Resultater for Forårsstævne i Albertslund
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævne
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 45.15 | ||||||
2 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 46.67 | ||||||
3 | Bertram Rohr | 2003 | Albertslund IF | 51.90 | ||||||
4 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 53.76 | ||||||
5 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 55.20 | ||||||
6 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 55.89 | ||||||
7 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 56.28 | ||||||
8 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 58.86 | ||||||
9 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 59.15 | ||||||
10 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 59.16 | ||||||
11 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:03.37 | ||||||
12 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:04.68 | ||||||
13 | Mathis Larsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 1:05.70 | ||||||
14 | Patrick Laursen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.63 | ||||||
15 | Victor Prehn | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.13 | ||||||
16 | Emil Cebula | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.78 | ||||||
17 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:20.64 | ||||||
18 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:24.61 | ||||||
- | Jakob Nadeem | 2003 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Mikkel Fiil Præstegaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Bertram Haack Jensen | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | afs. på mave | |||||
- | Joakim Immerkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | DSQ | ej fort bev 25m | |||||
- | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | afs. på maven | |||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicholas Oscar Posborg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.96 | ||||||
2 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 48.39 | ||||||
3 | Emil Friis-Vistisen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.06 | ||||||
4 | Carl Aelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:01.27 | ||||||
5 | Jacob Ellekæar | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.29 | ||||||
6 | Andreas Rex Olsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:03.31 | ||||||
7 | Andreas B. Larsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:05.31 | ||||||
8 | Jonathan T. Andersen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.92 | ||||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.05 | ||||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.24 | ||||||
3 | Daniel Roldgaard | 2001 | Albertslund IF | 41.78 | ||||||
4 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 49.79 | ||||||
5 | Asger Preuss | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.59 | ||||||
6 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 58.23 | ||||||
7 | Sebastian Thomasen | 2001 | Albertslund IF | 1:00.91 | ||||||
8 | Tobias Surland Madsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.53 | ||||||
9 | Christian Buch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.72 | ||||||
- | Martin R. Johansen | 2001 | Herlev Svømning | DSQ | ej berør 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 14:53 |