Results for Höstsimiaden 2012
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 12:11 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Larsson | 1997 | Bodens BK Simklubb | 1:06.53 | ||||||
- | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 12:11 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 10:11 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 2, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.85 | ||||||
2 | Fanny Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.02 | ||||||
3 | Sanna Kasos | 1997 | Byske Simklubb | 45.35 | ||||||
4 | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | 45.45 | ||||||
5 | Natasja Wolming | 1997 | Byske Simklubb | 47.58 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 10:11 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 10:19 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 3, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 1:14.20 | 2:37.29 | 3:58.36 | 5:23.92 | |||
2 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 1:13.79 | 2:37.30 | 3:58.93 | 5:30.09 | |||
3 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 4:23.94 | 5:53.67 | |||||
- | Oskar Kitti | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 10:19 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 41.38 | 1:27.56 | |||||
2 | Stina Johansson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.26 | 1:32.04 | |||||
3 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.11 | 1:42.71 | |||||
4 | Clara Gustavsson | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 49.64 | 1:44.62 | |||||
5 | Emilia Hannefors | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 49.03 | 1:44.90 | |||||
6 | Cassandra Andersson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 49.86 | 1:48.55 | |||||
7 | Filippa Wolming | 1999 | Byske Simklubb | 53.76 | 1:49.42 | |||||
8 | Elin Nordström | 1998 | Kalix Simsällskap | 51.97 | 1:50.35 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 10:30 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 5, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 34.53 | ||||||
2 | Christian Brushane | 2000 | Bodens BK Simklubb | 36.60 | ||||||
3 | Timothy Lindberg | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.65 | ||||||
4 | Oscar Nordström | 2000 | Kalix Simsällskap | 40.41 | ||||||
5 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.08 | ||||||
6 | Alfred Wikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 44.98 | ||||||
- | Jakob Eriksson | 2001 | Bodens BK Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 10:30 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 10:42 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 6, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 45.57 | ||||||
2 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 45.71 | ||||||
3 | Moa Gustafsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 46.78 | ||||||
4 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 46.90 | ||||||
5 | Sara Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 47.69 | ||||||
6 | Alva Vukusic Hjelm | 2001 | Kalix Simsällskap | 48.45 | ||||||
7 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 50.63 | ||||||
8 | Hanna Svanberg | 2001 | Luleå Simsällskap | 51.61 | ||||||
9 | Ebba Lundström | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.69 | ||||||
10 | Lina Eriksson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 52.47 | ||||||
11 | Nellie Petterson | 2000 | Bodens BK Simklubb | 55.57 | ||||||
12 | Ida Nilsson | 2001 | Piteå Sim | 55.71 | ||||||
13 | Iza Bergwall | 2001 | Piteå Sim | 56.47 | ||||||
14 | Julia Nilsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 57.79 | ||||||
15 | Eliza Happonen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 57.94 | ||||||
16 | Moa Pirkkanen | 2001 | Kalix Simsällskap | 59.24 | ||||||
17 | Matilda Lindbäck | 2001 | Bodens BK Simklubb | 1:04.13 | ||||||
18 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:04.58 | ||||||
- | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lova Lindvall | 2000 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Lindqvist | 2001 | Kalix Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Thelma Koskinen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 10:42 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 43.64 | ||||||
2 | Jonatan Eriksson | 2002 | Kalix Simsällskap | 44.18 | ||||||
3 | Olle Ferm | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 50.75 | ||||||
4 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 52.50 | ||||||
5 | Otto Forslund | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 56.90 | ||||||
6 | Tim Karlberg | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 57.51 | ||||||
7 | Dennis Karambotis | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 58.60 | ||||||
8 | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:04.53 | ||||||
9 | Viktor Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | 1:06.01 | ||||||
10 | Hubert Eriksson | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:07.38 | ||||||
11 | William Lundmark | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:09.98 | ||||||
- | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Markus Liiti | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 11:00 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 8, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elida Hansson | 2002 | Kalix Simsällskap | 43.79 | 1:34.57 | |||||
2 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 49.60 | 1:52.06 | |||||
3 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 57.35 | 1:57.71 | |||||
4 | Lova Bergmark | 2002 | Bureå Simsällskap | 1:52.06 | 1:58.34 | |||||
5 | Tess Lindberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:10.06 | 2:30.91 | |||||
- | Tilda Andersson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DNS | ||||||
- | Emma Ståhlberg | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Jonna Flodström | 2002 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Othilia Broman | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 11:00 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
- | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 11:07 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.48 | 1:23.85 | |||||
2 | Fanny Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.59 | 1:29.98 | |||||
3 | Angelina Isaksson | 1997 | Byske Simklubb | 46.26 | 1:40.34 | |||||
4 | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | 52.34 | 1:50.33 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 11:21 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 11, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Danielsson | 1998 | Piteå Sim | 33.11 | 1:13.48 | |||||
