Tulokset Novo Nordisk Hillerød Cup 2012
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 10 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Der medtages max. 30 svømmere svarende til 5 heat |
Hvis afmeldinger så rykker reserverne op i startlisten. |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 5:42.12 | ||||||
2 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 6:15.19 | ||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Der medtages max. 30 svømmere svarende til 5 heat |
Hvis afmeldinger så rykker reserverne op i startlisten. |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 4:47.38 | ||||||
2 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 4:57.21 | ||||||
3 | Mathilde Christjansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 5:00.73 | ||||||
4 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 5:11.34 | ||||||
5 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 5:15.98 | ||||||
6 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 5:16.16 | ||||||
7 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 5:31.46 | ||||||
8 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 5:54.13 | ||||||
9 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 6:11.81 | ||||||
- | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Der medtages max. 30 svømmere svarende til 5 heat |
Hvis afmeldinger så rykker reserverne op i startlisten. |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 4:30.43 | ||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 4:31.00 | ||||||
3 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 4:32.25 | ||||||
4 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 4:46.06 | ||||||
5 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 4:50.18 | ||||||
6 | Emily Krontoft | 1998 | Herlev Svømning | 5:13.01 | ||||||
7 | Julie Lynghøj Storgaard | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 5:53.65 | ||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Der medtages max. 30 svømmere svarende til 5 heat |
Hvis afmeldinger så rykker reserverne op i startlisten. |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 4:44.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 10 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:48 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 10 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Der medtages max. 30 svømmere svarende til 5 heat |
Hvis afmeldinger så rykker reserverne op i startlisten. |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 4:37.09 | ||||||
2 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 5:04.59 | ||||||
3 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 5:08.69 | ||||||
4 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 5:25.42 | ||||||
5 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 5:28.50 | ||||||
6 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 5:35.56 | ||||||
7 | Phillip Søren Sommer | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 6:03.94 | ||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Der medtages max. 30 svømmere svarende til 5 heat |
Hvis afmeldinger så rykker reserverne op i startlisten. |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Weberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 4:25.48 | ||||||
2 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 4:27.38 | ||||||
3 | Thomas Engdal | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 4:39.54 | ||||||
4 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 4:41.46 | ||||||
5 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 5:02.53 | ||||||
6 | Frederik Rosenvinge Skov | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 5:28.39 | ||||||
- | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Phillip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Der medtages max. 30 svømmere svarende til 5 heat |
Hvis afmeldinger så rykker reserverne op i startlisten. |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Christensen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 4:37.72 | ||||||
2 | Tobias M. Jensen | 1996 | Helsinge Skytte & IF | 4:39.13 | ||||||
3 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 4:43.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 10 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:48 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 10 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:53.59 | ||||||
2 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 2:34.63 | ||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.38 | ||||||
2 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:37.87 | ||||||
3 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.12 | ||||||
4 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.74 | ||||||
5 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:40.01 | ||||||
6 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:40.52 | ||||||
7 | Alix Reynolds | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.82 | ||||||
8 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 1:45.59 | ||||||
9 | Marie Johnbeck | 2002 | Roskilde Svømning | 1:47.27 | ||||||
10 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:47.49 | ||||||
11 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:52.76 | ||||||
12 | Kira Bakx | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:56.79 | ||||||
13 | Emilie Koch Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:58.79 | ||||||
14 | Maria H Willumsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:10.23 | ||||||
- | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ej samt. berør. v 75 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:23.10 | ||||||
2 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:24.63 | ||||||
3 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.20 | ||||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.95 | ||||||
5 | Maja Leth Bang | 1999 | Herlev Svømning | 1:29.29 | ||||||
6 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.92 | ||||||
7 | Maiken Jakobsen | 1999 | Orient Svømning | 1:30.96 | ||||||
8 | Olivia Morsing | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:33.87 | ||||||
9 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 1:34.13 | ||||||
10 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:35.58 | ||||||
11 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 1:39.90 | ||||||
12 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:40.64 | ||||||
13 | Josefine Lykke Wibom | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:42.51 | ||||||
14 | Helena Brandt Jensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:52.63 | ||||||
15 | Caroline Wrist Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:55.28 | ||||||
16 | Camilla Kromann Hansen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:59.99 | ||||||
- | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katarina Vogel | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:15.42 | ||||||
2 | Simone Kronborg Riis | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.75 | ||||||
3 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:18.17 | ||||||
4 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:24.67 | ||||||
5 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:25.08 | ||||||
6 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 1:25.33 | ||||||
7 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:25.63 | ||||||
8 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:26.16 | ||||||
9 | Helene Qvist-Pedersen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:26.20 | ||||||
10 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:27.58 | ||||||
11 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:30.78 | ||||||
12 | Laura Buchwald | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:32.07 | ||||||
13 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:32.27 | ||||||
14 | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:33.72 | ||||||
15 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:36.68 | ||||||
16 | Laura Hartz | 1998 | Herlev Svømning | 1:37.03 | ||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stephanie Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:18.36 | ||||||
2 | Marie-Louise Wibom | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:19.66 | ||||||
3 | Majbrit Rosin | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 1:25.93 | ||||||
4 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:26.05 | ||||||
5 | Carina Christiansen | 1995 | Holbæk Svømme Klub | 1:29.97 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 10 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:48 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 10 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Tobias Gøtz | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 1:31.28 | ||||||
2 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.97 | ||||||
3 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.72 | ||||||
4 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.99 | ||||||
5 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:46.14 | ||||||
6 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:50.40 | ||||||
7 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 2:05.09 | ||||||
8 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:06.29 | ||||||
9 | Thorbjørn Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:07.05 | ||||||
10 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:25.01 | ||||||
11 | Andreas Rasmussen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:27.58 | ||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.39 | ||||||
2 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.67 | ||||||
3 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.92 | ||||||
4 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.30 | ||||||
5 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.60 | ||||||
6 | Christopher Riis | 2000 | Roskilde Svømning | 1:38.48 | ||||||
7 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:38.81 | ||||||
8 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.11 | ||||||
9 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:41.55 | ||||||
10 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:46.17 | ||||||
11 | Alexander Kjær Mortensen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:46.45 | ||||||
12 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:51.05 | ||||||
13 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:51.64 | ||||||
14 | William Simonsen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:53.43 | ||||||
- | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.96 | ||||||
2 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:12.91 | ||||||
3 | Christoffer Børling | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.87 | ||||||
4 | Joachim Frimann | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 1:17.13 | ||||||
5 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:17.89 | ||||||
6 | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.34 | ||||||
7 | Patrick Kroman Hansen | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:34.72 | ||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Olczyk | 1992 | Sigma Swim Allerød | 1:09.38 | ||||||
2 | Jacob Adolfsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.94 | ||||||
3 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 1:11.25 | ||||||
4 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 1:12.89 | ||||||
5 | Robin Thorsen | 1996 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.80 | ||||||
6 | Søren Fritzbøger | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.53 | ||||||
- | Martin Weberg | 1994 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 10 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 10 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:24 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:53.02 | ||||||
2 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:58.64 | ||||||
3 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:06.53 | ||||||
4 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 3:07.19 | ||||||
5 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 3:19.54 | ||||||
- | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Lærke Skov Nielsen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bevæg 125 | |||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:34.92 | ||||||
2 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:42.17 | ||||||
3 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:46.00 | ||||||
4 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:46.20 | ||||||
5 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:52.78 | ||||||
6 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 2:54.64 | ||||||
7 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:58.56 | ||||||
8 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 3:10.92 | ||||||
9 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:21.59 | ||||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 2:30.32 | ||||||
2 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 2:31.02 | ||||||
3 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Sigma Swim Allerød | 2:31.72 | ||||||
4 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 2:33.40 | ||||||
5 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 2:33.54 | ||||||
6 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 2:39.38 | ||||||
7 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 2:41.45 | ||||||
- | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Annelouise Dolleris | 1995 | Farum Svømmeklub | 2:19.78 | ||||||
