 | |||
5 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 36.29 | 1:17.44 | 1:59.79 | 2:41.46 | |||
6 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 36.83 | 1:17.83 | 1:59.74 | 2:41.88 | |||
7 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 38.25 | 1:19.13 | 2:00.50 | 2:42.17 | |||
8 | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | 36.78 | 1:18.11 | 2:00.46 | 2:43.47 | |||
9 | Anna C. Lange | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 37.99 | 1:19.68 | 2:01.46 | 2:43.53 | |||
10 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 35.71 | 1:16.73 | 2:00.34 | 2:44.03 | Deltager ikke i finalen | ||
11 | Matilde Schrøder | 1996 | Ringe Svømme Klub | 37.25 | 1:19.08 | 2:02.22 | 2:44.49 | |||
12 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | Esbjerg Svømmeklub | 38.29 | 1:20.68 | 2:03.55 | 2:46.36 | |||
13 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 37.28 | 1:19.68 | 2:02.77 | 2:46.54 | |||
14 | Tine Christensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 37.98 | 1:20.70 | 2:03.91 | 2:46.90 | |||
15 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 37.93 | 1:20.48 | 2:03.76 | 2:47.48 | |||
16 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 38.69 | 1:20.52 | 2:03.74 | 2:47.92 | |||
17 | Simone H. Lauridsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 38.56 | 1:21.64 | 2:05.19 | 2:48.96 | |||
18 | Natasja Simonsen | 1995 | O.S.L.F. | 38.75 | 1:21.83 | 2:05.40 | 2:49.70 | |||
19 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 38.34 | 1:21.59 | 2:05.86 | 2:50.75 | |||
20 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 38.48 | 1:21.68 | 2:06.03 | 2:51.17 | |||
21 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 40.65 | 1:24.76 | 2:08.45 | 2:51.50 | |||
22 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 38.78 | 1:23.17 | 2:07.96 | 2:51.86 | |||
23 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.31 | 1:23.05 | 2:07.83 | 2:52.33 | |||
24 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 40.17 | 1:25.14 | 2:10.27 | 2:54.92 | |||
25 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 40.31 | 1:24.86 | 2:09.99 | 2:54.94 | |||
26 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 41.10 | 1:26.87 | 2:11.95 | 2:56.77 | |||
27 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 42.12 | 1:27.00 | 2:12.90 | 2:58.59 | |||
28 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 41.41 | 1:28.46 | 2:16.06 | 3:03.86 | |||
- | Iben Nielsen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | akut syg | ||||||
- | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | DSQ | ej synkr. indsl. 50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 35 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:16.66 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 34.77 | 1:12.90 | 1:51.97 | 2:31.24 | |||
2 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 35.76 | 1:15.00 | 1:54.76 | 2:35.71 | |||
3 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 37.18 | 1:17.57 | 1:58.44 | 2:40.06 | |||
4 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 37.46 | 1:19.06 | 2:00.88 | 2:43.38 | |||
5 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.69 | 1:19.55 | 2:02.78 | 2:45.43 | |||
6 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 37.67 | 1:20.55 | 2:03.99 | 2:46.94 | |||
7 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 37.75 | 1:18.73 | 2:00.01 | 2:41.79 | |||
8 | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | 37.09 | 1:18.11 | 1:59.83 | 2:42.16 | |||
9 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | Esbjerg Svømmeklub | 37.36 | 1:18.54 | 2:00.31 | 2:42.22 | |||
10 | Anna C. Lange | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 38.05 | 1:19.68 | 2:01.26 | 2:42.48 | |||
11 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 36.20 | 1:18.87 | 2:02.43 | 2:46.74 | |||
12 | Matilde Schrøder | 1996 | Ringe Svømme Klub | 39.57 | 1:23.33 | 2:08.59 | 2:53.27 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:28 |
Resultat Løb 36 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | Holstebro Svømme Club | 31.60 | 1:06.00 | 1:41.04 | 2:16.22 | |||
2 | Joachim Mortensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.31 | 1:08.36 | 1:45.23 | 2:20.17 | |||
3 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.47 | 1:10.52 | 1:47.73 | 2:24.68 | |||
4 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 32.71 | 1:09.54 | 1:47.27 | 2:24.98 | |||
5 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 32.95 | 1:09.92 | 1:47.41 | 2:25.14 | |||
6 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.86 | 1:10.90 | 1:48.89 | 2:26.32 | |||
7 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 32.63 | 1:10.57 | 1:49.97 | 2:29.32 | |||
8 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 34.50 | 1:12.38 | 1:51.25 | 2:31.43 | |||
9 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.35 | 1:13.31 | 1:52.66 | 2:31.97 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.29 | 1:12.66 | 1:52.06 | 2:32.08 | |||
11 | Michael Petersen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 34.23 | 1:12.76 | 1:53.19 | 2:33.37 | |||
12 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 34.91 | 1:14.39 | 1:54.60 | 2:34.69 | |||
13 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.21 | 1:14.75 | 1:55.12 | 2:35.70 | |||
14 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 35.38 | 1:14.60 | 1:55.24 | 2:35.72 | |||
15 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 34.52 | 1:13.62 | 1:53.72 | 2:35.78 | |||
16 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 34.21 | 1:13.64 | 1:54.47 | 2:35.82 | |||
17 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.23 | 1:15.40 | 1:56.58 | 2:37.97 | |||
18 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 36.10 | 1:16.34 | 1:57.38 | 2:38.27 | |||
19 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 36.31 | 1:18.13 | 2:01.56 | 2:45.44 | |||
- | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 2 tag und vand 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:07 |
Resultat Løb 36 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | Holstebro Svømme Club | 30.37 | 1:03.67 | 1:37.30 | 2:11.30 | |||
2 | Joachim Mortensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.28 | 1:08.63 | 1:43.32 | 2:18.15 | |||
3 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 32.87 | 1:09.80 | 1:47.12 | 2:23.25 | |||
4 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.14 | 1:09.84 | 1:46.65 | 2:23.91 | |||
5 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 33.49 | 1:10.80 | 1:48.22 | 2:26.17 | |||
6 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.55 | 1:10.58 | 1:48.25 | 2:26.33 | |||
7 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.92 | 1:10.48 | 1:48.45 | 2:26.82 | |||
8 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 32.72 | 1:10.47 | 1:49.26 | 2:27.60 | |||
9 | Michael Petersen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 34.37 | 1:13.29 | 1:53.62 | 2:34.59 | |||
10 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 34.55 | 1:13.90 | 1:54.51 | 2:35.78 | |||
11 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.53 | 1:15.70 | 1:57.57 | 2:38.45 | |||
12 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 32.27 | 1:08.73 | 1:54.94 | 2:40.42 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:38 |
Resultat Løb 37 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 37, 100m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.86 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Esbjerg Svømmeklub | 29.59 | 1:02.75 | |||||
2 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.49 | 1:04.15 | |||||
3 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.40 | 1:04.28 | |||||
4 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Esbjerg Svømmeklub | 29.85 | 1:04.78 | |||||
5 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 30.27 | 1:04.91 | |||||
6 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.66 | 1:05.03 | |||||
7 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 30.54 | 1:05.14 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 30.88 | 1:05.34 | |||||
9 | Isabella K. Sørensen | 1994 | Hobro Svømmeklub | 30.30 | 1:05.56 | |||||
10 | Maria Nielsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 30.89 | 1:06.45 | |||||
11 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 31.37 | 1:07.01 | |||||
12 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 31.42 | 1:07.12 | |||||
13 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 31.39 | 1:07.45 | |||||
14 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.08 | 1:07.85 | |||||
15 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 31.41 | 1:09.21 | |||||
16 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 32.47 | 1:09.62 | |||||
17 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 33.07 | 1:10.22 | |||||