2 | Oskar Kitti | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 39.65 | 1:27.34 | |||||
3 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 40.44 | 1:30.78 | |||||
- | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | DNS | ||||||
- | Johannes Engren | 1998 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 11:21 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 11:28 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 12, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 36.73 | ||||||
2 | Alva Hägglund-Larsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.55 | ||||||
3 | Stina Johansson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.15 | ||||||
4 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.78 | ||||||
5 | Emilia Hannefors | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 43.72 | ||||||
6 | Thea Sundström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.58 | ||||||
7 | Cassandra Andersson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.76 | ||||||
8 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 49.06 | ||||||
9 | Elin Nordström | 1998 | Kalix Simsällskap | 51.65 | ||||||
10 | Klara Cederlund | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 54.65 | ||||||
- | Linnea Nilsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | DNS | ||||||
- | Clara Gustavsson | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 11:28 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 11:30 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 13, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 45.61 | 1:35.76 | |||||
2 | Timothy Lindberg | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.00 | 1:43.45 | |||||
3 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 50.10 | 1:45.27 | |||||
4 | Oscar Nordström | 2000 | Kalix Simsällskap | 51.10 | 1:49.66 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 11:30 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 11:40 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 14, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elida Hansson | 2002 | Kalix Simsällskap | 38.73 | ||||||
2 | Emmy Engman | 2002 | Kalix Simsällskap | 40.03 | ||||||
3 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 41.63 | ||||||
4 | Emma Ståhlberg | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.36 | ||||||
5 | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | 44.62 | ||||||
6 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.28 | ||||||
7 | Klara Sunuwar | 2002 | Bodens BK Simklubb | 45.49 | ||||||
8 | Moa Seppälä-Innala | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 46.05 | ||||||
9 | Lova Bergmark | 2002 | Bureå Simsällskap | 46.39 | ||||||
10 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.86 | ||||||
11 | Jonna Flodström | 2002 | Piteå Sim | 49.52 | ||||||
12 | Linnea Isaksson | 2003 | Bodens BK Simklubb | 51.61 | ||||||
13 | Kajsa Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | 56.23 | ||||||
14 | Fiona Marklund | 2003 | Piteå Sim | 56.34 | ||||||
15 | Isa Nilsson | 2003 | Piteå Sim | 59.90 | ||||||
16 | Othilia Broman | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:00.51 | ||||||
17 | Tess Lindberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:00.67 | ||||||
18 | Heidi Nilsson | 2004 | Älvsby Simsällskap | 1:09.62 | ||||||
- | Tilda Andersson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 11:40 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 11:41 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Larsson | 1997 | Bodens BK Simklubb | 37.63 | ||||||
- | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 11:41 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 11:45 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob Danielsson | 1998 | Piteå Sim | 29.26 | ||||||
2 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 30.32 | ||||||
3 | Oskar Kitti | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 31.31 | ||||||
4 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 31.36 | ||||||
5 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 33.82 | ||||||
6 | Johannes Engren | 1998 | Luleå Simsällskap | 34.81 | ||||||
7 | Oliver Bäcklund | 1999 | Piteå Sim | 35.09 | ||||||
8 | Filip Dahnelius | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.18 | ||||||
9 | John Wallin | 1999 | Bureå Simsällskap | 37.02 | ||||||
10 | Mattias Liiti | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 37.74 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 11:45 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 12:02 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 17, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skelleftesim Lag1 | 2000 | Skellefte Simsällskap 34 | 3:39.00 | ||||||
Emil Ulander | 2003 | 1:11.45 | 1:11.45 | |||||||
Timothy Lindberg | 2001 | 45.11 | 1:56.56 | |||||||
Marcus Lundmark | 2002 | 51.66 | 2:48.22 | |||||||
Otto Forslund | 2002 | 50.78 | 3:39.00 | |||||||
- | Skelleftesim Lag2 | 2000 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Dennis Karambotis | 2003 | 58.39 | 58.39 | |||||||
Hubert Eriksson | 2004 | 1:07.05 | 2:05.44 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 12:02 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 12:08 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 18, 4X100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Skelleftesim Lag1 | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 4:54.52 | ||||||
Linnea Olofsson | 1996 | 31.07 | 1:08.42 | 1:08.42 | ||||||
Alva Hägglund-Larsson | 1999 | 35.03 | 1:15.00 | 2:23.42 | ||||||
Moa Dahlqvist | 1999 | 34.79 | 1:15.42 | 3:38.84 | ||||||
Fanny Eriksson | 1997 | 36.76 | 1:15.68 | 4:54.52 | ||||||
2 | Byske Damer [1997] | 1997 | Byske Simklubb | 5:42.23 | ||||||
Natasja Wolming | 1997 | 39.72 | 1:29.34 | 1:29.34 | ||||||
Sanna Kasos | 1997 | 39.52 | 1:26.36 | 2:55.70 | ||||||
Jennifer Dahlberg | 1997 | 42.81 | 1:30.35 | 4:26.05 | ||||||
Angelina Isaksson | 1997 | 34.65 | 1:16.18 | 5:42.23 | ||||||
3 | Skelleftesim Lag2 | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 6:29.38 | ||||||
Cassandra Andersson | 1999 | 43.45 | 1:33.16 | 1:33.16 | ||||||
Thea Sundström | 1998 | 40.74 | 1:28.76 | 3:01.92 | ||||||
Clara Gustavsson | 1998 | 45.36 | 1:37.46 | 4:39.38 | ||||||
Klara Cederlund | 1998 | 51.62 | 1:50.00 | 6:29.38 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 12:08 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 16:02 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 37.76 | 1:17.74 | |||||