2 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Farum Svømmeklub | 2:22.40 | ||||||
3 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 2:35.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 10 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:24 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 10 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 3:05.55 | ||||||
2 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 3:18.97 | ||||||
3 | Mathias Rene Arnkjær | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:46.00 | ||||||
- | Sebastian Carl Nordly | 2001 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Weibel | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 2:30.34 | ||||||
2 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:30.91 | ||||||
3 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:36.91 | ||||||
4 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:38.01 | ||||||
5 | Phillip Søren Sommer | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:10.67 | ||||||
6 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:42.50 | ||||||
- | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | DNF | ||||||
- | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | DSQ | Ej fortsat bevæg 175 | |||||
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 2:28.59 | ||||||
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 2:18.00 | ||||||
2 | Morten Jung Westermann | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 2:35.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 10 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 10 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 41.81 | ||||||
2 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 56.32 | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 37.81 | ||||||
2 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 40.18 | ||||||
3 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 40.36 | ||||||
4 | Lærke Skov Nielsen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.69 | ||||||
5 | Ida Andersen Buxbom | 2002 | Roskilde Svømning | 45.65 | ||||||
6 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 50.93 | ||||||
7 | Marie Johnbeck | 2002 | Roskilde Svømning | 51.22 | ||||||
8 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 51.82 | ||||||
9 | Kira Bakx | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 59.72 | ||||||
10 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:00.94 | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ditte Friis | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 30.89 | ||||||
2 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 31.53 | ||||||
3 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 31.80 | ||||||
4 | Cecilie Reesbøll | 1999 | Sigma Swim Allerød | 32.31 | ||||||
5 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 33.55 | ||||||
6 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 36.10 | ||||||
7 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 38.02 | ||||||
8 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.04 | ||||||
9 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.45 | ||||||
10 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.33 | ||||||
11 | Caroline Wrist Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 46.21 | ||||||
12 | Camilla Kromann Hansen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 51.68 | ||||||
13 | Cecilie Lynghøj Storgaard | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 53.64 | ||||||
14 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 54.37 | ||||||
- | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sigrid Tanghus Belza | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 31.35 | ||||||
2 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.38 | ||||||
3 | Simone Kronborg Riis | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 32.68 | ||||||
4 | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 32.93 | ||||||
5 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 33.05 | ||||||
6 | Helene Qvist-Pedersen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 34.37 | ||||||
7 | Laura Buchwald | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 36.10 | ||||||
8 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 36.22 | ||||||
9 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 36.89 | ||||||
10 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.08 | ||||||
11 | Julie Lynghøj Storgaard | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.79 | ||||||
- | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Olivia Burmester | 1993 | Farum Svømmeklub | 29.02 | ||||||
2 | Stephanie Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 29.99 | ||||||
3 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 30.95 | ||||||
4 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 32.09 | ||||||
5 | Majbrit Rosin | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 32.81 | ||||||
6 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 33.08 | ||||||
7 | Carina Christiansen | 1995 | Holbæk Svømme Klub | 33.24 | ||||||
8 | Marie-Louise Wibom | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 33.26 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 10 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:42 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 10 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Baunkjær | 2003 | Roskilde Svømning | 1:47.12 | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Holme Håkonsson | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 39.48 | ||||||
2 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.43 | ||||||
3 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 47.15 | ||||||
4 | Vincent Lynggård Hansen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 53.58 | ||||||
- | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 41.85 | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 31.09 | ||||||
2 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 32.72 | ||||||
3 | Patrick Kroman Hansen | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.08 | ||||||
- | Asger A. Schäfer | 1997 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Brogaard | 1987 | Sigma Swim Allerød | 26.95 | ||||||
2 | Karsten Vedel | 1992 | Farum Svømmeklub | 27.37 | ||||||
3 | Jacob Adolfsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 27.72 | ||||||
4 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 27.85 | ||||||
5 | Niels Toft Allerup | 1989 | Sigma Swim Allerød | 27.97 | ||||||
6 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 28.27 | ||||||
7 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 28.93 | ||||||
8 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 29.77 | ||||||
9 | Emil Christensen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 30.47 | ||||||
10 | Frederik Høst Lorenzen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 30.82 | ||||||
- | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 10 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:03 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 10 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 9, 800m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Der medtages max. 12 svømmere svarende til 2 heat |
Hvis afmeldinger så rykker reserverne op i startlisten. |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 11:22.89 | ||||||
Løb 9, 800m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Der medtages max. 12 svømmere svarende til 2 heat |
Hvis afmeldinger så rykker reserverne op i startlisten. |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 9:40.88 | ||||||
2 | Louise Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 10:42.95 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 10 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:59 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 10 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:46 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:46.54 | ||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:51.12 | ||||||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 3:03.05 | ||||||
4 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:13.08 | ||||||
5 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:24.26 | ||||||
- | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | svøm på maven 70m | |||||
- | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | DSQ | afslutning på maven | |||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:33.69 | ||||||
2 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:46.11 | ||||||
3 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 2:46.12 | ||||||
4 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:46.48 | ||||||
5 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:51.99 | ||||||
6 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 2:54.86 | ||||||
7 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:55.60 | ||||||
8 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 3:02.90 | ||||||
9 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:02.96 | ||||||
10 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 3:07.17 | ||||||
11 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:09.17 | ||||||
12 | William Simonsen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:16.98 | ||||||
13 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:17.93 | ||||||
14 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 3:19.67 | ||||||
- | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | svøm på maven 25m | |||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Engdal | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 2:25.78 | ||||||
2 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 2:28.34 | ||||||
3 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 2:29.45 | ||||||
4 | Christoffer Børling | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:50.14 | ||||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 2:14.99 | ||||||
2 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Herlev Svømning | 2:17.37 | ||||||
3 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 2:20.20 | ||||||
4 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 2:25.33 | ||||||
5 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:27.97 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 10 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:46 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 10 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:58.10 | ||||||
2 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:10.13 | ||||||
3 | Alix Reynolds | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:10.92 | ||||||
4 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 3:12.18 | ||||||
5 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 3:13.59 | ||||||
6 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 3:13.85 | ||||||
7 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:13.90 | ||||||
8 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:16.19 | ||||||
9 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:23.35 | ||||||
10 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 3:30.12 | ||||||
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:39.14 | ||||||
2 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:41.59 | ||||||
3 | Caroline Johansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 2:46.93 | ||||||
4 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:46.97 | ||||||
5 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:48.78 | ||||||
6 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:49.71 | ||||||
7 | Maja Leth Bang | 1999 | Herlev Svømning | 2:51.41 | ||||||
8 | Maiken Jakobsen | 1999 | Orient Svømning | 2:57.82 | ||||||
9 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 3:01.81 | ||||||
10 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 3:02.96 | ||||||
- | Sigrid Tanghus Belza | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Helena Brandt Jensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ej samtidig ber. 25m | |||||
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 2:27.06 | ||||||
2 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 2:27.92 | ||||||
3 | Simone Kronborg Riis | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 2:30.54 | ||||||
4 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 2:31.66 | ||||||
5 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 2:35.90 | ||||||
6 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 2:40.64 | ||||||
7 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 2:51.22 | ||||||
8 | Laura Hartz | 1998 | Herlev Svømning | 3:01.81 | ||||||
- | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 2:23.72 | ||||||
2 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 2:34.65 | ||||||
3 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 2:35.43 | ||||||
4 | Arta Lea Bakraqi | 1996 | Herlev Svømning | 2:39.36 | ||||||
5 | Louise Jørgensen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 3:01.08 | ||||||
- | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 10 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:14 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 10 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Baunkjær | 2003 | Roskilde Svømning | 59.11 | ||||||
2 | Tobias Gøtz | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:01.82 | ||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Holme Håkonsson | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 39.32 | ||||||
2 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 41.30 | ||||||
