Results for Höstsimiaden 2012
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 26, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Polisen Lag 1 | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:28.65 | ||||||
Edvin Wirdby Myren | 2002 | 35.24 | 35.24 | |||||||
Daniel Löwenberg | 2003 | 34.58 | 1:09.82 | |||||||
Elias Wirdby Myren | 2002 | 36.62 | 1:46.44 | |||||||
Alexandr Sidorov | 2002 | 42.21 | 2:28.65 | |||||||
2 | Södertörn Lag 1 | 2002 | Södertörns Simsällskap | 2:29.91 | ||||||
Elliot Nyström | 2002 | 33.98 | 33.98 | |||||||
Johan Javier Gutierrez | 2002 | 36.69 | 1:10.67 | |||||||
Felix Hedin | 2002 | 42.40 | 1:53.07 | |||||||
Robin Wallengren | 2002 | 36.84 | 2:29.91 | |||||||
3 | Skk Lag 1 | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:30.36 | ||||||
Otto Reithner | 2003 | 40.42 | 40.42 | |||||||
Carl Wennerholm | 2002 | 35.50 | 1:15.92 | |||||||
Tor Selander | 2002 | 41.63 | 1:57.55 | |||||||
David Kågström | 2002 | 32.81 | 2:30.36 | |||||||
4 | Spårvägen Lag 1 | 2002 | Spårvägens Simförening | 2:34.97 | ||||||
Herman Nilsson | 2002 | 35.00 | 35.00 | |||||||
Ludvig Jansson | 2002 | 38.08 | 1:13.08 | |||||||
William Bernhardsson | 2002 | 44.82 | 1:57.90 | |||||||
Aaron O´malley | 2002 | 37.07 | 2:34.97 | |||||||
5 | SK Neptun Lag 1 | 2002 | Simklubben Neptun | 2:35.11 | ||||||
Troy Kroonder | 2003 | 42.29 | 42.29 | |||||||
Leo Herrman | 2002 | 37.33 | 1:19.62 | |||||||
Sebastian Johansson | 2003 | 39.48 | 1:59.10 | |||||||
Felix Andersson | 2002 | 36.01 | 2:35.11 | |||||||
6 | Skuru Ik | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 2:42.21 | ||||||
Tim Lyrberg | 2003 | 42.48 | 42.48 | |||||||
Oliver Heras Cordon | 2002 | 38.09 | 1:20.57 | |||||||
Anton Bertilsson Palm | 2002 | 39.25 | 1:59.82 | |||||||
Hugo Lindskog | 2002 | 42.39 | 2:42.21 | |||||||
7 | Skk Lag 2 | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:02.68 | ||||||
Sebastian Gadler | 2002 | 46.85 | 46.85 | |||||||
Linus Thörn | 2002 | 39.45 | 1:26.30 | |||||||
Gustav Barder | 2002 | 50.38 | 2:16.68 | |||||||
Isak Tell | 2002 | 46.00 | 3:02.68 | |||||||
8 | SK Neptun Lag 2 | 2002 | Simklubben Neptun | 3:19.04 | ||||||
Erik Johansson | 2002 | 46.96 | 46.96 | |||||||
Niclas Varon Boldyrev | 2002 | 47.81 | 1:34.77 | |||||||
Rasmus Rehn | 2003 | 58.27 | 2:33.04 | |||||||
Mark Jonsson | 2003 | 46.00 | 3:19.04 | |||||||
- | Saltsjöbaden IF | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Erik Kristiansson | 2002 | 38.64 | 38.64 | |||||||
Tristan Cales | 2002 | 23.65 | 1:02.29 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:17 |