18 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 32.36 | 1:10.61 | |||||
19 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 33.05 | 1:11.27 | |||||
20 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 33.41 | 1:11.36 | |||||
21 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 33.87 | 1:11.57 | |||||
22 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 32.57 | 1:11.59 | |||||
23 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 33.40 | 1:11.62 | |||||
24 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 33.16 | 1:11.90 | |||||
25 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.55 | 1:12.80 | |||||
26 | Matilda Holse | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 34.00 | 1:14.38 | |||||
27 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 35.00 | 1:16.31 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:16 |
Resultat Løb 37 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 37, 100m Butterfly Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.86 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Esbjerg Svømmeklub | 29.64 | 1:01.86 | |||||
2 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Esbjerg Svømmeklub | 29.45 | 1:02.23 | |||||
3 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.33 | 1:03.74 | |||||
4 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 29.82 | 1:04.14 | |||||
5 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.92 | 1:05.50 | |||||
6 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.14 | 1:06.19 | |||||
7 | Isabella K. Sørensen | 1994 | Hobro Svømmeklub | 29.80 | 1:04.26 | |||||
8 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 30.98 | 1:05.68 | |||||
9 | Maria Nielsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 31.24 | 1:06.90 | |||||
10 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 31.71 | 1:07.02 | |||||
11 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 31.83 | 1:08.07 | |||||
12 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 31.85 | 1:09.01 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:45 |
Resultat Løb 38 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 38, 100m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 51.57 2008-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 53.75 2010-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | Holstebro Svømme Club | 26.32 | 55.91 | |||||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 26.78 | 56.29 | |||||
3 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 26.64 | 56.61 | |||||
4 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 26.92 | 56.69 | |||||
5 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 26.84 | 56.71 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Martin Terp Olesen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 27.36 | 56.77 | |||||
7 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 27.24 | 57.83 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Marcus Thøgersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 26.97 | 58.23 | |||||
9 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 27.39 | 58.35 | |||||
10 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | Esbjerg Svømmeklub | 27.31 | 58.79 | |||||
11 | Joachim Mortensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 27.86 | 58.97 | Deltager ikke i finalen | ||||
12 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 27.91 | 59.05 | Deltager ikke i finalen | ||||
13 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 28.63 | 59.90 | |||||
14 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 28.10 | 1:00.16 | |||||
15 | Martin Sander Pedersen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 27.88 | 1:00.32 | |||||
16 | Søren Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 28.21 | 1:00.47 | |||||
17 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 28.03 | 1:00.68 | |||||
18 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 27.86 | 1:00.71 | |||||
19 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 28.79 | 1:00.84 | |||||
19 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 28.58 | 1:00.84 | |||||
21 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 28.88 | 1:01.03 | |||||
22 | Juan José Venegas | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 28.13 | 1:01.31 | |||||
23 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.28 | 1:01.44 | |||||
24 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | Esbjerg Svømmeklub | 28.53 | 1:01.50 | |||||
25 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 30.03 | 1:02.49 | |||||
26 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 29.66 | 1:02.78 | |||||
27 | Peter Lund Hansen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 28.62 | 1:02.79 | |||||
28 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.14 | 1:02.87 | |||||
29 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.22 | 1:02.88 | |||||
30 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.21 | 1:02.92 | |||||
31 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 29.73 | 1:03.05 | |||||
32 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 29.36 | 1:03.69 | |||||
33 | Henrik Kingo | 1991 | Odense Svømme Klub | 29.37 | 1:03.70 | |||||
34 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 29.77 | 1:04.07 | |||||
35 | Nikolaj Borup | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.58 | 1:04.24 | |||||
36 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.14 | 1:04.28 | |||||
37 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.59 | 1:04.96 | |||||
38 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 30.78 | 1:05.30 | |||||
39 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 30.27 | 1:05.44 | |||||
40 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 30.57 | 1:05.80 | |||||
41 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 31.34 | 1:07.13 | |||||
42 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 31.50 | 1:07.25 | |||||
43 | Jannik Skov | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 31.02 | 1:07.78 | |||||
44 | Anders Trab | 1995 | Frem Odense | 33.25 | 1:09.61 | |||||
- | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vend 75 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 38 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 38, 100m Butterfly Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 51.57 2008-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 53.75 2010-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | Holstebro Svømme Club | 26.29 | 56.07 | |||||
2 | Martin Terp Olesen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 26.88 | 56.26 | |||||
3 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 26.79 | 56.49 | |||||
4 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 27.44 | 58.27 | |||||
5 | Marcus Thøgersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 26.69 | 58.35 | |||||
6 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | Esbjerg Svømmeklub | 27.05 | 58.27 | |||||
7 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 27.45 | 58.48 | |||||
8 | Martin Sander Pedersen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 27.77 | 59.59 | |||||
9 | Søren Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 28.27 | 1:00.40 | |||||
10 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.78 | 1:00.53 | |||||
11 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 30.50 | 1:01.26 | |||||
- | Viktor B. Bromer | 1993 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:51 |
Resultat Løb 39 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 39, 200m Medley Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 31.82 | 1:07.37 | 1:48.95 | 2:23.64 | |||
2 | Pernille Juel | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 29.96 | 1:08.01 | 1:50.86 | 2:24.01 | |||
3 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 31.90 | 1:09.72 | 1:52.43 | 2:26.25 | |||
4 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 32.36 | 1:09.90 | 1:51.86 | 2:26.26 | |||
5 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 32.71 | 1:10.75 | 1:52.59 | 2:26.78 | |||
6 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 32.62 | 1:11.94 | 1:52.64 | 2:27.30 | Deltager ikke i finalen | ||
7 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.51 | 1:09.77 | 1:53.61 | 2:28.16 | |||
8 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.98 | 1:08.64 | 1:53.46 | 2:28.56 | Deltager ikke i finalen | ||
9 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 32.57 | 1:10.91 | 1:54.88 | 2:29.59 | |||
10 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 34.90 | 1:12.92 | 1:55.16 | 2:30.17 | Deltager ikke i finalen | ||
11 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 32.71 | 1:12.64 | 1:54.41 | 2:30.60 | |||
12 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.08 | 1:14.63 | 1:56.19 | 2:30.68 | |||
13 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 31.35 | 1:08.86 | 1:53.65 | 2:30.78 | Deltager ikke i finalen | ||