3 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.56 | ||||||
4 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 47.67 | ||||||
5 | Mathias Rene Arnkjær | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.02 | ||||||
6 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 52.48 | ||||||
- | Andreas Rex Olsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | svøm på maven 25m | |||||
- | Thorbjørn Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev. 25m | |||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Kjær Mortensen | 2000 | Roskilde Svømning | 43.16 | ||||||
2 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.55 | ||||||
3 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 49.74 | ||||||
- | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Weberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 31.70 | ||||||
2 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 34.39 | ||||||
3 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 34.91 | ||||||
4 | Patrick Kroman Hansen | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.74 | ||||||
- | Asger A. Schäfer | 1997 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | Herlev Svømning | 28.85 | ||||||
2 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 28.92 | ||||||
3 | Casper Skov | 1989 | Hillerød Svømmeklub | 29.32 | ||||||
4 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 29.81 | ||||||
5 | Søren Fritzbøger | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 30.10 | ||||||
6 | Jacob Adolfsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 30.33 | ||||||
7 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 30.66 | ||||||
8 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 32.16 | ||||||
9 | Robin Thorsen | 1996 | Sigma Swim Birkerød | 32.50 | ||||||
10 | Frederik Høst Lorenzen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 35.38 | ||||||
- | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 10 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:14 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 10 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 42.02 | ||||||
- | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | afslutning på maven | |||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 37.54 | ||||||
2 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 40.35 | ||||||
3 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 40.79 | ||||||
4 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 43.21 | ||||||
5 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 45.34 | ||||||
6 | Ida Andersen Buxbom | 2002 | Roskilde Svømning | 46.97 | ||||||
7 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 47.87 | ||||||
8 | Marie Johnbeck | 2002 | Roskilde Svømning | 55.87 | ||||||
9 | Maria H Willumsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 55.96 | ||||||
10 | Emilie Koch Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 59.23 | ||||||
11 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:02.04 | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 33.41 | ||||||
2 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 34.69 | ||||||
3 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.12 | ||||||
4 | Cecilie Reesbøll | 1999 | Sigma Swim Allerød | 37.64 | ||||||
5 | Olivia Morsing | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 40.72 | ||||||
6 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.90 | ||||||
7 | Caroline Wrist Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 46.39 | ||||||
8 | Cecilie Lynghøj Storgaard | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.15 | ||||||
9 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 49.42 | ||||||
10 | Camilla Kromann Hansen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.18 | ||||||
- | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Christensen | 1997 | Herlev Svømning | 33.08 | ||||||
2 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Sigma Swim Allerød | 34.20 | ||||||
3 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 35.00 | ||||||
4 | Emily Krontoft | 1998 | Herlev Svømning | 37.05 | ||||||
5 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 38.57 | ||||||
6 | Laura Hartz | 1998 | Herlev Svømning | 39.55 | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 30.78 | ||||||
2 | Katrine Brahtz | 1995 | Herlev Svømning | 31.68 | ||||||
3 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 32.71 | ||||||
4 | Stephanie Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 32.81 | ||||||
5 | Christine Pedersen | 1993 | Herlev Svømning | 33.66 | ||||||
6 | Majbrit Rosin | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 34.09 | ||||||
7 | Carina Christiansen | 1995 | Holbæk Svømme Klub | 34.11 | ||||||
8 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 35.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 10 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:32 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 10 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:28.43 | ||||||
2 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 2:58.01 | ||||||
3 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 3:09.34 | ||||||
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 2:15.61 | ||||||
2 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.60 | ||||||
3 | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:33.67 | ||||||
4 | Thomas Engdal | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 2:34.73 | ||||||
5 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 2:43.89 | ||||||
- | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Røssel | 1995 | Herlev Svømning | 2:09.13 | ||||||
2 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 2:12.67 | ||||||
3 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | Herlev Svømning | 2:20.97 | ||||||
4 | Frederik Høst Lorenzen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 2:40.53 | ||||||
- | Martin Weberg | 1994 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 10 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:45 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 10 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 3:30.20 | ||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 3:32.62 | ||||||
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:40.59 | ||||||
2 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 2:48.27 | ||||||
3 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:50.73 | ||||||
4 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:51.24 | ||||||
5 | Caroline Johansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 2:57.93 | ||||||
6 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:04.90 | ||||||
7 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:08.85 | ||||||
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 2:23.95 | ||||||
2 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 2:29.13 | ||||||
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 2:20.48 | ||||||
2 | Julie Schmidt | 1995 | Sigma Swim Allerød | 2:22.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 10 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:52 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 10 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.96 | ||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.71 | ||||||
3 | Mads Holme Håkonsson | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:12.30 | ||||||
4 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 1:14.76 | ||||||
5 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.68 | ||||||
6 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.83 | ||||||
7 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:19.43 | ||||||
8 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.57 | ||||||
9 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 1:28.75 | ||||||
10 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 1:31.19 | ||||||
11 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:32.37 | ||||||
12 | Vincent Lynggård Hansen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:36.56 | ||||||
13 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 1:40.93 | ||||||
14 | Thorbjørn Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:48.50 | ||||||
15 | Andreas Rex Olsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:05.08 | ||||||
- | Andreas Rasmussen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mathias Rene Arnkjær | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Weibel | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:02.18 | ||||||
2 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.45 | ||||||
3 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.60 | ||||||
4 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 1:06.95 | ||||||
5 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.32 | ||||||
6 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.93 | ||||||
7 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.08 | ||||||
8 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.46 | ||||||
9 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.62 | ||||||
10 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 1:11.36 | ||||||
11 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.28 | ||||||
12 | Christopher Riis | 2000 | Roskilde Svømning | 1:14.59 | ||||||
13 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.36 | ||||||
14 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.38 | ||||||
15 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 1:15.84 | ||||||
16 | Phillip Søren Sommer | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:16.87 | ||||||
17 | William Simonsen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.17 | ||||||
18 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.18 | ||||||
19 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:22.65 | ||||||
20 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:24.51 | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 57.34 | ||||||
2 | Lasse Termark Brock | 1997 | Herlev Svømning | 58.17 | ||||||
3 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 58.74 | ||||||
4 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:01.06 | ||||||
5 | Joachim Frimann | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 1:01.44 | ||||||
6 | Frederik Rosenvinge Skov | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.88 | ||||||
7 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.16 | ||||||
8 | Patrick Kroman Hansen | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:13.27 | ||||||
- | Phillip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 50.06 | ||||||
2 | Jonas Sørensen | 1990 | Herlev Svømning | 51.88 | ||||||
3 | Karsten Vedel | 1992 | Farum Svømmeklub | 54.14 | ||||||
4 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 54.34 | ||||||
5 | Mads Brogaard | 1987 | Sigma Swim Allerød | 54.94 | ||||||
6 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 56.31 | ||||||
7 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 56.59 | ||||||
8 | Niels Toft Allerup | 1989 | Sigma Swim Allerød | 56.60 | ||||||
9 | Mathias Brændholt | 1996 | Herlev Svømning | 56.79 | ||||||
10 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | Herlev Svømning | 57.23 | ||||||
11 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | Herlev Svømning | 58.37 | ||||||
12 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 58.92 | ||||||
13 | Emil Christensen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 59.09 | ||||||
14 | Morten Jung Westermann | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 1:02.80 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 10 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:13 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 10 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:39 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:23.54 | ||||||
2 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:41.87 | ||||||
3 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:51.07 | ||||||
- | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.58 | ||||||
2 | Alix Reynolds | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.44 | ||||||
3 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.21 | ||||||
4 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.30 | ||||||
5 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.61 | ||||||
6 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:18.62 | ||||||
7 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 1:20.55 | ||||||
8 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.14 | ||||||
9 | Lærke Skov Nielsen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:21.40 | ||||||
10 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:21.43 | ||||||
11 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.55 | ||||||
12 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.10 | ||||||
13 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 1:25.43 | ||||||
14 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.81 | ||||||
15 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:26.12 | ||||||
16 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:26.61 | ||||||
17 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.40 | ||||||
18 | Ida Andersen Buxbom | 2002 | Roskilde Svømning | 1:33.19 | ||||||
19 | Kira Bakx | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:40.90 | ||||||
20 | Maria H Willumsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:48.32 | ||||||
21 | Emilie Koch Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:22.84 | ||||||
- | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.26 | ||||||
2 | Ditte Friis | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.85 | ||||||
3 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.87 | ||||||
4 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.73 | ||||||
5 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:07.31 | ||||||
5 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:07.31 | ||||||
7 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.14 | ||||||
8 | Mathilde Christjansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.86 | ||||||
9 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.93 | ||||||
10 | Maja Leth Bang | 1999 | Herlev Svømning | 1:09.63 | ||||||
11 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.86 | ||||||
12 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:11.29 | ||||||
13 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 1:11.67 | ||||||
14 | Line Hanghøj Kjelgaard | 2000 | Sigma Swim Allerød | 1:12.95 | ||||||
15 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:13.15 | ||||||
16 | Maiken Jakobsen | 1999 | Orient Svømning | 1:13.20 | ||||||
17 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 1:13.46 | ||||||
18 | Olivia Morsing | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.57 | ||||||
19 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.69 | ||||||
20 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:13.91 | ||||||
21 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.67 | ||||||
22 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.04 | ||||||
23 | Helena Brandt Jensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.82 | ||||||
24 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:18.51 | ||||||
25 | Josefine Lykke Wibom | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:20.20 | ||||||
26 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:22.11 | ||||||
27 | Cecilie Lynghøj Storgaard | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:34.67 | ||||||
- | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cecilie Reesbøll | 1999 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Sigrid Tanghus Belza | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | Ingen berøring v 25m | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.48 | ||||||
2 | Katarina Vogel | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:02.38 | ||||||
3 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.89 | ||||||
4 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.97 | ||||||
5 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.00 | ||||||
6 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:04.25 | ||||||
7 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.32 | ||||||
8 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 1:04.57 | ||||||
9 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:05.30 | ||||||
10 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:05.75 | ||||||
11 | Louise Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.36 | ||||||
12 | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:06.49 | ||||||
13 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:07.14 | ||||||
14 | Laura Buchwald | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.16 | ||||||
15 | Helene Qvist-Pedersen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:09.19 | ||||||
16 | Emily Krontoft | 1998 | Herlev Svømning | 1:09.82 | ||||||
17 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:15.28 | ||||||
18 | Julie Lynghøj Storgaard | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:17.21 | ||||||
- | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:04.02 | ||||||
2 | Marie-Louise Wibom | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:04.23 | ||||||
3 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:05.74 | ||||||
4 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 1:06.77 | ||||||
5 | Louise Jørgensen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 1:11.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 10 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:39 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 10 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:30 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 18, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Herre 1 Herlev | 1990 | 598 | 3:37.62 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Jonas Sørensen | 1990 | 25.48 | 52.84 | 52.84 | ||||||
Marcus Olesen | 1995 | 25.30 | 53.96 | 1:46.80 | ||||||
Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | 26.40 | 56.07 | 2:42.87 | ||||||
Christian Røssel | 1995 | 26.10 | 54.75 | 3:37.62 | ||||||
2 | Hils Herrer 1 | 0 | 580 | 3:39.75 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Jacob Adolfsen | 1996 | 27.97 | 56.95 | 56.95 | ||||||
Søren Fritzbøger | 1996 | 26.26 | 54.33 | 1:51.28 | ||||||
Jon Pommersgaard | 1990 | 25.37 | 53.74 | 2:45.02 | ||||||
Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 26.03 | 54.73 | 3:39.75 | ||||||
3 | Herre 2 Herlev | 1990 | 576 | 3:40.29 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 27.55 | 57.29 | 57.29 | ||||||
Lasse Termark Brock | 1997 | 57.62 | 1:54.91 | |||||||
Mathias Brændholt | 1996 | 26.37 | 55.59 | 2:50.50 | ||||||
Magnus Westermann | 1995 | 23.91 | 49.79 | 3:40.29 | ||||||
4 | Lyngby Drenge 1 | 0 | 479 | 3:54.24 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 26.01 | 54.31 | 54.31 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 27.80 | 59.18 | 1:53.49 | ||||||
Carl Fabiansen | 1999 | 27.71 | 58.36 | 2:51.85 | ||||||
Tobias Fournais | 1998 | 29.38 | 1:02.39 | 3:54.24 | ||||||
5 | Roskilde 1 Drenge | 0 | 419 | 4:05.04 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Mads Johnbeck | 1997 | 28.57 | 59.14 | 59.14 | ||||||
Emil Johansen | 1999 | 31.73 | 1:05.91 | 2:05.05 | ||||||
Patrick Rasmussen | 1997 | 29.22 | ||||||||
Magnus Andersen | 1995 | 3:34.18 | 4:05.04 | 4:05.04 | ||||||
6 | Herre 3 Herlev | 1990 | 349 | 4:20.45 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Chris Johansen | 1996 | 28.07 | 59.39 | 59.39 | ||||||
Jens Frederik Vittrup | 1996 | 28.29 | 58.73 | 1:58.12 | ||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 34.62 | 1:13.52 | 3:11.64 | ||||||
Christopher Kiss | 1999 | 33.27 | 1:08.81 | 4:20.45 | ||||||
7 | Es3 Youngsters | 0 | 309 | 4:31.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
William Textor Broch | 2001 | 30.53 | 1:04.73 | 1:04.73 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 32.55 | 1:09.53 | 2:14.26 | ||||||
Simon Ajken Hansen | 1999 | 32.14 | 1:08.65 | 3:22.91 | ||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 32.35 | 1:08.29 | 4:31.20 | ||||||
8 | Es3 Old Boys | 0 | 299 | 4:33.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Kristoffer Kortbæk | 1999 | 33.62 | 1:10.99 | 1:10.99 | ||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 31.11 | 1:06.56 | 2:17.55 | ||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 32.25 | 1:07.94 | 3:25.49 | ||||||
Gustav Frydensberg | 1999 | 33.03 | 1:08.50 | 4:33.99 | ||||||
9 | Fsk Devilboys 1 | 2000 | 238 | 4:55.89 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Nichlas Fonnesbech | 1996 | 28.20 | 58.80 | 58.80 | ||||||
Nicklas Andersen | 2001 | 38.25 | 1:19.97 | 2:18.77 | ||||||
Patrick Kroman Hansen | 1997 | 34.59 | 1:14.61 | 3:33.38 | ||||||
Phillip Søren Sommer | 2000 | 40.87 | 1:22.51 | 4:55.89 | ||||||
10 | Hils 3 Drenge | 0 | 190 | 5:18.93 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Adrian Roed Schønning | 2000 | 39.21 | 1:21.69 | 1:21.69 | ||||||
Christoffer D. Petersen | 2001 | 39.97 | 1:24.79 | 2:46.48 | ||||||
Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 35.38 | 1:17.18 | 4:03.66 | ||||||
Mads Holme Håkonsson | 2001 | 36.07 | 1:15.27 | 5:18.93 | ||||||
11 | Roskilde 3 Drenge | 0 | 161 | 5:36.80 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Affou Adlouni | 2002 | 48.07 | 1:54.29 | 1:54.29 | ||||||
Magnus Vinjebo | 1999 | 23.02 | 1:02.37 | 2:56.66 | ||||||
Johan Theis Møller | 2000 | 37.29 | 1:16.93 | 4:13.59 | ||||||
Alexander Kjær Mortensen | 2000 | 38.86 | 1:23.21 | 5:36.80 | ||||||
- | Roskilde Drenge | 0 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Roskilde 2 Drenge | 0 | DSQ | Forkert rækkefølge | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 10 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:30 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 10 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:33 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 19, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Piger 1 Herlev | 1993 | Herlev Svømning | 4:05.23 | ||||||
Arta Lea Bakraqi | 1996 | 29.54 | 1:02.34 | 1:02.34 | ||||||
Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | 27.55 | 58.46 | 2:00.80 | ||||||
Michelle Icka Christensen | 1995 | 29.44 | 1:02.00 | 3:02.80 | ||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 29.78 | 1:02.43 | 4:05.23 | ||||||
2 | Hils Damer 1 | 0 | Hillerød Svømmeklub | 4:13.29 | ||||||
Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 31.07 | 1:04.19 | 1:04.19 | ||||||
Stephanie Hansen | 1996 | 29.37 | 1:01.39 | 2:05.58 | ||||||
Rikke Mundt Lohse | 1996 | 31.82 | 1:05.55 | 3:11.13 | ||||||
Simone Kronborg Riis | 1997 | 30.11 | 1:02.16 | 4:13.29 | ||||||
3 | Holbæk Angels 1 1 | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 4:16.48 | ||||||
Karoline Bødker | 1997 | 30.34 | 1:04.53 | 1:04.53 | ||||||
Frederikke Hansen | 1998 | 30.62 | 1:03.64 | 2:08.17 | ||||||
Louise Lynæs Larsen | 1997 | 31.38 | 1:05.29 | 3:13.46 | ||||||
Mette Jensen | 1997 | 29.39 | 1:03.02 | 4:16.48 | ||||||
4 | Lyngby Piger 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:22.82 | ||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 31.03 | 1:03.87 | 1:03.87 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 31.15 | 1:06.30 | 2:10.17 | ||||||
Louise Bromose | 1999 | 31.04 | 1:05.27 | 3:15.44 | ||||||
Hannah Pilgaard | 1999 | 31.19 | 1:07.38 | 4:22.82 | ||||||
5 | Hils Damer 2 | 0 | Hillerød Svømmeklub | 4:29.65 | ||||||
Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 32.90 | 1:09.13 | 1:09.13 | ||||||
Julie Lamberth | 1996 | 31.86 | 1:06.46 | 2:15.59 | ||||||
Marie-Louise Wibom | 1996 | 32.34 | 1:07.85 | 3:23.44 | ||||||
Julie Leth-Petersen | 1997 | 31.76 | 1:06.21 | 4:29.65 | ||||||
6 | Roskilde 1 Piger | 0 | Roskilde Svømning | 4:34.39 | ||||||
Lærke Viereck | 1997 | 31.10 | 1:05.22 | 1:05.22 | ||||||
Nina Corydon-Petersen | 1999 | 32.58 | 1:09.21 | 2:14.43 | ||||||
Ida Brix Jakobsen | 1998 | 34.31 | 1:11.73 | 3:26.16 | ||||||
Laura Dahl | 1998 | 32.68 | 1:08.23 | 4:34.39 | ||||||
7 | Piger 2 Herlev | 1993 | Herlev Svømning | 4:40.15 | ||||||
Christine Pedersen | 1993 | 32.33 | 1:08.22 | 1:08.22 | ||||||
Cecilie Christensen | 1997 | 32.87 | 1:09.41 | 2:17.63 | ||||||
Laura Hartz | 1998 | 35.27 | 1:13.15 | 3:30.78 | ||||||
Emily Krontoft | 1998 | 33.10 | 1:09.37 | 4:40.15 | ||||||
8 | Es3 Piger | 0 | Lyngby Svømmeklub | 5:06.08 | ||||||
Cassandra Thimmer | 1999 | 36.60 | 1:16.71 | 1:16.71 | ||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 36.39 | 1:17.74 | 2:34.45 | ||||||
Alix Reynolds | 2001 | 36.23 | 1:15.35 | 3:49.80 | ||||||
Helena Brandt Jensen | 2000 | 36.69 | 1:16.28 | 5:06.08 | ||||||
9 | Hils 3 Piger | 0 | Hillerød Svømmeklub | 5:07.71 | ||||||
Sofia Rasmusen | 2001 | 34.88 | 1:15.30 | 1:15.30 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 37.18 | 1:18.74 | 2:34.04 | ||||||
Matilde Weibel | 2002 | 37.40 | 1:17.69 | 3:51.73 | ||||||
Emma Brogaard | 2001 | 35.77 | 1:15.98 | 5:07.71 | ||||||
10 | Roskilde Piger 4 | 0 | Roskilde Svømning | 5:16.70 | ||||||
Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 34.84 | 1:12.30 | 1:12.30 | ||||||
Emma Rose Jacobsen | 2000 | 39.12 | 1:24.29 | 2:36.59 | ||||||
Emilie Hermann Schimming | 1999 | 33.94 | 1:10.93 | 3:47.52 | ||||||
Silke Mehr | 2000 | 42.31 | 1:29.18 | 5:16.70 | ||||||
11 | Es3 Piger 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 5:38.26 | ||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 42.96 | 1:30.20 | 1:30.20 | ||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 38.16 | 1:21.11 | 2:51.31 | ||||||
Louise Engelhardt Christi | 2001 | 41.17 | 1:25.99 | 4:17.30 | ||||||
Maria Borre Jacobsen | 2001 | 38.95 | 1:20.96 | 5:38.26 | ||||||
12 | Fsk Devilgirls 2 | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 5:57.96 | ||||||
Louise Albrechtsen | 1998 | 1:17.22 | 1:17.22 | |||||||
Kira Bakx | 2002 | 49.10 | 1:45.44 | 3:02.66 | ||||||
Lærke Skov Nielsen | 2001 | 41.35 | 1:26.15 | 4:28.81 | ||||||
Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | 1:29.15 | 5:57.96 | |||||||
13 | Roskilde 3 Piger | 0 | Roskilde Svømning | 6:26.67 | ||||||
Caroline Wrist Jensen | 2000 | 43.30 | 1:31.67 | 1:31.67 | ||||||
Marie Johnbeck | 2002 | 48.45 | 1:46.32 | 3:17.99 | ||||||
Alberte Fie Petersen | 2002 | 43.37 | 1:33.22 | 4:51.21 | ||||||
Ida Andersen Buxbom | 2002 | 44.10 | 1:35.46 | 6:26.67 | ||||||
- | Farum Damer | 1960 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Fsk Devilgirls 1 | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 36.59 | 1:15.56 | |||||||
- | Roskilde Piger 2 | 0 | Roskilde Svømning | DSQ | Forkert rækkefølge | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 10 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:33 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 11 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 09:53 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 5:13.28 | ||||||
2 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 5:30.65 | ||||||
