Results for Danmarks Mesterskaber kortbane (DM-K/DJM-K)
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 9 (Indledende) Junior - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DM-K og DJM-K | Udskriftsdato | 30 november 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 07:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2012 |
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:16.66 2009-12-11 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:16.66 2009-12-11 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:16.66 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 35.63 | 1:14.71 | 1:54.84 | 2:35.04 | |||
2 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.28 | 1:14.43 | 1:55.05 | 2:35.31 | |||
3 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.70 | 1:15.83 | 1:56.13 | 2:36.80 | |||
4 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.34 | 1:16.80 | 1:57.86 | 2:38.26 | |||
5 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 36.01 | 1:16.04 | 1:57.13 | 2:38.42 | |||
6 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 36.30 | 1:16.40 | 1:57.58 | 2:38.65 | |||
7 | Katarina Vogel | 1997 | Allerød Svømmeklub | 36.41 | 1:16.90 | 1:58.10 | 2:38.68 | |||
8 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 36.29 | 1:17.09 | 1:58.20 | 2:39.53 | |||
9 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 37.29 | 1:18.52 | 1:59.81 | 2:41.53 | |||
10 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.04 | 1:17.44 | 1:59.04 | 2:41.63 | |||
11 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 35.41 | 1:16.09 | 1:58.85 | 2:41.72 | |||
12 | Anna C. Lange | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 37.08 | 1:19.12 | 2:00.91 | 2:42.74 | |||
13 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 37.16 | 1:18.44 | 2:00.78 | 2:42.91 | |||
14 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 36.71 | 1:18.49 | 2:01.04 | 2:43.27 | |||
15 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 36.85 | 1:18.87 | 2:01.37 | 2:43.79 | |||
16 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 37.96 | 1:19.90 | 2:02.10 | 2:45.42 | |||
17 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.40 | 1:19.20 | 2:02.32 | 2:45.79 | |||
18 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.53 | 1:20.52 | 2:03.89 | 2:46.76 | |||
19 | Tania Berry | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 37.30 | 1:19.88 | 2:03.82 | 2:48.44 | |||
20 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.79 | 1:18.93 | 2:03.58 | 2:49.63 | |||
21 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.87 | 1:22.94 | 2:06.38 | 2:49.64 | |||
22 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 39.45 | 1:22.77 | 2:06.60 | 2:50.24 | |||
23 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 37.61 | 1:20.90 | 2:05.53 | 2:50.76 | |||
24 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.90 | 1:23.44 | 2:09.08 | 2:54.18 | |||
- | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | svøm på ryg v 150m | |||||
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:16.66 2009-12-11 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:16.66 2009-12-11 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:16.66 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 35.63 | 1:14.71 | 1:54.84 | 2:35.04 | |||
2 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.28 | 1:14.43 | 1:55.05 | 2:35.31 | |||
3 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.70 | 1:15.83 | 1:56.13 | 2:36.80 | |||
4 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.34 | 1:16.80 | 1:57.86 | 2:38.26 | |||
5 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 36.01 | 1:16.04 | 1:57.13 | 2:38.42 | |||
6 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 36.30 | 1:16.40 | 1:57.58 | 2:38.65 | |||
7 | Katarina Vogel | 1997 | Allerød Svømmeklub | 36.41 | 1:16.90 | 1:58.10 | 2:38.68 | |||
8 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 36.29 | 1:17.09 | 1:58.20 | 2:39.53 | |||
9 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 37.29 | 1:18.52 | 1:59.81 | 2:41.53 | |||
10 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.04 | 1:17.44 | 1:59.04 | 2:41.63 | |||
11 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 35.41 | 1:16.09 | 1:58.85 | 2:41.72 | |||
12 | Anna C. Lange | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 37.08 | 1:19.12 | 2:00.91 | 2:42.74 | |||
13 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 37.16 | 1:18.44 | 2:00.78 | 2:42.91 | |||
14 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 36.71 | 1:18.49 | 2:01.04 | 2:43.27 | |||
15 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 36.85 | 1:18.87 | 2:01.37 | 2:43.79 | |||
16 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 37.96 | 1:19.90 | 2:02.10 | 2:45.42 | |||
17 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.40 | 1:19.20 | 2:02.32 | 2:45.79 | |||
18 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.53 | 1:20.52 | 2:03.89 | 2:46.76 | |||
19 | Tania Berry | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 37.30 | 1:19.88 | 2:03.82 | 2:48.44 | |||
20 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.79 | 1:18.93 | 2:03.58 | 2:49.63 | |||
21 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.87 | 1:22.94 | 2:06.38 | 2:49.64 | |||
22 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 39.45 | 1:22.77 | 2:06.60 | 2:50.24 | |||
23 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 37.61 | 1:20.90 | 2:05.53 | 2:50.76 | |||
24 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.90 | 1:23.44 | 2:09.08 | 2:54.18 | |||
- | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | svøm på ryg v 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 november 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 07:46 |