Resultater for Midsommer Cup 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2008 | Udskriftsdato | 21 juni 2008 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:24 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 33.20 | 1:09.06 | |||||
2 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 35.33 | 1:11.75 | |||||
3 | Signe D. Thomasen | 1996 | Brædstrup Svømmeklub | 35.33 | 1:12.70 | |||||
4 | Simone Kjærgaard | 1996 | Struer Svømmeklub | 35.23 | 1:15.15 | |||||
5 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 36.25 | 1:15.54 | |||||
6 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Randers Svømmeklub Neptun | 36.68 | 1:17.13 | |||||
7 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.91 | 1:17.22 | |||||
8 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 36.73 | 1:18.33 | |||||
9 | Line Helbo | 1996 | Odder IGF | 37.19 | 1:18.79 | |||||
10 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.07 | 1:18.90 | |||||
11 | Henriette K. Andersen | 1996 | Herning Svømmeklub | 36.61 | 1:19.00 | |||||
12 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 37.34 | 1:20.00 | |||||
13 | Rikke Mouritsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 39.72 | 1:20.36 | |||||
14 | Maria Nielsen | 1996 | Skanderborg Svømmeklub | 39.31 | 1:21.28 | |||||
15 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 39.13 | 1:22.07 | |||||
16 | Gitte Schulz | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 39.72 | 1:22.08 | |||||
17 | Malene Bach Jensen | 1997 | Skovbakken Svømmeafdeling | 39.81 | 1:23.46 | |||||
18 | Mia Louise Møller | 1996 | Skanderborg Svømmeklub | 40.46 | 1:23.61 | |||||
19 | Maria Sigvardsen | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.81 | 1:24.70 | |||||
20 | Janni Andreasen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 40.53 | 1:25.12 | |||||
21 | Katja Grønning Kronborg | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.76 | 1:25.32 | |||||
22 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 40.63 | 1:25.35 | |||||
23 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 41.77 | 1:25.92 | |||||
24 | Cecilie Pedersen | 1996 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.67 | 1:26.81 | |||||
25 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 41.67 | 1:28.41 | |||||
26 | Monica Aloysius | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 41.77 | 1:28.58 | |||||
27 | Astrid Skjoldborg | 1997 | Svømmeklubben Nord | 42.39 | 1:31.49 | |||||
28 | Anne Cathrine Thomsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 42.27 | 1:31.66 | |||||
29 | Nanna Frederiksen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 41.10 | 1:32.03 | |||||
30 | Rikke Juulsgaard | 1996 | Ikast Svømmeklub | 43.24 | 1:32.71 | |||||
31 | Kamilla Abildsten | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 44.15 | 1:34.31 | |||||
32 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 44.55 | 1:34.94 | |||||
33 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 44.65 | 1:35.37 | |||||
34 | Anne Ølund | 1996 | Odder IGF | 44.14 | 1:35.52 | |||||
35 | Anna Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 46.45 | 1:35.53 | |||||
36 | Katrine Brandt Alsner | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 47.34 | 1:36.11 | |||||
37 | Sofie Møller | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 47.27 | 1:37.46 | |||||
38 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 48.61 | 1:38.94 | |||||
39 | Nina J Nielsen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 47.14 | 1:39.63 | |||||
40 | Kathrine Lautitsen | 1996 | Ikast Svømmeklub | 44.18 | 1:39.96 | |||||
41 | Ida Garau | 1996 | Odder IGF | 46.57 | 1:40.20 | |||||
42 | Liselotte Baxter | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.73 | 1:40.38 | |||||
43 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 47.92 | 1:40.80 | |||||
44 | Medina Tiganj | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 48.05 | 1:42.35 | |||||
45 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 47.42 | 1:42.94 | |||||
46 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 48.57 | 1:44.43 | |||||
47 | Camilla Riddersholm | 1997 | Ikast Svømmeklub | 48.67 | 1:45.20 | |||||