3 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 5:51.82 | ||||||
4 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 6:23.41 | ||||||
5 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 6:34.47 | ||||||
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 4:55.05 | ||||||
2 | Thomas Engdal | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 5:12.20 | ||||||
3 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 5:14.83 | ||||||
4 | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 5:26.48 | ||||||
- | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Austmann | 1991 | Herlev Svømning | 4:35.40 | ||||||
2 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 4:44.93 | ||||||
3 | Mathias Brændholt | 1996 | Herlev Svømning | 4:47.68 | ||||||
4 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Herlev Svømning | 4:52.33 | ||||||
5 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 4:54.87 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 11 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:53 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 11 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:10 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 21, 400m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 6:15.97 | ||||||
2 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 6:25.11 | ||||||
3 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 6:30.26 | ||||||
Løb 21, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 5:31.28 | ||||||
2 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 5:40.90 | ||||||
3 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 5:44.11 | ||||||
4 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 5:44.29 | ||||||
5 | Ditte Friis | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 5:48.67 | ||||||
6 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 5:50.38 | ||||||
7 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 5:51.42 | ||||||
8 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 6:05.23 | ||||||
Løb 21, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 5:21.34 | ||||||
2 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 5:22.17 | ||||||
3 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 5:25.73 | ||||||
- | Simone Kronborg Riis | 1997 | Hillerød Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 21, 400m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 5:39.29 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 11 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:10 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 11 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 3:18.35 | ||||||
2 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 4:02.77 | ||||||
3 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 4:05.39 | ||||||
4 | Thorbjørn Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 4:38.22 | ||||||
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:59.68 | ||||||
2 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 3:08.80 | ||||||
3 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 3:11.05 | ||||||
4 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:45.81 | ||||||
5 | Phillip Søren Sommer | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:46.28 | ||||||
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 2:31.12 | ||||||
2 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 2:40.85 | ||||||
3 | Jacob Weberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 2:41.10 | ||||||
4 | Christoffer Børling | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:59.50 | ||||||
5 | Patrick Kroman Hansen | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:24.54 | ||||||
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Adolfsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 2:36.45 | ||||||
2 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:51.16 | ||||||
3 | Tobias M. Jensen | 1996 | Helsinge Skytte & IF | 3:01.41 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 11 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:23 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 11 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 4:09.36 | ||||||
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 3:48.64 | ||||||
2 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 3:50.01 | ||||||
3 | Emilie Koch Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 4:15.32 | ||||||
4 | Maria H Willumsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 4:34.24 | ||||||
- | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 2:51.32 | ||||||
2 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 2:56.34 | ||||||
3 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 3:00.79 | ||||||
4 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:04.71 | ||||||
5 | Maja Leth Bang | 1999 | Herlev Svømning | 3:11.41 | ||||||
6 | Maiken Jakobsen | 1999 | Orient Svømning | 3:14.62 | ||||||
7 | Olivia Morsing | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 3:19.84 | ||||||
8 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 3:22.52 | ||||||
9 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 3:30.79 | ||||||
10 | Josefine Lykke Wibom | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 3:43.40 | ||||||
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 2:37.29 | ||||||
2 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Sigma Swim Allerød | 2:46.91 | ||||||
3 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 2:57.03 | ||||||
4 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 3:05.20 | ||||||
5 | Laura Hartz | 1998 | Herlev Svømning | 3:10.04 | ||||||
6 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 3:26.70 | ||||||
7 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:32.11 | ||||||
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 2:44.39 | ||||||
2 | Stephanie Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 2:52.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 11 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 11 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 1:48.07 | ||||||
2 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 1:51.40 | ||||||
3 | Daniel Rosenzweig | 2003 | Herlev Svømning | 1:51.80 | ||||||
4 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 2:01.10 | ||||||
5 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 2:02.71 | ||||||
6 | Magnus Baunkjær | 2003 | Roskilde Svømning | 2:06.61 | ||||||
7 | Tobias Gøtz | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 2:17.95 | ||||||
8 | Bertram Haack Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 2:24.64 | ||||||
9 | Sebastian Andersen | 2003 | Herlev Svømning | 2:31.67 | ||||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.43 | ||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.26 | ||||||
3 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.43 | ||||||
4 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.07 | ||||||
4 | Mads Holme Håkonsson | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:24.07 | ||||||
6 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.32 | ||||||
7 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:38.49 | ||||||
8 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 1:42.82 | ||||||
9 | Mathias Rene Arnkjær | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:44.23 | ||||||
10 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 1:47.96 | ||||||
11 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 1:48.11 | ||||||
12 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 1:48.43 | ||||||
13 | Jens Himmelstrøg | 2001 | Herlev Svømning | 1:50.31 | ||||||
14 | Frederik Mikkelsen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:51.03 | ||||||
15 | Vincent Lynggård Hansen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:56.17 | ||||||
16 | Andreas Rasmussen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:04.72 | ||||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Weibel | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:07.97 | ||||||
2 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.67 | ||||||
3 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.85 | ||||||
4 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.99 | ||||||
5 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.67 | ||||||
6 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 1:19.07 | ||||||
7 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.31 | ||||||
8 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.71 | ||||||
9 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.00 | ||||||
10 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.15 | ||||||
11 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:26.37 | ||||||
12 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.85 | ||||||
13 | Alexander Kjær Mortensen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:31.87 | ||||||
14 | William Simonsen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.21 | ||||||
15 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:34.34 | ||||||
16 | Jakob Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 1:42.36 | ||||||
17 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:44.59 | ||||||
- | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Termark Brock | 1997 | Herlev Svømning | 1:09.28 | ||||||
2 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:09.86 | ||||||
3 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:15.39 | ||||||
4 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.99 | ||||||
- | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Austmann | 1991 | Herlev Svømning | 1:01.65 | ||||||
2 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.07 | ||||||
3 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 1:04.61 | ||||||
4 | Søren Fritzbøger | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:05.14 | ||||||
5 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.99 | ||||||
6 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | Herlev Svømning | 1:07.12 | ||||||
7 | Robin Thorsen | 1996 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.32 | ||||||
8 | Morten Jung Westermann | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 1:13.84 | ||||||
- | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 11 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:13 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 11 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 21:25 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 218 | 43.65 | 1:31.77 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thea F. Johansen | 2003 | 126 | 49.54 | 1:50.20 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Helene Jensen | 2003 | 109 | 56.22 | 1:55.48 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | 103 | 56.03 | 1:57.82 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 103 | 57.31 | 1:57.93 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anja Xin Andersen | 2004 | 103 | 57.15 | 1:57.97 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Silke Larsen | 2003 | 90 | 55.52 | 2:03.30 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Laura Sonne | 2003 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Brogaard | 2001 | 312 | 39.04 | 1:21.44 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alix Reynolds | 2001 | 266 | 41.92 | 1:25.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Matilde Weibel | 2002 | 261 | 42.14 | 1:26.41 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Liva Palmund | 2002 | 255 | 42.44 | 1:27.11 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 231 | 44.15 | 1:30.02 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 231 | 44.62 | 1:30.02 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 229 | 43.73 | 1:30.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 222 | 44.56 | 1:31.17 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederikke Echardt | 2002 | 216 | 45.14 | 1:31.98 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 208 | 45.76 | 1:33.17 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathilde van der Linden | 2002 | 195 | 46.40 | 1:35.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lærke Skov Nielsen | 2001 | 182 | 49.51 | 1:37.45 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ida W. Hall | 2002 | 168 | 48.89 | 1:40.01 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ida Andersen Buxbom | 2002 | 148 | 48.35 | 1:44.41 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Lærke Rask | 2001 | 131 | 51.44 | 1:48.64 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Sofie Boesgaard Weeber | 2002 | 118 | 54.46 | 1:52.49 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Emma Hald | 2001 | 108 | 54.59 | 1:55.94 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
18 | Marie Johnbeck | 2002 | 100 | 1:58.82 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Andrea Paaske | 2001 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Louise Engelhardt Christi | 2001 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Alberte Fie Petersen | 2002 | DSQ | Ej fortsat bevæg. 50 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Kira Bakx | 2002 | DSQ | Afslutn. på maven | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Louise Christine Markus | 2001 | DSQ | Svømn på maven v 75m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Stine Jensen | 2001 | DSQ | Svømn. på maven v75m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 488 | 34.32 | 1:10.13 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 416 | 35.14 | 1:13.96 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mia Walter | 2000 | 392 | 35.94 | 1:15.47 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 376 | 37.21 | 1:16.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Christjansen | 1999 | 360 | 37.12 | 1:17.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 357 | 37.93 | 1:17.84 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 338 | 39.09 | 1:19.28 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 335 | 37.26 | 1:19.56 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Celine Termark Brock | 2000 | 330 | 38.50 | 1:19.93 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 320 | 38.93 | 1:20.73 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