14 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 33.49 | 1:11.67 | 1:54.40 | 2:31.46 | |||
15 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.76 | 1:14.46 | 1:58.78 | 2:31.78 | Deltager ikke i finalen | ||
16 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 33.43 | 1:13.20 | 1:55.92 | 2:31.99 | |||
17 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 35.10 | 1:13.79 | 1:57.28 | 2:32.73 | |||
18 | Camilla Rasmussen | 1991 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.94 | 1:13.13 | 1:57.63 | 2:33.33 | |||
19 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 33.34 | 1:14.06 | 1:57.61 | 2:33.60 | |||
20 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.77 | 1:13.90 | 1:57.84 | 2:33.62 | |||
21 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | Esbjerg Svømmeklub | 33.67 | 1:15.55 | 1:57.98 | 2:34.20 | |||
22 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 34.23 | 1:14.43 | 1:59.86 | 2:34.46 | |||
23 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 34.46 | 1:13.59 | 1:58.86 | 2:34.71 | |||
24 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 37.03 | 1:16.12 | 1:59.98 | 2:35.41 | |||
25 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 34.56 | 1:14.12 | 1:58.20 | 2:35.86 | |||
26 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.67 | 1:14.88 | 1:58.82 | 2:35.90 | |||
27 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.21 | 1:16.25 | 1:59.13 | 2:35.96 | |||
28 | Simone H. Lauridsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 35.04 | 1:17.51 | 2:00.53 | 2:36.28 | |||
29 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 34.52 | 1:14.41 | 2:00.80 | 2:37.18 | |||
30 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 34.56 | 1:14.67 | 2:00.75 | 2:37.26 | |||
31 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 34.45 | 1:15.88 | 2:01.20 | 2:37.31 | |||
32 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 36.00 | 1:16.88 | 2:01.46 | 2:37.46 | |||
33 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 34.18 | 1:16.11 | 2:02.11 | 2:37.72 | |||
34 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.28 | 1:15.71 | 1:59.10 | 2:38.25 | |||
35 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 35.63 | 1:15.10 | 2:02.27 | 2:38.87 | |||
36 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Randers GF Neptun | 33.92 | 1:13.18 | 2:03.25 | 2:39.41 | |||
37 | Tine Christensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.22 | 1:18.88 | 2:01.31 | 2:39.62 | |||
38 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 34.31 | 1:14.89 | 2:01.86 | 2:39.71 | |||
39 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 33.81 | 1:17.54 | 2:03.65 | 2:39.72 | |||
40 | Kathrine Gohr | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.62 | 1:16.51 | 2:04.13 | 2:40.23 | |||
41 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 36.35 | 1:15.50 | 2:04.23 | 2:41.86 | |||
42 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 35.95 | 1:17.25 | 2:03.85 | 2:42.06 | |||
43 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 38.19 | 1:21.30 | 2:07.53 | 2:44.41 | |||
44 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 37.04 | 1:19.00 | 2:05.94 | 2:44.69 | |||
45 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 37.94 | 1:22.75 | 2:08.21 | 2:45.52 | |||
46 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 36.99 | 1:20.13 | 2:09.83 | 2:46.23 | |||
- | Anna C. Lange | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | brystlig afsl. ryg | |||||
- | Julie Levisen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DSQ | 1 hånd vend 125 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 39 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 39, 200m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 29.94 | 1:05.23 | 1:44.78 | 2:17.46 | |||
2 | Pernille Juel | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 29.56 | 1:06.63 | 1:49.85 | 2:21.06 | |||
3 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 31.43 | 1:09.10 | 1:50.05 | 2:22.42 | |||
4 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 32.58 | 1:10.66 | 1:52.66 | 2:26.18 | |||
5 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 31.96 | 1:09.70 | 1:53.03 | 2:27.06 | |||
6 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 31.71 | 1:10.12 | 1:53.36 | 2:28.98 | |||
7 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 32.80 | 1:11.45 | 1:52.04 | 2:26.25 | |||
8 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 31.65 | 1:10.51 | 1:53.65 | 2:27.88 | |||
9 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 31.84 | 1:10.72 | 1:52.57 | 2:28.45 | |||
10 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 35.29 | 1:13.51 | 1:56.81 | 2:31.70 | |||
11 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 33.46 | 1:12.52 | 1:55.31 | 2:32.11 | |||
12 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 35.03 | 1:15.53 | 1:59.21 | 2:37.01 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:01 |
Resultat Løb 40 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 40, 200m Medley Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:55.49 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | Holstebro Svømme Club | 28.91 | 58.58 | 1:35.15 | 2:04.02 | |||
2 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 28.37 | 1:02.60 | 1:39.09 | 2:08.84 | |||
3 | Karsten Schütt | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 27.70 | 1:01.19 | 1:38.86 | 2:09.73 | |||
4 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 28.39 | 1:01.29 | 1:40.31 | 2:10.02 | |||
5 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 28.22 | 1:00.78 | 1:39.38 | 2:10.31 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Anders Møller | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 28.87 | 1:01.30 | 1:40.23 | 2:10.77 | |||
7 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 28.57 | 1:01.82 | 1:41.48 | 2:11.32 | Deltager ikke i finalen | ||
8 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.04 | 1:03.04 | 1:39.43 | 2:11.35 | Deltager ikke i finalen | ||
9 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 29.42 | 1:04.16 | 1:41.47 | 2:11.69 | |||
10 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 26.42 | 1:00.11 | 1:41.19 | 2:12.51 | Deltager ikke i finalen | ||
11 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 29.14 | 1:03.52 | 1:42.80 | 2:13.26 | |||
12 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 29.96 | 1:04.33 | 1:43.88 | 2:13.92 | |||
13 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.88 | 1:04.66 | 1:44.12 | 2:15.74 | |||
14 | Martin Sander Pedersen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 28.08 | 1:03.48 | 1:45.46 | 2:15.99 | |||
15 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 29.20 | 1:05.33 | 1:44.96 | 2:16.30 | |||
16 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.67 | 1:04.76 | 1:44.47 | 2:16.58 | |||
17 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 29.30 | 1:04.17 | 1:43.59 | 2:16.77 | |||
17 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 28.35 | 1:05.59 | 1:43.65 | 2:16.77 | |||
19 | Marcus Thøgersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 27.71 | 1:04.17 | 1:46.17 | 2:16.94 | |||
20 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 30.34 | 1:06.62 | 1:45.58 | 2:17.25 | |||
21 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.24 | 1:06.61 | 1:43.83 | 2:17.30 | |||
22 | Thomas Birkkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 30.19 | 1:05.57 | 1:46.81 | 2:17.56 | |||
23 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.51 | 1:09.17 | 1:45.98 | 2:17.68 | |||
24 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 29.04 | 1:06.38 | 1:45.54 | 2:17.84 | |||
25 | Michael R. Olesen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.47 | 1:03.73 | 1:45.64 | 2:18.16 | |||
26 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.88 | 1:07.18 | 1:45.54 | 2:18.43 | |||
27 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.23 | 1:08.17 | 1:47.08 | 2:19.52 | |||
28 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.08 | 1:07.65 | 1:48.24 | 2:19.69 | |||
29 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.77 | 1:07.88 | 1:46.86 | 2:20.02 | |||
30 | Jens Bach | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 30.32 | 1:06.24 | 1:49.99 | 2:20.15 | |||
31 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 30.36 | 1:06.13 | 1:48.22 | 2:20.30 | |||
32 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 30.84 | 1:05.17 | 1:47.12 | 2:20.32 | |||
33 | Magnus Yde | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 29.59 | 1:05.20 | 1:47.16 | 2:20.55 | |||
34 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 30.50 | 1:09.22 | 1:48.86 | 2:21.07 | |||
35 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 29.89 | 1:06.85 | 1:48.88 | 2:21.12 | |||
36 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 30.27 | 1:05.71 | 1:47.53 | 2:21.15 | |||