48 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 44.76 | 1:45.51 | |||||
49 | Marie Eske | 1999 | Randers Svømmeklub Neptun | 54.37 | 1:53.95 | |||||
50 | Maiken Samsø Jørgensen | 1996 | Odder IGF | 50.69 | 1:54.01 | |||||
51 | Nanna Fredegod Pedersen | 1996 | Herning Svømmeklub | 52.11 | 1:54.12 | |||||
52 | Lisa Brayd | 1997 | Ikast Svømmeklub | 53.41 | 1:55.28 | |||||
53 | Marie Tønsberg Ib | 1997 | Ikast Svømmeklub | 57.54 | 2:08.29 | |||||
54 | Alberte Olsen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:02.47 | 2:13.18 | |||||
- | Ida Madsen | 1996 | AIA-Tranbjerg | DNS | ||||||
- | Valentina Becher | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Shannie Zülau | 1996 | Ikast Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Anne Henriksen | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 31.12 | 1:04.51 | |||||
2 | Michelle Strand | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 31.53 | 1:05.39 | |||||
3 | Ann Østergaard Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 32.08 | 1:06.79 | |||||
4 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 32.43 | 1:06.91 | |||||
5 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 33.26 | 1:08.24 | |||||
6 | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 32.82 | 1:08.51 | |||||
7 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 32.76 | 1:08.68 | |||||
8 | Mette Rasmussen | 1994 | Svømmeklubben Grindsted | 32.26 | 1:09.08 | |||||
9 | Signe V. Henriksen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.78 | 1:09.58 | |||||
10 | Christine Egebjerg Jensen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 33.61 | 1:09.59 | |||||
11 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 33.60 | 1:09.66 | |||||
12 | Laura Jeppesen | 1995 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.65 | 1:09.75 | |||||
13 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 33.75 | 1:10.47 | |||||
14 | Pernille Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 34.89 | 1:11.61 | |||||
15 | Gitte Lading | 1994 | Horsens Svømmeklub | 34.61 | 1:12.05 | |||||
16 | Cecilie Christensen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 34.66 | 1:12.91 | |||||
17 | Louise Ring Hansen | 1994 | Randers Svømmeklub Neptun | 35.47 | 1:13.22 | |||||
18 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.37 | 1:13.26 | |||||
19 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 35.15 | 1:13.47 | |||||
20 | Johanne Brahe | 1995 | AIA-Tranbjerg | 35.69 | 1:13.54 | |||||
21 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 35.63 | 1:14.13 | |||||
22 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 36.29 | 1:14.64 | |||||
23 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.49 | 1:14.72 | |||||
24 | Sophie Pagh | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 36.43 | 1:15.65 | |||||
25 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 36.03 | 1:15.66 | |||||
26 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 37.40 | 1:16.84 | |||||
27 | Maria Andreasen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 36.51 | 1:17.02 | |||||
28 | Nadja Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 36.51 | 1:17.72 | |||||
29 | Julie Ritter | 1994 | Ikast Svømmeklub | 37.12 | 1:19.16 | |||||
30 | Nina Klepacki | 1995 | Nordgårdens IF | 38.21 | 1:19.84 | |||||
31 | Sofie Grønlund | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 36.45 | 1:20.66 | |||||
32 | Cecilie Schmidt | 1995 | Horsens Svømmeklub | 38.29 | 1:20.83 | |||||
33 | Daisy Lannie | 1994 | Odder IGF | 37.93 | 1:20.99 | |||||
34 | Michelle Lesler | 1994 | Herning Svømmeklub | 37.86 | 1:21.61 | |||||
35 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 38.64 | 1:21.79 | |||||
36 | Jeanne Kirk Grundmann | 1994 | Viborg Svømme Klub | 38.19 | 1:22.28 | |||||
37 | Line Bundgaard | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:22.34 | 1:22.34 | |||||
38 | Cecilie Ebbesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 1:23.63 | 1:23.63 | |||||
39 | Thea Nørgaard | 1995 | Horsens Svømmeklub | 40.09 | 1:24.60 | |||||
40 | Ann Sofie Trans | 1994 | Vildbjerg Svømmeklub | 41.40 | 1:24.94 | |||||
41 | Clara Guldhammer Vad | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 39.56 | 1:25.49 | |||||