11 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | 317 | 39.48 | 1:21.02 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Caroline Johansen | 1999 | 314 | 38.37 | 1:21.27 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | 313 | 39.58 | 1:21.32 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cassandra Thimmer | 1999 | 273 | 40.54 | 1:25.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Helena Brandt Jensen | 2000 | 268 | 41.81 | 1:25.67 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 226 | 44.78 | 1:30.66 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | 204 | 44.99 | 1:33.88 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
18 | Camilla Kromann Hansen | 2000 | 168 | 48.49 | 1:40.10 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
19 | Cecilie Lynghøj Storgaard | 2000 | 164 | 50.31 | 1:40.92 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
20 | Silke Mehr | 2000 | 159 | 50.41 | 1:41.91 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Asta H Jensen | 2000 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Wrist Jensen | 2000 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Sigrid Tanghus Belza | 1999 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 627 | 31.25 | 1:04.54 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Mette Jensen | 1997 | 485 | 34.30 | 1:10.31 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Frederikke Hansen | 1998 | 483 | 34.76 | 1:10.38 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Cecilie Christensen | 1997 | 435 | 35.90 | 1:12.88 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Katarina Vogel | 1997 | 430 | 35.24 | 1:13.15 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Karoline Bødker | 1997 | 419 | 35.50 | 1:13.82 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Laura Dahl | 1998 | 411 | 36.19 | 1:14.29 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | 391 | 36.29 | 1:15.52 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Josefine Palmø | 1997 | 390 | 36.78 | 1:15.60 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Laura Weinreich | 1998 | 378 | 36.46 | 1:16.39 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Helene Qvist-Pedersen | 1998 | 356 | 37.44 | 1:17.91 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Pernille Jensen | 1998 | 300 | 40.37 | 1:22.49 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Julie Lynghøj Storgaard | 1997 | DSQ | Ej fortsat bevæg 25m | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | 689 | 30.20 | 1:02.52 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 600 | 31.73 | 1:05.50 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Katrine Brahtz | 1995 | 570 | 32.00 | 1:06.62 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Julie Lamberth | 1996 | 413 | 36.36 | 1:14.17 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christine Pedersen | 1993 | 386 | 36.50 | 1:15.87 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 11 november 2012 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:25 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 11 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 44.46 | ||||||
2 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 48.20 | ||||||
3 | Daniel Rosenzweig | 2003 | Herlev Svømning | 50.62 | ||||||
4 | Bertram Haack Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 52.07 | ||||||
5 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 53.34 | ||||||
6 | Magnus Baunkjær | 2003 | Roskilde Svømning | 56.11 | ||||||
7 | Sebastian Andersen | 2003 | Herlev Svømning | 1:09.26 | ||||||
- | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Holme Håkonsson | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 33.10 | ||||||
2 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 34.70 | ||||||
3 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.95 | ||||||
4 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 38.29 | ||||||
5 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 38.49 | ||||||
6 | Jens Himmelstrøg | 2001 | Herlev Svømning | 39.06 | ||||||
7 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 40.89 | ||||||
8 | Mathias Rene Arnkjær | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.92 | ||||||
9 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 41.82 | ||||||
10 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 42.71 | ||||||
11 | Thorbjørn Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.88 | ||||||
12 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 43.82 | ||||||
13 | Andreas Rex Olsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 58.38 | ||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 31.18 | ||||||
2 | Phillip Søren Sommer | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.49 | ||||||
3 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.23 | ||||||
4 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.99 | ||||||
- | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 24.68 | ||||||
2 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 27.16 | ||||||
3 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 27.56 | ||||||
4 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 27.73 | ||||||
5 | Frederik Rosenvinge Skov | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 29.38 | ||||||
6 | Patrick Kroman Hansen | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.71 | ||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Blume | 1990 | Farum Svømmeklub | 23.75 | ||||||
2 | Karsten Vedel | 1992 | Farum Svømmeklub | 25.12 | ||||||
3 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 25.35 | ||||||
4 | Casper S. Korch | 1994 | Farum Svømmeklub | 25.36 | ||||||
5 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 25.72 | ||||||
6 | Casper Skov | 1989 | Hillerød Svømmeklub | 25.78 | ||||||
7 | Christoffer Harms-Tefke | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 25.89 | ||||||
8 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 26.07 | ||||||
9 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | Herlev Svømning | 26.08 | ||||||
10 | Jacob Adolfsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 26.21 | ||||||
11 | Christian Røssel | 1995 | Herlev Svømning | 26.23 | ||||||
12 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 26.43 | ||||||
13 | Emil Christensen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 26.57 | ||||||
14 | Tobias M. Jensen | 1996 | Helsinge Skytte & IF | 28.44 | ||||||
15 | Morten Jung Westermann | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 29.26 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 11 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 11 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.74 | ||||||
2 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 46.66 | ||||||
3 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Herlev Svømning | 50.19 | ||||||
4 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 51.02 | ||||||
5 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 53.56 | ||||||
6 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 54.15 | ||||||
7 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 55.25 | ||||||
- | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura Sonne | 2003 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 33.99 | ||||||
2 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 35.29 | ||||||
3 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 36.07 | ||||||
4 | Lærke Skov Nielsen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.09 | ||||||
5 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 39.25 | ||||||
6 | Kira Bakx | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.91 | ||||||
7 | Lærke Rask | 2001 | Herlev Svømning | 44.50 | ||||||
8 | Maria H Willumsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.65 | ||||||
9 | Edith Davis | 2001 | Roskilde Svømning | 44.68 | ||||||
10 | Sofie Boesgaard Weeber | 2002 | Herlev Svømning | 46.21 | ||||||
11 | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 47.28 | ||||||
12 | Josephine Ahlm | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 47.35 | ||||||
13 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 56.34 | ||||||
14 | Emilie Koch Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:02.49 | ||||||
- | Louise Christine Markus | 2001 | Herlev Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 29.57 | ||||||
2 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 31.27 | ||||||
3 | Maja Leth Bang | 1999 | Herlev Svømning | 31.48 | ||||||
4 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 31.51 | ||||||
5 | Olivia Morsing | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 31.78 | ||||||
6 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 32.10 | ||||||
7 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 32.39 | ||||||
8 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.11 | ||||||
9 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.17 | ||||||
10 | Line Hanghøj Kjelgaard | 2000 | Sigma Swim Allerød | 33.29 | ||||||
11 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.33 | ||||||
12 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 33.51 | ||||||
13 | Cecilie Lynghøj Storgaard | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.05 | ||||||
14 | Camilla Kromann Hansen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.16 | ||||||
- | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Wrist Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Sigrid Tanghus Belza | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.04 | ||||||
2 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.37 | ||||||
3 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 29.40 | ||||||
4 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 29.58 | ||||||
5 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 29.84 | ||||||
6 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.01 | ||||||
7 | Louise Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 30.08 | ||||||
8 | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.42 | ||||||
9 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 30.46 | ||||||
10 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 30.51 | ||||||
11 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.63 | ||||||
12 | Helene Qvist-Pedersen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.81 | ||||||
13 | Laura Hartz | 1998 | Herlev Svømning | 31.91 | ||||||
14 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.45 | ||||||
15 | Emily Krontoft | 1998 | Herlev Svømning | 32.51 | ||||||
16 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 34.69 | ||||||
17 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 36.33 | ||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stephanie Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 28.47 | ||||||
2 | Arta Lea Bakraqi | 1996 | Herlev Svømning | 28.63 | ||||||
3 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 28.96 | ||||||
4 | Marie-Louise Wibom | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 29.38 | ||||||
5 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 29.84 | ||||||
6 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 30.28 | ||||||
7 | Louise Jørgensen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 32.20 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 11 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:04 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 11 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 28, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Der medtages max. 12 svømmere svarende til 2 heat |
Hvis afmeldinger så rykker reserverne op i startlisten. |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christopher Riis | 2000 | Roskilde Svømning | 22:38.07 | ||||||
Løb 28, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Der medtages max. 12 svømmere svarende til 2 heat |
Hvis afmeldinger så rykker reserverne op i startlisten. |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Engdal | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 18:29.56 | ||||||
2 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 18:36.32 | ||||||
Løb 28, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Der medtages max. 12 svømmere svarende til 2 heat |
Hvis afmeldinger så rykker reserverne op i startlisten. |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 17:11.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 11 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:25 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 11 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:31.12 | ||||||
2 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.27 | ||||||
3 | Alix Reynolds | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.87 | ||||||
4 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.23 | ||||||
5 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.27 | ||||||
6 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.96 | ||||||