37 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 30.37 | 1:07.64 | 1:49.55 | 2:21.23 | |||
38 | Michael Petersen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 31.60 | 1:08.66 | 1:47.56 | 2:21.83 | |||
39 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 29.41 | 1:06.51 | 1:48.80 | 2:22.53 | |||
40 | Anton Ruby Larsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.09 | 1:07.01 | 1:50.34 | 2:22.62 | |||
41 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 31.66 | 1:07.71 | 1:49.96 | 2:23.47 | |||
42 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 31.98 | 1:09.75 | 1:50.72 | 2:23.95 | |||
43 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 31.18 | 1:08.07 | 1:50.89 | 2:24.26 | |||
44 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 32.01 | 1:08.53 | 1:51.70 | 2:24.32 | |||
45 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 30.86 | 1:06.26 | 1:49.50 | 2:24.39 | |||
46 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 31.47 | 1:08.63 | 1:52.32 | 2:24.69 | |||
47 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.91 | 1:08.47 | 1:51.06 | 2:25.49 | |||
48 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 32.60 | 1:10.40 | 1:52.76 | 2:25.94 | |||
49 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.94 | 1:09.28 | 1:53.53 | 2:26.46 | |||
50 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 32.73 | 1:13.27 | 1:52.92 | 2:26.60 | |||
51 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 32.55 | 1:12.29 | 1:51.82 | 2:26.71 | |||
52 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 31.14 | 1:09.26 | 1:52.13 | 2:27.34 | |||
53 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 33.59 | 1:10.47 | 1:52.78 | 2:27.72 | |||
54 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 31.45 | 1:09.25 | 1:54.86 | 2:30.31 | |||
55 | Jannik Skov | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 32.59 | 1:13.19 | 1:55.77 | 2:31.11 | |||
- | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej berør v. 100 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:28 |
Resultat Løb 40 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 40, 200m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:55.49 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | Holstebro Svømme Club | 27.17 | 58.87 | 1:34.57 | 2:04.37 | |||
2 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 28.22 | 1:01.07 | 1:37.65 | 2:07.39 | |||
3 | Karsten Schütt | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 27.76 | 1:01.24 | 1:39.16 | 2:09.00 | |||
4 | Anders Møller | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 28.06 | 1:00.11 | 1:39.04 | 2:09.14 | |||
5 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 28.34 | 1:01.69 | 1:40.15 | 2:10.84 | |||
6 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 28.77 | 1:03.90 | 1:41.81 | 2:12.53 | |||
7 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 28.60 | 1:03.36 | 1:42.11 | 2:13.36 | |||
8 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 30.69 | 1:04.04 | 1:43.94 | 2:15.32 | |||
9 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.64 | 1:04.44 | 1:44.93 | 2:15.91 | |||
10 | Martin Sander Pedersen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 28.40 | 1:04.45 | 1:47.18 | 2:16.19 | |||
11 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.13 | 1:04.51 | 1:44.22 | 2:16.90 | |||
12 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 29.25 | 1:04.65 | 1:45.18 | 2:17.16 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:10 |
Resultat Løb 41 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 41, 800m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.63 | 2:16.36 | 3:26.14 | 4:36.58 | 9:09.16 | ||
5:54.86 | 6:53.84 | 8:02.35 | ||||||||
2 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:06.78 | 2:16.76 | 3:26.91 | 4:38.03 | 9:22.03 | ||
5:49.73 | 7:00.78 | 8:12.11 | ||||||||
3 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:06.79 | 2:18.37 | 3:29.86 | 4:40.82 | 9:24.22 | ||
5:52.04 | 7:03.43 | 8:15.52 | ||||||||
4 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.11 | 2:18.52 | 3:30.20 | 4:41.87 | 9:25.02 | ||
5:53.20 | 7:04.26 | 8:15.71 | ||||||||
5 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.26 | 2:18.18 | 3:28.95 | 4:39.90 | 9:25.74 | ||
5:50.54 | 7:02.04 | 8:14.00 | ||||||||
6 | Lise L. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.60 | 2:19.76 | 3:30.91 | 4:42.04 | 9:26.54 | ||
5:53.73 | 7:05.23 | 8:16.45 | ||||||||
7 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.58 | 2:17.28 | 3:28.04 | 4:40.11 | 9:28.83 | ||
5:52.48 | 7:04.89 | 8:17.67 | ||||||||
8 | Ditte Elschner Kristensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 1:07.09 | 2:18.85 | 3:30.87 | 4:43.29 | 9:31.34 | ||
5:55.36 | 7:07.78 | 8:20.02 | ||||||||
9 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.86 | 2:18.81 | 3:30.50 | 4:42.33 | 9:32.21 | ||
5:54.67 | 7:07.15 | 8:19.91 | ||||||||
10 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.94 | 2:18.97 | 3:31.89 | 4:45.11 | 9:39.04 | ||
5:58.25 | 7:11.99 | 8:26.04 | ||||||||
11 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 1:07.45 | 2:19.87 | 3:32.15 | 4:45.45 | 9:39.49 | ||
5:59.08 | 7:13.15 | 8:26.79 | ||||||||
12 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 1:07.21 | 2:19.25 | 3:31.64 | 4:45.50 | 9:42.20 | ||
5:59.66 | 7:14.51 | 8:29.24 | ||||||||
13 | Tatjana Hansen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 1:06.88 | 2:19.86 | 3:33.19 | 4:46.58 | 9:47.44 | ||
6:01.44 | 7:16.26 | 8:31.91 | ||||||||
14 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:09.53 | 2:23.52 | 3:37.66 | 4:52.10 | 9:50.25 | ||
6:06.64 | 7:21.20 | 8:36.66 | ||||||||
15 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 1:09.85 | 2:23.91 | 3:38.69 | 4:54.09 | 9:54.29 | ||
6:09.53 | 7:25.63 | 8:41.11 | ||||||||
16 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:10.64 | 2:24.52 | 3:38.76 | 4:52.83 | 9:54.43 | ||
6:08.04 | 7:24.17 | 8:40.15 | ||||||||
17 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:10.46 | 2:24.16 | 3:38.18 | 4:52.93 | 9:54.68 | ||
6:08.11 | 7:24.22 | 8:39.78 | ||||||||
18 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 1:09.98 | 2:25.29 | 3:41.16 | 4:57.46 | 9:55.66 | ||
6:12.10 | 7:27.77 | 8:42.65 | ||||||||
19 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:10.21 | 2:24.48 | 3:39.74 | 4:55.42 | 9:57.51 | ||
6:11.08 | 7:27.06 | 8:43.42 | ||||||||
20 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.38 | 2:28.38 | 3:43.92 | 4:58.96 | 9:57.99 | ||
6:13.94 | 7:29.07 | 8:44.73 | ||||||||
21 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 1:12.19 | 2:28.46 | 3:42.32 | 4:57.78 | 10:00.58 | ||
6:13.62 | 7:30.61 | 8:47.66 | ||||||||
22 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 1:09.98 | 2:24.75 | 3:40.46 | 4:56.98 | 10:01.04 | ||
6:13.89 | 7:30.68 | 8:46.92 | ||||||||
23 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.62 | 2:27.79 | 3:43.83 | 4:59.47 | 10:01.75 | ||
6:15.59 | 7:32.97 | 8:48.01 | ||||||||
24 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:13.07 | 2:28.11 | 3:44.60 | 5:00.63 | 10:10.44 | ||
6:17.65 | 7:35.60 | 8:54.59 | ||||||||
25 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.40 | 2:24.38 | 3:40.78 | 4:57.62 | 10:11.39 | ||
6:15.22 | 7:33.91 | 8:52.99 | ||||||||
26 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.29 | 2:26.78 | 3:42.11 | 4:59.37 | 10:14.47 | ||
6:16.61 | 7:35.38 | 8:55.34 | ||||||||
27 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:11.49 | 2:27.47 | 3:44.14 | 5:02.45 | 10:15.86 | ||
6:20.89 | 7:39.94 | 8:58.08 | ||||||||
28 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:13.62 | 2:33.02 | 3:52.21 | 5:11.20 | 10:23.65 | ||
6:30.57 | 7:50.13 | 9:09.13 | ||||||||
- | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:45 |
Resultat Løb 41 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 41, 800m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:01.28 | 2:05.94 | 3:10.52 | 4:15.75 | 8:34.21 | ||
5:20.50 | 6:25.66 | 7:30.62 | ||||||||
2 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Esbjerg Svømmeklub | 1:03.55 | 2:10.42 | 3:17.84 | 4:25.62 | 8:50.57 | ||
5:32.54 | 6:39.29 | 7:45.61 | ||||||||
3 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:04.95 | 2:12.56 | 3:19.66 | 4:26.57 | 8:52.88 | ||
5:33.76 | 6:40.45 | 7:47.47 | ||||||||
4 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | Esbjerg Svømmeklub | 1:03.60 | 2:10.39 | 3:17.93 | 4:25.56 | 8:58.62 | ||
5:33.38 | 6:41.06 | 7:49.68 | ||||||||
5 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.20 | 2:13.17 | 3:20.93 | 4:28.83 | 9:05.05 | ||
5:36.97 | 7:21.38 | |||||||||
6 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.63 | 2:16.36 | 3:26.14 | 4:36.58 | 9:09.16 | ||
5:54.86 | 6:53.84 | 8:02.35 | ||||||||
7 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:05.96 | 2:15.35 | 3:25.91 | 4:36.22 | 9:15.29 | ||