- | Samuel Larsson | 1997 | Bodens BK Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 16:02 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 16:06 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 37.41 | ||||||
2 | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.38 | ||||||
3 | Alva Hägglund-Larsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.07 | ||||||
4 | Cassandra Andersson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.09 | ||||||
5 | Stina Johansson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.79 | ||||||
6 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.47 | ||||||
7 | Emilia Hannefors | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 47.22 | ||||||
8 | Elin Nordström | 1998 | Kalix Simsällskap | 51.10 | ||||||
9 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 53.42 | ||||||
10 | Klara Cederlund | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 57.72 | ||||||
- | Filippa Wolming | 1999 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
- | Thea Sundström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 16:06 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 16:11 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 38.65 | ||||||
2 | Jacob Danielsson | 1998 | Piteå Sim | 40.74 | ||||||
3 | Arvid Vikström | 1999 | Bureå Simsällskap | 44.40 | ||||||
4 | Filip Dahnelius | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.73 | ||||||
5 | Oliver Bäcklund | 1999 | Piteå Sim | 47.82 | ||||||
6 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 48.04 | ||||||
7 | John Wallin | 1999 | Bureå Simsällskap | 48.24 | ||||||
8 | Oskar Kitti | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 48.44 | ||||||
9 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 48.83 | ||||||
10 | Mattias Liiti | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 51.69 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 16:11 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 41.26 | ||||||
2 | Alva Vukusic Hjelm | 2001 | Kalix Simsällskap | 42.74 | ||||||
3 | Moa Gustafsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 44.68 | ||||||
4 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 45.39 | ||||||
5 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 46.97 | ||||||
6 | Sara Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 47.50 | ||||||
7 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 48.33 | ||||||
8 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 50.05 | ||||||
9 | Nellie Petterson | 2000 | Bodens BK Simklubb | 51.27 | ||||||
- | Julia Nilsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Lina Eriksson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Lova Lindvall | 2000 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Lindqvist | 2001 | Kalix Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 16:17 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 16:21 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 42.46 | ||||||
2 | Christian Brushane | 2000 | Bodens BK Simklubb | 46.92 | ||||||
3 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.41 | ||||||
4 | Timothy Lindberg | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.51 | ||||||
5 | Alfred Wikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 52.43 | ||||||
6 | Jakob Eriksson | 2001 | Bodens BK Simklubb | 56.67 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 16:21 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 45.01 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 16:42 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 27, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elida Hansson | 2002 | Kalix Simsällskap | 49.24 | ||||||
2 | Emmy Engman | 2002 | Kalix Simsällskap | 51.86 | ||||||
3 | Emma Ståhlberg | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 52.94 | ||||||
4 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 54.09 | ||||||
5 | Klara Sunuwar | 2002 | Bodens BK Simklubb | 54.57 | ||||||
6 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 55.69 | ||||||
7 | Moa Seppälä-Innala | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 57.33 | ||||||
8 | Fiona Marklund | 2003 | Piteå Sim | 1:00.80 | ||||||
9 | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | 1:01.41 | ||||||
10 | Isa Nilsson | 2003 | Piteå Sim | 1:02.65 | ||||||
11 | Linnea Isaksson | 2003 | Bodens BK Simklubb | 1:04.26 | ||||||
12 | Jonna Flodström | 2002 | Piteå Sim | 1:04.71 | ||||||
13 | Othilia Broman | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:06.07 | ||||||
14 | Lova Bergmark | 2002 | Bureå Simsällskap | 1:11.22 | ||||||
15 | Kajsa Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | 1:12.86 | ||||||
- | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tess Lindberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 16:42 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 28, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.60 | ||||||
- | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jonatan Eriksson | 2002 | Kalix Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olle Ferm | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Otto Forslund | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Tim Karlberg | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 16:52 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 15:06 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 29, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 40.77 | 1:26.09 | 2:17.47 | 2:59.46 | |||
2 | Alva Hägglund-Larsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.15 | 1:29.47 | 2:25.15 | 3:07.30 | |||
3 | Cassandra Andersson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.99 | 1:36.03 | 2:36.44 | 3:25.99 | |||
- | Emilia Hannefors | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 15:06 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 30, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 36.93 | 1:18.33 | |||||
2 | Oskar Kitti | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 39.79 | 1:21.66 | |||||
3 | Jacob Danielsson | 1998 | Piteå Sim | 40.59 | 1:25.34 | |||||
4 | John Wallin | 1999 | Bureå Simsällskap | 1:49.50 | ||||||
- | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filip Dahnelius | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Mattias Liiti | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
- | Oliver Bäcklund | 1999 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 17:06 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 17:30 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 31, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:22.38 | 2:05.65 | 2:47.38 | 2:47.38 | |||
2 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 1:28.16 | 2:11.96 | 2:58.24 | 2:58.24 | |||
