Resultater for Glostrup NYKREDIT Adventsstævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Aanestad | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.06 | ||||||
2 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 41.60 | 1:24.33 | |||||
3 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 41.55 | 1:24.53 | |||||
4 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 44.58 | 1:31.22 | |||||
5 | Sara Hassel Toubro | 1999 | Solrød Svømmeklub | 46.50 | 1:34.44 | |||||
6 | Sara Solevad | 2000 | Solrød Svømmeklub | 51.90 | 1:46.40 | |||||
- | Dina Ingemann | 1997 | Orient Svømning | DNF | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 46.23 | 1:32.54 | |||||
2 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 45.83 | 1:32.66 | |||||
3 | Katharina N Møller | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 48.88 | 1:39.09 | |||||
4 | Julie Hansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 56.09 | 1:48.86 | |||||
- | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Ej fort. bev. 25m | |||||
- | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | >90 gr før 50m | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 45.47 | 1:31.89 | |||||
2 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Swim Team Tåstrup | 52.98 | 1:47.68 | |||||
- | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Ej fort. bevæg v 75m | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 4 - 10 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.62 | 1:32.82 | |||||
2 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 51.03 | 1:44.72 | |||||
3 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 53.91 | 1:49.25 | |||||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton | 56.35 | 1:55.41 | |||||
5 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 2:04.11 | ||||||
6 | Liva Søby | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 1:02.43 | 2:15.85 | |||||
7 | Rebecca Hemdorff | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:04.82 | 2:18.53 | |||||
8 | Mille Bjørn | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:09.67 | 2:28.37 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:54 |