5:46.46 | 6:55.94 | 8:06.05 | ||||||||
8 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:06.78 | 2:16.76 | 3:26.91 | 4:38.03 | 9:22.03 | ||
5:49.73 | 7:00.78 | 8:12.11 | ||||||||
9 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:06.79 | 2:18.37 | 3:29.86 | 4:40.82 | 9:24.22 | ||
5:52.04 | 7:03.43 | 8:15.52 | ||||||||
10 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.11 | 2:18.52 | 3:30.20 | 4:41.87 | 9:25.02 | ||
5:53.20 | 7:04.26 | 8:15.71 | ||||||||
11 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.26 | 2:18.18 | 3:28.95 | 4:39.90 | 9:25.74 | ||
5:50.54 | 7:02.04 | 8:14.00 | ||||||||
12 | Lise L. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.60 | 2:19.76 | 3:30.91 | 4:42.04 | 9:26.54 | ||
5:53.73 | 7:05.23 | 8:16.45 | ||||||||
13 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.58 | 2:17.28 | 3:28.04 | 4:40.11 | 9:28.83 | ||
5:52.48 | 7:04.89 | 8:17.67 | ||||||||
14 | Ditte Elschner Kristensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 1:07.09 | 2:18.85 | 3:30.87 | 4:43.29 | 9:31.34 | ||
5:55.36 | 7:07.78 | 8:20.02 | ||||||||
15 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.86 | 2:18.81 | 3:30.50 | 4:42.33 | 9:32.21 | ||
5:54.67 | 7:07.15 | 8:19.91 | ||||||||
16 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.94 | 2:18.97 | 3:31.89 | 4:45.11 | 9:39.04 | ||
5:58.25 | 7:11.99 | 8:26.04 | ||||||||
17 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 1:07.45 | 2:19.87 | 3:32.15 | 4:45.45 | 9:39.49 | ||
5:59.08 | 7:13.15 | 8:26.79 | ||||||||
18 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 1:07.21 | 2:19.25 | 3:31.64 | 4:45.50 | 9:42.20 | ||
5:59.66 | 7:14.51 | 8:29.24 | ||||||||
19 | Tatjana Hansen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 1:06.88 | 2:19.86 | 3:33.19 | 4:46.58 | 9:47.44 | ||
6:01.44 | 7:16.26 | 8:31.91 | ||||||||
20 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:09.53 | 2:23.52 | 3:37.66 | 4:52.10 | 9:50.25 | ||
6:06.64 | 7:21.20 | 8:36.66 | ||||||||
21 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 1:09.85 | 2:23.91 | 3:38.69 | 4:54.09 | 9:54.29 | ||
6:09.53 | 7:25.63 | 8:41.11 | ||||||||
22 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:10.64 | 2:24.52 | 3:38.76 | 4:52.83 | 9:54.43 | ||
6:08.04 | 7:24.17 | 8:40.15 | ||||||||
23 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:10.46 | 2:24.16 | 3:38.18 | 4:52.93 | 9:54.68 | ||
6:08.11 | 7:24.22 | 8:39.78 | ||||||||
24 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 1:09.98 | 2:25.29 | 3:41.16 | 4:57.46 | 9:55.66 | ||
6:12.10 | 7:27.77 | 8:42.65 | ||||||||
25 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:10.21 | 2:24.48 | 3:39.74 | 4:55.42 | 9:57.51 | ||
6:11.08 | 7:27.06 | 8:43.42 | ||||||||
26 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.38 | 2:28.38 | 3:43.92 | 4:58.96 | 9:57.99 | ||
6:13.94 | 7:29.07 | 8:44.73 | ||||||||
27 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 1:12.19 | 2:28.46 | 3:42.32 | 4:57.78 | 10:00.58 | ||
6:13.62 | 7:30.61 | 8:47.66 | ||||||||
28 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 1:09.98 | 2:24.75 | 3:40.46 | 4:56.98 | 10:01.04 | ||
6:13.89 | 7:30.68 | 8:46.92 | ||||||||
29 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.62 | 2:27.79 | 3:43.83 | 4:59.47 | 10:01.75 | ||
6:15.59 | 7:32.97 | 8:48.01 | ||||||||
30 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:13.07 | 2:28.11 | 3:44.60 | 5:00.63 | 10:10.44 | ||
6:17.65 | 7:35.60 | 8:54.59 | ||||||||
31 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.40 | 2:24.38 | 3:40.78 | 4:57.62 | 10:11.39 | ||
6:15.22 | 7:33.91 | 8:52.99 | ||||||||
32 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.29 | 2:26.78 | 3:42.11 | 4:59.37 | 10:14.47 | ||
6:16.61 | 7:35.38 | 8:55.34 | ||||||||
33 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:11.49 | 2:27.47 | 3:44.14 | 5:02.45 | 10:15.86 | ||
6:20.89 | 7:39.94 | 8:58.08 | ||||||||
34 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:13.62 | 2:33.02 | 3:52.21 | 5:11.20 | 10:23.65 | ||
6:30.57 | 7:50.13 | 9:09.13 | ||||||||
- | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:26 |
Resultat Løb 42 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 42, 1500m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.56 | 2:09.12 | 3:15.77 | 4:22.62 | 16:30.56 | ||
5:29.01 | 6:34.79 | 7:41.10 | 8:47.24 | |||||||
9:53.80 | 11:00.54 | 12:06.58 | 13:12.94 | |||||||
14:19.16 | 15:26.05 | |||||||||
2 | Casper G. Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:04.46 | 2:11.59 | 3:19.05 | 4:26.74 | 16:44.60 | ||
5:34.33 | 6:42.18 | 7:49.11 | 8:56.74 | |||||||
10:04.46 | 11:11.51 | 12:19.13 | 13:25.86 | |||||||
14:32.53 | 15:39.51 | |||||||||
3 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 1:04.61 | 2:47.01 | 4:29.14 | 5:36.99 | 16:55.11 | ||
6:44.05 | 7:51.62 | 8:59.75 | 10:07.72 | |||||||
11:49.21 | 12:57.41 | 14:39.85 | 15:47.80 | |||||||
16:55.11 | ||||||||||
4 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 1:03.94 | 2:11.70 | 3:19.96 | 4:28.84 | 17:02.61 | ||
5:37.93 | 6:47.41 | 7:55.99 | 9:05.38 | |||||||
10:14.51 | 11:23.73 | 12:31.96 | 13:40.35 | |||||||
14:48.59 | 15:56.93 | |||||||||
5 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 1:03.45 | 2:10.58 | 3:18.90 | 4:27.56 | 17:14.09 | ||
5:37.35 | 6:46.17 | 7:54.98 | 9:05.05 | |||||||
10:13.43 | 11:23.16 | 12:33.00 | 13:44.43 | |||||||
14:54.55 | 16:05.10 | |||||||||
6 | Rasmus Larsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 1:06.28 | 2:16.29 | 3:26.77 | 4:36.42 | 17:22.84 | ||
5:46.48 | 6:55.71 | 8:05.75 | 9:15.60 | |||||||
10:25.24 | 11:35.38 | 12:45.82 | 13:55.81 | |||||||
15:05.83 | 16:15.41 | |||||||||
7 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:06.71 | 2:16.88 | 3:27.46 | 4:37.87 | 17:23.02 | ||
5:48.10 | 6:57.79 | 8:07.33 | 9:17.01 | |||||||
10:26.67 | 11:36.56 | 12:46.52 | 13:56.23 | |||||||
15:05.84 | 16:15.58 | |||||||||
8 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:06.53 | 2:17.19 | 3:27.42 | 4:38.18 | 17:28.98 | ||
5:48.42 | 6:58.64 | 8:09.01 | 9:19.15 | |||||||
10:28.85 | 11:39.10 | 12:49.43 | 13:59.49 | |||||||
15:09.60 | 16:19.88 | |||||||||
9 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 1:04.79 | 2:14.03 | 3:23.12 | 4:32.75 | 17:36.31 | ||
5:43.36 | 6:54.55 | 8:04.77 | 9:15.40 | |||||||
10:26.10 | 11:37.04 | 12:49.38 | 14:01.68 | |||||||
15:13.46 | 16:26.37 | |||||||||
10 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.99 | 2:19.25 | 3:30.84 | 4:41.94 | 17:43.18 | ||
5:52.37 | 7:03.27 | 8:14.11 | 9:25.77 | |||||||
10:36.85 | 11:48.70 | 13:00.02 | 14:10.80 | |||||||
15:21.57 | 16:32.58 | |||||||||
11 | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.34 | 2:17.04 | 3:28.74 | 4:41.32 | 18:03.90 | ||
5:52.74 | 7:03.94 | 8:52.10 | 10:05.40 | |||||||
11:19.37 | 12:33.58 | 13:48.13 | 15:01.22 | |||||||
16:15.64 | 17:29.17 | |||||||||
12 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 1:09.90 | 2:23.57 | 3:36.84 | 4:50.23 | 18:08.26 | ||
6:02.57 | 7:14.64 | 8:25.80 | 9:37.81 | |||||||
10:49.59 | 12:01.97 | 13:15.29 | 14:29.87 | |||||||
15:42.76 | 16:57.70 | |||||||||
13 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 1:07.20 | 2:18.93 | 3:31.71 | 4:45.91 | 18:13.74 | ||
5:59.49 | 7:13.04 | 8:26.33 | 9:40.20 | |||||||
10:54.12 | 12:07.58 | 13:20.32 | 14:34.34 | |||||||
15:48.69 | 17:02.08 | |||||||||
14 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.79 | 2:21.49 | 3:35.10 | 4:48.72 | 18:33.03 | ||
6:03.18 | 7:17.93 | 8:32.70 | 9:47.55 | |||||||
11:02.37 | 12:17.44 | 13:33.46 | 14:48.62 | |||||||
16:03.70 | 17:19.42 | |||||||||
15 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:09.78 | 2:23.13 | 3:36.98 | 4:50.30 | 18:33.59 | ||
6:04.85 | 7:19.72 | 8:34.70 | 9:49.36 | |||||||
11:04.13 | 12:19.24 | 13:34.57 | 14:49.98 | |||||||
16:04.93 | 17:19.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 42 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 42, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 58.77 | 2:00.70 | 3:02.66 | 4:04.52 | 15:36.53 | ||
5:06.63 | 6:08.53 | 7:11.02 | 8:13.72 | |||||||
9:17.02 | 10:20.28 | 11:23.48 | 12:26.66 | |||||||
13:30.34 | 14:34.33 | |||||||||
2 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:01.71 | 2:05.80 | 3:10.20 | 4:14.64 | 16:02.47 | ||
5:19.17 | 6:23.84 | 7:28.17 | 8:32.85 | |||||||
9:37.57 | 10:42.39 | 11:47.26 | 12:52.01 | |||||||
13:56.66 | 15:00.73 | |||||||||
3 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.56 | 2:09.12 | 3:15.77 | 4:22.62 | 16:30.56 | ||
5:29.01 | 6:34.79 | 7:41.10 | 8:47.24 | |||||||
9:53.80 | 11:00.54 | 12:06.58 | 13:12.94 | |||||||
14:19.16 | 15:26.05 | |||||||||
4 | Mikkel Knudsen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 1:01.74 | 2:06.94 | 3:12.48 | 4:18.12 | 16:30.60 | ||
5:24.31 | 6:30.46 | 7:37.33 | 8:43.79 | |||||||
9:50.65 | 10:57.61 | 12:04.34 | 13:11.47 | |||||||
14:18.21 | 15:25.31 | |||||||||
