Results for Danmarks Mesterskaber kortbane (DM-K/DJM-K)
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Torsdag formiddag
Resultat Løb 1 (Indledende) Junior - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DM-K og DJM-K | Udskriftsdato | 30 november 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 07:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2012 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Hinkelien Schreuder (1984) 57.74 2009-11-15 |
Nordisk Rekord Senior: THerese Alshammar (1977) 58.07 2009-11-26 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 59.53 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Levisen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 29.50 | 1:03.57 | |||||
2 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 28.52 | 1:04.08 | |||||
3 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.00 | 1:05.16 | |||||
4 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.99 | 1:05.86 | |||||
5 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.07 | 1:06.03 | |||||
6 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.03 | 1:06.04 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.77 | 1:06.37 | |||||
8 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.20 | 1:06.44 | |||||
9 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 32.16 | 1:08.30 | |||||
10 | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.18 | 1:08.41 | |||||
11 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Delta Svøm | 30.88 | 1:08.66 | |||||
12 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.26 | 1:08.69 | |||||
13 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 32.25 | 1:08.84 | |||||
14 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.58 | 1:08.85 | |||||
15 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.50 | 1:09.00 | |||||
16 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 31.96 | 1:09.04 | |||||
17 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 32.60 | 1:09.62 | |||||
18 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 32.02 | 1:09.63 | |||||
19 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 32.74 | 1:09.72 | |||||
20 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 32.42 | 1:09.91 | |||||
21 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 33.06 | 1:09.98 | |||||
22 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 32.16 | 1:10.01 | |||||
23 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 32.67 | 1:10.27 | |||||
24 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Allerød Svømmeklub | 32.72 | 1:10.71 | |||||
25 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 33.23 | 1:10.84 | |||||
26 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 34.23 | 1:11.01 | |||||
27 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 32.51 | 1:11.33 | |||||
28 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.27 | 1:11.59 | |||||
29 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 31.97 | 1:11.66 | |||||
30 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.45 | 1:11.81 | |||||
31 | Maja Østergaard | 1998 | Svømmeklubben Laksen | 32.28 | 1:12.14 | |||||
32 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.06 | 1:12.22 | |||||
33 | Rebekka Gustafson | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 33.82 | 1:13.47 | |||||
34 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 33.59 | 1:13.56 | |||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Hinkelien Schreuder (1984) 57.74 2009-11-15 |
Nordisk Rekord Senior: THerese Alshammar (1977) 58.07 2009-11-26 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 59.53 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Levisen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 29.50 | 1:03.57 | |||||
2 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 28.52 | 1:04.08 | |||||
3 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.00 | 1:05.16 | |||||
4 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.99 | 1:05.86 | |||||
5 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.07 | 1:06.03 | |||||
6 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.03 | 1:06.04 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.77 | 1:06.37 | |||||
8 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.20 | 1:06.44 | |||||
9 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 32.16 | 1:08.30 | |||||
10 | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.18 | 1:08.41 | |||||
11 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Delta Svøm | 30.88 | 1:08.66 | |||||
12 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.26 | 1:08.69 | |||||
13 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 32.25 | 1:08.84 | |||||
14 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.58 | 1:08.85 | |||||
15 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.50 | 1:09.00 | |||||
16 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 31.96 | 1:09.04 | |||||
17 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 32.60 | 1:09.62 | |||||
18 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 32.02 | 1:09.63 | |||||
19 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 32.74 | 1:09.72 | |||||
20 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 32.42 | 1:09.91 | |||||
21 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 33.06 | 1:09.98 | |||||
22 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 32.16 | 1:10.01 | |||||
23 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 32.67 | 1:10.27 | |||||
24 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Allerød Svømmeklub | 32.72 | 1:10.71 | |||||
25 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 33.23 | 1:10.84 | |||||
26 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 34.23 | 1:11.01 | |||||
27 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 32.51 | 1:11.33 | |||||
28 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.27 | 1:11.59 | |||||
29 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 31.97 | 1:11.66 | |||||
30 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.45 | 1:11.81 | |||||
31 | Maja Østergaard | 1998 | Svømmeklubben Laksen | 32.28 | 1:12.14 | |||||
32 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.06 | 1:12.22 | |||||
33 | Rebekka Gustafson | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 33.82 | 1:13.47 | |||||
34 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 33.59 | 1:13.56 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 november 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 07:41 |