Resultater for Forårsstævne i Albertslund
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævne
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forårsstævne | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Lystlund | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 49.45 | 1:39.26 | |||||
2 | Teis Loftheim | 2003 | Swim Team Tåstrup | 1:41.66 | 1:41.66 | |||||
3 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 54.02 | 1:47.00 | |||||
4 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.82 | 1:51.73 | |||||
5 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 54.73 | 1:52.17 | |||||
6 | Mathias Parkhøi | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 58.51 | 1:54.72 | |||||
7 | Victor Salmansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.54 | 1:55.27 | |||||
8 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 1:56.51 | 1:56.51 | |||||
9 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:01.10 | 2:04.17 | |||||
10 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.42 | 2:08.73 | |||||
11 | Vilhelm Hørring Riegels | 2003 | Albertslund IF | 1:02.13 | 2:16.64 | |||||
12 | Patrick Laursen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.21 | 2:23.29 | |||||
- | Johannes Ludvig | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ej fort v 25m | |||||
- | Kasper Kusk | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | efb 25m | |||||
- | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | ej berør 25m | |||||
- | Simon Eliasen Rytter | 2003 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ej fort bev 50 m | |||||
- | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | svøm på mave v. 25m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christoffer Roland Olesen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 48.25 | 1:38.40 | |||||
2 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 1:38.81 | 1:38.81 | |||||
3 | Asbjørn V. T. Floor-Bøjde | 2002 | Swim Team Tåstrup | 50.61 | 1:41.78 | |||||
4 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 50.09 | 1:46.07 | |||||
5 | August Mortensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 52.61 | 1:47.23 | |||||
6 | Mark Rudbæk Andersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 52.12 | 1:48.71 | |||||
7 | Andreas Rasmussen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:00.65 | 2:03.88 | |||||
8 | Emil Aarestrup | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 59.49 | 2:04.42 | |||||
- | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | DSQ | svøm på mave 50m | |||||
- | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | svøm mave 25 m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.67 | 1:20.45 | |||||
2 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.97 | 1:25.68 | |||||
3 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 42.32 | 1:28.40 | |||||
4 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 45.82 | 1:31.10 | |||||
5 | Lasse Benzon | 2001 | Albertslund IF | 46.34 | 1:31.88 | |||||
6 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 49.45 | 1:41.12 | |||||
7 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 51.47 | 1:43.76 | |||||
- | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | DSQ | efb 50m | |||||
- | Asger Preuss | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej berør 25m | |||||
- | Christian Buch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | svøm mave 25m | |||||
- | Dennis Sølvberg | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | svøm mave 25m | |||||
- | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | efb 25m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Paulsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 40.52 | 1:23.92 | |||||
2 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 45.48 | 1:35.22 | |||||
3 | Malte Pavon Olesen | 2000 | Værløse Svømmeklub | 47.87 | 1:40.30 | |||||
4 | Magnus Vejgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 51.51 | 1:43.20 | |||||
- | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | DSQ | efb 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 13:27 |