5 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:02.86 | 2:09.33 | 3:15.77 | 4:22.68 | 16:37.01 | ||
5:30.07 | 6:37.55 | 7:44.21 | 8:51.99 | |||||||
9:58.59 | 11:06.04 | 12:13.34 | 13:19.99 | |||||||
14:26.83 | 15:33.65 | |||||||||
6 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.88 | 2:09.67 | 3:16.90 | 4:24.24 | 16:42.39 | ||
5:31.25 | 6:37.78 | 7:44.53 | 8:51.87 | |||||||
9:58.96 | 11:06.42 | 12:13.21 | 13:20.78 | |||||||
14:28.66 | 15:36.34 | |||||||||
7 | Casper G. Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:04.46 | 2:11.59 | 3:19.05 | 4:26.74 | 16:44.60 | ||
5:34.33 | 6:42.18 | 7:49.11 | 8:56.74 | |||||||
10:04.46 | 11:11.51 | 12:19.13 | 13:25.86 | |||||||
14:32.53 | 15:39.51 | |||||||||
8 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 1:04.61 | 2:47.01 | 4:29.14 | 5:36.99 | 16:55.11 | ||
6:44.05 | 7:51.62 | 8:59.75 | 10:07.72 | |||||||
11:49.21 | 12:57.41 | 14:39.85 | 15:47.80 | |||||||
16:55.11 | ||||||||||
9 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:03.18 | 2:10.24 | 3:18.05 | 4:25.64 | 16:59.08 | ||
5:33.68 | 6:41.63 | 7:50.33 | 8:58.81 | |||||||
10:06.68 | 11:15.02 | 12:23.22 | 13:32.36 | |||||||
14:41.64 | 15:50.99 | |||||||||
10 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 1:03.94 | 2:11.70 | 3:19.96 | 4:28.84 | 17:02.61 | ||
5:37.93 | 6:47.41 | 7:55.99 | 9:05.38 | |||||||
10:14.51 | 11:23.73 | 12:31.96 | 13:40.35 | |||||||
14:48.59 | 15:56.93 | |||||||||
11 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 1:03.45 | 2:10.58 | 3:18.90 | 4:27.56 | 17:14.09 | ||
5:37.35 | 6:46.17 | 7:54.98 | 9:05.05 | |||||||
10:13.43 | 11:23.16 | 12:33.00 | 13:44.43 | |||||||
14:54.55 | 16:05.10 | |||||||||
12 | Rasmus Larsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 1:06.28 | 2:16.29 | 3:26.77 | 4:36.42 | 17:22.84 | ||
5:46.48 | 6:55.71 | 8:05.75 | 9:15.60 | |||||||
10:25.24 | 11:35.38 | 12:45.82 | 13:55.81 | |||||||
15:05.83 | 16:15.41 | |||||||||
13 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:06.71 | 2:16.88 | 3:27.46 | 4:37.87 | 17:23.02 | ||
5:48.10 | 6:57.79 | 8:07.33 | 9:17.01 | |||||||
10:26.67 | 11:36.56 | 12:46.52 | 13:56.23 | |||||||
15:05.84 | 16:15.58 | |||||||||
14 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:06.53 | 2:17.19 | 3:27.42 | 4:38.18 | 17:28.98 | ||
5:48.42 | 6:58.64 | 8:09.01 | 9:19.15 | |||||||
10:28.85 | 11:39.10 | 12:49.43 | 13:59.49 | |||||||
15:09.60 | 16:19.88 | |||||||||
15 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 1:04.79 | 2:14.03 | 3:23.12 | 4:32.75 | 17:36.31 | ||
5:43.36 | 6:54.55 | 8:04.77 | 9:15.40 | |||||||
10:26.10 | 11:37.04 | 12:49.38 | 14:01.68 | |||||||
15:13.46 | 16:26.37 | |||||||||
16 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.99 | 2:19.25 | 3:30.84 | 4:41.94 | 17:43.18 | ||
5:52.37 | 7:03.27 | 8:14.11 | 9:25.77 | |||||||
10:36.85 | 11:48.70 | 13:00.02 | 14:10.80 | |||||||
15:21.57 | 16:32.58 | |||||||||
17 | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.34 | 2:17.04 | 3:28.74 | 4:41.32 | 18:03.90 | ||
5:52.74 | 7:03.94 | 8:52.10 | 10:05.40 | |||||||
11:19.37 | 12:33.58 | 13:48.13 | 15:01.22 | |||||||
16:15.64 | 17:29.17 | |||||||||
18 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 1:09.90 | 2:23.57 | 3:36.84 | 4:50.23 | 18:08.26 | ||
6:02.57 | 7:14.64 | 8:25.80 | 9:37.81 | |||||||
10:49.59 | 12:01.97 | 13:15.29 | 14:29.87 | |||||||
15:42.76 | 16:57.70 | |||||||||
19 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 1:07.20 | 2:18.93 | 3:31.71 | 4:45.91 | 18:13.74 | ||
5:59.49 | 7:13.04 | 8:26.33 | 9:40.20 | |||||||
10:54.12 | 12:07.58 | 13:20.32 | 14:34.34 | |||||||
15:48.69 | 17:02.08 | |||||||||
20 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.79 | 2:21.49 | 3:35.10 | 4:48.72 | 18:33.03 | ||
6:03.18 | 7:17.93 | 8:32.70 | 9:47.55 | |||||||
11:02.37 | 12:17.44 | 13:33.46 | 14:48.62 | |||||||
16:03.70 | 17:19.42 | |||||||||
21 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:09.78 | 2:23.13 | 3:36.98 | 4:50.30 | 18:33.59 | ||
6:04.85 | 7:19.72 | 8:34.70 | 9:49.36 | |||||||
11:04.13 | 12:19.24 | 13:34.57 | 14:49.98 | |||||||
16:04.93 | 17:19.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:45 |
Resultat Løb 43 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 43, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: KVIK damer (1900) 1:41.58 2009-10-22 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 1:44.03 2009-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Esbjerg Svømmeklub 1 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 1:46.51 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 26.95 | 26.95 | |||||||
Pernille Juel | 1994 | 25.97 | 52.92 | |||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 26.87 | 1:19.79 | |||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 26.72 | 1:46.51 | |||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 1:46.53 | ||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 28.17 | 28.17 | |||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 24.71 | 52.88 | |||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 26.64 | 1:19.52 | |||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 27.01 | 1:46.53 | |||||||
3 | Silkeborg Damer 1 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:50.08 | ||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 28.10 | 28.10 | |||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 27.45 | 55.55 | |||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 26.95 | 1:22.50 | |||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 27.58 | 1:50.08 | |||||||
4 | Horsens Piger 1 | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:51.27 | ||||||
Amalie Østrup | 1997 | 27.89 | 27.89 | |||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 28.27 | 56.16 | |||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 28.18 | 1:24.34 | |||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 26.93 | 1:51.27 | |||||||
5 | Esbjerg Svømmeklub 2 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 1:51.65 | ||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 27.20 | 27.20 | |||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 27.26 | 54.46 | |||||||
Tatjana Hansen | 1997 | 28.86 | 1:23.32 | |||||||
Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 28.33 | 1:51.65 | |||||||
6 | Aalborg Damer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 1:55.42 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 29.08 | 29.08 | |||||||
Laura K. Westergaard | 1997 | 28.78 | 57.86 | |||||||
Lise L. Nielsen | 1996 | 28.71 | 1:26.57 | |||||||
Jackie Gade | 1998 | 28.85 | 1:55.42 | |||||||
7 | Nikolajs Guldklumper | 0 | Holstebro Svømme Club | 1:55.75 | ||||||
Katja Lund Cliff | 1996 | 29.07 | 29.07 | |||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 29.57 | 58.64 | |||||||
Cecilie Ravn Jensen | 1994 | 28.56 | 1:27.20 | |||||||
Helle Dohn | 1998 | 28.55 | 1:55.75 | |||||||
8 | Silkeborg Damer 2 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:56.02 | ||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 28.82 | 28.82 | |||||||
Ditte V. Hansen | 1997 | 29.21 | 58.03 | |||||||
Katrine M. Johannsen | 1996 | 29.30 | 1:27.33 | |||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 28.69 | 1:56.02 | |||||||
9 | Nyborg Piger | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 1:58.24 | ||||||
Johanne Carr | 1999 | 29.61 | 29.61 | |||||||
Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 29.86 | 59.47 | |||||||
Thea Lund Petersen | 1998 | 29.25 | 1:28.72 | |||||||
Natascha Zender | 1997 | 29.52 | 1:58.24 | |||||||
10 | Ulrichs Piger Kolding | 1998 | Kolding SK | 1:58.25 | ||||||
Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 30.30 | 30.30 | |||||||
Caroline Svarer | 1997 | 29.47 | 59.77 | |||||||
Sandra Guldborg | 1998 | 30.12 | 1:29.89 | |||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 28.36 | 1:58.25 | |||||||
11 | Rsk Junior | 0 | Ringe Svømme Klub | 1:59.56 | ||||||
Anna Hertzog | 1999 | 29.91 | 29.91 | |||||||
Nicoline Ahrentsen | 2000 | 30.22 | 1:00.13 | |||||||
Stine Madsen | 1999 | 29.65 | 1:29.78 | |||||||
Helene Grønnegaard | 1998 | 29.78 | 1:59.56 | |||||||
12 | Lyseng Piger | 0 | Lyseng IF | 2:00.42 | ||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | 28.41 | 28.41 | |||||||
Mathilde Stærk | 1990 | 31.67 | 1:00.08 | |||||||
Mia Kynde | 1994 | 29.55 | 1:29.63 | |||||||
Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 30.79 | 2:00.42 | |||||||
13 | S68 Hjørring | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 2:00.92 | ||||||
Celine Drivsholm | 1996 | 30.03 | 30.03 | |||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 29.40 | 59.43 | |||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 30.75 | 1:30.18 | |||||||
Anne Tollerup | 1998 | 30.74 | 2:00.92 | |||||||
14 | Silkeborg Damer 3 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 2:03.74 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 31.08 | 31.08 | |||||||
