Resultater for Glostrup NYKREDIT Adventsstævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:02 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | Orient Svømning | 30.99 | ||||||
2 | Cecilie Ravn Jensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 31.44 | ||||||
3 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 31.96 | ||||||
4 | Cathrine Lauritsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 33.82 | ||||||
5 | Nina Madsen Teller | 1999 | Orient Svømning | 36.28 | ||||||
6 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | Orient Svømning | 37.07 | ||||||
7 | Victoria Kappel | 2000 | Solrød Svømmeklub | 38.51 | ||||||
8 | Signe Skjærbæk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 38.94 | ||||||
9 | Nadia Engstrøm Bagslev | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 40.08 | ||||||
10 | Sara Solevad | 2000 | Solrød Svømmeklub | 40.61 | ||||||
11 | Stine Herforth Hansen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 41.39 | ||||||
12 | Rikke Bagge Ravn | 2000 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 42.14 | ||||||
13 | Laura Kastrup | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 44.71 | ||||||
14 | Emma Søndergaard Pedersen | 1998 | Solrød Svømmeklub | 53.87 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Petri | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 38.24 | ||||||
2 | Victoria Sørensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.80 | ||||||
3 | Luna Green-Birch | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 38.88 | ||||||
4 | Tess Koggersbøl | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 40.51 | ||||||
5 | Caroline Bentzen | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 40.87 | ||||||
6 | Karoline Jensen | 2001 | Orient Svømning | 42.37 | ||||||
7 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.57 | ||||||
8 | Julie Jessen | 2001 | Albertslund IF | 46.25 | ||||||
9 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 49.36 | ||||||
10 | Sille Caroline Damgaard | 2001 | Orient Svømning | 49.42 | ||||||
11 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | Orient Svømning | 49.91 | ||||||
12 | Louise Christine Markus | 2001 | Herlev Svømning | 50.90 | ||||||
13 | Mette Marie Kildhot | 2001 | Solrød Svømmeklub | 53.40 | ||||||
- | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Cecilie Hjarsø | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.54 | ||||||
2 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 37.08 | ||||||
3 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.40 | ||||||
4 | Natasha Laigaard | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.78 | ||||||
5 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.87 | ||||||
6 | Michelle H Ghaziani | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 42.40 | ||||||
7 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | Albertslund IF | 43.31 | ||||||
8 | Freja H. Bremholm Hansen | 2002 | Albertslund IF | 43.59 | ||||||
9 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 44.20 | ||||||
10 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 45.73 | ||||||
11 | Thea Friis Skifte | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 47.36 | ||||||
12 | Sara K Venø | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 51.57 | ||||||
13 | Emilie Ravn Larsen | 2002 | Albertslund IF | 52.99 | ||||||
14 | Victoria Toft | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 55.61 | ||||||
15 | Laura L. Pontoppidan | 2002 | Svømmeklubben Triton | 1:09.90 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 4 - 10 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 40.99 | ||||||
2 | Josefine Fast | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 41.01 | ||||||
3 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 43.85 | ||||||
4 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 46.58 | ||||||
5 | Simone Christiansen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 46.78 | ||||||
6 | Olivia Ida Madsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 47.44 | ||||||
7 | Linea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 47.96 | ||||||
8 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 48.03 | ||||||
9 | Thippe de Neergaard | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 48.51 | ||||||
10 | Laura Sonne | 2003 | Herlev Svømning | 48.78 | ||||||
11 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 49.04 | ||||||
12 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 49.17 | ||||||
13 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 49.61 | ||||||
14 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.43 | ||||||
15 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 52.19 | ||||||
16 | Liva Søby | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 53.85 | ||||||
17 | Asta Andersen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 54.93 | ||||||
18 | Caroline Riis | 2003 | Albertslund IF | 56.10 | ||||||
19 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 57.29 | ||||||
20 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 57.52 | ||||||
21 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:00.38 | ||||||
22 | Malou Christensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.68 | ||||||
23 | Mille Bjørn | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:04.28 | ||||||
24 | Rebecca Hemdorff | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:04.45 | ||||||
- | Alberte Johannesson | 2005 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Linea Wilms Johansen | 2003 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Mathilde Lefevre | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | Ej berør v vendi.25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:02 |