3 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 43.55 | 1:29.72 | 2:16.97 | 2:58.50 | |||
4 | Sara Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:30.57 | 2:17.88 | 3:01.22 | 3:01.22 | |||
5 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 1:29.21 | 2:18.09 | 3:01.51 | 3:01.51 | |||
6 | Moa Gustafsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 1:32.78 | 2:22.70 | 3:08.81 | 3:08.81 | |||
7 | Alva Vukusic Hjelm | 2001 | Kalix Simsällskap | 45.27 | 1:36.88 | 2:26.97 | 3:13.17 | |||
8 | Julia Nilsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.70 | 1:36.43 | 2:29.26 | 3:20.27 | |||
9 | Olivia Lindqvist | 2001 | Kalix Simsällskap | 49.36 | 1:45.66 | 3:38.22 | 3:38.22 | |||
10 | Lina Eriksson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 50.23 | 1:46.26 | 2:46.19 | 3:40.94 | |||
11 | Nellie Petterson | 2000 | Bodens BK Simklubb | 50.11 | 1:49.29 | 2:50.63 | 3:46.65 | |||
12 | Moa Pirkkanen | 2001 | Kalix Simsällskap | 50.48 | 1:47.73 | 2:49.21 | 3:47.02 | |||
13 | Hanna Svanberg | 2001 | Luleå Simsällskap | 52.48 | 1:54.66 | 3:56.16 | ||||
14 | Iza Bergwall | 2001 | Piteå Sim | 4:15.56 | 4:15.56 | |||||
14 | Matilda Lindbäck | 2001 | Bodens BK Simklubb | 57.15 | 2:03.52 | 3:11.59 | 4:15.56 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 17:30 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 17:21 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 32, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.71 | ||||||
2 | Fanny Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.67 | ||||||
3 | Angelina Isaksson | 1997 | Byske Simklubb | 33.30 | ||||||
4 | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | 37.54 | ||||||
5 | Sanna Kasos | 1997 | Byske Simklubb | 38.23 | ||||||
6 | Natasja Wolming | 1997 | Byske Simklubb | 40.15 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 17:21 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 33, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 34.35 | 1:11.62 | |||||
2 | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.01 | 1:13.61 | |||||
3 | Alva Hägglund-Larsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.02 | 1:16.93 | |||||
4 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.32 | 1:20.08 | |||||
5 | Emilia Hannefors | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 40.57 | 1:25.04 | |||||
6 | Cassandra Andersson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.55 | 1:28.81 | |||||
7 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 43.38 | 1:29.46 | |||||
8 | Filippa Wolming | 1999 | Byske Simklubb | 1:31.35 | 1:31.35 | |||||
9 | Elin Nordström | 1998 | Kalix Simsällskap | 41.76 | 1:32.22 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 17:26 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 17:47 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 34, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | 2 Haparanda Skt Dam | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 2:33.88 | ||||||
Inga-Maarit Viitanen | 2001 | 48.81 | 48.81 | |||||||
Sara Kitti | 2000 | 34.44 | 1:23.25 | |||||||
Emilia Hannefors | 1999 | 37.73 | 2:00.98 | |||||||
Moa Kitti | 2000 | 32.90 | 2:33.88 | |||||||
2 | Bureå SS Damer [2000] | 2000 | Bureå Simsällskap | 2:41.88 | ||||||
Petra Andersson | 2001 | 38.44 | 38.44 | |||||||
Agnes Olsson | 2004 | 42.62 | 1:21.06 | |||||||
Sanna Hedebäck | 2001 | 37.79 | 1:58.85 | |||||||
Alva Lundmark | 2001 | 43.03 | 2:41.88 | |||||||
3 | Luleå SS Flickor 11-12År | 2001 | Luleå Simsällskap | 2:47.89 | ||||||
Hanna Svanberg | 2001 | 1:22.91 | 1:22.91 | |||||||
Sarah Jonsson | 2001 | 46.79 | 2:09.70 | |||||||
Lova Lindvall | 2000 | 38.19 | 2:47.89 | |||||||
Moa Gustafsson | 2001 | 2:47.89 | ||||||||
4 | Skelleftesim Lag2 | 2000 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:58.12 | ||||||
Julia Nilsson | 2001 | 43.42 | 43.42 | |||||||
Emma Ståhlberg | 2002 | 41.00 | 1:24.42 | |||||||
Lina Eriksson | 2001 | 46.96 | 2:11.38 | |||||||
Astrid Lövgren | 2002 | 46.74 | 2:58.12 | |||||||
5 | Skelleftesim Lag1 | 2000 | Skellefte Simsällskap 34 | 3:25.15 | ||||||
Märta Lindström | 2002 | 44.34 | 44.34 | |||||||
Othilia Broman | 2003 | 59.28 | 1:43.62 | |||||||
Ebba Lundström | 2001 | 39.76 | 2:23.38 | |||||||
Tess Lindberg | 2004 | 1:01.77 | 3:25.15 | |||||||
6 | Piteå Sim Lag 1 Flickor | 2000 | Piteå Sim | 3:31.06 | ||||||
Jonna Flodström | 2002 | 49.58 | 49.58 | |||||||
Isa Nilsson | 2003 | 1:57.82 | 2:47.40 | |||||||
Ida Nilsson | 2001 | 43.66 | 3:31.06 | |||||||
Iza Bergwall | 2001 | 3:31.06 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 17:47 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 17:53 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 35, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Bureå SS Pojkar | 1999 | Bureå Simsällskap | 3:04.86 | ||||||
Isak Olsson | 2002 | 45.48 | 45.48 | |||||||
John Wallin | 1999 | 50.13 | 1:35.61 | |||||||
Felix Nyström | 1999 | 43.10 | 2:18.71 | |||||||
Alfred Wikström | 2001 | 46.15 | 3:04.86 | |||||||
- | Piteå Sim Lag 1 Pojkar | 1999 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Oliver Flodström | 1999 | 36.66 | 36.66 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 17:53 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 11:49 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 36, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.94 | 1:06.50 | |||||
2 | Fanny Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.74 | 1:15.26 | |||||
3 | Angelina Isaksson | 1997 | Byske Simklubb | 1:22.77 | 1:17.83 | |||||
4 | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | 39.63 | 1:22.77 | |||||
5 | Olivia Forsberg | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.35 | 1:23.52 | |||||
6 | Sanna Kasos | 1997 | Byske Simklubb | 42.64 | 1:30.71 | |||||
7 | Natasja Wolming | 1997 | Byske Simklubb | 44.58 | 1:34.94 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 11:49 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 37, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Larsson | 1997 | Bodens BK Simklubb | 35.18 | ||||||
2 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 36.52 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 09:35 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 09:51 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 38, 400m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 1:19.25 | 2:43.99 | 4:07.80 | 5:28.75 | |||
2 | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:20.50 | 2:47.23 | 4:14.23 | 5:39.12 | |||
3 | Alva Hägglund-Larsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:24.15 | 3:44.74 | 5:19.47 | 6:03.58 | |||