42 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 41.22 | 1:26.30 | |||||
43 | Nikoline Hansen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 41.45 | 1:27.86 | |||||
44 | Helene Siggaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 39.88 | 1:27.95 | |||||
45 | Ida Marie Haugaard | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 41.25 | 1:28.58 | |||||
46 | Mathilde Jensen | 1994 | Svømmeklubben Grindsted | 23.22 | 1:29.11 | |||||
47 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.78 | 1:29.16 | |||||
48 | Camilla Kjeldbjerg | 1994 | Horsens Svømmeklub | 43.81 | 1:35.88 | |||||
49 | Julie Ottesen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 45.46 | 1:39.99 | |||||
50 | Lykke B Jensen | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 54.62 | 2:00.61 | |||||
51 | Rikke Thranum | 1995 | Odder IGF | 57.08 | 2:11.55 | |||||
- | Regitze Madsen | 1994 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
- | Nanna Bak Jepsen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | DNS | ||||||
- | Line Nadia Hansen | 1994 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mie Munkholt | 1995 | AIA-Tranbjerg | DNS | ||||||
- | Julia Lundgreen Tarp | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | Struer Svømmeklub | 31.46 | 1:05.23 | |||||
2 | Cecilie Bak | 1992 | Svømmeklubben Nord | 31.62 | 1:05.46 | |||||
3 | Anne Sofie Lauritsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 32.16 | 1:07.01 | |||||
4 | Anja Frahm | 1992 | Ikast Svømmeklub | 33.10 | 1:07.93 | |||||
5 | Ninna Myllerup | 1992 | Ikast Svømmeklub | 33.12 | 1:08.43 | |||||
6 | Louise Rasmussen | 1992 | Horsens Svømmeklub | 32.97 | 1:08.83 | |||||
7 | Nina Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.85 | 1:09.23 | |||||
8 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 33.22 | 1:09.69 | |||||
9 | Julie Grønlund | 1992 | Svømmeklubben Grindsted | 34.02 | 1:11.20 | |||||
10 | Nicoline Rosbak | 1992 | Svømmeklubben Nord | 33.58 | 1:11.63 | |||||
11 | Anne Brandt Nielsen | 1992 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.26 | 1:12.18 | |||||
12 | Anne Bundgaard | 1993 | Ikast Svømmeklub | 35.50 | 1:12.66 | |||||
13 | Lena Hansen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.31 | 1:13.10 | |||||
14 | Mette Hansen | 1992 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.33 | 1:15.06 | |||||
15 | Stine Sletskov | 1993 | Skanderborg Svømmeklub | 36.18 | 1:17.04 | |||||
16 | Sofia Byllov | 1993 | Nordgårdens IF | 37.16 | 1:18.82 | |||||
17 | Emilie Forsberg | 1993 | Horsens Svømmeklub | 36.40 | 1:19.07 | |||||
18 | Astrid Isaksen | 1993 | Horsens Svømmeklub | 36.82 | 1:19.71 | |||||
19 | Ida Lyngbeck Jensen | 1993 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.35 | 1:19.97 | |||||
20 | Anna N. Duc | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 37.61 | 1:20.20 | |||||
21 | Sofie Holde | 1992 | Skanderborg Svømmeklub | 38.00 | 1:20.76 | |||||
22 | Cecilie Trier Brikner | 1993 | Skanderborg Svømmeklub | 38.36 | 1:20.87 | |||||
23 | Celine Bejsrup Nielsen | 1992 | Svømmeklubben Nord | 38.81 | 1:21.98 | |||||
24 | Kristina Søborg Pedersen | 1992 | Svømmeklubben Søhesten | 38.99 | 1:23.87 | |||||
25 | Kathrine Vahlberg | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 50.87 | 1:44.31 | |||||
- | Betül Özkaya | 1993 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Camilla Rosenkær Blach | 1992 | Svømmeklubben Søhesten | DNS | ||||||
- | Marie Louise Hansen | 1993 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 29.55 | 1:01.54 | |||||
2 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 31.42 | 1:05.51 | |||||
3 | Camilla Bundgaard | 1990 | Ikast Svømmeklub | 33.81 | 1:10.60 | |||||
4 | Heidi Hollænder | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 33.94 | 1:11.12 | |||||
5 | Lone Vølund | 1965 | Brædstrup Svømmeklub | 34.53 | 1:12.09 | |||||
6 | Mette Høiberg Ozol | 1990 | Brædstrup Svømmeklub | 34.39 | 1:12.62 | |||||
7 | Louise Østergaard | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 36.42 | 1:15.12 | |||||
8 | Bolette Nicolaisen | 1991 | Nordgårdens IF | 37.60 | 1:18.34 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Ikast Svømmeklub |