Results for Höstsimiaden 2012
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:22 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 33, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 35.83 | 1:17.40 | |||||
2 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 36.21 | 1:17.68 | |||||
3 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.59 | 1:19.53 | |||||
4 | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | 36.89 | 1:20.37 | |||||
5 | Alba Croneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 35.74 | 1:20.55 | |||||
6 | Wilma Frisch | 2000 | Södertälje Simsällskap | 37.63 | 1:24.28 | |||||
7 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.45 | 1:24.92 | |||||
8 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 38.96 | 1:25.60 | |||||
9 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.67 | 1:25.77 | |||||
10 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.28 | 1:25.87 | |||||
11 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 39.86 | 1:27.27 | |||||
12 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 42.04 | 1:29.27 | |||||
13 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.88 | 1:30.04 | |||||
14 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 40.94 | 1:32.56 | |||||
15 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.66 | 1:32.87 | |||||
16 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.40 | 1:33.63 | |||||
17 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 44.57 | 1:34.46 | |||||
18 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.34 | 1:34.47 | |||||
19 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 43.53 | 1:34.87 | |||||
20 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.37 | 1:35.17 | |||||
21 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 45.73 | 1:37.38 | |||||
22 | Agnes Thomée | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.64 | 1:38.01 | |||||
23 | Thea Wahlström | 2000 | Simklubben Neptun | 45.58 | 1:38.52 | |||||
24 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 45.95 | 1:42.51 | |||||
25 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 45.78 | 1:42.97 | |||||
26 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 44.48 | 1:44.01 | |||||
27 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 45.89 | 1:47.23 | |||||
28 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 46.45 | 1:48.30 | |||||
29 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 47.77 | 1:51.47 | |||||
- | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:22 |