Sofie W. Bunten | 1999 | 30.86 | 1:01.94 | |||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 31.35 | 1:33.29 | |||||||
Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 30.45 | 2:03.74 | |||||||
- | Sto Damer 1 | 0 | Swim Team Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 44 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 44, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: VAT Herrer (1900) 1:28.89 2010-12-05 |
Dansk Rekord Junior: West drenge (1900) 1:32.18 2008-12-17 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Esbjerg Svømmeklub 1 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 1:34.79 | ||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 24.17 | 24.17 | |||||||
Frans Johannessen | 1992 | 23.31 | 47.48 | |||||||
Karsten Schütt | 1991 | 23.43 | 1:10.91 | |||||||
Anders Møller | 1991 | 23.88 | 1:34.79 | |||||||
2 | Hsc Herre 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 1:36.42 | ||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 24.90 | 24.90 | |||||||
Kasper Schultz | 1995 | 23.65 | 48.55 | |||||||
Lars Schmidt | 1987 | 24.46 | 1:13.01 | |||||||
Chris Christensen | 1988 | 23.41 | 1:36.42 | |||||||
2 | Aalborg Herrer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 1:36.42 | ||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 23.88 | 23.88 | |||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 24.15 | 48.03 | |||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 24.44 | 1:12.47 | |||||||
Magnus Yde | 1996 | 23.95 | 1:36.42 | |||||||
4 | Esbjerg Svømmeklub 2 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 1:37.17 | ||||||
Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 25.30 | 25.30 | |||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 24.33 | 49.63 | |||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 23.49 | 1:13.12 | |||||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 24.05 | 1:37.17 | |||||||
5 | Aalborg Herrer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 1:40.63 | ||||||
Jens Bach | 1997 | 25.40 | 25.40 | |||||||
Frederik V-Nielsen | 1995 | 25.00 | 50.40 | |||||||
Thomas Birkkjær | 1996 | 25.63 | 1:16.03 | |||||||
Søren Larsen | 1993 | 24.60 | 1:40.63 | |||||||
6 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 1:41.31 | ||||||
Casper Iversen | 1991 | 25.07 | 25.07 | |||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 24.78 | 49.85 | |||||||
Mads Pedersen | 1991 | 25.63 | 1:15.48 | |||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 25.83 | 1:41.31 | |||||||
7 | Drenge 1 Viborg | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:42.89 | ||||||
Frederik M. Mortensen | 1996 | 27.31 | 27.31 | |||||||
Jacob Severinsen | 1995 | 24.05 | 51.36 | |||||||
Lasse Kammer | 1995 | 25.55 | 1:16.91 | |||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 25.98 | 1:42.89 | |||||||
8 | Sønderborg | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:43.98 | ||||||
Anton Ruby Larsen | 1996 | 26.33 | 26.33 | |||||||
Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 25.90 | 52.23 | |||||||
Emil Jensen | 1994 | 26.40 | 1:18.63 | |||||||
Asger Terp | 1996 | 25.35 | 1:43.98 | |||||||
9 | Esbjerg Svømmeklub 3 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 1:44.37 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 26.45 | 26.45 | |||||||
Martin Sander Pedersen | 1992 | 24.58 | 51.03 | |||||||
Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 26.73 | 1:17.76 | |||||||
Jacob Lindeman Holm | 1994 | 26.61 | 1:44.37 | |||||||
10 | Silkeborg Herrer 1 | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 1:45.14 | ||||||
Anders T. Rasmussen | 1993 | 27.16 | 27.16 | |||||||
Emil Weis | 1994 | 26.43 | 53.59 | |||||||
Kasper Winther | 1995 | 25.44 | 1:19.03 | |||||||
Alexander Gilberg | 1995 | 26.11 | 1:45.14 | |||||||
11 | Grindsted Herre | 0 | Svømmeklubben Grindsted | 1:45.21 | ||||||
Christian Rasmussen | 1993 | 25.83 | 25.83 | |||||||
Jakob Brinkmann | 1996 | 25.50 | 51.33 | |||||||
Frederik Knudsen | 1997 | 26.86 | 1:18.19 | |||||||
Mikkel Boisen | 1997 | 27.02 | 1:45.21 | |||||||
12 | Lyseng Mænd | 0 | Lyseng IF | 1:45.97 | ||||||
Mads D. Kristensen | 1998 | 26.74 | 26.74 | |||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 26.38 | 53.12 | |||||||
Søren Mikkelsen | 1991 | 28.18 | 1:21.30 | |||||||
Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 24.67 | 1:45.97 | |||||||
13 | Dreamteam Kolding | 1994 | Kolding SK | 1:47.09 | ||||||
Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 26.94 | 26.94 | |||||||
Johannes Larsen | 1996 | 27.41 | 54.35 | |||||||
Christian Gravgaard | 1997 | 27.75 | 1:22.10 | |||||||
Tobias Dahl Vind | 1994 | 24.99 | 1:47.09 | |||||||
14 | Silkeborg Herrer 2 | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 1:48.05 | ||||||
Jens N. Nielsen | 1997 | 28.03 | 28.03 | |||||||
Ralf Dalby | 1995 | 25.93 | 53.96 | |||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | 26.74 | 1:20.70 | |||||||
Andreas Levin Pedersen | 1995 | 27.35 | 1:48.05 | |||||||
15 | Rsk Junior | 0 | Ringe Svømme Klub | 1:49.94 | ||||||
Oliver Broholm | 1999 | 26.90 | 26.90 | |||||||
Frederik H Thomsen | 1997 | 27.61 | 54.51 | |||||||
Christian Lund | 1996 | 27.59 | 1:22.10 | |||||||
Mathias Poulsen | 1996 | 27.84 | 1:49.94 | |||||||
16 | Haderslev Drenge | 0 | Haderslev Svømme Klub | 1:50.51 | ||||||
Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 26.25 | 26.25 | |||||||
Daniel F. Haraldson | 1994 | 26.19 | 52.44 | |||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | 28.23 | 1:20.67 | |||||||
Rasmus Koch | 1992 | 29.84 | 1:50.51 | |||||||
- | Sto Herrer 1 | 0 | Swim Team Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Mads Knoblauch | 1993 | 24.40 | 24.40 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:24 |
Resultat Løb 45 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 45, 4X100m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: STO 95 (1900) 4:03.06 2009-10-23 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:12.10 2011-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Esbjerg Svømmeklub 1 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 4:10.86 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 31.57 | 1:03.95 | 1:03.95 | ||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 33.56 | 1:11.60 | 2:15.55 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 27.90 | 59.48 | 3:15.03 | ||||||
Pernille Juel | 1994 | 26.74 | 55.83 | 4:10.86 | ||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:11.36 | ||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 30.63 | 1:04.19 | 1:04.19 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 31.91 | 1:09.40 | 2:13.59 | ||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 29.02 | 1:03.90 | 3:17.49 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 25.66 | 53.87 | 4:11.36 | ||||||
3 | Silkeborg Damer 1 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 4:21.88 | ||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 32.16 | 1:06.41 | 1:06.41 | ||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 34.70 | 1:13.87 | 2:20.28 | ||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 29.37 | 1:03.11 | 3:23.39 | ||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 27.87 | 58.49 | 4:21.88 | ||||||
4 | Esbjerg Svømmeklub 2 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 4:25.38 | ||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 32.93 | 1:06.96 | 1:06.96 | ||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 35.47 | 1:16.39 | 2:23.35 | ||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 28.32 | 1:02.24 | 3:25.59 | ||||||
Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 28.57 | 59.79 | 4:25.38 | ||||||
5 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:30.70 | ||||||
Emma Sørensen | 1997 | 33.97 | 1:09.33 | 1:09.33 | ||||||
Johanne Kølbæk | 1996 | 34.64 | 1:13.93 | 2:23.26 | ||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 31.03 | 1:07.63 | 3:30.89 | ||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 28.72 | 59.81 | 4:30.70 | ||||||
6 | Aalborg Damer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:31.40 | ||||||
Kristina K Hedegaard | 1995 | 33.56 | 1:09.58 | 1:09.58 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 35.08 | 1:15.27 | 2:24.85 | ||||||
Asta Blanch | 1996 | 31.33 | 1:06.93 | 3:31.78 | ||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 28.49 | 59.62 | 4:31.40 | ||||||
7 | Agf Damer1 | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 4:33.67 | ||||||
Maria Nielsen | 1996 | 32.02 | 1:06.45 | 1:06.45 | ||||||
Astrid Fly Oredsson | 1998 | 36.30 | 1:18.63 | 2:25.08 | ||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 31.39 | 1:08.87 | 3:33.95 | ||||||
Pernille Larsen | 1992 | 28.02 | 59.72 | 4:33.67 | ||||||
8 | Nikolajs Guldklumper | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:36.80 | ||||||