7 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.18 | ||||||
8 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:52.70 | ||||||
- | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:10.08 | ||||||
2 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:19.29 | ||||||
3 | Caroline Johansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:20.11 | ||||||
4 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.29 | ||||||
5 | Helena Brandt Jensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.57 | ||||||
6 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:42.81 | ||||||
- | Sigrid Tanghus Belza | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.99 | ||||||
2 | Simone Kronborg Riis | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.26 | ||||||
3 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:14.56 | ||||||
4 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 1:26.94 | ||||||
5 | Julie Lynghøj Storgaard | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:27.57 | ||||||
6 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:32.36 | ||||||
7 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 1:33.70 | ||||||
8 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 1:40.18 | ||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 1:03.05 | ||||||
2 | Olivia Burmester | 1993 | Farum Svømmeklub | 1:04.38 | ||||||
3 | Stephanie Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.05 | ||||||
4 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.49 | ||||||
5 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.35 | ||||||
- | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 11 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:50 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 11 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.71 | ||||||
2 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.75 | ||||||
3 | Mads Holme Håkonsson | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:30.35 | ||||||
4 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.58 | ||||||
5 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.64 | ||||||
6 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:49.43 | ||||||
7 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:15.58 | ||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.44 | ||||||
2 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.77 | ||||||
3 | Frederik Weibel | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:12.46 | ||||||
4 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.94 | ||||||
5 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.26 | ||||||
6 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 1:21.52 | ||||||
7 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.93 | ||||||
8 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.21 | ||||||
9 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.74 | ||||||
10 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.27 | ||||||
11 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.46 | ||||||
12 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:33.68 | ||||||
13 | William Simonsen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.85 | ||||||
14 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:49.54 | ||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:03.27 | ||||||
2 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:06.51 | ||||||
3 | Jacob Weberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:06.77 | ||||||
4 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:11.22 | ||||||
5 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:11.59 | ||||||
6 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:12.96 | ||||||
6 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:12.96 | ||||||
- | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:04.88 | ||||||
2 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:05.38 | ||||||
3 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:07.05 | ||||||
4 | Morten Jung Westermann | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 1:13.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 11 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 11 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 52.66 | ||||||
2 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 54.73 | ||||||
3 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 1:01.08 | ||||||
4 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 1:08.45 | ||||||
5 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.52 | ||||||
- | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 43.25 | ||||||
2 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 46.93 | ||||||
3 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 50.27 | ||||||
4 | Marie Johnbeck | 2002 | Roskilde Svømning | 51.03 | ||||||
5 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 54.33 | ||||||
6 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 54.52 | ||||||
7 | Emilie Koch Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 55.01 | ||||||
8 | Maria H Willumsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 55.94 | ||||||
9 | Ida Andersen Buxbom | 2002 | Roskilde Svømning | 56.45 | ||||||
- | Edith Davis | 2001 | Roskilde Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
- | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | 3 flyben ved start | |||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maiken Jakobsen | 1999 | Orient Svømning | 41.82 | ||||||
2 | Josefine Lykke Wibom | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 46.66 | ||||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 35.53 | ||||||
2 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 40.56 | ||||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie-Louise Wibom | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 36.88 | ||||||
2 | Louise Jørgensen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 45.10 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 11 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:14 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 11 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Gøtz | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.57 | ||||||
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thorbjørn Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 56.87 | ||||||
2 | Frederik Mikkelsen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:04.45 | ||||||
3 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.70 | ||||||
4 | Andreas Rex Olsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:18.11 | ||||||
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.61 | ||||||
2 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 46.84 | ||||||
3 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 51.17 | ||||||
4 | Jakob Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 53.76 | ||||||
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Christian Sandager | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 35.40 | ||||||
2 | Patrick Kroman Hansen | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.41 | ||||||
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 28.79 | ||||||
2 | Jacob Adolfsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 32.91 | ||||||
3 | Robin Thorsen | 1996 | Sigma Swim Birkerød | 34.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 11 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:27 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 11 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 33, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:40.45 | ||||||
2 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:47.32 | ||||||
3 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 2:51.32 | ||||||
- | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 33, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:15.53 | ||||||
2 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:17.65 | ||||||
3 | Ditte Friis | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 2:18.84 | ||||||
4 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:19.86 | ||||||
5 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:20.34 | ||||||
6 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:25.20 | ||||||
7 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:25.48 | ||||||
8 | Mathilde Christjansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:25.66 | ||||||
9 | Caroline Johansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 2:26.05 | ||||||
10 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 2:26.41 | ||||||
11 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:26.85 | ||||||
12 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:29.50 | ||||||
13 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:30.42 | ||||||
14 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:31.72 | ||||||
15 | Maja Leth Bang | 1999 | Herlev Svømning | 2:31.94 | ||||||
16 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 2:32.65 | ||||||
17 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:33.52 | ||||||
18 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:33.82 | ||||||
19 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:33.84 | ||||||
20 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:35.25 | ||||||
21 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:35.72 | ||||||
22 | Olivia Morsing | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:38.30 | ||||||
23 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:40.04 | ||||||
24 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:40.24 | ||||||
25 | Line Hanghøj Kjelgaard | 2000 | Sigma Swim Allerød | 2:41.07 | ||||||
26 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:43.05 | ||||||
27 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 2:43.98 | ||||||
28 | Josefine Lykke Wibom | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:46.42 | ||||||
29 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 2:51.79 | ||||||
30 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:12.30 | ||||||
Løb 33, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 2:15.86 | ||||||
2 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Sigma Swim Allerød | 2:16.64 | ||||||
3 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 2:17.27 | ||||||
4 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 2:17.46 | ||||||
5 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 2:19.91 | ||||||
6 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 2:22.21 | ||||||
6 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 2:22.21 | ||||||
8 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 2:22.97 | ||||||
9 | Louise Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 2:23.12 | ||||||
10 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 2:24.06 | ||||||
11 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 2:25.55 | ||||||
12 | Emily Krontoft | 1998 | Herlev Svømning | 2:27.78 | ||||||
13 | Julie Lynghøj Storgaard | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:49.71 | ||||||
14 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:53.41 | ||||||
Løb 33, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Bastiansen | 1995 | Farum Svømmeklub | 2:11.42 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 11 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:54 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 11 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:52.18 | ||||||
2 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 3:17.65 | ||||||
3 | Thorbjørn Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:51.10 | ||||||
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Weibel | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 2:18.75 | ||||||
2 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:20.79 | ||||||
3 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:22.81 | ||||||
4 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 2:23.26 | ||||||
5 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 2:38.21 | ||||||
6 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:42.22 | ||||||
7 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 2:42.60 | ||||||
8 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 2:42.64 | ||||||
9 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:50.96 | ||||||
10 | Phillip Søren Sommer | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:55.03 | ||||||
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 2:00.00 | ||||||
2 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 2:10.30 | ||||||
3 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 2:15.40 | ||||||
4 | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:17.82 | ||||||
5 | Frederik Rosenvinge Skov | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:24.50 | ||||||
6 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 2:25.39 | ||||||
7 | Christoffer Børling | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:35.25 | ||||||
- | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Blume | 1990 | Farum Svømmeklub | 1:53.90 | ||||||
2 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 1:54.28 | ||||||
3 | Casper S. Korch | 1994 | Farum Svømmeklub | 2:02.69 | ||||||
4 | Søren Fritzbøger | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 2:02.82 | ||||||
5 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 2:05.73 | ||||||
6 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 2:06.42 | ||||||
7 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:08.21 | ||||||
8 | Emil Christensen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 2:11.24 | ||||||
