Results for UGP 1/ SUSS m. TYR Medley Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 m SUSS/TYR Medley Cup | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Borlänge | Utskriftstid | 12:16 | |||
Arrangör | Borlänge Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Humling | 2000 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 38.74 | 1:19.19 | |||||
2 | Inez Rydh-Dufva | 2001 | Karlskoga Simförening | 41.47 | 1:23.75 | |||||
3 | Elsa Berg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 41.16 | 1:23.82 | |||||
4 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 41.63 | 1:24.29 | |||||
5 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.91 | 1:24.42 | |||||
6 | Maja Söderkvist | 2000 | Falu Simsällskap | 43.17 | 1:28.37 | |||||
7 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 43.01 | 1:28.68 | |||||
8 | Ida Brandt | 2000 | Falu Simsällskap | 43.13 | 1:29.35 | |||||
9 | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 43.44 | 1:30.05 | |||||
10 | Sandra Jobs | 2000 | Falu Simsällskap | 42.92 | 1:30.13 | |||||
11 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.77 | 1:30.43 | |||||
12 | Sara Amundsson | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 44.76 | 1:30.71 | |||||
13 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 46.09 | 1:31.01 | |||||
14 | Hanna Björkbacka | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 45.23 | 1:31.81 | |||||
15 | Jonna Jämte | 2000 | Borlänge Simsällskap | 45.18 | 1:32.23 | |||||
16 | Ella Gunnarsson | 2000 | Falu Simsällskap | 44.60 | 1:33.07 | |||||
17 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 44.30 | 1:33.31 | |||||
18 | Cecilina Nilsson | 2000 | Söderhamns Simsällskap | 46.62 | 1:34.31 | |||||
19 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 45.98 | 1:35.46 | |||||
20 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 47.22 | 1:35.78 | |||||
21 | Clara Florén | 2002 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 47.03 | 1:37.16 | |||||
22 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 46.81 | 1:37.61 | |||||
23 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 47.01 | 1:38.22 | |||||
24 | Nelli Åkerman | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 48.31 | 1:38.59 | |||||
25 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 46.53 | 1:39.06 | |||||
26 | Rebecca Larsson-Tammi | 2001 | Karlstads Simsällskap | 47.78 | 1:40.62 | |||||
27 | Saga Ytterholm | 2000 | Falu Simsällskap | 50.04 | 1:42.30 | |||||
28 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 51.72 | 1:44.05 | |||||
29 | Karin Leijström | 2001 | Borlänge Simsällskap | 52.51 | 1:46.33 | |||||
30 | Nora Lindqvist | 2001 | Borlänge Simsällskap | 51.73 | 1:47.70 | |||||
31 | Linnea Kallin | 2001 | Borlänge Simsällskap | 53.54 | 1:50.17 | |||||
32 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 54.56 | 1:52.08 | |||||
33 | Vilma Sandell | 2000 | Borlänge Simsällskap | 57.88 | 1:54.84 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Tinnerholm | 1999 | Falu Simsällskap | 37.26 | 1:16.55 | |||||
2 | Moa Reje-Franzén | 1999 | Nyköpings Simsällskap | 37.46 | 1:17.93 | |||||
3 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 39.07 | 1:20.45 | |||||
4 | Isabelle Sörlie | 1999 | Falu Simsällskap | 41.55 | 1:24.97 | |||||
5 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 41.06 | 1:25.24 | |||||
6 | Lovisa Edblad | 1999 | Söderhamns Simsällskap | 42.12 | 1:25.58 | |||||
7 | Madelene Nilsson | 1999 | Borlänge Simsällskap | 43.85 | 1:28.33 | |||||
8 | Karolin Karlsson | 1999 | Leksands Simförening | 44.28 | 1:31.93 | |||||
9 | Ronja Rantanen | 1999 | Falu Simsällskap | 45.78 | 1:32.37 | |||||
10 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 45.94 | 1:33.41 | |||||
11 | Mimmi Broström | 1999 | Karlskoga Simförening | 48.22 | 1:38.01 | |||||
12 | Alma Ålskog | 1999 | Karlskoga Simförening | 51.68 | 1:44.40 | |||||
13 | Anna Häll | 1999 | Borlänge Simsällskap | 52.57 | 1:45.54 | |||||
- | Kristin Andersson | 1999 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Nordlund | 1998 | Falu Simsällskap | 34.73 | 1:11.23 | |||||
2 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 34.80 | 1:11.76 | |||||
3 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 35.39 | 1:11.92 | |||||
4 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | Fagersta Simklubb | 37.00 | 1:16.06 | |||||
5 | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | 37.04 | 1:18.85 | |||||
6 | Denice Olsson | 1998 | Borlänge Simsällskap | 40.91 | 1:22.59 | |||||
7 | Frida Forsberg | 1998 | Bollnäs Simsällskap | 39.91 | 1:23.79 | |||||
8 | Elin Strand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 41.14 | 1:24.31 | |||||
9 | Mikaela Öster | 1998 | Borlänge Simsällskap | 53.02 | 1:47.85 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Paulina Björkbacka | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.30 | 1:08.75 | |||||
2 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 33.51 | 1:10.53 | |||||
3 | Olivia Sjöblom | 1997 | Ludvika Simsällskap | 35.13 | 1:11.51 | |||||
4 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 35.80 | 1:13.70 | |||||
5 | Viktoria Vuori | 1995 | Simklubben Ena | 35.81 | 1:13.74 | |||||
6 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 36.12 | 1:14.20 | |||||
7 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 36.05 | 1:14.35 | |||||
8 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 36.67 | 1:15.49 | |||||
9 | Elvira Eklund Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 36.78 | 1:16.31 | |||||
10 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 37.16 | 1:16.38 | |||||
11 | Ella Östling | 1997 | Simsällskapet Mora | 36.77 | 1:16.42 | |||||
12 | Julia Wallbäcks | 1997 | Bollnäs Simsällskap | 39.50 | 1:21.36 | |||||
13 | Josefine Borbos | 1997 | Falu Simsällskap | 39.77 | 1:21.47 | |||||
14 | Linnea Sandberg | 1996 | Borlänge Simsällskap | 41.09 | 1:23.50 | |||||
15 | Elin Höglander | 1997 | Karlskoga Simförening | 40.97 | 1:24.21 | |||||
16 | Moa Tengqvist | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 41.43 | 1:28.05 | |||||
17 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 42.98 | 1:28.15 | |||||
18 | Malin Värn | 1996 | Karlskoga Simförening | 42.83 | 1:29.06 | |||||
19 | Therese Wiik | 1997 | Karlskoga Simförening | 44.34 | 1:31.80 | |||||
20 | Diana Björk | 1995 | Borlänge Simsällskap | 48.31 | 1:38.51 | |||||
21 | Sandra Tallberg | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 51.55 | 1:52.72 | |||||
- | Therese Karlsson | 1997 | Fagersta Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap | Utskriftstid | 12:16 |