Helle Dohn | 1998 | 34.67 | 1:11.10 | 1:11.10 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 36.04 | 1:16.95 | 2:28.05 | ||||||
Cecilie Ravn Jensen | 1994 | 31.12 | 1:06.29 | 3:34.34 | ||||||
Katja Lund Cliff | 1996 | 30.42 | 1:02.46 | 4:36.80 | ||||||
9 | Horsens Piger 1 | 1996 | Horsens Svømmeklub | 4:37.40 | ||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 35.09 | 1:11.58 | 1:11.58 | ||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 35.51 | 1:14.84 | 2:26.42 | ||||||
Amalie Østrup | 1997 | 31.79 | 1:08.54 | 3:34.96 | ||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 29.41 | 1:02.44 | 4:37.40 | ||||||
10 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:40.27 | ||||||
Camilla Svane | 1995 | 33.62 | 1:09.19 | 1:09.19 | ||||||
Julie D. Hald | 1996 | 34.89 | 1:13.90 | 2:23.09 | ||||||
Laura Cebula | 1997 | 32.94 | 1:13.37 | 3:36.46 | ||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 30.65 | 1:03.81 | 4:40.27 | ||||||
11 | Silkeborg Damer 2 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 4:41.04 | ||||||
Katrine M. Johannsen | 1996 | 37.05 | 1:15.61 | 1:15.61 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 35.98 | 1:17.66 | 2:33.27 | ||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 29.99 | 1:04.68 | 3:37.95 | ||||||
Ditte V. Hansen | 1997 | 29.95 | 1:03.09 | 4:41.04 | ||||||
12 | Sto Damer | 0 | Swim Team Odense | 4:42.64 | ||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 34.80 | 1:12.07 | 1:12.07 | ||||||
Anna Wermuth | 1996 | 34.62 | 1:14.20 | 2:26.27 | ||||||
Andrea Broe | 1997 | 32.03 | 1:11.60 | 3:37.87 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 30.09 | 1:04.77 | 4:42.64 | ||||||
13 | Nyborg Piger | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 4:42.77 | ||||||
Asvatha P. Veerasingham | 1993 | 32.48 | 1:09.54 | 1:09.54 | ||||||
Silke Meyer | 1998 | 37.80 | 1:20.13 | 2:29.67 | ||||||
Thea Lund Petersen | 1998 | 32.33 | 1:10.16 | 3:39.83 | ||||||
Natascha Zender | 1997 | 29.92 | 1:02.94 | 4:42.77 | ||||||
14 | Lyseng Piger | 0 | Lyseng IF | 4:52.75 | ||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | 33.09 | 1:09.25 | 1:09.25 | ||||||
Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 39.24 | 1:23.52 | 2:32.77 | ||||||
Mia Kynde | 1994 | 31.45 | 1:10.46 | 3:43.23 | ||||||
Mathilde Stærk | 1990 | 32.88 | 1:09.52 | 4:52.75 | ||||||
15 | Ulrichs Piger Kolding | 1998 | Kolding SK | 4:56.24 | ||||||
Stine Knudsen | 1999 | 36.77 | 1:14.69 | 1:14.69 | ||||||
Sandra Guldborg | 1998 | 38.20 | 1:23.19 | 2:37.88 | ||||||
Caroline Svarer | 1997 | 33.57 | 1:15.03 | 3:52.91 | ||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 30.33 | 1:03.33 | 4:56.24 | ||||||
16 | Silkeborg Damer 3 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 5:00.54 | ||||||
Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 35.10 | 1:13.23 | 1:13.23 | ||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 38.52 | 1:22.40 | 2:35.63 | ||||||
Sofie W. Bunten | 1999 | 35.78 | 1:18.52 | 3:54.15 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 31.98 | 1:06.39 | 5:00.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:04 |
Resultat Løb 46 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 46, 4X100m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:33.67 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:41.71 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Aalborg Herrer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 3:43.94 | ||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 27.32 | 55.83 | 55.83 | ||||||
Joachim Mortensen | 1995 | 28.80 | 1:02.54 | 1:58.37 | ||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 25.52 | 54.87 | 2:53.24 | ||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 24.32 | 50.70 | 3:43.94 | ||||||
2 | Esbjerg Svømmeklub 1 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 3:46.13 | ||||||
Anders Møller | 1991 | 27.56 | 56.72 | 56.72 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 29.03 | 1:03.20 | 1:59.92 | ||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 25.64 | 55.23 | 2:55.15 | ||||||
Karsten Schütt | 1991 | 23.80 | 50.98 | 3:46.13 | ||||||
3 | Hsc Herre 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 3:51.79 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | 28.54 | 58.07 | 58.07 | ||||||
Chris Christensen | 1988 | 28.79 | 1:01.70 | 1:59.77 | ||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 26.78 | 57.84 | 2:57.61 | ||||||
Lars Schmidt | 1987 | 25.80 | 54.18 | 3:51.79 | ||||||
4 | Aalborg Herrer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 3:56.93 | ||||||
Michael R. Olesen | 1995 | 28.93 | 1:00.22 | 1:00.22 | ||||||
Janus Meinert | 1995 | 30.53 | 1:05.73 | 2:05.95 | ||||||
Mads Larsen | 1994 | 26.05 | 56.86 | 3:02.81 | ||||||
Søren Larsen | 1993 | 25.44 | 54.12 | 3:56.93 | ||||||
5 | Sto Herrer | 0 | Swim Team Odense | 3:58.24 | ||||||
Mads Knoblauch | 1993 | 27.40 | 56.51 | 56.51 | ||||||
Christian V. Rasmussen | 1996 | 29.98 | 1:04.32 | 2:00.83 | ||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 27.38 | 59.08 | 2:59.91 | ||||||
Henrik Kingo | 1991 | 26.59 | 58.33 | 3:58.24 | ||||||
6 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:02.85 | ||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 29.80 | 1:02.16 | 1:02.16 | ||||||
Mads Pedersen | 1991 | 30.79 | 1:06.10 | 2:08.26 | ||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 27.14 | 1:26.32 | 3:34.58 | ||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 28.27 | 28.27 | 4:02.85 | ||||||
7 | Agf Herrer 2 | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 4:04.72 | ||||||
Anders L. Mogensen | 1996 | 30.09 | 1:01.29 | 1:01.29 | ||||||
Sebastian Friis | 1995 | 31.12 | 1:07.32 | 2:08.61 | ||||||
Juan José Venegas | 1992 | 27.53 | 1:01.10 | 3:09.71 | ||||||
Jesper Jensen | 1996 | 26.11 | 55.01 | 4:04.72 | ||||||
8 | Drenge 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:09.65 | ||||||
Frederik M. Mortensen | 1996 | 31.68 | 1:04.67 | 1:04.67 | ||||||
Lasse Kammer | 1995 | 32.02 | 1:09.86 | 2:14.53 | ||||||
Jacob Severinsen | 1995 | 26.29 | 57.35 | 3:11.88 | ||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 27.21 | 57.77 | 4:09.65 | ||||||
9 | Silkeborg Herrer 1 | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 4:11.55 | ||||||
Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 31.34 | 1:05.15 | 1:05.15 | ||||||
Andreas Levin Pedersen | 1995 | 31.57 | 1:07.64 | 2:12.79 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 28.65 | 1:03.92 | 3:16.71 | ||||||
Anders T. Rasmussen | 1993 | 26.17 | 54.84 | 4:11.55 | ||||||
10 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:14.16 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 31.25 | 1:05.07 | 1:05.07 | ||||||
Casper Iversen | 1991 | 31.16 | 1:10.63 | 2:15.70 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 28.23 | 1:01.50 | 3:17.20 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 27.33 | 56.96 | 4:14.16 | ||||||
11 | Silkeborg Herrer 2 | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 4:18.00 | ||||||
Martin Grønning | 1997 | 32.19 | 1:06.31 | 1:06.31 | ||||||
Kasper Winther | 1995 | 32.48 | 1:11.01 | 2:17.32 | ||||||
Alexander Gilberg | 1995 | 28.81 | 1:03.51 | 3:20.83 | ||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | 27.11 | 57.17 | 4:18.00 | ||||||
12 | Lyseng Mænd | 0 | Lyseng IF | 4:21.22 | ||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 31.60 | 1:05.56 | 1:05.56 | ||||||
Mads D. Kristensen | 1998 | 34.80 | 1:14.37 | 2:19.93 | ||||||
Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 28.53 | 1:00.20 | 3:20.13 | ||||||
Søren Mikkelsen | 1991 | 28.91 | 1:01.09 | 4:21.22 | ||||||
13 | Dreamteam Kolding | 1994 | Kolding SK | 4:21.41 | ||||||
Tobias Dahl Vind | 1994 | 32.22 | 1:06.56 | 1:06.56 | ||||||
Christian Gravgaard | 1997 | 34.10 | 1:12.65 | 2:19.21 | ||||||
Johannes Larsen | 1996 | 29.13 | 1:04.30 | 3:23.51 | ||||||
Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 27.48 | 57.90 | 4:21.41 | ||||||
14 | Grindsted Herre | 0 | Svømmeklubben Grindsted | 4:23.03 | ||||||
Mikkel Boisen | 1997 | 32.78 | 1:07.66 | 1:07.66 | ||||||
Christian Rasmussen | 1993 | 32.93 | 1:10.19 | 2:17.85 | ||||||
Jakob Brinkmann | 1996 | 30.58 | 1:07.44 | 3:25.29 | ||||||
Frederik Knudsen | 1997 | 27.63 | 57.74 | 4:23.03 | ||||||
15 | Erritsø Drenge | 0 | Erritsø Gymnastik Og IF | 4:25.55 | ||||||
Morten Baxter | 1996 | 32.72 | 1:06.82 | 1:06.82 | ||||||
Joachim Lindquist | 1994 | 36.85 | 1:18.15 | 2:24.97 | ||||||
Nikolaj Borup | 1997 | 29.23 | 1:03.30 | 3:28.27 | ||||||
Malthe Lindquist | 1996 | 27.10 | 57.28 | 4:25.55 | ||||||
- | Agf Herrer 1 | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 29.64 | 1:01.04 | |||||||
- | Esbjerg Svømmeklub 2 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 29.53 | 1:01.89 | 1:01.89 | ||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 2:09.52 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:28 |