4 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:23.30 | 2:59.19 | 4:35.81 | 6:08.95 | |||
5 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 1:36.42 | 3:17.70 | 5:00.50 | 6:39.90 | |||
6 | Elin Nordström | 1998 | Kalix Simsällskap | 1:41.11 | 3:40.71 | 5:42.38 | 7:34.79 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 09:51 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 09:56 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 39, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 40.36 | 1:29.03 | |||||
2 | Jacob Danielsson | 1998 | Piteå Sim | 41.60 | 1:30.89 | |||||
3 | Johannes Engren | 1998 | Luleå Simsällskap | 45.00 | 1:36.60 | |||||
4 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 47.30 | 1:40.16 | |||||
5 | Filip Dahnelius | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.88 | 1:43.52 | |||||
6 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 50.98 | 1:47.66 | |||||
7 | John Wallin | 1999 | Bureå Simsällskap | 52.65 | 1:49.69 | |||||
8 | Oliver Bäcklund | 1999 | Piteå Sim | 50.05 | 1:49.98 | |||||
9 | Mattias Liiti | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 53.03 | 1:55.47 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 09:56 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 10:05 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 40, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 32.56 | ||||||
2 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 34.69 | ||||||
3 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 35.56 | ||||||
4 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 36.85 | ||||||
5 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 37.11 | ||||||
6 | Sara Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 37.25 | ||||||
7 | Alva Vukusic Hjelm | 2001 | Kalix Simsällskap | 37.44 | ||||||
8 | Ebba Lundström | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.17 | ||||||
9 | Moa Gustafsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 38.39 | ||||||
10 | Sara Brännström | 2001 | Luleå Simsällskap | 40.36 | ||||||
11 | Iza Bergwall | 2001 | Piteå Sim | 42.18 | ||||||
12 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 42.74 | ||||||
13 | Nellie Petterson | 2000 | Bodens BK Simklubb | 42.90 | ||||||
14 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 42.91 | ||||||
15 | Olivia Lindqvist | 2001 | Kalix Simsällskap | 43.39 | ||||||
16 | Moa Pirkkanen | 2001 | Kalix Simsällskap | 44.03 | ||||||
17 | Julia Nilsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.11 | ||||||
18 | Lova Lindvall | 2000 | Luleå Simsällskap | 44.24 | ||||||
19 | Lina Eriksson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.92 | ||||||
20 | Hanna Svanberg | 2001 | Luleå Simsällskap | 48.22 | ||||||
21 | Thelma Koskinen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 48.78 | ||||||
22 | Eliza Happonen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 48.99 | ||||||
23 | Matilda Lindbäck | 2001 | Bodens BK Simklubb | 51.22 | ||||||
- | Vilma Laitamaa | 2001 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 10:05 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 10:09 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 41, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 49.52 | ||||||
2 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.19 | ||||||
3 | Timothy Lindberg | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.23 | ||||||
4 | Oscar Nordström | 2000 | Kalix Simsällskap | 52.43 | ||||||
5 | Christian Brushane | 2000 | Bodens BK Simklubb | 53.00 | ||||||
6 | Jakob Eriksson | 2001 | Bodens BK Simklubb | 1:04.39 | ||||||
7 | Alfred Wikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 1:05.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 10:09 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 42, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elida Hansson | 2002 | Kalix Simsällskap | 44.14 | ||||||
2 | Emma Ståhlberg | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.82 | ||||||
3 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 47.06 | ||||||
4 | Lova Bergmark | 2002 | Bureå Simsällskap | 52.68 | ||||||
5 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 54.23 | ||||||
6 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 55.80 | ||||||
7 | Moa Seppälä-Innala | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 57.21 | ||||||
8 | Jonna Flodström | 2002 | Piteå Sim | 1:02.69 | ||||||
9 | Kajsa Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | 1:04.39 | ||||||
10 | Linnea Isaksson | 2003 | Bodens BK Simklubb | 1:04.58 | ||||||
- | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Othilia Broman | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Tess Lindberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 10:18 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 43, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 41.50 | 1:31.84 | |||||
2 | Jonatan Eriksson | 2002 | Kalix Simsällskap | 45.68 | 1:38.43 | |||||
3 | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.71 | 1:52.06 | |||||
- | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Magnus Lindström | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Olle Ferm | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Otto Forslund | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Tim Karlberg | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Viktor Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 10:27 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 44, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olivia Forsberg | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.64 | 1:38.86 | 2:39.04 | 3:26.23 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 10:46 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 45, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Larsson | 1997 | Bodens BK Simklubb | 44.23 | 1:33.88 | |||||
2 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 47.24 | 1:37.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 10:46 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 10:49 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 46, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Hägglund-Larsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.13 | 1:39.03 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 10:49 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 47, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 34.69 | ||||||
2 | Jacob Danielsson | 1998 | Piteå Sim | 37.23 | ||||||
3 | Oskar Kitti | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 37.24 | ||||||
4 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 41.42 | ||||||
