Resultat för Vest Årgangs Mesterskaber Gruppe 1
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Fredag 17.00
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 21:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 december 2012 |
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Wildenschild | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 2:16.02 | ||||||
1 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 2:16.02 | ||||||
3 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 2:17.56 | ||||||
4 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 2:17.66 | ||||||
5 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 2:18.32 | ||||||
6 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 2:20.66 | ||||||
7 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 2:22.46 | ||||||
8 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 2:22.48 | ||||||
9 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:23.71 | ||||||
10 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 2:24.53 | ||||||
11 | Rasmus Larsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 2:25.02 | ||||||
12 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 2:25.51 | ||||||
13 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 2:26.95 | ||||||
14 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 2:27.15 | ||||||
15 | Mikkel Boisen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 2:27.40 | ||||||
16 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 2:29.02 | ||||||
17 | Jacob Wacherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:29.19 | ||||||
18 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 2:33.60 | ||||||
19 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 2:35.41 | ||||||
20 | Anders Husted | 1997 | Viborg Svømme Klub | 2:35.47 | ||||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:15.39 | ||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 2:16.57 | ||||||
3 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 2:17.08 | ||||||
4 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 2:19.18 | ||||||
5 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:21.45 | ||||||
6 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 2:21.88 | ||||||
7 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 2:23.86 | ||||||
8 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 2:27.11 | ||||||
9 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:27.26 | ||||||
10 | Mads Due Kristensen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 2:28.40 | ||||||
11 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:28.94 | ||||||
12 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 2:29.27 | ||||||
13 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:30.83 | ||||||
14 | Jacob Harboe | 1998 | Randers GF Neptun | 2:31.04 | ||||||
15 | Jacob Jensen | 1998 | Delta Svøm | 2:31.51 | ||||||
16 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:31.96 | ||||||
17 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:32.63 | MD1 | |||||
17 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:32.63 | MD2 | |||||
19 | Kasper Levring Andersen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:35.19 | ||||||
20 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 2:37.36 | ||||||
21 | Mathias Stadsholt | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 2:44.13 | ||||||
- | Holger Boe Krogh | 1998 | Lyseng IF | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 december 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:22 |