9 | Tobias M. Jensen | 1996 | Helsinge Skytte & IF | 2:11.63 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 11 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:13 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 11 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:32 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:33.27 | ||||||
2 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:51.94 | ||||||
3 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 1:59.06 | ||||||
4 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 2:02.85 | ||||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:25.45 | ||||||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:25.52 | ||||||
3 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 1:31.24 | ||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 1:33.26 | ||||||
5 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:34.89 | ||||||
6 | Ida Andersen Buxbom | 2002 | Roskilde Svømning | 1:42.66 | ||||||
7 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:45.18 | ||||||
8 | Kira Bakx | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:46.77 | ||||||
9 | Marie Johnbeck | 2002 | Roskilde Svømning | 1:52.23 | ||||||
10 | Maria H Willumsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:01.28 | ||||||
11 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:05.92 | ||||||
- | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Lærke Skov Nielsen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | Crawlben i fly | |||||
- | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Ryg afsl. på maven | |||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.90 | ||||||
2 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:16.33 | ||||||
3 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 1:22.34 | ||||||
4 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 1:23.23 | ||||||
5 | Maiken Jakobsen | 1999 | Orient Svømning | 1:24.32 | ||||||
6 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:25.02 | ||||||
7 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:29.31 | ||||||
8 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:31.44 | ||||||
9 | Cecilie Lynghøj Storgaard | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:42.83 | ||||||
10 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 1:42.90 | ||||||
11 | Camilla Kromann Hansen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:45.81 | ||||||
- | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Wrist Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Sigrid Tanghus Belza | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:09.94 | ||||||
2 | Katarina Vogel | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:11.03 | ||||||
3 | Simone Kronborg Riis | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.18 | ||||||
4 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.21 | ||||||
5 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:13.22 | ||||||
6 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:14.81 | ||||||
7 | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:15.07 | ||||||
8 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:15.55 | ||||||
9 | Helene Qvist-Pedersen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.42 | ||||||
10 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:21.54 | ||||||
11 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:26.91 | ||||||
12 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 1:33.97 | ||||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.71 | ||||||
2 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:12.24 | ||||||
3 | Marie-Louise Wibom | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:12.73 | ||||||
4 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.04 | ||||||
5 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 1:16.22 | ||||||
- | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 11 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:32 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 11 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:43 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Magnus Baunkjær | 2003 | Roskilde Svømning | DSQ | Crawlben i fly | |||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 1:27.49 | ||||||
2 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:36.31 | ||||||
3 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:37.52 | ||||||
4 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 1:38.41 | ||||||
5 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 1:38.43 | ||||||
6 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 1:45.59 | ||||||
7 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 1:49.82 | ||||||
8 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:50.73 | ||||||
9 | Mathias Rene Arnkjær | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:51.70 | ||||||
10 | Vincent Lynggård Hansen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:52.40 | ||||||
11 | Frederik Mikkelsen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:55.29 | ||||||
12 | Andreas Rasmussen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:09.71 | ||||||
- | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | DSQ | Ryg afsl. på maven | |||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:16.33 | ||||||
2 | Christopher Riis | 2000 | Roskilde Svømning | 1:25.07 | ||||||
3 | Alexander Kjær Mortensen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:31.32 | ||||||
4 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:35.50 | ||||||
5 | Jakob Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 1:35.97 | ||||||
- | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.09 | ||||||
2 | Mads Christian Sandager | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.32 | ||||||
3 | Thomas Engdal | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.51 | ||||||
4 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:09.87 | ||||||
5 | Patrick Kroman Hansen | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:21.60 | ||||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karsten Vedel | 1992 | Farum Svømmeklub | 1:02.33 | ||||||
2 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 1:05.73 | ||||||
3 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.48 | ||||||
- | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | DSQ | Afsl. på maven v50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 11 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:43 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 11 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:26 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 37, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Hils Damer 1 | 0 | Hillerød Svømmeklub | 4:38.76 | ||||||
Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 35.45 | 1:12.84 | 1:12.84 | ||||||
Freja Englund | 1997 | 34.84 | 1:15.28 | 2:28.12 | ||||||
Stephanie Hansen | 1996 | 31.91 | 1:09.02 | 3:37.14 | ||||||
Simone Kronborg Riis | 1997 | 30.15 | 1:01.62 | 4:38.76 | ||||||
2 | Hils Damer 2 | 0 | Hillerød Svømmeklub | 4:41.74 | ||||||
Isabella Wedel Hansen | 1996 | 34.63 | 1:09.62 | 1:09.62 | ||||||
Julie Leth-Petersen | 1997 | 36.16 | 1:16.89 | 2:26.51 | ||||||
Rikke Mundt Lohse | 1996 | 34.43 | 1:12.40 | 3:38.91 | ||||||
Mie Astrup Dresler | 1996 | 30.02 | 1:02.83 | 4:41.74 | ||||||
3 | Lyngby Piger 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:46.25 | ||||||
Louise Bromose | 1999 | 34.83 | 1:11.20 | 1:11.20 | ||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 37.38 | 1:19.98 | 2:31.18 | ||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 32.07 | 1:10.05 | 3:41.23 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 30.75 | 1:05.02 | 4:46.25 | ||||||
4 | Holbæk Angels 1 1 | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 4:58.49 | ||||||
Frederikke Hansen | 1998 | 35.58 | 1:13.18 | 1:13.18 | ||||||
Mette Jensen | 1997 | 39.35 | 1:24.65 | 2:37.83 | ||||||
Josefine Palmø | 1997 | 34.65 | 1:15.75 | 3:53.58 | ||||||
Karoline Bødker | 1997 | 30.41 | 1:04.91 | 4:58.49 | ||||||
5 | Roskilde 1 Piger | 0 | Roskilde Svømning | 5:11.03 | ||||||
Lærke Viereck | 1997 | 35.63 | 1:12.94 | 1:12.94 | ||||||
Ida Brix Jakobsen | 1998 | 40.92 | 1:26.75 | 2:39.69 | ||||||
Laura Dahl | 1998 | 37.42 | 1:23.13 | 4:02.82 | ||||||
Nina Corydon-Petersen | 1999 | 31.58 | 1:08.21 | 5:11.03 | ||||||
6 | Hils 2 Piger | 0 | Hillerød Svømmeklub | 5:19.49 | ||||||
Julie Højer Truelsen | 2000 | 37.68 | 1:18.86 | 1:18.86 | ||||||
Olivia Morsing | 2000 | 44.57 | 1:35.78 | 2:54.64 | ||||||
Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 34.41 | 1:17.30 | 4:11.94 | ||||||
Louise Hartmann Nielsen | 1997 | 32.04 | 1:07.55 | 5:19.49 | ||||||
7 | Hils 3 Piger | 0 | Hillerød Svømmeklub | 5:43.88 | ||||||
Emma Brogaard | 2001 | 40.92 | 1:23.83 | 1:23.83 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 43.11 | 1:30.75 | 2:54.58 | ||||||
Clara Rasmusen | 2001 | 42.62 | 1:33.99 | 4:28.57 | ||||||
Sofia Rasmusen | 2001 | 34.78 | 1:15.31 | 5:43.88 | ||||||
8 | Fsk Devilgirls 1 | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 5:49.71 | ||||||
Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 41.36 | 1:26.38 | 1:26.38 | ||||||
Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 45.70 | 1:39.30 | 3:05.68 | ||||||
Julie Lynghøj Storgaard | 1997 | 41.64 | 1:29.44 | 4:35.12 | ||||||
Minella Jespersen | 1999 | 36.05 | 1:14.59 | 5:49.71 | ||||||
9 | Roskilde Piger 2 | 1996 | Roskilde Svømning | 6:06.74 | ||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 39.05 | 1:19.59 | 1:19.59 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 51.16 | 1:45.87 | 3:05.46 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 43.78 | 1:36.62 | 4:42.08 | ||||||
Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 40.74 | 1:24.66 | 6:06.74 | ||||||
10 | Fsk Devilgirls 2 | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 6:35.35 | ||||||
Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | 1:33.62 | 1:33.62 | |||||||
Kira Bakx | 2002 | 58.49 | 2:04.00 | 3:37.62 | ||||||
Louise Albrechtsen | 1998 | 42.50 | 1:35.72 | 5:13.34 | ||||||
Lærke Skov Nielsen | 2001 | 38.04 | 1:22.01 | 6:35.35 | ||||||
11 | Roskilde 3 Piger | 0 | Roskilde Svømning | 6:38.67 | ||||||
Ida Andersen Buxbom | 2002 | 50.40 | 1:45.13 | 1:45.13 | ||||||
Silke Mehr | 2000 | 48.90 | 1:43.84 | 3:28.97 | ||||||
Emilie Hermann Schimming | 1999 | 42.16 | 1:37.70 | 5:06.67 | ||||||
Alberte Fie Petersen | 2002 | 41.85 | 1:32.00 | 6:38.67 | ||||||
- | Farum Damer | 1960 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 11 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:26 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Hillerød Cup 2012 | Udskriftsdato | 11 november 2012 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:28 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 38, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Hils Herrer 1 | 0 | Hillerød Svømmeklub | 4:07.41 | ||||||
Jon Pommersgaard | 1990 | 29.60 | 1:02.50 | 1:02.50 | ||||||
Stefan Blidarevic | 1996 | 33.35 | 1:10.93 | 2:13.43 | ||||||
Søren Fritzbøger | 1996 | 27.13 | 58.96 | 3:12.39 | ||||||
Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 26.11 | 55.02 | 4:07.41 | ||||||
2 | Lyngby Drenge 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:14.06 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 31.24 | 1:04.72 | 1:04.72 | ||||||
Lasse Sieben | 1997 | 32.26 | 1:10.77 | 2:15.49 | ||||||
Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 27.44 | 1:00.00 | 3:15.49 | ||||||
Carl Fabiansen | 1999 | 27.81 | 58.57 | 4:14.06 | ||||||
3 | Hils 2 Drenge | 0 | Hillerød Svømmeklub | 4:43.33 | ||||||
Frederik Weibel | 1999 | 33.56 | 1:09.08 | 1:09.08 | ||||||
Thomas Engdal | 1998 | 37.92 | 1:20.51 | 2:29.59 | ||||||
Philip Agerskov | 1998 | 33.95 | 1:16.18 | 3:45.77 | ||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 27.81 | 57.56 | 4:43.33 | ||||||
4 | Roskilde 1 Drenge | 0 | Roskilde Svømning | 4:43.84 | ||||||
Magnus Andersen | 1995 | 32.22 | 1:06.90 | 1:06.90 | ||||||
Emil Johansen | 1999 | 40.12 | 1:23.96 | 2:30.86 | ||||||
Mads Johnbeck | 1997 | 31.86 | 1:12.04 | 3:42.90 | ||||||
Patrick Rasmussen | 1997 | 29.41 | 1:00.94 | 4:43.84 | ||||||
5 | Roskilde 2 Drenge | 0 | Roskilde Svømning | 5:34.69 | ||||||
Joakim Palmqvist | 1999 | 41.00 | 1:23.69 | 1:23.69 | ||||||
Anders Engtorp Olesen | 1999 | 43.69 | 1:32.63 | 2:56.32 | ||||||
Magnus Vinjebo | 1999 | 37.69 | 1:23.05 | 4:19.37 | ||||||
Christopher Riis | 2000 | 35.38 | 1:15.32 | 5:34.69 | ||||||
6 | Hils 3 Drenge | 0 | Hillerød Svømmeklub | 6:04.42 | ||||||
Christoffer D. Petersen | 2001 | 43.47 | 1:29.64 | 1:29.64 | ||||||
Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 47.84 | 1:44.77 | 3:14.41 | ||||||
Adrian Roed Schønning | 2000 | 45.86 | 1:36.83 | 4:51.24 | ||||||
Mads Holme Håkonsson | 2001 | 34.71 | 1:13.18 | 6:04.42 | ||||||
7 | Roskillers Drenge 3 | 1998 | Roskilde Svømning | 7:29.64 | ||||||
Frederik Mikkelsen | 2001 | 54.50 | 1:52.99 | 1:52.99 | ||||||
Oliver Breuner | 2002 | 57.74 | 2:01.10 | 3:54.09 | ||||||
Jakob Baktoft | 2000 | 48.21 | 1:47.06 | 5:41.15 | ||||||
Affou Adlouni | 2002 | 1:48.49 | 7:29.64 | |||||||
- | Farum Guns1 | 1988 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Fsk Devilboys 1 | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Phillip Søren Sommer | 2000 | 44.58 | 1:29.78 | 1:29.78 | ||||||
Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 3:19.70 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 11 november 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:28 |