Results for Kronborg Open Kort 2013
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2013 | Udskriftsdato | 24 februar 2013 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 februar 2013 |
Løb 9, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Swim Team Trelleborg 1 | 0 | 603 | 1:52.59 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
Hanna Cronqvist | 1996 | 29.40 | 29.40 | |||||||
Sandra Lendt | 2000 | 26.65 | 56.05 | |||||||
Minna Fagermar | 1993 | 28.99 | 1:25.04 | |||||||
Tove Andersson | 1995 | 27.55 | 1:52.59 | |||||||
2 | Helsingør Damer 1 | 0 | 587 | 1:53.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Grønlund | 1993 | 27.69 | 27.69 | |||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 28.52 | 56.21 | |||||||
Frederikke Houen | 1998 | 28.99 | 1:25.20 | |||||||
Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 28.42 | 1:53.62 | |||||||
3 | Damer Lag 1 Hss | 2002 | 579 | 1:54.14 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
Nadia Taman | 1994 | 29.78 | 29.78 | |||||||
Ida Liljeqvist | 1999 | 27.74 | 57.52 | |||||||
Johanna Ek | 1995 | 28.35 | 1:25.87 | |||||||
Jennifer Nilsson | 1993 | 28.27 | 1:54.14 | |||||||
4 | Lyngby Es2 Piger | 0 | 508 | 1:59.21 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Irene Halck | 1999 | 30.42 | 30.42 | |||||||
Klara Reeh | 1999 | 29.14 | 59.56 | |||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 30.68 | 1:30.24 | |||||||
Hannah Pilgaard | 1999 | 28.97 | 1:59.21 | |||||||
5 | Swim Team Trelleborg 2 | 0 | 478 | 2:01.71 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
Ida Enehov | 1999 | 30.98 | 30.98 | |||||||
Emmy Lundh | 1995 | 30.73 | 1:01.71 | |||||||
Davilda Lareva | 2000 | 30.44 | 1:32.15 | |||||||
Linda Fagermar | 1989 | 29.56 | 2:01.71 | |||||||
6 | Helsingør Damer 2 | 0 | 476 | 2:01.87 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Rebekka Gustafson | 1997 | 30.77 | 30.77 | |||||||
Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 31.55 | 1:02.32 | |||||||
Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 29.10 | 1:31.42 | |||||||
Pernille Agerlin | 1997 | 30.45 | 2:01.87 | |||||||
7 | Helsingør Piger 1 | 0 | 441 | 2:04.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 31.30 | 31.30 | |||||||
Camilla Feldmann | 1999 | 30.86 | 1:02.16 | |||||||
Mia Wennecke | 1999 | 32.43 | 1:34.59 | |||||||
Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 30.36 | 2:04.95 | |||||||
8 | Hvidovre Damer | 0 | 441 | 2:04.99 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Simone Bukholt | 1999 | 30.66 | 30.66 | |||||||
Ida Jensen | 1998 | 32.39 | 1:03.05 | |||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 31.33 | 1:34.38 | |||||||
Signe Skousen | 1999 | 30.61 | 2:04.99 | |||||||
9 | Farum Piger | 1999 | 401 | 2:08.96 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 31.37 | 31.37 | |||||||
Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 30.76 | 1:02.13 | |||||||
Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 33.74 | 1:35.87 | |||||||
Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 33.09 | 2:08.96 | |||||||
10 | Swim Team Trelleborg 3 | 0 | 394 | 2:09.76 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
Evelina Cronqvist | 2000 | 32.25 | 32.25 | |||||||
Matilda Sandberg | 1997 | 31.99 | 1:04.24 | |||||||
Nicola Parfitt | 2000 | 31.37 | 1:35.61 | |||||||
Alice Meckelburg | 2000 | 34.15 | 2:09.76 | |||||||
11 | Helsingør Piger 2 | 0 | 390 | 2:10.17 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mathilde Huberts | 2000 | 33.87 | 33.87 | |||||||
Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 32.35 | 1:06.22 | |||||||
Sara L. Brinch | 2000 | 31.52 | 1:37.74 | |||||||
Freja A. Skov | 2000 | 32.43 | 2:10.17 | |||||||
12 | Helsinge Piger 1 | 2000 | 372 | 2:12.32 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Iben Jeppesen | 2000 | 33.32 | 33.32 | |||||||
