Resultater for Sydkystens Ã…rgangs Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sydkystens Årgangs Cup |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
15:26 |
|
|
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Johnbeck |
1997 |
|
407 |
36.51 |
1:18.22 |
2:00.43 |
|
2:42.70 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Dandanell |
1997 |
|
277 |
42.53 |
1:30.08 |
2:18.16 |
|
3:05.04 |
|
|
Tårnborg-Vemmelev Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Gutfelt Skalbo |
1998 |
|
470 |
35.07 |
1:14.20 |
1:54.29 |
|
2:35.19 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Victor Emil Lundgaard |
1998 |
|
315 |
40.05 |
1:25.80 |
2:11.49 |
|
2:57.30 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jens Elkjær Nielsen |
1998 |
|
259 |
44.12 |
1:32.19 |
2:21.64 |
|
3:09.12 |
|
|
Tårnborg-Vemmelev Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
|
370 |
37.42 |
1:19.85 |
2:03.92 |
|
2:48.02 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Weiss |
1999 |
|
356 |
38.47 |
1:22.34 |
2:06.04 |
|
2:50.21 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jakob Sixten Soja |
1999 |
|
356 |
39.87 |
1:24.11 |
2:07.44 |
|
2:50.24 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emil Johansen |
1999 |
|
315 |
39.92 |
1:25.19 |
2:11.50 |
|
2:57.25 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anders Uhre Guldfeldt |
1999 |
|
314 |
40.43 |
1:25.19 |
2:11.10 |
|
2:57.53 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lukas Storm |
1999 |
|
307 |
39.97 |
1:26.04 |
2:12.44 |
|
2:58.78 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nikolai Hougaard |
1999 |
|
293 |
41.58 |
1:29.05 |
2:16.49 |
|
3:01.56 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anders Engtorp Olesen |
1999 |
|
285 |
42.46 |
1:29.10 |
2:16.58 |
|
3:03.30 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joakim Palmqvist |
1999 |
|
265 |
42.63 |
1:30.79 |
2:19.35 |
|
3:07.73 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rasmus F. Jørgensen |
1999 |
|
236 |
43.61 |
1:34.44 |
2:25.80 |
|
3:15.06 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2013 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
15:26 |
|