5 | Oliver Bäcklund | 1999 | Piteå Sim | 45.19 | ||||||
6 | Filip Dahnelius | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.84 | ||||||
7 | Mattias Liiti | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 47.29 | ||||||
8 | Johannes Engren | 1998 | Luleå Simsällskap | 47.74 | ||||||
9 | John Wallin | 1999 | Bureå Simsällskap | 48.01 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 10:53 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 11:10 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 48, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 40.29 | 1:26.90 | |||||
2 | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 41.16 | 1:26.91 | |||||
3 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 45.67 | 1:31.96 | |||||
4 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 1:52.13 | 1:32.47 | |||||
5 | Sara Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 44.80 | 1:35.74 | |||||
6 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 46.48 | 1:35.88 | |||||
7 | Alva Vukusic Hjelm | 2001 | Kalix Simsällskap | 1:36.66 | 1:36.66 | |||||
8 | Sara Brännström | 2001 | Luleå Simsällskap | 47.32 | 1:40.79 | |||||
9 | Moa Gustafsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 48.00 | 1:41.32 | |||||
10 | Julia Nilsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 57.36 | 1:52.13 | |||||
11 | Lina Eriksson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 56.08 | 1:52.31 | |||||
12 | Nellie Petterson | 2000 | Bodens BK Simklubb | 56.09 | 1:54.62 | |||||
13 | Hanna Svanberg | 2001 | Luleå Simsällskap | 57.40 | 1:55.90 | |||||
14 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 55.71 | 1:59.91 | |||||
- | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ebba Lundström | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Iza Bergwall | 2001 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Lova Lindvall | 2000 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Lindqvist | 2001 | Kalix Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 11:10 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 49, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 35.88 | ||||||
2 | Jonatan Eriksson | 2002 | Kalix Simsällskap | 40.65 | ||||||
3 | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.48 | ||||||
4 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.52 | ||||||
5 | David Öhman | 2002 | Piteå Sim | 45.70 | ||||||
6 | Olle Ferm | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.82 | ||||||
7 | Karl-Axel Waller | 2003 | Burträsk Simpolare | 48.95 | ||||||
8 | Markus Liiti | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 50.60 | ||||||
9 | Otto Forslund | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.76 | ||||||
10 | Elliot Lindqvist | 2003 | Kalix Simsällskap | 55.92 | ||||||
11 | Tim Karlberg | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 56.17 | ||||||
12 | Dennis Karambotis | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 56.77 | ||||||
13 | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 57.74 | ||||||
14 | William Lundmark | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 58.05 | ||||||
15 | Isak Wallmark | 2003 | Burträsk Simpolare | 1:00.40 | ||||||
16 | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | 1:01.92 | ||||||
17 | Hubert Eriksson | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:07.63 | ||||||
18 | Tim Lundberg | 2005 | Luleå Simsällskap | 1:11.06 | ||||||
- | Marcus Snäll | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
- | Viktor Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 50, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.27 | ||||||
2 | Fanny Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.58 | ||||||
3 | Angelina Isaksson | 1997 | Byske Simklubb | 43.66 | ||||||
4 | Olivia Forsberg | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.28 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 11:25 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 51, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 30.61 | ||||||
2 | Stina Johansson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.16 | ||||||
3 | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.81 | ||||||
4 | Alva Hägglund-Larsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.36 | ||||||
5 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.28 | ||||||
6 | Thea Sundström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.30 | ||||||
7 | Emilia Hannefors | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 36.56 | ||||||
8 | Cassandra Andersson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.25 | ||||||
9 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 39.75 | ||||||
10 | Elin Nordström | 1998 | Kalix Simsällskap | 41.07 | ||||||
11 | Klara Cederlund | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.47 | ||||||
12 | Clara Gustavsson | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.75 | ||||||
- | Filippa Wolming | 1999 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 11:25 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 11:45 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 52, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Luleå SS Flickor 12År Oy | 2000 | Luleå Simsällskap | 3:06.77 | ||||||
Hanna Lundberg | 2002 | 46.62 | 46.62 | |||||||
Hanna Svanberg | 2001 | 51.31 | 1:37.93 | |||||||
Sara Brännström | 2001 | 44.30 | 2:22.23 | |||||||
Lova Lindvall | 2000 | 44.54 | 3:06.77 | |||||||
2 | Kalix SS | 2001 | Kalix Simsällskap | 3:07.01 | ||||||
Elida Hansson | 2002 | 44.59 | 44.59 | |||||||
Emmy Engman | 2002 | 50.97 | 1:35.56 | |||||||
Olivia Lindqvist | 2001 | 53.44 | 2:29.00 | |||||||
Alva Vukusic Hjelm | 2001 | 38.01 | 3:07.01 | |||||||
3 | Skelleftesim Lag1 | 2000 | Skellefte Simsällskap 34 | 3:11.76 | ||||||
Märta Lindström | 2002 | 1:45.54 | 1:45.54 | |||||||
Lina Eriksson | 2001 | 47.81 | 2:33.35 | |||||||
Emma Ståhlberg | 2002 | 38.41 | 3:11.76 | |||||||
Ebba Lundström | 2001 | 3:11.76 | ||||||||
- | 2 Haparanda Skt Dam | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
Sara Kitti | 2000 | 44.25 | 44.25 | |||||||
Inga-Maarit Viitanen | 2001 | 1:06.70 | 1:50.95 | |||||||
- | Bureå SS Damer [2000] | 2000 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
Petra Andersson | 2001 | 43.49 | 43.49 | |||||||
Sanna Hedebäck | 2001 | 46.39 | 1:29.88 | |||||||
- | Skelleftesim Lag2 | 2000 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Othilia Broman | 2003 | 1:00.74 | 1:00.74 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 11:45 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 11:50 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 53, 4X100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Piteå Sim Lag 1 Pojkar | 1999 | Piteå Sim | 4:39.10 | ||||||