Ida Nebel | 2000 | 32.98 | 1:06.30 | |||||||
Louise Jørgensen | 1995 | 33.43 | 1:39.73 | |||||||
Alice Gantriis | 2000 | 32.59 | 2:12.32 | |||||||
13 | Helsingør K3 1 | 0 | 353 | 2:14.66 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Maja Bak Christensen | 2000 | 33.01 | 1:07.99 | |||||||
Lærke Feuk | 1999 | 32.16 | 1:40.15 | |||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 34.51 | 2:14.66 | |||||||
14 | Værløse Piger 1 | 2001 | 346 | 2:15.49 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Esther Øksnebjerg | 2000 | 32.62 | 32.62 | |||||||
Nikoline Holde-Jensen | 1999 | 34.52 | 1:07.14 | |||||||
Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 34.13 | 1:41.27 | |||||||
Rikke Heinemann | 1997 | 34.22 | 2:15.49 | |||||||
15 | Swim Team Trelleborg 4 | 0 | 326 | 2:18.25 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
Isabelle Sering | 2002 | 33.27 | 33.27 | |||||||
Emilia Frederiksen | 2000 | 34.36 | 1:07.63 | |||||||
Linn Olsson | 2002 | 35.36 | 1:42.99 | |||||||
Bianca Nilsson | 2002 | 35.26 | 2:18.25 | |||||||
16 | Hvidovre 2 | 1900 | 289 | 2:23.85 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Laura Lange | 2001 | 35.92 | 35.92 | |||||||
Cecilie Elkjær | 2001 | 35.88 | 1:11.80 | |||||||
Jamilla Bistrup | 2001 | 34.14 | 1:45.94 | |||||||
Anna Adelholm | 2001 | 37.91 | 2:23.85 | |||||||
17 | Helsinge Piger 2 | 2000 | 277 | 2:25.92 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Klara Lea Haugegaard | 2000 | 34.42 | 34.42 | |||||||
Katrine G. Schjøtt | 2000 | 36.03 | 1:10.45 | |||||||
Sofie W. Krattet | 2000 | 35.94 | 1:46.39 | |||||||
Sofie Voss Thorsen | 2000 | 39.53 | 2:25.92 | |||||||
18 | Stt Piger 1 | 2001 | 259 | 2:29.24 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Laura Petersson | 2001 | 34.82 | 34.82 | |||||||
Julie Hansen | 2001 | 38.84 | 1:13.66 | |||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 38.39 | 1:52.05 | |||||||
Marceline Lermark | 2003 | 37.19 | 2:29.24 | |||||||
19 | Helsingør K3 2 | 0 | 239 | 2:33.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Celine Burmester | 2000 | 36.94 | 36.94 | |||||||
Fie Tönshoff | 2002 | 39.67 | 1:16.61 | |||||||
Luna Green-Birch | 2001 | 37.51 | 1:54.12 | |||||||
Amanda Hietala | 2002 | 39.18 | 2:33.30 | |||||||
20 | Værløse Piger 2 | 0 | 232 | 2:34.78 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Ida Holm Hansen | 2002 | 40.80 | 40.80 | |||||||
Sofie Nording-Grooss | 2001 | 38.29 | 1:19.09 | |||||||
Tine Østergaard | 2000 | 12.83 | 1:31.92 | |||||||
Vibe Raaby Laursen | 1998 | 1:02.86 | 2:34.78 | |||||||
21 | Helsingør Talent 1 | 0 | 200 | 2:42.71 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Natasha Laigaard | 2002 | 38.85 | 38.85 | |||||||
Signe Skjærbæk | 2000 | |||||||||
Laura Kastrup | 2000 | |||||||||
Frida Roed | 2001 | 2:42.71 | 2:42.71 | |||||||
22 | Helsingør Talent 2 | 0 | 158 | 2:56.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 44.52 | 44.52 | |||||||
Karoline Christensen | 2002 | 45.14 | 1:29.66 | |||||||
Julie Nissen | 2002 | 42.91 | 2:12.57 | |||||||
Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 43.48 | 2:56.05 | |||||||
23 | Værløse Piger 3 | 0 | 156 | 2:56.53 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Sarah Caroline Vibskov | 2002 | 42.71 | 42.71 | |||||||
Rosa Hansen Larsen | 2002 | 43.69 | 1:26.40 | |||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | 46.61 | 2:13.01 | |||||||
Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 43.52 | 2:56.53 | |||||||
- | Damer Lag 2 Hss | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
Alexis Whyte | 1995 | 29.77 | 29.77 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 24 februar 2013 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:42 |