Resultat för Midsommer Cup 2008
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2008 | Udskriftsdato | 21 juni 2008 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sisse Sørensen | 1996 | 397 | 41.20 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Hedegaard | 1996 | 309 | 44.78 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
3 | Maria Nielsen | 1996 | 295 | 45.49 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 291 | 45.70 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nanna H Andersen | 1996 | 283 | 46.08 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 271 | 46.76 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
7 | Nanna Frederiksen | 1996 | 271 | 46.77 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
8 | Henriette K. Andersen | 1996 | 266 | 47.06 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marie Kjeldgaard | 1996 | 250 | 48.08 | ||||||
Randers Svømmeklub Nept | ||||||||||
10 | Cecilie Pedersen | 1996 | 241 | 48.62 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
11 | Sofie Aaquist | 1996 | 220 | 50.18 | ||||||
Randers Svømmeklub Nept | ||||||||||
12 | Kathrine Lautitsen | 1996 | 218 | 50.27 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Randi Strunge | 1996 | 216 | 50.46 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Simone Kjærgaard | 1996 | 215 | 50.55 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Nørgaard | 1997 | 213 | 50.70 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mia Louise Møller | 1996 | 213 | 50.71 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie Bjerg | 1996 | 212 | 50.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Anne Cathrine Thomsen | 1996 | 209 | 50.98 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 203 | 51.53 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Katja Grønning Kronborg | 1996 | 198 | 51.91 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
21 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | 197 | 51.98 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
22 | Anne Ølund | 1996 | 196 | 52.11 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Johanne Aaquist | 1997 | 195 | 52.20 | ||||||
Randers Svømmeklub Nept | ||||||||||
24 | Tatjana Hansen | 1997 | 187 | 52.96 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
24 | Nadina Andersen | 1996 | 187 | 52.96 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Johanne Kølbæk | 1996 | 185 | 53.11 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Monica Aloysius | 1997 | 174 | 54.19 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
28 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | 173 | 54.32 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
29 | Janni Andreasen | 1997 | 166 | 55.04 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
30 | Anne Henriksen | 1996 | 165 | 55.17 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
31 | Laura Fogh Henriksen | 1996 | 162 | 55.53 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
32 | Nina J Nielsen | 1996 | 157 | 56.12 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
33 | Mai Rossau Noer | 1997 | 148 | 57.19 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
33 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 148 | 57.19 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
35 | Hannah Ibsen | 1997 | 137 | 58.70 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
36 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 135 | 58.95 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
37 | Stinne Sørensen | 1999 | 135 | 58.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
38 | Katrine Brandt Alsner | 1997 | 133 | 59.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
39 | Medina Tiganj | 1997 | 132 | 59.39 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
40 | Lisa Brayd | 1997 | 121 | 1:01.18 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
41 | Liselotte Baxter | 1998 | 119 | 1:01.59 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
42 | Camilla Riddersholm | 1997 | 113 | 1:02.64 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
43 | Shannie Zülau | 1996 | 112 | 1:02.81 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
44 | Alberte Olsen | 1998 | 111 | 1:03.05 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
45 | Marie Tønsberg Ib | 1997 | 110 | 1:03.19 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
46 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 99 | 1:05.47 | ||||||
Randers Svømmeklub Nept | ||||||||||
47 | Marie Eske | 1999 | 94 | 1:06.60 | ||||||
Randers Svømmeklub Nept | ||||||||||
- | Nanna Fredegod Pedersen | 1996 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Christensen | 1996 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Madsen | 1996 | DNS | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
- | Pernille Schiøt | 1996 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Ann-Sofie Møller | 1996 | DSQ | retter på briller | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Maiken Samsø Jørgensen | 1996 | DSQ | 1 hånd ved 25 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Rikke Juulsgaard | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Jepsen | 1994 | 498 | 38.18 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
2 | Michelle Strand | 1994 | 496 | 38.23 | ||||||
Randers Svømmeklub Nept | ||||||||||
3 | Cornelia Buus | 1994 | 427 | 40.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Ulrika Toft | 1995 | 382 | 41.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Anna Krusell | 1994 | 373 | 42.04 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
6 | Pernille Nielsen | 1995 | 358 | 42.64 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nanna Wilenski | 1995 | 344 | 43.21 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Sofie Grønlund | 1995 | 333 | 43.66 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
9 | Gitte Lading | 1994 | 325 | 44.03 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sara Mogensen | 1995 | 324 | 44.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Cecilie Ebbesen | 1995 | 319 | 44.31 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ida Marie Haugaard | 1995 | 302 | 45.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Nadja Christiansen | 1995 | 293 | 45.55 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
14 | Julia Lundgreen Tarp | 1994 | 284 | 46.05 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Louise Sander | 1995 | 276 | 46.48 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nikoline Hansen | 1995 | 258 | 47.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Sidsel Skårup Wind | 1995 | 248 | 48.19 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | 241 | 48.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Camilla Svane | 1995 | 235 | 49.05 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | 234 | 49.15 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | 219 | 50.25 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
22 | Julie Ritter | 1994 | 217 | 50.39 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
23 | Clara Guldhammer Vad | 1995 | 213 | 50.69 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
24 | Michelle Lesler | 1994 | 201 | 51.67 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mathilde Jensen | 1994 | 171 | 54.49 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
26 | Lykke B Jensen | 1995 | 72 | 1:12.87 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Nanna Fallesen | 1995 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Ø. Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Tina Bæk | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Jørgensen | 1992 | 623 | 35.45 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
2 | Karoline Kjær Hansen | 1992 | 419 | 40.46 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
3 | Anne Sofie Lauritsen | 1992 | 411 | 40.72 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lena Hansen | 1993 | 383 | 41.69 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
5 | Anna N. Duc | 1992 | 361 | 42.50 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
6 | Betül Özkaya | 1993 | 348 | 43.03 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine Iversen | 1993 | 336 | 43.52 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
8 | Marie Louise Hansen | 1993 | 304 | 45.00 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
9 | Cecilie Trier Brikner | 1993 | 304 | 45.01 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristina Søborg Pedersen | 1992 | 293 | 45.57 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
11 | Jannie Abildtrup | 1993 | 269 | 46.87 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
12 | Astrid Isaksen | 1993 | 263 | 47.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Celine Bejsrup Nielsen | 1992 | 261 | 47.36 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Sofie Holde | 1992 | 221 | 50.08 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ida Lyngbeck Jensen | 1993 | 196 | 52.14 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Kathrine Vahlberg | 1993 | 174 | 54.19 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line Petersen | 1991 | 560 | 36.73 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Heidi Hollænder | 1991 | 407 | 40.84 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
3 | Lone Vølund | 1965 | 378 | 41.88 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Østergaard | 1991 | 262 | 47.28 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Signe Jørgensen | 1990 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Ikast Svømmeklub |