Oliver Flodström | 1999 | 33.97 | 1:13.29 | 1:13.29 | ||||||
Albin Lindberg | 1997 | 34.36 | 1:10.40 | 2:23.69 | ||||||
Jacob Danielsson | 1998 | 30.13 | 1:05.41 | 3:29.10 | ||||||
Konstantinos Johansson | 1998 | 33.08 | 1:10.00 | 4:39.10 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 11:50 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 14:31 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 54, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 36.53 | 1:19.35 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 14:31 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 14:34 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 55, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Forsberg | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:32.72 | 1:32.72 | |||||
2 | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | 1:36.47 | 1:36.47 | |||||
3 | Sanna Kasos | 1997 | Byske Simklubb | 1:41.17 | 1:41.17 | |||||
4 | Natasja Wolming | 1997 | Byske Simklubb | 1:47.54 | 1:47.54 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 14:34 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 14:39 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 56, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob Danielsson | 1998 | Piteå Sim | 30.52 | ||||||
2 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 34.84 | ||||||
3 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 36.46 | ||||||
4 | Oskar Kitti | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 36.75 | ||||||
5 | Johannes Engren | 1998 | Luleå Simsällskap | 40.60 | ||||||
6 | Mattias Liiti | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 43.84 | ||||||
7 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 45.42 | ||||||
8 | Filip Dahnelius | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.27 | ||||||
9 | John Wallin | 1999 | Bureå Simsällskap | 47.60 | ||||||
10 | Oliver Bäcklund | 1999 | Piteå Sim | 51.25 | ||||||
- | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 14:39 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 14:48 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 57, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 40.19 | ||||||
2 | Stina Johansson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.51 | ||||||
3 | Alva Hägglund-Larsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.87 | ||||||
4 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.44 | ||||||
5 | Cassandra Andersson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.12 | ||||||
6 | Filippa Wolming | 1999 | Byske Simklubb | 48.75 | ||||||
7 | Emilia Hannefors | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 49.67 | ||||||
8 | Elin Nordström | 1998 | Kalix Simsällskap | 49.93 | ||||||
9 | Klara Cederlund | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 58.54 | ||||||
10 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 1:01.12 | ||||||
- | Clara Gustavsson | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Thea Sundström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 14:48 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 14:53 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 58, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Timothy Lindberg | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 49.29 | ||||||
2 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 55.49 | ||||||
- | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 14:53 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 15:15 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 59, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 41.75 | ||||||
2 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 42.04 | ||||||
3 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 43.64 | ||||||
4 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 44.40 | ||||||
5 | Sara Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 45.08 | ||||||
6 | Alva Vukusic Hjelm | 2001 | Kalix Simsällskap | 46.56 | ||||||
7 | Moa Gustafsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 46.96 | ||||||
8 | Sara Brännström | 2001 | Luleå Simsällskap | 49.03 | ||||||
9 | Olivia Lindqvist | 2001 | Kalix Simsällskap | 49.51 | ||||||
10 | Moa Pirkkanen | 2001 | Kalix Simsällskap | 51.14 | ||||||
11 | Ebba Lundström | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.96 | ||||||
12 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 52.17 | ||||||
13 | Iza Bergwall | 2001 | Piteå Sim | 52.38 | ||||||
14 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 53.03 | ||||||
15 | Julia Nilsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 53.39 | ||||||
16 | Thelma Koskinen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 54.08 | ||||||
17 | Eliza Happonen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 54.91 | ||||||
18 | Lova Lindvall | 2000 | Luleå Simsällskap | 55.19 | ||||||
19 | Nellie Petterson | 2000 | Bodens BK Simklubb | 55.88 | ||||||
20 | Lina Eriksson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 57.73 | ||||||
21 | Hanna Svanberg | 2001 | Luleå Simsällskap | 1:01.47 | ||||||
- | Matilda Lindbäck | 2001 | Bodens BK Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 15:15 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 60, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 1:14.68 | 2:34.09 | 3:54.04 | 5:12.29 | |||
2 | Samuel Larsson | 1997 | Bodens BK Simklubb | 1:15.36 | 2:36.37 | 4:00.19 | 5:22.35 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 15:11 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 61, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fanny Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.34 | ||||||
2 | Angelina Isaksson | 1997 | Byske Simklubb | 44.07 | ||||||
3 | Olivia Forsberg | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 50.39 | ||||||
- | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 15:11 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 62, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 47.86 | ||||||
2 | Dennis Karambotis | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 55.61 | ||||||
3 | Markus Liiti | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 57.02 | ||||||
4 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 58.32 | ||||||
5 | Olle Ferm | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:01.27 | ||||||
6 | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:01.37 | ||||||
7 | Marcus Lundmark | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:02.91 | ||||||
8 | Tim Karlberg | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:03.31 | ||||||
9 | Isak Wallmark | 2003 | Burträsk Simpolare | 1:05.64 | ||||||
10 | Hubert Eriksson | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:07.57 | ||||||
11 | Tim Lundberg | 2005 | Luleå Simsällskap | 1:14.82 | ||||||
12 | Karl-Axel Waller | 2003 | Burträsk Simpolare | 1:15.47 | ||||||
13 | Marcus Snäll | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:19.65 | ||||||
- | Elliot Lindqvist | 2003 | Kalix Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jonatan Eriksson | 2002 | Kalix Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Otto Forslund | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | William Lundmark | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 63 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 63, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elida Hansson | 2002 | Kalix Simsällskap | 43.92 | ||||||
2 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 45.96 | ||||||
3 | Lova Bergmark | 2002 | Bureå Simsällskap | 57.43 | ||||||
4 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:10.89 | ||||||
- | Kajsa Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tess Lindberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 64 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 15:52 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 64, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jacob Danielsson | 1998 | Piteå Sim | 33.04 | 1:18.16 | 2:09.10 | 2:47.27 | |||
2 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 37.59 | 1:23.11 | 2:11.54 | 2:48.87 | |||
3 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 37.00 | 1:18.80 | 2:15.86 | 2:53.97 | |||
4 | Oskar Kitti | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 40.02 | 1:23.34 | 2:23.15 | 3:03.80 | |||
5 | Mattias Liiti | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 46.21 | 2:48.58 | 3:38.50 | 3:38.50 | |||
- | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Johannes Engren | 1998 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 15:52 |
Resultat Gren 65 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 15:53 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 65, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 39.10 | 1:21.31 | |||||
2 | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.18 | 1:25.88 | |||||
3 | Alva Hägglund-Larsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.18 | 1:29.59 | |||||
4 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.48 | 1:32.74 | |||||
5 | Emilia Hannefors | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 45.84 | 1:37.00 | |||||
6 | Elin Nordström | 1998 | Kalix Simsällskap | 55.88 | 1:53.53 | |||||
- | Klara Cederlund | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | DNS | ||||||
- | Cassandra Andersson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 15:53 |
Resultat Gren 66 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 66, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 38.83 | 1:25.12 | 2:11.23 | 2:55.38 | |||
2 | Christian Brushane | 2000 | Bodens BK Simklubb | 41.84 | 1:30.11 | 2:22.83 | 3:13.69 | |||
3 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.40 | 1:36.29 | 2:30.11 | 3:19.51 | |||
4 | Oscar Nordström | 2000 | Kalix Simsällskap | 46.18 | 1:41.52 | 2:37.72 | 3:32.80 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 67 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 16:01 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 67, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Larsson | 1997 | Bodens BK Simklubb | 29.56 | ||||||
2 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 33.12 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 16:01 |
Resultat Gren 68 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 68, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 32.51 | 1:07.29 | |||||
2 | Jacob Danielsson | 1998 | Piteå Sim | 31.62 | 1:07.50 | |||||
3 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 33.15 | 1:09.92 | |||||
4 | Oskar Kitti | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 33.49 | 1:11.37 | |||||
5 | Johannes Engren | 1998 | Luleå Simsällskap | 36.45 | 1:15.18 | |||||
6 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 37.26 | 1:16.57 | |||||
7 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 37.21 | 1:18.24 | |||||
8 | Mattias Liiti | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 40.72 | 1:23.29 | |||||
9 | John Wallin | 1999 | Bureå Simsällskap | 40.61 | 1:23.98 | |||||
10 | Filip Dahnelius | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.95 | 1:24.95 | |||||
11 | Oliver Bäcklund | 1999 | Piteå Sim | 41.47 | 1:29.23 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 69 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 16:23 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 69, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skelleftesim Lag1 | 2000 | Skellefte Simsällskap 34 | 3:03.91 | ||||||
Timothy Lindberg | 2001 | 37.52 | 37.52 | |||||||
Robin Ulander | 2001 | 45.30 | 1:22.82 | |||||||
Marcus Lundmark | 2002 | 46.04 | 2:08.86 | |||||||
Otto Forslund | 2002 | 55.05 | 3:03.91 | |||||||
2 | Skelleftesim Lag2 | 2000 | Skellefte Simsällskap 34 | 3:44.95 | ||||||
Emil Ulander | 2003 | 1:00.80 | 1:00.80 | |||||||
Olle Ferm | 2002 | 49.89 | 1:50.69 | |||||||
Dennis Karambotis | 2003 | 58.81 | 2:49.50 | |||||||
Tim Karlberg | 2003 | 55.45 | 3:44.95 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 16:23 |
Resultat Gren 70 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höst Simiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Piteå | Utskriftstid | 16:32 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 70, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Skelleftesim Lag1 | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 5:41.32 | ||||||
Olivia Forsberg | 1996 | 46.04 | 1:34.01 | 1:34.01 | ||||||
Stina Johansson | 1999 | 41.99 | 1:29.20 | 3:03.21 | ||||||
Linnea Olofsson | 1996 | 35.68 | 1:21.22 | 4:24.43 | ||||||
Julia Forsgren | 1998 | 36.12 | 1:16.89 | 5:41.32 | ||||||
2 | Skelleftesim Lag2 | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 5:57.63 | ||||||
Alva Hägglund-Larsson | 1999 | 43.76 | 1:30.30 | 1:30.30 | ||||||
Fanny Eriksson | 1997 | 42.33 | 1:29.44 | 2:59.74 | ||||||
Moa Dahlqvist | 1999 | 39.72 | 1:29.38 | 4:29.12 | ||||||
Cassandra Andersson | 1999 | 40.36 | 1:28.51 | 5:57.63 | ||||||
- | Byske Damer [1997] | 1997 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
Jennifer Dahlberg | 1997 | 1:36.56 | 2:34.75 | 2:34.75 | ||||||
Natasja Wolming | 1997 | 4:29.56 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 16:32 |